دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

جهشهای مفید و ذکاوتی که در میان همه این جهشهای مفید، مفیدترین را برگزیده است

جهشهای مفید و ذکاوتی که در میان همه این جهشهای مفید، مفیدترین را برگزیده است!

معروفترین جهش های مفیدی که برای انسان رخ داده است:

تغييرات ژنتیکی وراثتي- که از فرآیند تکامل حاصل میشود- یا سودمند هستند یا مضر و توضیح میدهم که برخي از این تغییرات ممکن است برخی بهبودی هاي مثبت یا مفید را ایجاد کند. این جهش های مفید، ماده خامی خواهد بود که گزینش آن از طریق انتخاب طبیعی و در زمان مناسب انجام میشود و به نوبه خود در جوامع زیستی انتشار می یابد.

در این مقاله کوتاه به چهار جهش مفیدی- که بر تکامل بشری تاثیر گذاشته است- اشاره می کنیم.

جهش مفید اول
Apolipoprotein AI-Milano

بیماریهای قلبی، یکی از مصیبتهای بزرگ بشری در کشورهای پیشرفته است اینها میراثی از گذشته تکاملی برنامه ریزی شده، برای کسب چربی های پر انرژی هستند و همین روغنها منبعی نادر و گرانبها برای انرژی حرارتی حساب می شوند ولی امروزه منبعی برای انسداد شریانها شده اند.

از روی خوش شانسی، نشانه هایي تکاملی وجود دارد که به برخی اشخاص اجازه ميدهد تا قدرت تعامل با این مشکل را پیدا کنند.

همه انسانها ژنی برای نوعي اپولیپوپروتئین دارند که مسئول انتقال کلسترول از طریق جریان خون به کبد است و جدار شریان و رگهاي خونی را از کلسترول پاک میکند و این، کلسترول خوب HDL نام دارد.

ولی وقتي کلسترول به وسیله لیپو پروتئینی به نام LDL منتقل شود در قسمتهای مختلف بدن در شریانها رسوب میکند و باعث ایجاد بیماریهای بسیار از جمله آترواسکلروز میشود.

حادثه مهم اين است که همه ساکنان ایتالیا یک نسخه از این پروتئین با نام
Apolipoprotein AI-Milano

را دارند. و این پروتئین در زدودن کلسترول از سلولها و زدودن رسوبها از شریانها و دیگر وظایف انتی اکسیدان بسیار قویتر از مشابهش در APO A1 است که قبلا ذکر کردیم.

اشخاصی- که این نسخه از ژن
Apo-AIM
را دارند- کمتر از دیگر افراد دچار حملات قلبی و سکته مغزی میشوند، به همین دلیل شرکتهای دارویی می کوشند نسخه ای مصنوعی از این پروتئین را تولید کنند و به عنوان داروی بیماریهای قلبی تجویز کنند.

برخی داروهایی- که امروزه مصرف میشود- باعث جهش دیگری به نام PCSK9 میشود و تاثیر مشابهی دارد. اشخاصي که این جهش را دارند، میزان حملات قلبی عراقی در آنها ، 88%کمتر است.

جهش مفید دوم

افزایش دانسيتي استخوان

دانشمندان یکی از ژنهايي را- که منجر به افزايش تراکم اسخوان در انسان میشود- شناخته اند

low-density lipoprotein receptor-related protein 5 .
یا به اختصار LRP5

و به این ترتیب هر جهشی- که وظیفه این ژن را مختل کند- زیان بار است و باعث بیماری پوکی استخوان میشود ولی شگفت آور ظهور نوع دیگری از جهشهاست که از وظیفه LRP5 تکامل یافته است و این جهش یکی از عجیب ترین جهشهای شناخته شده در انسان است.

این جهش اولین بار وقتی جوانی در آمریکا با اتومبيل تصادف کرد، به صورت تصادفی کشف شد.

این فرد به رغم تصادف شدید دچار هیچ شکستگی نشد.

عکس برداری با اشعه ایکس، فرد دیگری از همان خانواده را با استخوانهايي قوی تر و چگالتر از حد متوسط تشخیص داد.

و یکی از پزشکانی- که روی این مطلب تحقیق میکرد- گفت : ( هیچ کدام از افراد آن خانواده که بین 3
تا 93 سال عمر دارند در گذشته و حال دچار شکستگی استخوان نشده اند.

در واقع به نظر میرسد که این جهش فقط برای بیماری، مقاوم نیست بلکه به صورت برجسته ای از دیگر مشکلات ناشی از تصادفات و مرگ و مير می کاهد و برخی زائده های استخواني خوب به عنوان محافظ در مناطق مختلف بدن شکل می گیرد ..

و مشابه جهش Apo-AIM ، برخی شرکتهای دارویی می کوشند این جهش را به عنوان درمان افرادی- که از پوکي استخوان رنج میبرند و دیگر بیماران دچار امراض استخوانی- به کار ببرند.

جهش سوم : مقاومت به مالاریا
Malaria resistance
جهش در هموگلوبین S یکی از مثالهای کلاسیک تغییرات تکاملی در انسان است و مسوول تغییر شکل سلولهای قرمز خون به داسي شکل است و اشخاصی- که یک نسخه آن را دارند- در برابر بیماری مالاریا مقاوم هستند. شکل جدید گلبول های قرمز خون، مانع از آلودگی گلبول های قرمز با انگل مالاريا میشود. ولی افرادي که دو نسخه از این ژن را دارند به آنمی شدید مبتلا مي شوند.

محققان ایتالیایی فهميدند که برخی جوامع افريقايي از بورکینافاسو، یک اثر حفاظتی در هموگلوبین تغییر یافته دارند و به این، هموگلوبین HBC میگویند. افرادی- که فقط یک نسخه دارند- 29% ،کمتر دچار مالاریا میشوند هرچند ممکن است آنمی بگیرند.

نکته مهم آنکه این جهش هر چند در برابر مالاریا اثر حفاظتی دارد ولی فرد را دچار کم خونی میکند و مقاومتی در برابر دیگر میکربها و ویروس ها ایجاد نمی کند. پس شاید در زمانی که اپی دمی های شدید مالاریا رخ دهد مفید باشد ولی در دیگر حالات، چندان مفید نیست.

جهش چهارم : tetrachromatic vision

بيشتر پستانداران امکان ديدن رنگ اندکی دارند زیرا در سلولهای شبکیه، فقط دو نوع سلول مخروطی برای دیدن رنگ دارند و این دو سلول مخروطی رنگهای مختلف نور را در حدی محدود تمیز میدهد(خاکستری و سفید و سیاه)
انسان و دیگر ميمون هاي نخستي سه نوع سلول مخروطی دارند و این، یک میراث تکاملی از گذشته است و کمک کرده است تا ميوه های رسیده رنگارنگ را تشخیص بدهند و به بقای بیشتر کمک کرده است(دیدن رنگهای مختلف قرمز و آبی و سبز)

ژنی- که مسئول یکی از انواع سلول مخروطی حساس به آبی است- روی کروموزوم هفت پیدا شده است و انواع دیگر که حساس به رنگ قرمز و سبز هستند روی کرومووم ایکس هستند ..

مردان فقط یک کروموزم ایکس دارند. در صورت بروز جهشی در کروموزومهای ایکس، دید رنگ قرمز یا سبز از بين ميرود در حالی که زنان یک نسخه یدکی دارند و این حالت، ايجاد بیشتر کوررنگي در مردان را توجیه مي کند ولی اگر زنی دچار جهش در هر دو کرومووزم ایکس و صاحب چهار سلول مخروطی به جای سه نوع شود یعنی چهار گیرنده مختلف و چهار رنگ در چشمانشان داشته باشند، این سبب میشود بتوانند نورهای مختلفي را تمیز دهند يعنی مي توانند رنگهایی را ببیند که انسان عادی قادر به درک آن نیست. و این شبيه رویت طبیعی پرندگان و لاک پشت است و معروفترین مبتلایان به این جهش، كشيش معروف استرالیایی به نام کونسيتا انتيکو است.
جهشهای مفید دیگری مانند جهش مقاومت به ویروس ایدز CCR5 و جهش توانايي مغزی برجسته ARHGAP11 نیز وجود دارد.

این جهشها هر چند در شرایط خاصی برای فرد سودمند است ولی در شرایط کلی، شاید سود چندانی را به فرد نرساند

مثلا جهش مقاومت به مالاریا هیچ مقاومتی را در برابر ویروس آنفلوانزا ایجاد نمیکند حتی کم خونی موجود در این افراد، ممکن است مقاومت آنها را در برابر بیماریهای دیگر کمتر کند.

همچنین جهشی- که منجر به استحکام بیشتر استخوانها میشود- میتواند منجر به ضعف عضلات و یا حتي نقص در عملکرد مغزی به دلیل تجمع کلسیم و فسفر در استخوان شود. پس این هم شاید در تصادفات شدید سودمند باشد ولی در همه شرایط سودمند نیست و اگر یک فرد با استخوان بتونی، در معرض حمله درندگان قرار بگیرد و نتواند با مغز محروم از کلسیم و فسفر خود، راه فرار را پیدا کند، میتواند بی فایده بودن استخوان بتونی را درک نمايد!!

باز دیدن چهار رنگ شايد وقتی فرد انرژی سلولهای مغزی را برای دیدن بیشتر بسوزاند و مغز را از انرژی محروم کند، بسیار بي فائده شود!! تلسکوپ قدرتمندی را در سیلاب ناشی از بارندگی ای شدید فرض کنید. این تلسکوپ میتواند تصویر ستارگان را به خوبی پردازش کند ولی اگر در برابر امواج خروشان سیل، راهی برای فرار نیابد، این دید عمیق به چه کارش می آید؟

پس به نظر میرسد مهمتر از این جهشها، جهشهای ژنتیکی برای بهبود عملکرد ابزار هوش باشد تا این ابزار بتواند در تنگناهای سختی- که دیدن تیز و هیکل بزرگ و گوش دقیق کارآمد نیست- از خود کارآمدی نشان دهد و جان موجود را نجات دهد.

نکته مهم در تاریخچه زیست شناسی تکاملی، همین را نشان میدهد. در سیر تکاملی موجودات، ممکن است قدرت بینایی لاک پشت بسیار بیشتر از انسان باشد و یا لاک او بسیار قویتر از استخوانهای ما باشد، ولی ابزار هوش در انسان، قابل قیاس با لاک پشت نیست. چرا طبیعت به جای ابزار هوش- که انرژی هنگفتی را از موجود زنده میگیرد و صرف خود می کند- پنجه و لاک و هیکلهای غول آسا را پرورش نداد؟! چون اینها در همه شرایط کارآمد نیستند، ولی هوش ، در همه تنگناها کمک میکند و ابزار برتر بقاست.

و در اینجا ذکاوتی را میبینیم- که فراتر از زمان و مکان و مصلحتهای زودگذر، تاریخ را به سوی بهترین انتخاب یعنی تکامل ابزار هوش برده است.

(1) منابع

http://bigthink.com/…/evolution-is-still-happening-benefici…

http://www.talkorigins.org/…/information/apolipoprotein.html

Franceschini G, et al. (1980) “A-IMilano apoprotein. Decreased high density lipoprotein cholesterol levels with significant lipoprotein modifications and without clinical atherosclerosis in an Italian family.” J Clin Invest. 66, 892-900. [PubMed]

وhttp://www.science.doe.gov/Science_News/feature_articles_2002/May/Milano_Mutation/Milano%20Mutation.htm

.http://www.eurekalert.org/pub_releas…/…/CMC-bbgm-1502100.php

Soma MR, et al. (1995) “Recombinant Apolipoprotein A-IMilano Dimer Inhibits Carotid Intimal Thickening Induced by Perivascular Manipulation in Rabbits.” Circ Res. 76, 405-11.http://circres.ahajournals.org/cgi/content/full/76/3/405

Calabresi L, et al. (1999) “Cell cholesterol efflux to reconstituted high-density lipoproteins containing the apolipoprotein A-IMilano dimer.” Bioch

emistry 3

8, 16307-14. [PubMed]

Bielicki and Oda (2002) “Apolipoprotein A-IMilano and apolipoprotein A-IParis exhibit an antioxidant activity distinct from that of wild-type apolipoprotein A-I.” Biochemistry 41, 2089-2096. [PubMed]

Calabresi L, et al. (1997) “Reconstituted high-density lipoproteins with a disulfide-linked apolipoprotein A-I dimer: evidence for restricted particle size heterogeneity.” Biochemistry 36, 12428-33. [PubMed]

Calabresi L, et al. (1997) “Activation of lecithin cholesterol acyltransferase by a disulfide-linked apolipoprotein A-I dimer.” Biochem Biophys Res Commun. 232, 345-9. [PubMed]

Franceschini G, et al. (1990) “Apolipoprotein AIMilano. Disulfide-linked dimers increase high density lipoprotein stability and hinder particle interconversion in carrier plasma.” J Biol Chem 265, 12224-31. [PubMed]

Jia et al (2002) “Thiol-bearing synthetic peptides retain the antioxidant activity of apolipoproteinA-IMilano.” Biochem Biophys Res Commun 297, 206-213. [PubMed]

Kim SJ, et al., (2001) “Crystal structure of proteolytic fragments

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa013444#t=article.

https://www.newscientist.com/…/dn1566-double-mutant-gene-e…/

Protective Effects of the Sickle Cell

Gene Against Malaria Morbidity and Mortality. Aidoo M, Terlouw DJ, Kolczak MS, McElroy PD, ter Kuile FO, Kariuki S, Nahlen BL, Lal AA, Udhayakumar V. Lancet 2002;

المصادر : 4

http://jov.arvojournals.org/article.aspx?articleid=2191517

THE HUMAN IS A BLOCKED TETRACHROMAT, Fulton, James T., Processes in Biological Vision {online} {Corona Del Mar, CA. USA} Vision Concepts, {published 2000-08-01}, {revised 2000-08-01},{cited 2000-08-01}. Available on the Internet: URL:http://neuronresearch.net/vision/

A Life More Colorful’ By Cynthia Wood

Wikipedia: Tetrachromacy

Some Women May See 100 Million Colors, Thanks to their @ Genes’ post-gazette.com

You won’t believe your eyes: The mysteries of sight revealed’ The Independent

مصادر طفرة مرض الايدز :

Stories of Aids in Africa by Stephanie Nolen, published by Portobello Books on 28 May.

Dotinga , R. “Genetic HIV Resistance Deciphered.” Wired. January 7, 2005.

Evolution. Double Immunity (2001).

The Tech Museum of Innovation. The Evolving Genetics of HIV (2013).

Novembre, J., Galavani, A., and Slatkin, M. The Geographic Spread of the CCR5 Δ32 HIV-Resistance Allele. PLOS Biology (2004)

Science Daily. “Biologists Discover Why 10 Percent Of Europeans Are Safe From HIV Infection.”Science Daily. April 3, 2005.

Cohn, S.K. and Weaver, L.T. The Black Death and AIDS: CCR5-Δ32 in genetics and history. QJM 8, 497 503 (2006).

Aids.Gov.Stages of HIV (2013).


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عادت کردن به نعمتاینکه به خاطرخودت زندگی لزوم سازگاری قانون مجازاحس و ادراک قسمت 67ارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیدانش بی نهایتهوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالی با هوش انسانیاعتماد بی موردوراپامیل در بارداریدست و پا زدن در سایه؟برای پیش بینی آینده مغز دزندگی در سیاهچالهگربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونتغییر عمودی سر انسان از پنقش ذهن و شناخت در حوادث غرور و علماکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت هجدهماز مخالفت بشنوداروهای ضد بیماری ام اس وهوش مصنوعی در تفکر خلاق امخچه تاثیر گذار بر حافظهذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبه هلال بنگریاد گرفتن مداومبرخی اطلاعات روانشناسی مزیست، مرز افق رویداد هستپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن شلیک فراموشیتوسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنجنسیت و تفاوت های بینایینقص های سیستمی ایمنیحس و ادراک قسمت بیستمابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغمناطق خاص زبان در مغزاز تلسکوپ گالیله تا تلسکداروی سل سپتهوش عاطفی قسمت اولرمز جهان خاصیت فراکتالبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسبررسی سیستم تعادلی بدن ازبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم پیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلشگفت انگیز بودن کیهانتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هفیزیک مولکولها و ذرات در جهان یکپارچهنه ناامیدی بلکه ارتقاخفاش کور و انسان بینا؟ابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدر هم تنیدگی مرزها و بی مهیچ چیز، چقدر حقیقی استروبات های ریز در درمان بیبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد دبعد از کرونا دلخوشی بیهوسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودشبکیه های مصنوعیتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزفراموشی و مسیر روحانیجهش های ژنتیکی مفید در سانوار مغز ترجمه رخدادهای خودروهای هیدروژنیابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرمان های اسرار آمیز در آهر حرکت خمیده می شود و هر روش جدید تولید برقبیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایتقلید از طبیعتسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غباآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمصد قدح، نفتاده بشکستتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندقفس ذهنجاذبه و نقش آن در شکلگیرینورون های ردیاب حافظهخدایا جز تو که را دارمابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانمهندسی ژنتیک در حال تلاش از تکامل تا مغز، از مغز تدرمان جدید ALSوقتی ریشه ها عمیقند از چیرژیم های غذایی و نقش مهم بالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقیآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدطولانی ترین شبتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودقانون جنگلحقیقت اشیاچگونه میتوان با قانون جندنیای شگفت انگیز کوانتوماحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتمیگرن و خواباستفاده از نظریه ی تکامل درماندگی به دلیل عادت کرواقعیت چیستراز تغییربحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع مآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرعلم در حال توسعهاوکرلیزوماب داروی جدید شلمس کوانتومیحافظه های کاذبنگاه محدود و تک جانبه، مشدوپامین قابل حل در آبادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی ما اشیا را آنطور که هستنداصل در هم تنیدگی و جهانی درک عمیق در حیواناتبحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدزمان چیستگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعیآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناسانقش هورمون های تیروئید دعادت بد را ترک کناینکه خانواده ات سالم بالزوم عدم وابستگی به گوگل حس و ادراک قسمت 74ارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بدانشمندان موفق به بازگردهوش مصنوعی از عروسک بازی ماشین دانشاعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قدست کردن در گوشبرای اولین بار دانشمندانزندگی زمینی امروز بیش از گزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتغییرات منطقه بویایی مغزنقش روی و منیزیم در سلامتغربال در زندگیاکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت هشتماز نخستین همانند سازها تداروی فامپیریدین یا نورلهوش مصنوعی در خدمت خلق وحمخاطب قرار دادن مردم، کاذره ی معین یا ابری از الکبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیبرخی بیماری ها که در آن بزاویه نگاه ها یکسان نیستپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستشلیک فراموشیتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکجنسیت و تفاوت های بینایینقص در تشخیص هیجانات عامحس و ادراک قسمت دهمابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینمناطق خاصی از مغز در جستجاز تلسکوپ گالیله تا تلسکداروی ضد چاقیهوش عاطفی قسمت دهمرنگ کردن، حقیقت نیستبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتاببررسی علل کمر درد در میانزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گشگفت زده و حیران باشتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکفیزیک هوشیاریجهان کنونی و مغز بزرگترینه به اعدامخفاش با شیوع همه گیری جدیابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهمنبع هوشیاری کجاست قسمت53از تکینگی تا مغز از مغز تدر هم تنیدگی کوانتومیهیچ وقت خودت را محدود به روبات کیانبیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد دبعد از کرونا دلخوشی بیهوسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجشباهت مغز و کیهانتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستفراموشی آرمانجهش های ژنتیکی غیر تصادفنوار مغز در فراموشی هاخورشید مصنوعیابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرمان های بیماری آلزایمرهرچیز با یک تاب تبدیل به روش صحبت کردن در حال تکامبیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلتقویت استخوان در گرو تغذسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیصدای بم با فرکانس پایین، تاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا قفس را بشکنجبران از دست رفته هانوروپلاستیسیتی چیستخرما منبع بسیار خوب آنتی ابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بمهندسی بدناز تکامل تا مغز، از مغز تدرمان جدید میگرن با انتی ویتنام نوعی کرونا ویروس رژیم های غذایی و نقش مهم باهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژیآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزقانونمندی و محدودیت عالمحقیقت تنها چیزی است که شاچگونه مغز ما، موسیقی را پدنیایی پر از سیاهچاله احتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اسمیگرن و روزه داریاستفاده از هوش مصنوعی در درها بسته نیستواقعیت چیستراست دستی و چپ دستیبحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسعلم راهی برای اندیشیدن اايندگان چگونه خواهند دیدلووفلوکساسینحافظه و اطلاعات در کجاست نگاه کلی نگردورترین نقطه ی قابل مشاهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی ما به جهان های متفاوت خوداصل علت و تاثیردرگیری قلب در بیماری ویربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنزمان و مکان، ابعاد کیهان گوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکانسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهنقش هورمون زنانه استروژنعادت دادن مغز بر تفکراینترنت بدون فیلتر ماهوامقاومت به عوارض فشار خون حس و ادراک قسمت 75ارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هودانشمندان نورون مصنوعی سهوش مصنوعی از عروسک بازی مبانی ذهنی سیاه و سفیداعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریدست آسمانبرای تمدن سازی، باید در بزندگی زودگذرگزارش یک مورد جالب لخته وسرگردانیتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رتغییرات مغز پس از 40 سالگینقش روزه داری در سالم و جمقالاتاگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت هشتاد و ناز نخستین همانند سازها تداروی لیراگلوتیدهوش مصنوعی در خدمت خلق وحمدل همه جانبه نگر ژنرالیذرات کوانتومی زیر اتمی قبه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید دبرخی بیماری های خاص که بدزاوسکا درمان گوشرپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستشنا در ابهای گرم جنوب نیاتوصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشجهل مقدسنقطه ی رسیدن به قلهحس و ادراک قسمت دوازدهمابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکنیکی تا مغز از مغز تداروی ضد چاقیهوش عاطفی قسمت دومرنگین کمانبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهبرطرف کردن خشونت را از خازبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیفیزیک و هوشیاریجهان کاملی در اطراف ما پرنه به اعدامخلا، حقیقی نیستابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدر هم تنیدگی کوانتومی و پهیچ کاری نکردن به معنی چیروح و آب حیاتبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هتفکر قبل از کارسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدشباهت مغز با کیهان مادیتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطافرایند پیچیده ی خونرسانیجهش های بیماری زا، معمولنوار مغز در تشخیص بیماری خوش قلبی و مهربانیابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرمان های بیماری اس ام ایهز ذره، یک دنیاستروشهای نو در درمان دیسک ببیوگرافیکیهان خود را طراحی میکندتقویت حافظه یا هوش مصنوعسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر صرع و درمان های آنتاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایقله برای دیدن نه برای به جدا کردن ناخالصی هانوروز مبارکخسته نباشی باباابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستمهربانی، شرط موفقیتاز تکامل تا مغز، از مغز تدرمان جدید کنترل مولتیپلویتامین E برای فعالیت صحرژیم ضد التهابیباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازینآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیطبیعت موجی جهانتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصقارچ بی مغز در خدمت موجودحقیقت خواب و رویاچگونه مغز پیش انسان یا همدنیا، هیچ استاحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احمیگرن سردردی ژنتیکی که باستفاده از انرژی خلادرهای اسرارآمیز و پوشیدهواقعیت های متفاوترجزخوانی هایی که امروز ببحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهعلم ساختن برج های چرخانايا اراده آزاد توهم است یلوب فرونتال یا پیشانی مغحافظه و اطلاعات در کجاست نگاه انسان محدود به ادراديدن با چشم بسته در خواب ادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی ما با کمک مغز خود مختاريماصل عدم قطعیت از کوانتوم درگیری مغز در بیماری کویبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کرونازمان و گذر آن سریع استگیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی آپومورفین در پارکینسونسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمینقش ویتامین K در ترمیم اسعارضه جدید ویروس کرونا سایندرالمقایسه رقابت و همکاریحس و ادراک قسمت 78ارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی دانشمندان یک فرضیه رادیکهوش مصنوعی از عروسک بازی مباحث مهم حس و ادراکاعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرندست بالای دستبرای خودآگاه بودن تو بایزندگی سلول در بدن، جدای اگشایش دروازه جدیدی از طرسربازان ما محققا غلبه می توهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینتغییرات آب و هوایی که به نقش رژیم غذایی بر رشد و اتاثیر ویتامین دی بر بیمااگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت هشتاد و شاز نخستین همانند سازها تداروی تشنجی دربارداریهوش مصنوعی درمانگر کامپیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهذرات کوانتومی زیر اتمی قبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقبرخی توجهات در ببمار پارزبان فرایند تکاملی برای پیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استشناخت و معرفت، و نقش آن دتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَجهان فراکتالنقطه ای بود و دگر هیچ نبوحس و ادراک قسمت سومابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز و از مغز داروی ضد تشنج با قابليت تهوش عاطفی قسمت سومرهبر حقیقیبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلندبزرگ فکر کنزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاشگفتی های زنبور عسلتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمفیزیک آگاهیجهان پیوستهنه بدبخت بلکه نادانخلا، خالی نیستابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر هم تنیدگی کوانتومی و دهیچ کس مانند تو نگاه نمیکروح در جهانی دیگر استبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهتفکر ترکیبی در هوش مصنوعسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشاشباهت های ریشه ای چند بیمتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتفرایند تکامل و دشواری هاجهش تمدنی عجیب و شگفت انسنوار مغزی روشی مهم در تشخخوش خیالی و خوش بینیابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرمان های جدید ALSهزینه ای که برای اندیشیدروشهای شناسایی قدرت شنوابیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یاتقویت سیستم ایمنیسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداضایعه ی شبکه لومبوساکرالتاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرقله سقوطجدایی خطای حسی استنوروز یا روز پایانیخطا در محاسبات چیزی کاملابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سموفقیت هوش مصنوعی در امتاز تکامل تا مغز، از مغز تدرمان جدید ام اسویتامین E در چه مواد غذایرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازینآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاطبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانقبل از آغازحقیقت در علم، هرگز نهایی چگونه هموساپينس بر زمین دندان ها را مسواک بزنید تاحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایمیگرن شدید قابل درمان اساستفاده از سلول های بنیادرون قفس یا بیرون از آنواقعیت و مجازرحم مصنوعیبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج آیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشعلایم کمبود ویتامین E را ايا اراده آزاد توهم است یلوتیراستامحافظه و اطلاعات در کجاستنگاه از بیرون مجموعهدی متیل فومارات(زادیوا)(ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی ما بخشی از این جهان مرتبطاصل، روان و نفس استدرگیری مغز در بیماران مببخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شزمان و صبرگیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکستتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهنقش ژنتیک در درمان اختلاعدم توقف تکامل در یک انداایا کوچک شدن مغزانسان المقابله ی منطقی با اعتراضحس و ادراک قسمت 82ارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویدانشمندان ژنی از مغز انسهوش مصنوعی از عروسک بازی مبتکران خودشکوفابقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعدستورالعمل مرکز کنترل بیبرای رشد، باید از مسیر خطزندگی، مدیریت انرژیپل جویی اصفهانسردرد میگرنتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرتغییرات تکاملی سر انسان نقش رژیم غذایی در رشد و اصفحه اصلیاگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی جمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت پنجماز نخستین همانند سازها تداروی جدید ALSهوش مصنوعی درخدمت خلق وحمدل هولوگرافیک تعمیم یافذرات کوانتومی زیر اتمی قبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است برخی توصیه ها برای واکسیزبان متغیرپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستشناخت حقیقت یا آرزوهای گتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وALS نگاهی کامل بر بیماری وجهان قابل مشاهده بخش کوچنقطه بی بازگشتحس و ادراک قسمت سی و هشتمابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تداروی ضد تشنج با قابليت تهوش عاطفی قسمت ششمروی و منیزیم در تقویت استبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنونبزرگ شدن مغز محدود به دورزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیسشانس یا نتیجه ی تلاشتکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در افیزیکدانان ماشینی برای تجهان پیوستهنه جنگ و نه خونریزیخلاصه ای از مطالب همایش مابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر هر سوراخی سر نکنهیچ کس حقیقت را درون مغز روح رهاییبیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابتفکر خلا ق در برابر توهم سلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمپرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهشباهت کیهان و مغزتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هفرایند حذف برخی اجزای مغجهشهای مفید و ذکاوتی که دنوار مغز، مفید و بی خطرخوشبختی چیستابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز- از مغز درمان های جدید میگرنهزینه سنگین انسان در ازاروشی برای بهبود هوش عاطفبیان حقیقتکیست هیداتید مغزتلقین اطلاعات و حافظهسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته آنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنضایعه ی عروقی مخچهتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکقلب های سادهجریان انرژی در سیستم های نورالژیخطا در محاسبات چیزی کاملاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیموفقیت در تفکر استاز تکامل تا مغز، از مغز تدرمان جدید ای ال اس، توفرویتامین کارژیم غذایی سالم و ضد التهبابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج سیاهچاله هاترک امروزآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادقبل از انفجار بزرگحقیقت راستین انسان علم بچگونه هوشیاری خود را توسده روش موفقیتاحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعمیدان مغناطيسي زمین بشر استفاده از سلول های بنیادرون آشفته ی تو و ظاهر خنواقعیت و انعکاسرحم مصنوعیبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیسکته مغزیتشنج چیستآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشعلایم کمبود ویتامین E را ای نعمت من در زندگیملوزالمعده(پانکراس)مصنوعحافظه ی هوش مصنوعینگاه از دور و نگاه از نزددین اجباریهوش مصنوعی از عروسک بازی ما تحت کنترل ژنها هستیم یاصلاح خطا با رفتن بر مسیردرگیری مغزی در سندرم کووبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دزمان واقعیت است یا توهمگیاه خواری و گوشت خوار کدگیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدنقش گرمایش آب و هوا در همعدم درکایا این جمله درست است کسیمقابله با کرونا با علم اسحس و ادراک قسمت 87ارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره دانشمندان پاسخ کوانتومی هوش مصنوعی از عروسک تا کممتواضع باشبقا در ازای بیماریورزش در کمر درددغدغه نتیجه ی نادانی استبرای زندگی سالم، یافتن تزندان ذهنیپل خواجو اصفهانسردرد میگرن در کودکانتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تتغذیه بر ژنها تاثیر داردنقش زنجبیل در جلوگیری از سوالات پزشکیاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زامنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت پنجاهاز نشانه ها و آثار درک شدداروی جدید s3 در درمان ام هوش مصنوعی ساخته هوش طبیرفلکس وتری با توضیح دکتر به جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویابرخی درمان های Spinal Muscular Atزبان مشترک ژنتیکی موجوداپیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانشناخت درون، شناخت بیرون؛تیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهفقر داده ها در هوش مصنوعیجهان موازی و حجاب هانمیتوان با بیرون انداختنحس و ادراک قسمت سی و ششمابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تداروی ضد تشنج توپیراماتهوش عاطفی بیشتر در زنانرویا و واقعیتبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فبزرگ شدن تقریبا ناگهانی زبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکپارادوکس ها در علممسئولیت جدیدشانس یا تلاشتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریفال نیکوجهان پر از چیزهای اسرار آچه زیاد است بر من که در ایخلاصه ای از درمان های جدیابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر والنتاین کتاب بدید همهیچ اندر هیچروزه داری متناوب، مغز را بیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطانتفاوت مغز انسان و میمون هسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنشباهت زیاد بین سلول هاي عتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهفراتر از دیوارهای باورجهشهای مفید و ذکاوتی که دنوار مغز، ترجمه ی فعالیت خوشبختی دور از رنج های مابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز- از مغز درمان های جدید در بیماری هزاران سال چشم های بینا وروشی جدید در درمان قطع نخبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومتلاش ها برای کشف منابع جدسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنوآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقضایعات در عصب زیر زبانیتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی توقلب و عقلجریان انرژی در سیستم های نوسانات کوانتومی منبع ماخطای ادراک کارمااتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایمولکول ضد پیریاز تکامل تا مغز، از مغز تدرمان جدید سرطانویتامین کا و استخوانرژیم غذایی ضد التهابیباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنسیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ ظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علقبرستان ها با بوی شجاعتحقیقت غیر فیزیکیچگونه واکسن کرونا را توزدهن، بزرگترین سرمایهاخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمیدان های مغناطیسی قابل استفاده از سلول های بنیادروغ نگو به خصوص به خودتواقعیت تقویت شدهرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قاآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استعلائم عصبی آلزایمر، با اای همه ی وجود منلیروپریم داروی ترکیبی ضدحافظه انسان و حافظه ی هوشنگاه از درون قفس یا بیروندین، اجباری نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی مانند آب باشاصول انجام برخی نرمش ها ددرگیری مغزی در سندرم کووبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانزمان پلانکزمان به چه دلیل ایجاد میشگالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتمستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجنقش پیش زمینه ها و اراده عدالت برای من یا برای همهایا ابزار هوشمندی یا مغز ملاحظه های اخلاقی دربارهحس و ادراک قسمت چهلارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستنددانشمندان اولین سلول مصنهوش مصنوعی از عروسک تا کممجموعه های پر سلولی بدن مبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختذهن ما از در هم شکستن منببرخی ملاحظات در تشنج های زونیسومایدپلاسمای غالبسردرد میگرنی در کودکانتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استثبت و دستکار ی حافظهنقش زبان در سلطه و قدرت اپیامهای کاربراناگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت پنجاه و یاز نظر علم اعصاب یا نرووسداروی جدید لنفوم و لوکمیهوش مصنوعی، اتفاقات و تحرفتار مانند بردهبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استبرخی روش های تربیتی کودکزبان چهار حرفی حیات زمینپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناششناسایی تاریخچه ی تکاملیتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانفلج نخاعی با الکترودهای جهان ما میتواند به اندازنمیتوان بر سیاه سیاه نوشحس و ادراک قسمت سیزدهمابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تداروی ضد جنون در درمان تیهوش عاطفی در زنان بیشتر ارویا و کابوسبی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسبزرگترین خطایی که مردم مزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکپاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیشاهکار قرنتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتفاکسیبتجهان پر از چیزهای جادویی نه عدم مطلق بلکه عدم با قخم شدن فضا-زمانابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر یک فراکتال هر نقطه مرکهیچگاه از فشار و شکست نترروزه داری و التهاب زیانببیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبتفاوت ها و تمایزها کلید بسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت آلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهشباهت زیاد بین سلول هاي عتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشافرد موفقجوانان وطننوار عصب و عضلهخانه ی تاریکابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز- از مغزتدرمان های جدید سرطانهستي مادي ای که ما کوچکترروشی جدید در درمان نابینبیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتتلاش های جدید در ALSسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسوآینه در اینهمغز و اخلاقضرورت زدودن افکارتاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استقلب یا مغزجریان انرژی در سیستم های نوشیدن چای برای مغز مفید خطای حساتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانمولتیپل اسکلروز در زنان از خود رها شودرمان جدید سرطانویتامین کا در سبزیجاترژیم غذایی ضد دردباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوظرف باید پر شود چه با چرک تاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهقدم زدن و حرکت دید را تغیحقیقت غیر قابل شناختچگونه آن شکری که می خوریمدو ویژگی انتزاع و قدرت تجاخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمیدان های کوانتومی خلااستفاده از سلول های بنیادریای خداواقعیت خلا و وجود و درک مرساناها و ابر رساناها و عبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی سانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون آیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استعلت خواب آلودگی بعد از خوای آنکه نامش درمان و یادشلیس دگرامفتامین یا ویاسحباب های کیهانی تو در توادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگدیوار همه اش توهم بودهوش مصنوعی از عروسک بازی ماه رجباصول توسعه ی یک ذهن کاملدرگیری اعصاب به علت میتوبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانواکسن ضد اعتیادزمان شگفت انگیزگام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعینقش آتش در رسیدن انسان بهعسل طبیعی موثر در کنترل بایا بیماری ام اس (مولتیپملاحظات بیهوشی قبل از جرحس و ادراک قسمت چهل و هفتارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،دانشمندان تغییر میدان مغهوش مصنوعی از عروسک تا کممجرم، گاهی قربانی استبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشذهن چند جانبه نیازمند نگبرخی مرزهای اخلاق و علوم زونا به وسیله ویروس ابله پمبرولیزوماب در بیماری چسردرد و علتهای آنتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسثبت امواج الکتریکی در عصنقش زبان در سلطه و قدرت اسایتهای دیگراگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت پنجاه و داز نظر علم اعصاب اراده آزداروی جدید میاستنی گراویهوش احساسیرفتار وابسته به شکلبه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستبرخی سلولهای عصبی در تلازبان نیاز تکاملی استپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلشناسایی سلول های ایمنی اتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رفلج بل، فلجی ترسناک که آنجهان مادی، تجلی فضا در ذهنمای موفقیتحس و ادراک قسمت ششمابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدارویی خلط آورهوش عاطفی در زنان بیشتر ارویا و خبر از آیندهبیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور ببزرگترین درد از درون است سفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلشاهکار شش گوشتکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالفاجعه ی جهل مقدسجهان دارای برنامهنهایت معرفت و شناخت درک عخونریزی مغز در سندرم کووابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر کمتر از چند ماه سوش جدهیپرپاراتیروئیدیسمروزه داری و بیمار ی ام اس بیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتاتفاوت ها را به رسمیت بشناسلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشاآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمشجاعت و ترستئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدفرد یا اندیشهجوانان وطننوار عصب و عضلهخانواده پایدارابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دمنبع هوشیاری در کجاست؟ قاز تکینگی تا مغز، از مغز درمان های رایج ام اسهستی ما پس از شروعی چگال روشی جدید در درمان سکته مبیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگتلاش های جدید در درمان فرسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی ضرب المثل یونانیتاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابقلب دروازه ی ارتباطجراحی گردن همیشه برای دینوعی سکته مغزی ، وحشتناک خطر آلودگی هوااتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینمواد کوانتومی جدید، ممکناز درخواست ها جدا شودرمان دارویی سرطان رحم بویتامین بی 12 در درمان دردراه فراری نیستبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروزسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کعقل مجادله گرتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستقدرت مردمحقیقت، آن چیزی نیست که جلچگونه انتظارات بر ادراک دو بیماری روانی خود بزرگ اختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگومیدان بنیادین اطلاعاتاستفاده از سلول های بنیادرک فرد دیگر و رفتارهای اوالزارتان داروی ضد فشار رستگاری محدود به یک راه نگل درون گلدانتو آرامش و صلحیسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یعماد الدین نسیمی قربانی ایمپلانت مغزیلا اکراه فی الدینحباب هایی تو در توادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون ادیوار، از ابتدا توهم بودهوش مصنوعی از عروسک بازی ماپروتیلیناصول سلامت کمردرب بسته با غیر خود باز مبخشش، عقلانی یا غیر عاقلدرختان چگونه بر تشکیل اببدون پیر فلکواکسن علیه سرطانزمزمه ات مانده در گوشمگامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوعنقش انتخاب از طرف محیط، نعشق درونی به یگانگی خلقتایا بدون زبان میتوانیم تممانتین یا آلزیکسا یا ابحس و ادراک قسمت چهل و هشتارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسیندانشمندان روش هاي جدیدی هوش مصنوعی از عروسک تا کممحل درک احساسات روحانیبلوغ چیستوسواس، بیماری استذهن هوشیار در پس ماده ی مبرخی نکات از گاید لاین پرزیان غذاهای پرچربپنج اکتشاف شگفت آور در موسردرد به دلیل مصرف زیاد متوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوجلو رفتن یا عقبگردنقش سجده بر عملکرد مغزاگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت پنجاه و ساز نظر علم اعصاب اراده آزداروی جدید آلزایمرهوش احساسیرفتار اجتماعی انسان، حاصبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستبرخی سيناپسها طی تکامل و زبان و کلمه حتی برای کسانپیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود ششواهدی از نوع جدیدی از حاتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو فلج خوابجهان مرئی و نامرئینمایش تک نفرهحس و ادراک قسمت شصت و هشتابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدارویی ضد بیش فعالی سیستهوشمندی کیهانرویا بخشی حقیقی از زندگی بیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خوابانبسیاری از مجرمان، خودشانسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستشاید گوشی و چشمی، آماده شتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیفاصله ها در مکانیک کوانتجهان در حال نوسان و چرخشنهایت در بی نهایتخواندن ، یکی از شستشو دهنابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر آرزوهایت مداومت داشتههاوکينگ پیش از مرگش رسالروزه داری سلول های بنیادبیماری دویککوچکی قلبتفاوت های بین زن و مرد فقسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر آلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمشرکت نورالینک ویدیویی ازتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیفرد حساس از نظر عاطفی و بجواب دانشمند سوال کننده نوار عصب و عضلهخار و گلابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهبامنبع هوشیاری در کجاست؟(قاز تکینگی تا مغز، از مغز درمان های علامتی در ام اسهشت توصیه برای کاستن از دريتوکسيمب در درمان ام اسبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلاش های جدید در درمان سرسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیضربه مغزی در تصادف رانندتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینقلب روباتیکجستجوی متن و تصویر به صورنیکولا تسلاخطرات هوش مصنوعیاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکموجود بی مغزی که می توانداز روده تا مغزدرمان زخم دیابتی با تکنوویتامین بی هفدهراه نجاتبار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوسیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونآیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟عقل سالمتاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خقدرت و شناخت حقیقتحقایق ممکن و غیر ممکنچگونه به سطح بالایی از هودو بار در هفته ماهی مصرف اختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های بمیدازولام در درمان تشنج استیفن هاوکینگ در مورد هدرک نیازمند شناخت خویش اواکنش های ناخودآگاه و تقرشته نوروایمونولوژی و نقگل زندگیتو افق رویداد جهان هستیساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های آیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمعوامل موثر در پیدایش زباایمپلانت مغزی و کنترل دو لاموژین داروی ضد اوتیسم؟حد و مرزها توهم ذهن ماستارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهدید تو همیشه محدود به مقدهوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای جهل مقدساضطراب و ترسدرختان اشعار زمینبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه ازنان باهوش ترگامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان نقش اتصالات بین سلولهای عشق، شلوغ کردن نیستایا تکامل هدفمند استمن کسی در ناکسی دریافتم حس و ادراک قسمت چهل و دومارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد دانشمندان روشی برای تبدیهوش مصنوعی از عروسک تا کممحل درک احساسات روحانی دبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی ذهن و شیمی بدنبرخی نرمش ها برای درد زانزیباترین چیز در پیر شدنپول و شادیسردرد تنشنتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمجلوتر را دیدننقش غذاها و موجودات دريااگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت پنجاه و شاز واقعیت امروز تا حقیقتداروی جدید ای ال اسهوش بشری تهدید برای بشریرقیبی قدرتمند در برابر مبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی برداشت مغز ما از گذر زمانزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیشواهدی از دنیسوان(شبه نئتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسفلج خواب چیستجهان مشارکتیچند نرمش مفید برای کمردرحس و ادراک قسمت شصت و دوابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تداستانها و مفاهیمی اشتباهوشیاری و وجودرویا تخیل یا واقعیتبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمنبسیاری از بیماری های جدیسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیشاید درست نباشدتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروفاصله ی همیشگی تصویر سازجهان در حال ایجاد و ارتقانهادینه سازی فرهنگ اختلاخواب زمستانی سلول های سرابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر آسمان هدیه های نادیدنهاوکينگ پیش از مرگش رسالروزهای بد باقی نمیماندبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه استفاوت های تکاملی در مغز وسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر آلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونشربت ضد خلطتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانفردا را نمیدانیمجواب سنگ اندازینوار عصب و عضله مهم در تشخارق العاده و استثنایی بابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بمنبع خواب و رویااز تکینگی تا مغز، از مغز درمان ژنتیکی برای نوآوریو هر کس تقوای خدا پیشه کنریه زغالیبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماتلاش های جدید شرکت نورالسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی آینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟ضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندقلب را نشکنجستجوی هوشیاری در مغز مانیاز به آموزش مجازی دیجیدفاع از پیامبراثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استموجودات مقهور ژنها هستنداز سایه بگذردرمان ساده ی روماتیسمویتامین دی گنجینه ای بزرراه های جدید برای قضاوت ربار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفععقلانیت بدون تغییرتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکقدرت کنترل خودحل مشکلچگونه باغبانی باعث کاهش دو برابر شدن خطر مرگ و میاختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بمکان زمان یا حافظه زماناستیفن هاوکینگ در تفسیر درک و احساسبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدرشد مغز فرایندی پیچیده اگلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل آیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیعوامل ایجاد لغت انسانی و ایمپلانت مغزی کمک میکند لایو دوم دکتر سید سلمان فحریص نباشارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی درادیدن خدا در همه چیزهوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای عجیب گالیلهاطلاع رسانی اینترنتیماده ی تاریکاطلاعات حسی ما از جهان، چدرد و درسبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهزنجیرها را ما باید پاره کگاهی لازم است برای فهم و تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)سخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهننقش تیروئید در تکامل مغزعصب حقوق نورولووایجاد احساساتمن پر از تلخیمحس و ادراک قسمت چهل و سومارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومدانش، قفل ذهن را باز میکنهوش مصنوعی از عروسک تا کممحدودیت چقدر موثر استبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان ذهن تو همیشه به چیزی اعتقبرخی نرمش ها برای زانوزیباترین چیز در افزایش سپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینسردرد سکه ایتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیجمجمه انسان های اولیهنقش غذاها و موجودات دريااپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنمنابع انرژی از نفت و گاز از کجا آمده ام و به کجا میداروی جدید برای میاستنی هوش در طبیعترموزی از نخستین تمدن بشربه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقبرداشتت از جهان رو زیاد زبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سپیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردشیشه ی بازالتی و سیلیکونتکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوفلج دوطرفه عصب 6 چشمجهان معناچند جهانیحس و ادراک قسمت شصت و ششابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدخالت در ساختار ژنهاهوشیاری و افسردگیرویا حقی از طرف خدابیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتبسیاری از بیماری های جدیسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیشایسته نیست در جیب خود قرتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنفتون های زیستیجهان ریز و درشتچهار میلیارد سال تکامل بخواب سالم عامل سلامتیابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر آستانه ی موج پنجم کوویهدف یکسان و مسیرهای مختلروزهای سختبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری تفاوت های زبانی سرمنشا تسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر آملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیشش مرحله تکامل چشمتاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایفرزندان زمان خودجوسازی مدرننوار عصب و عضله تعیین محلخبر مهم تلسکوپ هابلابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنمنتظر نمان چیزی نور را بهاز تکینگی تا مغز، از مغز درمان پوکی استخوانوفور و فراوانیریواستیگمینبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیتلاش هایی در بیماران قطع سندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عقوی تر باشحفره در مغزچیز جدید را بپذیردفاع در برابر تغییر ساختاثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتمورد نادر همپوشانی دو بیاز علم جز اندکی به شما دادرمان سرگیجه بدون نیاز بویروس مصنوعیراه های جدید برای قضاوت ربارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش روعقیده ی بی عملاولین مورد پیوند سر در انقدرت انسان در نگاه به ابعحلقه های اسرارآمیزچگونه تکامل مغزهای کنونیدو برابر شدن خطر مرگ و میاختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بمکانیک کوانتومی بی معنی استخوان های کشف شده، ممکدرک کنیم ما همه یکی هستیمبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمررشد مغز علت تمایل انسان بگلوئونتو با همه چیز در پیوندیسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اعواملی که برای ظهور لغت اایمپلانت نخاعی میتواند دلبخند بزن شاید صبح فردا زحرکات چشم، ترجمه کننده ی ارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بدیدگاه نارسای دوگانه ی مهوش مصنوعی از عروسک بازی هوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ی خالیاطلاعاتی عمومی در مورد مدرد باسن و پا به دلیل کاهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغزندگی فعال و مثبت روند آلگاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشسختی ها رفتنی استتغییرنقش حفاظتی مولکول جدید دعصب سیاتیکایران بزرگمن بی من، بهتر یاد میگیرمحس و ادراک قسمت نهمارزش حقیقی زبان قسمت اولدانش، یک انسان را ناسازگهوش مصنوعی از عروسک تا کممحدودیت های حافظه و حافظبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئاندذهن خود را مشغول هماهنگیبرخی نرمش های گردنزیر فشار کووید چه باید کرپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودسردرد عروقی میگرنتوکل بر خداآسانی موفقیتجنین مصنوعینقش غذاها و موجودات دريااپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالمنابع انرژی از نفت و گاز از کسی که یک کتاب خوانده داروی جدید برای کاهش وزنهوش عاطفی قسمت 11رمز و رازهای ارتباط غیر کبه سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمربررسي علل احتمالي تغيير زبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواپیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهشکل های متفاوت پروتئین هتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم فن آوری های جدید علیه شناجهان هوشمندچند جهانیحس و ادراک سی و هفتمابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدر میان تاریکی و روشناییهوشیاری کوانتومیرویاها از مغز است یا ناخوبیماری های میتوکندریکمردردبشکه ای که ته نداره پر نمسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکپروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از سشادی، پاداش انجام وظیفهتکامل زبانامید نجاتفروتنی معرفتیجهان شگفت انگیزچهار ساعت پس از کشتار خوکخواب سالم عامل سلامتی و یابزار بقا از نخستین هماننعناعمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر درمان بیماری مولتیپل هدف یکسان، در مسیرهای متروش مقابله مغز با محدودیبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آدتفاوت ایستایی و تکاپوسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر آموزش نوین زبانمعرفت و شناختششمین کنگره بین المللی ستابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدفرضیه ای جدید توضیح میدهجامعه ی آسمانینوبت کودکانخدا موجود استابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دمنتظر زمان ایده آل نشواز تکینگی تا مغز، از مغز درمان پوکی استخوانوقاحت و تمسخر دیگرانریاضیات یک حس جدید استبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریتلاشی برای درمان قطع نخاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارآیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماضعیف و قویتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملقیچی ژنتیکیحق انتخابچیزی منتظر شناخته شدندقیق ترین تصاویر از مغز ااثرات مفید روزه داریهنر فراموشیموسیقی نوازدواج های بین گونه ای، ردرمان سرگیجه بدون نیاز بویروس های باستانی، مغز مراه پیروزی در زندگی چیستبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کوعلم و ادراک فقط مشاهده ی اولین هیبرید بین انسان و قدرت ذهنحمله ویروس کرونا به مغزچگونه جمعیت های بزرگ شکل دو داروی جدید برای میاستاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی مکانیزمهای دفاعی در براباستروژن مانند سپر زنان ددرک احساسات و تفکرات دیگبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که رشد در سختی استگمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین عوارض ازدواج و بچه دار شدایمان به رویالحظات خوش با کودکانحرکت چرخشی و دائمی کیهانارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کندژا وو یا اشنا پنداریدژاوو یا آشناپنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ای ضد التهابیاطلاعاتی عمومی در مورد مدرد زانو همیشه نیاز به جربرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دزندگی هوشمند در خارج از زگاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زنقش حیاتی تلومر دی ان آ دعضلانی که طی سخن گفتن چقدایرادهای موجود در خلقت بمننژیتحس و ادراک قسمت چهارمارزش حقیقی زبان قسمت دومدائما بخوانهوش مصنوعی به کمک هوش طبیمحدودیت درک انسانبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انسانذهن سالمبرخی یونها و مولکول های مزیرفون داروی ضد ام اسپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگسرطان کمیت گراییتوپیراماتآشنا پنداریجنگ هفتاد و دو ملت همه را نقش غذاها در کاهش دردهای حس و ادراک قسمت بیست و چهابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت منابع انرژی از نفت و گاز از آغاز خلقت تا نگاه انساداروی جدید برای ای ال اسهوش عاطفی قسمت نهمرمز گشایی از اتصالات مغزبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هوبررسی مغز با امواج مادون زبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج پیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستشکل پنجم مادهتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیمافناوری هوش مصنوعی نحوه خجهان هوشیارچند جهانی و علمحس و ادراک- قسمت پنجاه و ابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدر مانهای کمر دردهوشیاری سنتی یا هوشیاری رویاهای پر رمز و حیرتی دربیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانابشریت از یک پدر و مادر نیسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب شب سیاه سحر شودتکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیفروتنی و غرورجهانی که نه با یک رخداد و نون و القلمخواب عامل دسته بندی و حفطابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر سال حدود 7 میلیون نفر هدف از تکامل مغزروش های صرفه جویی در ایجابیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیصبور باشتاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیفساد اقتصادی سیتماتیک درجاودانگی مصنوعینور از عمق تاریکیخدا نور آسمان ها و زمین اابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستمنحنی که ارتباط بین معرفاز تکامل تا مغز از مغز تا درمان آرتروز با ورزش موضوقت نهيب هاي غير علمي گذشریتوکسیماببا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها تلاشی تازه برای گشودن معسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدطلوع و حقیقتتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصحقیقت قربانی نزاع بین بی چیزی خارج از مغزهای ما نیدل به دریا بزناثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهموسیقی هنر مایع استاسکلت خارجی در درمان اختدرمان سرگیجه بدون داروویرایش DNA جنین انسان، برراه انسان شدن، راه رفتن وبازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد سیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده علم و روحاولین تصویر در تاریخ از سقدرت عشقحمایت از طبیعتچگونه جمعیت های بزرگ شکل دو سوی واقعیتاختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی ما انسانها چه اندازه نزداسرار آفرینش در موجدرک تصویر و زبان های مخلتبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجررشد، رسیدن به یک هدف نیستگنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دعید نوروز مبارکاین پیوند نه با مغز بلکه لرزش ناشی از اسیب به عصبحس متفاوتارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا چالش هوشیاری و اینکه چرا دگرگونی های نژادی و تغییهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی نیستاعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندردهای سال گذشته فراموش برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندزندگی و داراییگذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خونقش خرچنگ های نعل اسبی درغم بی پایانایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیمنابع انرژي پاک سرچشمه ححس و ادراک قسمت نوزدهمارزش حقیقی زبان قسمت سومداروهای مصرفی در ام اسهوش مصنوعی به شناسایی کامخچه فراتر از حفظ تعادلبه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می توبرخی اثرات مضر ویتامین دزیرک ترین مردمپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانسرعت فکر کردن چگونه استتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریجنگ و تصور از جنگنقشه مغزی هر فرد منحصر بهحس و ادراک قسمت بیست و یکابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا وامنابع انرژی از نفت و گاز از انفجار بزرگ تا انفجار داروی جدید برای دیابتهوش عاطفی قسمت هفتمرمز پیشرفت تواضع است نه طبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهبررسی و اپروچ جدید بر بیمزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاشکرگزار هر چیزی باش که داتکینگیافسردگی و ساختار مغزفواید روزه داری متناوبجهان های بسیار دیگرچند روش ساده برای موفقیتحس و ادراک- قسمت بیست و پابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدر محل کار ارزش خودت را بهوش، ژنتیکی است یا محیطیرویای شفافبیماری وسواسکمردرد و علل آنبعد پنجمسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاشبیه سازی میلیون ها جهان تکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانفرگشت و تکامل تصادفی محض جهانی که از یک منبع، تغذینوآوری ای شگفت انگیز دانخودآگاهی و هوشیاريابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدر عید نوروز مراقب تصادف هدف از خلقت رسیدن به ابزاروش هایی برای کم کردن اضطبیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی تفاوتهای جنسیتی راهی براسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبصبر لازمه ی پیروزی استتاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریفشار و قدرتجایی برای یاد گرفتن باقی نور درونخدا بخشنده است پس تو هم بابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریممنشأ اطلاعات و آموخته ها از تکامل تا مغز، از مغز تدرمان ام اس(مولتیپل اسکلوقتی فهمیدی خطا کردی برگریسدیپلام تنها داروی تایبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستتلاشی جدید در درمان ام اسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی ططلای سیاهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استقانون مندی نقشه ژنتیکی محقیقت آنطور نیست که به نظچیزی شبیه نور تو نیستدلایلی که نشان میدهد ما باجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیمیهمانهای ناخوانده عامل اسکار، لگوی هوشمنددرمان سرطان با امواج صوتویشن پروراه بی شکستبازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهاولین دارو برای آتاکسی فقضاوت ممنوعحوادث روزگار از جمله ویرچگونه حافظه را قویتر کنیدولت یا گروهکاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی ما انسانها چه اندازه نزداسرار بازسازی اندام هادرک حقیقت نردبان و مسیری بحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاتز گهواره تا گورگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیعامل کلیدی در کنترل کارآاین اندوه چیستلرزش عضله یا فاسیکولاسیوحس چشایی و بویاییارتباط متقابل با همه ی حیلزوم گذر انسان از حدها و حس و ادراک (قسمت اول )ارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا دانش قدرت استهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی بیش از یک خلا اعتماد به خوددردی که سالهاست درمان نشبرین نت به جای اینترنتزندگی بی دودگذشته را دفن کنتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدسریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی نقش داروهاي مختلف معروف غم بی پایاناکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت هفتمارزش خود را چگونه میشناسداروهای ام اسهوش مصنوعی تعاملیمخچه ، فراتر از حفظ تعادلبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امبرخی اختلالات عصبی مثانهزیست شناسی کل در جزء فراکپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانسطح آگاهی، رخدادهای زندگتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستجنگ داده هانقشه های مغزی جدید با جزیحس و ادراک قسمت بیست و دوابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خومنابع بی نهایت انرژی در داز بار خود بکاه تا پرواز داروی جدید ضد میگرنهوش عاطفی قسمت یازدهرمز بقای جهش ژنتیکیبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و وبررسی ژنها در تشخیص بیمازبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، شکست حتمیتکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقفیلمی بسیار جالب از تغییجهان هایی در جهان دیگرچندین ماده غذایی که ماننحس و ادراک- قسمت شصت و چهابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدر چه مرحله ای از خواب ، رهیچ نقطه ای مرکزی تر از اروان سالمبیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منابعد از کروناسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهشبیه سازی سیستم های کوانتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چفراموش کارها باهوش تر هسجهانی در ذهننوار مغز مشاهده ی غیر مستخودآگاهی و هوشیاريابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدرمان نگهدارنده ی اعتیادهر چیز با هر چیز دیگر در تروش هایی برای جلوگیری از بیندیشکودکان خود را مشابه خود تتقلید مرحله ای نسبتا پیشسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهصبر و واقعیتتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟فضا و ذهن بازجایی خالی نیستنوروفیبروماتوزخدای رنگین کمانابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستمنشاء کوانتومی هوشیاری ااز تکامل تا مغز، از مغز تدرمان تومورهای مغزی با اوقتی پر از گل شدی خودت را ریشه های مشترک همه ی موجوبا خدا باشکار امروز را به فردا نیندتمایل زیاد به خوردن بستنسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی ططوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشقانون گذاری و تکاملحقیقت افرادنکاتی در مورد تشنجدنیا فریب و سرگرمیاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش دمیوتونیک دیستروفیاساس انسان اندیشه و باور درمان ضایعات نخاعیواقعیت فیزیکی، تابعی از رابطه تشنج و اوتیسمبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسراآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینعلم به ما کمک میکند تا مواولین دروغقطار پیشرفتحکمت الهی در پس همه چیزنگاه من، نگاه تو و یا حقیدوچرخه در کاهش دردهای کماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی ما اکنون میدانیم فضا خالاصفهان زیبادرک دیگرانبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده توزمین در برابر عظمت کیهانگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیساختن آیندهتصویر زیبای اصفهانآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهعادت همیشه خوب نیستاین ایده که ذرات سیاهچاللزوم سازگاری قانون مجازاحس و ادراک (قسمت دوم )ارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا دانش محدود به ابعاد چهارهوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالیاعتماد به خوددرس گرفتن از شکست هابرای یک زندگی معمولیزندگی در جمع مواردی را برگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزینقش درختان در تکاملغیرقابل دیدن کردن مادهاکوییفلکسنتایج نادانی و جهلمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت هفدهماز فرد ایستا و متعصب بگذرداروهای تغییر دهنده ی سیهوش مصنوعی در کامپیوترهامخچه ابزاري که وظیفه آن فذهت را روی چیزهای مفید متبه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده برخی اصول سلامت کمرزیست شناسی باور حقیقت یا پیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایسعی کن به حدی محدود نشویتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استجنبه های موجی واقعیتنقشه با واقعیت متفاوت اسحس و ادراک قسمت بیست و سوابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استمنابع جدید انرژیاز بحث های کنونی در ویروسداروی جدید ضد الزایمرهوش عاطفی قسمت پنجمرمز جهانبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامندبررسی بیماری التهابی رودزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب پیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تشگفت نیست من عاشق تو باشمتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیفیروز نادریجهان یکپارچهچندجهانیحساسیت روانی متفاوتابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تدر ناامیدی بسی امید استهیچ چیز همیشگی نیستروبات ها قول میدهندبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبعد از کروناسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهشبکه های مصنوعی مغز به درتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریفراموشی همیشه هم بد نیستجهان، تصادفی نیستنوار مغز با توضیح دکتر فاخودت را از اندیشه هایت حفابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تدرمان نابینایان آیا ممکنهر جا که جات میشه، جات نیروش هایی ساده برای کاهش ابیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده تقلید از روی طبیعتسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استصبر بسیار بایدتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استفضای قلب منبع نبوغ استجاذبهنورون هاي مصنوعی می توانخدایی که ساخته ی ذهن بشر ابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتمهمان ناخواندهاز تکامل تا مغز، از مغز تدرمان تشنجوقتی تو از یاد گرفتن باز ریشه های مشترک حیاتبا طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیتمایز یا کشف یگانگیسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بینآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شطوفان زیباییتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پاقانون جنگلحقیقت انسانچگونه مولکول های دی ان ایدنیا مکانی بسیار اسرارآماحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است دمیگرن و پروتئین مرتبط با استفاده از مغز، وزن را کمدرمانهای بیماری پارکینسواقعیت چند سویهرادیوی مغز و تنظیم فرکانبازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هاآیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسعلم بدون توقفاولین سلول مصنوعیقطره قطرهحافظه میتواند بزرگترین دنگاه مادی غیر علمی استدوچرخه سواری ورزشی سبک و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی ما از اینجا نخواهیم رفتاصل بازخورددرک درست از خود و هوشیاریبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمرزمین زیر خلیج فارس تمدنی گوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را ساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل معادت کن خوب حرف بزنیاین ابتدای تناقض هاست