دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

بحثی درباره هوش و تفاوتهای آن بین گونه ها و نژادهای مختلف ( قسمت پنجم )

در قسمت های گذشته درباره برخی تفاوتهای موجود میان سایز مغز در نژادهای مختلف بحث شد .تعریف خاصی از هوش ارائه گردید و بیان شد که اندازه مغز به تنهایی برای ساختن تمدن و فرهنگ کافی نیست بلکه وقتی مغز بزرگتر شد ، لازم است نيرویی درونی وجود داشته باشد تا واکنشهای مغز بزرگتر را بیشتر کنترل کند و اگر این مهار درونی نباشد حتی ممکن است ، مغز بزرگتر ، تمدنی را ویران کند و بسوزاند .در بحثهای گذشته بحثی در مورد غده پینه ال و تفاوتهای آن بین دو نژاد سفید وسیاه شد . دیدیم که این غده در بیشتر سفیدپوستان کالسيفيه شده و از کار افتاده است ولی در سیاه پوستان ، فعال است و با ترشح ملاتونين و تولید بیشتر ملانین در لایه های پوست ، رنگ پوست را تیره تر میکند و ديديم رنگ تیره و جذب بیشتر انرژی خورشید ،میتواند برخی عملکردهای سیستم عصبی را در سياهپوستان تسهیل کند .

این تفاوت در رنگ پوست همراه با تفاوتهای بسیار در رفتارها و درکها و حتی سایز مغز است .شاید علت مهم تفاوتها در رنگ پوست و دیگر موارد ، میزان تابش نور آفتاب باشد که در قسمتهای قبل و مباحث گذشته در مورد آن گفتگو شد .تفاوتهای رفتاري و درکی نژادی برجسته است ؛ و بررسي این تفاوتها هرگز نباید محققان را مورد تهمت نژاد پرستی و .... قرار دهد . بله باید این تفاوتها را شناخت و در تعامل با دیگر نژادها و مردم دیگر سرزمینها به کار برد . انکار این تفاوتها ، ما را از این تفاوتها خلاص نمیکند ، بلکه فقط اسباب دور شدن ما را از دیگر نژادها و دیگر کشورها فراهم میسازد .

شاید لازم باشد با نگاهی نو به نژادهای دیگر بنگریم . نژادهای مختلف , به گونه ای شکل گرفته اند تا بتوانند با شرایط متفاوت محیطی که در آن زندگی میکنند منطبق باشند و ساختار بدنيشان به گونه ای است تا مثلا تابش کم خورشید ، منجر به کم شدن ويتامين دی در بدن آنها نشود و بقا پیدا کنند و در شرایط کم آفتاب نميرند و بتوانند زاد و ولد و تکثیر کنند و انرژی اندک موجود در آن مناطق کم آفتاب را صرف بقا کنند .ولی هرگز این تفاوتها به دلیل شرایط متفاوت محیطی ، تفاوتهای ایده آل نیست بلکه فقط براي انطباق با شرایط دشوار زندگی در برخی محيط هاست .و این تفاوتها نه فقط در رنگ پوست یا قد و جثه افراد نمود می یابد بلکه در اندازه مغز و میزان هوش آنها هم نمود دارد .

هیچ گاه با خود اندیشیده ایم ، چرا همه پیامبران خدا در منطقه خاور میانه و جنوب عربستان فرستاده شده اند ؟
گروهی این ها را داستانهای ادیان در این منطقه جغرافیایی میدانند . ولی با افسانه خواندن میراث هزاران ساله منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ، نمیتوان به برداشتی درست از انسان و درک او رسید .این میراث فقط محدود به سه دین اسلام و مسیحی و یهودی نیست بلکه میراث بزرگ به جا مانده از اجداد بشریت يعنی نخستين اقوام هوموساپينس که از آفریقا به جنوب عراق و ایران مهاجرت کردند ، هم متونی الهی و فرامادي را نشان میدهد .

این متن ها در قالب کتیبه های سومری و آشوری به وسیله دانشمند اروپايي، صموييل کریمر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و خوانده شده است . حتی بسیاری از داستانهای تورات و انجیل و قرآن در این کتیبه ها هست و داستان زندگی بسیاری از پیامبران پیش از وقوع آنها در این کتیبه ها وجود دارد .اینکه همه این یافته ها و تاریخ انبیا را در منطقه خاور میانه و شمال آفریقا افسانه بدانیم ، به نظر میرسد منطقی نباشد . نکته بسیار مورد توجه، آن است که تاریخ بشریت نخستین ، با همین داستانهایی شروع شده است که گروهی ، آنها را افسانه های خیالی میدانند .

قوم سومر و آشور نخستین تمدن کشف شده در کل بشریت است که منطقه زیست آنها در ابتدا در آفریقا و عربستان و سپس جنوب عراق و حتی قسمتهایی از ایران فعلي بوده است . آنها نخستین اقوامی بودند که زبان و فرهنگ و ریاضی و نجوم و تشکیل مدارس نظام مند و ... را به انسانها یاد دادند و همه این علوم در کتیبه های آنها موجود است .همچنین داستانهای عرفانی مانند داستانهای مبارزه دنیا با آزادمرداني مانند دموزی و گیلگمش و پیروزی گیلگمش بر دنیا و صعود او در ملکوت و پیروزی او بر خواسته های پست دنيا و داستان زندگی انبیا و .... از موارد دیگری است که در این کتیبه ها موجود است .

دکتر صموييل کریمر باستان شناس اروپايي در مورد این اقوام نخستین چنین میگوید :
(ایجاد مدرسه سومری ، نتیجه مستقيم کشف نوشتار میخی و تکامل آن بوده است و آن اختراع (خط میخی ) بارزترین چیزی بود که سرزمین سومر در پیشبرد تمدن در آن مشارکت داشت .و از نخستین اسناد نوشته های موجود در شهری سومری که اوروک نام داشت، پرده برداری شده است . و بیشتر آنها قسمتهایی از يادداشتهای اقتصادی و اداری است.در میان آنها ، همه الواح ، حاوی جدول کلمات برای درس و تمرین است یعنی برخی نويسندگان در زمان گذشته حوالی 3000 سال قبل از میلاد با روش عقلی و روشهای تعلیم و تدریس فکر ميکردند .

ولی آنچه پیش از این در قرون گذشته و پیش از این تاریخ اتفاق می افتاد ،بسیار کند و آرام بود و آنچه در نیمه هزاره سوم قبل از میلاد رخ داد بسیار برجسته بود تا آنجا که تعدادي از مدارس در همه سرزمین سومر پدید آمد و نوشتن به صورت منظم تدريس شد .و در شهر شروباک که وطن نوح سومری بود در حفاريهايي که در سالهای 1903و 1902 انجام شد تعداد زیادی از الواح مدرسه ای که در آن شاگردان مدرسه , درس میخواندند ، کشف شد که تاریخ آن تقريبا به سال 2500 قبل از میلاد می رسيد

و امر ،هر چه باشد نیمه آخر هزاره سوم قبل از میلاد ، همان زمانی است که نظام مدرسه سومری به انسجام و شکوفایی میرسد . و در حفاريها از دهها و هزاران لوح گلی از آن دوران، این شکوفایی کشف شده است . و بدون شک در صدها و ده ها لوح دیگر که همچنان در دل خاک مخفی است و انتظار جستجوگران را در آینده میکشد ، هم وجود دارد.و اکثریت این الواحی که استخراج شده است ، دستورات اداری است و همه وجوه حیات اقتصادي نزد سومريها را شامل میشود .و از آنها می فهمیم که تعداد نویسندگان و کاتبانی که به نوشتن مشغول بودند ، به هزاران تن ميرسيده است و آن نویسندگان ، چندین صنف بودند و درجات مختلفی داشتند

گروهی از آنها کوچک و مبتدی و گروهی، نویسندگان پیشرو و نویسندگان مالک و نویسندگان معابد و نویسندگان دارای تخصص عالی در برخی شؤون خاص اداری بودند .و نویسندگان ، از بزرگترين کارمندان دولتی بودند و در حقیقت، اسباب معقولي وجود دارد که انسان را وا میدارد ، اعتقاد پیدا کند که تعدادی از مدارس بزرگ بسیار پر اهمیت که نویسندگان و کاتبان را تربیت میکردند ، در گوشه کنار مملکت ، وجود داشته است .

و در هزاره سوم پیش از میلاد مشابه این کتابهای مدرسه ای ، به صورت کامل و تمام درآمد و در شكل و محتوا به صورت تدريجي و مقايسه اي ، تكامل يافت و در همه مدارس سرزمین سومر استفاده میشد . و در میان آنها ، نام درختان و استخوانها ، نام انواع بسیاری از حیوانات و حشرات و پرندگان و اسامی مکانها و شهرها و دهات و نام سنگها و معادن ثبت شده بود و این ثبت تدوین شده ،معرفت بزرگی راکه میتوان آن را شناخت عمومی از گیاهان و حیوانات و جغرافی و معادن ناميد ، نشان میدهد و این حقيقتي است که مورخان علوم ، امروز شروع به درک اهمیت آن کرده اند . ( به نقل از کتاب الواح سومری نوشته صموييل کریمر )

داستان دین و فرهنگ و تمدن محدود به سه دین یهودیت و مسیحیت و اسلام نیست بلکه پیش از آنها هم در منطقه خاور میانه شاهد بروز فرنگ و تمدنی بزرگ بوده ایم که مشابه آن در گذشته همه کره زمين یافت نشده است .داستانهای سومر و آشور حاوی مطالب زیادی درباره بزرگ مردانی مانند دموزی و گيلگمش هم هست که هر چند دانشمندان غربی در تعیین مصاديق آنها دچار حیرت شده اند، ولی این داستانها بزرگمرداني را معرفی میکند که برخلاف جبريات روزگار ، استقامت کرده اند و حتی کشته شده اند ولی تن به خواسته های حقیر نداده اند.بله ! پس قضیه، فراتر از ادیان سه گانه معروف است و برگزیدگان قبل از آنها هم در منطقه خاورمیانه بوده اند .

چرا چنین فرهنگ و تمدنی در حدود هفت تا ده هزار سال قبل را در اروپا شاهد نیستیم ؟
میتوان به سادگی صورت مسئله را پاک کرد و این یافته های تاریخی را داستان و افسانه های اقوام گذشته نامید ولی انسانی که برای عقل خود ارزش قائل است این تفاوتها را با دقت بیشتر مينگرد و آنها را تحلیل میکند تا تفاوتها و راه حلها را بشناسد .گروهی از دانشمندان در این زمینه و تفاوتهای نژادی و تاثیر آن بر رفتارها افراطی سخن میگویند مثلا کارل لارنس ميگوید : (ملامین موجود در تیره پوستان عاملی است که سبب میشود تمدن سازی و فلسفه و دین و الفت و اعتماد در این افراد شکل بگیرد . انسانهایی که میزان ميلين در آنها کمتر است ، به شکل وحشیانه عمل میکنند )که البته در قسمت قبل این سلسله مقالات، این سخن افراطی مورد نقد قرار گرفت .

به هر حال هر چه باشد به نظر میرسد حرکت به سوی عرضهای جفرافيايي پائینتر ، با تحولی عظیم در درک و اخلاق و رفتار همراه است . و مقالاتی هم ارائه شد که نشان میداد سایز و اندازه مغز در تيره پوستان، بزرگتر است .در بحثهای گذشته بیان شد که فیض الهی دائما میبارد و آنچه سبب بهره منديهاي متفاوت از فیض الهی میشود ، ظرفیتهای متفاوتي است که در میان خلق وجود دارد . و این هرگز از حکیم و دانای مطلق بعید نیست .این مهربان حکیم ، آیا میشود رحمت خود را ازمخلوقی دریغ کند ؟ هرگز ممکن نیست . مهربان مطلقی که با مهر خود ، جهان را آفرید ، ممکن نیست مخلوقی را از برکات خود محروم کند زیرا بارش رحمت او بی نهایت میرسد . اگر کسی بی بهره است نه کم شدن لطف (هو) است بلکه کمبود ظرفیتهای خود مخلوق است .ارسال اشکار رسولان و بهره مندی از الطاف و دستورات آسمانی در قالب کتابها و دستورات رسولان هم به همین ترتیب است . .

بله ارسال اشکار رسول و بهره مندی نمایان از دستورات ناب الهی هم ، در صورتی است که ظرفیت پذیرش آن باشد .تا این ظرفیت نباشد هرگز رسولی، آشکارا دیده نمیشود .فیض الهی چون بارانی است که بر همه می بارد و با توجه به ظرفیتها ، ظرفها را پر میکند . ارسال رسول هم همیشه هست ولی استفاده از رسول و دیدن او و استفاده از دستورات الهی و بهره مندی از کلمات و زبان خدا ، نیازمند ظرفیتی است که هر وقت فراهم گردد ،زبان و کلمات خدا ،ظرف وجود انسان را پر میکند .پس ميبينيم که فرستادن رسولان الهی در منطقه ای مانند خاور ميانه ، میتواند به بالاتر بودن ظرف درک و ظرف وجودی افراد در این منطقه مرتبط باشد که با توجه به بحثهای قبلی میتواند مرتبط با بزرگتر بودن مغزها و پیچیدگی خاص مغزی آنها باشد .

این ظرفهای بزرگتر الزاما فرهنگ ساز و مایه پیشرفت نیست بلکه انسان میتواند این ظرفیت بزرگتر را در راه مبارزه با رسولان الهی و چیدن دسیسه ها و نيرنگها و نقشه ریختن برای قتل رسولان الهی به کار گیرد .فیض میبارد و ظرفهایي را پر میکند و ظرفهايي که خالی میماند میتواند با نداهای شیطانی به جای کلام خدا پر شود . گاهی هم این ظرفهای پر شده از کلام خدا ،همان فیض و برکت الهی و ظرفیت بیشتر خود را در راه جنگ با رسولان الهی و کشتن آنها به کار میبرند و نمونه های آن را بسیار در منطقه خاورمیانه شاهد بوده ایم . بیشترین مقبره امامان که همه شان در نتیجه سم یا شمشیر دشمنان کشته شده اند ، در منطقه خاورمیانه یعنی عربستان و عراق قرار دارد و این نشان از بی بهرگي اقوام این سرزمینها از ظرفیت بیشترشان دارد .

اگر سدی درونی نباشد ، این مغزهای بزرگتر و پربارتر ، میتواند در راه مقابله با دعوتهای حق به کار رود همانگونه که در منطقه خاورمیانه بیش از همه نقاط عالم ، شاهد آن هستیم .امروز ، همان دشمنان اهل بیت ع و انبیا ع را میبینیم که بیش از همه نقاط عالم، در عراق و سوریه و افغانستان و عربستان جمع شده اند ودين سفيانی خود را در قالب اسلام و برای کشتن دعوتهای الهی به کار میبرند .ولی در همان زمان که این ظرفیتهای فراوان مغزی پر از منجلاب کثافت خودخواهی ابوسفيانها و ابولهبها و داعش و القاعده شده است ، در همان حال همان فیض الهی در این مناطق ، ظرفهای خدا بیناني را هم پر کرده است .هرچند آنها اندکند ولی علت ارسال رسولان الهی در این مناطق ، همان ستارگان اندکی هستند که در سیاهی هراس آور شبهای ظلمت و غفلت میدرخشند .

ظرفیتهای کوچکتر قسمتهای شمالی ، بر اساس بحثهای گذشته ، قابلیت پذیرش رسولی را نداشت پس فیض الهی به صورت رسولی آشکار در میان آنها دیده نشد ولی در همان حال دشمنی آشکار هم با رسولان الهی نداشته اند و خون رسول و نبی و امامی را در سرزمینشان آنگونه که در منجلاب فاسدان خاورمیانه شاهدیم ، نریختند . و چون خون وصی ای ریخته نشده است ، عذاب الهی هم کمتر بر آنها آمده است .

بله کجا در اروپا کشتاري مانند کربلا اتفاق افتاد و در کجاي اروپا دوازده وصی از فرزندان علی ع و فاطمه زهرا ص که درس زندگی انسانی را به همه بشریت دادند ، آواره و مقتول کردند ؟بحث هوش و تفاوتهای آن بین نژادها در همین جا به اتمام میرسد . امید هست دوستان با نظرات خود و طرح دیدگاهها به پیشبرد این مبحث کمک کنند


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع منرمشهای مهم برای تقویت عانسانیت در برابر دیگرانهوشیاری و افسردگیحس و ادراک قسمت هفدهمممانتین یا آلزیکسا یا اباختلالات مخچهدارویی خلط آورکوری گذرای ناشی از موبایمدارک ژنتیکی چگونه انساناضطراب و ترسريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهاننقش خرچنگ های نعل اسبی درتکامل داروینی هنوز در حاآیا فراموشی حتمی استعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهننزاع بین علم و نادانی رو ای نعمت من در زندگیمهدف از خلقت رسیدن به ابزاحس و ادراک قسمت سوممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط متقابل با همه ی حیدر آسمان هدیه های نادیدنکتاب زیست شناسی باورمزایای شکلات تلخ برای سلبه نقاش بنگرراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ساختار شبکه های مغزی ثابنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتا بحر یفعل ما یشاآیا آگاهی پس از مرگ از بیجهل مقدسهفت سین یادگاری از میراث ایا ابزار هوشمندی یا مغز وقتی تو از یاد گرفتن باز خلاصه ای از مطالب همایش ممنبع هوشیاری کجاست قسمت از فرد ایستا و متعصب بگذردرمان جدید ALSگل خاردار، زیباسترشد در سختی استمطالبی در مورد تشنجبی نهایت در میان مرزهاتفاوت ها و تمایزها کلید بسربازان ما محققا غلبه می نه جنگ و نه خونریزیتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان پیوستههندسه ی رایج کیهانخوشبختی دور از رنج های ماگر خواهان پیروزی هستیواقعیت چیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک و احساسزندگی در سیاهچالهتلاش هایی در بیماران قطع شناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوبت کودکانآزمون ذهنی گربه ی شرودینهوش مصنوعی یا حماقت طبیعجهشهای مفید و ذکاوتی که دفروتنی و غرورابزار بقا از نخستین همانخطرات هوش مصنوعیواکسن دیگر کرونا ساخته شمنشأ اطلاعات و آموخته ها از تکینگی تا مغز از مغز تدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجودامعجزه ی علمتنها مانع در زندگی موارد گربه شرودینگر و تاثیر مششاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مولکول های دی ان ایافزایش قدرت ادراکات و حسهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی متن و تصویر به صورفشار و قدرتابزار بقا از نخستین هماندولت یا گروهکوزن حقیقی معرفت و شناختمیدان مغناطيسي زمین بشر از تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطمغز آیندگان چگونه است ؟تو جهانی هستی که خودش را پیچیدگی های مغزی در درک زششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر نگاه از بیرون مجموعهامید نجاتهوش مصنوعی از عروسک تا کمحلقه های اسرارآمیزقبل از آغازابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردژن هوش و ساختارهای حیاتی ما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکامل تا مغز، از مغز تروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق مغز بزرگ چالشهای پیش روتوهم وجودپاسخ گیاهان در زمان خوردظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزنادیدنی ها واقعی هستنداندوه دردی را دوا نمیکندهوش در طبیعتحس و ادراک (قسمت اول )لیس دگرامفتامین یا ویاساثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی لیراگلوتیدکمردرد با پوشیدن کفش منامجموعه های پر سلولی بدن ماستفاده از سلول های بنیاروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهانقش محیط زندگی و مهاجرت دتوضیحی ساده در مورد هوش مآلزایمرآملودیپین داروی ضد فشار عوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج چرا ماشین باید نتایج را پانسان، گونه ای پر از تضادهوشیاری کوانتومیحس و ادراک قسمت هجدهممن کسی در ناکسی دریافتم اختلالات حرکتی در انسانداستانها و مفاهیمی اشتباکی غایب شدی تا نیازمند دلمروری بر تشنج و درمان هایاطلاع رسانی اینترنتیریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارسیر آفرینش از روح تا مغز نقش داروهاي مختلف معروف تکامل داروینی هنوز در حاآیا ممکن است موش کور بی مغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زنزاع بین علم و جهل رو به پای همه ی وجود منهر چیز با هر چیز دیگر در تحس و ادراک قسمت سی و هشتممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط چاقی و کاهش قدرت بدر آستانه ی موج پنجم کوویکتاب طبیعت در قالب هندسهمسمومیت دانش آموزان بی گبه نقاش بنگرراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم مسادیسم یا لذت از آزار دادنقشه های مغزی جدید با جزیتاول کف پا و حقیقتآیا امکان بازسازی اندامهجهان فراکتالهم نوع خواری در میان پیشیایا بیماری ام اس (مولتیپویتنام نوعی کرونا ویروس خلاصه ای از درمان های جدیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از مخالفت بشنودرمان جدید میگرن با انتی گل زندگیز گهواره تا گورمطالعه ای بیان میکند اهدبی هیچ می ایی و بی هیچ میرتفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرنچه زیاد است بر من که در ایتاثیر کتامین در درمان پاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان پیوستههندسه بنیادینخانه ی تاریکاپی ژنتیکواقعیت های متفاوتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک کنیم ما همه یکی هستیمبیماری ای شبیه ام اس مولتزندگی زمینی امروز بیش از تلاشی برای درمان قطع نخاشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و نور درونآزمون ذهنی گربه شرودینگرهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهشهای مفید و ذکاوتی که دفرگشت و تکامل تصادفی محض ابزار بقا از نخستین هماندفاع از پیامبرواکسن دیگری ضد کرونا از دمنشاء کوانتومی هوشیاری ااز تکینگی تا مغز از مغز تدردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینمعجزه ی علم در کنترل کرونتنها در برابر جهانگزیده ای از وبینار یا کنفشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه میتوان با قانون جنافزایش مرگ و میر سندرم کوهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی هوشیاری در مغز مافضای قلب منبع نبوغ استابزار بقا از نخستین هماندوچرخه سواری ورزشی سبک و وزوز گوشمیدان های مغناطیسی قابل از تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستمغز انسان ایا طبیعتا تماتو دی ان ای خاص ميتوکندريپیوند قلب خوک، به فرد دچاصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر نگاه از دور و نگاه از نزدامید جدید بر آسیب نخاعیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحمله ویروس کرونا به مغزقبل از انفجار بزرگابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سژن یا نقشه توسعه مغز و نقمانند آب باشاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتوهم وجودپختگی پس از چهل سالگي به عقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایمنادانی در قرن بیست و یکم،اندوهگین نباش اگر درب یا هوش عاطفی قسمت 11حس و ادراک (قسمت دوم )لا اکراه فی الدیناثرات فشار روحی شدیدداروی تشنجی دربارداریکنفرانس تشنج هتل کوثر اصمحل درک احساسات روحانیاستفاده از سلول های بنیاروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دسوپاپ ها یا ترانزیستورهانقش نگاه از پایین یا نگاهتیوتیکسن داروی ضد جنوننقش نظام غذایی در تکامل متیک و اختلال حرکتیآموزش نوین زبانعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستچرا مغز انسان سه هزار سالانعطاف پذیری مکانیسمی علهوش، ژنتیکی است یا محیطیحس و ادراک قسمت هشتممن پر از تلخیماختلالات صحبت کردن در اندخالت در ساختار ژنهاکیهان خود را طراحی میکندمرکز هوشیاری، روح یا بدن اطلاعات حسی ما از جهان، چریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیسیستم تعادلی بدننقش درختان در تکاملتکامل داروینی هنوز در حاآیا ما کالا هستیمغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزینسبیت عام از زبان دکتر برای آنکه نامش درمان و یادشهر جا که جات میشه، جات نیحس و ادراک قسمت سی و ششممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط هوش ساختار مغز و ژدر درمان بیماری مولتیپل کتاب، سفری به تاریخمسمومیت دانش آموزان، قمابه نادیدنی ایمان بیاوررابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است سازگاری با محیط بین اجزانقص در تشخیص هیجانات عامتابوهای ذهنیآیا انسان با مغز بزرگش اخجهان قابل مشاهده بخش کوچهمه چیز موج استایا بدون زبان میتوانیم تویتامین E برای فعالیت صحخم شدن فضا-زمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تدرمان جدید کنترل مولتیپلگلوله ی ساچمه ایزمین در برابر عظمت کیهانمعماری، هندسه ی قابل مشابی ذهن و بی روحتفاوت های بین زن و مرد فقسردرد میگرن در کودکاننه عدم مطلق بلکه عدم با قآیا راهی برای رفع کم آبی جهان پر از چیزهای اسرار آفلج نخاعی با الکترودهای هندسه در پایه ی همه ی واکخانواده پایدارابتدا سخت ترین استواقعیت و مجازمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکنیکی تا مغز از مغز تدرک احساسات و تفکرات دیگبیماری اسپینال ماسکولار زندگی زودگذرتلاشی تازه برای گشودن معشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط نورون هاي مصنوعی می توانآزادی عقیده، آرمانی که تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجوانان وطنفراموش کارها باهوش تر هسابزار بقا از نخستین هماندفاع در برابر تغییر ساختواکسن سرطانمهندسی ژنتیک در حال تلاش از تکینگی تا مغز از مغز تدرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استمعجزه در هر لحظه زندگیتنهایی رمز نوآوری استگزارش یک مورد جالب لخته وشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مغز پیش انسان یا همافزایش سرعت پیشرفت علوم هوش مصنوعی از عروسک بازی حفره در مغزقفس ذهنابزار بقا از نخستین هماندورترین نقطه ی قابل مشاهیک پیام منفرد نورون مغزی میدان های کوانتومی خلااز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب مغز انسان برای ایجاد تمدتو در میانه ی جهان نیستی پیوند مغز و سر و چالشهای صرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر نگاه از درون مجموعه با نگامید درمان کرونا با همانهوش مصنوعی از عروسک تا کمحمایت از طبیعتقبرستان ها با بوی شجاعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکژن ضد آلزایمرماه رجباز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درمغز بزرگترین مصرف کننده توهم بی خداییپروژه ی ژنوم انسانیعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتنازوکلسیناندام حسی، درک از بخش هایهوش عاطفی قسمت نهمحس و ادراک قسمت 67لاموژین داروی ضد اوتیسم؟اثرات مفید قهوهداروی جدید ALSکنگره بین المللی سردرد دمحل درک احساسات روحانی داستیفن هاوکینگ در مورد هروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانسوخت هیدروژنی پاکنقش نظریه تکامل در شناساتیروفیبان موثر در سکته ی آمارهای ارائه شده در سطح عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قاچرا مغزهای ما ارتقا یافت اهرام مصر از شگفتی های جههیچ چیز همیشگی نیستحس و ادراک قسمت پنجممنابع انرژي پاک سرچشمه حاختلالات عضلانی ژنتیکدر مانهای کمر دردکیهانِ هوشیارِ در حال یامرکز حافظه کجاستاطلاعاتی عمومی در مورد مریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم دفاعی بدن علیه مغز نقش ذهن و شناخت در حوادث تکامل داروینی هنوز در حاآیا ما تنها موجودات زنده غیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پنسبت ها در کیهانایمپلانت مغزیهر حرکت خمیده می شود و هر حس و ادراک قسمت سیزدهممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط پیوسته ی جهاندر سال حدود 7 میلیون نفر کتابخانهمسیر دشوار تکامل و ارتقابه هلال بنگررادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانستم با شعار قانون بدترین نقطه بی بازگشتتاثیر فکر بر سلامتآیا احتمال دارد رویا از آجهان موازی و حجاب هاهمه چیز در زمان مناسبایا تکامل هدفمند استویتامین E در چه مواد غذایخونریزی مغز در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تدرمان جدید ای ال اس، توفرگلوئونزمین زیر خلیج فارس تمدنی بی شرمیتفاوت های تکاملی در مغز وسردرد و علتهای آننهایت معرفت و شناخت درک عآیاما مقهور قوانین فیزیکجهان پر از چیزهای جادویی فلج بل، فلجی ترسناک که آنهندسه زبانِ زمان استخار و گلابتدایی که در ذهن دانشمنواقعیت و انعکاسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز و از مغز درک تصویر و زبان های مخلتبیماری اضطراب عمومیزندگی سلول در بدن، جدای اتلاشی جدید در درمان ام اسشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلینورون های ردیاب حافظهآزار دیگری، آزار خود استهوش مصنوعی الفاگوجوانان وطنفراموشی همیشه هم بد نیستابزار بقا از نخستین هماندقیق ترین تصاویر از مغز اواکسن سرطانمهربانی، شرط موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تدست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کسانمعرفت و شناختتنبیه چقدر موثر استگشایش دروازه جدیدی از طرشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هموساپينس بر زمین افسردگی و اضطراب در بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی حق انتخابقفس را بشکنابزار بقا از نخستین همانديدن با چشم بسته در خواب یک پیشنهاد خوب برای آسان میدان بنیادین اطلاعاتاز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزمغز انسان برای شادمانی طتوقف؛ شکستپیوند اندام از حیوانات بضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر نگاه حقیقی نگاه به درون اامیدوار باش حتی اگر همه چهوش مصنوعی از عروسک تا کمحوادث روزگار از جمله ویرقدم زدن و حرکت دید را تغیابزارهای پیشرفته ارتباط دانشمندان ژنی از مغز انسژنها نقشه ایجاد ابزار هوماپروتیلیناز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشناییمغز حریص برای خون، کلید تتوهم تنهاییپروژه ی ژنوم انسانیعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بیننباید صبر کرد آتش را بعد انرژی بی پایان در درون هرهوش عاطفی قسمت هفتمحس و ادراک قسمت 74لایو دوم دکتر سید سلمان فاثرات مفید روزه داریداروی جدید s3 در درمان ام کنگره بین المللی سردرد دمحدودیت چقدر موثر استاستیفن هاوکینگ در تفسیر روزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بسودمندی موجودات ابزی بر سی و سه پل اصفهاننقش هورمون های تیروئید دتکنولوژی جدید که سلول هاآن چیزی که ما جریان زمان عید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون چرا ویروس کرونای دلتا وااولویت بندی ها کجاستهیچ وقت خودت را محدود به حس و ادراک قسمت پنجاهمنابع انرژی از نفت و گاز اختراع جدید اینترنت کواندر محل کار ارزش خودت را بکیست هیداتید مغزمرکز حافظه کجاستاطلاعاتی عمومی در مورد مریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکسکوت و نیستینقش روی و منیزیم در سلامتتکامل زبانآیا مغز تا بزرگسالی توسعغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزنسبت طلایی، نشانه ای به سایمپلانت مغزی کمک میکند هرچیز با یک تاب تبدیل به حس و ادراک قسمت ششممنابع بی نهایت انرژی در دارتباط انسانی، محدود به درمان های اسرار آمیز در آکجای مغز مسئول پردازش تجمسئول صیانت از عقیده کیسبه کدامین گناه کشته شدندراز تغییربسیاری از بیماری های جدیستم، بی پاسخ نیستنمیتوان با بیرون انداختنتاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا احتمال دارد رویا از آجهان ما میتواند به اندازهمه چیز در زمان کنونی استایجاد احساساتویتامین کاخواندن ، یکی از شستشو دهنمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تدرمان جدید سرطانگمان میکنی جرمی کوچکی در زمان چیستبی عدالتی در توزیع واکسن تفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد ونهایت در بی نهایتآب زندگی است قسمت چهارمجهان دارای برنامهفلج خوابهندسه، نمایشی از حقیقتخارق العاده و استثنایی بابتذال با شعار دینواقعیت خلا و وجود و درک ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرک حقیقت نردبان و مسیری بیماری بیش فعالیزندگی، مدیریت انرژیتمایل زیاد به خوردن بستنشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سنوروپلاستیسیتی چیستآسيب میکروواسکولاریا آسهوش مصنوعی از عروسک های بجواب دانشمند سوال کننده فراموشی و مسیر روحانیابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزنواکسن ضد اعتیادموفقیت هوش مصنوعی در امتاز تکینگی تا مغز از مغز تدست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختمامغز فکر میکند مرگ برای دیتهدیدهای هوش مصنوعیپل جویی اصفهانشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هوشیاری خود را توساقلیت خلاقهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت قربانی نزاع بین بی قلب و عقلابزار بقای موجود زنده از دی متیل فومارات(زادیوا)(یک آلل ژنتیکی که از نئاندمیدازولام در درمان تشنج از تکینگی تا مغز- از مغز رفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ مغز انسان برای شادمانی طتولید مثل اولین ربات های پیوند سر آیا ممکن استضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گینگاه دوبارهامیدواری و مغزهوش مصنوعی از عروسک تا کمحکمت الهی در پس همه چیزقدرت مردمابزارهای بقا از نخستین هدانشمندان پاسخ کوانتومی ژنها ، مغز و ارادهماجرای جهل مقدساز تکامل تا مغز، از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنیمغز در تنهایی آسیب میبینتوهم جداییپروانه ی آسمانیعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژینبرو و انرژی مداومانرژی تاریکهوش عاطفی قسمت یازدهحس و ادراک قسمت 75لبخند بزن شاید صبح فردا زاثرات مضر ماری جواناداروی جدید میاستنی گراویکنترل همجوشی هسته ای با همحدودیت های حافظه و حافظاستخوان های کشف شده، ممکروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایسیلی محکم محیط زیست بر اننقش هورمون زنانه استروژنتکنولوژی جدید که سلول هاآنچه ناشناخته است باید شعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانچرا پس از بیدار شدن از خواولین مورد PML به دنبال تکهیچ کاری نکردن به معنی چیحس و ادراک قسمت پنجاه و یمنابع انرژی از نفت و گاز ادامه بحث تکامل چشمدر چه مرحله ای از خواب ، رکیست کلوئید بطن سوممرکز خنده در کجای مغز استاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت، پر از صدانقش روزه داری در سالم و جتکامل زبانآیا همه جنایت ها نتیجه بیغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به نشانه های گذشته در کیهان ایمپلانت نخاعی میتواند دهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک قسمت شصت و هشتمنابع جدید انرژیارتباط از بالا به پایین مدرمان های بیماری آلزایمرکرونا چه بر سر مغز می آورمسئولیت جدیدبه امید روزهای بهترراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلنمیتوان بر سیاه سیاه نوشتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا برای تولید مثل همیشه جهان مادی، تجلی فضا در ذههمه چیز، ثبت می شودایران بزرگویتامین کا و استخوانمنبع هوشیاری کجاست قسمت53از نخستین همانند سازها تدرمان دارویی سرطان رحم بگنجینه ای به نام ویتامین زمان و مکان، ابعاد کیهان بیمار 101 ساله، مبتلا به ستفاوت ایستایی و تکاپوسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد ونهادینه سازی فرهنگ اختلاآب زندگی است قسمت هفتمجهان در حال نوسان و چرخشفلج خواب چیستهنر فراموشیخبر مهم تلسکوپ هابلابداع دی ان ای بزرگترین دوالزارتان داروی ضد فشار منبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایدتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت روانوروز یا روز پایانیآسیب ها ناشی از آلودگی هوهوش مصنوعی از عروسک های بجوسازی مدرنفرایند پیچیده ی خونرسانیابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما بواکسن علیه سرطانمولتیپل اسکلروز در زنان از تکینگی تا مغز از مغز تدستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشرمغز قلبتو یک معجزه ایپل خواجو اصفهانشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه واکسن کرونا را توزالکترومغناطیس شنوایی و ههوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت آنطور نیست که به نظقلب دروازه ی ارتباطابزار بقای موجود زنده از دین اجبارییک جهش ممکن است ذهن انسانمکان زمان یا حافظه زماناز تکینگی تا مغز- از مغز رفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافمغز انسان رو به کوچک تر شتولید یا دریافت علمپیوند سر، یکی از راه حلهاضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبنگاهی بر قدرت بینایی دراامیدی به این سوی قبر نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمحافظه میتواند بزرگترین دقدرت کنترل خودابزارهای بقا ازنخستین همدانشمندان اولین سلول مصنژنهای مشترک بین انسان و وماجرای عجیب گالیلهاز روده تا مغزرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعیمغز را از روی امواج بشناستوهم جدایی و توهم علمپرواز از نیویورک تا لوس آعلم و روحتری فلوپرازینچت جی پی تیانرژی تاریک که ما نمی توهوش عاطفی قسمت پنجمحس و ادراک قسمت 78لحظات خوش با کودکاناجزای پر سلولی بدن انسان داروی جدید برای میاستنی کنترل جاذبهمخچه فراتر از حفظ تعادلاستروژن مانند سپر زنان دروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های سینوریپا داروی ترکیبی ضدنقش ویتامین K در ترمیم استکینگیآنچه واقعیت تصور میکنیم عادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های چرا ارتعاش بسیار مهم استاولین مورد پیوند سر در انهیچ کس مانند تو نگاه نمیکحس و ادراک قسمت پنجاه و دمنابع انرژی از نفت و گاز اداراوون تنها داروی تاییدر ناامیدی بسی امید استکاهش مرگ و میر ناشی از ابمرگ چیستاعتماد به خودرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزینقش رژیم غذایی بر رشد و اتکامل زبان انسان از پیشیآیا هوش مصنوعی می تواند نمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان نشانه های پروردگار در جهایمان به رویاهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت شصت و دومناطق خاصی از مغز در جستجارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان های جدید میگرنکریستال هامسئولیت در برابر محیط زیبه بالا بر ستارگان نگاه کرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمستارگانی قبل از آغاز کیهنمایش تک نفرهتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا بزرگ شدن مغز فقط در دجهان مرئی و نامرئیهمه ی سردردها بی خطر نیستایرادهای موجود در خلقت بویتامین کا در سبزیجاتمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماز نشانه ها و آثار درک شددرمان سرگیجه بدون نیاز بگویید نوزده و ایمنی ساکتزمان و صبربیماری لبر و نابینایی آنتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار میلیارد سال تکامل بآب زندگی است قسمت اولجهان در حال ایجاد و ارتقافلج دوطرفه عصب 6 چشمهنر حفظ گرهخدا موجود استابزار هوش در حال ارتقا ازواکنش های ناخودآگاه و تقمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله تمدن پیشرفته ی پیشینیانشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج نورالژیآشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی جامعه ی آسمانیفرایند تکامل و دشواری هاابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتومواکسنی با تاثیر دوگانه امواد کوانتومی جدید، ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتو یک جهان در مغز خودت هسپلاسمای غالبشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه آن شکری که می خوریمالکتروتاکسی(گرایش و حرکهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت افرادقلب روباتیکابزار بقای موجود زنده از دین، اجباری نیستیک رژیم غذایی جدید، می تومکانیک کوانتومی بی معنی از تکینگی تا مغز- از مغزترقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب مغز انسان رو به کوچکتر شدتولید پاک و فراوان انرژیپیوندی که فراتر از امکانطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبانگاهی بر توانایی اجزاي بامیدی تازه در درمان سرطاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحافظه های کاذبقدرت انسان در نگاه به ابعابزارهای بقای موجود زندهدانشمندان تغییر میدان مغژنهای هوش ، کدامندماده ی تاریکاز سایه بگذررویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمغز زنان جوانتر از مغز مرتوهم جسمپروتئین های ساده ی ابتداعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینچت جی پی تیانرژی خلا ممکن استهوش عاطفی قسمت اولحس و ادراک قسمت 82لرزش ناشی از اسیب به عصباجزایی ناشناخته در شکل گداروی جدید برای ای ال اسکندر در بیماریهای التهابمخچه ، فراتر از حفظ تعادلاسرار آفرینش در موجروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم سیگار عامل افزایش مرگ ومنقش ژنتیک در درمان اختلاتکامل فردی یا اجتماعیآنچه حس می کنیم، نتیجه ی عادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل چرا بیماری های تخریبی مغاولین هیبرید بین انسان و هیچ کس حقیقت را درون مغز حس و ادراک قسمت پنجاه و سمنابع انرژی از نفت و گاز ادب برخورد با دیگراندر هم تنیدگی مرزها و بی مکاهش التهاب ناشی از بیمامرگ و میر پنهاناعتماد به خودرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانسال سیزده ماههنقش رژیم غذایی در رشد و اتکامل ساختار رگهای مغزی آیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردنظام مثبت زندگیاین پیوند نه با مغز بلکه هزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت شصت و ششمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان های جدید در بیماری کریستال زمان(قسمت اولمستند جهان متصلبه بالاتر از ماده بیندیشرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیسخن نیکو مانند درخت نیکوچند نرمش مفید برای کمردرتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا تکامل و تغییرات ژنتیجهان مشارکتیهمیشه چشمی مراقب و نگهباخواب سالم عامل سلامتیایستادن در برابر آزادی بویتامین بی 12 در درمان دردمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز نظر علم اعصاب یا نرووسدرمان سرگیجه بدون نیاز بگوشه بیماری اتوزومال رسسزمان واقعیت است یا توهمبیماری های میتوکندریتفاوتهای جنسیتی راهی براسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار ساعت پس از کشتار خوکآب زندگی است قسمت دومجهان ریز و درشتفناوری هوش مصنوعی نحوه خهنر رها شدن از وابستگیخدا بخشنده است پس تو هم بابزار بقا از نخستین همانواکنش به حس جدیدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدنتمدن بشری و مغز اخلاقیشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونیننوشیدن چای برای مغز مفید آشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی جاودانگی مصنوعیفرایند حذف برخی اجزای مغابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استواسطه ها د رمسیر ایجاد مغموجود بی مغزی که می توانداز تکینگی تا مغز از مغز تذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چمغز مانند تلفن استتو کز محنت دیگران بی غمیپمبرولیزوماب در بیماری چشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه انتظارات بر ادراک الکترودهای کاشتنیهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت اشیاقلب را نشکنابزار بقای موجود زنده از دید تو همیشه محدود به مقدیکی از علل محدودیت مغز اممکانیزمهای دفاعی در براباز تکینگی تا مغز، از مغز رموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ایندگان چگونه استتولید سلولهای جنسی از سلپیوستگی همه ی اجزای جهانطلای سیاهتاریکی و نورنگاهت را بلند کنامگا سه عامل مهم سلامتهوش مصنوعی به شناسایی کاحافظه و اطلاعات در کجاست قدرت ذهنابزارهای بقای از نخستین دانشمندان روش هاي جدیدی ژنهای حاکم بر انسان و انسماده ی خالیاز علم جز اندکی به شما دارویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارمغزهای کوچک بی احساستوهمات و شناخت حقیقتپروتز چشمعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزنتایج نادانی و جهلانسان قدیم در شبه جزیره عهوش عاطفی قسمت دهمحس و ادراک قسمت چهللرزش عضله یا فاسیکولاسیواحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید برای دیابتکوچ از محیط نامناسبمخچه ابزاري که وظیفه آن فاسرار بازسازی اندام هامخچه تاثیر گذار بر حافظهاصل بازخوردروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله هانقش گرمایش آب و هوا در همتکامل مادی تا ابزار هوشمآنها نمیخواهند دیگران راعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولچرا حیوانات سخن نمی گویناولین تصویر در تاریخ از سهیچ اندر هیچحس و ادراک قسمت پنجاه و شمنابع انرژی از نفت و گاز ادراک ما درک ارتعاشی است در هم تنیدگی کوانتومیکاهش حافظه هرچند فرایندیمرگ و میر بسیار بالای ناشاعداد بینهایت در دنیای مرژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير سانسور از روی قصد بسیاری نقش زنجبیل در جلوگیری از تکامل شناخت انسان با کشفآیا هوش ارثی دریافتی از پصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهنظریه ی تکامل در درمان بیاین اندوه چیستهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک سی و هفتممنبع هوشیاری کجاست قسمت ارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های رایج ام اسکریستال زمان(قسمت دوم)مشکل از کجاستبه جای محکوم کردن دیگران بعد پنجمسخن و سکوتچند جهانیتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا جنین انسان، هوشمندی جهان هوشمندهمیشه اطمینان تو بر خدا بخواب سالم عامل سلامتی و یاکسی توسین و تکامل پیش اویتامین بی هفدهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرگیجه بدون داروگوشت خواری یا گیاه خواریزمان پلانکبیماری های مغز و اعصاب و تقلید مرحله ای نسبتا پیشسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوآوری ای شگفت انگیز دانآب زندگی است قسمت سومجهان شگفت انگیزفیلمی بسیار جالب از تغییهنر، پر کردن است نه فحش دخدای رنگین کمانابزار بقا از نخستین همانواکسن های شرکت فایزر آمرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش ستمدن زیر آبشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری منوعی سکته مغزی ، وحشتناک آغاز فصل سرما و دوباره تکهوش مصنوعی از عروسک بازی جایی خالی نیستفراتر از دیوارهای باورابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید توبینار اساتید نورولوژی دموجودات مقهور ژنها هستنداز تکینگی تا مغز از مغز تذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت امغز مادران و کودکان در زمتو پیچیده ترین تکنولوژی پنج اکتشاف شگفت آور در موشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه به سطح بالایی از هوالگو نداشتیمهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت تنها چیزی است که شاقیچی ژنتیکیابزار بقای موجود زنده از دیدن خدا در همه چیزیافته های نوین علوم پرده ما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز، از مغز رمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ابزار بقای برتر مادیتولترودینپیام های ناشناخته بر مغز طوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدچالش هوشیاری و اینکه چرا امروز دانش ژنتیک هیچ ابههوش مصنوعی در کامپیوترهاحافظه و اطلاعات در کجاست قدرت عشقابزارهای دفاعی و بقای مودانشمندان روشی برای تبدیکل اقیانوس در یک ذرهماده ای ضد التهابیازدواج های بین گونه ای، ررویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهنمغز، فقط گیرندهتوپیراماتپروتز عصبی برای تکلمعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکنجات در راستگوییانسان میوه ی تکاملهوش عاطفی قسمت دومحس و ادراک قسمت چهل و هفتلزوم سازگاری قانون مجازااحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید ضد میگرنکوچک شدن مغز از نئاندرتاکوچکترین چیز یک معجزه اسمدل همه جانبه نگر ژنرالیاصل در هم تنیدگی و جهانی روش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله های فضایی منابعنقش پیش زمینه ها و اراده تکامل مداومآنان که در قله اند هرگز خعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانچرا حجم مغز گونه انسان دراولین دارو برای آتاکسی فهیچگاه از فشار و شکست نترحس و ادراک قسمت بیست و چهمنابع انرژی از نفت و گاز ادغام میان گونه های مختلدر هم تنیدگی کوانتومی و پکاهش دوپامین عامل بیماریمرگ انتقال است یا نابود شبقای حقیقی در دور ماندن ارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمسانسور بر بسیاری از حقاینقش زبان در سلطه و قدرت اتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا هوش سریعی که بدون احسسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصنظریه ی تکامل در درمان بیاین ایده که ذرات سیاهچالهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک- قسمت پنجاه و منبع هوشیاری کجاست قسمت ارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های علامتی در ام اسکریستال زمان(قسمت سوم)مشکلات نخاعیبه خودت مغرور نشوبعد از کروناسخن پاک و ثابتچند جهانیتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا جهان ذهن و افکار ما مجهان هوشیارهمیشه داناتر از ما وجود دخواب عامل دسته بندی و حفطاگر فقط مردم میفهمیدند کویتامین دی گنجینه ای بزرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرطان با امواج صوتگیلگمش باستانی کیستزمان به چه دلیل ایجاد میشبیماری وسواستقلید از روی طبیعتسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز مشاهده ی غیر مستآب، زندگی است(قسمت پنجم)جهانی که نه با یک رخداد و فیزیک مولکولها و ذرات در هوموارکتوس ها ممکن است دخدایی که ساخته ی ذهن بشر ابزار بقا از نخستین همانواکسن کووید 19 چیزهایی که منبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرتمدنی قدیمی در شمال خلیج شگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب نیکولا تسلاآغاز مبهم آفرینشهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبهفرد موفقابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهوجود قبل از ناظر هوشمندموسیقی نواز تکینگی تا مغز از مغز تذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دمغز چون ابزار هوش است دلیتو آرامش و صلحیپول و شادیشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه باغبانی باعث کاهش الگو و عادت را بشکن و در اهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت خواب و رویاقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصابزار بقای موجود زنده از دیدگاه نارسای دوگانه ی میاد گرفتن مداومما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز، از مغز رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ابزار برتر بقاتومورها و التهاب مغزی عاپیدایش زبانطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهچالش هوشیاری و اینکه چرا انفجار و توقف تکاملی نشاهوش مصنوعی در خدمت خلق وححافظه و اطلاعات در کجاستقضاوت ممنوعابعاد و نیازهای تکاملیدانش، قفل ذهن را باز میکنکلمات بلند نه صدای بلندماده، چیزی نیستاسکار، لگوی هوشمندرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانیمغزتان را در جوانی سیم کشتوانایی مغز و دیگر اجزای پرورش مغز مینیاتوری انساعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انساننخاع ما تا پایین ستون فقرانسان ها می توانند میدان هوش عاطفی قسمت سومحس و ادراک قسمت چهل و هشتلزوم سازگاری قانون مجازااحساس گذر سریعتر زمانداروی جدید ضد الزایمرداروی سل سپتکووید نوزده و خطر بیماری مدل هولوگرافیک ژنرالیزهاصل علت و تاثیرروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنسیاهچاله ها، دارای پرتو نقش آتش در رسیدن انسان بهتکامل چشمآنزیم تولید انرژی در سلوعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آمچرا خشونت و تعصباولین دروغهیپرپاراتیروئیدیسمحس و ادراک قسمت بیست و یکمنابع انرژی از نفت و گاز ادغام دو حیطه علوم مغز و در هم تنیدگی کوانتومی و دکاهش سن بیولوژیکی، تنها مرگ تصادفیبلندی در ذهن ما درک بلندیرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماساهچاله ها تبخیر نمیشودنقش زبان در سلطه و قدرت اتکثیر سلول در برابر توقف آیا هشیاری کوانتومی وجودپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردنظریه ی تکامل در درمان بیاینکه به خاطرخودت زندگی هستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک- قسمت بیست و پمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارتباط غیرکلامی بین انسادرمان ژنتیکی برای نوآوریکشف مکانیسم عصبی خوانش پرحم مصنوعیمشکلات بین دو همسر و برخیبه دنبال رستگاری باشبعد از کروناسختی ها رفتنی استچند جهانی و علمتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا جهش های ژنتیکی، ویروجهان های بسیار دیگرهمیشه راهی هستخودآگاهی و هوشیارياگر میدانی مصیبت بزرگتر ویروس مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز واقعیت امروز تا حقیقتدرمانهای بیماری پارکینسگیاه بی عقل به سوی نور میزمان شگفت انگیزبیماری کروتز فیلد جاکوبتقلید از طبیعتشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز ترجمه رخدادهای آتش منبع انرژیجهانی که از یک منبع، تغذیفیزیک و هوشیاریهورمون شیرساز یا پرولاکتخسته نباشی باباابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا و گشودن پنجرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام استمرکز و مدیتیشنشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نیاز به آموزش مجازی دیجیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبه و نقش آن در شکلگیریفرد یا اندیشهابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجوراپامیل در بارداریموسیقی هنر مایع استاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سمغز چگونه صداها را فیلتر تو افق رویداد جهان هستیپول و عقیدهشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه تکامل مغزهای کنونیالگوی بنیادین و هوشیاریهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت در علم، هرگز نهایی قانون مندی نقشه ژنتیکی مابزار بقای موجود زنده از دژا وو یا اشنا پندارییاد بگیر فراموش کنیما اکنون میدانیم فضا خالاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهانمغز از بسیاری حقایق می گرتومورهای نخاعیپیر شدن حتمی نیستطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنوچالش هوشیاری و اینکه چرا انقراض را انتخاب نکنیدهوش مصنوعی در خدمت خلق وححباب های کیهانی تو در توقطار پیشرفتابعاد اضافه ی کیهاندائما بخوانکلوزاپین داروی ضد جنونماده، چیزی بیش از یک خلا اساس انسان اندیشه و باور روان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم گیلن باره به دنبال مغزتان را در جوانی سیمکشتوازن مهمتر از فعالیت زیپرتوهای صادر شده از سیاهعلم راهی برای اندیشیدن اترازودوننخستین تمدن بشریانسان یک کتابخانه استهوش عاطفی قسمت ششمحس و ادراک قسمت چهل و دوملزوم عدم وابستگی به گوگل احساسات کاذبداروی ضد چاقیکودک هشت ساله لازم است آدمدل هولوگرافیک تعمیم یافاصل عدم قطعیت از کوانتوم روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله و تکینگی ابتداینقش انتخاب از طرف محیط، نتکامل و ارتقای نگاه تا عمآینه در اینهعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانچرا در مغز انسان، فرورفتاولین سلول مصنوعیهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت بیست و دومنابع انرژی از نفت و گاز ارتقا و تکامل سنت آفرینش در هر سوراخی سر نکنکایروپاکتیک چیستمرگی وجود نداردبلوغ چیسترژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودسایه را اصالت دادن، جز فرنقش سجده بر عملکرد مغزتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا واکنش های یاد گرفته وجلوتر را دیدننظریه ی ریسماناینکه خانواده ات سالم باو هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک- قسمت شصت و چهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارتروز یا خوردگی و التهادرمان پوکی استخوانکشف مکانیسمی پیچیده در برسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمشکلات روانپزشکی پس از سبه زودی شبکه مغزی به جای بعد از کرونا دلخوشی بیهوسرنوشتچند روش ساده برای موفقیتتاثیر ژنها بر اختلالات خآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اججهان هایی در جهان دیگرهمیشه عسل با موم بخوریمخودآگاهی و هوشیارياگر نیروی مغناطیس نباشد ویرایش DNA جنین انسان، برمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز کجا آمده ام و به کجا میدرهای اسرارآمیز و پوشیدهگیاه خواری و گوشت خوار کدزنان باهوش تربیماری گیلن باره و بیمارتقویت استخوان در گرو تغذشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در فراموشی هاآثار باستانی تمدن های قدجهانی در ذهنفیزیکدانان ماشینی برای تهوش فوق العاده، هر فرد اسخطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا از حقیقت تاتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیرک ترین مردمتمرکز بر هدفگامی در درمان بیماریهای شگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزچیز جدید را بپذیرافت فشار خون ناگهانی در وهوش مصنوعی از عروسک بازی جدا کردن ناخالصی هافرد حساس از نظر عاطفی و بابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ ورزش هوازی مرتب خیلی به قمیهمانهای ناخوانده عامل از تکینگی تا مغز از مغز تذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزمغز ناتوان از توجیه پیداتو انسانی و انسان، شایستپوست ساعتی مستقل از مغز دشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل الگوبرداری از طبیعتهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت راستین انسان علم بقانون گذاری و تکاملابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپندارییادگیری مهارت های جدید دما از اینجا نخواهیم رفتاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چمغز به تنهایی برای فرهنگ تومورهای ستون فقراتپیشینیان انسان از هفت میطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسوچالش هوشیاری و اینکه چرا انواع سکته های مغزیهوش مصنوعی درمانگر کامپیحد و مرزها توهم ذهن ماستلمس کوانتومیابعاد بالاترداروهای مصرفی در ام اسکلام و زبان، گنجینه ای بسماست مالیاستفاده از مغز، وزن را کمروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکسندرم پیریفورمیسمغط یک گیرنده استتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپرسش و چستجو همیشه باقی اعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزنخستین تصویر از سیاهچالهانسان باشهوش عاطفی بیشتر در زنانحس و ادراک قسمت چهل و سوممقاومت به عوارض فشار خون اخلاق و علوم اعصابحس و ادراک قسمت نهممقابله ی منطقی با اعتراضاخلاق پایه تکامل و فرهنگداروی ضد چاقیکودک ایرانی که هوش او از مدل های ریز مغز مینی بریناصلاح خطا با رفتن بر مسیرروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنقش اتصالات بین سلولهای تکامل و ریشه ی مشترک خلقتآیندهعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهچرا ذرات بنیادی معمولاً اوکرلیزوماب داروی جدید شهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت بیست و سومنابع انرژی از نفت و گاز ارتقا یا بازگشت به قبل ازدر والنتاین کتاب بدید همکار با یگانگی و یکپارچگیمراحل ارتقای پله پله کیهبلعیدن ستاره توسط سیاهچاراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی مصنوعی با نقش غذاها و موجودات درياتئوری تکامل امروز در درمآیا یک، وجود داردجمجمه انسان های اولیهنظریه تکامل در درمان بیماینترنت بدون فیلتر ماهواوفور و فراوانیحساسیت روانی متفاوتمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان پوکی استخوانکشف ارتباط جدیدی از ارتبرساناها و ابر رساناها و عمشکلات روانپزشکی در عقب به زیر پای خود نگاه نکن ببعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستچندین ماده غذایی که ماننتاثیر کلام در آیات کلام بآیا خداباوری محصول تکاملجهان یکپارچههمجوشی هسته ای، انرژِی بخودت را از اندیشه هایت حفاگر نعمت فراموشی نبود بسویشن پرومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز کسی که یک کتاب خوانده دروغ نگو به خصوص به خودتگیرنده باید سازگار با پیزنجیرها را ما باید پاره کبیماری آلزایمر، استیل کوتقویت حافظه یا هوش مصنوعشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در تشخیص بیماری آرامش و دانشجهان، تصادفی نیستفاجعه ی جهل مقدسهوش مصنوعی می تواند بر احخطا در محاسبات چیزی کاملواکسن کرونا ساخته شده تومنبع هوشیاری در کجاست؟(قاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکمعنی روزهتمساح حد واسط میان مغز کوگاهی لازم است برای فهم و شگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی منتظر شناخته شدنافت هوشیاری به دنبال کاههوش مصنوعی از عروسک بازی جدایی خطای حسی استفردا را نمیدانیمابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف ورزش هوازی ، بهترین تمریمیوتونیک دیستروفیاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسمغز و اخلاقتو با همه چیز در پیوندیپوشاندن خود از نورشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل التهاب شریان تمپورالهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت غیر فیزیکیقانون جنگلابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغیییادآوری خواب و رویاما اشیا را آنطور که هستنداز تکامل تا مغز از مغز تا رمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکیمغز بیش از آنچه تصور میشوتوهم فضای خالیپیشرفت های جدید علوم اعصطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سچالش دیدگاه های سنتی در بانگشت ماشه ایهوش مصنوعی درخدمت خلق وححریص نباشلوب فرونتال یا پیشانی مغاتفاق و تصادفداروهای ام اسکلرال هیدرات برای خوابانماست مالی با هوش انسانیاستفاده از هوش مصنوعی در روبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم پس از ضربه به سرنفرت، اسیب به خود استتوسعه برخی شغل ها با هوش پرسشگری نامحدودعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکنخستین روبات های زنده ی جانسان جدید از چه زمانی پاهوش عاطفی در زنان بیشتر اهوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت چهارممقابله با کرونا با علم اساختلال خواب فرد را مستعد داروی ضد تشنج با قابليت تکودکان میتوانند ناقل بی مدیون خود ناموجوداصول انجام برخی نرمش ها دروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله ی تولید کنندهنقش تیروئید در تکامل مغزتکامل ابزار هوش ، راه پر آینده ی انسان در فراتر ازعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهچراروياها را به یاد نمی آايندگان چگونه خواهند دیدهدف یکسان و مسیرهای مختلحس و ادراک قسمت بیستممنابع انرژی از نفت و گاز ارتوکين تراپی روشی جديد در یک فراکتال هر نقطه مرککاربرد روباتهای ريزنانومرز مرگ و زندگی کجاستبنی عباس، ننگی بر تاریخراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانساخت شبکه عصبی با الفبای نقش غذاها و موجودات درياتئوری تکامل در پیشگیری و آیا کیهان می تواند یک شبیجنبه های موجی واقعیتنظریه تکامل در درمان بیمایندرالوقت نهيب هاي غير علمي گذشخفاش با شیوع همه گیری جدیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلکشف جمجمه ای درکوه ایرهورشته نوروایمونولوژی و نقمشاهده گر جدای از شیء مشابه سخن توجه کن نه گویندهتفکر قبل از کارسریعترین کامپیوتر موجودچندجهانیتاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا دلفین ها می تواند از جهان یکپارچههمراه سختی، اسانی هستخودروهای هیدروژنیاگر نعمت فراموشی نبود بسواقعیت فیزیکی، تابعی از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز آغاز خلقت تا نگاه انسادریای خداگالکانزوماب، دارویی جدیزندگی هوشمند در خارج از زبیماری الزایمرتقویت سیستم ایمنیشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخآرامش و سکونجهش های ژنتیکی مفید در سافاصله ها در مکانیک کوانتخطای ادراک کارماواکسن ایرانی کرونا تولیدمنبع خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا معادله ها فقط بخش خسته کنتنفس هوازی و میتوکندریگاهی مغز بزرگ چالش استشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی خارج از مغزهای ما نیافتخار انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های فرزندان زمان خودابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میورزش و میگرنمیگرن و پروتئین مرتبط با از تکینگی تا مغز از مغز تذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی مدرن در سطح سلمغز و اخلاقتو با باورهایت کنترل میشپیموزایدشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه حافظه را قویتر کنیامواجی که به وسیله ی ماشیهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت غیر قابل شناختقانون جنگلابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استیاری خدا نزدیک استما به جهان های متفاوت خوداز تکامل تا مغز، از مغز ترنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادیمغز برای فراموشی بیشتر کتوهم فضای خالی یا توهم فضپیشرفت در عقل است یا ظواهطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی چاالش ها در تعیین منبع هوانگشت نگاری مغز نشان میدهوش مصنوعی ساخته هوش طبیحرکت چرخشی و دائمی کیهانلوتیراستاماتوبان اطلاعات و پلِ بینداروهای تغییر دهنده ی سیکمردردماشین دانشاستفاده از انرژی خلاروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم دزدی ساب کلاویننقش قهوه در سلامتیتوصیه های سازمان بهداشت آلودگی هوا چالش قرن جدیدعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهنرمش های مفید برای درد زاانسان خطرناکترین موجودانسان عامل توقف رشد مغزهوشمندی کیهانحس و ادراک قسمت نوزدهمملاحظه های اخلاقی دربارهاختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج با قابليت تکودکان خود را مشابه خود تمدیریت اینترنت بر جنگاصول توسعه ی یک ذهن کاملروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرسیاره ی ابلهاننقش حفاظتی مولکول جدید دتکامل تکنولوژیآینده ی علم و فیزیک در60 ثعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدچراروياها را به یاد نمی آايا اراده آزاد توهم است یهدف یکسان، در مسیرهای متحس و ادراک قسمت دهممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط میکروب روده و پاردر کمتر از چند ماه سوش جدکاربرد روباتهای ريز، در مرز بین انسان و حیوان کجابه قفس های سیاهت ننازراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنساختن آیندهنقش غذاها و موجودات درياتئوری جدید، ویران کردن گآیا گذشته، امروز وآینده جنسیت و تفاوت های بینایینظریه تکامل در درمان بیمایا کوچک شدن مغزانسان الوقتی فهمیدی خطا کردی برگخلا، حقیقی نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان تومورهای مغزی با اکشف جدید تلسکوپ جیمز وبرشد مغز فرایندی پیچیده امشاهده آینده از روی مشاهبوزون هیگز چیستتفکر خلا ق در برابر توهم سرگیجه از شایعترین اختلانه به اعدامتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا دلفین ها میتوانند باجهان کنونی و مغز بزرگتریهمراهی نوعی سردرد میگرنیخورشید مصنوعیاگر با مطالعه فیزیک کوانواقعیت چند سویهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز انفجار بزرگ تا انفجار درک فرد دیگر و رفتارهای اگام کوچک ولی تاثیرگذارزندگی بی دودبیماری ای شبیه آلزایمر و تلقین اطلاعات و حافظهشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهآرامش(سکوت) stillness و تکاپوجهش های ژنتیکی غیر تصادففاصله ی همیشگی تصویر سازابزار بقا از نخستین همانخطای حسواکسن اسپایکوژنمنتظر نمان چیزی نور را بهاز تکینگی تا مغز از مغز تدرختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستمعجزه های هر روزهتنفس هوازی و میتوکندریگذر زمان کاملا وابسته به شاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی شبیه نور تو نیستافراد آغاز حرکت خودشان رهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های فرضیه ای جدید توضیح میدهابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میورزش بهترین درمان بیش فعمیگرن سردردی ژنتیکی که باز تکینگی تا مغز از مغز تذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند مغز و سیر تکامل ان دلیلی تو باید نیکان را به دست بپیموزایدشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسمنگاه محدود و تک جانبه، مشامیوتروفیک لترال اسکلروهوش مصنوعی از عروسک بازی حقایق ممکن و غیر ممکنقانونمندی و محدودیت عالمابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارژن همه چیز نیستما با کمک مغز خود مختاريماز تکامل تا مغز، از مغز ترنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و امغز بزرگ چقدر مفید هست ؟توهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیشرفت ذهن در خلاقیت استطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سناتوانی از درمان برخی ویانتقال ماده و انرژیهوش احساسیحس متفاوتلوزالمعده(پانکراس)مصنوعاتوسوکسیمایدداروهای ضد بیماری ام اس وکمردرد ناشی از تنگی کانامبانی ذهنی سیاه و سفیداستفاده از سلول های بنیاروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سندرم سردرد به دلیل افت فنقش مهاجرت در توسعه نسل اتوصیه های غیر دارویی در سآلودگی هوا و ویروس کروناعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرانرمش های مفید در سرگیجهنرمش های موثر در کمردردانسانیت در هم تنیده و متصهوشیاری و وجودحس و ادراک قسمت هفتمملاحظات بیهوشی قبل از جراختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج توپیراماتکودکان را برای راه آماده مداخله ی زیانبار انساناصول سلامت کمرروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهاننقش حیاتی تلومر دی ان آ دتکامل جریان همیشگی خلقتآینده با ترس جمع نمیشودعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان نزاع بین جهل و علم رو به پايا اراده آزاد توهم است یهدف از تکامل مغزحس و ادراک قسمت دوازدهممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط ماده و انرژیدر آرزوهایت مداومت داشتهکتاب گران و پرهزینه شد ولمرز جدید جستجو و اکتشاف، به مغز خزندگان خودت اجازراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار فراکتال وجود و ذهنقش غذاها در کاهش دردهای تا 20 سال آینده مغز شما به آیا پیدایش مغز از روی تصاجنسیت و تفاوت های بیناییهفت چیز که عملکرد مغز تو ایا این جمله درست است کسیوقتی پر از گل شدی خودت را خلا، خالی نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارزش خود را چگونه میشناسدرمان تشنجکشتن عقیده ممکن نیسترشد مغز علت تمایل انسان بمطالبه ی حق خودبوزون هیگز جهان را از متلتفاوت مغز انسان و میمون هسرگردانینه به اعدامتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا دست مصنوعی به زودی قاجهان کاملی در اطراف ما پرهندسه ی پایه ایخوش قلبی و مهربانیاگر تلاش انسان امروز براواقعیت چیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز بحث های کنونی در ویروسدرک نیازمند شناخت خویش اگامی در درمان بیماریهای زندگی در جمع مواردی را برتلاش ها برای کشف منابع جدشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهآزمون تجربی، راهی برای رهوش مصنوعی و کشف زبان هایجهش تمدنی عجیب و شگفت انسفتون های زیستیابزار بقا از نخستین همانخطر آلودگی هواواکسن اسپایکوژن ضد کرونامنحنی که ارتباط بین معرفاز تکینگی تا مغز از مغز تدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرمعجزه ی چشمتنفس بدون اکسیژنگذشته را دفن کنشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکنکاتی در مورد تشنجافراد بی دلیل دوستدار تو هوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های فساد اقتصادی سیتماتیک درابزار بقا از نخستین هماندو سوی واقعیتورزش در کمر دردمیگرن شدید قابل درمان اساز تکینگی تا مغز از مغز تذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو مغز کوانتومیتو تغییر و تحولیپیچیدگی های مغزمگسشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزنگاه انسان محدود به ادراامید نیکو داشته باش تا آنهوش مصنوعی از عروسک تا کمحل مشکلقارچ بی مغز در خدمت موجودابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتژن همه چیز نیستما بخشی از این جهان مرتبطاز تکامل تا مغز، از مغز ترهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنمغز بزرگ چالش است یا منفعتوهم چیستپیشرفتی مستقل از ابزار هظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارناتوانی در شناسایی چهره اندوه در دنیا استهوش احساسیحس چشایی و بویاییلیروپریم داروی ترکیبی ضداتصال مغز و کامپیوترداروی فامپیریدین یا نورلکمردرد و علل آنمباحث مهم حس و ادراکاستفاده از سلول های بنیاروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاسایتهای دیگرنقش میدان مغناطیسی زمین توصیه هایی در مصرف ماهیآلودگی هوا و پارکینسونعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان ها