دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزار بقای موجود زنده از نخستین هماند سازها تا مغز، از مغز تا کرونا قسمت دوازده

ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانندسازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای بقای ویروس کرونا(قسمت دوازدهم)

در قسمت های قبلی مختصری در مورد ویروس ها و روش زندگی آنها و از جمله ویروس کرونا و سیستم ایمنی میزبان و برخی میزبان های واسطه ویروس بحث شد.

فرایندی پیچیده از ژنوم تا موجود زنده وجود دارد. در این فرایند، آنچه حرف اول را میزند خودخواهی ژنها برای حفظ خود است و در این راه، در مسیر مقابله با بیماری زاها باید کاملا با خودخواهی ژن ها و اجزای تشکیل دهنده حیات، آشنا بود تا بتوان با بیماری زاها مقابله کرد.

بدون اقرار به خودخواهی ژنها و بدون اقرار به خودخواهی در وجود و افکار و برداشت های خود ما، به عنوان یکی از اجزای کیهان مادی، نمی‌توان با پیچیده ترین فرآیندهای خودخواه کیهان از جمله هجوم ویروس ها و باکتری ها به مقابله پرداخت.

غرور بی جای انسان نوین، و بی توجهی او به ساختار خودخواه بدنیش، با زیر پا گذاشتن بدیهی ترین اصول زندگی، ژنهای خودخواه را فرمانده سیر زندگی جهان کنونی کرده است که نتیجه طبیعی آن، سر پوش نهادن بر علت مشکلات و گرفتاری های امروز یعنی خودخواهی و منیت است.

هشدارها در مورد این خودخواهی از سالها قبل در میان اندیشمندان؛ چه ملحد یا مومن رایج بوده است. این دانشمندان کسانی مانند ریچارد داوکینز و فرانسیس کولینز بوده‌اند ولی متاسفانه آنچه مردم را دائما سرگرم میکند امور احساسی و هیجان های زودگذر روزنامه ای است و آنچه دائما نادیده گرفته میشود توجه به علم و معرفت و پژوهش است.

در این میان، غروری را شاهد هستیم که برای منافع زودگذر و بدون توجه به عاقبت امور و سرنوشت فرزندان و نسل های بعد، طبیعت و اجزای آن را در نگاهی کاملا جدا از اجزایی- که همه شان با هم ریشه مشترک دارند- همچون موجودی فضایی که با زمین کاملا غریبه است، در هم می‌شکند و عواقب چنین خودخواهی زشتی به عنوان مهلکترین سلاح بیولوژیک آخر الزمان، فقط محدود به ویروس کرونا نخواهد بود.

آنچه نوید بدتر از این را میدهد، همان ریشه زشت و خودخواهانه ویروس کروناست که حتی در نبود این ویروس، عواقب خطرناکی را مژده میدهد!!

متن زیر از کتاب توهم بی خدایی نوشته سید احمد الحسن یمانی برگرفته از کتاب زبان خدا فرانسیس کولینز، به خیلی حقایق اشاره میکند:
حقیقت آن است که دلایل علم ژنتیک بر تکامل، بسیار است و من در اینجا قصد ندارم همه ی این دلایل را بررسی کنم از این رو مبحث را با سخنان یکی از متخصصان ژنتیک، خاتمه میدهم.

دکتر فرانسیس کالینز در مورد برخی شواهدی که خود وی به هنگام مطالعه ی نقشه ژنتیکی انسان، گروهی از پستانداران و دیگر موجودات، به دست آورده‌است- اشاره میکند: در سال 1989 در آفریقای جنوبی با وجود پیشگیری های توصیه شده و استفاده از کلروکین، به بیماری مالاریا مبتلا شدم. تغییرات طبیعی تصادفی در ژنوم انگل مالاریا به دلیل مصرف بسیار زیاد کلروکین در آن قسمت دنیا طی چندین سال، در نهایت منجر به پیدایش نوعی انگل بیماری زای مقاوم به دارو شد و در نتیجه بیماری به سرعت، گسترش یافت.

به طور مشابه تغییرات تکاملی سریع در ویروس HIV، چالش اصلی برای کشف واکسن آن، می‌باشد و علت اصلی عدم موفقیت داروهای ضد ایدز به شمار می‌رود.

حتی در بین عموم مردم، نگرانی از شیوع آنفلانزای ناشی از ویروس H5N1(آنفلوانزای مرغی) وجود دارد. در مورد این بیماری که در پرندگان و نیز تعداد کمی از انسانهایی که تماس نزدیک با پرندگان داشته اند مشاهد شده است.

نگرانی از آن است که این ویروس، به شکلی تکامل یابد که به آسانی از یک شخص به شخص دیگر منتقل شود.

در حقیقت میتوان گفت که نه تنها درک زیست شناسی بلکه فهم پزشکی، بدون نظریه تکامل، غیر ممکن خواهد بود....

از بررسی ژنوم ها این نتیجه قطعی به دست می آید که ما انسان ها اجداد مشترکی با سایر موجودات زنده داریم.

البته از دیدگاه خلقت گرایان، این نتیجه به تنهایی وجود نیای مشترک را ثابت نمی‌کند. از دید آنها این شباهتها به سادگی نشان می‌دهد که خدا بارها و بارها از اصول طراحی موفقی استفاده کرده است.(غرور خلقت گرایان و خود را تافته جدا بافته تصور کردن آنها!)

به هر حال همانطور که خواهیم دید و با توجه به بحث قبلی در مورد جهش های خاموش در نواحی رمزگشایی پروتئین، مطالعه ی دقیق ژنوم ها نه تنها برای سایر موجودات زنده بلکه حتی در مورد خود ما انسان ها بیانگر این است که این دیدگاه، یک تفسیر تخیلی غیر قابل دفاع می‌باشد. ...

به عنوان اولین مثال نگاهی به ژنوم انسان و موش می اندازیم که هر دو به صورت کاملا دقیق مشخص شده اند.

اندازه ی کلی هر دو ژنوم تقریبا مشابه است و فهرست ژنهای رمزگشای آنها تشابه زیادی دارد. اما با نگاهی به جزییات، سایر نشانه های قطعی اجداد مشترک، به سرعت ظاهر میشود.

مگر آنکه انسان بخواهد این موضع را اتخاذ کند که خدا این عناصر تکراری قدیمی را در این محل ها

ی معین، جهت گیج کردن و گمراه ساختن ما قرار داده است بنابراین پذیرفتن این نتیجه که انسان و موش دارای اجداد مشترکی هستند گریز ناپذیر است.

بنابراین کشف این گونه اطلاعات جدید در ژنوم، بیانگر چالش بزرگی است که در برابر معتقدان به پیدایش بی واسطه ی همه گونه های مختلف از عدم، قرار گرفته است.

در مقایسه بین شامپانزه و انسان به نظر میرسد برخی ژنها در یک گونه به طور واضحی دارای عملکرد هستند در حالی که در گونه ی دیگر اینطور نیست زیرا این ژنها دچار یک یا چند جهش زیان بار شده اند.

به عنوان مثال ژنی در انسان به نام کاسپاس 12 چندین ضربه فنی مخرب را تحمل کرده است. این ژن در شامپانزه در محل متناظری وجود دارد.

ژن کاسپاس 12 در شامپانزه همانند ژن مشابه تقریبا همه پستانداران دیگر از جمله موش به درستی عمل میکند.

اگر انسان در نتیجه آفرینش خاص ماورائ الطبیعه ظاهر شده است چرا خدا زحمت وارد کردن چنین ژن فاقد عملکردی را در این مکان مشخص، متحمل شده است؟؟!

سپس فرانسیس کولینز دانشمند ژنتیک دلایلی را- که علم ژنتیکی برای اثبات نظریه ی تکامل ارایه نموده‌است- فهرست کرده و می‌گوید: در اینجا مادی گرایان ملحد، ممکن است سرمست شوند که انسان حقیقتا بر اثر جهش ها و انتخاب طبیعی، تکامل یافته‌است پس برای توضیح آن چه کسی به خدا نیاز دارد؟!

من در پاسخ به این پرسش می‌گویم من نیاز دارم!

مقایسه ی ترکیب ژنتیکی انسان و شامپانزه در عین حال که جالب است به ما نمی‌گوید انسان بودن به چه معنی است!(آنقدر ساختار ژنومی مشابهی دارند که مرز بین انسان بودن یا نبودن بر اساس نقشه بدن، آسان نیست)

از دیدگاه من ترتیب و توالی دي ان اي به تنهايي حتی اگر با گنجینه هاي وسيعی از اطلاعات در مورد عملكرد زيست شناسي همراه گردد هرگز صفات ویژه ي انسانی همانند قانون اخلاقي و مطالبه ي همگانی برای وجود خدا را توضيح نخواهد داد.

مبرا كردن خدا از مسئولیت سنگين مربوط به اعمال خاص أفرينش سبب نميشود که خود آفرینش، مبدا چیزهايي باشد كه به انسانيت و همچنین خود کائنات، هويت می‌بخشد!! اين علم صرفا چیزهايي را در مورد چگونگی عملكرد خدا به ما مي آموزد.(فرانسیس کولینز- زبان خدا- گلچینی از فصل 5 کتاب توهم بی خدایی- احمد الحسن- فصل دوم- ص105-109) (برای بررسی نقش خدا و رسولان الهی و روح در پیدایش اخلاق انسانی به فصل پنجم کتاب توهم بی خدایی احمد الحسن مراجعه شود.
دانلود کتاب از سایت زیر
www.almahdyoon.co)

دکتر فرانسیس کولینز متولد 14 آوریل 1950 پزشک آمریکایی متخصص ژنتیک و سرپرست پروژه ژنوم انسان است. او به دلیل کشفیات برجسته درباره بیماری های ژنتیکی و سرپرستی پروژه ی ژنوم انسان، شهرت دارد. انجمن غدد درون ریز از او به عنوان یکی از موفق ترین دانشمندان عصر ما نام برده است.

او همچنین ریاست موسسه ملی سلامت در مریلند را بر عهده دارد. او به عنون یک دانشمند ژنتیک، درستی نظریه تکامل را تایید می کند و در عین حال به وجود خدا اعتقاد دارد. کالینز در دفاع از این اعتقاد خود، بیش از یک هزار کتاب به رشته تحریر درآورده‌است.

@salmanfatemi

#سلمان_فاطمی #نورولوژیست #اصفهان #تکامل #مغز #ویروس #کرونا #نزاع #تکاملی #ژن‌های_خودخواه #توهم_بی_خدایی #احمد_الحسن


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
هوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری اضطراب عمومیکیهان خود را طراحی میکندلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتومورها و التهاب مغزی عاآشنا پنداریمستند جهان متصلتغییر عمودی سر انسان از پدو برابر شدن خطر مرگ و مینوار مغز در فراموشی هاریسدیپلام تنها داروی تایارتباط شگفت انگیز مغز انشکل پنجم مادههوش مصنوعی ساخته هوش طبیبا هوش مصنوعی خودکار روبکجای مغز مسئول پردازش تجمنابع انرژی از نفت و گاز توضیحی ساده در مورد هوش مامیوتروفیک لترال اسکلرومغز چون ابزار هوش است دلیجهان کنونی و مغز بزرگتریدانشمندان ژنی از مغز انسچگونه مغز پیش انسان یا همرجزخوانی هایی که امروز باز واقعیت امروز تا حقیقتششمین کنگره بین المللی سهدف از تکامل مغزبحثی در مورد حقیقت فضا و گوشت خواری یا گیاه خواریمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبان انسان از پیشیانسان یک کتابخانه استمغز برای فراموشی بیشتر کجاودانگی مصنوعیداروی ضد تشنج با قابليت تنگاه حقیقی نگاه به درون ااز تکینگی تا مغز از مغز تعماد الدین نسیمی قربانی ویتامین E در چه مواد غذایبرین نت به جای اینترنتپوشاندن خود از نورمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ژنها بر اختلالات خحقیقت خواب و رویاای آنکه نامش درمان و یادشنقش محیط زندگی و مهاجرت ددر سال حدود 7 میلیون نفر زبان و تکلم برخی بیماریهنرمش های مفید برای درد زااز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر ویتامین دی بر بیمابرخی بیماری ها که در آن بواکنش به حس جدیدپاسخ گیاهان در زمان خوردمنحنی که ارتباط بین معرفتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک (قسمت دوم )ایرادهای موجود در خلقت بنقش خرچنگ های نعل اسبی دردرهای اسرارآمیز و پوشیدهابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب نزاع بین علم و نادانی رو از تکامل تا مغز از مغز تا بزرگترین خطایی که مردم موراپامیل در بارداریآینده ی انسان در فراتر ازمکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و دابزار بقا از نخستین هماندرختان اشعار زمینابزار بقای موجود زنده از سندرم پس از ضربه به سرهمه ی سردردها بی خطر نیستاسرار بازسازی اندام هافراموش کارها باهوش تر هستقلید از روی طبیعتیادآوری خواب و رویاآیا آگاهی پس از مرگ از بیمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر رژیم گیاه خواری بر حس و ادراک سی و هفتمرموزی از نخستین تمدن بشراجزای پر سلولی بدن انسان سیستم تعادلی بدنهوش مصنوعی از عروسک های ببه بالا بر ستارگان نگاه ککمردرد و علل آنقانونمندی و محدودیت عالمتنفس هوازی و میتوکندریآیا رژیم غذایی گیاهی سلامرکز حافظه کجاستتراشه ی بیولوژِیکخورشید مصنوعینقشه مغزی هر فرد منحصر بهروزه داری متناوب، مغز را ادامه بحث تکامل چشمسردرد و علتهای آنهوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری بیش فعالیکیهانِ هوشیارِ در حال یالزوم سازگاری قانون مجازاتومورهای ستون فقراتآغاز فصل سرما و دوباره تکمشکلات نخاعیتغییرات منطقه بویایی مغزدو سوی واقعیتنوار مغز در تشخیص بیماری ریشه های مشترک حیاتارتباط شگفت انگیز مغز انشگفت انگیز بودن کیهانهوش احساسیبا تعمق در اسرار ابدیت و کرونا چه بر سر مغز می آورمنابع انرژی از نفت و گاز تیوتیکسن داروی ضد جنونامید نیکو داشته باش تا آنمغز چگونه صداها را فیلتر جهان کاملی در اطراف ما پردانشمندان پاسخ کوانتومی چگونه هموساپينس بر زمین رساناها و ابر رساناها و عاز کجا آمده ام و به کجا میصرع و درمان های آنهدف از خلقت رسیدن به ابزابحثی در مورد عملکرد لوب فگیلگمش باستانی کیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل ساختار رگهای مغزی انسان جدید از چه زمانی پامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟جایی خالی نیستداروی ضد تشنج با قابليت تزندگی زودگذرنگاهی بر قدرت بینایی درااز تکینگی تا مغز از مغز تعوامل موثر در پیدایش زباویتامین کابرای پیش بینی آینده مغز دپیموزایدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر کلام در آیات کلام بحقیقت راستین انسان علم بایمپلانت مغزی کمک میکند نقش نگاه از پایین یا نگاهدرمان های اسرار آمیز در آزبان و شناخت حقیقت قسمت چنرمش های مفید در سرگیجهاز تکینگی تا مغز از مغز تصفحه اصلیبرخی بیماری های خاص که بدواکسن های شرکت فایزر آمرپختگی پس از چهل سالگي به منشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت چهلاکسی توسین و تکامل پیش انقش داروهاي مختلف معروف درک فرد دیگر و رفتارهای اابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب نزاع بین علم و جهل رو به پاز تکامل تا مغز، از مغز تبزرگترین درد از درون است ورزش هوازی مرتب خیلی به قآینده ی علم و فیزیک در60 ثمکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و سابزار بقا از نخستین هماندرد باسن و پا به دلیل کاهابزار بقای موجود زنده از سندرم سردرد به دلیل افت فهمیشه اطمینان تو بر خدا باصل بازخوردفراموشی همیشه هم بد نیستتقویت استخوان در گرو تغذژن هوش و ساختارهای حیاتی آیا امکان بازسازی اندامهمباحث مهم حس و ادراکتاثیر رژیم گیاه خواری بر حس و ادراک- قسمت پنجاه و رمز و رازهای ارتباط غیر کاجزایی ناشناخته در شکل گسیستم دفاعی بدن علیه مغز هوش مصنوعی از عروسک های ببه خودت مغرور نشوکمردرد با پوشیدن کفش مناقارچ بی مغز در خدمت موجودتنفس بدون اکسیژنآیا رژیم غذایی گیاهی سلامرکز حافظه کجاستتربیت کودکان وظیفه ای مهخانواده پایدارنقشه های مغزی جدید با جزیروزه داری و بیمار ی ام اس اداراوون تنها داروی تاییسردرد تنشنسردرد سکه ایهوش مصنوعی از عروسک تا کمبیماری تی تی پیکیست کلوئید بطن سوملزوم سازگاری قانون مجازاتوهم فضای خالی یا توهم فضإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَمشکلات بین دو همسر و برخیتغییرات آب و هوایی که به دوچرخه سواری ورزشی سبک و نوار مغزی روشی مهم در تشخرژیم های غذایی و نقش مهم ارتباط غیرکلامی بین انساشگفتی های زنبور عسلهوش احساسیباهوش ترین و با کیفیت تریکریستال هامنابع انرژی از نفت و گاز تکنولوژی جدید که سلول هاامید درمان کرونا با همانمغز ناتوان از توجیه پیداجهان پیوستهدانشمندان اولین سلول مصنچگونه هوشیاری خود را توسرشته نوروایمونولوژی و نقاز آغاز خلقت تا نگاه انساضررهای مصرف شکر و قند بر هر حرکت خمیده می شود و هر بحثی درباره هوش و تفاوتهگیاه خواری و گوشت خوار کدمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل شناخت انسان با کشفانسان خطرناکترین موجودمغز بزرگ چالش است یا منفعجاذبهداروی ضد تشنج توپیراماتزندگی، مدیریت انرژینگاهی بر توانایی اجزاي باز تکینگی تا مغز از مغز تعوامل ایجاد لغت انسانی و ویتامین کا و استخوانبرای اولین بار دانشمندانپیموزایدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر کپسول نوروهرب بر نحقیقت غیر فیزیکیایمپلانت نخاعی میتواند دنقش نظام غذایی در تکامل مدرمان های بیماری آلزایمرزبان و شناخت حقیقت قسمت انرمشهای مهم برای تقویت عاز تکینگی تا مغز از مغز تسوالات پزشکیبرخی توجهات در ببمار پارواکسن کووید 19 چیزهایی که پروژه ی ژنوم انسانیمنشاء کوانتومی هوشیاری اتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت چهل و هفتاگر فقط مردم میفهمیدند کنقش ذهن و شناخت در حوادث درک نیازمند شناخت خویش اابزار بقا از نخستین همانسفری به آغاز کیهاننسبت طلایی، نشانه ای به ساز تکامل تا مغز، از مغز تبسیاری از بیماری های جدیورزش هوازی ، بهترین تمریآیا ممکن است موش کور بی مما انسانها چه اندازه نزدتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و شابزار بقا از نخستین هماندستورالعمل مرکز کنترل بیابزارهای پیشرفته ارتباط سوپاپ ها یا ترانزیستورهاهمیشه عسل با موم بخوریماصل عدم قطعیت از کوانتوم فرایند پیچیده ی خونرسانیتقویت سیستم ایمنیژن یا نقشه توسعه مغز و نقآیا انسان با مغز بزرگش اخمجموعه های پر سلولی بدن متاثیر رژیم گیاه خواری بر حس و ادراک- قسمت بیست و پرمز بقای جهش ژنتیکیاحیای بینایی نسبی یک بیمسکته مغزیهوش مصنوعی از عروسک بازی به دنبال رستگاری باشکنفرانس تشنج هتل کوثر اصقبل از آغازتنها مانع در زندگی موارد آیا راهی برای رفع کم آبی مرکز خنده در کجای مغز استترجمه ای ابتدایی از اسراخارق العاده و استثنایی بنقص در تشخیص هیجانات عامروزه داری سلول های بنیادادراک ما درک ارتعاشی است ادغام میان گونه های مختلسردرد عروقی میگرنهوش مصنوعی از عروسک تا کمبیماری دویککاهش مرگ و میر ناشی از ابمقاومت به عوارض فشار خون توهم لیلیپوتی(ریزبینی)افت فشار خون ناگهانی در ومشکلات روانپزشکی پس از ستغییرات تکاملی سر انسان دورترین نقطه ی قابل مشاهنورون هاي مصنوعی می توانرژیم های غذایی و نقش مهم ارتروز یا خوردگی و التهاشاهکار قرنهوش عاطفی بیشتر در زنانبار بزرگ ایستادن بر دو پاکریستال زمان(قسمت اولمنابع انرژی از نفت و گاز تکنولوژی جدید که سلول هاامیدی تازه در درمان سرطامغز و سیر تکامل ان دلیلی جهان پیوستهدانشمندان تغییر میدان مغچگونه واکسن کرونا را توزرشد مغز فرایندی پیچیده ااز انفجار بزرگ تا انفجار ضررهای شکر بر سلامت مغزهرچیز با یک تاب تبدیل به بحثی درباره هوش و تفاوتهگالکانزوماب، دارویی جدیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تأثیر نگاه انسان بر رفتاانسان عامل توقف رشد مغزمغز بزرگ چالشهای پیش روجاذبه و نقش آن در شکلگیریداستانها و مفاهیمی اشتبازونیسومایدچالش هوشیاری و اینکه چرا از تکینگی تا مغز از مغز تعواملی که برای ظهور لغت اویتامین کا در سبزیجاتبرای تمدن سازی، باید در بپیچیدگی های مغزمگسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر کپسول نوروهرب بر تحقیقت غیر قابل شناختاین پیوند نه با مغز بلکه نقش نظریه تکامل در شناسادرمان های جدید میگرنزبان و شناخت حقیقت قسمت دچرا مغز انسان سه هزار سالاز تکینگی تا مغز از مغز تپیامهای کاربرانبرخی توصیه ها برای واکسیواکسن کرونا و گشودن پنجرپروژه ی ژنوم انسانیمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت چهل و هشتاگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش روی و منیزیم در سلامتدرک و احساسابزار بقای موجود زنده از سقوط درون جاذبه ای خاص، چنشانه های گذشته در کیهان از روده تا مغزبسیاری از بیماری های جدیورزش و میگرنآیا ما تنها موجودات زنده ما انسانها چه اندازه نزدتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت بیست و چهابزار بقا از نخستین هماندغدغه نتیجه ی نادانی استابزارهای بقا از نخستین هسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهمراهی نوعی سردرد میگرنیاصول انجام برخی نرمش ها دفرایند تکامل و دشواری هاتلقین اطلاعات و حافظهژنها نقشه ایجاد ابزار هوآیا احتمال دارد رویا از آمحل درک احساسات روحانیتاثیر رژیم گیاهخواری بر حس و ادراک- قسمت شصت و چهرمز جهاناحیای بینایی نسبی یک بیمسانسور از روی قصد بسیاری هوش مصنوعی از عروسک بازی به زودی شبکه مغزی به جای کنگره بین المللی سردرد دقبل از انفجار بزرگتو یک معجزه ایآیاما مقهور قوانین فیزیکمرگ چیستتسلیم شدن از نورون شروع مخبر مهم تلسکوپ هابلنقطه بی بازگشتروش مقابله مغز با محدودیچند نرمش مفید برای کمردرروش های صرفه جویی در ایجاادغام دو حیطه علوم مغز و سرعت فکر کردن چگونه استهوش مصنوعی از عروسک تا کمبیماری دیستروفی میوتونیکاهش التهاب ناشی از بیمامقابله با کرونا با علم استوهم چیستافت هوشیاری به دنبال کاهمشکلات روانپزشکی در عقب ثبت امواج الکتریکی در عصديدن با چشم بسته در خواب نورون های ردیاب حافظهرژیم ضد التهابیارزش حقیقی زبان قسمت اولشاهکار شش گوشهوش عاطفی در زنان بیشتر ابار سنین ابزار هوشمندی اکریستال زمان(قسمت دوم)منابع انرژی از نفت و گاز تکامل مادی تا ابزار هوشمامگا سه عامل مهم سلامتمغز آیندگان چگونه است ؟جهان پر از چیزهای اسرار آدانشمندان روش هاي جدیدی چگونه آن شکری که می خوریمرشد مغز علت تمایل انسان باز بحث های کنونی در ویروسطلای سیاههزینه ای که برای اندیشیدبحثی درباره هوش و تفاوتهگامی در درمان بیماریهای منبع هوشیاری کجاست قسمت تئوری تکامل امروز در درمانسانیت در هم تنیده و متصمغز بزرگ و فعال یا مغز کوجدایی خطای حسی استدخالت در ساختار ژنهازونا به وسیله ویروس ابله چالش هوشیاری و اینکه چرا از تکینگی تا مغز از مغز تعوارض ازدواج و بچه دار شدویتامین دی گنجینه ای بزربرای خودآگاه بودن تو بایپیچیدگی های مغزی در درک زمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر کپسول نوروهرب بر سحقایق ممکن و غیر ممکناین ایده که ذرات سیاهچالنقش هورمون های تیروئید ددرمان های جدید در بیماری زبان و شناخت حقیقت قسمت سچرا مغزهای ما ارتقا یافت از تکینگی تا مغز از مغز تسایتهای دیگربرخی درمان های Spinal Muscular Atواکسن کرونا از حقیقت تاتپرواز از نیویورک تا لوس آمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر گیاهخواری بر رشد و حس و ادراک قسمت چهل و دوماگر نیروی مغناطیس نباشد نقش روزه داری در سالم و جدرک کنیم ما همه یکی هستیمابزار بقای موجود زنده از سلول های بنیادی منابع و انشانه های پروردگار در جهازدواج های بین گونه ای، ربعد از کروناورزش بهترین درمان بیش فعآیا مغز تا بزرگسالی توسعما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت بیست و یکابزار بقا از نخستین همانذهن ما از در هم شکستن منبابزارهای بقا ازنخستین همسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهندسه ی پایه ایاصول توسعه ی یک ذهن کاملفرایند حذف برخی اجزای مغتلاش ها برای کشف منابع جدژنها ، مغز و ارادهآیا احتمال دارد رویا از آمحل درک احساسات روحانی دتاثیر عصاره تغلیظ شده گیحساسیت روانی متفاوترمز جهان خاصیت فراکتالاحساس گذر سریعتر زمانسانسور بر بسیاری از حقایهوش مصنوعی از عروسک بازی به زیر پای خود نگاه نکن بکنگره بین المللی سردرد دقدم زدن و حرکت دید را تغیتو یک جهان در مغز خودت هسآب زندگی است قسمت چهارممرگ و میر پنهانتشنج چیستخدا موجود استچند جهانیروش هایی ساده برای کاهش اارتقا و تکامل سنت آفرینش سعی کن به حدی محدود نشویهوش مصنوعی از عروسک تا کمبیماری ضعف عضلات نزدیک بکاهش دوپامین عامل بیماریملاحظه های اخلاقی دربارهتوهم بی خداییافتخار انسانمشاهده گر جدای از شیء مشاجمجمه انسان های اولیهدی متیل فومارات(زادیوا)(نوروپلاستیسیتی چیسترژیم غذایی حاوی تخم مرغ وارزش حقیقی زبان قسمت دومشاید درست نباشدهوش عاطفی در زنان بیشتر ابارداری بدون رحمکریستال زمان(قسمت سوم)منابع انرژی از نفت و گاز تکامل مداومامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز انسان ایا طبیعتا تماجهان دارای برنامهدانشمندان روشی برای تبدیچگونه انتظارات بر ادراک زمین در برابر عظمت کیهاناز تلسکوپ گالیله تا تلسکطوفان فقر و گرسنگی و بی سهزینه سنگین انسان در ازابحثی درباره هوش و تفاوتهگامی در درمان بیماریهای منبع هوشیاری کجاست قسمت تئوری تکامل در پیشگیری و انعطاف پذیری مکانیسمی علمغز بزرگترین مصرف کننده جریان انرژی در سیستم های در مانهای کمر دردزیباترین چیز در پیر شدنچالش هوشیاری و اینکه چرا از تکینگی تا مغز از مغز تعید نوروز مبارکویروس مصنوعیبرخی ملاحظات در تشنج های پیوند قلب خوک، به فرد دچامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر کپسول نوروهرب بر سحمله ویروس کرونا به مغزاینکه به خاطرخودت زندگی نقش هورمون زنانه استروژندرمان های رایج ام اسزبان ریشه هایی شناختی اسچرا ویروس کرونای دلتا وااز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی روش های تربیتی کودکواکسن کرونا ساخته شده توپرورش مغز مینیاتوری انسامواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر انتخاب از طرف محیط حس و ادراک قسمت چهل و سوماگر نعمت فراموشی نبود بسنقش رژیم غذایی بر رشد و ادرک احساسات و تفکرات دیگابزار بقای موجود زنده از سلول های بدن تو پیر نیستننظام مثبت زندگیاساس انسان اندیشه و باور فلج نخاعی با الکترودهای بعد از کروناورزش در کمر دردآیا همه جنایت ها نتیجه بیما اشیا را آنطور که هستندتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت بیست و دوابزار بقا از نخستین همانذهن چند جانبه نیازمند نگابزارهای بقای موجود زندهسودمندی موجودات ابزی بر هندسه ی رایج کیهاناصول سلامت کمرفراتر از دیوارهای باورتلاش هایی در بیماران قطع ژنهای مشترک بین انسان و وآیا برای تولید مثل همیشه محدودیت های حافظه و حافظتاریخ همه چیز را ثبت کردهخفاش با شیوع همه گیری جدیروی و منیزیم در تقویت استاحساسات کاذبساخت شبکه عصبی مصنوعی با هوش مصنوعی از عروسک بازی بوزون هیگز چیستکنترل همجوشی هسته ای با هقدرت انسان در نگاه به ابعتو پیچیده ترین تکنولوژی آب زندگی است قسمت اولمرگ و میر بسیار بالای ناشتشنج و حرکات شبه تشنجی قاخطا در محاسبات چیزی کاملچند روش ساده برای موفقیتروش صحبت کردن در حال تکامارتوکين تراپی روشی جديد شلیک فراموشیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبیماریهای تحلیل عضلانی اکاهش سن بیولوژیکی، تنها ملاحظات بیهوشی قبل از جرتوهم جدایی و توهم علمافراد آغاز حرکت خودشان رمشاهده آینده از روی مشاهجنبه های موجی واقعیتدید تو همیشه محدود به مقدنوروز یا روز پایانیرژیم غذایی ضد التهابیارزش حقیقی زبان قسمت سومشبیه سازی میلیون ها جهان هوشمندی کیهانبازگشت از آثار به سوی خداکشف مکانیسم عصبی خوانش پمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل چشمانفجار و توقف تکاملی نشامغز انسان برای ایجاد تمدجهان در حال نوسان و چرخشداروهای مصرفی در ام اسچگونه به سطح بالایی از هوزمین زیر خلیج فارس تمدنی از تلسکوپ گالیله تا تلسکطی یکصد هزار سال اخیر هرچهزاران سال چشم های بینا وبحثی درباره هوش و تفاوتهگاهی لازم است برای فهم و منبع هوشیاری کجاست قسمت تئوری جدید، ویران کردن گاولین مورد PML به دنبال تکمغز حریص برای خون، کلید تجریان انرژی در سیستم های در محل کار ارزش خودت را بزیباترین چیز در افزایش سچالش هوشیاری و اینکه چرا از تکینگی تا مغز از مغز تعامل کلیدی در کنترل کارآویرایش DNA جنین انسان، بربرخی مرزهای اخلاق و علوم پیوند مغز و سر و چالشهای منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کتامین در درمان پاحمایت از طبیعتاینکه خانواده ات سالم بانقش ویتامین K در ترمیم اسدرمان های علامتی در ام اسزبان شناسی مدرن در سطح سلچرا پس از بیدار شدن از خواز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سلولهای عصبی در تلاواکسن ایرانی کرونا تولیدآلودگی هوا چالش قرن جدیدموجود بی مغزی که می تواندتاثیر احتمالی عصاره تغلیحس و ادراک قسمت نهماگر نعمت فراموشی نبود بسدرک تصویر و زبان های مخلتابزار بقای موجود زنده از سلول عصبی شاهکار انطباق نظریه ی تکامل در درمان بیاستفاده از مغز، وزن را کمفلج بل، فلجی ترسناک که آنبعد از کرونا دلخوشی بیهووزن حقیقی معرفت و شناختآیا هوش مصنوعی می تواند نما به جهان های متفاوت خودتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت بیست و سوابزار بقا از نخستین همانذهن هوشیار در پس ماده ی مابزارهای بقای از نخستین سیلی محکم محیط زیست بر انهندسه بنیادیناضطراب و ترسفرد حساس از نظر عاطفی و بتلاشی برای درمان قطع نخاژنهای هوش ، کدامندآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمخچه فراتر از حفظ تعادلتازه های اسکیزوفرنی(جنوخلاصه ای از مطالب همایش مرویا و خبر از آیندهاخلاق و علوم اعصابساخت شبکه عصبی با الفبای هوش مصنوعی از عروسک بازی بوزون هیگز جهان را از متلکنترل جاذبهقدرت عشقتو افق رویداد جهان هستیآب زندگی است قسمت دوممرگ انتقال است یا نابود شتشنج عدم توازن بین نورون خطا در محاسبات چیزی کاملچندین ماده غذایی که ماننروشهای نو در درمان دیسک بارتباط میکروب روده و پارشلیک فراموشیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبیهوش کردن در جراحی و بیمکایروپاکتیک چیستممانتین یا آلزیکسا یا ابتوهمات و شناخت حقیقتافزایش قدرت ادراکات و حسمطالعه ای بیان میکند اهدجنسیت و تفاوت های بیناییدیدن خدا در همه چیزنوشیدن چای برای مغز مفید رژیم غذایی ضد دردارزش خود را چگونه میشناسشبیه سازی سیستم های کوانهوشیاری کوانتومیبازگشت به ریشه های تکاملکشف مکانیسمی پیچیده در بمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل و ارتقای نگاه تا عمانواع سکته های مغزیمغز انسان برای شادمانی طجهان شگفت انگیزداروهای ام اسچگونه باغبانی باعث کاهش زمان چیستاز تکنیکی تا مغز از مغز تظهور امواج مغزی در مغز مصهستي مادي ای که ما کوچکتربحثی درباره احساسات متفاگاهی مغز بزرگ چالش استمنبع هوشیاری کجاست قسمت تا 20 سال آینده مغز شما به اولین مورد پیوند سر در انمغز در تنهایی آسیب میبینجریان انرژی در سیستم های در چه مرحله ای از خواب ، رزیر فشار کووید چه باید کرچالش دیدگاه های سنتی در باز تکینگی تا مغز از مغز تعادت کردن به نعمتواقعیت فیزیکی، تابعی از برخی نکات از گاید لاین پرپیوند اندام از حیوانات بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وحوادث روزگار از جمله ویراینترنت بدون فیلتر ماهوانقش ژنتیک در درمان اختلادرمان ژنتیکی برای نوآوریزبان شناسی نوین نیازمند چرا بیماری های تخریبی مغاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سيناپسها طی تکامل و واکسن اسپایکوژنآلودگی هوا و ویروس کروناموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر ترکیبات استاتین (سحس و ادراک قسمت چهارماگر با مطالعه فیزیک کواندرک حقیقت نردبان و مسیری ابزار بقای موجود زنده از سلولهای ایمنی القا کنندهنظریه ی تکامل در درمان بیاستفاده از هوش مصنوعی در فلج خواببعد از کرونا دلخوشی بیهووزوز گوشآیا هوش مصنوعی زندگی بشرما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت بیستمابزار بقا از نخستین همانذهن تو همیشه به چیزی اعتقابزارهای دفاعی و بقای موسیگار عامل افزایش مرگ ومهندسه در پایه ی همه ی واکاطلاع رسانی اینترنتیفرضیه ای جدید توضیح میدهتلاشی تازه برای گشودن معژنهای حاکم بر انسان و انسآیا تکامل و تغییرات ژنتیمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتازه های بیماری پارکینسوخلاصه ای از درمان های جدیرویا بخشی حقیقی از زندگی اخلاق پایه تکامل و فرهنگساختار شبکه های مغزی ثابهوش مصنوعی از عروسک بازی بی نهایت در میان مرزهاکندر در بیماریهای التهابلمس کوانتومیتو انسانی و انسان، شایستآب زندگی است قسمت سوممراحل ارتقای پله پله کیهتشخیص ژنتیکی آتروفی های خطر آلودگی هواخطرات هوش مصنوعینه جنگ و نه خونریزیروشهای شناسایی قدرت شنواارتباط ماده و انرژیشنا در ابهای گرم جنوب نیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمبیهوشی در بیماران دچار اکار با یگانگی و یکپارچگیمنابع انرژي پاک سرچشمه حتوپیراماتافزایش مرگ و میر سندرم کومعنی روزهجنسیت و تفاوت های بیناییدژا وو یا اشنا پندارینوعی سکته مغزی ، وحشتناک راه فراری نیستاز نخستین همانند سازها تشبکه های مصنوعی مغز به درهوش، ژنتیکی است یا محیطیبازخورد یا فیدبککشف ارتباط جدیدی از ارتبمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل ابزار هوش ، راه پر انگشت ماشه ایمغز انسان برای شادمانی طجهانی که نه با یک رخداد و داروهای تغییر دهنده ی سیچگونه تکامل مغزهای کنونیزمان واقعیت است یا توهماز تکینگی تا مغز و از مغز عقل مجادله گرهستی ما پس از شروعی چگال بحثی درباره احساساتی غیرگذر زمان کاملا وابسته به منبع هوشیاری کجاست قسمت تا بحر یفعل ما یشااولین هیبرید بین انسان و مغز را از روی امواج بشناسجستجوی متن و تصویر به صوردر هم تنیدگی مرزها و بی مزیرفون داروی ضد ام اسچاالش ها در تعیین منبع هواز تکینگی تا مغز از مغز تعارضه جدید ویروس کرونا سواقعیت چند سویهبرخی نرمش ها برای زانوپیوند سر آیا ممکن استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وحافظه و اطلاعات در کجاست ایندرالنقش گرمایش آب و هوا در همدرمان ام اس(مولتیپل اسکلابزار بقا از نخستین همانزبان، نشان دهنده ی سخنگو چرا حیوانات سخن نمی گویناز تکینگی تا مغز- از مغز برداشت مغز ما از گذر زمانواکسن اسپایکوژن ضد کروناآلزایمرمیهمانهای ناخوانده عامل تاثیر حرکات چشم بر امواج حس و ادراک قسمت نوزدهماگر تلاش انسان امروز برادرک درست از خود و هوشیاریابزار بقای موجود زنده از سلولهای بنیادی مصنوعی درنظریه ی ریسماناستفاده از سلول های بنیافلج خواب چیستتفکر خلا ق در برابر توهم یک پیام منفرد نورون مغزی آیا هوش ارثی دریافتی از پما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت دهمابزار بقا از نخستین همانذهن سالمابعاد اضافه ی کیهانسیاهچاله های فضایی منابعهندسه زبانِ زمان استاطلاعات حسی ما از جهان، چفضای قلب منبع نبوغ استتلاشی جدید در درمان ام اسکل اقیانوس در یک ذرهآیا جنین انسان، هوشمندی مخچه ابزاري که وظیفه آن فتبدیل تراکت صوتی مصنوعی خونریزی مغز در سندرم کوونقش رژیم غذایی در رشد و ارویا تخیل یا واقعیتاختلال خواب فرد را مستعد سازگاری با محیط بین اجزاهوش مصنوعی از عروسک بازی بی عدالتی در توزیع واکسن کوچک شدن مغز از نئاندرتالوب فرونتال یا پیشانی مغتو با همه چیز در پیوندیآب، زندگی است(قسمت پنجم)مرز مرگ و زندگی کجاستتشخیص آلزایمر سالها قبل دفاع در برابر تغییر ساختچه زیاد است بر من که در ایروشی برای بهبود هوش عاطفارتباط متقابل با همه ی حیشناخت و معرفت، و نقش آن دهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبیوگرافیکاربرد روباتهای ريزنانومنابع انرژی از نفت و گاز توانایی مغز و دیگر اجزای افزایش سرعت پیشرفت علوم معادله ها فقط بخش خسته کنجهل مقدسدژاوو یا آشناپندارینیکولا تسلاراه های جدید برای قضاوت راز نخستین همانند سازها تشباهت مغز و کیهانهیچ کاری نکردن به معنی چیبازسازي مغز و نخاع چالشی کشف جمجمه ای درکوه ایرهومنابع بی نهایت انرژی در دتکامل جریان همیشگی خلقتانگشت نگاری مغز نشان میدمغز انسان رو به کوچک تر شجهانی که از یک منبع، تغذیداروهای ضد بیماری ام اس وچگونه جمعیت های بزرگ شکل زمان پلانکاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم و ادراک فقط مشاهده ی و هر کس تقوای خدا پیشه کنبخش فراموش شده ی حافظهگربه شرودینگر و تاثیر مشمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتاثیر مشاهده بر واقعیت باولین تصویر در تاریخ از سمغز زنان جوانتر از مغز مرجستجوی هوشیاری در مغز مادر هم تنیدگی کوانتومیزیست، مرز افق رویداد هستناتوانی از درمان برخی ویاز تکینگی تا مغز از مغز تعدم توقف تکامل در یک انداواقعیت چیستپیوند سر، یکی از راه حلهامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وحافظه و اطلاعات در کجاست ایا کوچک شدن مغزانسان النقش پیش زمینه ها و اراده درمان تومورهای مغزی با اابزار بقا از نخستین همانزبان، وسیله شناسایی محیطچرا حجم مغز گونه انسان دراز تکینگی تا مغز- از مغز بررسي علل احتمالي تغيير واکسن دیگر کرونا ساخته شآملودیپین داروی ضد فشار میوتونیک دیستروفیتاثیر دوپامین و سروتونینحس و ادراک قسمت هفتماگر خواهان پیروزی هستیدرک عمیق در حیواناتابزار بقای موجود زنده از سلسله مباحث هوش مصنوعینظریه تکامل در درمان بیماستفاده از سلول های بنیافلج دوطرفه عصب 6 چشمتفاوت مغز انسان و میمون هیک پیشنهاد خوب برای آسان آیا هوش سریعی که بدون احسمانند آب باشتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت دوازدهمابزار بقا از نخستین همانذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاتفاق و تصادفسیاهچاله ها، دارای پرتو هنر رها شدن از وابستگیاطلاعاتی عمومی در مورد مقلب و عقلتمایل زیاد به خوردن بستنآیا جهان ذهن و افکار ما ممدل همه جانبه نگر ژنرالیتبدیل سلولهای محافط به سخواندن ، یکی از شستشو دهننقش زنجبیل در جلوگیری از رویا حقی از طرف خدااختلال در شناسایی حروف و ستون فقرات انسان دو پا جلهوش مصنوعی از عروسک بازی بیمار 101 ساله، مبتلا به سکوچکترین چیز یک معجزه اسلوتیراستامتو با باورهایت کنترل میشآثار باستانی تمدن های قدمرز بین انسان و حیوان کجاتصویربرداری فضاپیمای آمتصادف یا قوانین ناشناختهدقیق ترین تصاویر از مغز انهایت معرفت و شناخت درک عروشی جدید در درمان قطع نخارتباط چاقی و کاهش قدرت بشناخت درون، شناخت بیرون؛هوش مصنوعی به شناسایی کابیوگرافیکاربرد روباتهای ريز، در منابع انرژی از نفت و گاز توازن مهمتر از فعالیت زیافسردگی و اضطراب در بیمامعجزه ی علمجهان فراکتالدگرگونی های نژادی و تغیینیاز به آموزش مجازی دیجیراه های جدید برای قضاوت راز نخستین همانند سازها تشباهت مغز با کیهان مادیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبحتی علمی درباره تمایل بگل زندگیمنابع جدید انرژیتکامل داروینی هنوز در حااندوهگین نباش اگر درب یا مغز انسان رو به کوچکتر شدجهش های ژنتیکی مفید در ساداروی فامپیریدین یا نورلچگونه جمعیت های بزرگ شکل زمان به چه دلیل ایجاد میشاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهوفور و فراوانیبخش بزرگی حس و ادراک ما اگزیده ای از وبینار یا کنفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه ناظر هوشیار باولین سلول مصنوعیمغزهای کوچک بی احساسحفره در مغزدر هم تنیدگی کوانتومی و پزاوسکا درمان گوشرناتوانی در شناسایی چهره از تکینگی تا مغز از مغز تعدم درکواقعیت چیستپیوستگی همه ی اجزای جهانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وحافظه و اطلاعات در کجاستایا این جمله درست است کسینقش آتش در رسیدن انسان بهدرمان تشنجابزار بقا از نخستین همانسفر نامه سفر به بم و جنوب چرا خشونت و تعصباز تکینگی تا مغز- از مغزتبررسی و اپروچ جدید بر بیمواکسن دیگری ضد کرونا از دآمارهای ارائه شده در سطح میگرن و پروتئین مرتبط با تاثیر دپاکین بر بیماری محس و ادراک قسمت هفدهماپی ژنتیکدرگیری قلب در بیماری ویرابزار بقای موجود زنده از سلطان جنگل یا صاحب ملکوتنظریه تکامل در درمان بیماستفاده از سلول های بنیافناوری هوش مصنوعی نحوه ختفاوت ها و تمایزها کلید بیک آلل ژنتیکی که از نئاندآیا هشیاری کوانتومی وجودماه رجبتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت سومابزار بقا از نخستین همانذره ی معین یا ابری از الکاتوبان اطلاعات و پلِ بینسیاهچاله و تکینگی ابتدایهوموارکتوس ها ممکن است داطلاعاتی عمومی در مورد مقلب دروازه ی ارتباطتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآیا جهش های ژنتیکی، ویرومدل های ریز مغز مینی برینتداخل مرزها و صفات با بینخواب سالم عامل سلامتینقش زبان در سلطه و قدرت ارویاها از مغز است یا ناخواختلال در شناسایی حروف و سخن پاک و ثابتهوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری های مغز و اعصاب و کووید نوزده و خطر بیماری لوزالمعده(پانکراس)مصنوعتو جهانی هستی که خودش را آرامش(سکوت) stillness و تکاپومرز جدید جستجو و اکتشاف، آزمون تجربی، راهی برای رمزایای شکلات تلخ برای سلتظاهر خوابیده ی مادهدلایلی که نشان میدهد ما بنهایت در بی نهایتروشی جدید در درمان نابینارتباط هوش ساختار مغز و ژشناسایی تاریخچه ی تکاملیهوش مصنوعی در کامپیوترهابیان ژن های اسکیزوفرنی دکتاب گران و پرهزینه شد ولمنابع انرژی از نفت و گاز توسعه هوش مصنوعی قادر اسالکترومغناطیس شنوایی و همعجزه ی علم در کنترل کرونجهان ما میتواند به اندازدانش محدود به ابعاد چهارچیزی منتظر شناخته شدنراه پیروزی در زندگی چیستاز نخستین همانند سازها تشباهت کیهان و مغزهیچگاه از فشار و شکست نتربحث درباره پیدایش و منشا گلوئونمناطق خاصی از مغز در جستجتکامل داروینی هنوز در حااندام حسی، درک از بخش هایمغز ایندگان چگونه استجهش های ژنتیکی غیر تصادفداروی لیراگلوتیدچگونه حافظه را قویتر کنیزمان شگفت انگیزاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم به ما کمک میکند تا مووقت نهيب هاي غير علمي گذشبخش بزرگتر کیهان ناشناختگزارش یک مورد جالب لخته ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اوکرلیزوماب داروی جدید شمغزتان را در جوانی سیم کشحقیقت قربانی نزاع بین بی در هم تنیدگی کوانتومی و دزبان مشترک ژنتیکی موجودانادانی در قرن بیست و یکم،از تکینگی تا مغز از مغز تعسل طبیعی موثر در کنترل ببرخی نرمش های گردنواقعیت های متفاوتپیام های ناشناخته بر مغز منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وحباب های کیهانی تو در توایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش انتخاب از طرف محیط، ندرمان جدید ALSابزار بقا از نخستین همانسفر به مریخ در 39 روزچرا در مغز انسان، فرورفتاز تکینگی تا مغز، از مغز بررسی ژنها در تشخیص بیماواکسن سرطانآن چیزی که ما جریان زمان میگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر داروهای ضد التهاب حس و ادراک قسمت هجدهمابزار هوش در حال ارتقا ازدرگیری مغز در بیماری کویابزار بقای موجود زنده از سم زنبور ، کلیدی برای وارنظریه تکامل در درمان بیماستیفن هاوکینگ در مورد هفیلمی بسیار جالب از تغییتفاوت های بین زن و مرد فقیک جهش ممکن است ذهن انسانآیا واکنش های یاد گرفته وماپروتیلینتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت سی و هشتمابزار بقا از نخستین همانذرات کوانتومی زیر اتمی قاتوسوکسیمایدسیاهچاله ی تولید کنندههوش مصنوعی می تواند بر احاعداد بینهایت در دنیای مکلمات بلند نه صدای بلندقیچی ژنتیکیتمدن پیشرفته ی پیشینیانآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمدیون خود ناموجودتروس جریان انرژیخواب سالم عامل سلامتی و ینقش زبان در سلطه و قدرت ارویاهای پر رمز و حیرتی دراختلالات مخچهسرنوشتهوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری وسواسکودک ایرانی که هوش او از لیس دگرامفتامین یا ویاستو دی ان ای خاص ميتوکندريآزمون ذهنی گربه ی شرودینمسیر دشوار تکامل و ارتقاتظاهری از ماده است که بیددنیای شگفت انگیز کوانتومچهار میلیارد سال تکامل بروشی جدید در درمان سکته مارتباط انسانی، محدود به شناسایی سلول های ایمنی اهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبیان حقیقتکتاب زیست شناسی باورمنابع انرژی از نفت و گاز توسعه برخی شغل ها با هوش الکتروتاکسی(گرایش و حرکمغز فکر میکند مرگ برای دیجهان مادی، تجلی فضا در ذهدانش بی نهایتچیزی خارج از مغزهای ما نیراه بی شکستاز نشانه ها و آثار درک شدشباهت زیاد بین سلول هاي عهیپرپاراتیروئیدیسمبحثي درباره هوش و تفاوتهگمان میکنی جرمی کوچکی در منبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حاانرژی تاریکمغز ابزار بقای برتر مادیجهشهای مفید و ذکاوتی که دداروی تشنجی درباردارینگاه محدود و تک جانبه، مشزندگی هوشمند در خارج از زاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم ساختن برج های چرخانوقتی فهمیدی خطا کردی برگبخش دیگری در وجود انسان هگشایش دروازه جدیدی از طرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتاايندگان چگونه خواهند دیدمغزتان را در جوانی سیمکشدر یک فراکتال هر نقطه مرکزبان چهار حرفی حیات زمیننبرو و انرژی مداوماز تکینگی تا مغز از مغز تعصب حقوق نورولووبرخی یونها و مولکول های مواقعیت و مجازپیشینیان انسان از هفت میمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وحد و مرزها توهم ذهن ماستایا بیماری ام اس (مولتیپنقش اتصالات بین سلولهای درمان جدید میگرن با انتی ابزار بقا از نخستین همانسفر تجهیزات ناسا به مریخ چرا ذرات بنیادی معمولاً از تکینگی تا مغز، از مغز بررسی سیستم تعادلی بدن اواکسن سرطانآنچه واقعیت تصور میکنیم میگرن شدید قابل درمان استاثیر داروی ضد تشنج سدیم حس و ادراک قسمت هشتمابزار بقا از نخستین هماندرگیری مغز در بیماران مبابزار بقای موجود زنده از سماگلوتید داروی کاهش دهنهفت چیز که عملکرد مغز تو استیفن هاوکینگ در تفسیر فیزیک مولکولها و ذرات در تفاوت های تکاملی در مغز ویک رژیم غذایی جدید، می توآیا یک، وجود داردماجرای جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت سی و ششمذرات کوانتومی زیر اتمی قاثر مضر مصرف طولانی مدت رسیاره ی ابلهانهوش مصنوعی و کشف زبان هایبقای حقیقی در دور ماندن اکلام و زبان، گنجینه ای بسقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتمدن بشری و مغز اخلاقیآیا خداباوری محصول تکاملمدیریت اینترنت بر جنگتری فلوپرازینخواب عامل دسته بندی و حفطنقش سجده بر عملکرد مغزرویای شفافاختلالات حرکتی در انسانسریعترین کامپیوتر موجودهوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری گیلن باره و بیمارکودکان میتوانند ناقل بی لا اکراه فی الدینتولید مثل اولین ربات های آزمون ذهنی گربه شرودینگرمسئول صیانت از عقیده کیستعداد کلی ذهن ها در جهان دندان ها را مسواک بزنید تچهار ساعت پس از کشتار خوکريتوکسيمب در درمان ام اسارتباط از بالا به پایین مشواهدی از نوع جدیدی از حاهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبیست تمرین ساده برای جلوکتاب طبیعت در قالب هندسهمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های سازمان بهداشت الگوی بنیادین و هوشیاریمغز قلبجهان هوشیاردانشمندان موفق به بازگردچیزی شبیه نور تو نیسترابطه تشنج و اوتیسماز نظر علم اعصاب یا نرووسشباهت زیاد بین سلول هاي عهاوکينگ پیش از مرگش رسالبحثی جالب درباره محدودیتگنجینه ای به نام ویتامین منبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حاانرژی تاریک که ما نمی تومغز ابزار برتر بقاجهشهای مفید و ذکاوتی که دداروی جدید s3 در درمان ام نگاه انسان محدود به ادرازندگی بی دوداز تکینگی تا مغز از مغز تعلایم کمبود ویتامین E را وقتی تو از یاد گرفتن باز برنامه و ساختار پیچیده مپمبرولیزوماب در بیماری چمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتاايا اراده آزاد توهم است ینقش قهوه در سلامتیدر کمتر از چند ماه سوش جدزبان و کلمه حتی برای کساننخاع ما تا پایین ستون فقراز تکینگی تا مغز از مغز تعضلانی که طی سخن گفتن چقدبرخی اثرات مضر ویتامین دواقعیت خلا و وجود و درک مپیشرفت های جدید علوم اعصمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر گیاه خواری بر رشد وحرکت چرخشی و دائمی کیهانایا بدون زبان میتوانیم تنقش تیروئید در تکامل مغزدرمان جدید کنترل مولتیپلابزار بقا از نخستین همانسفر دشوار اکتشافچراروياها را به یاد نمی آاز تکینگی تا مغز، از مغز بررسی علل کمر درد در میانواکسنی با تاثیر دوگانه اآنچه حس می کنیم، نتیجه ی میدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجمابزار بقا از نخستین هماندرگیری مغزی در سندرم کووابزار بقای موجود زنده از سندرم کووید طولانیهفت سین یادگاری از میراث استخوان های کشف شده، ممکفیزیک و هوشیاریتفاوت های زبانی سرمنشا تیکی از علل محدودیت مغز امآیا کیهان می تواند یک شبیماده ی تاریکتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت سیزدهمذرات کوانتومی زیر اتمی قاثرات فشار روحی شدیدسیاره ابلهانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشبلندی در ذهن ما درک بلندیکلرال هیدرات برای خوابانقانون مندی نقشه ژنتیکی متمدنی قدیمی در شمال خلیج آیا دلفین ها می تواند از مدارک ژنتیکی چگونه انسانتری فلوپرازینخودآگاهی و هوشیارينقش غذاها و موجودات درياروان سالماختلالات صحبت کردن در انسرگیجه از شایعترین اختلاهوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری ای شبیه آلزایمر و کودکان خود را مشابه خود تلایو دوم دکتر سید سلمان فتولید پاک و فراوان انرژیتولید سلولهای جنسی از سلآسيب میکروواسکولاریا آسمسئولیت جدیدتغییر الگوی رشد مغزی با زدو ویژگی انتزاع و قدرت تجنوآوری ای شگفت انگیز دانریواستیگمینارتباط بین هوش طبیعی و هوشواهدی از دنیسوان(شبه نئهوش مصنوعی درمانگر کامپیبیش از نیمی از موارد انتقکتاب، سفری به تاریخمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های غیر دارویی در سالگوبرداری از طبیعتمغز ما کوچکتر از نیم نقطهجهان یکپارچهدانشمندان نورون مصنوعی سنکاتی در مورد تشنجراز تغییراز نظر علم اعصاب اراده آزشرکت نورالینک ویدیویی ازهاوکينگ پیش از مرگش رسالبحثی در مورد نقش ویتامين گویید نوزده و ایمنی ساکتمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبانانسان قدیم در شبه جزیره عمغز از بسیاری حقایق می گرجواب دانشمند سوال کننده داروی جدید میاستنی گراوینگاه از بیرون مجموعهزندگی زمینی امروز بیش از از تکینگی تا مغز از مغز تعلایم کمبود ویتامین E را ویتنام نوعی کرونا ویروس برنامه ی مسلط ژنها در اختپنج اکتشاف شگفت آور در مومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویتامین دی بر بیماحقیقت اشیاايا اراده آزاد توهم است ینقش مهاجرت در توسعه نسل ادر آستانه ی موج پنجم کوویزبان و بیان نتیجه ساختمانخستین تصویر از سیاهچالهاز تکینگی تا مغز از مغز تغیرقابل دیدن کردن مادهبرخی اختلالات عصبی مثانهوالزارتان داروی ضد فشار پیشرفت در عقل است یا ظواهمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس چشایی و بویاییایا تکامل هدفمند استنقش حفاظتی مولکول جدید ددرمان جدید سرطانابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب چراروياها را به یاد نمی آاز تکینگی تا مغز، از مغز بزرگ شدن مغز محدود به دورواسطه ها د رمسیر ایجاد مغآنها نمیخواهند دیگران رامیدان های مغناطیسی قابل تاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاهابزار بقا از نخستین هماندرگیری مغزی در سندرم کووابزار بقای موجود زنده از سندرم گیلن باره به دنبال هم نوع خواری در میان پیشیاستروژن مانند سپر زنان دفیزیکدانان ماشینی برای تتفاوتهای جنسیتی راهی برایافته های نوین علوم پرده آیا گذشته، امروز وآینده ماده ی خالیتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت ششمرفتار اجتماعی انسان، حاصاثرات مفید قهوهسیاره ابلهانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشبلعیدن ستاره توسط سیاهچاکمردردقانون جنگلتمساح حد واسط میان مغز کوآیا دلفین ها میتوانند بامروری بر تشنج و درمان هایترکیب حیوان و انسانخودآگاهی و هوشیارينقش غذاها و موجودات درياروبات های ریز در درمان بیاختلالات عضلانی ژنتیکسربازان ما محققا غلبه می هوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری ای شبیه ام اس مولتکوری گذرای ناشی از موبایلبخند بزن شاید صبح فردا زکی غایب شدی تا نیازمند دللرزش ناشی از اسیب به عصبتولترودینآسیب ها ناشی از آلودگی هومسئولیت در برابر محیط زیتغییر زودتر اتصالات مغزیدو برابر شدن خطر مرگ و مینوار مغز مشاهده ی غیر مستریاضیات یک حس جدید استارتباط شگفت مغز انسان و فشکل های متفاوت پروتئین ههوش مصنوعی درخدمت خلق وحبیشتر کمردردها نیازی به کتابخانهمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه هایی در مصرف ماهیالتهاب شریان تمپورالمغز مادران و کودکان در زمجهان یکپارچهدانشمندان یک فرضیه رادیکچگونه مولکول های دی ان ایراست دستی و چپ دستیاز نظر علم اعصاب اراده آزشش مرحله تکامل چشمهدف یکسان، در مسیرهای متبحثی در مورد نقش کلسیم و گوشه بیماری اتوزومال رسسمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبانانسان ها می توانند میدان مغز به تنهایی برای فرهنگ جوسازی مدرنداروی جدید ضد میگرننگاه از درون مجموعه با نگاز تکینگی تا مغز از مغز تعلت خواب آلودگی بعد از خوویتامین E برای فعالیت صحبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱پوست ساعتی مستقل از مغز دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویروس کرونا بر مغز حقیقت تنها چیزی است که شاای نعمت من در زندگیمنقش میدان مغناطیسی زمین در درمان بیماری مولتیپل زبان و بیان، در سایه پیشرنخستین روبات های زنده ی جاز تکینگی تا مغز از مغز تمقالاتبرخی اصول سلامت کمرواکنش های ناخودآگاه و تقپیشرفتی مستقل از ابزار همنبع خواب و رویاتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک (قسمت اول )ایجاد احساساتنقش حیاتی تلومر دی ان آ ددرمانهای بیماری پارکینسابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب نزاع بین جهل و علم رو به پاز تکینگی تا مغز، از مغز بزرگ شدن تقریبا ناگهانی وبینار اساتید نورولوژی دآنزیم تولید انرژی در سلومیدازولام در درمان تشنج تاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و یابزار بقا از نخستین هماندرگیری اعصاب به علت میتوابزار بقای موجود زنده از سندرم پیریفورمیسهمه چیز در زمان کنونی استاسرار آفرینش در موجفرگشت و تکامل تصادفی محض تقلید مرحله ای نسبتا پیشیادگیری مهارت های جدید دآیا پیدایش مغز از روی تصاماده، چیزی بیش از یک خلا تاثیر رو ح و روان بر جسمحس و ادراک قسمت شصت و دورقیبی قدرتمند در برابر ماثرات مضر ماری جواناسیر آفرینش از روح تا مغز هوش مصنوعی الفاگوبه مغز خزندگان خودت اجازکمردرد ناشی از تنگی کاناقانون جنگلتنفس هوازی و میتوکندریآیا دست مصنوعی به زودی قامرکز هوشیاری، روح یا بدن ترازودونخودروهای هیدروژنینقش غذاها و موجودات درياروح رهاییاختراع جدید اینترنت کوانسردرد میگرن در کودکانهوش مصنوعی از عروسک بازی بیماری اسپینال ماسکولار