دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

نقش روی و منیزیم در سلامت استخوان

روی:روی به تشکیل کال (جوشگاه شکستگی)، تولید پروتئین های استخوانی مانند کلاژن و در نهایت به جوش خوردن استخوان کمک می کند. آقایان روزانه حداقل به 11 میلی گرم و خانم ها 8 میلی گرم روی نیاز دارند.

مکمل روی

منیزیم:

منیزیم یک ماده معدنی ضروری برای بسیاری از آنزیم هایی است که در متابولیسم استخوان نقش دارند. جهت متابولیسم وحمل کلسیم در بدن وجود آن لازم است. آقایان روزانه به میزان 420 و خانم ها 320 میلی گرم منیزیم نیاز دارند.

مکمل منیزیم

غذاهای دارای روی

1. عدس؛ منبعی سرشار از روی

غذاهای حاوی روی

یکی از غذاهای حاوی روی عدسی است. در حالت کلی وقتی عدس پخته شده را به غذاها اضافه می‌کنید، به منبعی عالی از روی دست یافته‌اید. هر 100 گرم عدس پخته شده حاوی 6 میلی گرم روی است.

2. لوبیا سفید

منبع دیگری که برای دریافت روی می‌توان استفاده کرد، لوبیا سفید است. با استفاده از 100 گرم لوبیا سفید پخته شده می‌توان 5.5 میلی گرم روی به بدن رساند.

3. جو دوسر برای دریافت روی

از دیگر مواد غذایی در دسترسی که سرشار از روی است، می‌توان به جو دوسر اشاره کرد. با مصرف 100 گرم جو دوسر پخته شده، مقدار 3 میلی گرم روی به بدن رسانده می‌شود.

4. آجیل سویا یکی از غذاهای حاوی روی

آجیل سویا به عنوان یکی ازتنقلات مفید برای میان وعده‌هااست. با مصرف متعادل آن می‌توان بدون اینکه چربی به بدن رساند بهدریافت آهن و رویدست یافت. مصرف 100 گرم آجیل سویا 3 میلی گرم روی به بدن می‌رساند.

5. زرده تخم مرغ

غذاهای حاوی روی

استفاده از تخم مرغ به دریافتپروتئین بالا در بدنمی‌انجامد. به ویژه اینکه اگر ورزشکاران از آن استفاده کنند می‌توانند رشد عضلات خود را پس از مدتی شاهد باشند. مصرف 100 گرم زرده تخم مرغ 4 میلی گرم روی به بدن می‌رساند. اما بیشترین مقدار پروتئین در سفیده تخم مرغ است.

6. گوشت گوساله؛ بهترین منبع روی

مصرف گوشت گوساله مقادیر زیادی از روی را به بدن می‌رساند. این ماده غذاییسرشار از اسید آمینه‌های ضروری و مواد مغذی است. استفاده از 100 گرم گوشت گوساله‌ی پخته شده می‌تواند 8.5 میلی گرم روی مورد نیاز بدن را تامین کند.

7. شاه میگو؛ منبعی دریایی برای روی

از خوشمزه‌ترین غذاهای حاوی روی می‌توان به شاه میگو اشاره کرد. این غذای دریایی در هر 100 گرم خود، مقداری حدود 4 میلی گرم روی را به بدن می‌رساند.

8. بادام هندی؛ مغزی مغذی

بادام هندی یکی از انواع آجیل پرخاصیت است. سرشار از چربی‌های مفید است اما باید به اعتدال مصرف شود. زیرا کالری بالایی دارد. در کنار کالری بالایی که به بدن می‌رساند، روی قابل ملاحظه‌ای را هم برای بدن دارد. با مصرف 100 گرم روی، مقدار 5.7 میلی گرم روی به بدن رسانده می‌شود.

9. نان؛ منبعی در دسترس

غذاهای حاوی روی

یکی از منابع عالی و در دسترسی که همواره برای تامین روی می‌توان به کار برد، نان است.100 گرم نان حاوی 5 میلی گرم روی است. یعنی با یک برش 30 گرمی از نان تست، مقداری حدود 1.5 میلی گرم روی به بدن رسانده می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که نانی را انتخاب کنید که بدون جوش شیرین باشد. زیرا جوش شیرینموجب جلوگیری از جذب رویمی‌شود.

10. تخم کدو

استفاده از تخم کدو علاوه بر اینکه اوقات خوشی را فراهم می‌آورد، به تامین روی و بسیاری از مواد مغذی و معدنی مورد نیاز بدن نیز می‌انجامد. استفاده از 100 گرم تخم کدو حدود 5.7 میلی گرم روی به بدن می‌رساند. از آن به اعتدال برای میان وعده استفاده کنید؛ زیراکالری بالایی داردو می‌تواند زمینه بالا رفتن وزن را فراهم کند.

11. جوانه گندم؛ یکی از بهترین غذاهای حاوی روی

یکی از منابع غنی از روی جوانه گندم محسوب می‌شود. با مصرف 100 گرم جوانه گندم، حدود 17 میلی گرم روی به بدن می‌رسد. این در شرایطی است که فیبر بسیار بالایی را نیز به بدن می‌رساند.

12. گوشت مرغ

گوشت مرغ نیز به عنوان منبعی برای روی شناخته می‌شود. از آن می‌توان به عنوان یکی از غذاهای حاوی روی یاد کرد اما مقدار روی موجود در آننسبت به گوشت قرمز کمتر است. با مصرف 100 گرم مرغ، نزدیک 3 میلی گرم روی به بدن رسانده می‌شود.

13. شاه ماهی

شاه ماهی از دیگر منابع غذایی حاوی روی است که با هر 100 گرم آن 2 میلی گرم روی به بدن رسانده می‌شود.

14. جگر گوساله

به عنوان یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین گوشت‌های ارگان، می‌توان جگر گوساله را معرفی کرد. این ماده غذای در هر 100 گرم خود، 8.7 میلی گرم روی به همراه دارد.

15. صدف خوراکی؛ یکی از غنی‌ترین غذاهای حاوی روی

یکی از مغذی‌ترین غذاهای حاوی زینک صدف خوراکی است. این منبع غذایی به عنوانغنی‌ترین منبع غذایی زینک شناخته می‌شود. زیرا مصرف 100 گرم آن مقداری حدود 58 الی 60 میلی گرم روی را به بدن می‌رساند.

با ۱۰ ماده‌ی غذایی که سرشار از منیزیم هستند، آشنا شوید

غذاهای حاوی منیزیم

مواد غذایی حاوی منیزیم

تنها با جای دادن مواد غذایی سرشار از منیزیم در رژیم غذایی می توان نیاز بدن را تأمین کرد. در ادامه ۱۰ مورد از غذاهای حاوی منیزیم را معرفی می‌کنیم.

۱) شکلات تلخ

شکلات تلخ را می‌توان یکی از خوراکی‌های محبوب و در عین حال سالم به شمار آورد. هر اونس (۲۸ گرم) شکلات تلخ حاوی ۶۴ میلی گرم منیزیم است، یعنی ۱۶ درصد از مقدار توصیه شده روزانه. شکلات تلخ همچنین درصد بالایی از آهن، مس و منگنز دارد و حاوی فیبر پروبیوتیک است که فرآیند هضم را بهبود می‌بخشند.

علاوه بر این، شکلات تلخ سرشار از آنتی اکسیدان‌های مفید است. این مواد غذایی رادیکال‌های آزاد را خنثی می کند؛ رادیکال‌های آزاد مولکول های مضری هستند که به سلول ها آسیب می‌رسانند و منجر به بروز بیماری می‌شوند.

شکلات تلخ برای سلامت قلب فواید زیادی دارد، چرا که حاوی فلانول است. فلانول ترکیب آنتی اکسیدانی بسیار قدرتمندی است که مانع اکسیداسیون کلسترول LDL (بد) و اتصال آن‌ها به سلول های شریان‌ها می شود.

برای بهره بردن از شکلات تلخ بهتر است محصولاتی را مصرف کرد که حاوی حداقل ۷۰ درصد کاکائو باشند. در واقع هر چه درصد کاکائو آن بالاتر باشد سالم تر و بهتر است.

۲) آووکادو

آواکادو میوه فوق العاده مغذی و یک منبع خوشمزه حاوی منیزیم است. یک آووکادو متوسط دارای ۵۸ میلی گرم منیزیم است که معادل ۱۵ درصد از مقدار موردنیاز بدن است.

آووکادو همچنین دارای مقدار زیادی پتاسیم، ویتامین B و ویتامین K است و برخلاف بیشتر میوه ها چربی بالایی دارد. در واقع این میوه غنی از چربی های تک غیر اشباع می‌باشد که در سلامت قلب بسیار مؤثرند.

به علاوه آووکادو یک منبع فوق العاده حاوی فیبر است. در حقیقت ۱۳ گرم از ۱۷ گرم کربوهیدرات موجود در آووکادو از فیبر نشأت می گیرد. مطالعات نشان می دهند که مصرف آووکادو، کاهش التهاب، بهبود میزان کلسترول و افزایش حس سیری بعد از غذا خوردن را به همراه دارد.

۳) آجیل

انواع آجیل از جمله بادام، بادام هندی و آجیل برزیلی سرشار از منیزیم هستند. به عنوان مثال یک اونس (۲۸ گرم) بادام هندی حاوی ۸۲ گرم منیزیم و یا ۲۰ درصد از مقدار مورد نیاز بدن است.

بیشتر آجیل‌ها منبع غنی از فیبر و چربی‌های تک غیر اشباع نشده هستند و مطالعات بسیاری نشان دادند که آجیل‌ قند خون و میزان کلسترول افراد مبتلا به دیابت را بهبود می بخشند.

آجیل درصد بالایی سلنیوم دارد. در حقیقت تنها مقدار اندکی از آجیل بیش از ۱۰۰ درصد نیاز روزانه، سلنیوم وارد بدن می کند. به علاوه آجیل‌ها ضد التهاب هستند و فواید زیادی برای سلامت قلب دارند و زمانی که به عنوان میان وعده مصرف شوند، سبب کاهش اشتها می‌شوند.

۴) حبوبات

حبوبات یک خانواده متشکل از گیاهان مغذی از قبیل عدس، لوبیا، نخود فرنگی، نخود و سویا می‌باشند.

حبوبات سرشار از مواد مغذی مختلف از جمله منیزیم هستند.

به عنوان مثال، یک فنجان لوبیا سیاه حاوی ۱۲۰ میلی گرم منیزیم است که در واقع ۳۰ درصد از مقدار مورد نیاز روزانه را به خود اختصاص می دهد.

حبوبات همچنین دارای درصد بالای پتاسیم و آهن هستند و یک منبع غنی از پروتئین برای گیاه خواران به شمار می‌آیند. از آن‌جایی که حبوبات سرشار از فیبر هستند و شاخص گلیسمی (GI) پایینی دارند؛ کاهش کلسترول، بهبود کنترل قند خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی را نیز سبب می شوند.

یکی از محصولات حاصل از سویای تخمیر شده که ناتو نامید دارد منبع شگفت انگیز ویتامین K2 می باشد که برای سلامت استخوان ها بسیار حائز اهمیت است.

۵) توفو (پنیر سویا)

توفو به دلیل داشتن درصد بالا پروتئین، جزء ثابت رژیم‌های غذایی گیاهی است. توفو از دلمه بستن شیر سویا تهیه و با تحت فشار قرار گرفتن به قالب‌های سفید و نرم تبدیل می‌شود، توفو به پنیر سویا نیز شهرت دارد.

یک سهم ۵/۳ اونسی (۱۰۰ گرم) توفو حاوی ۵۳ میلی گرم منیزیم و معادل ۱۳ درصد از مقدار مورد نیاز روزانه است. همچنین یک سهم توفو حاوی ۱۰ گرم پروتئین و معادل بیش از ۱۰ درصد مقدار موردنیاز کلسیم، آهن، منیزیم و سلنیوم است.

برخی از مطالعات گزارش دادند که مصرف توفو از سلول‌های شریان‌ها محافظت می‌کند و خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش می‌دهد.

۶) دانه‌ها

دانه های بسیار سالم و مغذی هستند. بسیاری از آن‌ها از جمله دانه کدو تنبل و چیا مقدار زیادی منیزیم دارند. دانه کدو تنبل یکی از منابع شگفت انگیز منیزیم است؛ هر سهم یک اونسی (۲۸ گرم) دانه کدو تنبل ۱۵۰ میلی گرم منیزیم دارد. این میزان معادل ۳۷ درصد از مقدار توصیه شده روزانه است.

به علاوه دانه‌ها سرشار از آهن، چربی‌های تک غیر اشباع و اسید های چرب اُمگا ۳ هستند. همچنین دانه‌ها درصد بالایی فیبر دارند. در واقع می توان گفت منشأ تمام کربوهیدرات های موجود در دانه‌ها فیبر است.

دانه‌ها دارای آنتی اکسیدان‌هایی هستند که از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد حاصل از متابولیسم محافظت می‌کنند.

مطالعات حاکی از این است که بذر کتان سبب کاهش کلسترول می‌شود و فواید زیادی برای مبارزه با سرطان سینه دارد. می توان تخم کتان، کدوتنبل و چیا را به صورت آنلاین خریداری کرد.

۷) غلات کامل

غلات کامل گندم، جو دو سر، جو و همچنین شبه غلات‌هایی همچون گندم سیاه و کینوآ را شامل می‌شود. غلات کامل غنی از مواد مغذی از جمله منیزیم هستند. یک سهم (۲۸ گرم) گندم سیاه خشک حاوی ۶۵ میلی گرم منیزیم است که ۱۶ درصد از میزان موردنیاز روزانه را به خود اختصاص می‌دهد.

بسیاری از غلات کامل درصد بالایی ویتامین B، سلنیوم، منیزیم و فیبر دارند.

مطالعات کنترل شده حاکی از این است که غلات سبب کاهش التهاب و خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شوند.
شبه غلات‌هایی همچون گندم سیاه و کینوآ در مقایسه با دانه‌های مرسوم تر مانند ذرت و گندم، پروتئین بیشتری دارند. به علاوه فاقد گلوتن هستند و افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن می‌توانند به راحتی از آن‌ها مصرف کنند.

۸) برخی از ماهی های چرب

ماهی ها به ویژه ماهی های چرب بسیار مغذی و سالم هستند. بسیاری از انواع ماهی‌ها از جمله ماهی سالمون، خالمخالی و هالیبوت سرشار از منیزیم هستند.

نصف فیله (۱۷۸ گرم) ماهی سالمون ۵۳ میلی گرم منیزیم دارد که معادل ۱۳ درصد از مقدار مورد نیاز روزانه بدن است. این مقدار همچنین حاوی ۳۹ گرم پروتئین با کیفیت نیز می‌باشد. به علاوه ماهی‌ها دارای پتاسیم، سلنیوم، ویتامین های گروه B و دیگر مواد مغذی هستند.

مصرف زیاد ماهی چرب با کاهش خطر ابتلا به برخی از بیماری های مزمن به ویژه بیماری های قلبی ارتباط مستقیم دارد.

۹) موز

موز در گروه محبوب ترین میوه های جهان قرار دارد. موز به عنوان یکی از منابع غنی پتاسیم شناخته شده که فشار خون را کاهش می دهد و همچنین مصرف آن با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ارتباط مستقیم دارد.

اما باید گفت که موز سرشار از منیزیم نیز می‌باشد. یک موز بزرگ ۳۷ میلی گرم یا ۹ درصد از مقدار مورد نیاز منیزیم را تأمین می‌کند. به علاوه موز حاوی ویتامین C، ویتامین B6، منیزیم و فیبر است.

موز رسیده در مقایسه با بسیاری از میوه‌ها، قند و کربوهیدرات بیشتری دارد، به همین دلیل مصرف آن به افراد دیابتی توصیه نمی‌شود. درصد بالا کربوهیدارت موز نرسیده گواه نشاسته مقاوم موجود در آن است که هضم و جذب نمی‌شود.
نشاسته مقاوم میزان قند خون و التهاب را کاهش می دهد و سلامت روده را بهبود می‌بخشد.

۱۰) سبزیجات برگدار

سبزیجات برگدار بسیار سالم و یکی از غذاهای حاوی منیزیم هستند.

سبزیجاتی حاوی مقدار قابل توجه منیزیم عبارتند از؛ کلم، اسفناج، کاهو، شلغم و سبزی خردل. به عنوان مثال، یک فنجان اسفناج پخته شده ۱۵۷ میلی گرم یا ۳۹ درصد از مقدار منیزیم مورد نیاز بدن را به خود اختصاص می دهد.

به علاوه سبزیجات برگ دار منبع فوق العاده دیگر مواد مغذی از جمله آهن، منیزیم و ویتامین A، C و K هستند. سبزیجات برگدار همچنین دارای بسیاری از ترکیبات گیاهی مفید می‌باشند که از آسیب سلول‌ها محافظت می کنند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ایجاد احساساتعلایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سلولهای عصبی در تلاتاثیر درجه حرارت بر عملکفرگشت و تکامل تصادفی محض هستی ما پس از شروعی چگال دو برابر شدن خطر مرگ و میپیام های ناشناخته بر مغز مزایای شکلات تلخ برای سلرشته نوروایمونولوژی و نقابزار بقا از نخستین همانغیرقابل دیدن کردن مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تبعد از کرونا دلخوشی بیهوچگونه انتظارات بر ادراک تاریخ همه چیز را ثبت کردهقبل از آغازواقعیت های متفاوتدانشمندان اولین سلول مصنآینده ی انسان در فراتر ازمغز قلبزبان چهار حرفی حیات زمینابزار بقا از نخستین همانازدواج های بین گونه ای، رتلاشی جدید در درمان ام اسنبرو و انرژی مداومتظاهر خوابیده ی مادهمقابله با کرونا با علم اسواسطه ها د رمسیر ایجاد مغداروی ضد تشنج توپیراماتآیا امکان بازسازی اندامهمغز ابزار برتر بقاسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اطلاعات حسی ما از جهان، چتولید سلولهای جنسی از سلچراروياها را به یاد نمی آجهان کاملی در اطراف ما پرمنابع انرژی از نفت و گاز یادگیری مهارت های جدید ددرمان های رایج ام اسآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش میدان مغناطیسی زمین سندرم پیریفورمیساثرات مضر ماری جوانابیماری های مغز و اعصاب و تکنولوژی جدید که سلول هاهمیشه عسل با موم بخوریمحقیقت قربانی نزاع بین بی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنگره بین المللی سردرد ددرک عمیق در حیواناتافزایش مرگ و میر سندرم کونقش حیاتی تلومر دی ان آ دسانسور از روی قصد بسیاری اختراع جدید اینترنت کوانبیان ژن های اسکیزوفرنی دتئوری تکامل در پیشگیری و هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و دوممنحنی که ارتباط بین معرفکاهش سن بیولوژیکی، تنها ذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریکنقشه های مغزی جدید با جزیسرعت فکر کردن چگونه استارتباط شگفت مغز انسان و فبحثی در مورد نقش ویتامين تاثیر کتامین در درمان پاهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دوازدهمما اکنون میدانیم فضا خالگل زندگیروح رهاییايا اراده آزاد توهم است ینوروز یا روز پایانیشباهت کیهان و مغزاز نظر علم اعصاب اراده آزبرین نت به جای اینترنتتاثیر احتمالی عصاره تغلیهوشیاری کوانتومیخودآگاهی و هوشیاريمخچه ابزاري که وظیفه آن فریواستیگمینگزیده ای از وبینار یا کنفریاضیات یک حس جدید استگزارش یک مورد جالب لخته وایرادهای موجود در خلقت بعلایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سيناپسها طی تکامل و تاثیر درجه حرارت بر عملکفراموش کارها باهوش تر هسو هر کس تقوای خدا پیشه کندو برابر شدن خطر مرگ و میپیشینیان انسان از هفت میمسیر دشوار تکامل و ارتقارشد مغز فرایندی پیچیده اابزار بقا از نخستین همانمقالاتاز تکینگی تا مغز از مغز تتفکر خلا ق در برابر توهم چگونه باغبانی باعث کاهش تازه های اسکیزوفرنی(جنوقبل از انفجار بزرگواقعیت و مجازدانشمندان تغییر میدان مغآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز ما کوچکتر از نیم نقطهزبان و کلمه حتی برای کسانابزار بقا از نخستین هماناستفاده از مغز، وزن را کمتمایل زیاد به خوردن بستننخاع ما تا پایین ستون فقرتظاهری از ماده است که بیدملاحظه های اخلاقی دربارهوبینار اساتید نورولوژی دداستانها و مفاهیمی اشتباآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز از بسیاری حقایق می گرسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد متومورها و التهاب مغزی عانزاع بین جهل و علم رو به پجهان دارای برنامهمنابع انرژی از نفت و گاز یادآوری خواب و رویادرمان های علامتی در ام اسآیا راهی برای رفع کم آبی نقش محیط زندگی و مهاجرت دسوپاپ ها یا ترانزیستورهااجزای پر سلولی بدن انسان بیماری گیلن باره و بیمارتکامل مادی تا ابزار هوشمهمراهی نوعی سردرد میگرنیحقیقت اشیامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنترل همجوشی هسته ای با هدرگیری قلب در بیماری ویرافزایش سرعت پیشرفت علوم نقش خرچنگ های نعل اسبی درسانسور بر بسیاری از حقایادامه بحث تکامل چشمبیست تمرین ساده برای جلوتا 20 سال آینده مغز شما به هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و سوممنشأ اطلاعات و آموخته ها کایروپاکتیک چیستذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریک که ما نمی تونقص در تشخیص هیجانات عامشلیک فراموشیارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد نقش کلسیم و تاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سومما با کمک مغز خود مختاريمگلوئونروزه داری متناوب، مغز را ای نعمت من در زندگیمنوشیدن چای برای مغز مفید شباهت زیاد بین سلول هاي عاز واقعیت امروز تا حقیقتبرای پیش بینی آینده مغز دهوش، ژنتیکی است یا محیطیخودآگاهی و هوشیاريمدل همه جانبه نگر ژنرالیمدل های ریز مغز مینی برینریسدیپلام تنها داروی تایگشایش دروازه جدیدی از طراگر میدانی مصیبت بزرگتر علت خواب آلودگی بعد از خواز تکینگی تا مغز از مغز تبرداشت مغز ما از گذر زمانتاثیر درجه حرارت بر عملکفراموشی همیشه هم بد نیستوقت نهيب هاي غير علمي گذشدو سوی واقعیتپیشرفت های جدید علوم اعصمسئول صیانت از عقیده کیسرشد مغز علت تمایل انسان بابزار بقا از نخستین همانتاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوت مغز انسان و میمون هچگونه تکامل مغزهای کنونیتازه های بیماری پارکینسوقدم زدن و حرکت دید را تغیواکنش های ناخودآگاه و تقدانشمندان روش هاي جدیدی آیا ممکن است موش کور بی ممغز مادران و کودکان در زمزبان و بیان نتیجه ساختماابزار بقا از نخستین هماناستفاده از هوش مصنوعی در تمدن قدیمی ای در جنوب ایرنخستین تصویر از سیاهچالهتغییر الگوی رشد مغزی با زملاحظات بیهوشی قبل از جروراپامیل در بارداریدر مانهای کمر دردآیا احتمال دارد رویا از آمغز به تنهایی برای فرهنگ سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد متوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نزاع بین علم و نادانی رو جهان در حال نوسان و چرخشمنابع انرژی از نفت و گاز ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان ژنتیکی برای نوآوریآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نگاه از پایین یا نگاهسوپاپ ها یا ترانزیستورهااجزایی ناشناخته در شکل گبیماری ای شبیه آلزایمر و تکامل مداومهندسه ی پایه ایحقیقت تنها چیزی است که شامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکندر در بیماریهای التهابدرگیری مغز در بیماری کویافسردگی و اضطراب در بیمانقش داروهاي مختلف معروف ساخت شبکه عصبی مصنوعی با اداراوون تنها داروی تاییبیش از نیمی از موارد انتقتا بحر یفعل ما یشاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نهممهندسی ژنتیک در حال تلاش کار با یگانگی و یکپارچگیرفتار اجتماعی انسان، حاصانسان قدیم در شبه جزیره عنقطه بی بازگشتشلیک فراموشیارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد عملکرد لوب فتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و هشتمما تحت کنترل ژنها هستیم یگمان میکنی جرمی کوچکی در روزه داری و بیمار ی ام اس ای آنکه نامش درمان و یادشنوعی سکته مغزی ، وحشتناک شباهت زیاد بین سلول هاي عاز آغاز خلقت تا نگاه انسابرای اولین بار دانشمندانهیچ کاری نکردن به معنی چیخورشید مصنوعیخانواده پایدارمدیریت اینترنت بر جنگریشه های مشترک حیاتپمبرولیزوماب در بیماری چاگر نیروی مغناطیس نباشد عماد الدین نسیمی قربانی از تکینگی تا مغز از مغز تبررسي علل احتمالي تغيير تاثیر درجه حرارت بر عملکفرایند پیچیده ی خونرسانیوقتی فهمیدی خطا کردی برگدوچرخه سواری ورزشی سبک و پیشرفتی مستقل از ابزار همسئولیت جدیدزمین زیر خلیج فارس تمدنی ابزار بقا از نخستین همانصفحه اصلیاز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوت ها و تمایزها کلید بچگونه جمعیت های بزرگ شکل تبدیل تراکت صوتی مصنوعی قدرت انسان در نگاه به ابعواکنش به حس جدیددانشمندان روشی برای تبدیآیا ما تنها موجودات زنده مغز چون ابزار هوش است دلیزبان و بیان، در سایه پیشرابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاتمدن پیشرفته ی پیشینیاننخستین روبات های زنده ی جتغییر زودتر اتصالات مغزیممانتین یا آلزیکسا یا ابورزش هوازی مرتب خیلی به قدر محل کار ارزش خودت را بآیا احتمال دارد رویا از آمغز برای فراموشی بیشتر کسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اعداد بینهایت در دنیای متوهم چیستنزاع بین علم و جهل رو به پجهش های ژنتیکی مفید در سامنابع بی نهایت انرژی در دژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان ام اس(مولتیپل اسکلآب زندگی است قسمت چهارمنقش نظام غذایی در تکامل مسوپاپ ها یا ترانزیستورهااحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری ای شبیه ام اس مولتتکامل چشمهندسه ی رایج کیهانحقیقت خواب و رویامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغز در بیماران مبالکتروتاکسی(گرایش و حرکنقش ذهن و شناخت در حوادث ساخت شبکه عصبی با الفبای ادراک ما درک ارتعاشی است بیشتر کمردردها نیازی به تاثیر مشاهده بر واقعیت بهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهارممولتیپل اسکلروز در زنان کاربرد روباتهای ريزنانورقیبی قدرتمند در برابر مانسان ها می توانند میدان چند نرمش مفید برای کمردرشنا در ابهای گرم جنوب نیاارتباط غیرکلامی بین انسابحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و ششمماه رجبگنجینه ای به نام ویتامین روزه داری سلول های بنیادایمپلانت مغزی کمک میکند نیکولا تسلاشرکت نورالینک ویدیویی ازاز انفجار بزرگ تا انفجار برای خودآگاه بودن تو بایتاثیر ترکیبات استاتین (سهیچ کس مانند تو نگاه نمیکخارق العاده و استثنایی بمدارک ژنتیکی چگونه انسانرژیم های غذایی و نقش مهم پنج اکتشاف شگفت آور در مواگر نعمت فراموشی نبود بسعوامل موثر در پیدایش زبااز تکینگی تا مغز از مغز تبررسی و اپروچ جدید بر بیمتاثیر درجه حرارت بر عملکفرایند تکامل و دشواری هاویتنام نوعی کرونا ویروس ديدن با چشم بسته در خواب پاسخ گیاهان در زمان خوردمستند جهان متصلزمان واقعیت است یا توهمابزار بقا از نخستین همانسوالات پزشکیاز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوت های بین زن و مرد فقچگونه جمعیت های بزرگ شکل تبدیل سلولهای محافط به سلمس کوانتومیواکسن های شرکت فایزر آمرداروهای مصرفی در ام اسآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز چگونه صداها را فیلتر زبان و تکلم برخی بیماریهابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاتمدن بشری و مغز اخلاقینرمش های مفید برای درد زاتغییر عمودی سر انسان از پمنابع انرژي پاک سرچشمه حورزش هوازی ، بهترین تمریدر چه مرحله ای از خواب ، رآیا برای تولید مثل همیشه مغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سفری به آغاز کیهانابزارهای پیشرفته ارتباط بلندی در ذهن ما درک بلندیتوهمات و شناخت حقیقتنشانه های گذشته در کیهان جهش های ژنتیکی غیر تصادفمناطق خاصی از مغز در جستجژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان تومورهای مغزی با اآب زندگی است قسمت اولنقش نظریه تکامل در شناساسودمندی موجودات ابزی بر احیای بینایی نسبی یک بیمبیماری اسپینال ماسکولار تکامل ابزار هوش ، راه پر هندسه بنیادینحقیقت راستین انسان علم بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکووید نوزده و خطر بیماری درگیری مغزی در سندرم کووالگوبرداری از طبیعتنقش روی و منیزیم در سلامتساختار شبکه های مغزی ثابادغام میان گونه های مختلبا هوش مصنوعی خودکار روبتاثیر نگاه ناظر هوشیار بهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نوزدهممواد کوانتومی جدید، ممکنکاربرد روباتهای ريز، در رموزی از نخستین تمدن بشرانسان جدید از چه زمانی پاچند جهانیشناخت و معرفت، و نقش آن دارتروز یا خوردگی و التهابحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحس و ادراک قسمت سیزدهمماپروتیلینگویید نوزده و ایمنی ساکتایمپلانت نخاعی میتواند دنیاز به آموزش مجازی دیجیشش مرحله تکامل چشماز بحث های کنونی در ویروسبرخی ملاحظات در تشنج های تاثیر دوپامین و سروتونینهیچگاه از فشار و شکست نترهیپرپاراتیروئیدیسمخدا موجود استمروری بر تشنج و درمان هایرژیم های غذایی و نقش مهم پوست ساعتی مستقل از مغز داگر نعمت فراموشی نبود بسعوامل ایجاد لغت انسانی و از تکینگی تا مغز از مغز تبررسی ژنها در تشخیص بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکفرایند حذف برخی اجزای مغویتامین E برای فعالیت صحدی متیل فومارات(زادیوا)(پختگی پس از چهل سالگي به مشکلات نخاعیزمان شگفت انگیزابزار بقا از نخستین همانپیامهای کاربراناز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوت های تکاملی در مغز وچگونه حافظه را قویتر کنیتداخل مرزها و صفات با بینلوب فرونتال یا پیشانی مغواکسن کووید 19 چیزهایی که داروهای ام اسآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ناتوان از توجیه پیدازبان و شناخت حقیقت قسمت چابزار بقای موجود زنده از استفاده از سلول های بنیاتمدنی قدیمی در شمال خلیج نرمش های مفید در سرگیجهتغییرات منطقه بویایی مغزمنابع انرژی از نفت و گاز ورزش و میگرندر هم تنیدگی مرزها و بی مآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز بزرگ چالش است یا منفعسقوط درون جاذبه ای خاص، چابزارهای بقا از نخستین هبلعیدن ستاره توسط سیاهچاتوپیراماتنظام مثبت زندگیجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنها ، مغز و ارادهدرمان تشنجآب زندگی است قسمت دومنقش هورمون های تیروئید دسیلی محکم محیط زیست بر اناحساس گذر سریعتر زمانبیماری اضطراب عمومیتکامل داروینی هنوز در حاهندسه در پایه ی همه ی واکحقایق ممکن و غیر ممکنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکودک ایرانی که هوش او از درگیری مغزی در سندرم کووالتهاب شریان تمپورالنقش روزه داری در سالم و جسازگاری با محیط بین اجزاادغام دو حیطه علوم مغز و بار بزرگ ایستادن بر دو پاتاثیر نگاه و مشاهده ناظر هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفتمموجود بی مغزی که می تواندکتاب زیست شناسی باوررمز و رازهای ارتباط غیر کانسان عامل توقف رشد مغزچندین ماده غذایی که ماننشناسایی تاریخچه ی تکاملیارزش حقیقی زبان قسمت اولبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در کامپیوترهاحس و ادراک قسمت ششمماجرای جهل مقدسگوشه بیماری اتوزومال رسساین پیوند نه با مغز بلکه چیزی خارج از مغزهای ما نیششمین کنگره بین المللی ساز تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی مرزهای اخلاق و علوم تاثیر دپاکین بر بیماری مفلج نخاعی با الکترودهای هاوکينگ پیش از مرگش رسالخطا در محاسبات چیزی کاملمرکز هوشیاری، روح یا بدن رژیم غذایی حاوی تخم مرغ وپیموزایداگر با مطالعه فیزیک کوانعواملی که برای ظهور لغت ااز تکینگی تا مغز از مغز تبررسی سیستم تعادلی بدن اتاثیر درجه حرارت بر عملکفرد حساس از نظر عاطفی و بویتامین E در چه مواد غذایدید تو همیشه محدود به مقدپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیزندگی هوشمند در خارج از زابزار بقا از نخستین همانسایتهای دیگراز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوت های زبانی سرمنشا تنگاه محدود و تک جانبه، مشتروس جریان انرژیلوتیراستامواکسن کرونا و گشودن پنجرداروهای تغییر دهنده ی سیآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز و سیر تکامل ان دلیلی زبان و شناخت حقیقت قسمت اابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در مورد هتمساح حد واسط میان مغز کونرمشهای مهم برای تقویت عتغییرات آب و هوایی که به منابع انرژی از نفت و گاز ورزش بهترین درمان بیش فعدر هم تنیدگی کوانتومی و پآیا تکامل و تغییرات ژنتیمغز بزرگ چالشهای پیش روسلول های بنیادی منابع و اابزارهای بقا ازنخستین همبه مغز خزندگان خودت اجازتوانایی مغز و دیگر اجزای نظریه ی تکامل در درمان بیجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنهای مشترک بین انسان و ودرمان جدید میگرن با انتی آب زندگی است قسمت سومنقش هورمون زنانه استروژنسیاهچاله های فضایی منابعاحساسات کاذببیماری بیش فعالیتکامل داروینی هنوز در حاهوموارکتوس ها ممکن است دحمله ویروس کرونا به مغزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکودکان میتوانند ناقل بی درگیری اعصاب به علت میتوامیوتروفیک لترال اسکلرونقش رژیم غذایی بر رشد و استون فقرات انسان دو پا جلارتقا و تکامل سنت آفرینش بار سنین ابزار هوشمندی اتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفدهمموجودات مقهور ژنها هستندکتاب، سفری به تاریخرمز بقای جهش ژنتیکیانسانیت در هم تنیده و متصچه زیاد است بر من که در ایشناسایی سلول های ایمنی اارزش حقیقی زبان قسمت دومبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک سی و هفتمماده ی تاریکروش مقابله مغز با محدودیگوشت خواری یا گیاه خواریاینکه به خاطرخودت زندگی چیزی شبیه نور تو نیستصرع و درمان های آناز تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی نکات از گاید لاین پرتاثیر داروهای ضد التهاب تاثیر داروی ضد تشنج سدیم فلج بل، فلجی ترسناک که آنهاوکينگ پیش از مرگش رسالخطا در محاسبات چیزی کاملمرکز حافظه کجاستراه فراری نیستپیموزایداگر تلاش انسان امروز براعوارض ازدواج و بچه دار شداز تکینگی تا مغز از مغز تبررسی علل کمر درد در میانتاثیر درجه حرارت بر عملکفرضیه ای جدید توضیح میدهویتامین کادژا وو یا اشنا پنداریپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات روانپزشکی پس از سزندگی زمینی امروز بیش از ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز تفاوتهای جنسیتی راهی برانگاه انسان محدود به ادراتری فلوپرازینلیس دگرامفتامین یا ویاسواکسن کرونا از حقیقت تاتداروهای ضد بیماری ام اس وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز آیندگان چگونه است ؟زبان و شناخت حقیقت قسمت دابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در تفسیر تنفس هوازی و میتوکندریچرا مغزهای ما ارتقا یافت تغییرات تکاملی سر انسان منابع انرژی از نفت و گاز ورزش در کمر درددر هم تنیدگی کوانتومی و دآیا جنین انسان، هوشمندی مغز بزرگ و فعال یا مغز کوسلول عصبی شاهکار انطباق ابزارهای بقای موجود زندهبه بالا بر ستارگان نگاه کتوازن مهمتر از فعالیت زینظریه ی تکامل در درمان بیجواب دانشمند سوال کننده منبع هوشیاری کجاست قسمت ژنهای هوش ، کدامنددرمان جدید کنترل مولتیپلآزمون ذهنی گربه شرودینگرنقش ویتامین K در ترمیم اسسیاهچاله و تکینگی ابتدایاخلاق و علوم اعصاببیماری تی تی پیتکامل داروینی هنوز در حاهوش مصنوعی می تواند بر اححمایت از طبیعتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکودکان خود را مشابه خود تدرختان اشعار زمینامید نیکو داشته باش تا آننقش رژیم غذایی در رشد و اسخن پاک و ثابتارتوکين تراپی روشی جديد بارداری بدون رحمتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هجدهممیهمانهای ناخوانده عامل کجای مغز مسئول پردازش تجروی و منیزیم در تقویت استانعطاف پذیری مکانیسمی علنهایت معرفت و شناخت درک عشواهدی از نوع جدیدی از حاارزش حقیقی زبان قسمت سومبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک- قسمت بیست و پماده ی خالیروش های صرفه جویی در ایجاگیلگمش باستانی کیستاینکه خانواده ات سالم باضررهای مصرف شکر و قند بر از تکنیکی تا مغز از مغز تبرخی نرمش های گردنتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج خوابهدف یکسان، در مسیرهای متخطر آلودگی هوامرکز حافظه کجاستراه های جدید برای قضاوت رپیچیدگی های مغزمگساپی ژنتیکعید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تبزرگ شدن مغز محدود به دورتاثیر درجه حرارت بر عملکقلب و عقلویتامین کا و استخواندژاوو یا آشناپنداریپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب زندگی زودگذرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز تقلید مرحله ای نسبتا پیشنگاه از درون مجموعه با نگتری فلوپرازینلا اکراه فی الدینواکسن کرونا ساخته شده توداروی فامپیریدین یا نورلآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز انسان ایا طبیعتا تمازبان و شناخت حقیقت قسمت سابزار بقای موجود زنده از استخوان های کشف شده، ممکتنفس هوازی و میتوکندریچرا ویروس کرونای دلتا واثبت امواج الکتریکی در عصمنابع انرژی از نفت و گاز وزن حقیقی معرفت و شناختدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا جهان ذهن و افکار ما ممغز بزرگترین مصرف کننده سلولهای ایمنی القا کنندهابزارهای بقای از نخستین به خودت مغرور نشوتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنظریه ی ریسمانجاذبه و نقش آن در شکلگیریمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنهای حاکم بر انسان و انسدرمانهای بیماری پارکینسآسيب میکروواسکولاریا آسنقش ژنتیک در درمان اختلاسیاهچاله ی تولید کنندهاخلاق پایه تکامل و فرهنگبیماری دویکتکامل داروینی هنوز در حاهوش مصنوعی و کشف زبان هایحوادث روزگار از جمله ویرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکوری گذرای ناشی از موبایدرد باسن و پا به دلیل کاهامید درمان کرونا با هماننقش زنجبیل در جلوگیری از سرنوشتارتباط میکروب روده و پاربازگشت از آثار به سوی خداتاثیر ویتامین دی بر بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هشتممیگرن سردردی ژنتیکی که بکرونا چه بر سر مغز می آوررویا و خبر از آیندهاولین مورد PML به دنبال تکچهار میلیارد سال تکامل بشواهدی از دنیسوان(شبه نئارزش خود را چگونه میشناسبحثی درباره احساسات متفاتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی درمانگر کامپیحساسیت روانی متفاوتمبانی ذهنی سیاه و سفیدروش هایی ساده برای کاهش اگیاه خواری و گوشت خوار کداینترنت بدون فیلتر ماهواضررهای شکر بر سلامت مغزاز تکینگی تا مغز و از مغز برخی یونها و مولکول های مبرخی اثرات مضر ویتامین دتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج خواب چیستهدف از تکامل مغزخطرات هوش مصنوعیمرکز خنده در کجای مغز استراه های جدید برای قضاوت رپیچیدگی های مغزی در درک زابزار هوش در حال ارتقا ازعامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز از مغز تبزرگ شدن تقریبا ناگهانی تاثیر درجه حرارت بر عملکقیچی ژنتیکیویتامین کا در سبزیجاتدگرگونی های نژادی و تغییپرورش مغز مینیاتوری انسامشاهده گر جدای از شیء مشازونیسومایدابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغزتتقلید از روی طبیعتنگاه حقیقی نگاه به درون اتسلیم شدن از نورون شروع ملایو دوم دکتر سید سلمان فواکسن ایرانی کرونا تولیدداروی لیراگلوتیدآیا هوش سریعی که بدون احسمغز انسان برای ایجاد تمدزبان شناسی مدرن در سطح سلابزار بقای موجود زنده از استروژن مانند سپر زنان دتنفس بدون اکسیژنچرا پس از بیدار شدن از خوجمجمه انسان های اولیهمنابع انرژی از نفت و گاز وزوز گوشدر آستانه ی موج پنجم کوویآیا جهش های ژنتیکی، ویرومغز حریص برای خون، کلید تسلولهای بنیادی مصنوعی درابزارهای دفاعی و بقای موبه زودی شبکه مغزی به جای توسعه برخی شغل ها با هوش نظریه تکامل در درمان بیمجدایی خطای حسی استمنبع هوشیاری کجاست قسمت کلرال هیدرات برای خواباندرهای اسرارآمیز و پوشیدهآسیب ها ناشی از آلودگی هونقش گرمایش آب و هوا در همسیاره ی ابلهاناختلال خواب فرد را مستعد بیماری دیستروفی میوتونیتکامل زبانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحافظه و اطلاعات در کجاست منبع هوشیاری کجاست؟(قسمکی غایب شدی تا نیازمند دلدستورالعمل مرکز کنترل بیامگا سه عامل مهم سلامتنقش زبان در سلطه و قدرت اسریعترین کامپیوتر موجودارتباط ماده و انرژیبازگشت به ریشه های تکاملتاثیر ویروس کرونا بر مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجممیگرن شدید قابل درمان اسکریستال زمان(قسمت اولرویا بخشی حقیقی از زندگی اولین مورد پیوند سر در انچهار ساعت پس از کشتار خوکشکل های متفاوت پروتئین هاز نخستین همانند سازها تبحثی درباره احساساتی غیرتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخفاش با شیوع همه گیری جدیمباحث مهم حس و ادراکروش صحبت کردن در حال تکامگالکانزوماب، دارویی جدیایندرالطلای سیاهاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اختلالات عصبی مثانهتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج دوطرفه عصب 6 چشمهدف از خلقت رسیدن به ابزادفاع در برابر تغییر ساختمرگ چیستراه پیروزی در زندگی چیستپیوند مغز و سر و چالشهای ابزار بقا از نخستین همانعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز از مغز تبزرگترین خطایی که مردم منکاتی در مورد تشنجتاثیر رو ح و روان بر جسمقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصویتامین دی گنجینه ای بزردانش بی نهایتآلودگی هوا و ویروس کرونامشاهده آینده از روی مشاهزونا به وسیله ویروس ابله ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز تقویت استخوان در گرو تغذنگاهی بر قدرت بینایی دراتشنج چیستلبخند بزن شاید صبح فردا زواکسن اسپایکوژنداروی تشنجی دربارداریآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز انسان برای شادمانی طزبان شناسی نوین نیازمند ابزار بقای موجود زنده از اسرار بازسازی اندام هاتو یک جهان در مغز خودت هسچرا بیماری های تخریبی مغجنسیت و تفاوت های بیناییمنابع انرژی از نفت و گاز یک پیشنهاد خوب برای آسان در درمان بیماری مولتیپل آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمغز زنان جوانتر از مغز مرسلسله مباحث هوش مصنوعیاتفاق و تصادفبه زیر پای خود نگاه نکن بتوصیه های سازمان بهداشت نظریه تکامل در درمان بیمجریان انرژی در سیستم های منبع هوشیاری کجاست قسمت کمردرددرک فرد دیگر و رفتارهای اآشنا پندارینقش پیش زمینه ها و اراده سیاره ابلهاناختلال در شناسایی حروف و بیماری ضعف عضلات نزدیک بتکامل زبانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحافظه و اطلاعات در کجاست منبع هوشیاری کجاست؟(قسمکیهان خود را طراحی میکندذهن ما از در هم شکستن منبامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنقش زبان در سلطه و قدرت اسرگیجه از شایعترین اختلاارتباط متقابل با همه ی حیبازخورد یا فیدبکتاثیر ژنها بر اختلالات خهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهمیدان مغناطيسي زمین بشر کریستال زمان(قسمت دوم)رویا تخیل یا واقعیتاولین هیبرید بین انسان و نوآوری ای شگفت انگیز دانشگفتی های زنبور عسلاز نخستین همانند سازها تبخش فراموش شده ی حافظهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخلاصه ای از مطالب همایش ممجموعه های پر سلولی بدن مروشهای نو در درمان دیسک بگامی در درمان بیماریهای ایا کوچک شدن مغزانسان الطوفان فقر و گرسنگی و بی ساز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری ها که در آن بتاثیر درجه حرارت بر عملکفناوری هوش مصنوعی نحوه خهرچیز با یک تاب تبدیل به دقیق ترین تصاویر از مغز امرگ و میر پنهانرابطه تشنج و اوتیسمابزار بقا از نخستین همانعارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تبسیاری از بیماری های جدیچگونه مولکول های دی ان ایتاثیر رژیم گیاه خواری بر قانون مندی نقشه ژنتیکی مویروس مصنوعیدانشمندان موفق به بازگردآلزایمرمطالعه ای بیان میکند اهدزیباترین چیز در افزایش سابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز تقویت سیستم ایمنینگاهی بر توانایی اجزاي بتشنج و حرکات شبه تشنجی قالرزش ناشی از اسیب به عصبواکسن اسپایکوژن ضد کروناداروی جدید s3 در درمان ام آیا واکنش های یاد گرفته ومغز انسان برای شادمانی طزبان، وسیله شناسایی محیطابزار بقای موجود زنده از اصل بازخوردتو پیچیده ترین تکنولوژی چرا حیوانات سخن نمی گوینجنسیت و تفاوت های بیناییمنابع انرژی از نفت و گاز یک آلل ژنتیکی که از نئانددر سال حدود 7 میلیون نفر آیا خداباوری محصول تکاملمغزهای کوچک بی احساسسلطان جنگل یا صاحب ملکوتاتوبان اطلاعات و پلِ بینبوزون هیگز چیستتوصیه های غیر دارویی در سنظریه تکامل در درمان بیمجریان انرژی در سیستم های منبع هوشیاری کجاست قسمت کمردرد ناشی از تنگی کانادرک نیازمند شناخت خویش اآغاز فصل سرما و دوباره تکنقش آتش در رسیدن انسان بهسیاره ابلهاناختلال در شناسایی حروف و بیماریهای تحلیل عضلانی اتکامل زبان انسان از پیشیهوش مصنوعی الفاگوحافظه و اطلاعات در کجاستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکیهانِ هوشیارِ در حال یاذهن چند جانبه نیازمند نگانفجار و توقف تکاملی نشانقش سجده بر عملکرد مغزسربازان ما محققا غلبه می ارتباط چاقی و کاهش قدرت ببازسازي مغز و نخاع چالشی تاثیر کلام در آیات کلام بهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یکمیدازولام در درمان تشنج کریستال زمان(قسمت سوم)رویا حقی از طرف خدااولین تصویر در تاریخ از سنوار مغز مشاهده ی غیر مستشاهکار قرناز نخستین همانند سازها تبخش بزرگتر کیهان ناشناختتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش احساسیخونریزی مغز در سندرم کوومحل درک احساسات روحانیروشهای شناسایی قدرت شنواگامی در درمان بیماریهای ایا این جمله درست است کسیطی یکصد هزار سال اخیر هرچاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری های خاص که بدتاثیر درجه حرارت بر عملکفیلمی بسیار جالب از تغییهزینه ای که برای اندیشیددلایلی که نشان میدهد ما بمرگ انتقال است یا نابود شراز تغییرابزار بقا از نخستین همانعدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز از مغز تبسیاری از بیماری های جدیچگونه مغز پیش انسان یا همتاثیر رژیم گیاه خواری بر قانون جنگلویرایش DNA جنین انسان، بردانشمندان نورون مصنوعی سآمارهای ارائه شده در سطح معنی روزهزیر فشار کووید چه باید کرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز تلقین اطلاعات و حافظهچالش دیدگاه های سنتی در بتشنج عدم توازن بین نورون لرزش عضله یا فاسیکولاسیوواکسن دیگر کرونا ساخته شداروی جدید میاستنی گراویآیا یک، وجود داردمغز انسان رو به کوچک تر شسفر نامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اصول توسعه ی یک ذهن کاملتو جهانی هستی که خودش را چرا حجم مغز گونه انسان درجهل مقدسمنابع انرژی از نفت و گاز یک جهش ممکن است ذهن انساندرمان های اسرار آمیز در آآیا دلفین ها می تواند از مغزتان را در جوانی سیم کشسم زنبور ، کلیدی برای واراتوسوکسیمایدبوزون هیگز جهان را از متلتوصیه هایی در مصرف ماهیهفت چیز که عملکرد مغز تو جریان انرژی در سیستم های منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمکمردرد و علل آندرک و احساسإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَنقش انتخاب از طرف محیط، نسیر آفرینش از روح تا مغز اختلالات مخچهبیهوش کردن در جراحی و بیمتکامل ساختار رگهای مغزی هوش مصنوعی از عروسک های بحس چشایی و بویاییمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکیست کلوئید بطن سومذهن هوشیار در پس ماده ی مانواع سکته های مغزینقش غذاها و موجودات درياسردرد میگرن در کودکانارتباط هوش ساختار مغز و ژبحتی علمی درباره تمایل بتاثیر کپسول نوروهرب بر نهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دومکانیک کوانتومی بی معنی کشف مکانیسم عصبی خوانش پرویاها از مغز است یا ناخواولین سلول مصنوعینوار مغزی روشی مهم در تشخشبیه سازی میلیون ها جهان از نخستین همانند سازها تبخش دیگری در وجود انسان هتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش احساسیخواندن ، یکی از شستشو دهنمحل درک احساسات روحانی دروشی برای بهبود هوش عاطفگاهی لازم است برای فهم و ایا ابزار هوشمندی یا مغز ظهور امواج مغزی در مغز مصاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی توجهات در ببمار پارتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک مولکولها و ذرات در هزینه سنگین انسان در ازادنیای شگفت انگیز کوانتومپیوند اندام از حیوانات بمراحل ارتقای پله پله کیهراست دستی و چپ دستیابزار بقا از نخستین همانعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تبعد از کروناچگونه هموساپينس بر زمین تاثیر رژیم گیاه خواری بر قانون جنگلواقعیت فیزیکی، تابعی از دانشمندان یک فرضیه رادیکآن چیزی که ما جریان زمان معادله ها فقط بخش خسته کنزیرفون داروی ضد ام اسابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز تلاش هایی در بیماران قطع چاالش ها در تعیین منبع هوتشخیص ژنتیکی آتروفی های لزوم سازگاری قانون مجازاواکسن دیگری ضد کرونا از دداروی جدید ضد میگرنآیا کیهان می تواند یک شبیمغز انسان رو به کوچکتر شدسفر به مریخ در 39 روزابزار بقای موجود زنده از اصول سلامت کمرتو دی ان ای خاص ميتوکندريچرا خشونت و تعصبجهان یکپارچهمنابع انرژی از نفت و گاز یک رژیم غذایی جدید، می تودرمان های بیماری آلزایمرآیا دلفین ها میتوانند بامغزتان را در جوانی سیمکشسماگلوتید داروی کاهش دهناثر مضر مصرف طولانی مدت ربی نهایت در میان مرزهاتوضیحی ساده در مورد هوش مهفت سین یادگاری از میراث جستجوی متن و تصویر به صورمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگافت فشار خون ناگهانی در ونقش اتصالات بین سلولهای سیستم تعادلی بدناختلالات حرکتی در انسانبیهوشی در بیماران دچار اتکامل شناخت انسان با کشفهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک (قسمت اول )منبع هوشیاری در کجاست؟ قکاهش مرگ و میر ناشی از ابذهن تو همیشه به چیزی اعتقانگشت ماشه اینقش غذاها و موجودات درياسردرد و علتهای آنارتباط انسانی، محدود به بحث درباره پیدایش و منشا تاثیر کپسول نوروهرب بر تهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت بیست و سومکانیزمهای دفاعی در برابکشف مکانیسمی پیچیده در برویاهای پر رمز و حیرتی دراوکرلیزوماب داروی جدید شنورون هاي مصنوعی می توانشبیه سازی سیستم های کواناز نشانه ها و آثار درک شدبرنامه و ساختار پیچیده متاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش عاطفی بیشتر در زنانخواب سالم عامل سلامتیمحدودیت های حافظه و حافظروشی جدید در درمان قطع نخگاهی مغز بزرگ چالش استایا بیماری ام اس (مولتیپعقل مجادله گرعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهبرخی توصیه ها برای واکسیتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک و هوشیاریهزاران سال چشم های بینا ودندان ها را مسواک بزنید تپیوند سر آیا ممکن استمرز مرگ و زندگی کجاسترجزخوانی هایی که امروز بابزار بقا از نخستین همانعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تبعد از کروناچگونه واکسن کرونا را توزتاثیر رژیم گیاهخواری بر قانونمندی و محدودیت عالمواقعیت چیستدانشمندان ژنی از مغز انسآنچه واقعیت تصور میکنیم معجزه ی علم در کنترل کرونزاوسکا درمان گوشرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز تلاشی برای درمان قطع نخاناتوانی از درمان برخی ویتصویربرداری فضاپیمای آملزوم سازگاری قانون مجازاواکسن سرطانداروی ضد تشنج با قابليت تآیا گذشته، امروز وآینده مغز ایندگان چگونه استسفر تجهیزات ناسا به مریخ ابزار بقای موجود زنده از اضطراب و ترستولید مثل اولین ربات های چرا در مغز انسان، فرورفتجهان یکپارچهمنابع انرژی از نفت و گاز یکی از علل محدودیت مغز امدرمان های جدید میگرنآیا دست مصنوعی به زودی قانقش قهوه در سلامتیسندرم کووید طولانیاثرات فشار روحی شدیدبی عدالتی در توزیع واکسن تیوتیکسن داروی ضد جنونهم نوع خواری در میان پیشیجستجوی هوشیاری در مغز مامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتافراد آغاز حرکت خودشان رنقش تیروئید در تکامل مغزسیستم دفاعی بدن علیه مغز اختلالات صحبت کردن در انبیوگرافیتأثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک (قسمت دوم )منبع هوشیاری در کجاست؟(قکاهش التهاب ناشی از بیماذخیره ی شگفت انگیز اطلاعانگشت نگاری مغز نشان میدنقش غذاها و موجودات درياسردرد تنشنارتباط از بالا به پایین مبحثي درباره هوش و تفاوتهتاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت بیستمما انسانها چه اندازه نزدکشف ارتباط جدیدی از ارتبرویای شفافايندگان چگونه خواهند دیدنورون های ردیاب حافظهشبکه های مصنوعی مغز به دراز نظر علم اعصاب یا نرووسبرنامه ی مسلط ژنها در اختتاثیر گیاهخواری بر رشد و هوش عاطفی در زنان بیشتر اخواب سالم عامل سلامتی و یمخچه فراتر از حفظ تعادلروشی جدید در درمان سکته مگذر زمان کاملا وابسته به ایا بدون زبان میتوانیم تایا تکامل هدفمند استعلم به ما کمک میکند تا موبرخی روش های تربیتی کودکتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیکدانان ماشینی برای تهستي مادي ای که ما کوچکتردو ویژگی انتزاع و قدرت تجپیوند سر، یکی از راه حلهامرز بین انسان و حیوان کجارساناها و ابر رساناها و عابزار بقا از نخستین همانعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز از مغز تبعد از کرونا دلخوشی بیهوچگونه آن شکری که می خوریمتاثیر عصاره تغلیظ شده گیقارچ بی مغز در خدمت موجودواقعیت چیستدانشمندان پاسخ کوانتومی آنزیم تولید انرژی در سلومغز فکر میکند مرگ برای دیزبان مشترک ژنتیکی موجوداابزار بقا از نخستین هماناز روده تا مغزتلاشی تازه برای گشودن معناتوانی در شناسایی چهره تصادف یا قوانین ناشناختهمقاومت به عوارض فشار خون واکسنی با تاثیر دوگانه اداروی ضد تشنج با قابليت تآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز ابزار بقای برتر مادیسفر دشوار اکتشافابزار بقای موجود زنده از اطلاع رسانی اینترنتیتولید پاک و فراوان انرژیچراروياها را به یاد نمی آجهان کنونی و مغز بزرگتریمنابع انرژی از نفت و گاز یافته های نوین علوم پرده درمان های جدید در بیماری آیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مهاجرت در توسعه نسل اسندرم گیلن باره به دنبال اثرات مفید قهوهبیمار 101 ساله، مبتلا به ستکنولوژی جدید که سلول هاهمیشه اطمینان تو بر خدا بحفره در مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری افزایش قدرت ادراکات و حسنقش حفاظتی مولکول جدید دسکته مغزیاختلالات عضلانی ژنتیکبیوگرافیتئوری تکامل امروز در درمهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهلمنبع خواب و رویاکاهش دوپامین عامل بیماریذرات کوانتومی زیر اتمی قاندوهگین نباش اگر درب یا نقشه مغزی هر فرد منحصر بهسردرد سکه ایارتباط بین هوش طبیعی و هوبحثی جالب درباره محدودیتتاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دهمما انسانها چه اندازه نزدکشف جمجمه ای درکوه ایرهوروبات های ریز در درمان بیايا اراده آزاد توهم است ینوروپلاستیسیتی چیستشباهت مغز با کیهان مادیاز نظر علم اعصاب اراده آزبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱تاثیر انتخاب از طرف محیط هوش عاطفی در زنان بیشتر اخواب عامل دسته بندی و حفطمخچه ، فراتر از حفظ تعادلريتوکسيمب در درمان ام اسگربه شرودینگر و تاثیر مش