دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تغییر زودتر اتصالات مغزی علت بلوغ سریعتر دختران

تغییر زودتر اتصالات مغزی، علت بلوغ سریعتر دختران

تفاوت های مغز مرد و زن، بسیار است.. به دو مورد آن، در قسمت های قبلی اشاره شد. اندازه مغز در زن و مرد با هم برابر نیست ولی فرآیندهای متابولیسم فعالتر و جوانتر در جنسیت مونث تا حدی می تواند کوچکتر بودن مغز را جبران کند.

اکنون به تفاوت دیگری میپردازیم که می تواند کوچک تر بودن مغز را جبران کند. حفظ انرژی در زنان بسیار حساس است. تغییرات هورمونی و ریزش ماهانه بخش بزرگی از سلول های بدن زنان و دوره بارداری- به خصوص مواردی که چند قلو است- لازم میکند بخش بزرگی از انرژی دریافتی، صرف امور جانبی شود و کوچک شدن مغز، بسیار به ذخیره انرژی کمک میکند.

ساختار مغز به گونه بسیار پیچیده ای در آمده است تا مصرف انرژی را به حداقل برساند. از ژنها تا رسیدن به محصول نهایی آن تا امروز، یعنی مغز، امکانات در دسترس برای صرفه جویی و بازده بیشتر، به صورت بسیار شگفت آوری زیاد شدهاست.

ایجاد اولین سلول عصبی، به مرتبط کردن ادراک ها و نتیجه گیری قدرتمندتر، کمک بسیار زیادی کرده است. اگر به یک سلول عصبی نگاه شود میبینیم یک سلول عصبی با زواید متعدد خود میتواند به صورت بسیار عجیبی با دهها سلول دیگر در ارتباط باشد این وسعت ارتباط های سلول عصبی، به عنوان یک کثرت و فراوانی امکانات، دست انتخاب طبیعی را در گزینش ها در شرایط مختلف و ناسازگار باز میکند. هر جا کثرت و فراوانی امکانات، بیشتر شود انتخاب طبیعی راحت تر می تواند شکل سازگار را انتخاب کند و قوانین حاکم بر عالم زندگی ما، قابل اجراتر خواهد بود.

قانون به شرطی اجرا خواهد شد که زمینه ها و امکانات اجزای آن فراهم باشد و اگر شرایط اجرای خود را پیدا نکند، از قانونی نظری فراتر نمیرود. تمایزهای وسیع و گسترده، پذیرش قانون های موجود را امکان پذیرتر میکند.

جالب تر اینکه ارتباط های یک سلول عصبی با دهها سلول دیگر، خودش شکلی ثابت و غیر قابل تغییر، ندارد بلکه بین دو سلول عصبی، پایانه ارتباطی هست که میتواند با ترشحات خاص، سلول عصبی دیگر را تحریک یا مهار کند؛ برخی مواد نقش مهاری و برخی دیگر نقش تحریکی دارند و خود این پایانه یک فراوانی و تمایز بسیار وسیعی را در اختیار مغز و سیستم عصبی قرار میدهد و دست انتخاب طبیعی را بازتر میکند.

در این میان، شکل گیری یا حذف دهها یا صدها گیرنده، در این پایانه ها ما را با تمایز و تنوعی بسیار بیشتر مواجه میکند.

هر کدام از این تمایزها از ارتباط بین نورون تا ارتباط های درون پایانه ها تا صدها گیرنده روی غشای سلول ها، تغییر در هر کدام از اینها می تواند همه تنظیمات مغزی را به هم بریزد و شکل جدیدی از شبکه های ارتباطی را ایجاد کند. مدیر آگاهی را تصور کنید که هزاران تکمه در جلوی میز خود دارد و این مدیر کافی است یکی از تکمه ها را فشار دهد تا یک شبکه پیچیده از ارتباطات را فعال کند. در اینجا این مدیر میتواند کارخانه و سیستم خود را با دایره وسیعی از انتخاب ها اداره کند و تحمیل شرایط محیطی هرگز دست او را نخواهد بست. بسته شدن دست، آن زمانی است که شما انتخاب های زیادی نداشته باشد و مدیری آگاه، مجبور به یک یا دو برنامه دیکته شده باشد ولی اگر دست باز باشد و دهها بلکه میلیون ها انتخاب وجود داشته باشد، طبیعت در هر شرایطی می تواند شکل سازگار با خود را بیابد؛ چه هوا سرد شود یا گرم، بارانی باشد یا خشک و یا آلوده باشد یا تمیز؛ در همه این شرایط، طبیعت خواهد توانست در میان میلیونها انتخاب متمایز، شکل سازگار با خود را پیدا کند و امروز در سایه ابزار هوش قدرتمند فعلی، انتخابها گسترده تر شده است و موجود میتواند با سخت ترین شرایط سازگار گردد و حتی کوچک شدن مغز، حتی رسیدن آن به کوچکترین اندازه ها، نخواهد توانست قدرت سازگاری با محیط را خیلی کاهش دهد زیرا با دهها فرایند جایگزین، میتواند کاهش حجم مغز را تا حد زیادی جبران کند.
نمونه دیگری از این سازگاری ها را در زیر میبینیم:

نوروسافاری | دانشمندان کشف کرده اند زمانی که مغز اتصالات و ارتباطات خود را در طول زندگی مجددا سازمان دهی می کند، این سازماندهی مجدد در دختران زودتر شروع می شود که این امر می تواند علت بلوغ سریع تر آنها در طول دوره نوجوانی را توضیح دهد.

به گزارش نوروسافاری از دانشگاه نیوکاسل، با افزایش سن، مغز ما متحمل سازمان دهی مجدد اساسی و کاهش ارتباطات داخل مغزی می شود. دانشمندانی زیر نظر دکتر مارکوی کیسر و مس سول لیم در دانشگاه نیوکاسل، با مطالعه افراد تا سن ۴۰ سال، متوجه شدند به این طریق کارایی اتصالات کلی درون مغز افزایش می یابد، ارتباطات کلی مغز کمتر شده ولی ارتباطات و اتصالات دور-برد (فاصله طولانی) که برای ترکیب و تحلیل اطلاعات اهمیت دارند، حفظ می شوند.

محققان تردید دارند که این فرایند گزینشی تازه کشف شده بتواند علت بدتر نشدن عملکرد مغز و در عوض بهبود عملکرد آن را در طول هرس کردن، توضیح دهد

. جالب است که آنها متوجه شدند که این تغییرات در زنان نسبت به مردان، زودتر رخ می دهد.

دکتر کیسر با توضیح شبکه ای- که درمجله ی قشر مخ دانشگاه عصبی انفورماتیک نیوکسل منتشر شده است- می گوید:

ایجاد و حفظ اتصالات فاصله-دور دشوار است اما برای پردازش موثر و سریع، اهمیت دارد. اگر در مورد یک شبکه اجتماعی فکر کنید، دوستان نزدیک می توانند به شما اطلاعات مشابهی دهند- ممکن است شما اخبار مشابهی را از افراد مختلف بشنوید. مردم شهرها و کشورهای مختلف به احتمال زیاد، به شما اطلاعات جدید ارائه می دهند. به همین ترتیب، برخی از اطلاعات جریان یافته از طریق ماژول مغز، می تواند زیاد باشد.

این کار، بخشی از پروژه ی مغز سبز انسان با بودجه EPSRC است که رشد مغز انسان را بررسی می کند.

با استفاده از یک تکنیک غیر تهاجمی، به نام تصویربرداری تنسور منتشر- پروتکل اندازه گیری ویژه برای اسکنرهای تصویربرداری تشدید (رزونانس) مغناطیسی- آنها نشان دادند که فیبرها در این دوره به طور کلی در حال هرس شدن و کاهش، هستند.

با این حال، آنها متوجه شدند که همه اتصالات دور-برد بین مناطق مغز تا حدی مشابه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. تغییرات به طور متفاوت بسته به انواع اتصالات، تحت تاثیر قرار می گیرند. اتصالاتی که حفظ شده اند میانبرهایی بودند که به سرعت، ماژول های مختلف پردازش را مثلا برای دیدن و صدا ارتباط داده و اجازه ی انتقال سریع اطلاعات و پردازش همگام را می دهند.

تغییر در این اتصالات در بسیاری از اختلالات رشدی مغز مانند اوتیسم، صرع و اسکیزوفرنی یافت شده است.

محققان برای اولین بار نشان داده اند که از دست دادن فیبرهای ماده سفید بین نواحی مغز، یک فرایند به شدت گزینشی است- پدیده ای که آنها انفصال ترجیحی نامیدند. نتایج نشان داد که اتصالات بین نواحی دور مغز، بین نیمکره های مغز و بین ماژول های پردازش، فیبرهای عصبی کمتری در طول بلوغ مغز نسبت به میزان مورد انتظار نشان می دهند. محققان می گویند که این امر می تواند نحوه ی حفظ یک شبکه پایدار مغز در طول بلوغ مغز را توضیح دهد.

مس سول لیم با بحث در مورد این حقیقت که این تغییرات در زنان نسبت به مردان زودتر رخ می دهد، توضیح می دهد:

از دست رفتن اتصالات در طول رشد مغز می تواند در واقع به بهبود عملکرد مغز، با سازمان دهی کاراتر مجدد شبکه کمک کند. می توان گفت که به جای صحبت با افراد زیاد به طور تصادفی، پرسیدن سوال به صورت دو نفری از افردی که در یک محدوده برای مدت زمان طولانی زندگی کرده اند، می تواند کاراترین و موثرترین روش برای شناخت راهتان باشد. به شیوه ی مشابه، کاهش برخی از اتصالات در مغز به تاکید بر اطلاعات ضروری کمک می کند.
ترجمه: ندا میهمی وبسایت نوروسافاری

https://www.facebook.com/224857427699801/posts/963292387189631/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

بهروز جوکار [ 1398-01-15 ]
با درود فراوان به پیشگاه جناب فاطمی ، و با سپاس و قدر دانی از گوناگونی چنین آگهی های بسیار دلچسب و دلنشین .و من با وجود دلبستگی زیادی که پیرامون شناخت چگونگی آفرینش گیتی و این همه پیشرفت های زندگی که در گونه های زندگی جانداران روی زمین چنین زیبا رویداده است .و شما بزرگوار به خوبی گردآوری کرده اید و تنها یک چیز در این همه خوبی اگر نمی بود چه میشد ،روان و ساده تر بودن که ناتوانی چون من بهتر آگاه شود. سپاس بی کران

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
حقیقت راستین انسان علم بکوری گذرای ناشی از موبایآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددانشمندان تغییر میدان مغروبات کیانابتدا سخت ترین استلحظات خوش با کودکانمغز از بسیاری حقایق می گراز تکینگی تا مغز از مغز تسیلی محکم محیط زیست بر انتو باید نیکان را به دست بمدیریت اینترنت بر جنگنباید صبر کرد آتش را بعد عدم توقف تکامل در یک اندابیان ژن های اسکیزوفرنی دهدف یکسان و مسیرهای مختلتاریک ترین بخش شبحریص نباشکتاب زیست شناسی باورآب زندگی است قسمت اولداروی جدید برای دیابتروشی جدید در درمان قطع نخابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز مغط یک گیرنده استاز تکینگی تا مغز از مغز تسال سیزده ماههتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)مرز بین انسان و حیوان کجاچرا ویروس کرونای دلتا وابازگشت به ریشه های تکاملوقت نهيب هاي غير علمي گذشترکیب آمار و ژنتیکحس و ادراک قسمت هفتمگل زندگیآغاز فصل سرما و دوباره تکدر هم تنیدگی مرزها و بی مراه های جدید برای قضاوت رابزار بقای موجود زنده از مناطق خاصی از مغز در جستجنقش اتصالات بین سلولهای از تکینگی تا مغز- از مغز سختی ها رفتنی استتوصیه هایی در مصرف ماهیمطالبه ی حق خودنشانه های گذشته در کیهان بحثی درباره احساسات متفاواقعیت چند سویهتصویر زیبای اصفهانحس و ادراک قسمت دوازدهمگاهی لازم است برای فهم و الگو و عادت را بشکن و در ادرمان های جدید در بیماری رشد مغز علت تمایل انسان بابزارهای بقا از نخستین همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقش غذاها و موجودات درياسعی کن به حدی محدود نشویاز علم جز اندکی به شما داتکامل داروینی هنوز در حامغز چون ابزار هوش است دلیهمیشه چشمی مراقب و نگهبابرای اولین بار دانشمندانواکسن اسپایکوژنجلوتر را دیدنخلا، خالی نیستپیچیدگی های مغزی در درک زدرمانهای بیماری پارکینسانگشت ماشه ایزندگی در سیاهچالهاجزای پر سلولی بدن انسان منبع هوشیاری کجاست؟(قسمنه جنگ و نه خونریزیشگفت زده و حیران باشاسرار بازسازی اندام هاتابوهای ذهنیهورمون شیرساز یا پرولاکتجهان هوشیاربرخی توصیه ها برای واکسیورزش بهترین درمان بیش فعخانواده پایدارپروژه ی ژنوم انسانیدرگیری مغز در بیماران مبانسان جدید از چه زمانی پافاصله ها در مکانیک کوانتزبان چهار حرفی حیات زمینتفکر قبل از کارادامه بحث تکامل چشمموجودات مقهور ژنها هستندنورون هاي مصنوعی می توانشباهت زیاد بین سلول هاي عبقای حقیقی در دور ماندن اتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهانی که نه با یک رخداد و ژن همه چیز نیستدل به دریا بزنآنچه واقعیت تصور میکنیم ذهن خود را مشغول هماهنگیايا اراده آزاد توهم است یقفس ذهنارتباط پیوسته ی جهانسفر فقط مادی نیستتقویت سیستم ایمنیما اکنون میدانیم فضا خالچگونه هموساپينس بر زمین طی یکصد هزار سال اخیر هرچبه دنبال رستگاری باشتاثیر ترکیبات استاتین (سهوش مصنوعی از عروسک تا کمجاذبه و نقش آن در شکلگیریکمردرد با پوشیدن کفش مناآیا هوش مصنوعی می تواند ندین، اجباری نیسترمز جهان خاصیت فراکتالایا ابزار هوشمندی یا مغز قدرت مردماز نخستین همانند سازها تسلولهای بنیادی مصنوعی درتنفس هوازی و میتوکندریماشین دانشنگاه حقیقی نگاه به درون اعلم ساختن برج های چرخانبیماری ای شبیه آلزایمر و هوش عاطفی در زنان بیشتر اتاثیر درجه حرارت بر عملکتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت غیر فیزیکیکی غایب شدی تا نیازمند دلآیا تکامل و تغییرات ژنتیدانشمندان روش هاي جدیدی روح در جهانی دیگر استابتدایی که در ذهن دانشمنلرزش ناشی از اسیب به عصبمغز به تنهایی برای فرهنگ از تکینگی تا مغز از مغز تسینوریپا داروی ترکیبی ضدتو تغییر و تحولیمداخله ی زیانبار انساننبرو و انرژی مداومعدم درکبیان حقیقتهدف یکسان، در مسیرهای متتاریکی من و تو و گرد و غباحرکت چرخشی و دائمی کیهانکتاب طبیعت در قالب هندسهآب زندگی است قسمت دومداروی جدید ضد میگرنروشی جدید در درمان نابینابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش قهوه در سلامتیاز تکینگی تا مغز از مغز تسانسور از روی قصد بسیاری توهم چیستمرز جدید جستجو و اکتشاف، چرا پس از بیدار شدن از خوبازخورد یا فیدبکوقتی فهمیدی خطا کردی برگترکیب حیوان و انسانحس و ادراک قسمت هفدهمگلوله ی ساچمه ایآغاز مبهم آفرینشدر هم تنیدگی کوانتومیراه های جدید برای قضاوت رابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش تیروئید در تکامل مغزاز تکینگی تا مغز- از مغزتسرنوشتتوضیحی ساده در مورد هوش ممطالبی در مورد تشنجنشانه های پروردگار در جهبحثی درباره احساساتی غیرواقعیت چیستتصویربرداری فضاپیمای آمحس و ادراک قسمت سومگاهی مغز بزرگ چالش استالگوی بنیادین و هوشیاریدرمان های رایج ام اسرشد در سختی استابزارهای بقا ازنخستین هممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقش غذاها و موجودات درياشلیک فراموشیازدواج های بین گونه ای، رتکامل داروینی هنوز در حامغز چگونه صداها را فیلتر همیشه اطمینان تو بر خدا ببرای تمدن سازی، باید در بواکسن اسپایکوژن ضد کروناجمجمه انسان های اولیهخلاصه ای از مطالب همایش مپیوند قلب خوک، به فرد دچادرهای اسرارآمیز و پوشیدهانگشت نگاری مغز نشان میدزندگی زمینی امروز بیش از اجزایی ناشناخته در شکل گمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچه زیاد است بر من که در ایشگفتی های زنبور عسلاصل بازخوردتاثیر فکر بر سلامتهوش فوق العاده، هر فرد اسجهان های بسیار دیگربرخی درمان های Spinal Muscular Atورزش در کمر دردخار و گلپروژه ی ژنوم انسانیدرگیری مغزی در سندرم کووانسان خطرناکترین موجودفاصله ی همیشگی تصویر ساززبان نیاز تکاملی استتفکر خلا ق در برابر توهم اداراوون تنها داروی تاییموسیقی نونورون های ردیاب حافظهشجاعت و ترسبلندی در ذهن ما درک بلندیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهانی که از یک منبع، تغذیژن هوش و ساختارهای حیاتی دلایلی که نشان میدهد ما بآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ذهن سالمايا اراده آزاد توهم است یقلب و عقلارتباط انسانی، محدود به سفر نامه سفر به بم و جنوب تلقین اطلاعات و حافظهما از اینجا نخواهیم رفتچگونه هوشیاری خود را توسطبیعت موجی جهانبه زودی شبکه مغزی به جای تاثیر حرکات چشم بر امواج هوش مصنوعی از عروسک تا کمجدایی خطای حسی استکنفرانس تشنج هتل کوثر اصآیا هوش مصنوعی زندگی بشردید تو همیشه محدود به مقدرنگ کردن، حقیقت نیستایا بیماری ام اس (مولتیپقدرت کنترل خوداز نخستین همانند سازها تسلام تا روشناییتنفس هوازی و میتوکندریمبانی ذهنی سیاه و سفیدنگاه دوبارهعلایم کمبود ویتامین E را بیماری ای شبیه ام اس مولتهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیماری اسپینال ماسکولار هوشمندی کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت غیر قابل شناختکیهان خود را طراحی میکندآیا جنین انسان، هوشمندی دانشمندان روشی برای تبدیروح رهاییابتذال با شعار دینلرزش عضله یا فاسیکولاسیومغز بیش از آنچه تصور میشواز تکینگی تا مغز از مغز تسیگار عامل افزایش مرگ ومتو جهانی هستی که خودش را مدارک ژنتیکی چگونه انسانچت جی پی تیعسل طبیعی موثر در کنترل ببیست تمرین ساده برای جلوهدف از تکامل مغزتاریکی و نورحس چشایی و بویاییکتاب، سفری به تاریخآب زندگی است قسمت سومداروی جدید ضد الزایمرروشی جدید در درمان سکته مابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش مهاجرت در توسعه نسل ااز تکینگی تا مغز از مغز تسانسور بر بسیاری از حقایتوهم وجودمزایای شکلات تلخ برای سلچرا ارتعاش بسیار مهم استبازسازي مغز و نخاع چالشی وقتی پر از گل شدی خودت را ترازودونحس و ادراک قسمت هجدهمگلوئونإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدر هم تنیدگی کوانتومی و پراه پیروزی در زندگی چیستابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش حفاظتی مولکول جدید داز تکینگی تا مغز، از مغز سریع دویدن مهم نیستتیوتیکسن داروی ضد جنونمطالعه ای بیان میکند اهدنظام مثبت زندگیبخش فراموش شده ی حافظهواقعیت چیستتصور از زمان و مکانحس و ادراک قسمت سی و هشتمگذر زمان کاملا وابسته به الگوبرداری از طبیعتدرمان های علامتی در ام اسز گهواره تا گورابزارهای بقای موجود زندهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقش غذاها و موجودات درياشلیک فراموشیاسکار، لگوی هوشمندتکامل داروینی هنوز در حامغز ناتوان از توجیه پیداهمیشه داناتر از ما وجود دبرای خودآگاه بودن تو بایواکسن دیگر کرونا ساخته شجنبه های موجی واقعیتخلاصه ای از درمان های جدیپیوند مغز و سر و چالشهای دروغ نگو به خصوص به خودتانتقال ماده و انرژیزندگی زودگذراحیای بینایی نسبی یک بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنه عدم مطلق بلکه عدم با قشانس یا تلاشاصل علت و تاثیرتاثیر مشاهده بر واقعیت بهوش مصنوعی می تواند بر احجهان هایی در جهان دیگربرخی روش های تربیتی کودکوزن حقیقی معرفت و شناختخارق العاده و استثنایی بپروانه ی آسمانیدرگیری مغزی در سندرم کووانسان عامل توقف رشد مغزفتون های زیستیزبان و کلمه حتی برای کسانتفاوت مغز انسان و میمون هادب برخورد با دیگرانموسیقی هنر مایع استنوروپلاستیسیتی چیستشرکت نورالینک ویدیویی ازبلوغ چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهانی در ذهنژن یا نقشه توسعه مغز و نقدنیای شگفت انگیز کوانتومآنها نمیخواهند دیگران راذخیره ی شگفت انگیز اطلاعای نعمت من در زندگیمقلب دروازه ی ارتباطارتباط از بالا به پایین مسفر به مریخ در 39 روزتلاش ها برای کشف منابع جدما اشیا را آنطور که هستندچگونه واکسن کرونا را توزطبیعت بر اساس هماهنگیبه زیر پای خود نگاه نکن بتاثیر دوپامین و سروتونینهوش مصنوعی به کمک هوش طبیجریان انرژی در سیستم های کنگره بین المللی سردرد دآیا هوش ارثی دریافتی از پدیدن خدا در همه چیزرنگین کمانایا بدون زبان میتوانیم تقدرت انسان در نگاه به ابعاز نخستین همانند سازها تسلسله مباحث هوش مصنوعیتنفس بدون اکسیژنمباحث مهم حس و ادراکنگاهی بر قدرت بینایی دراعلایم کمبود ویتامین E را علت خواب آلودگی بعد از خوبیماری اضطراب عمومیهوشیاری و وجودتاثیر درجه حرارت بر عملکحقایق ممکن و غیر ممکنکیهانِ هوشیارِ در حال یاآیا جهان ذهن و افکار ما مدائما بخوانروزه داری متناوب، مغز را ابداع دی ان ای بزرگترین دلزوم سازگاری قانون مجازامغز برای فراموشی بیشتر کاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله های فضایی منابعتو دی ان ای خاص ميتوکندريمروری بر تشنج و درمان هایچت جی پی تیعشق درونی به یگانگی خلقتبیش از نیمی از موارد انتقهدف از خلقت رسیدن به ابزاتاریکی خواهد ترسیدحس و ادراک (قسمت اول )کتابخانهآب، زندگی است(قسمت پنجم)داروی سل سپتريتوکسيمب در درمان ام اسابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش میدان مغناطیسی زمین از تکینگی تا مغز از مغز تساهچاله ها تبخیر نمیشودتوهم وجودمسمومیت دانش آموزان، قماچرا بیماری های تخریبی مغبحتی علمی درباره تمایل بوقتی تو از یاد گرفتن باز تراشه ی بیولوژِیکحس و ادراک قسمت هشتمگمان میکنی جرمی کوچکی در افت فشار خون ناگهانی در ودر هم تنیدگی کوانتومی و دراه انسان شدن، راه رفتن وابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش حیاتی تلومر دی ان آ داز تکینگی تا مغز، از مغز سریعترین کامپیوتر موجودتیک و اختلال حرکتیمعماری، هندسه ی قابل مشانظریه ی تکامل در درمان بیبخش های تنظیمی ژنومواقعیت های متفاوتتصادف یا قوانین ناشناختهحس و ادراک قسمت سی و ششمگذشته را دفن کنالتهاب شریان تمپورالدرمان ژنتیکی برای نوآوریزمین در برابر عظمت کیهانابزارهای بقای از نخستین منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقش غذاها در کاهش دردهای شنا در ابهای گرم جنوب نیااساس انسان اندیشه و باور تکامل داروینی هنوز در حامغز و اخلاقهمیشه راهی هستبرای زندگی سالم، یافتن تواکسن دیگری ضد کرونا از دجنسیت و تفاوت های بیناییخم شدن فضا-زمانپیوند اندام از حیوانات بدریای خدااندوه در دنیا استزندگی سلول در بدن، جدای ااحیای بینایی نسبی یک بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنهایت معرفت و شناخت درک عشاهکار قرناصل عدم قطعیت از کوانتوم تاثیر نگاه ناظر هوشیار بهوش مصنوعی و کشف زبان هایجهان یکپارچهبرخی سلولهای عصبی در تلاوزوز گوشخبر مهم تلسکوپ هابلپرواز از نیویورک تا لوس آدرگیری اعصاب به علت میتوانسانیت در هم تنیده و متصفروتنی و غرورزبان و بیان نتیجه ساختماتفاوت ها و تمایزها کلید بادراک ما درک ارتعاشی است میهمانهای ناخوانده عامل نوروز یا روز پایانیشربت ضد خلطبلعیدن ستاره توسط سیاهچاتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان، تصادفی نیستژنها نقشه ایجاد ابزار هودنیا، هیچ استآنان که در قله اند هرگز خذره ی معین یا ابری از الکای آنکه نامش درمان و یادشقلب روباتیکارتباط بین هوش طبیعی و هوسفر تجهیزات ناسا به مریخ تلاش هایی در بیماران قطع ما به جهان های متفاوت خودچگونه آن شکری که می خوریمطعمه ی شبکه های ارتباط اجبوزون هیگز چیستتاثیر دپاکین بر بیماری مهوش مصنوعی به شناسایی کاجریان انرژی در سیستم های کنگره بین المللی سردرد دآیا هوش سریعی که بدون احسدیدگاه نارسای دوگانه ی مرهبر حقیقیایا تکامل هدفمند استقدرت ذهناز نشانه ها و آثار درک شدسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتنها مانع در زندگی موارد مجموعه های پر سلولی بدن منگاهی بر توانایی اجزاي بمحل درک احساسات روحانینگاهت را بلند کنعماد الدین نسیمی قربانی بیماری بیش فعالیهوشیاری کوانتومیتاثیر درجه حرارت بر عملکحل مشکلکیست هیداتید مغزآیا جهش های ژنتیکی، ویروداروهای مصرفی در ام اسروزه داری و بیمار ی ام اس ابزار هوش در حال ارتقا ازلزوم سازگاری قانون مجازامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟از تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ها، دارای پرتو تو در میانه ی جهان نیستی مرکز هوشیاری، روح یا بدن نتایج نادانی و جهلعصب حقوق نورولووبیشتر کمردردها نیازی به هر چیز با هر چیز دیگر در تتاریخ همه چیز را ثبت کردهحس و ادراک (قسمت دوم )کجای مغز مسئول پردازش تجآثار باستانی تمدن های قدداروی ضد چاقیریه زغالیابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش محیط زندگی و مهاجرت داز تکینگی تا مغز از مغز تسایه را اصالت دادن، جز فرتوهم بی خداییمسیر دشوار تکامل و ارتقاچرا حیوانات سخن نمی گوینبحث درباره پیدایش و منشا ویتنام نوعی کرونا ویروس تربیت کودکان وظیفه ای مهحس و ادراک قسمت پنجمگنجینه ای به نام ویتامین افت هوشیاری به دنبال کاهدر هر سوراخی سر نکنراه بی شکستابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش خرچنگ های نعل اسبی دراز تکینگی تا مغز، از مغز سرگیجه از شایعترین اختلاتیروفیبان موثر در سکته ی معنی روزهنظریه ی تکامل در درمان بیبخش بزرگی حس و ادراک ما اواقعیت و مجازتظاهر خوابیده ی مادهحس و ادراک قسمت سیزدهمگربه شرودینگر و تاثیر مشامیوتروفیک لترال اسکلرودرمان پوکی استخوانزمین زیر خلیج فارس تمدنی ابزارهای دفاعی و بقای مومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقشه مغزی هر فرد منحصر بهشناخت و معرفت، و نقش آن داستفاده از مغز، وزن را کمتکامل زبانمغز و اخلاقهمیشه عسل با موم بخوریمبرخی ملاحظات در تشنج های واکسن سرطانجنسیت و تفاوت های بیناییخونریزی مغز در سندرم کووپیوند سر آیا ممکن استدرک فرد دیگر و رفتارهای ااندوه دردی را دوا نمیکندزندگی، مدیریت انرژیاحساس گذر سریعتر زمانمنبع هوشیاری در کجاست؟ قنهایت در بی نهایتشاهکار شش گوشاصول انجام برخی نرمش ها دتاثیر نگاه و مشاهده ناظر هوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهان یکپارچهبرخی سيناپسها طی تکامل و یک پیام منفرد نورون مغزی خدا موجود استپروتز عصبی برای تکلمدرختان اشعار زمینانسان، گونه ای پر از تضادفرگشت و تکامل تصادفی محض زبان و بیان، در سایه پیشرتفاوت ها را به رسمیت بشناادغام میان گونه های مختلمیوتونیک دیستروفینوشیدن چای برای مغز مفید شش مرحله تکامل چشمبنی عباس، ننگی بر تاریختاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهش های ژنتیکی مفید در ساژنها ، مغز و ارادهدندان ها را مسواک بزنید تآنزیم تولید انرژی در سلوذرات کوانتومی زیر اتمی قایمپلانت مغزی کمک میکند قلب را نشکنارتباط شگفت مغز انسان و فسفر دشوار اکتشافتلاشی برای درمان قطع نخاما با کمک مغز خود مختاريمچگونه انتظارات بر ادراک ظهور امواج مغزی در مغز مصبوزون هیگز جهان را از متلتاثیر داروهای ضد التهاب هوش مصنوعی در کامپیوترهاجریان انرژی در سیستم های کنترل همجوشی هسته ای با هآیا هشیاری کوانتومی وجوددژا وو یا اشنا پنداریروی و منیزیم در تقویت استایجاد احساساتقدرت عشقاز نظر علم اعصاب یا نرووسسم زنبور ، کلیدی برای وارتنها در برابر جهانسماگلوتید داروی کاهش دهنتنبیه چقدر موثر استمحل درک احساسات روحانی دچالش هوشیاری و اینکه چرا عوامل موثر در پیدایش زبابیماری تی تی پیهوش، ژنتیکی است یا محیطیتاثیر درجه حرارت بر عملکحلقه های اسرارآمیزکیست کلوئید بطن سومآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجداروهای ام اسروزه داری سلول های بنیادابزار بقا از نخستین همانلزوم عدم وابستگی به گوگل مغز بزرگ چالش است یا منفعاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله و تکینگی ابتدایتوقف؛ شکستمرکز حافظه کجاستنجات در راستگوییعضلانی که طی سخن گفتن چقدبا هوش مصنوعی خودکار روبهر جا که جات میشه، جات نیتازه های اسکیزوفرنی(جنوحس و ادراک قسمت 67کرونا چه بر سر مغز می آورآرامش و دانشداروی ضد چاقیریواستیگمینابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش نگاه از پایین یا نگاهاز تکینگی تا مغز از مغز تساخت شبکه عصبی مصنوعی با توهم تنهاییمسئول صیانت از عقیده کیسچرا حجم مغز گونه انسان دربحثي درباره هوش و تفاوتهویتامین E برای فعالیت صحترجمه ای ابتدایی از اسراحس و ادراک قسمت پنجاهگویید نوزده و ایمنی ساکتافتخار انساندر والنتاین کتاب بدید همرابطه تشنج و اوتیسمابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش داروهاي مختلف معروف از تکینگی تا مغز، از مغز سرگردانیتکنولوژی جدید که سلول هامعادله ها فقط بخش خسته کننظریه ی ریسمانبخش بزرگتر کیهان ناشناختواقعیت و انعکاستظاهری از ماده است که بیدحس و ادراک قسمت ششمگزیده ای از وبینار یا کنفامید نیکو داشته باش تا آندرمان پوکی استخوانزمان چیستابعاد و نیازهای تکاملیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقشه های مغزی جدید با جزیشناخت درون، شناخت بیرون؛استفاده از هوش مصنوعی در تکامل زبانمغز و سیر تکامل ان دلیلی همجوشی هسته ای، انرژِی ببرخی مرزهای اخلاق و علوم واکسن سرطانجهل مقدسخواندن ، یکی از شستشو دهنپیوند سر، یکی از راه حلهادرک نیازمند شناخت خویش ااندوهگین نباش اگر درب یا زونیسومایداحساسات کاذبمنبع هوشیاری در کجاست؟(قنهادینه سازی فرهنگ اختلاشاید گوشی و چشمی، آماده شاصول توسعه ی یک ذهن کاملتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهان کنونی و مغز بزرگتریبرداشت مغز ما از گذر زمانیک پیشنهاد خوب برای آسان خدای رنگین کمانپرورش مغز مینیاتوری انسادرد باسن و پا به دلیل کاهانعطاف پذیری مکانیسمی علفراموش کارها باهوش تر هسزبان و تکلم برخی بیماریهتفاوت های بین زن و مرد فقادغام دو حیطه علوم مغز و میگرن و پروتئین مرتبط با نوعی سکته مغزی ، وحشتناک ششمین کنگره بین المللی سبه قفس های سیاهت ننازتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهش های ژنتیکی غیر تصادفژنهای مشترک بین انسان و ودو ویژگی انتزاع و قدرت تجآینه در اینهذرات کوانتومی زیر اتمی قایمپلانت نخاعی میتواند دقیچی ژنتیکیارتباط شگفت انگیز مغز انسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاشی تازه برای گشودن معما بخشی از این جهان مرتبطچگونه به سطح بالایی از هوظرف باید پر شود چه با چرک بی نهایت در میان مرزهاتاثیر داروی ضد تشنج سدیم هوش مصنوعی در خدمت خلق وحجستجوی متن و تصویر به صورکنترل جاذبهآیا واکنش های یاد گرفته ودژاوو یا آشناپنداریرویا و واقعیتایرادهای موجود در خلقت بقطار پیشرفتاز نظر علم اعصاب اراده آزاز نظر علم اعصاب اراده آزسندرم کووید طولانیتهدیدهای هوش مصنوعیمحدودیت چقدر موثر استچالش هوشیاری و اینکه چرا عوامل ایجاد لغت انسانی و بیماری دویکهیچ چیز همیشگی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکحمله ویروس کرونا به مغزکاهش مرگ و میر ناشی از ابآیا خداباوری محصول تکاملداروهای تغییر دهنده ی سیروزهای سختابزار بقا از نخستین همانمقاومت به عوارض فشار خون مغز بزرگ چالشهای پیش رواز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ی تولید کنندهتولید مثل اولین ربات های مرکز حافظه کجاستنخاع ما تا پایین ستون فقرغم بی پایانبا تعمق در اسرار ابدیت و هر حرکت خمیده می شود و هر تازه های بیماری پارکینسوحس و ادراک قسمت 74کریستال هاآرامش و سکونداروی ضد تشنج با قابليت تریاضیات یک حس جدید استابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش نظام غذایی در تکامل ماز تکینگی تا مغز از مغز تساخت شبکه عصبی با الفبای توهم جدایی و توهم علممسئولیت جدیدچرا خشونت و تعصببحثی جالب درباره محدودیتویتامین E در چه مواد غذایترس و آرمان هاحس و ادراک قسمت پنجاه و یگوشه بیماری اتوزومال رسسافراد آغاز حرکت خودشان ردر یک فراکتال هر نقطه مرکرادیوی مغز و تنظیم فرکانابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش درختان در تکاملاز تکینگی تا مغز، از مغز سربازان ما محققا غلبه می تکنولوژی جدید که سلول هامعجزه های هر روزهنظریه تکامل در درمان بیمبخش دیگری در وجود انسان هواقعیت خلا و وجود و درک متعداد کلی ذهن ها در جهان حس و ادراک قسمت شصت و هشتگزارش یک مورد جالب لخته وامید نجاتدرمان ام اس(مولتیپل اسکلزمان و مکان، ابعاد کیهان ابعاد اضافه ی کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقص در تشخیص هیجانات عامشناسایی تاریخچه ی تکاملیاستفاده از انرژی خلاتکامل زبان انسان از پیشیمغز کوانتومیهمراهی نوعی سردرد میگرنیبرخی نکات از گاید لاین پرواکسن ضد اعتیادجهان فراکتالخواب سالم عامل سلامتیپیوندی که فراتر از امکاندرک و احساساندام حسی، درک از بخش هایفلج نخاعی با الکترودهای زونا به وسیله ویروس ابله بزرگترین درد از درون است اخلاق و علوم اعصابمنبع خواب و رویاچهار میلیارد سال تکامل بشاید درست نباشداصول سلامت کمرتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی الفاگوجهان کاملی در اطراف ما پربررسي علل احتمالي تغيير یک آلل ژنتیکی که از نئاندخدایی که ساخته ی ذهن بشر پرتوهای صادر شده از سیاهدردهای سال گذشته فراموش اهرام مصر از شگفتی های جهفراموشی همیشه هم بد نیستزبان و شناخت حقیقت قسمت چتفاوت های تکاملی در مغز وارتقا و تکامل سنت آفرینش میگرن سردردی ژنتیکی که بنیکولا تسلاصبر بسیار بایدبه مغز خزندگان خودت اجازتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهش تمدنی عجیب و شگفت انسژنهای هوش ، کدامنددو بیماری روانی خود بزرگ آیندهذرات کوانتومی زیر اتمی قایمان به رویاقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصارتباط شگفت انگیز مغز انسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاشی جدید در درمان ام اسما تحت کنترل ژنها هستیم یچگونه باغبانی باعث کاهش عقل مجادله گربی ذهن و بی روحتاثیر درجه حرارت بر مغزهوش مصنوعی در خدمت خلق وحجستجوی هوشیاری در مغز ماکندر در بیماریهای التهابآیا یک، وجود دارددگرگونی های نژادی و تغییرویا و کابوساکسی توسین و تکامل پیش المس کوانتومیمغز آیندگان چگونه است ؟از واقعیت امروز تا حقیقتسندرم گیلن باره به دنبال تو یک معجزه ایمحدودیت های حافظه و حافظچالش هوشیاری و اینکه چرا عواملی که برای ظهور لغت ابیماری دیستروفی میوتونیهیچ وقت خودت را محدود به تاثیر درجه حرارت بر عملکحمایت از طبیعتکاهش التهاب ناشی از بیماآیا دلفین ها می تواند از داروهای ضد بیماری ام اس وروش مقابله مغز با محدودیابزار بقا از نخستین همانمقابله ی منطقی با اعتراضمغز بزرگ و فعال یا مغز کواز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ی ابلهانتولید یا دریافت علممرکز خنده در کجای مغز استنخستین تمدن بشریغم بی پایانبالاترین هدف از دولتهرچیز با یک تاب تبدیل به تبدیل پلاستیک به کربن و سحس و ادراک قسمت 75کریستال زمان(قسمت اولآرامش(سکوت) stillness و تکاپوداروی ضد تشنج با قابليت تریسدیپلام تنها داروی تایابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش نظریه تکامل در شناسااز تکینگی تا مغز از مغز تساختن آیندهتوهم جسممسئولیت در برابر محیط زیچرا در مغز انسان، فرورفتبحثی در مورد نقش ویتامين ویتامین کاتسلیم شدن از نورون شروع محس و ادراک قسمت پنجاه و دگوشت خواری یا گیاه خواریافراد بی دلیل دوستدار تو در کمتر از چند ماه سوش جدراز تغییرابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش ذهن و شناخت در حوادث از تکامل تا مغز از مغز تا سردرد میگرنتکینگیمعجزه ی علمنظریه تکامل در درمان بیمبخشیدن دیگران یعنی آرامشوالزارتان داروی ضد فشار تعذیه ی ذهنحس و ادراک قسمت شصت و دوگشایش دروازه جدیدی از طرامید درمان کرونا با هماندرمان تومورهای مغزی با ازمان و صبرابعاد بالاترمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقطه بی بازگشتشناسایی سلول های ایمنی ااستفاده از سلول های بنیاتکامل ساختار رگهای مغزی هندسه ی پایه ایبرخی نرمش ها برای زانوواکسن علیه سرطانخواب سالم عامل سلامتی و یپیوستگی همه ی اجزای جهاندرک کنیم ما همه یکی هستیمانرژی بی پایان در درون هرفلج بل، فلجی ترسناک که آنزیباترین چیز در پیر شدنبسیاری از بیماری های جدیاخلاق پایه تکامل و فرهنگمنتظر نمان چیزی نور را بهچهار ساعت پس از کشتار خوکشب سیاه سحر شوداضطراب و ترستاثیر ویتامین دی بر بیماهوش مصنوعی از عروسک های بجهان پیوستهبررسی و اپروچ جدید بر بیمیک جهش ممکن است ذهن انسانخسته نباشی باباآلودگی هوا چالش قرن جدیددردی که سالهاست درمان نشاولین مورد PML به دنبال تکفرایند پیچیده ی خونرسانیزبان و شناخت حقیقت قسمت اتفاوت های زبانی سرمنشا تارتقا یا بازگشت به قبل ازمیگرن شدید قابل درمان اسنیاز به آموزش مجازی دیجیصرع و درمان های آنبه نقاش بنگرتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهشهای مفید و ذکاوتی که دژنهای حاکم بر انسان و انسدو بار در هفته ماهی مصرف آینده ی انسان در فراتر ازرفتار مانند بردهاین پیوند نه با مغز بلکه قانون مندی نقشه ژنتیکی مارتباط غیرکلامی بین انساسفرنامه سفر به بم و جنوب تمایل زیاد به خوردن بستنمانند آب باشچگونه تکامل مغزهای کنونیعقلانیت بدون تغییربی شرمیتاثیر درجه حرارت بر عملکحفره در مغزکوچ از محیط نامناسبآیا کیهان می تواند یک شبیدانش قدرت استرویا و خبر از آیندهاگر فقط مردم میفهمیدند کلوب فرونتال یا پیشانی مغمغز انسان ایا طبیعتا تمااگر میدانی مصیبت بزرگتر لوتیراستاممغز انسان برای ایجاد تمداز کجا آمده ام و به کجا میسندرم پیریفورمیستو یک جهان در مغز خودت هسمخچه فراتر از حفظ تعادلچالش هوشیاری و اینکه چرا عوارض ازدواج و بچه دار شدبیماری ضعف عضلات نزدیک بهیچ کاری نکردن به معنی چیتاثیر درجه حرارت بر عملکحوادث روزگار از جمله ویرکاهش حافظه هرچند فرایندیآیا دلفین ها میتوانند باداروی فامپیریدین یا نورلروش های صرفه جویی در ایجاابزار بقا از نخستین همانمقابله با کرونا با علم اسمغز بزرگترین مصرف کننده از تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهانتولید پاک و فراوان انرژیمرگ چیستنخستین تصویر از سیاهچالهغیرقابل دیدن کردن مادهباهوش ترین و با کیفیت تریهز ذره، یک دنیاستتبدیل تراکت صوتی مصنوعی حس و ادراک قسمت چهلکریستال زمان(قسمت دوم)آزمون تجربی، راهی برای رداروی ضد تشنج توپیراماتریشه های مشترک حیاتابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش هورمون های تیروئید داز تکینگی تا مغز از مغز تساختار فراکتال وجود و ذهتوهمات و شناخت حقیقتمستند جهان متصلچرا ذرات بنیادی معمولاً بحثی در مورد نقش کلسیم و ویتامین کا و استخوانتشنچ پانایوتوپولوس تشنج حس و ادراک قسمت پنجاه و سگیلگمش باستانی کیستافزایش قدرت ادراکات و حسدر آرزوهایت مداومت داشتهراست دستی و چپ دستیابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش روی و منیزیم در سلامتاز تکامل تا مغز، از مغز تسردرد میگرن در کودکانتکامل فردی یا اجتماعیمعجزه ی علم در کنترل کروننظریه تکامل در درمان بیمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکنش های ناخودآگاه و تقتغییر الگوی رشد مغزی با زحس و ادراک قسمت شصت و ششپمبرولیزوماب در بیماری چامیدوار باش حتی اگر همه چدرمان تشنجزمان واقعیت است یا توهماتفاق و تصادفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنمیتوان با بیرون انداختنشواهدی از نوع جدیدی از حااستفاده از سلول های بنیاتکامل شناخت انسان با کشفهندسه ی رایج کیهانبرخی نرمش های گردنواکسنی با تاثیر دوگانه اخواب عامل دسته بندی و حفطپیام های ناشناخته بر مغز درک احساسات و تفکرات دیگانرژی تاریکفلج خوابزیباترین چیز در افزایش سبسیاری از بیماری های جدیاختلال خواب فرد را مستعد منحنی که ارتباط بین معرفنوآوری ای شگفت انگیز دانشبیه سازی میلیون ها جهان اطلاع رسانی اینترنتیتاثیر ویروس کرونا بر مغز هوش مصنوعی از عروسک های بجهان پیوستهبررسی ژنها در تشخیص بیمایک رژیم غذایی جدید، می توخطا در محاسبات چیزی کاملآلودگی هوا و ویروس کرونادرس گرفتن از شکست هااولین مورد پیوند سر در انفرایند تکامل و دشواری هازبان و شناخت حقیقت قسمت دتفاوت ایستایی و تکاپوارتوکين تراپی روشی جديد میدان مغناطيسي زمین بشر چیز جدید را بپذیرضرورت زدودن افکاربه نقاش بنگرتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جهشهای مفید و ذکاوتی که دکل اقیانوس در یک ذرهدو برابر شدن خطر مرگ و میآینده ی علم و فیزیک در60 ثرفتار وابسته به شکلاین اندوه چیستقانون گذاری و تکاملارتروز یا خوردگی و التهاسفرنامه سفر به بم و جنوب تمدن قدیمی ای در جنوب ایرماه رجبچگونه جمعیت های بزرگ شکل عقیده ی بی عملبی عدالتی در توزیع واکسن تاثیر درجه حرارت بر عملکحق انتخابکوچک شدن مغز از نئاندرتاآیا گذشته، امروز وآینده دانش محدود به ابعاد چهاررویا بخشی حقیقی از زندگی رویا تخیل یا واقعیتاگر نیروی مغناطیس نباشد لوزالمعده(پانکراس)مصنوعمغز انسان برای شادمانی طاز آغاز خلقت تا نگاه انساسندرم پس از ضربه به سرتو کز محنت دیگران بی غمیمخچه ، فراتر از حفظ تعادلچالش دیدگاه های سنتی در بعید نوروز مبارکبیماریهای تحلیل عضلانی اهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتاثیر رو ح و روان بر جسمحکمت الهی در پس همه چیزکاهش دوپامین عامل بیماریآیا دست مصنوعی به زودی قاداروی لیراگلوتیدروش هایی برای جلوگیری از ابزار بقا از نخستین همانملاحظه های اخلاقی دربارهمغز حریص برای خون، کلید تاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهانتولید سلولهای جنسی از سلمرگ و میر پنهاننخستین روبات های زنده ی جغرور و علمباور و کیهان شناسیهزینه ای که برای اندیشیدتبدیل سلولهای محافط به سحس و ادراک قسمت چهل و هفتکریستال زمان(قسمت سوم)آزمون ذهنی گربه ی شرودیندارویی خلط آوررژیم های غذایی و نقش مهم ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش هورمون زنانه استروژناز تکینگی تا مغز از مغز تساختار شبکه های مغزی ثابتوپیراماتمشکل از کجاستچراروياها را به یاد نمی آبحثی در مورد حقیقت فضا و ویتامین کا در سبزیجاتتشنج چیستحس و ادراک قسمت پنجاه و شگیاه بی عقل به سوی نور میافزایش مرگ و میر سندرم کودر آسمان هدیه های نادیدنرجزخوانی هایی که امروز بابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش روزه داری در سالم و جاز تکامل تا مغز، از مغز تسردرد و علتهای آنتکامل مادی تا ابزار هوشممعجزه در هر لحظه زندگیهفت چیز که عملکرد مغز تو بدون پیر فلکواکنش به حس جدیدتغییر زودتر اتصالات مغزیحس و ادراک سی و هفتمپنج اکتشاف شگفت آور در موامیدی به این سوی قبر نیستدرمان جدید ALSزمان پلانکاتوبان اطلاعات و پلِ بینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنمیتوان بر سیاه سیاه نوششواهدی از دنیسوان(شبه نئاستفاده از سلول های بنیاتکامل، نتیجه ی برنامه ریهندسه بنیادینجهان قابل مشاهده بخش کوچبرخی یونها و مولکول های مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغخودآگاهی و هوشیاريپیشینیان انسان از هفت میدرک تصویر و زبان های مخلتانرژی تاریک که ما نمی توفلج خواب چیستزیر فشار کووید چه باید کربشکه ای که ته نداره پر نماختلال در شناسایی حروف و منشأ اطلاعات و آموخته ها نوار مغز مشاهده ی غیر مستشبیه سازی سیستم های کواناطلاعات حسی ما از جهان، چتاثیر ژنها بر اختلالات خهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان پر از چیزهای اسرار آبررسی بیماری التهابی رودیکی از علل محدودیت مغز امخطا در محاسبات چیزی کاملآلودگی هوا و پارکینسوندست آسماناولین هیبرید بین انسان و فرایند حذف برخی اجزای مغزبان و شناخت حقیقت قسمت ستفاوت ارباب و رهبر حقیقیارتباط میکروب روده و پارمیدان های مغناطیسی قابل چیزی منتظر شناخته شدنضررهای مصرف شکر و قند بر به نادیدنی ایمان بیاورتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جوانان وطنکلمات بلند نه صدای بلنددو برابر شدن خطر مرگ و میآیا ممکن است موش کور بی مرفتار اجتماعی انسان، حاصاین ایده که ذرات سیاهچالقانون جنگلارزش حقیقی زبان قسمت اولسفری به آغاز کیهانتمدن پیشرفته ی پیشینیانماپروتیلینچگونه جمعیت های بزرگ شکل علم و ادراک فقط مشاهده ی بیمار 101 ساله، مبتلا به سهوش مصنوعی درمانگر کامپیتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت قربانی نزاع بین بی کوچکترین چیز یک معجزه اسآیا پیدایش مغز از روی تصادانش بی نهایترویا حقی از طرف خدااگر نعمت فراموشی نبود بسلیروپریم داروی ترکیبی ضدمغز انسان برای شادمانی طاز انفجار بزرگ تا انفجار سندرم سردرد به دلیل افت فتو پیچیده ترین تکنولوژی مخچه ابزاري که وظیفه آن فچاالش ها در تعیین منبع هوعامل کلیدی در کنترل کارآبیماری، رساله ای برای سلهیچ کس حقیقت را درون مغز تاثیر روده بر مغزحافظه میتواند بزرگترین دکاهش سن بیولوژیکی، تنها آیا رژیم غذایی گیاهی سلاداروی تشنجی دربارداریروش هایی ساده برای کاهش اابزار بقا از نخستین همانملاحظات بیهوشی قبل از جرمغز در تنهایی آسیب میبیناز تکینگی تا مغز از مغز تسیر آفرینش از روح تا مغز تولترودینمرگ و میر بسیار بالای ناشنرمش های مفید برای درد زامقالاتباد و موجهزینه سنگین انسان در ازاتداوم مهم است نه سرعتحس و ادراک قسمت چهل و هشتکشف مکانیسم عصبی خوانش پآزمون ذهنی گربه شرودینگرداستانها و مفاهیمی اشتبارژیم های غذایی و نقش مهم ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش ویتامین K در ترمیم اساز تکینگی تا مغز از مغز تسازگاری با محیط بین اجزاتوانایی مغز و دیگر اجزای مشکلات نخاعیچراروياها را به یاد نمی آبحثی در مورد عملکرد لوب فویتامین بی 12 در درمان دردتشنج و حرکات شبه تشنجی قاحس و ادراک قسمت بیست و چهگیاه خواری و گوشت خوار کدافزایش سرعت پیشرفت علوم در آستانه ی موج پنجم کوویرحم مصنوعیابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش رژیم غذایی بر رشد و ااز تکامل تا مغز، از مغز تسردرد تنشنتکامل مداوممعرفت و شناختهفت سین یادگاری از میراث برنامه و ساختار پیچیده مواکسن های شرکت فایزر آمرتغییر عمودی سر انسان از پحس و ادراک- قسمت پنجاه و پول و شادیامیدی تازه در درمان سرطازمان به چه دلیل ایجاد میشاتوسوکسیمایدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند نرمش مفید برای کمردرشیشه ی بازالتی و سیلیکوناستفاده از سلول های بنیاتأثیر نگاه انسان بر رفتاهندسه در پایه ی همه ی واکجهان موازی و حجاب هابرخی اثرات مضر ویتامین دوبینار اساتید نورولوژی دخودآگاهی و هوشیاريپیشرفت های جدید علوم اعصدرک حقیقت نردبان و مسیری انرژی خلا ممکن استفلج دوطرفه عصب 6 چشمزیرفون داروی ضد ام اسبشریت از یک پدر و مادر نیاختلال در شناسایی حروف و منشاء کوانتومی هوشیاری انوار مغز در فراموشی هاشبکه های مصنوعی مغز به دراطلاعاتی عمومی در مورد متاثیر کلام در آیات کلام بهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان پر از چیزهای جادویی بررسی سیستم تعادلی بدن ایافته های نوین علوم پرده خطای ادراک کارماآلزایمردستورالعمل مرکز کنترل بیاولین تصویر در تاریخ از سفراتر از دیوارهای باورزبان جانسوزتفاوتهای جنسیتی راهی براارتباط ماده و انرژیمیدان بنیادین اطلاعاتچیزی خارج از مغزهای ما نیضررهای شکر بر سلامت مغزبه هلال بنگرتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی جواب دانشمند سوال کننده کلوزاپین داروی ضد جنوندو سوی واقعیترقیبی قدرتمند در برابر ماینکه به خاطرخودت زندگی قانون جنگلارزش حقیقی زبان قسمت دومسقوط درون جاذبه ای خاص، چتمدن بشری و مغز اخلاقیماجرای جهل مقدسچگونه حافظه را قویتر کنیعلم و روحبیماری های مغز و اعصاب و هوش مصنوعی درخدمت خلق وحتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت آنطور نیست که به نظکووید نوزده و خطر بیماری آیا آگاهی پس از مرگ از بیدانشمندان موفق به بازگرددانشمندان نورون مصنوعی سرویاها از مغز است یا ناخواگر نعمت فراموشی نبود بسلیس دگرامفتامین یا ویاسمغز انسان رو به کوچک تر شاز بحث های کنونی در ویروسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو آرامش و صلحیمدل همه جانبه نگر ژنرالیناتوانی از درمان برخی ویعادت همیشه خوب نیستبیندیشهیچ اندر هیچتاثیر رژیم گیاه خواری بر حافظه و اطلاعات در کجاست کایروپاکتیک چیستآیا رژیم غذایی گیاهی سلاداروی جدید ALSروش جدید تولید برقابزار بقا از نخستین همانممانتین یا آلزیکسا یا ابمغز را از روی امواج بشناساز تکینگی تا مغز از مغز تسیستم تعادلی بدنتومورها و التهاب مغزی عامرگ انتقال است یا نابود شنرمش های مفید در سرگیجهتاثیر ویتامین دی بر بیماباد غرور و سر پر از نخوت وهزاران سال چشم های بینا وتداخل مرزها و صفات با بینحس و ادراک قسمت چهل و دومکشف مکانیسمی پیچیده در بآزادی عقیده، آرمانی که تدخالت در ساختار ژنهارژیم ضد التهابیابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش ژنتیک در درمان اختلااز تکینگی تا مغز از مغز تستم با شعار قانون بدترین توازن مهمتر از فعالیت زیمشکلات بین دو همسر و برخینزاع بین جهل و علم رو به پبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی هفدهتشنج عدم توازن بین نورون حس و ادراک قسمت بیست و یکگیرنده باید سازگار با پیافسردگی و اضطراب در بیمادر درمان بیماری مولتیپل رحم مصنوعیابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش رژیم غذایی در رشد و ااز تکامل تا مغز، از مغز تسردرد سکه ایتکامل چشممغز فکر میکند مرگ برای دیهم نوع خواری در میان پیشیبرنامه ی مسلط ژنها در اختواکسن کووید 19 چیزهایی که تغییرات منطقه بویایی مغزحس و ادراک- قسمت بیست و پپوست ساعتی مستقل از مغز دامگا سه عامل مهم سلامتزمان شگفت انگیزاثر مضر مصرف طولانی مدت رمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند جهانیشکل های متفاوت پروتئین هاستیفن هاوکینگ در مورد هتئوری تکامل امروز در درمهندسه زبانِ زمان استجهان ما میتواند به اندازبرخی اختلالات عصبی مثانهوجود قبل از ناظر هوشمندخودروهای هیدروژنیپیشرفت در عقل است یا ظواهدرک دیگرانانسان قدیم در شبه جزیره عفناوری هوش مصنوعی نحوه خزیرک ترین مردمبعد پنجماختلالات مخچهمهندسی ژنتیک در حال تلاش نوار مغز در تشخیص بیماری شبکیه های مصنوعیاطلاعاتی عمومی در مورد متاثیر کپسول نوروهرب بر نهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان دارای برنامهبررسی علل کمر درد در میانیاد گرفتن مداومخطای حسآملودیپین داروی ضد فشار دغدغه نتیجه ی نادانی استاولین دارو برای آتاکسی ففرد حساس از نظر عاطفی و بزبان ریشه هایی شناختی استقلید مرحله ای نسبتا پیشارتباط متقابل با همه ی حیمیدازولام در درمان تشنج چیزی شبیه نور تو نیستطلوع و حقیقتبه کدامین گناه کشته شدندتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمجوسازی مدرنکلام و زبان، گنجینه ای بسدولت یا گروهکرموزی از نخستین تمدن بشراینکه خانواده ات سالم باقانونمندی و محدودیت عالمارزش حقیقی زبان قسمت سومسلول های بنیادیتمدن زیر آبماجرای عجیب گالیلهنگاه محدود و تک جانبه، مشعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهبیماری وسواسهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت افرادکودک هشت ساله لازم است آدآیا امکان بازسازی اندامهآیا انسان با مغز بزرگش اخدانشمندان یک فرضیه رادیکرویاهای پر رمز و حیرتی دراگر با مطالعه فیزیک کوانلا اکراه فی الدینمغز انسان رو به کوچکتر شداز تلسکوپ گالیله تا تلسکسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو افق رویداد جهان هستیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهناتوانی در شناسایی چهره عادت کن خوب حرف بزنیبیهوش کردن در جراحی و بیمهیچگاه از فشار و شکست نترتاثیر رژیم گیاه خواری بر حافظه و اطلاعات در کجاست کار با یگانگی و یکپارچگیآیا راهی برای رفع کم آبی داروی جدید s3 در درمان ام روش صحبت کردن در حال تکامابزار بقا از نخستین همانمن کسی در ناکسی دریافتم مغز زنان جوانتر از مغز مراز تکینگی تا مغز از مغز تسیستم دفاعی بدن علیه مغز تومورهای نخاعیمرگ تصادفینرمشهای مهم برای تقویت عصفحه اصلیبار بزرگ ایستادن بر دو پاهستي مادي ای که ما کوچکترتروس جریان انرژیحس و ادراک قسمت چهل و سومکشف ارتباط جدیدی از ارتبآسيب میکروواسکولاریا آسدر مانهای کمر دردرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش گرمایش آب و هوا در هماز تکینگی تا مغز از مغز تستم، بی پاسخ نیستتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمشکلات روانپزشکی پس از سنزاع بین علم و نادانی رو بحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین دی گنجینه ای بزرتشویق خواندن به کودکانحس و ادراک قسمت بیست و دوگالکانزوماب، دارویی جدیاقلیت خلاقدر سال حدود 7 میلیون نفر رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش زنجبیل در جلوگیری از از تکامل تا مغز، از مغز تسردرد عروقی میگرنتکامل و ارتقای نگاه تا عممغز قلبهمه چیز در زمان مناسببرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱واکسن کرونا و گشودن پنجرتغییرات آب و هوایی که به حس و ادراک- قسمت شصت و چهپوشاندن خود از نوردرمان جدید میگرن با انتی امروز دانش ژنتیک هیچ ابهزنجیرها را ما باید پاره کاثرات فشار روحی شدیدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند جهانیشکل پنجم مادهاستیفن هاوکینگ در تفسیر تئوری تکامل در پیشگیری و هنر حفظ گرهجهان مادی، تجلی فضا در ذهبرخی اصول سلامت کمروراپامیل در بارداریخورشید مصنوعیپیشرفت ذهن در خلاقیت استدرک درست از خود و هوشیاریانسان میوه ی تکاملفیلمی بسیار جالب از تغییزیست شناسی کل در جزء فراکبعد از کرونااختلالات حرکتی در انسانمهربانی، شرط موفقیتنوار مغزی روشی مهم در تشخشباهت مغز و کیهاناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نتاثیر کپسول نوروهرب بر تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان در حال نوسان و چرخشبزرگ فکر کنیاد بگیر فراموش کنیخطر آلودگی هواآموزش نوین زبانذهن ما از در هم شکستن منباولین دروغفردا را نمیدانیمزبان شناسی مدرن در سطح سلتقلید از روی طبیعتارتباط چاقی و کاهش قدرت بمکانیک کوانتومی بی معنی نکاتی در مورد تشنجطلای سیاهبه امید روزهای بهترتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمجامعه ی آسمانیکلرال هیدرات برای خوابانآیا ما کالا هستیمدوچرخه سواری ورزشی سبک و رمز و رازهای ارتباط غیر کاینترنت بدون فیلتر ماهواقارچ بی مغز در خدمت موجودارزش خود را چگونه میشناسسلول های بنیادی منابع و اتمدنی قدیمی در شمال خلیج ماده ی تاریکنگاه انسان محدود به ادراعلم به ما کمک میکند تا موبیماری کروتز فیلد جاکوبهوش احساسیتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت اشیاکودک ایرانی که هوش او از آیا احتمال دارد رویا از آدانشمندان ژنی از مغز انسرویای شفافاگر تلاش انسان امروز برالاموژین داروی ضد اوتیسم؟مغز ایندگان چگونه استاز تلسکوپ گالیله تا تلسکسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو انسانی و انسان، شایستمدل هولوگرافیک تعمیم یافنادیدنی ها واقعی هستندعادت کردن به نعمتبیهوشی در بیماران دچار اهیپرپاراتیروئیدیسمتاثیر رژیم گیاه خواری بر حافظه و اطلاعات در کجاستکاربرد روباتهای ريزنانوآیاما مقهور قوانین فیزیکداروی جدید میاستنی گراویروشهای نو در درمان دیسک بابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژي پاک سرچشمه حمغزهای کوچک بی احساساز تکینگی تا مغز از مغز تسکوت و نیستیتومورهای ستون فقراتمرگی وجود نداردچرا ماشین باید نتایج را پسوالات پزشکیبار سنین ابزار هوشمندی اهستی ما پس از شروعی چگال تری فلوپرازینحس و ادراک قسمت نهمکشف جمجمه ای درکوه ایرهوآسیب ها ناشی از آلودگی هودر محل کار ارزش خودت را برژیم غذایی ضد التهابیابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز نقش پیش زمینه ها و اراده از تکینگی تا مغز از مغز تستون فقرات انسان دو پا جلتوسعه برخی شغل ها با هوش مشکلات روانپزشکی در عقب نزاع بین علم و جهل رو به پبحثی درباره هوش و تفاوتهویروس مصنوعیتشخیص ژنتیکی آتروفی های حس و ادراک قسمت بیست و سوگام کوچک ولی تاثیرگذارالکترومغناطیس شنوایی و هدرمان های اسرار آمیز در آرساناها و ابر رساناها و عابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش زبان در سلطه و قدرت ااز تکامل تا مغز، از مغز تتکامل و ریشه ی مشترک خلقتمغز ما کوچکتر از نیم نقطههمه چیز در زمان کنونی استبرین نت به جای اینترنتواکسن کرونا از حقیقت تاتتغییرات تکاملی سر انسان حساسیت روانی متفاوتپیموزایددرمان جدید کنترل مولتیپلانفجار و توقف تکاملی نشازندگی هوشمند در خارج از زاثرات مفید قهوهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچند روش ساده برای موفقیتشکست حتمیاستخوان های کشف شده، ممکتئوری جدید، ویران کردن گهنر رها شدن از وابستگیجهان مرئی و نامرئیبرخی بیماری ها که در آن بورزش هوازی مرتب خیلی به قخوش قلبی و مهربانیپیشرفتی مستقل از ابزار هدرک عمیق در حیواناتانسان ها می توانند میدان فیزیک مولکولها و ذرات در زیست، مرز افق رویداد هستبعد از کرونااختلالات صحبت کردن در انمولتیپل اسکلروز در زنان نوار عصب و عضلهشباهت مغز با کیهان مادیاعتماد به خودتاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان در حال ایجاد و ارتقابزرگ شدن مغز محدود به دوریادگیری مهارت های جدید دخطرات هوش مصنوعیآمارهای ارائه شده در سطح ذهن چند جانبه نیازمند نگاولین سلول مصنوعیفرضیه ای جدید توضیح میدهزبان شناسی نوین نیازمند تقلید از طبیعتمکانیزمهای دفاعی در برابچگونه مولکول های دی ان ایطوفان فقر و گرسنگی و بی سبه بالا بر ستارگان نگاه کتاثیر گیاهخواری بر رشد و هوش مصنوعی از عروسک تا کمجاودانگی مصنوعیکمردردآیا ما تنها موجودات زنده دورترین نقطه ی قابل مشاهرمز پیشرفت تواضع است نه طایندرالقبل از آغازاز فرد ایستا و متعصب بگذرسلول های بدن تو پیر نیستنتمرکز و مدیتیشنماده ی خالینگاه از بیرون مجموعهعلم بدون توقفبیماری گیلن باره و بیمارهوش احساسیتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت تنها چیزی است که شاکودکان میتوانند ناقل بی کودکان خود را مشابه خود تآیا احتمال دارد رویا از آدانشمندان پاسخ کوانتومی روان سالماگر خواهان پیروزی هستیلایو دوم دکتر سید سلمان فمغز ابزار بقای برتر مادیاز تکنیکی تا مغز از مغز تسوخت هیدروژنی پاکتو با همه چیز در پیوندیمدل های ریز مغز مینی بریننادانی در قرن بیست و یکم،عادت دادن مغز بر تفکربیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالتاثیر رژیم گیاهخواری بر حباب های کیهانی تو در توکاربرد روباتهای ريز، در آب زندگی است قسمت چهارمداروی جدید برای میاستنی روشهای شناسایی قدرت شنواابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز مغزتان را در جوانی سیم کشاز تکینگی تا مغز از مغز تسکوت، پر از صداتوهم فضای خالیمراحل ارتقای پله پله کیهچرا مغز انسان سه هزار سالپیامهای کاربرانبارداری بدون رحمو هر کس تقوای خدا پیشه کنتری فلوپرازینحس و ادراک قسمت چهارمکشف جدید تلسکوپ جیمز وبآشنا پنداریدر چه مرحله ای از خواب ، ررژیم غذایی ضد دردابزار بقا از نخستین همانمنابع بی نهایت انرژی در دنقش آتش در رسیدن انسان بهاز تکینگی تا مغز از مغز تسخن و سکوتتوصیه های سازمان بهداشت مشاهده گر جدای از شیء مشانسبت ها در کیهانبحثی درباره هوش و تفاوتهویرایش DNA جنین انسان، برتشخیص آلزایمر سالها قبل حس و ادراک قسمت بیستمگامی در درمان بیماریهای الکتروتاکسی(گرایش و حرکدرمان های بیماری آلزایمررشته نوروایمونولوژی و نقابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت53نقش زبان در سلطه و قدرت ااز روده تا مغزتکامل ابزار هوش ، راه پر مغز مانند تلفن استهمه چیز، ثبت می شودبرای یک زندگی معمولیواکسن کرونا ساخته شده توثبت و دستکار ی حافظهخفاش با شیوع همه گیری جدیپیموزایددرمان جدید سرطانانقراض را انتخاب نکنیدزندگی بی دوداثرات مفید روزه داریمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچندین ماده غذایی که ماننشگفت نیست من عاشق تو باشماستروژن مانند سپر زنان دتا 20 سال آینده مغز شما به هنر، پر کردن است نه فحش دجهان مشارکتیبرخی بیماری های خاص که بدورزش هوازی ، بهترین تمریخوشبختی دور از رنج های مپاسخ گیاهان در زمان خورددرگیری قلب در بیماری ویرانسان یک کتابخانه استفیزیک و هوشیاریزاوسکا درمان گوشربعد از کرونا دلخوشی بیهواختلالات عضلانی ژنتیکمواد کوانتومی جدید، ممکننوبت کودکانشباهت کیهان و مغزاعتماد به خودتاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان ریز و درشتبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یادآوری خواب و رویادفاع در برابر تغییر ساختآن چیزی که ما جریان زمان ذهن هوشیار در پس ماده ی ماوکرلیزوماب داروی جدید شفشار و قدرتزبان، نشان دهنده ی سخنگو تقویت استخوان در گرو تغذما انسانها چه اندازه نزدچگونه میتوان با قانون جنطوفان زیباییبه بالاتر از ماده بیندیشتاثیر انتخاب از طرف محیط هوش مصنوعی از عروسک تا کمجایی خالی نیستکمردرد ناشی از تنگی کاناآیا مغز تا بزرگسالی توسعديدن با چشم بسته در خواب رمز بقای جهش ژنتیکیایا کوچک شدن مغزانسان القبل از انفجار بزرگاز مخالفت بشنوسلول عصبی شاهکار انطباق تمرکز بر هدفماده ای ضد التهابینگاه از دور و نگاه از نزدعلم در حال توسعهبیماری آلزایمر، استیل کوهوش در طبیعتتاثیر درجه حرارت بر عملکحقیقت خواب و رویاحقیقت در علم، هرگز نهایی کودکان را برای راه آماده آیا برای تولید مثل همیشه دانشمندان اولین سلول مصنروبات های ریز در درمان بیاپی ژنتیکلبخند بزن شاید صبح فردا زمغز ابزار برتر بقااز تکینگی تا مغز و از مغز سودمندی موجودات ابزی بر تو با باورهایت کنترل میشمدیون خود ناموجودنازوکلسینعارضه جدید ویروس کرونا سبیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالتاثیر عصاره تغلیظ شده گیحد و مرزها توهم ذهن ماستکتاب گران و پرهزینه شد ولآب زندگی است قسمت هفتمداروی جدید برای ای ال اسروشی برای بهبود هوش عاطفابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز مغزتان را در جوانی سیمکشاز تکینگی تا مغز از مغز تسکته مغزیتوهم فضای خالی یا توهم فضمرز مرگ و زندگی کجاستچرا مغزهای ما ارتقا یافت سایتهای دیگربازگشت از آثار به سوی خداوفور و فراوانیترک امروزحس و ادراک قسمت نوزدهمکشتن عقیده ممکن نیستآشنا پنداریدر ناامیدی بسی امید استراه فراری نیستابزار بقا از نخستین همانمنابع جدید انرژینقش انتخاب از طرف محیط، ناز تکینگی تا مغز- از مغز سخن پاک و ثابتتوصیه های غیر دارویی در سمشاهده آینده از روی مشاهنسبت طلایی، نشانه ای به سبحثی درباره هوش و تفاوتهواقعیت فیزیکی، تابعی از تصویر زیبا از سلولحس و ادراک قسمت دهمگامی در درمان بیماریهای الکترودهای کاشتنیدرمان های جدید میگرنرشد مغز فرایندی پیچیده اابزارهای پیشرفته ارتباط منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمنقش سجده بر عملکرد مغزسرعت فکر کردن چگونه استاز سایه بگذرتکامل جریان همیشگی خلقتمغز مادران و کودکان در زمهمه ی سردردها بی خطر نیستبرای پیش بینی آینده مغز دواکسن ایرانی کرونا تولیدثبت امواج الکتریکی در عصخلا، حقیقی نیستپیچیدگی های مغزمگسدرمان سرطان با امواج صوتانواع سکته های مغزیزندگی در جمع مواردی را براثرات مضر ماری جوانامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنه به اعدامشگفت انگیز بودن کیهاناسرار آفرینش در موجتا بحر یفعل ما یشاهوموارکتوس ها ممکن است دجهان هوشمندبرخی توجهات در ببمار پارورزش و میگرنخانه ی تاریکپختگی پس از چهل سالگي به درگیری مغز در بیماری کویانسان باشفیزیکدانان ماشینی برای تزبان مشترک ژنتیکی موجودابعد از کرونا دلخوشی بیهواختراع جدید اینترنت کوانموجود بی مغزی که می تواندنور درونشباهت زیاد بین سلول هاي عاعداد بینهایت در دنیای متاثیر کتامین در درمان پاهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان شگفت انگیزبزرگترین خطایی که مردم مژن همه چیز نیستدقیق ترین تصاویر از مغز اآنچه ناشناخته است باید شذهن تو همیشه به چیزی اعتقايندگان چگونه خواهند دیدفضای قلب منبع نبوغ استارتباط هوش ساختار مغز و ژزبان، وسیله شناسایی محیطتقویت حافظه یا هوش مصنوعما انسانها چه اندازه نزدچگونه مغز پیش انسان یا همطولانی ترین شببه خودت مغرور نشوتاثیر احتمالی عصاره تغلیهوش مصنوعی از عروسک تا کمجاذبهکمردرد و علل آنآیا همه جنایت ها نتیجه بیدی متیل فومارات(زادیوا)(رمز جهانایا این جمله درست است کسیقدم زدن و حرکت دید را تغیاز نخستین همانند سازها تسلولهای ایمنی القا کنندهتمساح حد واسط میان مغز کوماده، چیزی بیش از یک خلا نگاه از درون مجموعه با نگعلم راهی برای اندیشیدن ابیماری الزایمرهوش عاطفی بیشتر در زنانتاثیر درجه حرارت بر عملک