دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تغییرات آب و هوایی که به هزاران سال وقت، نیاز داشت اکنون در چند دهه نیاز دارد

تغییرات آب و هوایی که ازنظر تاریخی به هزاران سال وقت، نیاز داشت اکنون در چند دهه رخ میدهد
چرا این برای ما مهم است؟ بالا رفتن سریع درجه حرارت، یک چالش است زیرا آب و هوا را با سرعتی بیشتر از آنچه برای به دست آوردن سازگاری توسط بسیاری از جانوران لازم است تغییر میدهد!
تکامل عام مادی به میلیون ها سال و یا حداقل هزاران سال، زمان نیاز دارد ولی تغییراتی که در زمانی بسیار اندک رخ میدهد، امکان سازگاری بر اساس تکامل عام را نمیدهد. خطر اصلی اینجاست: ویران کردن محیط اطراف ما با سرعتی بسیار بیشتر از قدرت سازگاری ما با آن رخ میدهد.
بله حیات واقعا تهدید میشود.
فرصت کافی برای سازگاری نیست در حالی که طمع ورزی ها و خوخواهی های انسان امروز، طبیعت را با سرعتی شگفت انگیز تغییر میدهد.
در سلسله مباحثی درهمین کانال تحت عنوان تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلولهای مغز چگونه است؟ مفصلا به نقش گرما در بهبود یا اختلال در عملکرد سلول های مغزی اشاره شد و نقش تغییرات آب و هوایی در محصول تکامل چند میلیون ساله، بررسی شد.
محصول تکامل مادی چند میلیون ساله یعنی مغز، خودش تابع قوانین تکامل است و هر جا شرایط تکامل، وجود داشته باشد رشد و ارتقا پیدا میکند ولی این ارتقا با برخی عوامل، محدود میشود:
1- کند و محدود بودن سرعت تکثیر و رشد سلول های عصبی به دلیل نیاز بالای این سلول ها به انرژی
2- محدود بودن انرژی دریافتی به دلیل محدودیت های اقتصادی و فشارهای اقتصادی لیبرال دموکراسی بر اکثریت مردم جهان.
3- حذف یا کاهش انتخاب طبیعی: شرایط زندگی امروز انسان، با کنترل و مهار انتخاب طبیعی قدرتمند، راه تکامل و سازگاری قدرتمند مغز را گرفته است؛ به طوری که طی صد هزار سال اخیر، مغز انسان نه تنها بزرگتر نشده است بلکه از نئاندرتال تا هموساپینس، کوچکتر هم شده است و امروز هم تحت شرایط محیطی انسان امروز، در برخی نژادها کوچکتر شده است.
این درحالی است که تغییرات محیط زیست ما به دلیل انقلاب صنعتی با سرعتی عجیب، پیش میرود.
تاثیر این تغییرات، محدود به سلول های خاصی از بدن انسان نیست؛ به خصوص سلول هایی که تحت تاثیر مداخله های پزشکی انسان، سرعت تکامل وارتقای آن، کندتر شده است. تاثیر زیانبار تغییرات سریع آب و هوایی بر سلول های مغزی، شدیدتر از دیگر سلول ها خواهد بود و در اینجا، به حساسیت اقدامات انسان امروز درکاهش گرمایش جهانی پی می بریم.
آیا میتوان بی تفاوت ماند و سلول های عصبی حساس انسان را که نقش مهمی در متفاوت شدن او از حیوانات دارد در معرض دگرگون شدن و مرگ به دلیل تغییرات آب و هوایی قرار داد؟!
آب و هوای زمین و الگوهای آب و هوایی در درازمدت میشود که از جایی تا جای دیگر، متفاوت است. در حالی که بسیاری از مردم تصور میکنند اثر گلخانه ای و تغییرات آب و هوایی هم معنی هستند، دانشمندان اصطلاح تغییر آب و هوا را برای توصیف تحولات پیچیده ای به کار می برند که بر تشکیلات و تغییرات آب و هوا در سیاره ما تاثیر گذار است زیرا برخی مناطق با این تحولات، در کوتاه مدت سردتر میشود. تغییر آب و هوایی فقط بالا رفتن میانگین درجه حرارت را در بر نمی گیرد بلکه پدیده های آب و هوایی سخت را هم دربرمیگیرد و باعث تغییر در تعداد موجودات زنده زمین و محل زیست طبیعی آنها و بالا رفتن سطح دریاها و تاثیرهای متفاوت دیگری می شود.
همه این تغییرات با ادامه زیاد شدن گازهای گلخانه ای درون اتمسفر جو توسط بشریت، حتمی است و باعث تغییر در رخدادهای آب و هوایی میشود که زندگی همه موجودات کره زمین، وابسته به آن است.
چه کاری میتوانیم بکنیم تا این اثر گلخانه ای حرارتی- که انسان باعث آن شده است- کاهش یابد؟
با این تغییراتی که در آستانه ایجاد آن هستیم چه کنیم؟
وقتی در حال نزاع هستیم تا این را بفهمیم سرنوشت زمین(سواحل و جنگل ها و مزارع و کوه های پوشیده با برفها) در حال نزاع و ستیز(با شرایط محیطی)است.
نمونه هایی از تغییرات محیطی در نتیجه تغییرات آب و هوایی:
کوه یخی در آبهای قطب جنوب آب میشود. تغییر آب و هوا منجر به شتاب گرفتن میانگین از دست رفتن یخ ها در همه جای قاره، میشود. با بالا رفتن سطح دریاها آبهای اقیانوس های شور به ساحل اور-گلیدز در ایالت فلوریدا وارد میشود و در این زمان گیاهان و حیوانات بومی شروع به سازگاری با شرایط متغیر، میکنند.
ساحل غربی ایالات متحده از چند سال قبل دچار خشکسالی شده است و آب و هوای گرم و قحطی، منجر به زیاد شدن آتش سوزی ها و ویرانی آن شده است. در مالزی در نزدیکی خط استوا تعداد زیادی از جنگل ها سوزانده میشود تا کشاورزان، پالم بکارند. روغن پالم استخرج میشود و کربن موجود در این روغن، وارد جو زمین می شود و در ایجاد گرمایش گلخانه ای نقش دارد.

تغییرات آب و هوایی بر گیاهان و حیوانات در قطب شمال تاثیرمی گذارد. با وجود اینکه دانشمندان علت مرگ برخی از خرس های قطبی را نمی دانند ولی کارشناسان هشدارمیدهند تعداد زیادی از خرس های قطبی برای یافتن غذا دچار مشکل شده اند زیرا یخی- که خرس ها در طول تاریخ از آن کمک میگرفتند- نازکتر شده و خیلی زود آب شده است.
دریاچه ارومیه درایران- که زیستگاه بسیاری از پروندگان بوده است- به دلیل تغییرات آب و هوایی در حال کوچکتر شدن است.
آمازون مساحتی نزدیک به یک میلیون زمین فوتبال از پوشش گیاهی خود را در هر سال از دست میدهد تا زمین کشاورزی ساخته شود و کربنی که وارد جو میوشد، تغییرات آب و هوایی را سرعت میبخشد. ....
گازهای گلخانه ای به نور، اجازه ورود میدهد ولی اجازه خروج حرارت را نیمدهد و مانند دیوارهای شیشه ای است به همین دلیل به آن خانه های پلاستیکی یا گلخانه شیشه ای گفته میشود
نور خورشید، سطح زمین را روشن میکند، در این جا نیرو گرفته میشود و دوباره در جو زمین به صورت حرارت، منعکس میگردد. در اتمسفر مولکول های گازهای گلخانه ای بخشی ازاین حرارت را گیر می اندازد و بقیه به فضا میرود. آن مولکول ها حرارت بیشتری را نگه میدارد.
دانشمندان از سال 1824 م. تاثیر گلخانه ای را درک کردند و جوزف فورییر محاسبه کرد که اگر جو اتمسفر نبود زمین بسیار سردتر میشد. تاثیر گلخانه ای حرارتی طبیعی، چیزی است که زمین را شایسته زندگی کرده است. و بدون آن، سطح زمین حدود 60 درجه فارنهایت یا 33 درجه سانتیگراد سردتر میشد. شیمیدان سوئدی ساوانت ارهینوس کشف کرد انسان میتواند اثر گلخانه ای حرارتی را بیشترکند و این از طریق ساختن دی اکسید کربن است که یکی از گازهای گلخانه ای است.
حدود یکصد سال جستجوهای آب و هوایی، فهم پیشرفته ای از احتباس حرارتی داده است. گازهای گلخانه ای در طول عمر زمین، کم و زیاد شده است ولی در حدود چند هزار سال گذشته نسبتا ثابت بوده است. در این دوره یعنی صد و پنجاه سال اخیر، متوسط درجه حرارت جهانی ثابت بوده است. از طریق سوخت های فسیلی و دیگر فعالیت هایی که باعث آزاد شدن مقادیر زیاد گازهای گلخانه ای میشود؛ به خصوص در چند دهه اخیر، دانشمندان هشدار میدهند انسان اثر گلخانه ای آب و هوایی را بیشتر میکند و زمین را بسیار گرم میکند.
آیا تغییرات در درجه حرارت طبیعی است؟
فعالیت بشری تنها عاملی نیست که بر آب و هوای زمین تاثیر میگذارد. آتشفشان ها و اختلافات در پرتوهای خورشیدی به دلیل بادها و طوفان های خورشیدی و موقعیت زمین نسبت به خورشید و پدید النینو نقش های مهمی دارد و تاثیر گذار است. دانشمندان نقش این عوامل طبیعی را در بالا بردن اثر گلخانه ای آب و هوایی جدید، فقط 2% میدانند. دگرگونی آب وهوایی در نتیجه فعالیت های انسان مانند در تصرف گرفتن زمین جنگها نقش بسیار مهمتری دارد.
مقیاس زمانی کوتاه اثر گلخانه ای حرارتی، منحصر به فرد است برای نمونه آتشفشانها مولکول هایی را تولید میکند که سطح زمین را به شکل موقت سرد میکند ولی تاثیر آن فقط چند سال باقی میماند. حوادثی مانند النینو در دروه های کوتاه عمل میکند. از سوی دیگر انواع دگرگونی ها در درجه حرارت های جهانی- که در دوره های یخبندان در طول هزاران سال نقش داشته است- طی هزاران سال با موازنه گازهای گلخانه ای در اتمسفر- که به صورت طبیعی جذب میشود- انجام شده است. نتیجه اینکه تثبیت گازهای گلخانه ای و درجه حرارت تا حدی پایدار میشود و این باعث شکوفایی تمدن بشری در اّب و هوای ثابت است.
مقادیر زیادی برف بر گرینلند میبارد ولی امروز این برف ها چهار بار سریعتر ذوب میشود و این نشان میدهد گرینلند به نقطه بحرانی مهمی در بالا رفتن سطح دریاها تبدیل شده است. انسان از زمان انقلاب صنعتی میزان دی اکسید کربن را تقریبا سه برابر بالاتر برده است
تغییراتی که ازنظر تاریخی به هزاران سال وقت، نیاز داشت اکنون در چند دهه رخ میدهد.

چرا این برای ما مهم است؟ بالا رفتن سریع درجه حرارت یک چالش است زیرا آب و هوا را با سرعتی بیشتر از آنچه برای به دست آوردن سازگاری توسط بسیاری از جانوران لازم است تغییر میدهد همچنین شرایط آب و هوایی جدید، قابل پیشبینی نیست و این خطری برای همه اشکال حیات است.
در طول تاریخ، آب وهوای زمین به صورت منظم در میان درجه حرارت های نزدیک به هم دگرگون میشد و این را امروز در آمریکای شمالی و اروپا میبینیم. متوسط درجه حرارت جهانی امروز با دوره های یخبندان، نزدیک به پنج درجه سانتیگراد است و تغییرات در طول هزاران سال، به کندی رخ میدهد ولی با گازهای گلخانه ای صفحات یخی مانند گرینلند و قاره قطب جنوب رو به آب شدن رفته است و منجر به بالا رفتن سطح دریاها شده است. به نظر میرسد تا سال 2050 سطح دریاها یک گام یا 2.5 گام بالاتر بیاید و با بالا رفتن درجه حرارت، ممکن است آب و هوا به روشی که قابل انتظار نیست دگرگون شود و با بالا رفتن سطح دریاها ممکن است آب وهوا سخت تر هم شود. و این به معنی طوفان های شدیدتر و بارندگی های وسیعی است که پس از آن، خشکسالی ها می آید و محصولات کشاورزی کاهش می یابد.
برخی توضیحات از دکتر سید سلمان فاطمی نورولوژیست
https://www.nationalgeographic.com/environment/global-warming/global-warming-overview/https://nasainarabic.net/main/articles/view/aaqa?fbclid=IwAR3XQz5itCDdFqwrwoeTl5B0tODsLvXRgJc1-kLv7GAAL_XEzT23SnyOykA


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
واکسن دیگر کرونا ساخته شدر یک فراکتال هر نقطه مرکمسئولیت جدیدپول و شادیراه های جدید برای قضاوت ربررسی سیستم تعادلی بدن االگو و عادت را بشکن و در اساخت شبکه عصبی با الفبای ابزار بقای موجود زنده از تئوری تکامل در پیشگیری و چیزی خارج از مغزهای ما نیجنبه های موجی واقعیتاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت53خفاش با شیوع همه گیری جدیوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان ام اس(مولتیپل اسکلپیدایش زبانرشد مغز علت تمایل انسان ببعد از کرونا دلخوشی بیهوانفجار و توقف تکاملی نشامغز چون ابزار هوش است دلیسریعترین کامپیوتر موجودابعاد اضافه ی کیهانتاثیر کپسول نوروهرب بر نفلج خواب چیستچگونه حافظه را قویتر کنیجهان یکپارچهاساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمخوش قلبی و مهربانیژن هوش و ساختارهای حیاتی دریای خداپرورش مغز مینیاتوری انسازندگی هوشمند در خارج از زتقویت حافظه یا هوش مصنوعانسان ها می توانند میدان مغز ابزار برتر بقاشناخت و معرفت، و نقش آن داحساسات کاذبفرایند پیچیده ی خونرسانیچاالش ها در تعیین منبع هوجهش های ژنتیکی مفید در سااصل علت و تاثیرهوش احساسیخطای ادراک کارمامولتیپل اسکلروز در زنان کمردرد با پوشیدن کفش منادرگیری اعصاب به علت میتوبیهوش کردن در جراحی و بیمآنان که در قله اند هرگز خزیست شناسی باور حقیقت یا تمساح حد واسط میان مغز کواولین دارو برای آتاکسی فمغزتان را در جوانی سیم کششانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکادغام دو حیطه علوم مغز و قلب دروازه ی ارتباطنرمش های مفید برای درد زاجریان انرژی در سیستم های بلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری و وجوددو برابر شدن خطر مرگ و میمکان زمان یا حافظه زمانکوری گذرای ناشی از موبایذهت را روی چیزهای مفید متباد و موجآیا هوش سریعی که بدون احسزبان شناسی مدرن در سطح سلتو با همه چیز در پیوندیاین ایده که ذرات سیاهچالنقش آتش در رسیدن انسان بهشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط غیرکلامی بین انساقدرت کنترل خودچراروياها را به یاد نمی آحقیقت غیر قابل شناختبه دنبال رستگاری باشهدف از تکامل مغزدانش قدرت استماجرای عجیب گالیلهکتاب زیست شناسی باوررنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد عملکرد لوب فآیا جهان ذهن و افکار ما مسلول های بنیادیتوهم فضای خالیاگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش زبان در سلطه و قدرت اطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی از واقعیت امروز تا حقیقتلحظات خوش با کودکاننظریه تکامل در درمان بیمحرکت چرخشی و دائمی کیهانبیماری گیلن باره و بیماروقتی پر از گل شدی خودت را داروهای تغییر دهنده ی سیمخچه فراتر از حفظ تعادلگل خاردار، زیباستروح در جهانی دیگر استبرنامه و ساختار پیچیده مآب، زندگی است(قسمت پنجم)سندرم دزدی ساب کلاوینتوصیه های سازمان بهداشت ابزار بقا از نخستین همانچند جهانی و علمعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت چهارمواقعیت چیستداروی ضد تشنج با قابليت تمرکز خنده در کجای مغز استگامی در درمان بیماریهای روشی جدید در درمان قطع نخبرخی اثرات مضر ویتامین دآغاز مبهم آفرینشسیاهچاله ی تولید کنندهابزار بقا از نخستین همانتکامل ابزار هوش ، راه پر نوار مغز در تشخیص بیماری عسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع جدید انرژیهوش مصنوعی یا حماقت طبیعحس و ادراک قسمت بیستمحس و ادراک قسمت دهمواکسن دیگری ضد کرونا از ددر کمتر از چند ماه سوش جدمسئولیت در برابر محیط زیپول و عقیدهراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانالگوی بنیادین و هوشیاریساختن آیندهابزار بقای موجود زنده از تئوری جدید، ویران کردن گچیزی شبیه نور تو نیستجنسیت و تفاوت های بیناییاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمخلا، حقیقی نیستوزوز گوشدرمان تومورهای مغزی با اپیر شدن حتمی نیسترشد در سختی استتفکر قبل از کارانقراض را انتخاب نکنیدمغز چگونه صداها را فیلتر سرگیجه از شایعترین اختلاابعاد بالاترتاثیر کپسول نوروهرب بر تفلج دوطرفه عصب 6 چشمنگاه محدود و تک جانبه، مشجهان کنونی و مغز بزرگتریاستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخوشبختی دور از رنج های مژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرک فرد دیگر و رفتارهای اپرتوهای صادر شده از سیاهزندگی بی دودتقویت سیستم ایمنیانسان یک کتابخانه استمغز از بسیاری حقایق می گرشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد واخلاق و علوم اعصابفرایند تکامل و دشواری هاناتوانی از درمان برخی ویجهش های ژنتیکی غیر تصادفاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش احساسیخطای حسمواد کوانتومی جدید، ممکنکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرختان اشعار زمینبیهوشی در بیماران دچار اآنزیم تولید انرژی در سلوزیست، مرز افق رویداد هستتنفس هوازی و میتوکندریاولین دروغمغزتان را در جوانی سیمکششاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکارتقا و تکامل سنت آفرینش قلب روباتیکنرمش های مفید در سرگیجهجریان انرژی در سیستم های بلوغ چیستهوشیاری و افسردگیدو برابر شدن خطر مرگ و میمکانیک کوانتومی بی معنی کی غایب شدی تا نیازمند دلذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباد غرور و سر پر از نخوت وآیا هشیاری کوانتومی وجودزبان شناسی نوین نیازمند تو با باورهایت کنترل میشاینکه به خاطرخودت زندگی نقش انتخاب از طرف محیط، نشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسمارتروز یا خوردگی و التهاقدرت انسان در نگاه به ابعنزاع بین جهل و علم رو به پحقایق ممکن و غیر ممکنبه زودی شبکه مغزی به جای هدف از خلقت رسیدن به ابزادانش محدود به ابعاد چهارماده ی تاریککتاب طبیعت در قالب هندسهرنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهآیا جهش های ژنتیکی، ویروسلول های بنیادی منابع و اتوهم فضای خالی یا توهم فضاگر نیروی مغناطیس نباشد نقش سجده بر عملکرد مغزطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به ساز کجا آمده ام و به کجا میلرزش ناشی از اسیب به عصبهفت چیز که عملکرد مغز تو حس متفاوتبیماری آلزایمر، استیل کووقتی تو از یاد گرفتن باز داروهای ضد بیماری ام اس ومخچه ، فراتر از حفظ تعادلگل زندگیروح رهاییبرنامه ی مسلط ژنها در اختآتش منبع انرژیسندرم سردرد به دلیل افت فتوصیه های غیر دارویی در سابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت نوزدهمواقعیت های متفاوتداروی ضد تشنج با قابليت تمرگ چیستگاهی لازم است برای فهم و روشی جدید در درمان نابینبرخی اختلالات عصبی مثانهإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسیاره ی ابلهانابزار بقا از نخستین همانتکامل تکنولوژینوار مغزی روشی مهم در تشخعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیداز تکینگی تا مغز از مغز تمناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی گوگل به کمک تشهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت دوازدهمواکسن سرطاندر آرزوهایت مداومت داشتهمستند جهان متصلپوست ساعتی مستقل از مغز دراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ فکر کنالگوبرداری از طبیعتساختار فراکتال وجود و ذهابزار بقای موجود زنده از تا 20 سال آینده مغز شما به نکاتی در مورد تشنججنسیت و تفاوت های بیناییاز تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخلا، خالی نیستیک پیام منفرد نورون مغزی درمان تشنجپیشینیان انسان از هفت میز گهواره تا گورتفکر خلا ق در برابر توهم انواع سکته های مغزیمغز ناتوان از توجیه پیداسرگردانیاتفاق و تصادفتاثیر کپسول نوروهرب بر سفناوری هوش مصنوعی نحوه خنگاه انسان محدود به ادراجهان کاملی در اطراف ما پراستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمژن ضد آلزایمردرک نیازمند شناخت خویش اپرسش و چستجو همیشه باقی ازندگی در جمع مواردی را برتلقین اطلاعات و حافظهانسان باشمغز به تنهایی برای فرهنگ شناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد واخلاق پایه تکامل و فرهنگفرایند حذف برخی اجزای مغناتوانی در شناسایی چهره جهش تمدنی عجیب و شگفت انساصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش در طبیعتخطر آلودگی هواموجود بی مغزی که می تواندکنگره بین المللی سردرد ددرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیآینه در اینهزاوسکا درمان گوشرتنفس هوازی و میتوکندریاولین سلول مصنوعیمغط یک گیرنده استشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکارتقا یا بازگشت به قبل ازقلب را نشکننرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های بلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوشیاری کوانتومیدو سوی واقعیتمکانیزمهای دفاعی در برابکیهان خود را طراحی میکندذره ی معین یا ابری از الکبار بزرگ ایستادن بر دو پاآیا واکنش های یاد گرفته وزبان، نشان دهنده ی سخنگو تو باید نیکان را به دست باینکه خانواده ات سالم بانقش اتصالات بین سلولهای شش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزارزش حقیقی زبان قسمت اولقدرت ذهننزاع بین علم و نادانی رو حل مشکلبه زیر پای خود نگاه نکن بهر چیز با هر چیز دیگر در تدانش بی نهایتماده ی خالیکتاب، سفری به تاریخرهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسلول های بدن تو پیر نیستنتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)اگر نعمت فراموشی نبود بسنقش غذاها و موجودات درياظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را برداراز کسی که یک کتاب خوانده لرزش عضله یا فاسیکولاسیوهفت سین یادگاری از میراث حس چشایی و بویاییبیماری الزایمرویتنام نوعی کرونا ویروس داروی فامپیریدین یا نورلمخچه ابزاري که وظیفه آن فگلوله ی ساچمه ایروزه داری متناوب، مغز را برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱آثار باستانی تمدن های قدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوصیه هایی در مصرف ماهیابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هفتمواقعیت و مجازداروی ضد تشنج توپیراماتمرگ و میر پنهانگاهی مغز بزرگ چالش استروشی جدید در درمان سکته مبرخی اصول سلامت کمرافت فشار خون ناگهانی در وسیاره ابلهانابزار بقا از نخستین همانتکامل جریان همیشگی خلقتنوار عصب و عضلهعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی الفاگوحس و ادراک قسمت سومواکسن سرطاندر آسمان هدیه های نادیدنمشکل از کجاستپوشاندن خود از نورراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن مغز محدود به دورالتهاب شریان تمپورالمعنی روزهساختار شبکه های مغزی ثابابزار بقای موجود زنده از تا بحر یفعل ما یشاچگونه مولکول های دی ان ایجهل مقدساز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخلاصه ای از مطالب همایش میک پیشنهاد خوب برای آسان درمان جدید ALSپیشرفت های جدید علوم اعصزمین در برابر عظمت کیهانتفاوت مغز انسان و میمون هانگشت ماشه ایمغز و اخلاقسربازان ما محققا غلبه می اتوبان اطلاعات و پلِ بینتاثیر کپسول نوروهرب بر سفیلمی بسیار جالب از تغیینگاه از بیرون مجموعهجهان پیوستهاستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمژنها نقشه ایجاد ابزار هودرک و احساسپرسشگری نامحدودزندگی در سیاهچالهتلاش ها برای کشف منابع جدانسان جدید از چه زمانی پامغز بیش از آنچه تصور میشوشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد واختلال خواب فرد را مستعد فراتر از دیوارهای باورنادیدنی ها واقعی هستندجهشهای مفید و ذکاوتی که داصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت 11خطرات هوش مصنوعیموجودات مقهور ژنها هستندکنگره بین المللی سردرد ددردهای سال گذشته فراموش بیوگرافیآیندهزبان مشترک ژنتیکی موجوداتنفس بدون اکسیژناوکرلیزوماب داروی جدید شنقش قهوه در سلامتیشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکارتوکين تراپی روشی جديد قیچی ژنتیکیچرا ماشین باید نتایج را پجستجوی متن و تصویر به صوربنی عباس، ننگی بر تاریخهوش، ژنتیکی است یا محیطیدولت یا گروهکما انسانها چه اندازه نزدکیهانِ هوشیارِ در حال یاذرات کوانتومی زیر اتمی قبار سنین ابزار هوشمندی اآیا یک، وجود داردزبان، وسیله شناسایی محیطتو تغییر و تحولیاینترنت بدون فیلتر ماهوانقش تیروئید در تکامل مغزششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر ارزش حقیقی زبان قسمت دومقدرت عشقنزاع بین علم و جهل رو به پحلقه های اسرارآمیزبه سخن توجه کن نه گویندههر جا که جات میشه، جات نیدانشمندان موفق به بازگردماده ای ضد التهابیکتابخانهروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهآیا خداباوری محصول تکاملسلول عصبی شاهکار انطباق توهم چیستاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش غذاها و موجودات درياظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزاز آغاز خلقت تا نگاه انسالزوم سازگاری قانون مجازاهم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک (قسمت اول )بیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین E برای فعالیت صحداروی لیراگلوتیدمخچه تاثیر گذار بر حافظهگلوئونروزه داری و بیمار ی ام اس برین نت به جای اینترنتآرامش و دانشسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوضیحی ساده در مورد هوش مابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع ماز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینحس و ادراک قسمت هفدهمواقعیت و انعکاسدارویی خلط آورمرگ و میر بسیار بالای ناشگذر زمان کاملا وابسته به ريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری ها که در آن بافت هوشیاری به دنبال کاهسیاره ابلهانابزار بقا از نخستین همانتکامل داروینی هنوز در حانوار عصب و عضلهعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهناز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت سی و هشتمواکسن ضد اعتیاددر آستانه ی موج پنجم کوویمشکلات نخاعیپیموزایدراه بی شکستبزرگ شدن تقریبا ناگهانی امواجی که به وسیله ی ماشیمعادله ها فقط بخش خسته کنسادیسم یا لذت از آزار دادابزار بقای موجود زنده از تاول کف پا و حقیقتچگونه میتوان با قانون جنجهان فراکتالاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخلاصه ای از درمان های جدییک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان جدید میگرن با انتی پیشرفت در عقل است یا ظواهزمین زیر خلیج فارس تمدنی تفاوت ها و تمایزها کلید بانگشت نگاری مغز نشان میدمغز و اخلاقسردرد میگرناتوسوکسیمایدتاثیر کتامین در درمان پافیزیک مولکولها و ذرات در نگاه از دور و نگاه از نزدجهان پیوستهاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمخانه ی تاریکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمژنها ، مغز و ارادهدرک کنیم ما همه یکی هستیمآلودگی هوا چالش قرن جدیدزندگی زمینی امروز بیش از تلاش هایی در بیماران قطع انسان خطرناکترین موجودمغز برای فراموشی بیشتر کشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و اختلال در شناسایی حروف و فرد موفقنادانی در قرن بیست و یکم،جهشهای مفید و ذکاوتی که داصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت نهمدفاع از پیامبرموسیقی نوکنترل همجوشی هسته ای با هدردی که سالهاست درمان نشبیان ژن های اسکیزوفرنی دآینده ی انسان در فراتر اززبان چهار حرفی حیات زمینتنها مانع در زندگی موارد ايندگان چگونه خواهند دیدنقش مهاجرت در توسعه نسل اشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط میکروب روده و پارقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی هوشیاری در مغز مابه قفس های سیاهت ننازهیچ چیز همیشگی نیستدوچرخه سواری ورزشی سبک و ما انسانها چه اندازه نزدکیست هیداتید مغزذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمآیا کیهان می تواند یک شبیسفر فقط مادی نیستتو جهانی هستی که خودش را ایندرالنقش حفاظتی مولکول جدید دصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر ارزش حقیقی زبان قسمت سومقضاوت ممنوعنسبیت عام از زبان دکتر برحمله ویروس کرونا به مغزبوزون هیگز چیستهر حرکت خمیده می شود و هر دانشمندان نورون مصنوعی سماده، چیزی نیستکجای مغز مسئول پردازش تجرویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهآیا دلفین ها می تواند از سلولهای ایمنی القا کنندهتوهم وجوداگر با مطالعه فیزیک کواننقش غذاها و موجودات درياعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایماز انفجار بزرگ تا انفجار لزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز موج استحس و ادراک (قسمت دوم )بیماری ای شبیه ام اس مولتویتامین E در چه مواد غذایداروی تشنجی دربارداریمدل همه جانبه نگر ژنرالیگمان میکنی جرمی کوچکی در روزه داری سلول های بنیادبرای یک زندگی معمولیآرامش و سکونسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتیوتیکسن داروی ضد جنونابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت هجدهمواقعیت خلا و وجود و درک مداستانها و مفاهیمی اشتبامرگ انتقال است یا نابود شگذشته را دفن کنریه زغالیبرخی بیماری های خاص که بدافتخار انسانسیر آفرینش از روح تا مغز ابزار بقا از نخستین همانتکامل داروینی هنوز در حانوبت کودکانغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زتغییر زودتر اتصالات مغزیاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت سی و ششمواکسن علیه سرطاندر درمان بیماری مولتیپل مشکلات بین دو همسر و برخیپیموزایدرابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین خطایی که مردم مامیوتروفیک لترال اسکلرومعجزه های هر روزهسازگاری با محیط بین اجزاابزار بقای موجود زنده از تابوهای ذهنیچگونه مغز پیش انسان یا همجهان قابل مشاهده بخش کوچاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخم شدن فضا-زمانیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان جدید کنترل مولتیپلپیشرفت ذهن در خلاقیت استتفاوت ها را به رسمیت بشناانتقال ماده و انرژیمغز و سیر تکامل ان دلیلی سردرد میگرن در کودکاناتصال مغز و کامپیوترتاثیر گیاه خواری بر رشد وفیزیک و هوشیارینگاه از درون مجموعه با نگجهان پر از چیزهای اسرار آاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمخانواده پایدارمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمژنهای مشترک بین انسان و ودرک احساسات و تفکرات دیگآلودگی هوا و ویروس کرونازندگی زودگذرتلاشی برای درمان قطع نخاانسان عامل توقف رشد مغزمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟شواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط اختلال در شناسایی حروف و فرد یا اندیشهنازوکلسینجوانان وطناصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت هفتمدفاع در برابر تغییر ساختموسیقی هنر مایع استکنترل جاذبهدرس گرفتن از شکست هابیان حقیقتآینده ی علم و فیزیک در60 ثزبان نیاز تکاملی استتنها در برابر جهانايا اراده آزاد توهم است ینقش میدان مغناطیسی زمین شب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط ماده و انرژیقانون مندی نقشه ژنتیکی مچرا مغزهای ما ارتقا یافت حفره در مغزبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ وقت خودت را محدود به دورترین نقطه ی قابل مشاهما اکنون میدانیم فضا خالکیست کلوئید بطن سومذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداآیا گذشته، امروز وآینده سفر نامه سفر به بم و جنوب تو دی ان ای خاص ميتوکندريایا کوچک شدن مغزانسان النقش حیاتی تلومر دی ان آ دصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر ارزش خود را چگونه میشناسقطار پیشرفتنسبت ها در کیهانحمایت از طبیعتبوزون هیگز جهان را از متلهرچیز با یک تاب تبدیل به دانشمندان یک فرضیه رادیکماده، چیزی بیش از یک خلا کرونا چه بر سر مغز می آوررویا و کابوسبحثی درباره هوش و تفاوتهآیا دلفین ها میتوانند باسلولهای بنیادی مصنوعی درتوهم وجوداگر تلاش انسان امروز برانقش غذاها در کاهش دردهای عقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتاز بحث های کنونی در ویروسلزوم عدم وابستگی به گوگل همه چیز در زمان مناسبحس و ادراک قسمت 67بیماری اسپینال ماسکولار ویتامین کاداروی جدید ALSمدل هولوگرافیک ژنرالیزهگنجینه ای به نام ویتامین روزهای بد باقی نمیماندبرای پیش بینی آینده مغز دآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسوخت هیدروژنی پاکتیک و اختلال حرکتیابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت هشتموالزارتان داروی ضد فشار دخالت در ساختار ژنهامرگ تصادفیگربه شرودینگر و تاثیر مشریواستیگمینبرخی توجهات در ببمار پارافراد آغاز حرکت خودشان رسیستم تعادلی بدنابزار بقا از نخستین همانتکامل داروینی هنوز در حانور درونغم بی پایاننورون هاي مصنوعی می توانغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت سیزدهمواکسنی با تاثیر دوگانه ادر سال حدود 7 میلیون نفر مشکلات روانپزشکی پس از سپیچیدگی های مغزمگسرادیوی مغز و تنظیم فرکانبزرگترین درد از درون است امید نیکو داشته باش تا آنمعجزه ی چشمستم با شعار قانون بدترین ابزار بقای موجود زنده از تاثیر فکر بر سلامتچگونه هموساپينس بر زمین جهان موازی و حجاب هااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخونریزی مغز در سندرم کوویک رژیم غذایی جدید، می تودرمان جدید ای ال اس، توفرپیشرفتی مستقل از ابزار هتفاوت های بین زن و مرد فقاندوه در دنیا استمغز کوانتومیسردرد و علتهای آناثر مضر مصرف طولانی مدت رتاثیر گیاه خواری بر رشد وفیزیکدانان ماشینی برای تنگاه حقیقی نگاه به درون اجهان پر از چیزهای جادویی استفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمخار و گلمنبع هوشیاری در کجاست؟ قژنهای هوش ، کدامنددرک تصویر و زبان های مخلتآلودگی هوا و پارکینسونزندگی سلول در بدن، جدای اتلاشی تازه برای گشودن معانسانیت در هم تنیده و متصمغز بزرگ چالش است یا منفعشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلیاختلالات مخچهفرد حساس از نظر عاطفی و بنباید صبر کرد آتش را بعد جوانان وطناضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت پنجمدقیق ترین تصاویر از مغز امیهمانهای ناخوانده عامل کندر در بیماریهای التهابدست کردن در گوشبیست تمرین ساده برای جلوآینده با ترس جمع نمیشودزبان و کلمه حتی برای کسانتنهایی رمز نوآوری استايا اراده آزاد توهم است ینقش محیط زندگی و مهاجرت دشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط متقابل با همه ی حیقانون گذاری و تکاملچرا ویروس کرونای دلتا واحق انتخاببه نقاش بنگرهیچ کاری نکردن به معنی چیديدن با چشم بسته در خواب ما از اینجا نخواهیم رفتکاهش مرگ و میر ناشی از ابرفتار مانند بردهبازگشت به ریشه های تکاملآیا پیدایش مغز از روی تصاسفر به مریخ در 39 روزتو در میانه ی جهان نیستی ایا این جمله درست است کسینقش خرچنگ های نعل اسبی درضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر از فرد ایستا و متعصب بگذرلمس کوانتومینسبت طلایی، نشانه ای به سحوادث روزگار از جمله ویربی نهایت در میان مرزهاهز ذره، یک دنیاستدانشمندان ژنی از مغز انسماست مالیکریستال هارویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساسات متفاآیا دست مصنوعی به زودی قاسلام تا روشناییتوهم بی خداییاگر خواهان پیروزی هستینقشه مغزی هر فرد منحصر بهعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بیناز تلسکوپ گالیله تا تلسکمقاومت به عوارض فشار خون همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 74بیماری اضطراب عمومیویتامین کا و استخوانداروی جدید s3 در درمان ام مدل هولوگرافیک تعمیم یافگویید نوزده و ایمنی ساکتروزهای سختبرای اولین بار دانشمندانآزمون تجربی، راهی برای رسودمندی موجودات ابزی بر تیروفیبان موثر در سکته ی ابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قعوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجمواکنش های ناخودآگاه و تقدر مانهای کمر دردمرگی وجود نداردگزیده ای از وبینار یا کنفریاضیات یک حس جدید استبرخی توصیه ها برای واکسیافراد بی دلیل دوستدار تو سیستم دفاعی بدن علیه مغز ابزار بقا از نخستین همانتکامل داروینی هنوز در حاتکامل زباننورون های ردیاب حافظهغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت ششمواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرمان های اسرار آمیز در آمشکلات روانپزشکی در عقب پیچیدگی های مغزی در درک زراز تغییربسیاری از مجرمان، خودشانامید نجاتمعجزه ی علمستم، بی پاسخ نیستابزار بقای موجود زنده از تاثیر مشاهده بر واقعیت بچگونه هوشیاری خود را توسجهان ما میتواند به اندازاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخواندن ، یکی از شستشو دهنیکی از علل محدودیت مغز امدرمان جدید سرطانپاسخ گیاهان در زمان خوردزمان چیستتفاوت های تکاملی در مغز واندوه دردی را دوا نمیکندمغز آیندگان چگونه است ؟سردرد تنشناثرات فشار روحی شدیدتاثیر گیاه خواری بر رشد وفاجعه ی جهل مقدسنگاه دوبارهجهان دارای برنامهاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمخارق العاده و استثنایی بمنبع هوشیاری در کجاست؟(قژنهای حاکم بر انسان و انسدرک حقیقت نردبان و مسیری آلزایمرزندگی، مدیریت انرژیتلاشی جدید در درمان ام اسانسانیت در برابر دیگرانمغز بزرگ چالشهای پیش روشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (ساختلالات حرکتی در انسانفردا را نمیدانیمنبرو و انرژی مداومجواب دانشمند سوال کننده اطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت اولدل به دریا بزنمیوتونیک دیستروفیکوچ از محیط نامناسبدست آسمانبیش از نیمی از موارد انتقآیا فراموشی حتمی استزبان و بیان نتیجه ساختماتنبیه چقدر موثر استای نعمت من در زندگیمنقش نگاه از پایین یا نگاهشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط چاقی و کاهش قدرت بقانون جنگلچرا پس از بیدار شدن از خوحقیقت قربانی نزاع بین بی به نقاش بنگرهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدی متیل فومارات(زادیوا)(ما اشیا را آنطور که هستندکاهش التهاب ناشی از بیمارفتار وابسته به شکلبازخورد یا فیدبکآیا آگاهی پس از مرگ از بیسفر تجهیزات ناسا به مریخ توقف؛ شکستایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش داروهاي مختلف معروف ضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیاز مخالفت بشنولوب فرونتال یا پیشانی مغنشانه های گذشته در کیهان حکمت الهی در پس همه چیزبی ذهن و بی روحهزینه ای که برای اندیشیددانشمندان پاسخ کوانتومی ماست مالی با هوش انسانیکریستال زمان(قسمت اولرویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی درباره احساساتی غیرآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسلاح و راهزنیتوهم تنهاییاپی ژنتیکنقشه های مغزی جدید با جزیعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمقابله ی منطقی با اعتراضهمه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 75بیماری بیش فعالیویتامین کا در سبزیجاتداروی جدید میاستنی گراویمدل های ریز مغز مینی برینگوشه بیماری اتوزومال رسسروش مقابله مغز با محدودیبرای تمدن سازی، باید در بآزمون ذهنی گربه ی شرودینسی و سه پل اصفهانتکنولوژی جدید که سلول هاابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک ععید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاهواکنش به حس جدیددر محل کار ارزش خودت را بمراحل ارتقای پله پله کیهریسدیپلام تنها داروی تایبرخی درمان های Spinal Muscular Atافزایش قدرت ادراکات و حسسکوت و نیستیابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانتکامل زباننوروپلاستیسیتی چیستغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت شصت و هشتوبینار اساتید نورولوژی ددرمان های بیماری آلزایمرمشاهده گر جدای از شیء مشاپیوند قلب خوک، به فرد دچاراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیامید جدید بر آسیب نخاعیمعجزه ی علم در کنترل کرونستون فقرات انسان دو پا جلابزار بقای موجود زنده از تاثیر نگاه ناظر هوشیار بچگونه واکسن کرونا را توزجهان مادی، تجلی فضا در ذهاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخواب سالم عامل سلامتییافته های نوین علوم پرده درمان دارویی سرطان رحم بپختگی پس از چهل سالگي به زمان و مکان، ابعاد کیهان تفاوت های زبانی سرمنشا تاندوهگین نباش اگر درب یا مغز انسان ایا طبیعتا تماسردرد سکه ایاثرات مفید قهوهتاثیر گیاه خواری بر رشد وفاصله ها در مکانیک کوانتنگاهی بر قدرت بینایی دراجهان در حال نوسان و چرخشاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی به کمک هوش طبیخبر مهم تلسکوپ هابلمنبع خواب و رویاکل اقیانوس در یک ذرهدرک دیگرانآملودیپین داروی ضد فشار زونیسومایدتمایل زیاد به خوردن بستنانسان، گونه ای پر از تضادمغز بزرگ و فعال یا مغز کوشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت روااختلالات صحبت کردن در انفرزندان زمان خودچت جی پی تیجوسازی مدرناطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت دهمدلایلی که نشان میدهد ما بمیگرن و پروتئین مرتبط با کوچک شدن مغز از نئاندرتادستورالعمل مرکز کنترل بیبیشتر کمردردها نیازی به آیا ممکن است موش کور بی مزبان و بیان، در سایه پیشرتهدیدهای هوش مصنوعیای همه ی وجود مننقش نظام غذایی در تکامل مشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط هوش ساختار مغز و ژقانون جنگلچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت آنطور نیست که به نظبه نادیدنی ایمان بیاورهیچ کس حقیقت را درون مغز دین اجباریما به جهان های متفاوت خودکاهش حافظه هرچند فرایندیرفتار اجتماعی انسان، حاصبازسازي مغز و نخاع چالشی آیا امکان بازسازی اندامهسفر دشوار اکتشافتولید مثل اولین ربات های ایا بیماری ام اس (مولتیپنقش درختان در تکاملضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شباز نخستین همانند سازها تلوتیراستامنشانه های پروردگار در جهحافظه میتواند بزرگترین دبی شرمیهزینه سنگین انسان در ازادانشمندان اولین سلول مصنماشین دانشکریستال زمان(قسمت دوم)رویا تخیل یا واقعیتبخش فراموش شده ی حافظهآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسلسله مباحث هوش مصنوعیتوهم جدایی و توهم علمابتدا سخت ترین استنقص در تشخیص هیجانات عامعلم و روحتری فلوپرازیناز تکنیکی تا مغز از مغز تمقابله با کرونا با علم اسهمه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 78بیماری تی تی پیویتامین بی 12 در درمان دردداروی جدید برای میاستنی مدیون خود ناموجودگوشت خواری یا گیاه خواریروش های صرفه جویی در ایجابرای خودآگاه بودن تو بایآزمون ذهنی گربه شرودینگرسیلی محکم محیط زیست بر انتکنولوژی جدید که سلول هاابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و یواکسن های شرکت فایزر آمردر چه مرحله ای از خواب ، رمرز مرگ و زندگی کجاستریشه های مشترک حیاتبرخی روش های تربیتی کودکافزایش مرگ و میر سندرم کوسکوت، پر از صداابزار بقا از نخستین همانتکامل زبان انسان از پیشینوروز یا روز پایانیمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت شصت و دووجود قبل از ناظر هوشمنددرمان های جدید میگرنمشاهده آینده از روی مشاهپیوند مغز و سر و چالشهای رجزخوانی هایی که امروز ببسیاری از بیماری های جدیامید درمان کرونا با همانمعجزه در هر لحظه زندگیستارگانی قبل از آغاز کیهابزارهای پیشرفته ارتباط تاثیر نگاه و مشاهده ناظر چگونه آن شکری که می خوریمجهان مرئی و نامرئیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخواب سالم عامل سلامتی و ییاد گرفتن مداومدرمان سرگیجه بدون نیاز بپروژه ی ژنوم انسانیزمان و صبرتفاوت ایستایی و تکاپواندام حسی، درک از بخش هایمغز انسان برای ایجاد تمدسردرد عروقی میگرناثرات مفید روزه داریتاثیر گیاه خواری بر رشد وفاصله ی همیشگی تصویر سازنگاهی بر توانایی اجزاي بجهان در حال ایجاد و ارتقااستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی به شناسایی کاخدا موجود استمنتظر نمان چیزی نور را بهکلمات بلند نه صدای بلنددرک درست از خود و هوشیاریآموزش نوین زبانزونا به وسیله ویروس ابله تمدن قدیمی ای در جنوب ایرانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز بزرگترین مصرف کننده شکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج اختلالات عضلانی ژنتیکفرضیه ای جدید توضیح میدهچت جی پی تیجامعه ی آسمانیاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت دومدنیای شگفت انگیز کوانتوممیگرن سردردی ژنتیکی که بکوچکترین چیز یک معجزه اسدغدغه نتیجه ی نادانی استبا هوش مصنوعی خودکار روبآیا ما کالا هستیمزبان و تکلم برخی بیماریهتو یک معجزه ایای آنکه نامش درمان و یادشنقش نظریه تکامل در شناساشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط پیوسته ی جهانقانونمندی و محدودیت عالمچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت افرادبه هلال بنگرهیچ اندر هیچدین، اجباری نیستما با کمک مغز خود مختاريمکاهش دوپامین عامل بیماریرقیبی قدرتمند در برابر مبحتی علمی درباره تمایل بآیا انسان با مغز بزرگش اخسفرنامه سفر به بم و جنوب تولید یا دریافت علمایا بدون زبان میتوانیم تنقش ذهن و شناخت در حوادث طلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبااز نخستین همانند سازها تلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنظام مثبت زندگیحافظه های کاذببی عدالتی در توزیع واکسن هزاران سال چشم های بینا ودانشمندان تغییر میدان مغمبانی ذهنی سیاه و سفیدکریستال زمان(قسمت سوم)رویا حقی از طرف خدابخش های تنظیمی ژنومآیا راهی برای رفع کم آبی سلطان جنگل یا صاحب ملکوتتوهم جسمابتدایی که در ذهن دانشمننقطه بی بازگشتعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازیناز تکینگی تا مغز و از مغز ملاحظه های اخلاقی دربارههمیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت 82بیماری دویکویتامین بی هفدهداروی جدید برای ای ال اسمدیریت اینترنت بر جنگگیلگمش باستانی کیستروش هایی برای جلوگیری از برای زندگی سالم، یافتن تآزادی عقیده، آرمانی که تسینوریپا داروی ترکیبی ضدتکینگیابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلاعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیحس و ادراک قسمت پنجاه و دواکسن کووید 19 چیزهایی که در ناامیدی بسی امید استمرز بین انسان و حیوان کجاگزارش یک مورد جالب لخته ورژیم های غذایی و نقش مهم برخی سلولهای عصبی در تلاافزایش سرعت پیشرفت علوم سکته مغزیافسردگی و اضطراب در بیماسال سیزده ماههابزار بقای موجود زنده از تکامل ساختار رگهای مغزی نوشیدن چای برای مغز مفید تاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر دارداز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت شصت و ششوراپامیل در بارداریدرمان های جدید در بیماری مطالبه ی حق خودپیوند اندام از حیوانات برحم مصنوعیبشکه ای که ته نداره پر نمامیدوار باش حتی اگر همه چمعرفت و شناختسخن نیکو مانند درخت نیکوابزارهای بقا از نخستین هتاثیر نگاه انسان بر رفتاچگونه انتظارات بر ادراک جهان مشارکتیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخواب عامل دسته بندی و حفطیاد بگیر فراموش کنیدرمان سرگیجه بدون نیاز بپروژه ی ژنوم انسانیزمان واقعیت است یا توهمتفاوت ارباب و رهبر حقیقیانرژی بی پایان در درون هرمغز انسان برای شادمانی طسرطان کمیت گراییاثرات مضر ماری جواناتاثیر گیاه خواری بر رشد وفتون های زیستینگاهت را بلند کنجهان ریز و درشتاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی در کامپیوترهاخدا بخشنده است پس تو هم بمنحنی که ارتباط بین معرفکلوزاپین داروی ضد جنوندرک عمیق در حیواناتآمارهای ارائه شده در سطح زیباترین چیز در پیر شدنتمدن پیشرفته ی پیشینیاناهرام مصر از شگفتی های جهمغز حریص برای خون، کلید تشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونیناختراع جدید اینترنت کوانفساد اقتصادی سیتماتیک درنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت سومدنیا، هیچ استمیگرن شدید قابل درمان اسکووید نوزده و خطر بیماری ذهن ما از در هم شکستن منببا تعمق در اسرار ابدیت و آیا ما تنها موجودات زنده زبان و شناخت حقیقت قسمت چتو یک جهان در مغز خودت هسایمپلانت مغزینقش هورمون های تیروئید دشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط انسانی، محدود به قارچ بی مغز در خدمت موجودچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت اشیابه کدامین گناه کشته شدندهیچگاه از فشار و شکست نتردید تو همیشه محدود به مقدما بخشی از این جهان مرتبطکاهش سن بیولوژیکی، تنها رموزی از نخستین تمدن بشربحث درباره پیدایش و منشا آیا احتمال دارد رویا از آسفرنامه سفر به بم و جنوب تولید پاک و فراوان انرژیایا تکامل هدفمند استنقش روی و منیزیم در سلامتطلای سیاهتاریکی و نوراز نخستین همانند سازها تلیروپریم داروی ترکیبی ضدنظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست بیمار 101 ساله، مبتلا به سهستي مادي ای که ما کوچکتردانشمندان روش هاي جدیدی مباحث مهم حس و ادراککشف مکانیسم عصبی خوانش پرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگی حس و ادراک ما اآیاما مقهور قوانین فیزیکسم زنبور ، کلیدی برای وارتوهمات و شناخت حقیقتابتذال با شعار دیننمیتوان با بیرون انداختنعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزاز تکینگی تا مغز از مغز تملاحظات بیهوشی قبل از جرهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلبیماری دیستروفی میوتونیویتامین دی گنجینه ای بزرداروی جدید برای دیابتمداخله ی زیانبار انسانگیاه بی عقل به سوی نور میروش هایی ساده برای کاهش ابرخی ملاحظات در تشنج های آزار دیگری، آزار خود استسیگار عامل افزایش مرگ ومتکامل فردی یا اجتماعیچهار میلیارد سال تکامل بعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دحس و ادراک قسمت پنجاه و سواکسن کرونا و گشودن پنجردر هم تنیدگی مرزها و بی ممرز جدید جستجو و اکتشاف، گشایش دروازه جدیدی از طررژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و برداشت مغز ما از گذر زماناقلیت خلاقسانسور از روی قصد بسیاری ابزار بقای موجود زنده از تکامل شناخت انسان با کشفنوعی سکته مغزی ، وحشتناک صفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک سی و هفتمورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان های رایج ام اسمطالبی در مورد تشنجپیوند سر آیا ممکن استرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیامیدواری و مغزمغز فکر میکند مرگ برای دیسخن و سکوتابزارهای بقا ازنخستین همتاثیر نگاه انسان بر رفتاچگونه به سطح بالایی از هوجهان هوشمنداز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودآگاهی و هوشیاريیادگیری مهارت های جدید ددرمان سرگیجه بدون داروپروانه ی آسمانیزمان پلانکتفاوتهای جنسیتی راهی براانرژی تاریکمغز انسان برای شادمانی طسرعت فکر کردن چگونه استاجزای پر سلولی بدن انسان تاثیر گیاه خواری بر رشد وفروتنی و غرورچالش هوشیاری و اینکه چرا جهان شگفت انگیزاستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخدای رنگین کمانمنشأ اطلاعات و آموخته ها کلام و زبان، گنجینه ای بسدرگیری قلب در بیماری ویرآن چیزی که ما جریان زمان زیباترین چیز در افزایش ستمدن بشری و مغز اخلاقیاولویت بندی ها کجاستمغز در تنهایی آسیب میبینشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری مادامه بحث تکامل چشمفشار و قدرتنجات در راستگوییجایی خالی نیستاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی قسمت ششمدندان ها را مسواک بزنید تمیدان مغناطيسي زمین بشر کودک هشت ساله لازم است آدذهن چند جانبه نیازمند نگبا خدا باشآیا مغز تا بزرگسالی توسعزبان و شناخت حقیقت قسمت اتو کز محنت دیگران بی غمیایمپلانت مغزی کمک میکند نقش هورمون زنانه استروژنشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط از بالا به پایین مقبل از آغازچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت تنها چیزی است که شابه امید روزهای بهترهیپرپاراتیروئیدیسمدیدن خدا در همه چیزما تحت کنترل ژنها هستیم یکایروپاکتیک چیسترمز و رازهای ارتباط غیر کبحثي درباره هوش و تفاوتهآیا احتمال دارد رویا از آسفرنامه سفر به بم و جنوب تولید سلولهای جنسی از سلایجاد احساساتنقش روزه داری در سالم و جطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیداز نخستین همانند سازها تلیس دگرامفتامین یا ویاسنظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست بیماری لبر و نابینایی آنهستی ما پس از شروعی چگال دانشمندان روشی برای تبدیمجموعه های پر سلولی بدن مکشف مکانیسمی پیچیده در برویاهای پر رمز و حیرتی دربخش بزرگتر کیهان ناشناختآب زندگی است قسمت چهارمسماگلوتید داروی کاهش دهنتوپیراماتابداع دی ان ای بزرگترین دنمیتوان بر سیاه سیاه نوشعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تممانتین یا آلزیکسا یا ابهمیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هفتبیماری ضعف عضلات نزدیک بویروس مصنوعیداروی جدید ضد میگرنمدارک ژنتیکی چگونه انسانگیاه خواری و گوشت خوار کدروش جدید تولید برقبرخی مرزهای اخلاق و علوم آسيب میکروواسکولاریا آسسیاهچاله هاتکامل مادی تا ابزار هوشمچهار ساعت پس از کشتار خوکعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است دحس و ادراک قسمت پنجاه و شواکسن کرونا از حقیقت تاتدر هم تنیدگی کوانتومیمزایای شکلات تلخ برای سلپل جویی اصفهانرژیم ضد التهابیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسي علل احتمالي تغيير الکترومغناطیس شنوایی و هسانسور بر بسیاری از حقایابزار بقای موجود زنده از تکامل، نتیجه ی برنامه رینیکولا تسلاسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصاز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک- قسمت پنجاه و ورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان های علامتی در ام اسمطالعه ای بیان میکند اهدپیوند سر، یکی از راه حلهارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد پنجمامیدی به این سوی قبر نیستمغز قلبسخن پاک و ثابتابزارهای بقای موجود زندهتاثیر ویتامین دی بر بیماچگونه باغبانی باعث کاهش جهان هوشیاراز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودآگاهی و هوشیاريیادآوری خواب و رویادرمان سرطان با امواج صوتپرواز از نیویورک تا لوس آزمان به چه دلیل ایجاد میشتقلید مرحله ای نسبتا پیشانرژی تاریک که ما نمی تومغز انسان رو به کوچک تر شسعی کن به حدی محدود نشویاجزایی ناشناخته در شکل گتاثیر گیاه خواری بر رشد وفرگشت و تکامل تصادفی محض چالش هوشیاری و اینکه چرا جهانی که نه با یک رخداد و اسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخدایی که ساخته ی ذهن بشر منشاء کوانتومی هوشیاری اکلرال هیدرات برای خواباندرگیری مغز در بیماری کویآنچه ناشناخته است باید شزیر فشار کووید چه باید کرتمدن زیر آباولین مورد PML به دنبال تکمغز را از روی امواج بشناسشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب اداراوون تنها داروی تاییفضای قلب منبع نبوغ استنخاع ما تا پایین ستون فقرجاذبهاعتماد به خودهوش عاطفی بیشتر در زناندهن، بزرگترین سرمایهمیدان های مغناطیسی قابل کودک ایرانی که هوش او از ذهن هوشیار در پس ماده ی مبا طبیعت بازی نکنآیا همه جنایت ها نتیجه بیزبان و شناخت حقیقت قسمت دتو پیچیده ترین تکنولوژی ایمپلانت نخاعی میتواند دنقش ویتامین K در ترمیم اسشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط بین هوش طبیعی و هوقبل از انفجار بزرگچرا خشونت و تعصبحقیقت خواب و رویابه بالا بر ستارگان نگاه کهاوکينگ پیش از مرگش رسالدیدگاه نارسای دوگانه ی ممانند آب باشکار با یگانگی و یکپارچگیرمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی جالب درباره محدودیتآیا برای تولید مثل همیشه سفرنامه سفر به بم و جنوب تولترودینایران بزرگنقش رژیم غذایی بر رشد و اطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهاز نشانه ها و آثار درک شدلا اکراه فی الدیننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستبیماری های میتوکندریو هر کس تقوای خدا پیشه کندانش، قفل ذهن را باز میکنمحل درک احساسات روحانیکشف ارتباط جدیدی از ارتبرویای شفافبخش دیگری در وجود انسان هآب زندگی است قسمت هفتمسندرم کووید طولانیتوانایی مغز و دیگر اجزای ابزار هوش در حال ارتقا ازنمایش تک نفرهعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انساناز تکینگی تا مغز از مغز تمن کسی در ناکسی دریافتم همیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و هشتبیماریهای تحلیل عضلانی اویرایش DNA جنین انسان، برداروی جدید ضد الزایمرمروری بر تشنج و درمان هایگیرنده باید سازگار با پیروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نکات از گاید لاین پرآسیب ها ناشی از آلودگی هوسیاهچاله های فضایی منابعابزار بقا از نخستین همانتکامل مداومنوآوری ای شگفت انگیز دانعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هورمون شیرساز یا پرولاکتحس و ادراک قسمت بیست و چهواکسن کرونا ساخته شده تودر هم تنیدگی کوانتومی و پمسمومیت دانش آموزان بی گپل خواجو اصفهانرژیم غذایی ضد التهابیبررسی و اپروچ جدید بر بیمالکتروتاکسی(گرایش و حرکساهچاله ها تبخیر نمیشودابزار بقای موجود زنده از تکثیر سلول در برابر توقف نیاز به آموزش مجازی دیجیپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگرداز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک- قسمت بیست و پورزش و میگرندرمان ژنتیکی برای نوآوریمعماری، هندسه ی قابل مشاپیوندی که فراتر از امکانرساناها و ابر رساناها و عبعد از کروناامیدی تازه در درمان سرطامغز ما کوچکتر از نیم نقطهسختی ها رفتنی استابزارهای بقای از نخستین تاثیر ویروس کرونا بر مغز فلج نخاعی با الکترودهای چگونه تکامل مغزهای کنونیجهان های بسیار دیگراز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودت را از اندیشه هایت حفیاری خدا نزدیک استدرمانهای بیماری پارکینسپروتئین های ساده ی ابتدازمان شگفت انگیزتقلید از روی طبیعتانرژی خلا ممکن استمغز انسان رو به کوچکتر شدشلیک فراموشیاحیای بینایی نسبی یک بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وفراموش کارها باهوش تر هسچالش هوشیاری و اینکه چرا جهانی که از یک منبع، تغذیاسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی درمانگر کامپیخسته نباشی بابامهندسی ژنتیک در حال تلاش کمردرددرگیری مغز در بیماران مبآنچه واقعیت تصور میکنیم زیرفون داروی ضد ام استمدنی قدیمی در شمال خلیج اولین مورد پیوند سر در انمغز زنان جوانتر از مغز مرشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم ادب برخورد با دیگرانقفس ذهننخستین تمدن بشریجاذبه و نقش آن در شکلگیریاعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر ادو ویژگی انتزاع و قدرت تجمیدان های کوانتومی خلاکودکان میتوانند ناقل بی ذهن تو همیشه به چیزی اعتقبالاترین هدف از دولتآیا هوش مصنوعی می تواند نزبان و شناخت حقیقت قسمت ستو آرامش و صلحیایمان به رویانقش ژنتیک در درمان اختلاشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط شگفت مغز انسان و فقبرستان ها با بوی شجاعتچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت در علم، هرگز نهایی به بالاتر از ماده بیندیشهاوکينگ پیش از مرگش رسالدژا وو یا اشنا پنداریماه رجبکاربرد روباتهای ريزنانورمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش ویتامين آیا بزرگ شدن مغز فقط در دسفری به آغاز کیهانتومورها و التهاب مغزی عاایرادهای موجود در خلقت بنقش رژیم غذایی در رشد و اطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنواز نظر علم اعصاب یا نرووسلاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه ی ریسمانحباب های کیهانی تو در توبیماری های مغز و اعصاب و وفور و فراوانیدائما بخوانمحل درک احساسات روحانی دکشف جمجمه ای درکوه ایرهوروان سالمبخشیدن دیگران یعنی آرامشآب زندگی است قسمت اولسندرم گیلن باره به دنبال توازن مهمتر از فعالیت زیابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردرعلم راهی برای اندیشیدن اترازودوناز تکینگی تا مغز از مغز تمن پر از تلخیمهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و دومواقعیت فیزیکی، تابعی از داروی سل سپتمرکز هوشیاری، روح یا بدن گالکانزوماب، دارویی جدیروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش ها برای زانوآشنا پنداریسیاهچاله ها، دارای پرتو ابزار بقا از نخستین همانتکامل چشمنوار مغز مشاهده ی غیر مستعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آماز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش فوق العاده، هر فرد اسحس و ادراک قسمت بیست و یکواکسن ایرانی کرونا تولیددر هم تنیدگی کوانتومی و دمسمومیت دانش آموزان، قماپلاسمای غالبپمبرولیزوماب در بیماری چرژیم غذایی ضد دردبررسی ژنها در تشخیص بیماالکترودهای کاشتنیسایه را اصالت دادن، جز فرابزار بقای موجود زنده از تأثیر نگاه انسان بر رفتاچیز جدید را بپذیرسایتهای دیگرجلوتر را دیدناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک- قسمت شصت و چهورزش بهترین درمان بیش فعدرمان پوکی استخوانپیوستگی همه ی اجزای جهانرشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کروناامگا سه عامل مهم سلامتمغز مانند تلفن استسرنوشتابزارهای دفاعی و بقای موتاثیر ژنها بر اختلالات خفلج بل، فلجی ترسناک که آنچگونه جمعیت های بزرگ شکل جهان هایی در جهان دیگرازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودروهای هیدروژنیژن همه چیز نیستدرهای اسرارآمیز و پوشیدهپروتز چشمزنان باهوش ترتقلید از طبیعتانسان قدیم در شبه جزیره عمغز ایندگان چگونه استشلیک فراموشیاحیای بینایی نسبی یک بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وفراموشی همیشه هم بد نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا جهانی در ذهناصل بازخوردهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخطا در محاسبات چیزی کاملمهربانی، شرط موفقیتکمردرد ناشی از تنگی کانادرگیری مغزی در سندرم کووبیماری، رساله ای برای سلآنچه حس می کنیم، نتیجه ی زیرک ترین مردمتمرکز و مدیتیشناولین هیبرید بین انسان و مغزهای کوچک بی احساسشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزادراک ما درک ارتعاشی است قفس را بشکننخستین تصویر از سیاهچالهجدا کردن ناخالصی هااعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی در زنان بیشتر ادو بیماری روانی خود بزرگ میدان بنیادین اطلاعاتکودکان خود را مشابه خود تذهن خود را مشغول هماهنگیباهوش ترین و با کیفیت تریآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزبان جانسوزتو افق رویداد جهان هستیاین پیوند نه با مغز بلکه نقش گرمایش آب و هوا در همشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط شگفت انگیز مغز انقدم زدن و حرکت دید را تغیچرا ذرات بنیادی معمولاً حقیقت راستین انسان علم ببه جای محکوم کردن دیگران هدف یکسان و مسیرهای مختلدژاوو یا آشناپنداریماپروتیلینکاربرد روباتهای ريز، در رمز جهانبحثی در مورد نقش کلسیم و آیا تکامل و تغییرات ژنتیسقوط درون جاذبه ای خاص، چتومورهای نخاعیاکسی توسین و تکامل پیش انقش زنجبیل در جلوگیری از طی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسواز نظر علم اعصاب اراده آزلایو دوم دکتر سید سلمان فنظریه تکامل در درمان بیمحد و مرزها توهم ذهن ماستبیماری وسواسوقت نهيب هاي غير علمي گذشداروهای مصرفی در ام اسمحدودیت چقدر موثر استکشف جدید تلسکوپ جیمز وبروبات های ریز در درمان بیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلآب زندگی است قسمت دومسندرم پیریفورمیستوسعه هوش مصنوعی قادر اسابزار بقا از نخستین همانچند جهانیعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت چهل و سومواقعیت چند سویهداروی ضد چاقیمرکز حافظه کجاستگام کوچک ولی تاثیرگذارروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی نرمش های گردنآشنا پنداریسیاهچاله و تکینگی ابتدایابزار بقا از نخستین همانتکامل و ارتقای نگاه تا عمنوار مغز ترجمه رخدادهای عدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی می تواند بر اححس و ادراک قسمت بیست و دوواکسن اسپایکوژندر هر سوراخی سر نکنمسیر دشوار تکامل و ارتقامسئول صیانت از عقیده کیسپنج اکتشاف شگفت آور در موراه فراری نیستبررسی بیماری التهابی رودالگو نداشتیمساخت شبکه عصبی مصنوعی با ابزار بقای موجود زنده از تئوری تکامل امروز در درمچیزی منتظر شناخته شدنجمجمه انسان های اولیهاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حساسیت روانی متفاوتورزش در کمر درددرمان پوکی استخوانپیام های ناشناخته بر مغز رشد مغز فرایندی پیچیده ابعد از کرونا دلخوشی بیهوامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز مادران و کودکان در زمسریع دویدن مهم نیستابعاد و نیازهای تکاملیتاثیر کلام در آیات کلام بفلج خوابچگونه جمعیت های بزرگ شکل جهان یکپارچهاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمخورشید مصنوعیژن همه چیز نیستدروغ نگو به خصوص به خودتپروتز عصبی برای تکلمزنجیرها را ما باید پاره کتقویت استخوان در گرو تغذانسان میوه ی تکاملمغز ابزار بقای برتر مادیشنا در ابهای گرم جنوب نیااحساس گذر سریعتر زمانفراموشی و مسیر روحانیچالش دیدگاه های سنتی در بجهان، تصادفی نیستاصل در هم تنیدگی و جهانی هوش مصنوعی ساخته هوش طبیخطا در محاسبات چیزی کاملموفقیت هوش مصنوعی در امتکمردرد و علل آندرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشآنها نمیخواهند دیگران رازیست شناسی کل در جزء فراکتمرکز بر هدفاولین تصویر در تاریخ از سمغز، فقط گیرندهشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکادغام میان گونه های مختلقلب و عقلنخستین روبات های زنده ی ججدایی خطای حسی استبقای حقیقی در دور ماندن اهوشمندی کیهاندو بار در هفته ماهی مصرف میدازولام در درمان تشنج کودکان را برای راه آماده ذهن سالمباور و کیهان شناسیآیا هوش ارثی دریافتی از پزبان ریشه هایی شناختی استو انسانی و انسان، شایستاین اندوه چیستنقش پیش زمینه ها و اراده شجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط شگفت انگیز مغز انقدرت مردمچراروياها را به یاد نمی آحقیقت غیر فیزیکیبه خودت مغرور نشوهدف یکسان، در مسیرهای متدگرگونی های نژادی و تغییماجرای جهل مقدسکتاب گران و پرهزینه شد ولرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد حقیقت فضا و آیا جنین انسان، هوشمندی سلول های مغزی عامل پارکیتومورهای ستون فقراتاگر فقط مردم میفهمیدند کنقش زبان در سلطه و قدرت اطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و ساز نظر علم اعصاب اراده آزلبخند بزن شاید صبح فردا زنظریه تکامل در درمان بیمحریص نباشبیماری کروتز فیلد جاکوبوقتی فهمیدی خطا کردی برگداروهای ام اسمحدودیت های حافظه و حافظکشتن عقیده ممکن نیستروبات کیانبدون پیر فلکآب زندگی است قسمت سومسندرم پس از ضربه به سرتوسعه برخی شغل ها با هوش ابزار بقا از نخستین همانچند جهانیعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت نهمواقعیت چیستداروی ضد چاقیمرکز حافظه کجاستگامی در درمان بیماریهای روشی برای بهبود هوش عاطفبرخی یونها و مولکول های مآغاز فصل سرما و دوباره تکسیاهچاله ی منفرد یا سیاهابزار بقا از نخستین همانتکامل و ریشه ی مشترک خلقتنوار مغز در فراموشی هاعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع بی نهایت انرژی در دهوش مصنوعی و کشف زبان هایحس و ادراک قسمت بیست و سوواکسن اسپایکوژن ضد کرونادر والنتاین کتاب بدید هم