دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

منشاء کوانتومی هوشیاری انسان

منشاء کوانتومی هوشیاری انسان، اولین حمایت تجربی را دریافت می کند!
یکی از روش ها برای پاسخ دادن، دور شدن از دانش بر اساس واقعیت های به ظاهر بدیهی است و حقیقتا رفتن در سفری است که ما را به این درک برساند(دکتر آمیرا وال بیکر)
آگاهی، مغز، دکتر اینس اوردانتا، هامروف، پنروز، فیزیک کوانتومی 23 ژوئیه 2022

توسط دکتر اینس اوردانتا، فیزیکدان در بنیاد علوم رزونانس
شواهد تجربی برای رفتار کوانتومی در میکرولوله‌های عصبی می‌تواند از فرضیه ی پنروز و هامروف حمایت کند که آگاهی و هوشیاری، از ریزلوله‌های نورون‌ها سرچشمه می‌گیرد، همانطور که در نظریه آنها به نام کاهش عینی سازمان‌یافته (Orch-Objective Reduction) توضیح داده شد.

در مقالات قبلی، ویلیام براون، فیزیکدان زیستی ، نظریه کاهش عینی هماهنگ شده (Orch OR) را که در ابتدا توسط روگر پنروز فیزیکدان و استوارت هامروف، متخصص بیهوشی- در دهه 1990 ارائه شد- مورد بحث قرار داد.

همانطور که ویلیام براون، بسیار روشن، توضیح می دهد (1) یکی از ویژگی های کلیدی نظریه ی هامروف و پنروز، «کاهش عینی هماهنگ شده» (Orch-OR) است. بر اساس این نظریه، بردار حالت(تابع موجی که یک ذره را توصیف می کند)الکترون های آزاد- که در توبولین جابجا شده اند- تحت یک کاهش reduction مستقل از ناظر، قرار می گیرند(یک فروپاشی عینی - و نه ذهنی - تابع موج).
از آنجا که الکترون، بیشتر و بیشتر ویژگی‌های غیرمحلی ای به نام “برهم نهی” را نشان می‌دهد، هندسه ی زیربنایی فضا-زمان، «دوشاخه»می‌شود و درجه ی جدایی بین «حباب‌های» فضازمان- که در طول پلانک اندازه‌گیری می‌شود- به فاصله بحرانی می‌رسند و در آن نقطه، هندسه ی فضازمان، ناپایدار می شود و فرو می ریزد.(دادن خواص غیر مادی و در هم تنیدگی به الکترون ها، در حالی است که واقعا در علم جدید کسی نمی داند الکترون چیست.(نگاه شود مقاله یگاهی چیزهایی- که ما به آن، توجه می کنیم و تصور می کنیم که می دانیم- بزرگترین ناشناخته ها استدر همین کانال)
مشاهده ی رفتارهای عجیب در آزمون های کوانتومی، حقیقتا ما را به این واقعیت نزدیک میکند.
آیا الکترون، موج است یا ذره؟ آیا مانند یک توپ گرد است یا وسیع تر از آن؟
آنچه به عنوان الکترون ها و واحدهای زیر اتمی میکروتوبول های درون سلول، تعریف میشود چه شکلی دارد؟ آیا ممکن نیست حقیقت خود ریز لوله های درون سلول های عصبی- که تا سالها قبل از کشف میکروسکوپ الکترونی از دید ناظر، قابل مشاهده نبود- در آینده با کشفیات بیشتر، متفاوت از آن چیزی باشد که امروز دیده دارد؟ بله این لوله ها اجزای متفاوت یک سلول عصبی را به هم وصل میکند یعنی با وجود این لوله های ریز، فاصله ها در درون سلول تا حد زیادی رنگ می بازد، ولی با این وجود، هنوز به زمانی هر چند اندک برای انتقال پروتئین ها و اجزای درون سلولی از روی میکروتوبول ها نیاز هست.

آنچه در فیزیک جدید فاصله ها را حقیقتا در هم میشکند، این لوله های ارتباطی بسیار بسیار کوچک نیست؛ بلکه اساسا فاصله و زمانمکان- زمان به عنوان تمایز بین دو نقطه، در فیزیک جدید و کشف در هم تنیدگی کوانتومی در هم می شکند.
هر چند تلاش ها و بررسی ها روی ریزترین اجزای درون سلول، فاصله ها را بسیار کوتاه کرده است ولی هنوز تا رسیدن به منبع و ریشه ی هوشیاری، به عنوان پایه ی شکل دهی و تشخیص در جهان، راهی طولانی فراتر از نگاه بر ریزترین اجزای کیهان مانده است.)

او می افزاید: این مکانیسم به عنوان معیار دیوسی-پنروز فروپاشی کوانتومی ناشی از گرانش نامیده می شود. هر یک از این انشعاب ها و فروپاشی ها نشان دهنده ی یک محاسبه کوانتومی غیرقابل تعیین است و هماهنگی تعداد زیادی از این رویدادها توسط درهم تنیدگی کوانتومی(بخش ارکستر شده از OR)محاسبات کوانتومی موازی انبوهی را در مغز امکان پذیر می کند.

همانطور که هامروف و پنروز پیشنهاد می کنند، این همان چیزی است که آگاهی را تولید می کند. چون کاهش بردار حالت با این مکانیسم، کاملاً تصادفی و بنابراین نامشخص است، به آگاهی، ویژگی غیرقابل پیش بینی بودن اعطا می کند.)

توبولین به خانواده ای از پروتئین های کروی اطلاق می شود و آنها به میکروتوبول ها، جزء اصلی اسکلت سلولی سلول های یوکاریوتی(سلول های حیوانی و گیاهی)پلیمریزه می شوند. میکروتوبول ها در فرآیندهای سلولی مانند میتوز(تقسیم سلولی)، نقش اساسی دارند.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [۰۸/۱۱/۲۰۲۲ ۱۰:۳۶ ق.ظ]
شکل (A): هترودیمرهای توبولین α/β. مولکول های GTP با رنگ قرمز نشان داده شده اند. (ب) شماتیک یک زیر واحد و یک پروفیلامنت (ج) میکروتوبول توخالی سفت، متشکل از 13 پروتوفیلامنت. (د) نمای بخش کوتاهی از میکروتوبول در زیر میکروسکوپ الکترونی. (E) نمای ساختار حلقوی متشکل از 13 رشته اولیه در زیر میکروسکوپ الکترونی.
(منبع: آلبرتز، و همکاران. بیولوژی مولکولی سلول 6e، 2014).))
این ایده که اثرات کوانتومی در میکروتوبول‌های درون نورون‌ها عمدتاً مسئول آگاهی هستند، به یک دلیل اصلی مورد بحث قرار گرفته است: رژیم کوانتومی، به شدت به نویز و دما حساس است، بنابراین هر کوانتوم انسجامی، در داخل میکروتوبول‌ها توسط شرایط گرم و پر سروصدای مغز، در مقیاس های زمانی- بسیار قبل از اینکه بتواند بر نورون ها تأثیر بگذارد- از بین می‌رود. این باور که رژیم کوانتومی بسیار شکننده است عمیقاً توسط نظریه کوانتومی و مشاهدات تجربی پشتیبانی می شود.

با این وجود، به لطف تحقیقات جک توزینسکی از دانشگاه آلبرتا در کانادا و همکارانش، شواهد قانع‌کننده‌ای ظاهر شده است که می‌توان اثرات کوانتومی را در چنین محیط‌های بیولوژیکی پر سر و صدا و داغ مشاهده کرد. آنها دیدند نوری که روی میکروتوبول ها پخش می شود به آرامی برای چند دقیقه بازتاب می شود. طبق آزمایش‌های توزینسکی، صدها میلی‌ثانیه طول می‌کشد تا واحدهای توبولین نیمی از نور را ساطع کنند و بیش از یک ثانیه، طول می‌کشد تا میکروتوبول‌ها پر شوند.
جالب اینجاست که مغز انسان برای پردازش اطلاعات، به تاخیرهای مشابهی نیاز دارد.

(نظریه کاهش عینی سازمان‌یافته (Orch OR) معتقد است که ریزلوله‌ها در مغز جایی هستند که ناپایداری‌های گرانشی در ساختار فضا- زمان، برهم نهی کوانتومی ظریف بین ذرات را می‌شکند و باعث ایجاد آگاهی می‌شود.)( توماس لوتون، مجله نیو ساینتیست .)

از آنجا که تابش نور - معروف به لومینسانس - یک پدیده ی کوانتومی است، این یافته ی تجربی که نشان می دهد اثرات کوانتومی را می توان در ریز لوله ها، در مقیاس های زمانی و در شرایط متعلق به رژیم ماکروسکوپی کلاسیک، مشاهده کرد، بسیار غیرمنتظره می باشد. مقیاس زمانی مشاهده شده در اینجا شایسته نام حالت کوانتومی طولانی مدت است.(توضیح: در هم شکستن خصوصیات کوانتومی و در هم تنیدگی!
آنچه در میکروتوبول ها در هم شکسته است، در سایه ی نگاه دانشمندان از دریچه ی تکنیک های جدید بررسی اجزای ریزی مانند میکروتوبولهاست؛ یعنی در اینجا اتفاق متفاوت و جدیدی در مقایسه با نتایج آزمون های کوانتومی دو شکاف و ... رخ نداده است.
موج احتمال، در سایه ی مشاهده ی دانشمند، در هم شکسته است و آن را از تابع موج به حالت نقطه ای و ذره ای تبدیل کرده است. مشاهده و هوشیاری دانشمند ناظر است که این خصوصیات را به ریزلوله ها داده و شاید اگر در آینده با تکنیک های پیشرفته تری بر این اجزا نگریسته شود، دانشمند ناظر، حقایق بیشتری را مشاهده کند. آنچه رفتار ذرات کوانتومی و ریز لوله ها و دیگر اجزای کیهان را تعیین میکند، مشاهده ی ناظرِ هوشیارِ هوشمند است. بنابراین هرچند آزمون های پنروز و همکاران، مورد احترام است ولی بار دیگر ما را به سوال اول بر میگرداند که منبع هوشیاری و هوشمندی انسان، کجاست؟! به سلسله مباحث تاثیر نگاه انسان بر رفتار ذرات کوانتومی جهاندر همین کانال مراجعه شود.)

Hameroff از دانشگاه آریزونا در این مطالعه شرکت داشت. مطالعه شامل این آزمایش بود که آیا داروهای بیهوشی که می توانند هوشیاری را روشن و خاموش کنند، می توانند بر حالات کوانتومی طولانی مدت مشاهده شده در میکروتوبول ها تأثیر بگذارند یانه. اگر چنین است، این، شواهد قانع کننده ای است که میکروتوبول کوانتومی در آگاهی نقش دارد. و این به نظر می رسد با نتایج این آزمایش ها تأیید شده است. این آزمون ها نشان می دهد داروهای بیهوشی، مدت زمانی را کاهش می دهند که طی آن، میکروتوبول ها می توانند رفتار کوانتومی مشاهده شده را حفظ کنند. مدت زمانی که طول کشید تا ریزتوبول ها نور محبوس شده را دوباره ساطع کنند، با استفاده از داروهای بیهوشی حدود یک پنجم کاهش یافت.


این نتیجه بسیار مرتبط است، زیرا منشا کوانتومی آگاهی را نشان می دهد. (این مطالعه، شاید منشا کوانتومی آگاهی را مطرح کند ولی در این مطالعه منشا آن آگاهی- که رفتار ذرات کوانتومی را تعیین میکند- هنوز ناشناخته مانده است؛ به خصوص اینکه خود روگر پنروز در مطالعات جدیدش میگوید، کیهان مادی و از جمله اجزای کوانتومی آن، و قبل از همه، انفجار بزرگ،همه شان محصول جهانی دیگر در پشت آن هستند.نگاه شود به مقاله یجهانی قبل از انفجار بزرگ بوده است و سیاه چاله ها دلیل آن است.در همین کانال)
بله هرچند این مطالعات برای رسیدن به ابتدای کیهان و هوشیاری ارزشمند است ولی بار دیگر ما را بر لبه ی جهانی بزرگتر و ناشناخته- که در آن، همه ی قوانین فیزیک و کوانتوم در هم میشکند- قرار میدهد؛ جهانی با ابعادی وسیع تر و واقعی تر- که شکل ها و خصوصیات و ابعاد کیهان ما نتیجه و محصول آن است. شاید این جهان ابتدایی برای بسیاری از ما شناخته نشده باشد ولی واقعی و محرک است و باید منتظر نگاه های عمیق تر آیندگان برای کشف آن بود.)

دیدگاه بنیاد علوم طنین:
شواهد تجربی شگفت‌انگیز و غیرمنتظره‌ ی رفتار کوانتومی، در زیست‌شناسی در نمونه‌های معدنی مانند الماس ماکروسکوپی نیز ظاهر شده است، جایی که اثر کوانتومی به نام درهم تنیدگی ظاهر میشود... حتی در دمای اتاق!

نتایج توزینسکی را می توان در چارچوب پیشنهادی نسیم هرمین و همکاران او توضیح داد که در مقاله ی منتشر شده شبکه حافظه-فضای یکپارچه: از کیهان زایی تا آگاهی توضیح داده شده است.
در این کار، نویسندگان توضیح می‌دهند چگونه یک عملکرد جامع از دینامیک بازخوردی داده ها و اطلاعات در درون ساختار فضا-زمان و از طریق شبکه ی پیچیده ای از کرم‌چاله‌های پلانکی وجود دارد و تولید جرم-انرژی را تشکیل میدهد و این، قطعه ی گمشده را در درک تکامل و توسعه ی موجودات زیستی و فیزیکی خودسازمان یافته، توضیح میدهد.
منابع:

[1] تایید رزونانس کوانتومی در میکروتوبول‌های مغز https://resonance8.oldrsf.com/confirmation-quantum-resonance-brain-microtubules/

[2] https://www.resonancescience.org/blog/time-dilation-experiment-with-atomic-clock-opens-possibility-to-measure-relativistic-effects-in-matter-in-quantum-state

[3] https://s3.amazonaws.com/kajabi-storefronts-production/sites/98768/themes/1764141/downloads/q0k8LHxfR3IeIowKUZgj_USMN.pdf
https://fr.resonancescience.org/blog/l-origine-quantique-de-la-conscience-humaine-recoit-un-premier-soutien-experimental?fbclid=IwAR1XoA8bI1knfLMir6BnbhH6VFHENIR9Tab5WjFy2VBwEuaQKFhOldCBJgo برخی توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاساختار فراکتال وجود و ذهابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغز در تنهایی آسیب میبیناز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید برای درد زاحس و ادراک قسمت پنجاه و سباد و موجهزینه سنگین انسان در ازاتو با همه چیز در پیوندیدر آرزوهایت مداومت داشتهکشف مکانیسم عصبی خوانش پراست دستی و چپ دستیتاثیر رژیم گیاهخواری بر آزمون ذهنی گربه شرودینگرفاصله ها در مکانیک کوانتسردرد میگرن در کودکانابزار بقا از نخستین همانموجودات مقهور ژنها هستندنقش ویتامین K در ترمیم اساز تکینگی تا مغز از مغز تچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت شصت و ششبحثی در مورد عملکرد لوب فویتامین بی 12 در درمان دردتوهم فضای خالیدرمان تشنجگیاه خواری و گوشت خوار کدزمان واقعیت است یا توهمتری فلوپرازینافزایش سرعت پیشرفت علوم شواهدی از نوع جدیدی از حاقفس ذهنابزار بقای موجود زنده از ما اکنون میدانیم فضا خالنقش رژیم غذایی بر رشد و ااز تکامل تا مغز، از مغز تهفت سین یادگاری از میراث خواب عامل دسته بندی و حفطبرنامه و ساختار پیچیده مواکسن های شرکت فایزر آمردرک احساسات و تفکرات دیگتوصیه های سازمان بهداشت پول و شادیزیباترین چیز در افزایش ستشخیص آلزایمر سالها قبل امیدی تازه در درمان سرطاشبیه سازی میلیون ها جهان قدرت مردماتوسوکسیمایدماشین دانشچند نرمش مفید برای کمردرجهان پیوستهاستفاده از سلول های بنیاهندسه در پایه ی همه ی واکخطا در محاسبات چیزی کاملبرخی اثرات مضر ویتامین دوبینار اساتید نورولوژی ددرس گرفتن از شکست هاتکامل ابزار هوش ، راه پر پیشرفت های جدید علوم اعصزبان و شناخت حقیقت قسمت دثبت و دستکار ی حافظهانرژی خلا ممکن استضرورت زدودن افکارلحظات خوش با کودکاناختلال در شناسایی حروف و مدیریت اینترنت بر جنگنوار مغز در فراموشی هاجهشهای مفید و ذکاوتی که داطلاعاتی عمومی در مورد مهوش مصنوعی از عروسک بازی دو برابر شدن خطر مرگ و میبررسی سیستم تعادلی بدن ایافته های نوین علوم پرده رفتار وابسته به شکلتا 20 سال آینده مغز شما به آلزایمرسفرنامه سفر به بم و جنوب اولین تصویر در تاریخ از سعقیده ی بی عملمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط ماده و انرژیمرز بین انسان و حیوان کجاچیزی خارج از مغزهای ما نیحق انتخاببه هلال بنگربعد از کرونا دلخوشی بیهوهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش محدود به ابعاد چهارکلوزاپین داروی ضد جنونرویا بخشی حقیقی از زندگی تاثیر کپسول نوروهرب بر سسندرم پیریفورمیساینکه به خاطرخودت زندگی عوارض ازدواج و بچه دار شدمناطق خاصی از مغز در جستجارزش حقیقی زبان قسمت دوممطالبه ی حق خودچگونه حافظه را قویتر کنیحوادث روزگار از جمله ویربیماری های مغز و اعصاب و هوش مصنوعی درخدمت خلق وحتقویت استخوان در گرو تغذداروی فامپیریدین یا نورلکووید نوزده و خطر بیماری روش های صرفه جویی در ایجاتاثیر انتخاب از طرف محیط آیا آگاهی پس از مرگ از بیسیاره ابلهاناگر نعمت فراموشی نبود بسغیرقابل دیدن کردن مادهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز انسان برای شادمانی طاز انفجار بزرگ تا انفجار مغز چون ابزار هوش است دلیچاالش ها در تعیین منبع هوحس و ادراک قسمت چهلبیماری، رساله ای برای سلهیچ کس حقیقت را درون مغز تمرکز بر هدفداروی ضد تشنج توپیراماتکاهش سن بیولوژیکی، تنها ریشه های مشترک حیاتکایروپاکتیک چیسترژیم های غذایی و نقش مهم تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاساختار شبکه های مغزی ثابابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغز را از روی امواج بشناساز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید در سرگیجهحس و ادراک قسمت پنجاه و شباد غرور و سر پر از نخوت وهزاران سال چشم های بینا وتو با باورهایت کنترل میشدر آسمان هدیه های نادیدنکشف مکانیسمی پیچیده در برجزخوانی هایی که امروز بتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآزادی عقیده، آرمانی که تفاصله ی همیشگی تصویر سازسردرد و علتهای آنابزار بقا از نخستین همانموسیقی نونقش ژنتیک در درمان اختلااز تکینگی تا مغز از مغز تنزاع بین جهل و علم رو به پحس و ادراک سی و هفتمبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی هفدهتوهم فضای خالی یا توهم فضدرمان جدید ALSگیرنده باید سازگار با پیزمان پلانکترک امروزافسردگی و اضطراب در بیماشواهدی از دنیسوان(شبه نئقلب و عقلابزار بقای موجود زنده از ما از اینجا نخواهیم رفتنقش رژیم غذایی در رشد و اجهان قابل مشاهده بخش کوچاز تکامل تا مغز، از مغز تهم نوع خواری در میان پیشیخودآگاهی و هوشیاريبرنامه ی مسلط ژنها در اختواکسن کووید 19 چیزهایی که درک تصویر و زبان های مخلتتوصیه های غیر دارویی در سپوست ساعتی مستقل از مغز دزیر فشار کووید چه باید کرتصویر زیبا از سلولامگا سه عامل مهم سلامتشبیه سازی سیستم های کوانقدرت کنترل خوداثر مضر مصرف طولانی مدت رمبانی ذهنی سیاه و سفیدچند جهانیجهان پر از چیزهای اسرار آاستیفن هاوکینگ در مورد ههندسه زبانِ زمان استخطا در محاسبات چیزی کاملبرخی اختلالات عصبی مثانهوجود قبل از ناظر هوشمنددست آسمانتکامل جریان همیشگی خلقتپیشرفت در عقل است یا ظواهزبان و شناخت حقیقت قسمت سثبت امواج الکتریکی در عصانسان قدیم در شبه جزیره عضررهای مصرف شکر و قند بر لرزش ناشی از اسیب به عصباختلالات مخچهمداخله ی زیانبار انساننوار مغز در تشخیص بیماری جوانان وطناطلاعاتی عمومی در مورد مهوش مصنوعی از عروسک بازی دو برابر شدن خطر مرگ و میبررسی علل کمر درد در میانیاد گرفتن مداومرفتار اجتماعی انسان، حاصتا بحر یفعل ما یشاآملودیپین داروی ضد فشار سفری به آغاز کیهاناولین دارو برای آتاکسی فعلم و ادراک فقط مشاهده ی منابع انرژی از نفت و گاز ارتباط متقابل با همه ی حیمرز جدید جستجو و اکتشاف، چیزی شبیه نور تو نیستحقیقت قربانی نزاع بین بی به کدامین گناه کشته شدندبعد از کرونا دلخوشی بیهوهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانش بی نهایتکلام و زبان، گنجینه ای بسرویا تخیل یا واقعیتتاثیر کتامین در درمان پاسندرم پس از ضربه به سراینکه خانواده ات سالم باعید نوروز مبارکمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارزش حقیقی زبان قسمت سوممطالبی در مورد تشنجنگاه محدود و تک جانبه، مشحکمت الهی در پس همه چیزبیماری وسواسهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتقویت حافظه یا هوش مصنوعداروی لیراگلوتیدکودک هشت ساله لازم است آدروش هایی برای جلوگیری از تاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا امکان بازسازی اندامهسیاره ابلهاناگر نعمت فراموشی نبود بسغرور و علممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز انسان رو به کوچک تر شاز بحث های کنونی در ویروسمغز چگونه صداها را فیلتر ناتوانی از درمان برخی ویحس و ادراک قسمت چهل و هفتبیندیشهیچ اندر هیچتمساح حد واسط میان مغز کودارویی خلط آورکار با یگانگی و یکپارچگیرژیم های غذایی و نقش مهم تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی سازگاری با محیط بین اجزاابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغز زنان جوانتر از مغز مراز تکینگی تا مغز از مغز تنرمشهای مهم برای تقویت عحس و ادراک قسمت بیست و چهبار بزرگ ایستادن بر دو پاهستي مادي ای که ما کوچکترتو باید نیکان را به دست بدر آستانه ی موج پنجم کوویکشف ارتباط جدیدی از ارتبرحم مصنوعیتاریک ترین بخش شبآسيب میکروواسکولاریا آسفتون های زیستیسردرد تنشنابزار بقا از نخستین همانموسیقی هنر مایع استنقش گرمایش آب و هوا در هماز تکینگی تا مغز از مغز تنزاع بین علم و نادانی رو حس و ادراک- قسمت پنجاه و بحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین دی گنجینه ای بزرتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)گالکانزوماب، دارویی جدیزمان به چه دلیل ایجاد میشترکیب آمار و ژنتیکاقلیت خلاقشیشه ی بازالتی و سیلیکونقلب دروازه ی ارتباطابزار بقای موجود زنده از ما اشیا را آنطور که هستندنقش زنجبیل در جلوگیری از جهان موازی و حجاب هااز تکامل تا مغز، از مغز تهمه چیز در زمان مناسبخودآگاهی و هوشیاريبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱واکسن کرونا و گشودن پنجردرک حقیقت نردبان و مسیری توصیه هایی در مصرف ماهیپوشاندن خود از نورزیرفون داروی ضد ام استصویر زیبای اصفهانامروز دانش ژنتیک هیچ ابهشبکه های مصنوعی مغز به درقدرت انسان در نگاه به ابعاثرات فشار روحی شدیدمباحث مهم حس و ادراکچند جهانیجهان پر از چیزهای جادویی استیفن هاوکینگ در تفسیر هنر حفظ گرهخطای ادراک کارمابرخی اصول سلامت کمروراپامیل در بارداریدستورالعمل مرکز کنترل بیتکامل داروینی هنوز در حاپیشرفت ذهن در خلاقیت استزبان جانسوزجلوتر را دیدنانسان میوه ی تکاملضررهای شکر بر سلامت مغزلرزش عضله یا فاسیکولاسیواختلالات حرکتی در انسانمدارک ژنتیکی چگونه انساننوار مغزی روشی مهم در تشخجواب دانشمند سوال کننده اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش مصنوعی از عروسک بازی دو سوی واقعیتبزرگ فکر کنیاد بگیر فراموش کنیرقیبی قدرتمند در برابر متابوهای ذهنیآموزش نوین زبانسقوط درون جاذبه ای خاص، چاولین دروغعلم و روحمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط چاقی و کاهش قدرت بمزایای شکلات تلخ برای سلنکاتی در مورد تشنجحقیقت آنطور نیست که به نظبه امید روزهای بهترتفکر قبل از کارهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان موفق به بازگردکلرال هیدرات برای خوابانرویا حقی از طرف خداتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما کالا هستیمسندرم سردرد به دلیل افت فاینترنت بدون فیلتر ماهواعامل کلیدی در کنترل کارآمنبع هوشیاری کجاست قسمت ارزش خود را چگونه میشناسمطالعه ای بیان میکند اهدنگاه انسان محدود به ادراحافظه میتواند بزرگترین دبیماری کروتز فیلد جاکوبهوش احساسیتقویت سیستم ایمنیداروی تشنجی دربارداریکودک ایرانی که هوش او از روش هایی ساده برای کاهش اتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا انسان با مغز بزرگش اخسیر آفرینش از روح تا مغز اگر با مطالعه فیزیک کوانمقالاتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز انسان رو به کوچکتر شداز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز ناتوان از توجیه پیداناتوانی در شناسایی چهره حس و ادراک قسمت چهل و هشتبیهوش کردن در جراحی و بیمهیچگاه از فشار و شکست نترتنفس هوازی و میتوکندریداستانها و مفاهیمی اشتباتنفس هوازی و میتوکندریدخالت در ساختار ژنهاکاربرد روباتهای ريزنانورژیم ضد التهابیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکستم با شعار قانون بدترین ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغزهای کوچک بی احساساز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ماشین باید نتایج را پحس و ادراک قسمت بیست و یکبار سنین ابزار هوشمندی اهستی ما پس از شروعی چگال تو تغییر و تحولیدر درمان بیماری مولتیپل کشف جمجمه ای درکوه ایرهورحم مصنوعیتاریکی من و تو و گرد و غباآسیب ها ناشی از آلودگی هوفروتنی و غرورسردرد سکه ایابزار بقا از نخستین همانمیهمانهای ناخوانده عامل نقش پیش زمینه ها و اراده از تکینگی تا مغز از مغز تنزاع بین علم و جهل رو به پحس و ادراک- قسمت بیست و پبحثی درباره هوش و تفاوتهویروس مصنوعیتوهم چیستگام کوچک ولی تاثیرگذارزمان شگفت انگیزترکیب حیوان و انسانالکترومغناطیس شنوایی و هشکل های متفاوت پروتئین هقلب روباتیکابزار بقای موجود زنده از ما به جهان های متفاوت خودنقش زبان در سلطه و قدرت اجهان ما میتواند به اندازاز تکامل تا مغز، از مغز تهمه چیز در زمان کنونی استخودروهای هیدروژنیبرین نت به جای اینترنتواکسن کرونا از حقیقت تاتدرک دیگرانتوضیحی ساده در مورد هوش مپیموزایدزیرک ترین مردمتصویربرداری فضاپیمای آمانفجار و توقف تکاملی نشاشبکیه های مصنوعیقدرت ذهناثرات مفید قهوهمجموعه های پر سلولی بدن مچند روش ساده برای موفقیتجهان دارای برنامهاستخوان های کشف شده، ممکهنر رها شدن از وابستگیخطای حسبرخی بیماری ها که در آن بورزش هوازی مرتب خیلی به قدغدغه نتیجه ی نادانی استتکامل داروینی هنوز در حاپیشرفتی مستقل از ابزار هزبان ریشه هایی شناختی اسجمجمه انسان های اولیهانسان ها می توانند میدان طلوع و حقیقتلزوم سازگاری قانون مجازااختلالات صحبت کردن در انمروری بر تشنج و درمان هاینوار عصب و عضلهجوسازی مدرناعتماد به خودهوش مصنوعی از عروسک بازی دولت یا گروهکبزرگ شدن مغز محدود به دوریادگیری مهارت های جدید درموزی از نخستین تمدن بشرتاثیر فکر بر سلامتآمارهای ارائه شده در سطح سلول های بنیادیاولین سلول مصنوعیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمنابع انرژی از نفت و گاز مسمومیت دانش آموزان، قماچگونه مولکول های دی ان ایحقیقت افرادبه بالا بر ستارگان نگاه کتفکر خلا ق در برابر توهم هوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان نورون مصنوعی سکمردردرویاها از مغز است یا ناخوتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما تنها موجودات زنده سوپاپ ها یا ترانزیستورهاایندرالعادت همیشه خوب نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت از فرد ایستا و متعصب بگذرمعماری، هندسه ی قابل مشانگاه از بیرون مجموعهحافظه و اطلاعات در کجاست بیماری گیلن باره و بیمارهوش احساسیتلقین اطلاعات و حافظهداروی جدید ALSکودکان میتوانند ناقل بی روش جدید تولید برقتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آسیستم تعادلی بدناگر تلاش انسان امروز براتاثیر ویتامین دی بر بیمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز ایندگان چگونه استاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز و اخلاقنادیدنی ها واقعی هستندحس و ادراک قسمت چهل و دومبیهوشی در بیماران دچار اهیپرپاراتیروئیدیسمتنفس بدون اکسیژندر مانهای کمر دردکاربرد روباتهای ريز، در رژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت چهارمستم، بی پاسخ نیستابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری در کجاست؟ قمغزتان را در جوانی سیم کشاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغز انسان سه هزار سالحس و ادراک قسمت بیست و دوبارداری بدون رحمو هر کس تقوای خدا پیشه کنتو جهانی هستی که خودش را در سال حدود 7 میلیون نفر کشف جدید تلسکوپ جیمز وبرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتاریکی و نورآشنا پنداریفرگشت و تکامل تصادفی محض سردرد عروقی میگرنابزار بقا از نخستین همانمیوتونیک دیستروفینقش آتش در رسیدن انسان بهاز تکینگی تا مغز از مغز تنسبت ها در کیهانحس و ادراک- قسمت شصت و چهبحثی درباره هوش و تفاوتهویرایش DNA جنین انسان، بردرمان جدید میگرن با انتی توهم وجودگامی در درمان بیماریهای زنجیرها را ما باید پاره کترازودونالکتروتاکسی(گرایش و حرکشکل پنجم مادهقلب را نشکنابزار بقای موجود زنده از ما با کمک مغز خود مختاريمنقش زبان در سلطه و قدرت اجهان مادی، تجلی فضا در ذهاز روده تا مغزهمه چیز، ثبت می شودخورشید مصنوعیبرای یک زندگی معمولیواکسن کرونا ساخته شده تودرک درست از خود و هوشیاریتیوتیکسن داروی ضد جنونپیموزایدزیست شناسی کل در جزء فراکتصور از زمان و مکانانقراض را انتخاب نکنیدشباهت مغز و کیهانقدرت عشقاثرات مفید روزه داریمحل درک احساسات روحانیچندین ماده غذایی که ماننجهان در حال نوسان و چرخشاستروژن مانند سپر زنان دهنر، پر کردن است نه فحش دخطر آلودگی هوابرخی بیماری های خاص که بدورزش هوازی ، بهترین تمریذهن ما از در هم شکستن منبتکامل داروینی هنوز در حاپاسخ گیاهان در زمان خوردزبان شناسی مدرن در سطح سلجنبه های موجی واقعیتانسان یک کتابخانه استطلای سیاهلزوم سازگاری قانون مجازااختلالات عضلانی ژنتیکمرکز هوشیاری، روح یا بدن نوبت کودکانجامعه ی آسمانیاعتماد به خودهوش مصنوعی از عروسک بازی دوچرخه سواری ورزشی سبک و بزرگ شدن تقریبا ناگهانی یادآوری خواب و رویارمز و رازهای ارتباط غیر کتاثیر مشاهده بر واقعیت بآن چیزی که ما جریان زمان سلول های بنیادی منابع و ااوکرلیزوماب داروی جدید شعلم به ما کمک میکند تا مومنابع انرژی از نفت و گاز مسیر دشوار تکامل و ارتقاچگونه میتوان با قانون جنحقیقت اشیابه بالاتر از ماده بیندیشتفاوت مغز انسان و میمون ههوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان یک فرضیه رادیککمردرد ناشی از تنگی کانارویاهای پر رمز و حیرتی درتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا مغز تا بزرگسالی توسعسوپاپ ها یا ترانزیستورهاایا کوچک شدن مغزانسان العادت کن خوب حرف بزنیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از مخالفت بشنومعنی روزهنگاه از دور و نگاه از نزدحافظه و اطلاعات در کجاست بیماری آلزایمر، استیل کوهوش در طبیعتتلاش ها برای کشف منابع جدداروی جدید s3 در درمان ام کودکان خود را مشابه خود تروش صحبت کردن در حال تکامتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آسیستم دفاعی بدن علیه مغز اگر خواهان پیروزی هستیصفحه اصلیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز ابزار بقای برتر مادیاز تکنیکی تا مغز از مغز تمغز و اخلاقنادانی در قرن بیست و یکم،حس و ادراک قسمت چهل و سومبیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالتنها مانع در زندگی موارد در محل کار ارزش خودت را بکتاب گران و پرهزینه شد ولرژیم غذایی ضد التهابیتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت هفتمستون فقرات انسان دو پا جلابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قمغزتان را در جوانی سیمکشاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغزهای ما ارتقا یافت حس و ادراک قسمت بیست و سوبازگشت از آثار به سوی خداوفور و فراوانیتو دی ان ای خاص ميتوکندريدرمان های اسرار آمیز در آکشتن عقیده ممکن نیسترساناها و ابر رساناها و عتاریکی خواهد ترسیدآشنا پنداریفراموش کارها باهوش تر هسابزار بقا از نخستین همانمیگرن و پروتئین مرتبط با نقش انتخاب از طرف محیط، ناز تکینگی تا مغز- از مغز نسبت طلایی، نشانه ای به سحساسیت روانی متفاوتبحثی درباره هوش و تفاوتهواقعیت فیزیکی، تابعی از درمان جدید کنترل مولتیپلتوهم وجودگامی در درمان بیماریهای زندگی هوشمند در خارج از زتراشه ی بیولوژِیکالکترودهای کاشتنیشکست حتمیقیچی ژنتیکیابزارهای پیشرفته ارتباط ما بخشی از این جهان مرتبطنقش سجده بر عملکرد مغزجهان مرئی و نامرئیاز سایه بگذرهمه ی سردردها بی خطر نیستخوش قلبی و مهربانیبرای پیش بینی آینده مغز دواکسن ایرانی کرونا تولیددرک عمیق در حیواناتتیک و اختلال حرکتیپیچیدگی های مغزمگسزیست، مرز افق رویداد هستتصادف یا قوانین ناشناختهانواع سکته های مغزیشباهت مغز با کیهان مادیقطار پیشرفتاثرات مضر ماری جوانامحل درک احساسات روحانی دنه به اعدامجهان در حال ایجاد و ارتقااسرار آفرینش در موجهوموارکتوس ها ممکن است دخطرات هوش مصنوعیبرخی توجهات در ببمار پارورزش و میگرنذهن چند جانبه نیازمند نگتکامل داروینی هنوز در حاپختگی پس از چهل سالگي به زبان شناسی نوین نیازمند جنسیت و تفاوت های بیناییانسان باشطوفان فقر و گرسنگی و بی سلزوم عدم وابستگی به گوگل اختراع جدید اینترنت کوانمرکز حافظه کجاستنور درونجاودانگی مصنوعیاعداد بینهایت در دنیای مهوش مصنوعی از عروسک بازی دورترین نقطه ی قابل مشاهبزرگترین خطایی که مردم مژن همه چیز نیسترمز پیشرفت تواضع است نه طتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآنچه ناشناخته است باید شسلول های بدن تو پیر نیستنايندگان چگونه خواهند دیدعلم بدون توقفمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط هوش ساختار مغز و ژمسئول صیانت از عقیده کیسچگونه مغز پیش انسان یا همحقیقت تنها چیزی است که شابه خودت مغرور نشوتفاوت ها و تمایزها کلید بهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان ژنی از مغز انسکمردرد و علل آنرویای شفافتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا همه جنایت ها نتیجه بیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاایا این جمله درست است کسیعادت کردن به نعمتمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تمعادله ها فقط بخش خسته کننگاه از درون مجموعه با نگحافظه و اطلاعات در کجاستبیماری الزایمرهوش عاطفی بیشتر در زنانتلاش هایی در بیماران قطع داروی جدید میاستنی گراویکودکان را برای راه آماده روشهای نو در درمان دیسک بتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه سکوت و نیستیاپی ژنتیکسوالات پزشکیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز ابزار برتر بقااز تکینگی تا مغز و از مغز مغز و سیر تکامل ان دلیلی نازوکلسینحس و ادراک قسمت نهمبیان ژن های اسکیزوفرنی دهدف یکسان و مسیرهای مختلتنها در برابر جهاندر چه مرحله ای از خواب ، رکتاب زیست شناسی باوررژیم غذایی ضد دردتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت اولفلج نخاعی با الکترودهای سخن و سکوتابزار بقا از نخستین همانمنبع خواب و رویامغط یک گیرنده استاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ویروس کرونای دلتا واحس و ادراک قسمت بیستمبازگشت به ریشه های تکاملوقت نهيب هاي غير علمي گذشتو در میانه ی جهان نیستی درمان های بیماری آلزایمرگل زندگیرشته نوروایمونولوژی و نقتاریخ همه چیز را ثبت کردهآغاز فصل سرما و دوباره تکفراموشی همیشه هم بد نیستابزار بقای موجود زنده از میگرن سردردی ژنتیکی که بنقش اتصالات بین سلولهای از تکینگی تا مغز- از مغز نشانه های گذشته در کیهان خفاش با شیوع همه گیری جدیبحثی درباره احساسات متفاواقعیت چند سویهدرمان جدید سرطانتوهم بی خداییگاهی لازم است برای فهم و زندگی بی دودتربیت کودکان وظیفه ای مهالگو و عادت را بشکن و در اشگفت نیست من عاشق تو باشمقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصابزارهای بقا از نخستین هما تحت کنترل ژنها هستیم ینقش غذاها و موجودات درياجهان مشارکتیاز علم جز اندکی به شما داهمیشه چشمی مراقب و نگهباخوشبختی دور از رنج های مبرای اولین بار دانشمندانواکسن اسپایکوژندرگیری قلب در بیماری ویرتیروفیبان موثر در سکته ی پیچیدگی های مغزی در درک ززاوسکا درمان گوشرتظاهر خوابیده ی مادهانگشت ماشه ایشباهت کیهان و مغزلمس کوانتومیاجزای پر سلولی بدن انسان محدودیت چقدر موثر استنه جنگ و نه خونریزیجهان ریز و درشتاسرار بازسازی اندام هاهورمون شیرساز یا پرولاکتدفاع در برابر تغییر ساختبرخی توصیه ها برای واکسیورزش بهترین درمان بیش فعذهن هوشیار در پس ماده ی متکامل زبانپروژه ی ژنوم انسانیزبان، نشان دهنده ی سخنگو جنسیت و تفاوت های بیناییانسان جدید از چه زمانی پاطوفان زیباییمقاومت به عوارض فشار خون ادامه بحث تکامل چشممرکز حافظه کجاستنورون هاي مصنوعی می توانجایی خالی نیستبقای حقیقی در دور ماندن اهوش مصنوعی از عروسک بازی ديدن با چشم بسته در خواب ژن همه چیز نیسترمز بقای جهش ژنتیکیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آنچه واقعیت تصور میکنیم سلول عصبی شاهکار انطباق ايا اراده آزاد توهم است یعلم در حال توسعهمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط پیوسته ی جهانمسئولیت جدیدچگونه هموساپينس بر زمین حقیقت خواب و رویابه دنبال رستگاری باشتفاوت ها را به رسمیت بشناهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان پاسخ کوانتومی کمردرد با پوشیدن کفش مناروان سالمتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی می تواند نسوخت هیدروژنی پاکایا ابزار هوشمندی یا مغز عادت دادن مغز بر تفکرمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تمعجزه های هر روزهنگاه حقیقی نگاه به درون احباب های کیهانی تو در توبیماری ای شبیه آلزایمر و هوش عاطفی در زنان بیشتر اتلاشی برای درمان قطع نخاداروی جدید برای میاستنی کوری گذرای ناشی از موبایروشهای شناسایی قدرت شنواتاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دسکوت، پر از صداابتدا سخت ترین استپیامهای کاربرانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز از بسیاری حقایق می گراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز کوانتومینباید صبر کرد آتش را بعد حس و ادراک قسمت چهارمنبرو و انرژی مداومحس و ادراک قسمت نوزدهمبیان حقیقتهدف یکسان، در مسیرهای متتنبیه چقدر موثر استدر ناامیدی بسی امید استکتاب طبیعت در قالب هندسهراه فراری نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت دومفلج بل، فلجی ترسناک که آنسخن پاک و ثابتابزار بقا از نخستین همانمنتظر نمان چیزی نور را بهنقش قهوه در سلامتیاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا پس از بیدار شدن از خوحس و ادراک قسمت دهمبازخورد یا فیدبکوقتی فهمیدی خطا کردی برگتوقف؛ شکستدرمان های جدید میگرنگلوله ی ساچمه ایرشد مغز فرایندی پیچیده اتازه های اسکیزوفرنی(جنوآغاز مبهم آفرینشسرعت فکر کردن چگونه استفرایند پیچیده ی خونرسانیابزار بقای موجود زنده از میگرن شدید قابل درمان اسنقش تیروئید در تکامل مغزاز تکینگی تا مغز- از مغزتنشانه های پروردگار در جهخلا، حقیقی نیستبحثی درباره احساساتی غیرواقعیت چیستدرمان سرطان با امواج صوتتوهم تنهاییگاهی مغز بزرگ چالش استزندگی در جمع مواردی را برترجمه ای ابتدایی از اسراالگوی بنیادین و هوشیاریشگفت انگیز بودن کیهانقانون مندی نقشه ژنتیکی مابزارهای بقا ازنخستین هممانند آب باشنقش غذاها و موجودات درياجهان هوشمندازدواج های بین گونه ای، رهمیشه اطمینان تو بر خدا بخانه ی تاریکبرای تمدن سازی، باید در بواکسن اسپایکوژن ضد کرونادرگیری مغز در بیماری کویتکنولوژی جدید که سلول هاپیوند قلب خوک، به فرد دچازبان مشترک ژنتیکی موجوداتظاهری از ماده است که بیدانگشت نگاری مغز نشان میدشباهت زیاد بین سلول هاي علوب فرونتال یا پیشانی مغاجزایی ناشناخته در شکل گمحدودیت های حافظه و حافظچه زیاد است بر من که در ایجهان شگفت انگیزاصل بازخوردهوش فوق العاده، هر فرد اسدقیق ترین تصاویر از مغز ابرخی درمان های Spinal Muscular Atورزش در کمر دردذهن تو همیشه به چیزی اعتقتکامل زبانپروژه ی ژنوم انسانیزبان، وسیله شناسایی محیطجهل مقدسانسان خطرناکترین موجودطولانی ترین شبمقابله ی منطقی با اعتراضاداراوون تنها داروی تاییمرکز خنده در کجای مغز استنورون های ردیاب حافظهجاذبهبلندی در ذهن ما درک بلندیهوش مصنوعی از عروسک بازی دی متیل فومارات(زادیوا)(ژن هوش و ساختارهای حیاتی رمز جهانتاثیر نگاه انسان بر رفتاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی سلولهای ایمنی القا کنندهايا اراده آزاد توهم است یعلم راهی برای اندیشیدن امنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط انسانی، محدود به مسئولیت در برابر محیط زیچگونه هوشیاری خود را توسحقیقت در علم، هرگز نهایی به زودی شبکه مغزی به جای تفاوت های بین زن و مرد فقهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان اولین سلول مصنکنفرانس تشنج هتل کوثر اصروبات های ریز در درمان بیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرسودمندی موجودات ابزی بر ایا بیماری ام اس (مولتیپعارضه جدید ویروس کرونا سمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تمعجزه ی علمنگاه دوبارهحد و مرزها توهم ذهن ماستبیماری ای شبیه ام اس مولتهوش عاطفی در زنان بیشتر اتلاشی تازه برای گشودن معداروی جدید برای ای ال اسکی غایب شدی تا نیازمند دلروشی برای بهبود هوش عاطفتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیسکته مغزیابتدایی که در ذهن دانشمنسایتهای دیگرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز به تنهایی برای فرهنگ از تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیحس و ادراک قسمت هفتمبیست تمرین ساده برای جلوهدف از تکامل مغزتهدیدهای هوش مصنوعیدر هم تنیدگی مرزها و بی مکتاب، سفری به تاریخراه های جدید برای قضاوت رتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت سومفلج خوابسختی ها رفتنی استابزار بقا از نخستین همانمنحنی که ارتباط بین معرفنقش مهاجرت در توسعه نسل ااز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ارتعاش بسیار مهم استحس و ادراک قسمت دوازدهمبازسازي مغز و نخاع چالشی وقتی پر از گل شدی خودت را تولید مثل اولین ربات های درمان های جدید در بیماری گلوئونرشد مغز علت تمایل انسان بتازه های بیماری پارکینسوإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسعی کن به حدی محدود نشویفرایند تکامل و دشواری هاابزار بقای موجود زنده از میدان مغناطيسي زمین بشر نقش حفاظتی مولکول جدید داز تکینگی تا مغز، از مغز نظام مثبت زندگیخلا، خالی نیستبخش فراموش شده ی حافظهواقعیت چیستدرمانهای بیماری پارکینستوهم جدایی و توهم علمگذر زمان کاملا وابسته به زندگی در سیاهچالهترس و آرمان هاالگوبرداری از طبیعتشگفت زده و حیران باشقانون گذاری و تکاملابزارهای بقای موجود زندهماه رجبنقش غذاها و موجودات درياجهان هوشیاراسکار، لگوی هوشمندهمیشه داناتر از ما وجود دخانواده پایداربرای خودآگاه بودن تو بایواکسن دیگر کرونا ساخته شدرگیری مغز در بیماران مبتکنولوژی جدید که سلول هاپیوند مغز و سر و چالشهای زبان چهار حرفی حیات زمینتعداد کلی ذهن ها در جهان انتقال ماده و انرژیشباهت زیاد بین سلول هاي علوتیراستاماحیای بینایی نسبی یک بیممخچه فراتر از حفظ تعادلنه عدم مطلق بلکه عدم با قجهانی که نه با یک رخداد و اصل علت و تاثیرهوش مصنوعی می تواند بر احدل به دریا بزنبرخی روش های تربیتی کودکوزن حقیقی معرفت و شناختذهن خود را مشغول هماهنگیتکامل زبان انسان از پیشیپروانه ی آسمانیسفر فقط مادی نیستجهان فراکتالانسان عامل توقف رشد مغزطی یکصد هزار سال اخیر هرچمقابله با کرونا با علم اسادب برخورد با دیگرانمرگ چیستنوروپلاستیسیتی چیستجاذبه و نقش آن در شکلگیریبلوغ چیستبزرگترین درد از درون است هوش مصنوعی از عروسک بازی دین، اجباری نیستژن یا نقشه توسعه مغز و نقرمز جهان خاصیت فراکتالتاثیر نگاه انسان بر رفتاآنها نمیخواهند دیگران راسلولهای بنیادی مصنوعی درای نعمت من در زندگیمعلم ساختن برج های چرخانمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط از بالا به پایین ممستند جهان متصلچگونه واکسن کرونا را توزحقیقت راستین انسان علم ببه زیر پای خود نگاه نکن بتفاوت های تکاملی در مغز وهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدانشمندان تغییر میدان مغکنگره بین المللی سردرد دروبات کیانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش ارثی دریافتی از پسیلی محکم محیط زیست بر انایا بدون زبان میتوانیم تعدم توقف تکامل در یک اندامنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تمعجزه ی علم در کنترل کروننگاهی بر قدرت بینایی دراحریص نباشبیماری اسپینال ماسکولار هوشمندی کیهانتلاشی جدید در درمان ام اسداروی جدید برای دیابتکیهان خود را طراحی میکندروشی جدید در درمان قطع نختاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی سال سیزده ماههابتذال با شعار دینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بیش از آنچه تصور میشواز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیحس و ادراک قسمت هفدهمبیش از نیمی از موارد انتقهدف از خلقت رسیدن به ابزاتو یک معجزه ایدر هم تنیدگی کوانتومیکتابخانهراه های جدید برای قضاوت رتاثیر درجه حرارت بر عملکآب، زندگی است(قسمت پنجم)فلج خواب چیستسرنوشتابزار بقا از نخستین همانمنشأ اطلاعات و آموخته ها نقش میدان مغناطیسی زمین از تکینگی تا مغز از مغز تچرا بیماری های تخریبی مغحس و ادراک قسمت سومبحتی علمی درباره تمایل بوقتی تو از یاد گرفتن باز تولید یا دریافت علمدرمان های رایج ام اسگمان میکنی جرمی کوچکی در رشد در سختی استتبدیل پلاستیک به کربن و سافت فشار خون ناگهانی در وشلیک فراموشیفرایند حذف برخی اجزای مغابزار بقای موجود زنده از میدان های مغناطیسی قابل نقش حیاتی تلومر دی ان آ داز تکینگی تا مغز، از مغز نظریه ی تکامل در درمان بیخلاصه ای از مطالب همایش مبخش های تنظیمی ژنومواقعیت های متفاوتدرهای اسرارآمیز و پوشیدهتوهم جسمگذشته را دفن کنزندگی زمینی امروز بیش از تسلیم شدن از نورون شروع مالتهاب شریان تمپورالشگفتی های زنبور عسلقانون جنگلابزارهای بقای از نخستین ماپروتیلیننقش غذاها در کاهش دردهای جهان های بسیار دیگراساس انسان اندیشه و باور همیشه راهی هستخار و گلبرای زندگی سالم، یافتن تواکسن دیگری ضد کرونا از ددرگیری مغزی در سندرم کووتکینگیپیوند اندام از حیوانات بزبان نیاز تکاملی استتعذیه ی ذهناندوه در دنیا استشجاعت و ترسلوزالمعده(پانکراس)مصنوعاحیای بینایی نسبی یک بیممخچه ، فراتر از حفظ تعادلنهایت معرفت و شناخت درک عجهانی که از یک منبع، تغذیاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش مصنوعی و کشف زبان هایدلایلی که نشان میدهد ما ببرخی سلولهای عصبی در تلاوزوز گوشذهن سالمتکامل ساختار رگهای مغزی پرواز از نیویورک تا لوس آسفر نامه سفر به بم و جنوب انسانیت در هم تنیده و متصطبیعت موجی جهانملاحظه های اخلاقی دربارهادراک ما درک ارتعاشی است مرگ و میر پنهاننوروز یا روز پایانیجدایی خطای حسی استبلعیدن ستاره توسط سیاهچابسیاری از بیماری های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی دید تو همیشه محدود به مقدژنها نقشه ایجاد ابزار هورنگ کردن، حقیقت نیستتاثیر ویتامین دی بر بیماآنان که در قله اند هرگز خسلام تا روشناییای آنکه نامش درمان و یادشعلایم کمبود ویتامین E را منابع انرژی از نفت و گاز ارتباط بین هوش طبیعی و هومشکل از کجاستچگونه آن شکری که می خوریمحقیقت غیر فیزیکیبوزون هیگز چیستتفاوت های زبانی سرمنشا تهوش مصنوعی به شناسایی کادانشمندان روش هاي جدیدی کنگره بین المللی سردرد دروح در جهانی دیگر استتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش سریعی که بدون احسسینوریپا داروی ترکیبی ضدایا تکامل هدفمند استعدم درکمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نشانه ها و آثار درک شدمعجزه در هر لحظه زندگینگاهی بر توانایی اجزاي بحرکت چرخشی و دائمی کیهانبیماری اضطراب عمومیهوشیاری و وجودتمایل زیاد به خوردن بستنداروی جدید ضد میگرنکیهانِ هوشیارِ در حال یاروشی جدید در درمان نابینتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مسانسور از روی قصد بسیاری ابداع دی ان ای بزرگترین دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز برای فراموشی بیشتر کاز تکینگی تا مغز از مغز تنتایج نادانی و جهلحس و ادراک قسمت هجدهمبیشتر کمردردها نیازی به هر چیز با هر چیز دیگر در تتو یک جهان در مغز خودت هسدر هم تنیدگی کوانتومی و پکجای مغز مسئول پردازش تجراه پیروزی در زندگی چیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآثار باستانی تمدن های قدفلج دوطرفه عصب 6 چشمسریع دویدن مهم نیستابزار بقا از نخستین همانمنشاء کوانتومی هوشیاری انقش محیط زندگی و مهاجرت داز تکینگی تا مغز از مغز تچرا حیوانات سخن نمی گوینحس و ادراک قسمت سی و هشتمبحث درباره پیدایش و منشا ویتنام نوعی کرونا ویروس تولید پاک و فراوان انرژیدرمان های علامتی در ام اسگنجینه ای به نام ویتامین ز گهواره تا گورتبدیل تراکت صوتی مصنوعی افت هوشیاری به دنبال کاهشلیک فراموشیفراتر از دیوارهای باورابزار بقای موجود زنده از میدان بنیادین اطلاعاتنقش خرچنگ های نعل اسبی دراز تکینگی تا مغز، از مغز نظریه ی تکامل در درمان بیخلاصه ای از درمان های جدیبخش بزرگی حس و ادراک ما اواقعیت و مجازدروغ نگو به خصوص به خودتتوهمات و شناخت حقیقتگربه شرودینگر و تاثیر مشزندگی زودگذرتشنچ پانایوتوپولوس تشنج امیوتروفیک لترال اسکلروشانس یا تلاشقانون جنگلابزارهای دفاعی و بقای موماجرای جهل مقدسنقشه مغزی هر فرد منحصر بهجهان هایی در جهان دیگراستفاده از مغز، وزن را کمهمیشه عسل با موم بخوریمخارق العاده و استثنایی ببرخی ملاحظات در تشنج های واکسن سرطاندرگیری مغزی در سندرم کووتکامل فردی یا اجتماعیپیوند سر آیا ممکن استزبان و کلمه حتی برای کسانتغییر الگوی رشد مغزی با زاندوه دردی را دوا نمیکندشرکت نورالینک ویدیویی ازلیروپریم داروی ترکیبی ضداحساس گذر سریعتر زمانمخچه ابزاري که وظیفه آن فنهایت در بی نهایتجهانی در ذهناصول انجام برخی نرمش ها دهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدنیای شگفت انگیز کوانتومبرخی سيناپسها طی تکامل و یک پیام منفرد نورون مغزی ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتکامل شناخت انسان با کشفپروتز عصبی برای تکلمسفر به مریخ در 39 روزانسان، گونه ای پر از تضادطبیعت بر اساس هماهنگیملاحظات بیهوشی قبل از جرادغام میان گونه های مختلمرگ و میر بسیار بالای ناشنوشیدن چای برای مغز مفید جریان انرژی در سیستم های بنی عباس، ننگی بر تاریخبسیاری از بیماری های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی دیدن خدا در همه چیزژنها ، مغز و ارادهرنگین کمانتاثیر ویروس کرونا بر مغز آنزیم تولید انرژی در سلوسلسله مباحث هوش مصنوعیایمپلانت مغزی کمک میکند علایم کمبود ویتامین E را منابع انرژی از نفت و گاز ارتباط شگفت مغز انسان و فمشکلات نخاعیچگونه انتظارات بر ادراک حقیقت غیر قابل شناختبوزون هیگز جهان را از متلتفاوت ایستایی و تکاپوهوش مصنوعی در کامپیوترهادانشمندان روشی برای تبدیکنترل همجوشی هسته ای با هروح رهاییتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هشیاری کوانتومی وجودسیگار عامل افزایش مرگ ومایجاد احساساتعسل طبیعی موثر در کنترل بمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نظر علم اعصاب یا نرووسمعرفت و شناختنگاهت را بلند کنحس چشایی و بویاییبیماری بیش فعالیهوشیاری کوانتومیتمدن قدیمی ای در جنوب ایرداروی جدید ضد الزایمرکیست هیداتید مغزروشی جدید در درمان سکته متاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروسانسور بر بسیاری از حقایابزار هوش در حال ارتقا ازمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگ چالش است یا منفعاز تکینگی تا مغز از مغز تنجات در راستگوییحس و ادراک قسمت هشتمبا هوش مصنوعی خودکار روبهر جا که جات میشه، جات نیتو کز محنت دیگران بی غمیدر هم تنیدگی کوانتومی و دکرونا چه بر سر مغز می آورراه انسان شدن، راه رفتن وتاثیر رو ح و روان بر جسمآرامش و دانشفناوری هوش مصنوعی نحوه خسریعترین کامپیوتر موجودابزار بقا از نخستین همانمهندسی ژنتیک در حال تلاش نقش نگاه از پایین یا نگاهاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا حجم مغز گونه انسان درحس و ادراک قسمت سی و ششمبحثي درباره هوش و تفاوتهویتامین E برای فعالیت صحتولید سلولهای جنسی از سلدرمان ژنتیکی برای نوآوریگویید نوزده و ایمنی ساکتزمین در برابر عظمت کیهانتبدیل سلولهای محافط به سافتخار انسانشنا در ابهای گرم جنوب نیافرد حساس از نظر عاطفی و بابزار بقای موجود زنده از میدازولام در درمان تشنج نقش داروهاي مختلف معروف از تکینگی تا مغز، از مغز نظریه ی ریسمانخم شدن فضا-زمانبخش بزرگتر کیهان ناشناختواقعیت و انعکاسدریای خداتوپیراماتگزیده ای از وبینار یا کنفزندگی سلول در بدن، جدای اتشنج چیستامید نیکو داشته باش تا آنشاهکار قرنقانونمندی و محدودیت عالمابعاد و نیازهای تکاملیماجرای عجیب گالیلهنقشه های مغزی جدید با جزیجهان یکپارچهاستفاده از هوش مصنوعی در همجوشی هسته ای، انرژِی بخبر مهم تلسکوپ هابلبرخی مرزهای اخلاق و علوم واکسن سرطاندرگیری اعصاب به علت میتوتکامل مادی تا ابزار هوشمپیوند سر، یکی از راه حلهازبان و بیان نتیجه ساختماتغییر زودتر اتصالات مغزیاندوهگین نباش اگر درب یا شربت ضد خلطلیس دگرامفتامین یا ویاساحساسات کاذبمدل همه جانبه نگر ژنرالینهادینه سازی فرهنگ اختلاجهان، تصادفی نیستاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدنیا، هیچ استبرداشت مغز ما از گذر زمانیک پیشنهاد خوب برای آسان ذره ی معین یا ابری از الکتکامل، نتیجه ی برنامه ریپرورش مغز مینیاتوری انساسفر تجهیزات ناسا به مریخ انعطاف پذیری مکانیسمی علطعمه ی شبکه های ارتباط اجممانتین یا آلزیکسا یا ابادغام دو حیطه علوم مغز و مرگ انتقال است یا نابود شنوعی سکته مغزی ، وحشتناک جریان انرژی در سیستم های به قفس های سیاهت ننازبشکه ای که ته نداره پر نمهوش مصنوعی از عروسک بازی دیدگاه نارسای دوگانه ی مژنهای مشترک بین انسان و ورهبر حقیقیتاثیر ژنها بر اختلالات خآینه در اینهسلطان جنگل یا صاحب ملکوتایمپلانت نخاعی میتواند دعلت خواب آلودگی بعد از خومنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط شگفت انگیز مغز انمشکلات بین دو همسر و برخیچگونه به سطح بالایی از هوحقایق ممکن و غیر ممکنبی نهایت در میان مرزهاتفاوت ارباب و رهبر حقیقیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدائما بخوانکنترل جاذبهروزه داری متناوب، مغز را تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا واکنش های یاد گرفته وسیاهچاله های فضایی منابعایرادهای موجود در خلقت بعشق درونی به یگانگی خلقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نظر علم اعصاب اراده آزمغز فکر میکند مرگ برای دیچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک (قسمت اول )بیماری تی تی پیهوش، ژنتیکی است یا محیطیتمدن پیشرفته ی پیشینیانداروی سل سپتکیست کلوئید بطن سومريتوکسيمب در درمان ام استاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجساهچاله ها تبخیر نمیشودابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگ چالشهای پیش رواز تکینگی تا مغز از مغز تنخاع ما تا پایین ستون فقرحس و ادراک قسمت پنجمبا تعمق در اسرار ابدیت و هر حرکت خمیده می شود و هر تو پیچیده ترین تکنولوژی در هر سوراخی سر نکنکریستال هاراه بی شکستتاثیر روده بر مغزآرامش و سکونفیلمی بسیار جالب از تغییسرگیجه از شایعترین اختلاابزار بقا از نخستین همانمهربانی، شرط موفقیتنقش نظام غذایی در تکامل ماز تکینگی تا مغز از مغز تچرا خشونت و تعصبحس و ادراک قسمت سیزدهمبحثی جالب درباره محدودیتویتامین E در چه مواد غذایتولترودیندرمان پوکی استخوانگوشه بیماری اتوزومال رسسزمین زیر خلیج فارس تمدنی تداوم مهم است نه سرعتافراد آغاز حرکت خودشان رشناخت و معرفت، و نقش آن دفردا را نمیدانیمابزار بقای موجود زنده از مکانیک کوانتومی بی معنی نقش درختان در تکاملاز تکینگی تا مغز، از مغز نظریه تکامل در درمان بیمخونریزی مغز در سندرم کووبخش دیگری در وجود انسان هواقعیت خلا و وجود و درک مدرک فرد دیگر و رفتارهای اتوانایی مغز و دیگر اجزای گزارش یک مورد جالب لخته وزندگی، مدیریت انرژیتشنج و حرکات شبه تشنجی قاامید نجاتشاهکار شش گوشقارچ بی مغز در خدمت موجودابعاد اضافه ی کیهانماده ی تاریکنقص در تشخیص هیجانات عامجهان یکپارچهاستفاده از انرژی خلاهمراهی نوعی سردرد میگرنیخدا موجود استبرخی نکات از گاید لاین پرواکسن ضد اعتیاددرختان اشعار زمینتکامل مداومپیوندی که فراتر از امکانزبان و بیان، در سایه پیشرتغییر عمودی سر انسان از پاندام حسی، درک از بخش هایشش مرحله تکامل چشملا اکراه فی الدیناخلاق و علوم اعصابمدل هولوگرافیک ژنرالیزهچهار میلیارد سال تکامل بجهش های ژنتیکی مفید در سااصول سلامت کمرهوش مصنوعی الفاگودندان ها را مسواک بزنید تبررسي علل احتمالي تغيير یک آلل ژنتیکی که از نئاندذرات کوانتومی زیر اتمی قتأثیر نگاه انسان بر رفتاپرتوهای صادر شده از سیاهسفر دشوار اکتشافاهرام مصر از شگفتی های جهظهور امواج مغزی در مغز مصمن کسی در ناکسی دریافتم ارتقا و تکامل سنت آفرینش مرگ تصادفینیکولا تسلاجریان انرژی در سیستم های به مغز خزندگان خودت اجازبشریت از یک پدر و مادر نیهوش مصنوعی از عروسک بازی دژا وو یا اشنا پنداریژنهای هوش ، کدامندروی و منیزیم در تقویت استتاثیر کلام در آیات کلام بآیندهسم زنبور ، کلیدی برای وارایمان به رویاعماد الدین نسیمی قربانی منابع انرژی از نفت و گاز ارتباط شگفت انگیز مغز انمشکلات روانپزشکی پس از سچگونه باغبانی باعث کاهش حل مشکلبی ذهن و بی روحتفاوتهای جنسیتی راهی براهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروهای مصرفی در ام اسکندر در بیماریهای التهابروزه داری و بیمار ی ام اس تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا یک، وجود داردسیاهچاله ها، دارای پرتو اکسی توسین و تکامل پیش اعصب حقوق نورولوومنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز آیندگان چگونه است ؟از نظر علم اعصاب اراده آزمغز قلبچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک (قسمت دوم )بیماری دویکهیچ چیز همیشگی نیستتمدن بشری و مغز اخلاقیداروی ضد چاقیکاهش مرگ و میر ناشی از ابریه زغالیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملسایه را اصالت دادن، جز فرساخت شبکه عصبی مصنوعی با ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغز بزرگ و فعال یا مغز کواز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین تمدن بشریحس و ادراک قسمت پنجاهبالاترین هدف از دولتهرچیز با یک تاب تبدیل به تو آرامش و صلحیدر والنتاین کتاب بدید همکریستال زمان(قسمت اولرابطه تشنج و اوتیسمتاثیر رژیم گیاه خواری بر آرامش(سکوت) stillness و تکاپوفیزیک مولکولها و ذرات در سرگردانیابزار بقا از نخستین همانمولتیپل اسکلروز در زنان نقش نظریه تکامل در شناسااز تکینگی تا مغز از مغز تچرا در مغز انسان، فرورفتحس و ادراک قسمت ششمبحثی در مورد نقش ویتامين ویتامین کاتومورها و التهاب مغزی عادرمان پوکی استخوانگوشت خواری یا گیاه خواریزمان چیستتداخل مرزها و صفات با بینافراد بی دلیل دوستدار تو شناخت درون، شناخت بیرون؛فرضیه ای جدید توضیح میدهابزار بقای موجود زنده از مکانیزمهای دفاعی در برابنقش ذهن و شناخت در حوادث از تکامل تا مغز از مغز تا نظریه تکامل در درمان بیمخواندن ، یکی از شستشو دهنبخشیدن دیگران یعنی آرامشوالزارتان داروی ضد فشار درک نیازمند شناخت خویش اتوازن مهمتر از فعالیت زیگشایش دروازه جدیدی از طرزونیسومایدتشنج عدم توازن بین نورون امید درمان کرونا با همانشاید گوشی و چشمی، آماده شقبل از آغازابعاد بالاترماده ی خالینقطه بی بازگشتجهان کنونی و مغز بزرگتریاستفاده از سلول های بنیاهندسه ی پایه ایخدای رنگین کمانبرخی نرمش ها برای زانوواکسن علیه سرطاندرد باسن و پا به دلیل کاهتکامل چشمپیوستگی همه ی اجزای جهانزبان و تکلم برخی بیماریهتغییرات منطقه بویایی مغزانرژی بی پایان در درون هرششمین کنگره بین المللی سلاموژین داروی ضد اوتیسم؟اخلاق پایه تکامل و فرهنگمدل هولوگرافیک تعمیم یافچهار ساعت پس از کشتار خوکجهش های ژنتیکی غیر تصادفاضطراب و ترسهوش مصنوعی از عروسک های بدو ویژگی انتزاع و قدرت تجبررسی و اپروچ جدید بر بیمیک جهش ممکن است ذهن انسانذرات کوانتومی زیر اتمی قتئوری تکامل امروز در درمآلودگی هوا چالش قرن جدیدسفرنامه سفر به بم و جنوب اولین مورد PML به دنبال تکظرف باید پر شود چه با چرک منابع انرژي پاک سرچشمه حارتقا یا بازگشت به قبل ازمرگی وجود نداردنیاز به آموزش مجازی دیجیجستجوی متن و تصویر به صوربه نقاش بنگربعد پنجمهوش مصنوعی از عروسک بازی دژاوو یا آشناپنداریژنهای حاکم بر انسان و انسرویا و واقعیتتاثیر کپسول نوروهرب بر نآینده ی انسان در فراتر ازسماگلوتید داروی کاهش دهناین پیوند نه با مغز بلکه عوامل موثر در پیدایش زبامنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط غیرکلامی بین انسامشکلات روانپزشکی در عقب چگونه تکامل مغزهای کنونیحلقه های اسرارآمیزبی شرمیتقلید مرحله ای نسبتا پیشداروهای ام اسکوچ از محیط نامناسبروزه داری سلول های بنیادتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا کیهان می تواند یک شبیسیاهچاله و تکینگی ابتدایاگر فقط مردم میفهمیدند کعضلانی که طی سخن گفتن چقدمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز انسان ایا طبیعتا تمااز واقعیت امروز تا حقیقتمغز ما کوچکتر از نیم نقطهچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت 67بیماری دیستروفی میوتونیهیچ وقت خودت را محدود به تمدن زیر آبداروی ضد چاقیکاهش التهاب ناشی از بیماریواستیگمینتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از ساخت شبکه عصبی با الفبای ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغز بزرگترین مصرف کننده از تکینگی تا مغز از مغز تنخستین تصویر از سیاهچالهحس و ادراک قسمت پنجاه و یباهوش ترین و با کیفیت تریهز ذره، یک دنیاستتو افق رویداد جهان هستیدر یک فراکتال هر نقطه مرککریستال زمان(قسمت دوم)رادیوی مغز و تنظیم فرکانتاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون تجربی، راهی برای رفیزیک و هوشیاریسربازان ما محققا غلبه می ابزار بقا از نخستین همانمواد کوانتومی جدید، ممکننقش هورمون های تیروئید داز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ذرات بنیادی معمولاً حس و ادراک قسمت شصت و هشتبحثی در مورد نقش کلسیم و ویتامین کا و استخوانتومورهای نخاعیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلگیلگمش باستانی کیستزمان و مکان، ابعاد کیهان تروس جریان انرژیافزایش قدرت ادراکات و حسشناسایی تاریخچه ی تکاملیفشار و قدرتابزار بقای موجود زنده از ما انسانها چه اندازه نزدنقش روی و منیزیم در سلامتاز تکامل تا مغز، از مغز تنظریه تکامل در درمان بیمخواب سالم عامل سلامتیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکنش های ناخودآگاه و تقدرک و احساستوسعه هوش مصنوعی قادر اسپمبرولیزوماب در بیماری چزونا به وسیله ویروس ابله تشویق خواندن به کودکانامیدوار باش حتی اگر همه چشاید درست نباشدقبل از انفجار بزرگاتفاق و تصادفماده ای ضد التهابینمیتوان با بیرون انداختنجهان کاملی در اطراف ما پراستفاده از سلول های بنیاهندسه ی رایج کیهانخدایی که ساخته ی ذهن بشر برخی نرمش های گردنواکسنی با تاثیر دوگانه ادردهای سال گذشته فراموش تکامل و ارتقای نگاه تا عمپیام های ناشناخته بر مغز زبان و شناخت حقیقت قسمت چتغییرات آب و هوایی که به انرژی تاریکصبر بسیار بایدلایو دوم دکتر سید سلمان فاختلال خواب فرد را مستعد مدل های ریز مغز مینی بریننوآوری ای شگفت انگیز دانجهش تمدنی عجیب و شگفت انساطلاع رسانی اینترنتیهوش مصنوعی از عروسک های بدو بیماری روانی خود بزرگ بررسی ژنها در تشخیص بیمایک رژیم غذایی جدید، می توذرات کوانتومی زیر اتمی قتئوری تکامل در پیشگیری و آلودگی هوا و ویروس کروناسفرنامه سفر به بم و جنوب اولین مورد پیوند سر در انعقل مجادله گرمنابع انرژی از نفت و گاز ارتوکين تراپی روشی جديد مراحل ارتقای پله پله کیهچیز جدید را بپذیرجستجوی هوشیاری در مغز مابه نقاش بنگربعد از کروناهوش مصنوعی از عروسک بازی دگرگونی های نژادی و تغییکل اقیانوس در یک ذرهرویا و کابوستاثیر کپسول نوروهرب بر تآینده ی علم و فیزیک در60 ثسندرم کووید طولانیاین اندوه چیستعوامل ایجاد لغت انسانی و منابع بی نهایت انرژی در دارتروز یا خوردگی و التهامشاهده گر جدای از شیء مشاچگونه جمعیت های بزرگ شکل حمله ویروس کرونا به مغزبی عدالتی در توزیع واکسن تقلید از روی طبیعتداروهای تغییر دهنده ی سیکوچک شدن مغز از نئاندرتاروزهای سختتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا گذشته، امروز وآینده سیاهچاله ی تولید کنندهاگر میدانی مصیبت بزرگتر غم بی پایانمنبع هوشیاری کجاست قسمت53مغز انسان برای ایجاد تمداز کجا آمده ام و به کجا میمغز مانند تلفن استچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت 74بیماری ضعف عضلات نزدیک بهیچ کاری نکردن به معنی چیتمدنی قدیمی در شمال خلیج داروی ضد تشنج با قابليت تکاهش حافظه هرچند فرایندیریاضیات یک حس جدید استتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باآیا دست مصنوعی به زودی قاساختن آیندهابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغز حریص برای خون، کلید تاز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین روبات های زنده ی جحس و ادراک قسمت پنجاه و دباور و کیهان شناسیهزینه ای که برای اندیشیدتو انسانی و انسان، شایستدر کمتر از چند ماه سوش جدکریستال زمان(قسمت سوم)راز تغییرتاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون ذهنی گربه ی شرودینفیزیکدانان ماشینی برای تسردرد میگرنابزار بقا از نخستین همانموجود بی مغزی که می تواندنقش هورمون زنانه استروژناز تکینگی تا مغز از مغز تچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت شصت و دوبحثی در مورد حقیقت فضا و ویتامین کا در سبزیجاتتومورهای ستون فقراتدرمان تومورهای مغزی با اگیاه بی عقل به سوی نور میزمان و صبرتری فلوپرازینافزایش مرگ و میر سندرم کوشناسایی سلول های ایمنی افضای قلب منبع نبوغ استابزار بقای موجود زنده از ما انسانها چه اندازه نزدنقش روزه داری در سالم و جاز تکامل تا مغز، از مغز تهفت چیز که عملکرد مغز تو خواب سالم عامل سلامتی و یبدون پیر فلکواکنش به حس جدیددرک کنیم ما همه یکی هستیمتوسعه برخی شغل ها با هوش پنج اکتشاف شگفت آور در موزیباترین چیز در پیر شدنتشخیص ژنتیکی آتروفی های امیدی به این سوی قبر نیستشب سیاه سحر شودقدم زدن و حرکت دید را تغیاتوبان اطلاعات و پلِ بینماده، چیزی بیش از یک خلا نمیتوان بر سیاه سیاه نوشجهان پیوستهاستفاده از سلول های بنیاهندسه بنیادینخسته نباشی بابابرخی یونها و مولکول های مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدردی که سالهاست درمان نشتکامل و ریشه ی مشترک خلقتپیشینیان انسان از هفت میزبان و شناخت حقیقت قسمت اتغییرات تکاملی سر انسان انرژی تاریک که ما نمی توصرع و درمان های آنلبخند بزن شاید صبح فردا زاختلال در شناسایی حروف و مدیون خود ناموجودنوار مغز مشاهده ی غیر مستجهشهای مفید و ذکاوتی که داطلاعات حسی ما از جهان، چهوش مصنوعی از عروسک بازی دو بار در هفته ماهی مصرف بررسی بیماری التهابی رودیکی از علل محدودیت مغز امرفتار مانند بردهتئوری جدید، ویران کردن گآلودگی هوا و پارکینسونسفرنامه سفر به بم و جنوب اولین هیبرید بین انسان و عقلانیت بدون تغییرمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط میکروب روده و پارمرز مرگ و زندگی کجاستچیزی منتظر شناخته شدنحفره در مغزبه نادیدنی ایمان بیاوربعد از کروناهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش قدرت استکلمات بلند نه صدای بلندرویا و خبر از آیندهتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا ممکن است موش کور بی مسندرم گیلن باره به دنبال این ایده که ذرات سیاهچالعواملی که برای ظهور لغت امنابع جدید انرژیارزش حقیقی زبان قسمت اولمشاهده آینده از روی مشاهچگونه جمعیت های بزرگ شکل حمایت از طبیعتبیمار 101 ساله، مبتلا به سهوش مصنوعی درمانگر کامپیتقلید از طبیعتداروهای ضد بیماری ام اس وکوچکترین چیز یک معجزه اسروش مقابله مغز با محدودیتاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا پیدایش مغز از روی تصاسیاره ی ابلهاناگر نیروی مغناطیس نباشد غم بی پایانمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسممغز انسان برای شادمانی طاز آغاز خلقت تا نگاه انسامغز مادران و کودکان در زمچالش دیدگاه های سنتی در بحس و ادراک قسمت 75بیماریهای تحلیل عضلانی اهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتمرکز و مدیتیشنداروی ضد تشنج با قابليت تکاهش دوپامین عامل بیماریریسدیپلام تنها داروی تایتاثیر درجه حرارت بر عملک