دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

نقش نگاه از پایین یا نگاه از بالای بیننده بر قوانین کیهان مادی

نقش نگاه از پایین یا نگاه از بالای بیننده بر قوانین کیهان مادی
عدم قطعیت و در هم تنیدگی کوانتومی در برابر هم، چگونه قرار می گیرند؟
در عدم قطعیت بیان می شود، تعیین مکان و تکانه ی ذره به صورت همزمان ممکن نیست و در دومی بیان میشود، ذرات کیهان با هر فاصله ای از هم باشند، به شکلی ناگهانی و منظم بر هم تاثیر می گذارند یا به عبارتی ذرات کیهان با وجود فاصله زیاد آنها (چه فاصله ی زمانی یا مکانی)با هم پیوسته اند و تحت تاثیر هم هستند.

از قوانین قطعی نیوتونی- که در صورت داشتن مکان و سرعت هر ذره به طور قطعی پیش بینی می کند در آینده در چه جایگاهی قرار دارد-
تا عدم قطعیت- که بیان میکند در هیچ لحظه ای نمیتوان تکانه و موقعیت ذره را به طور دقیق مشخص کرد زیرا خالی کردن مکان از چیزی، به معنی تهی کردن آن از نوسانات کوانتومی است در حالی که چنین چیزی ممکن نیست و بعدها باعث اعتراض اینشتاین شد
تا در هم تنیدگی کوانتومی و برداشتن فاصله ها در کیهان، با وجود اینکه تصور میکنیم این فاصله ها و تفاوت ها وجود دارد، پیچیدگی کیهانی را نشان میدهد که ما در آن زندگی می کنیم. در برابر این قوانین متفاوت از هم، چه میتوان کرد و آیا راهی برای اتحاد میان این قوانین وجود دارد؟
در حالی که همه این آزمون ها در آزمایشگاه های پیشرفته آزموده و درستی آن ثابت شده است!
به خاطر این تضادها برخی فیزیکدان ها به طرح فرضیه ی چند جهانی پرداخته اند. بر اساس این طرح، قوانین کیهان مادی در نتیجه ی تاثیر جهانی دیگر بر جهان ما، شکل می گیرد. براین اساس اگر شما بدون توجه به تاثیر کیهان های فراتر، بر تضادها و تمایزهای کیهان مادی بنگرید، این فاصله ها ایجاد خواهد شد و نه تنها فاصله ها شکل می گیرد بلکه با بی توجهی بر قوانینی که از کیهان بالاتر نقش تدبیری را بر کیهان مادی اعمال میکند، بسیاری از یافته های ما دچار استثنا و دگرونی میشود. در این مدیریت ناشناخته، انتظار هست هر لحظه چیز جدیدی خودنمایی کند و یافته های کیهان مادی هم در هم بکشند.(عدم قطعیت) و طبیعی است در این تاثیر نادیده گرفته شده، بسیاری از رموز ناشناخته باشد و این تاثیر والا، بتواند اجزای متفاوت کیهان مادی را به صورت همزمان و نه جدای از هم مدیریت کند.(در هم تنیدگی)
دانشمندان یک خلا قانونی را در قانون عدم قطعیت هایزنبرگ، پیدا می کنند!
رفتار عجیب کوانتومی میتواند در مقیاس بزرگ هم وجود داشته باشد.
ضربه های دو طبلک آلومیننیومی در هرم تنیده شده نشان میدهد دانشمندان می توانند اصل عدم قطعیت را کنار بگذارند.
مکانیک کوانتوم، ظاهر آشفته ی خود را از این ایده که واقعیت بیرونی یک خط از واقعیت سنجی است که اشیا میتوانند در آن واحد در دو وضعیت باشند( مثلا هم مرده و هم زنده) به میان آورده است. چنین رفتار کوانتومی عجیب و شگفت وقتی اشیای کوچک، بزرگ میشوند پایان نمی یابد؛ فقط اینکه احساس ما و وسایل بزرگنمای ما نمی تواند آن را مشخص کند.

اکنون با نواختن دو گروه از طبلک های بسیار ریز، دو گروه از فیزیک دان ها مقیاسی را آورده اند که ما در آن می توانیم تاثیرات کوانتومی را در قلرو ماکروسکوپی هم مشاهده کنیم. یافته ها تاثیر کوانتومی عجیبی را به نامدرهم تنیدگی در مقیاس بسیار بزرگتر از آنچه قبلا مشاهده شده بود مشخص میکند و نیز روشی را برای استفاده از این تاثیر در زمانی که ذرات در اتصال با ذرات دیگر هستند حتی اگر در فاصله ای بسیار دور از هم جدا باشند توضیح می دهد و این سبب میشود، فیزیک از عدم قطعیت مزاحم، جدا شود.

این دانش، میتواند جاذبه ی کوانتومی را مشخص کند و کامپیوترهای کوانتومی را با قدرت های محاسباتی بسیار بیشتر از ابزارهای کلاسیک، طراحی کند.
فیزیکدان ها برای مدتی طولانی نگران و کنجکاو بودند ببینند پدیده های کوانتومی شگفت انگیز تا چه اندازه در جهان ماکروسکوپی آشنا و قابل پیشبینی برای ما منطبق میشود؛ بیشتر به خاطر اینکه قانون سفت و سختی نیست که پیشبینی کند این تطابق کی رخ میدهد.

دو پژوهش از دو تیم پژوهشی جدای از هم یک جهش وخیز را از درهم تنیدگی کوانتومی قابل مشاهده بین اتم های مجزا تا مشاهده آن بین غشاهای آلومینیومی به اندازه ی میکرون که با طبل هایی- که از یک تریلیون اتم ساخته شده است- پیگیری میکند.

در ساده‌ترین شکل، درهم تنیدگی توضیح می دهد دو ذره بدون توجه به فاصله ی بین آنها با هم متصل و مرتبط هستند. ذرات به صورت بی نهایت با هم پیوسته اند/ با دانستن اطلاعات در مورد موقعیت ذره ی اول بلافاصله اطلاعاتی در مورد ذره ی دوم به طور همزمان خواهی داشت و تغییر یک ذره باعث تغییر همزمان در ذره دیگر میشود و سرعت انتقال این تحولات در هر دو حالت، بیشتر از سرعت نور است.

دانشمندان در آزمون اول که توسط موسسه ملی استانداردها و تکنولوژی آمریکا(در کلرادو) NIST انجام شد طبل های ریز را با حدود ده میکرومتر فاصله در تراشه در کنار هم قرار دادند و پس از آن این طبل ها را به درجه حرارت حدود صفر مطلق رساندند. با سرد شدن طبل ها شانس آنها برای واکنش با محیط بیرون بسیار کاهش می یابد و به دانشمندان اجازه میدهد دو طبل را به صورت در هم تنیده همزمان کنند و مشاهده کنند وقتی یکی از آنها با مایکروویو تحت تاثیر و جنبش قرار می گیرد در طبل دیگر همزمان چه لرزشی پیدا میشود.

جان توفلفیزیکدان در NIST می‌گوید: اگر تو اطلاعات تکانه ای و مکانی دو طبلک را به طور مستقل بررسی کنی آنها به نظر میرسد مانند هم درگیر شده اند.ولی با نگاه همزمان به آنها ما میتوانیم چیزی- که شبیه حرکات تصادفی یک طبل است- را بسیار در ارتباط با طبلک دیگر ببینیم و این شباهت فقط ازطریق در هم تنیدگی کوانتومی امکان پذیر است.
پژوهشگران میزان در هم تنیدگی دو طبلک را با اندازه گیری حداکثر فاصله ای که نسبت به حالت استراحت دارد محاسبه کردند. پژوهشگران دیدند این طبلک ها به صورت همزمان و سینکرونیزه جابجا می شوند و وقتی یکی آمپلیتیود بالا دارد آمپلیتیود دیگری پایین است و سرعت آنها کاملا برعکس طرف مقابل است.

توفل با اشاره به تکه یا ذرات گسسته که اشیای کوانتومی مانند طبلک در آن می لرزد ادامه می دهد: اگر آنها ارتباطی با هم نداشتند و آنها هر دو به طور کامل، سرد، بودند تو فقط میتوانستی موقعیت تقریبی طبلک دیگر را در یک عدم قطعیت با نیمی از حرکات کوانتومی حدس بزنی....وقتی آنها در هم تنیده میشوند ما میتوانیم بهتر و با عدم قطعیت کمتری کار را انجام دهیم. در هم تنیدگی تنها راهی است که با آن میتوان این را توجیه کرد. طبلک های لرزان در محدوده و مقیاس بزرگ به نظر میرسد دو چیز مجزا هستند ولی آنها با در هم تنیدگی شبح وار و شگفتی با هم در ارتباط هستند.

پژوهشگران NIST می خواهند از سیستم طبلکی خود استفاده کنند تا گره ها و نقاط انتهایی شبکه ها را در شبکه های کوانتومی بسازند و همزمان آنها را با چالش هایی- که نیازمند سطوح بی سابقه ای از دقت است مانند تشخیص جاذبه وقتی در ریزترین مقیاس ها عمل میکند- سازگار کنند.
گروه دوم پژوهشگران تحت مدیریت میکا سیلانپا دردانشگاه آلتو در فنلاند کوشش کردند سیستم طبلکی کوانتومی را راه بیندازند تا یکی از سختگیرانه ترین قوانین فیزیک کوانتوم یعنی اصل عدم قطعیت هایزنبرگ را کنار بگذارند. این قانون اولین بار توسط فیزیکدان آلمانی ورنر هایزنبرگ در سال 1927 مطرح شد. این اصل، محدوده سخنی را به چالش میکشد که با دقت کامل بیان میکند ما میتوانیم با اندازه گیری، برخی خصوصیات فیزیکی یک ذره به دست بیاوریم.

این مطرح میکند که ریزترین و بنیادی ترین سطح کیهان، یک جانور غیرقابل پیشبینی و درهم بر هم است و هرگز اجازه نمی دهد اطلاعات کاملی از آن به دست بیاید. آیا تو میتوانی همزمان موقعیت ذره و تکانه ی آن را با دقتی کامل مشخص کنی؟ برای نمونه اگر بخواهی بدانی یک الکترون دقیقا در کجاست آیا میتوانی آن را مرتبا اندازه گیری کنی تا قطعیت نسبی ای را به دست بیاوری؟! هر چه بیشتر چنین کنی و بیشتر با آن تعامل کنی تکانه ی آن، تغییر میکنند.

قطعیت در جهان کوانتومی یک معاوضه ی پایاپای است و این در قلمرویی است که اشیا در آن بیشتر به صورت ابری از احتمالات وجود دارند. مطمئن شدن در مورد یکی از خصوصیات به معنی اطمینان کمتر در مورد خصوصیات دیگر است. ولی گروه دوم پژوهشگران راهی را پیدا کردند. با نواختن مداوم طبلک کوانتومی با فتون ها یا ذرات نور پژوهشگران توانستند طبلک های خود را به شکل در هم تنیده با هم کوک کنند. سپس به جای اندازه گیری موقعیت و تکانه ی هر کدام از طبلک های کوانتومی پژوهشگران طبلک های در هرم تنیده را به عنوان یک طبلک واحد پردازش کردند و موقعیت طبلک را بدون تاثیر گذاری بر سرعت آن، اندازه گرفتند.

لور مرسیر مدیر پژوهش در دانشگاه آلتوی فنلاند می گوید: اگر دو طبلک به عنوان یک ماهیت مکانیکی کوانتومی پردازش شود، عدم قطعیت کوانتومی حرکت طبلک ها از میان می رود. این، احتمالات بسیار دیگری را برای اندازه گیری های در ریزترین مقیاس ها میگشاید بدون آنکه هیچ داده ای گم شود ولی اگر روش مداومی برای اندازه گیری با حسگرهای کوانتومی آنها که به طور مداوم کوچک و کوچکتر میشود در نظرگرفته شود.

پژوهشگران امیدوارند طبلک های در هم تنیده ی آنها حساسیت کافی را برای اندازه گیری به هم ریختگی ها در فضا- که با موج های جاذبه و ماده ی تاریک ایجاد می شود- داشته باشد و نیز در ارتباط با شبکه های کوانتومی استفاده شود که از اشیای در هم تنیده بیشتر شبیه طبلک های آنها استفاده میکند.
هر دو ازمایش ما را با واقعیت نزدیک بودن خودمان با جهان کوانتومی مواجه میکند که با وجود اینکه طی آزمایش های احضار گربه ی نیمه مرده- نیمه زنده، ظاهرا دور از ذهن هستند به روشی بسیار ظریف تر از آنچه تصور می کنیم وارد زندگی ما می شود.
گروه های اول و دوم، هر دو مطالب خود را در مجله ی ساینس منتشر کردند. https://www.livescience.com/quantum-drum-duet-heisenberg-uncertainty-principle.html?utm_source=notification&fbclid=IwAR3u5DL0JJksK7cosUI8tK2YGLtJZB2VoIWsABOtyO3MZLeFvF9dusmU4fU


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع منرمشهای مهم برای تقویت عملاحظه های اخلاقی دربارهانسانیت در برابر دیگرانهوشیاری و افسردگیحس و ادراک قسمت هفدهماختلالات مخچهدارویی خلط آورمدیریت اینترنت بر جنگکوری گذرای ناشی از موبایاضطراب و ترسريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهاننقش خرچنگ های نعل اسبی درتکامل داروینی هنوز در حاآیا فراموشی حتمی استعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهننزاع بین علم و نادانی رو منابع انرژی از نفت و گاز ای نعمت من در زندگیمهدف از خلقت رسیدن به ابزاحس و ادراک قسمت سومارتباط متقابل با همه ی حیدر آسمان هدیه های نادیدنمرز بین انسان و حیوان کجاکتاب زیست شناسی باوربه نقاش بنگرراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ساختار شبکه های مغزی ثابنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتا بحر یفعل ما یشاآیا آگاهی پس از مرگ از بیجهل مقدسهفت سین یادگاری از میراث منبع هوشیاری کجاست قسمت ایا ابزار هوشمندی یا مغز وقتی تو از یاد گرفتن باز خلاصه ای از مطالب همایش ماز فرد ایستا و متعصب بگذردرمان جدید ALSمشاهده آینده از روی مشاهگل خاردار، زیباسترشد در سختی استبی نهایت در میان مرزهاتفاوت ها و تمایزها کلید بسربازان ما محققا غلبه می نه جنگ و نه خونریزیتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان پیوستههندسه ی رایج کیهانخوشبختی دور از رنج های ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر خواهان پیروزی هستیواقعیت چیستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک و احساسزندگی در سیاهچالهتلاش هایی در بیماران قطع شناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوبت کودکانفاصله ی همیشگی تصویر سازآزمون ذهنی گربه ی شرودینهوش مصنوعی یا حماقت طبیعجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین همانخطرات هوش مصنوعیمنتظر نمان چیزی نور را بهواکسن دیگر کرونا ساخته شاز تکینگی تا مغز از مغز تدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجودامعجزه ی علمتنها مانع در زندگی موارد گربه شرودینگر و تاثیر مششاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مولکول های دی ان ایفرضیه ای جدید توضیح میدهافزایش قدرت ادراکات و حسهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماندولت یا گروهکمیگرن سردردی ژنتیکی که بوزن حقیقی معرفت و شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطمغز آیندگان چگونه است ؟تو جهانی هستی که خودش را پیچیدگی های مغزی در درک زششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر نگاه از بیرون مجموعهقانونمندی و محدودیت عالمامید نجاتهوش مصنوعی از عروسک تا کمحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردما با کمک مغز خود مختاريمژن هوش و ساختارهای حیاتی از تکامل تا مغز، از مغز تروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق مغز بزرگ چالشهای پیش روتوهم وجودپاسخ گیاهان در زمان خوردظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزنادیدنی ها واقعی هستندلوزالمعده(پانکراس)مصنوعاندوه دردی را دوا نمیکندهوش در طبیعتحس و ادراک (قسمت اول )اثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی لیراگلوتیدمبانی ذهنی سیاه و سفیدکمردرد با پوشیدن کفش منااستفاده از سلول های بنیاروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهانقش محیط زندگی و مهاجرت دتوضیحی ساده در مورد هوش مآلزایمرآملودیپین داروی ضد فشار عوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج چرا ماشین باید نتایج را پملاحظات بیهوشی قبل از جرانسان، گونه ای پر از تضادهوشیاری کوانتومیحس و ادراک قسمت هجدهماختلالات حرکتی در انسانداستانها و مفاهیمی اشتبامداخله ی زیانبار انسانکی غایب شدی تا نیازمند دلاطلاع رسانی اینترنتیریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارسیر آفرینش از روح تا مغز نقش داروهاي مختلف معروف تکامل داروینی هنوز در حاآیا ممکن است موش کور بی مغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زنزاع بین علم و جهل رو به پمنابع انرژی از نفت و گاز ای همه ی وجود منهر چیز با هر چیز دیگر در تحس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط چاقی و کاهش قدرت بدر آستانه ی موج پنجم کوویمرز جدید جستجو و اکتشاف، کتاب طبیعت در قالب هندسهبه نقاش بنگرراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم مسادیسم یا لذت از آزار دادنقشه های مغزی جدید با جزیتاول کف پا و حقیقتآیا امکان بازسازی اندامهجهان فراکتالهم نوع خواری در میان پیشیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ایا بیماری ام اس (مولتیپویتنام نوعی کرونا ویروس خلاصه ای از درمان های جدیاز مخالفت بشنودرمان جدید میگرن با انتی مطالبه ی حق خودگل زندگیز گهواره تا گوربی هیچ می ایی و بی هیچ میرتفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرنچه زیاد است بر من که در ایتاثیر کتامین در درمان پاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان پیوستههندسه بنیادینخانه ی تاریکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاپی ژنتیکواقعیت های متفاوتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک کنیم ما همه یکی هستیمبیماری ای شبیه ام اس مولتزندگی زمینی امروز بیش از تلاشی برای درمان قطع نخاشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و نور درونفتون های زیستیآزمون ذهنی گربه شرودینگرهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین هماندفاع از پیامبرمنحنی که ارتباط بین معرفواکسن دیگری ضد کرونا از داز تکینگی تا مغز از مغز تدردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینمعجزه ی علم در کنترل کرونتنها در برابر جهانگزیده ای از وبینار یا کنفشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه میتوان با قانون جنفساد اقتصادی سیتماتیک درافزایش مرگ و میر سندرم کوهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماندوچرخه سواری ورزشی سبک و میگرن شدید قابل درمان اسوزوز گوشاز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستمغز انسان ایا طبیعتا تماتو دی ان ای خاص ميتوکندريپیوند قلب خوک، به فرد دچاصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر نگاه از دور و نگاه از نزدقارچ بی مغز در خدمت موجودامید جدید بر آسیب نخاعیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سما بخشی از این جهان مرتبطژن یا نقشه توسعه مغز و نقاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتوهم وجودپختگی پس از چهل سالگي به عقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایمنادانی در قرن بیست و یکم،لیروپریم داروی ترکیبی ضداندوهگین نباش اگر درب یا هوش عاطفی قسمت 11حس و ادراک (قسمت دوم )اثرات فشار روحی شدیدداروی تشنجی دربارداریمباحث مهم حس و ادراککنفرانس تشنج هتل کوثر اصاستفاده از سلول های بنیاروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دسوپاپ ها یا ترانزیستورهانقش نگاه از پایین یا نگاهتیوتیکسن داروی ضد جنوننقش نظام غذایی در تکامل متیک و اختلال حرکتیآموزش نوین زبانعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستچرا مغز انسان سه هزار سالممانتین یا آلزیکسا یا ابانعطاف پذیری مکانیسمی علهوش، ژنتیکی است یا محیطیحس و ادراک قسمت هشتماختلالات صحبت کردن در اندخالت در ساختار ژنهامدارک ژنتیکی چگونه انسانکیهان خود را طراحی میکنداطلاعات حسی ما از جهان، چریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیسیستم تعادلی بدننقش درختان در تکاملتکامل داروینی هنوز در حاآیا ما کالا هستیمغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزینسبیت عام از زبان دکتر برمنابع انرژی از نفت و گاز ای آنکه نامش درمان و یادشهر جا که جات میشه، جات نیحس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط هوش ساختار مغز و ژدر درمان بیماری مولتیپل مزایای شکلات تلخ برای سلکتاب، سفری به تاریخبه نادیدنی ایمان بیاوررابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است سازگاری با محیط بین اجزانقص در تشخیص هیجانات عامتابوهای ذهنیآیا انسان با مغز بزرگش اخجهان قابل مشاهده بخش کوچهمه چیز موج استمنبع هوشیاری کجاست قسمت ایا بدون زبان میتوانیم تویتامین E برای فعالیت صحخم شدن فضا-زماناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید کنترل مولتیپلمطالبی در مورد تشنجگلوله ی ساچمه ایزمین در برابر عظمت کیهانبی ذهن و بی روحتفاوت های بین زن و مرد فقسردرد میگرن در کودکاننه عدم مطلق بلکه عدم با قآیا راهی برای رفع کم آبی جهان پر از چیزهای اسرار آهندسه در پایه ی همه ی واکخانواده پایدارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابتدا سخت ترین استواقعیت و مجازاز تکنیکی تا مغز از مغز تدرک احساسات و تفکرات دیگبیماری اسپینال ماسکولار زندگی زودگذرتلاشی تازه برای گشودن معشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط نورون هاي مصنوعی می توانفروتنی و غرورآزادی عقیده، آرمانی که تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندفاع در برابر تغییر ساختمنشأ اطلاعات و آموخته ها واکسن سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تدرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استمعجزه در هر لحظه زندگیتنهایی رمز نوآوری استگزارش یک مورد جالب لخته وشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مغز پیش انسان یا همفشار و قدرتافزایش سرعت پیشرفت علوم هوش مصنوعی از عروسک بازی حفره در مغزابزار بقا از نخستین هماندورترین نقطه ی قابل مشاهمیدان مغناطيسي زمین بشر یک پیام منفرد نورون مغزی از تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب مغز انسان برای ایجاد تمدتو در میانه ی جهان نیستی پیوند مغز و سر و چالشهای صرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر نگاه از درون مجموعه با نگقبل از آغازامید درمان کرونا با همانهوش مصنوعی از عروسک تا کمحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکما تحت کنترل ژنها هستیم یژن ضد آلزایمراز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درمغز بزرگترین مصرف کننده توهم بی خداییپروژه ی ژنوم انسانیعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتنازوکلسینلیس دگرامفتامین یا ویاساندام حسی، درک از بخش هایهوش عاطفی قسمت نهمحس و ادراک قسمت 67اثرات مفید قهوهداروی جدید ALSمجموعه های پر سلولی بدن مکنگره بین المللی سردرد داستیفن هاوکینگ در مورد هروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانسوخت هیدروژنی پاکنقش نظریه تکامل در شناساتیروفیبان موثر در سکته ی آمارهای ارائه شده در سطح عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قاچرا مغزهای ما ارتقا یافت من کسی در ناکسی دریافتم اهرام مصر از شگفتی های جههیچ چیز همیشگی نیستحس و ادراک قسمت پنجماختلالات عضلانی ژنتیکدر مانهای کمر دردمروری بر تشنج و درمان هایکیهانِ هوشیارِ در حال یااطلاعاتی عمومی در مورد مریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم دفاعی بدن علیه مغز نقش ذهن و شناخت در حوادث تکامل داروینی هنوز در حاآیا ما تنها موجودات زنده غیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پنسبت ها در کیهانمنابع انرژی از نفت و گاز ایمپلانت مغزیهر حرکت خمیده می شود و هر حس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط پیوسته ی جهاندر سال حدود 7 میلیون نفر مسمومیت دانش آموزان بی گکتابخانهبه هلال بنگررادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانستم با شعار قانون بدترین نقطه بی بازگشتتاثیر فکر بر سلامتآیا احتمال دارد رویا از آجهان موازی و حجاب هاهمه چیز در زمان مناسبمنبع هوشیاری کجاست قسمت ایا تکامل هدفمند استویتامین E در چه مواد غذایخونریزی مغز در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تدرمان جدید ای ال اس، توفرمطالعه ای بیان میکند اهدگلوئونزمین زیر خلیج فارس تمدنی بی شرمیتفاوت های تکاملی در مغز وسردرد و علتهای آننهایت معرفت و شناخت درک عآیاما مقهور قوانین فیزیکجهان پر از چیزهای جادویی هندسه زبانِ زمان استخار و گلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابتدایی که در ذهن دانشمنواقعیت و انعکاساز تکینگی تا مغز و از مغز درک تصویر و زبان های مخلتبیماری اضطراب عمومیزندگی سلول در بدن، جدای اتلاشی جدید در درمان ام اسشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلینورون های ردیاب حافظهفرگشت و تکامل تصادفی محض آزار دیگری، آزار خود استهوش مصنوعی الفاگوجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندقیق ترین تصاویر از مغز امنشاء کوانتومی هوشیاری اواکسن سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تدست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کسانمعرفت و شناختتنبیه چقدر موثر استگشایش دروازه جدیدی از طرشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هموساپينس بر زمین فضای قلب منبع نبوغ استافسردگی و اضطراب در بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی حق انتخابابزار بقا از نخستین همانديدن با چشم بسته در خواب میدان های مغناطیسی قابل یک پیشنهاد خوب برای آسان از تکینگی تا مغز از مغز ترفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزمغز انسان برای شادمانی طتوقف؛ شکستپیوند اندام از حیوانات بضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر نگاه حقیقی نگاه به درون اقبل از انفجار بزرگامیدوار باش حتی اگر همه چهوش مصنوعی از عروسک تا کمحوادث روزگار از جمله ویرابزارهای پیشرفته ارتباط دانشمندان ژنی از مغز انسمانند آب باشژنها نقشه ایجاد ابزار هواز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشناییمغز حریص برای خون، کلید تتوهم تنهاییپروژه ی ژنوم انسانیعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بیننباید صبر کرد آتش را بعد لا اکراه فی الدینانرژی بی پایان در درون هرهوش عاطفی قسمت هفتمحس و ادراک قسمت 74اثرات مفید روزه داریداروی جدید s3 در درمان ام محل درک احساسات روحانیکنگره بین المللی سردرد داستیفن هاوکینگ در تفسیر روزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بسودمندی موجودات ابزی بر سی و سه پل اصفهاننقش هورمون های تیروئید دتکنولوژی جدید که سلول هاآن چیزی که ما جریان زمان عید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون چرا ویروس کرونای دلتا وامن پر از تلخیماولویت بندی ها کجاستهیچ وقت خودت را محدود به حس و ادراک قسمت پنجاهاختراع جدید اینترنت کواندر محل کار ارزش خودت را بمرکز هوشیاری، روح یا بدن کیست هیداتید مغزاطلاعاتی عمومی در مورد مریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکسکوت و نیستینقش روی و منیزیم در سلامتتکامل زبانآیا مغز تا بزرگسالی توسعغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزنسبت طلایی، نشانه ای به سمنابع انرژی از نفت و گاز ایمپلانت مغزی کمک میکند هرچیز با یک تاب تبدیل به حس و ادراک قسمت ششمارتباط انسانی، محدود به درمان های اسرار آمیز در آمسمومیت دانش آموزان، قماکجای مغز مسئول پردازش تجبه کدامین گناه کشته شدندراز تغییربسیاری از بیماری های جدیستم، بی پاسخ نیستنمیتوان با بیرون انداختنتاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا احتمال دارد رویا از آجهان ما میتواند به اندازهمه چیز در زمان کنونی استمنبع هوشیاری کجاست قسمت ایجاد احساساتویتامین کاخواندن ، یکی از شستشو دهناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید سرطانمعماری، هندسه ی قابل مشاگمان میکنی جرمی کوچکی در زمان چیستبی عدالتی در توزیع واکسن تفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد ونهایت در بی نهایتفلج نخاعی با الکترودهای آب زندگی است قسمت چهارمجهان دارای برنامههندسه، نمایشی از حقیقتخارق العاده و استثنایی بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابتذال با شعار دینواقعیت خلا و وجود و درک ماز تکینگی تا مغز از مغز تدرک حقیقت نردبان و مسیری بیماری بیش فعالیزندگی، مدیریت انرژیتمایل زیاد به خوردن بستنشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سنوروپلاستیسیتی چیستفراموش کارها باهوش تر هسآسيب میکروواسکولاریا آسهوش مصنوعی از عروسک های بجواب دانشمند سوال کننده ابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزنمهندسی ژنتیک در حال تلاش واکسن ضد اعتیاداز تکینگی تا مغز از مغز تدست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختمامغز فکر میکند مرگ برای دیتهدیدهای هوش مصنوعیپل جویی اصفهانشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هوشیاری خود را توسقفس ذهناقلیت خلاقهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقای موجود زنده از دی متیل فومارات(زادیوا)(میدان های کوانتومی خلایک آلل ژنتیکی که از نئانداز تکینگی تا مغز- از مغز رفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ مغز انسان برای شادمانی طتولید مثل اولین ربات های پیوند سر آیا ممکن استضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گینگاه دوبارهقبرستان ها با بوی شجاعتامیدواری و مغزهوش مصنوعی از عروسک تا کمحکمت الهی در پس همه چیزابزارهای بقا از نخستین هدانشمندان پاسخ کوانتومی ماه رجبژنها ، مغز و ارادهاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنیمغز در تنهایی آسیب میبینتوهم جداییپروانه ی آسمانیعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژینبرو و انرژی مداوملاموژین داروی ضد اوتیسم؟انرژی تاریکهوش عاطفی قسمت یازدهحس و ادراک قسمت 75اثرات مضر ماری جواناداروی جدید میاستنی گراویمحل درک احساسات روحانی دکنترل همجوشی هسته ای با هاستخوان های کشف شده، ممکروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایسیلی محکم محیط زیست بر اننقش هورمون زنانه استروژنتکنولوژی جدید که سلول هاآنچه ناشناخته است باید شعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانچرا پس از بیدار شدن از خومنابع انرژي پاک سرچشمه حاولین مورد PML به دنبال تکهیچ کاری نکردن به معنی چیحس و ادراک قسمت پنجاه و یادامه بحث تکامل چشمدر چه مرحله ای از خواب ، رمرکز حافظه کجاستکیست کلوئید بطن سوماعتقاد اشتباه، نتیجه ی نریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت، پر از صدانقش روزه داری در سالم و جتکامل زبانآیا همه جنایت ها نتیجه بیغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به نشانه های گذشته در کیهان منابع انرژی از نفت و گاز ایمپلانت نخاعی میتواند دهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط از بالا به پایین مدرمان های بیماری آلزایمرمسیر دشوار تکامل و ارتقاکرونا چه بر سر مغز می آوربه امید روزهای بهترراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلنمیتوان بر سیاه سیاه نوشتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا برای تولید مثل همیشه جهان مادی، تجلی فضا در ذههمه چیز، ثبت می شودمنبع هوشیاری کجاست قسمت ایران بزرگویتامین کا و استخواناز نخستین همانند سازها تدرمان دارویی سرطان رحم بگنجینه ای به نام ویتامین زمان و مکان، ابعاد کیهان بیمار 101 ساله، مبتلا به ستفاوت ایستایی و تکاپوسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد ونهادینه سازی فرهنگ اختلافلج بل، فلجی ترسناک که آنآب زندگی است قسمت هفتمجهان در حال نوسان و چرخشهنر فراموشیخبر مهم تلسکوپ هابلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابداع دی ان ای بزرگترین دوالزارتان داروی ضد فشار از تکینگی تا مغز از مغز تدرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایدتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت روانوروز یا روز پایانیفراموشی همیشه هم بد نیستآسیب ها ناشی از آلودگی هوهوش مصنوعی از عروسک های بجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما بمهربانی، شرط موفقیتواکسن علیه سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تدستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشرمغز قلبتو یک معجزه ایپل خواجو اصفهانشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه واکسن کرونا را توزقفس را بشکنالکترومغناطیس شنوایی و ههوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقای موجود زنده از دین اجباریمیدان بنیادین اطلاعاتیک جهش ممکن است ذهن انساناز تکینگی تا مغز- از مغز رفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافمغز انسان رو به کوچک تر شتولید یا دریافت علمپیوند سر، یکی از راه حلهاضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبنگاهی بر قدرت بینایی دراقدم زدن و حرکت دید را تغیامیدی به این سوی قبر نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمحافظه میتواند بزرگترین دابزارهای بقا ازنخستین همدانشمندان اولین سلول مصنماپروتیلینژنهای مشترک بین انسان و واز روده تا مغزرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعیمغز را از روی امواج بشناستوهم جدایی و توهم علمپرواز از نیویورک تا لوس آعلم و روحتری فلوپرازینچت جی پی تیلایو دوم دکتر سید سلمان فانرژی تاریک که ما نمی توهوش عاطفی قسمت پنجمحس و ادراک قسمت 78اجزای پر سلولی بدن انسان داروی جدید برای میاستنی محدودیت چقدر موثر استکنترل جاذبهاستروژن مانند سپر زنان دروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های سینوریپا داروی ترکیبی ضدنقش ویتامین K در ترمیم استکینگیآنچه واقعیت تصور میکنیم عادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های چرا ارتعاش بسیار مهم استمنابع انرژی از نفت و گاز اولین مورد پیوند سر در انهیچ کس مانند تو نگاه نمیکحس و ادراک قسمت پنجاه و داداراوون تنها داروی تاییدر ناامیدی بسی امید استمرکز حافظه کجاستکاهش مرگ و میر ناشی از اباعتماد به خودرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزینقش رژیم غذایی بر رشد و اتکامل زبان انسان از پیشیآیا هوش مصنوعی می تواند نمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان نشانه های پروردگار در جهمنابع بی نهایت انرژی در دایمان به رویاهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان های جدید میگرنمسئول صیانت از عقیده کیسکریستال هابه بالا بر ستارگان نگاه کرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمستارگانی قبل از آغاز کیهنمایش تک نفرهتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا بزرگ شدن مغز فقط در دجهان مرئی و نامرئیهمه ی سردردها بی خطر نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت ایرادهای موجود در خلقت بویتامین کا در سبزیجاتاز نشانه ها و آثار درک شددرمان سرگیجه بدون نیاز بگویید نوزده و ایمنی ساکتزمان و صبربیماری لبر و نابینایی آنتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار میلیارد سال تکامل بفلج خوابآب زندگی است قسمت اولجهان در حال ایجاد و ارتقاهنر حفظ گرهخدا موجود استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار هوش در حال ارتقا ازواکنش های ناخودآگاه و تقاز تکینگی تا مغز از مغز تدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله تمدن پیشرفته ی پیشینیانشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج نورالژیفراموشی و مسیر روحانیآشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی جامعه ی آسمانیابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتومموفقیت هوش مصنوعی در امتواکسنی با تاثیر دوگانه ااز تکینگی تا مغز از مغز تدغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتو یک جهان در مغز خودت هسپلاسمای غالبشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه آن شکری که می خوریمقلب و عقلالکتروتاکسی(گرایش و حرکهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت افرادابزار بقای موجود زنده از دین، اجباری نیستمیدازولام در درمان تشنج یک رژیم غذایی جدید، می تواز تکینگی تا مغز- از مغزترقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب مغز انسان رو به کوچکتر شدتولید پاک و فراوان انرژیپیوندی که فراتر از امکانطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبانگاهی بر توانایی اجزاي بقدرت مردمامیدی تازه در درمان سرطاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحافظه های کاذبابزارهای بقای موجود زندهدانشمندان تغییر میدان مغماجرای جهل مقدسژنهای هوش ، کدامنداز سایه بگذررویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمغز زنان جوانتر از مغز مرتوهم جسمپروتئین های ساده ی ابتداعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینچت جی پی تیلبخند بزن شاید صبح فردا زانرژی خلا ممکن استهوش عاطفی قسمت اولحس و ادراک قسمت 82اجزایی ناشناخته در شکل گداروی جدید برای ای ال اسمحدودیت های حافظه و حافظکندر در بیماریهای التهاباسرار آفرینش در موجروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم سیگار عامل افزایش مرگ ومنقش ژنتیک در درمان اختلاتکامل فردی یا اجتماعیآنچه حس می کنیم، نتیجه ی عادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل چرا بیماری های تخریبی مغمنابع انرژی از نفت و گاز اولین هیبرید بین انسان و هیچ کس حقیقت را درون مغز حس و ادراک قسمت پنجاه و سادب برخورد با دیگراندر هم تنیدگی مرزها و بی ممرکز خنده در کجای مغز استکاهش التهاب ناشی از بیمااعتماد به خودرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانسال سیزده ماههنقش رژیم غذایی در رشد و اتکامل ساختار رگهای مغزی آیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردنظام مثبت زندگیمنابع جدید انرژیاین پیوند نه با مغز بلکه هزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان های جدید در بیماری مسئولیت جدیدکریستال زمان(قسمت اولبه بالاتر از ماده بیندیشرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیسخن نیکو مانند درخت نیکوچند نرمش مفید برای کمردرتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا تکامل و تغییرات ژنتیجهان مشارکتیهمیشه چشمی مراقب و نگهباخواب سالم عامل سلامتیمنبع هوشیاری کجاست قسمت53ایستادن در برابر آزادی بویتامین بی 12 در درمان درداز نظر علم اعصاب یا نرووسدرمان سرگیجه بدون نیاز بگوشه بیماری اتوزومال رسسزمان واقعیت است یا توهمبیماری های میتوکندریتفاوتهای جنسیتی راهی براسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار ساعت پس از کشتار خوکفلج خواب چیستآب زندگی است قسمت دومجهان ریز و درشتهنر رها شدن از وابستگیخدا بخشنده است پس تو هم بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانواکنش به حس جدیداز تکینگی تا مغز از مغز تدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدنتمدن بشری و مغز اخلاقیشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونیننوشیدن چای برای مغز مفید فرایند پیچیده ی خونرسانیآشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی جاودانگی مصنوعیابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استمولتیپل اسکلروز در زنان واسطه ها د رمسیر ایجاد مغاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چمغز مانند تلفن استتو کز محنت دیگران بی غمیپمبرولیزوماب در بیماری چشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه انتظارات بر ادراک قلب دروازه ی ارتباطالکترودهای کاشتنیهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت اشیاابزار بقای موجود زنده از دید تو همیشه محدود به مقدمکان زمان یا حافظه زمانیکی از علل محدودیت مغز اماز تکینگی تا مغز، از مغز رموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ایندگان چگونه استتولید سلولهای جنسی از سلپیوستگی همه ی اجزای جهانطلای سیاهتاریکی و نورنگاهت را بلند کنقدرت کنترل خودامگا سه عامل مهم سلامتهوش مصنوعی به شناسایی کاحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقای از نخستین دانشمندان روش هاي جدیدی ماجرای عجیب گالیلهژنهای حاکم بر انسان و انساز علم جز اندکی به شما دارویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارمغزهای کوچک بی احساستوهمات و شناخت حقیقتپروتز چشمعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزنتایج نادانی و جهللحظات خوش با کودکانانسان قدیم در شبه جزیره عهوش عاطفی قسمت دهمحس و ادراک قسمت چهلاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید برای دیابتمخچه فراتر از حفظ تعادلکوچ از محیط نامناسباسرار بازسازی اندام هااصل بازخوردروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله هانقش گرمایش آب و هوا در همتکامل مادی تا ابزار هوشمآنها نمیخواهند دیگران راعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولچرا حیوانات سخن نمی گوینمنابع انرژی از نفت و گاز اولین تصویر در تاریخ از سهیچ اندر هیچحس و ادراک قسمت پنجاه و شادراک ما درک ارتعاشی است در هم تنیدگی کوانتومیمرگ چیستکاهش حافظه هرچند فرایندیاعداد بینهایت در دنیای مرژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير سانسور از روی قصد بسیاری نقش زنجبیل در جلوگیری از تکامل شناخت انسان با کشفآیا هوش ارثی دریافتی از پصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهنظریه ی تکامل در درمان بیمناطق خاصی از مغز در جستجاین اندوه چیستهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک سی و هفتمارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های رایج ام اسمسئولیت در برابر محیط زیکریستال زمان(قسمت دوم)به جای محکوم کردن دیگران بعد پنجمسخن و سکوتچند جهانیتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا جنین انسان، هوشمندی جهان هوشمندهمیشه اطمینان تو بر خدا بخواب سالم عامل سلامتی و یمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماکسی توسین و تکامل پیش اویتامین بی هفدهاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرگیجه بدون داروگوشت خواری یا گیاه خواریزمان پلانکبیماری های مغز و اعصاب و تقلید مرحله ای نسبتا پیشسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوآوری ای شگفت انگیز دانفلج دوطرفه عصب 6 چشمآب زندگی است قسمت سومجهان شگفت انگیزهنر، پر کردن است نه فحش دخدای رنگین کمانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانواکسن های شرکت فایزر آمراز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش ستمدن زیر آبشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری منوعی سکته مغزی ، وحشتناک فرایند تکامل و دشواری هاآغاز فصل سرما و دوباره تکهوش مصنوعی از عروسک بازی جایی خالی نیستابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تمواد کوانتومی جدید، ممکنوبینار اساتید نورولوژی داز تکینگی تا مغز از مغز تذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت امغز مادران و کودکان در زمتو پیچیده ترین تکنولوژی پنج اکتشاف شگفت آور در موشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه به سطح بالایی از هوقلب روباتیکالگو نداشتیمهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از دیدن خدا در همه چیزمکانیک کوانتومی بی معنی یافته های نوین علوم پرده از تکینگی تا مغز، از مغز رمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ابزار بقای برتر مادیتولترودینپیام های ناشناخته بر مغز طوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدچالش هوشیاری و اینکه چرا قدرت انسان در نگاه به ابعامروز دانش ژنتیک هیچ ابههوش مصنوعی در کامپیوترهاحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای دفاعی و بقای مودانشمندان روشی برای تبدیماده ی تاریککل اقیانوس در یک ذرهازدواج های بین گونه ای، ررویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهنمغز، فقط گیرندهتوپیراماتپروتز عصبی برای تکلمعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکنجات در راستگوییلرزش ناشی از اسیب به عصبانسان میوه ی تکاملهوش عاطفی قسمت دومحس و ادراک قسمت چهل و هفتاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید ضد میگرنمخچه ، فراتر از حفظ تعادلکوچک شدن مغز از نئاندرتاکوچکترین چیز یک معجزه اساصل در هم تنیدگی و جهانی روش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله های فضایی منابعنقش پیش زمینه ها و اراده تکامل مداومآنان که در قله اند هرگز خعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانچرا حجم مغز گونه انسان درمنابع انرژی از نفت و گاز اولین دارو برای آتاکسی فهیچگاه از فشار و شکست نترحس و ادراک قسمت بیست و چهادغام میان گونه های مختلدر هم تنیدگی کوانتومی و پمرگ و میر پنهانکاهش دوپامین عامل بیماریبقای حقیقی در دور ماندن ارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمسانسور بر بسیاری از حقاینقش زبان در سلطه و قدرت اتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا هوش سریعی که بدون احسسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصنظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت این ایده که ذرات سیاهچالهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های علامتی در ام اسمستند جهان متصلکریستال زمان(قسمت سوم)به خودت مغرور نشوبعد از کروناسخن پاک و ثابتچند جهانیتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا جهان ذهن و افکار ما مجهان هوشیارهمیشه داناتر از ما وجود دخواب عامل دسته بندی و حفطمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر فقط مردم میفهمیدند کویتامین دی گنجینه ای بزراز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرطان با امواج صوتگیلگمش باستانی کیستزمان به چه دلیل ایجاد میشبیماری وسواستقلید از روی طبیعتسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز مشاهده ی غیر مستفناوری هوش مصنوعی نحوه خآب، زندگی است(قسمت پنجم)جهانی که نه با یک رخداد و هوموارکتوس ها ممکن است دخدایی که ساخته ی ذهن بشر منبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانواکسن کووید 19 چیزهایی که از تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرتمدنی قدیمی در شمال خلیج شگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب نیکولا تسلافرایند حذف برخی اجزای مغآغاز مبهم آفرینشهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبهابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهموجود بی مغزی که می تواندوجود قبل از ناظر هوشمنداز تکینگی تا مغز از مغز تذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دمغز چون ابزار هوش است دلیتو آرامش و صلحیپول و شادیشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه باغبانی باعث کاهش قلب را نشکنالگو و عادت را بشکن و در اهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از دیدگاه نارسای دوگانه ی ممکانیزمهای دفاعی در برابیاد گرفتن مداوماز تکینگی تا مغز، از مغز رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ابزار برتر بقاتومورها و التهاب مغزی عاپیدایش زبانطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهچالش هوشیاری و اینکه چرا قدرت ذهنانفجار و توقف تکاملی نشاهوش مصنوعی در خدمت خلق وححافظه و اطلاعات در کجاستابعاد و نیازهای تکاملیدانش، قفل ذهن را باز میکنماده ی خالیکلمات بلند نه صدای بلنداسکار، لگوی هوشمندرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانیمغزتان را در جوانی سیم کشتوانایی مغز و دیگر اجزای پرورش مغز مینیاتوری انساعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انساننخاع ما تا پایین ستون فقرلرزش عضله یا فاسیکولاسیوانسان ها می توانند میدان هوش عاطفی قسمت سومحس و ادراک قسمت چهل و هشتاحساس گذر سریعتر زمانداروی جدید ضد الزایمرمخچه ابزاري که وظیفه آن فداروی سل سپتمخچه تاثیر گذار بر حافظهکووید نوزده و خطر بیماری اصل علت و تاثیرروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنسیاهچاله ها، دارای پرتو نقش آتش در رسیدن انسان بهتکامل چشمآنزیم تولید انرژی در سلوعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آمچرا خشونت و تعصبمنابع انرژی از نفت و گاز اولین دروغهیپرپاراتیروئیدیسمحس و ادراک قسمت بیست و یکادغام دو حیطه علوم مغز و در هم تنیدگی کوانتومی و دمرگ و میر بسیار بالای ناشکاهش سن بیولوژیکی، تنها بلندی در ذهن ما درک بلندیرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماساهچاله ها تبخیر نمیشودنقش زبان در سلطه و قدرت اتکثیر سلول در برابر توقف آیا هشیاری کوانتومی وجودپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردنظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت اینکه به خاطرخودت زندگی هستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط غیرکلامی بین انسادرمان ژنتیکی برای نوآوریمشکل از کجاستکشف مکانیسم عصبی خوانش پرحم مصنوعیبه دنبال رستگاری باشبعد از کروناسختی ها رفتنی استچند جهانی و علمتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا جهش های ژنتیکی، ویروجهان های بسیار دیگرهمیشه راهی هستخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر میدانی مصیبت بزرگتر ویروس مصنوعیاز واقعیت امروز تا حقیقتدرمانهای بیماری پارکینسگیاه بی عقل به سوی نور میزمان شگفت انگیزبیماری کروتز فیلد جاکوبتقلید از طبیعتشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز ترجمه رخدادهای فیلمی بسیار جالب از تغییآتش منبع انرژیجهانی که از یک منبع، تغذیهورمون شیرساز یا پرولاکتخسته نباشی بابامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا و گشودن پنجراز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام استمرکز و مدیتیشنشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نیاز به آموزش مجازی دیجیفراتر از دیوارهای باورإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجموجودات مقهور ژنها هستندوراپامیل در بارداریاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سمغز چگونه صداها را فیلتر تو افق رویداد جهان هستیپول و عقیدهشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه تکامل مغزهای کنونیقیچی ژنتیکیالگوی بنیادین و هوشیاریهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از دژا وو یا اشنا پنداریما انسانها چه اندازه نزدیاد بگیر فراموش کنیاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهانمغز از بسیاری حقایق می گرتومورهای نخاعیپیر شدن حتمی نیستطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنوچالش هوشیاری و اینکه چرا قدرت عشقانقراض را انتخاب نکنیدهوش مصنوعی در خدمت خلق وححباب های کیهانی تو در توابعاد اضافه ی کیهاندائما بخوانماده ای ضد التهابیکلوزاپین داروی ضد جنوناساس انسان اندیشه و باور روان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم گیلن باره به دنبال مغزتان را در جوانی سیمکشتوازن مهمتر از فعالیت زیپرتوهای صادر شده از سیاهعلم راهی برای اندیشیدن اترازودوننخستین تمدن بشریلزوم سازگاری قانون مجازاانسان یک کتابخانه استهوش عاطفی قسمت ششمحس و ادراک قسمت چهل و دوماحساسات کاذبداروی ضد چاقیمدل همه جانبه نگر ژنرالیکودک هشت ساله لازم است آداصل عدم قطعیت از کوانتوم روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله و تکینگی ابتداینقش انتخاب از طرف محیط، نتکامل و ارتقای نگاه تا عمآینه در اینهعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانچرا در مغز انسان، فرورفتمنابع انرژی از نفت و گاز اولین سلول مصنوعیهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت بیست و دوارتقا و تکامل سنت آفرینش در هر سوراخی سر نکنمرگ انتقال است یا نابود شکایروپاکتیک چیستبلوغ چیسترژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودسایه را اصالت دادن، جز فرنقش سجده بر عملکرد مغزتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا واکنش های یاد گرفته وجلوتر را دیدننظریه ی ریسمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت اینکه خانواده ات سالم باو هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتروز یا خوردگی و التهادرمان پوکی استخوانمشکلات نخاعیکشف مکانیسمی پیچیده در برسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربه زودی شبکه مغزی به جای بعد از کرونا دلخوشی بیهوسرنوشتچند روش ساده برای موفقیتتاثیر ژنها بر اختلالات خآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اججهان هایی در جهان دیگرهمیشه عسل با موم بخوریمخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر نیروی مغناطیس نباشد ویرایش DNA جنین انسان، براز کجا آمده ام و به کجا میدرهای اسرارآمیز و پوشیدهگیاه خواری و گوشت خوار کدزنان باهوش تربیماری گیلن باره و بیمارتقویت استخوان در گرو تغذشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در فراموشی هافیزیک مولکولها و ذرات در آثار باستانی تمدن های قدجهانی در ذهنهوش فوق العاده، هر فرد اسخطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا از حقیقت تاتاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیرک ترین مردمتمرکز بر هدفگامی در درمان بیماریهای شگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزچیز جدید را بپذیرفرد موفقافت فشار خون ناگهانی در وهوش مصنوعی از عروسک بازی جدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ موسیقی نوورزش هوازی مرتب خیلی به قاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزمغز ناتوان از توجیه پیداتو انسانی و انسان، شایستپوست ساعتی مستقل از مغز دشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصالگوبرداری از طبیعتهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپنداریما انسانها چه اندازه نزدیادگیری مهارت های جدید داز تکینگی تا مغز، از مغز رمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چمغز به تنهایی برای فرهنگ تومورهای ستون فقراتپیشینیان انسان از هفت میطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسوچالش هوشیاری و اینکه چرا قضاوت ممنوعانواع سکته های مغزیهوش مصنوعی درمانگر کامپیحد و مرزها توهم ذهن ماستابعاد بالاترداروهای مصرفی در ام اسماده، چیزی نیستکلام و زبان، گنجینه ای بساستفاده از مغز، وزن را کمروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکسندرم پیریفورمیسمغط یک گیرنده استتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپرسش و چستجو همیشه باقی اعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزنخستین تصویر از سیاهچالهلزوم سازگاری قانون مجازاانسان باشهوش عاطفی بیشتر در زنانحس و ادراک قسمت چهل و سوماخلاق و علوم اعصابحس و ادراک قسمت نهماخلاق پایه تکامل و فرهنگداروی ضد چاقیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهکودک ایرانی که هوش او از اصلاح خطا با رفتن بر مسیرروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنقش اتصالات بین سلولهای تکامل و ریشه ی مشترک خلقتآیندهعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهچرا ذرات بنیادی معمولاً منابع انرژی از نفت و گاز اوکرلیزوماب داروی جدید شهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت بیست و سوارتقا یا بازگشت به قبل ازدر والنتاین کتاب بدید هممرگ تصادفیکار با یگانگی و یکپارچگیبلعیدن ستاره توسط سیاهچاراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی مصنوعی با نقش غذاها و موجودات درياتئوری تکامل امروز در درمآیا یک، وجود داردجمجمه انسان های اولیهنظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت اینترنت بدون فیلتر ماهواوفور و فراوانیحساسیت روانی متفاوتارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان پوکی استخوانمشکلات بین دو همسر و برخیکشف ارتباط جدیدی از ارتبرساناها و ابر رساناها و عبه زیر پای خود نگاه نکن ببعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستچندین ماده غذایی که ماننتاثیر کلام در آیات کلام بآیا خداباوری محصول تکاملجهان یکپارچههمجوشی هسته ای، انرژِی بخودت را از اندیشه هایت حفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر نعمت فراموشی نبود بسویشن پرواز کسی که یک کتاب خوانده دروغ نگو به خصوص به خودتگیرنده باید سازگار با پیزنجیرها را ما باید پاره کبیماری آلزایمر، استیل کوتقویت حافظه یا هوش مصنوعشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در تشخیص بیماری فیزیک و هوشیاریآرامش و دانشجهان، تصادفی نیستهوش مصنوعی می تواند بر احخطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمواکسن کرونا ساخته شده تواز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکمعنی روزهتمساح حد واسط میان مغز کوگاهی لازم است برای فهم و شگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی منتظر شناخته شدنفرد یا اندیشهافت هوشیاری به دنبال کاههوش مصنوعی از عروسک بازی جدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف موسیقی هنر مایع استورزش هوازی ، بهترین تمریاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسمغز و اخلاقتو با همه چیز در پیوندیپوشاندن خود از نورشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل قانون مندی نقشه ژنتیکی مالتهاب شریان تمپورالهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغییما اکنون میدانیم فضا خالیادآوری خواب و رویااز تکامل تا مغز از مغز تا رمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکیمغز بیش از آنچه تصور میشوتوهم فضای خالیپیشرفت های جدید علوم اعصطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سچالش دیدگاه های سنتی در بقطار پیشرفتانگشت ماشه ایهوش مصنوعی درخدمت خلق وححریص نباشاتفاق و تصادفداروهای ام اسماده، چیزی بیش از یک خلا کلرال هیدرات برای خواباناستفاده از هوش مصنوعی در روبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم پس از ضربه به سرنفرت، اسیب به خود استتوسعه برخی شغل ها با هوش پرسشگری نامحدودعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکنخستین روبات های زنده ی جلزوم عدم وابستگی به گوگل انسان جدید از چه زمانی پاهوش عاطفی در زنان بیشتر اهوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت چهارماختلال خواب فرد را مستعد داروی ضد تشنج با قابليت تمدل هولوگرافیک تعمیم یافکودکان میتوانند ناقل بی اصول انجام برخی نرمش ها دروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله ی تولید کنندهنقش تیروئید در تکامل مغزتکامل ابزار هوش ، راه پر آینده ی انسان در فراتر ازعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهچراروياها را به یاد نمی آمنابع انرژی از نفت و گاز ايندگان چگونه خواهند دیدهدف یکسان و مسیرهای مختلحس و ادراک قسمت بیستمارتوکين تراپی روشی جديد در یک فراکتال هر نقطه مرکمرگی وجود نداردکاربرد روباتهای ريزنانوبنی عباس، ننگی بر تاریخراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانساخت شبکه عصبی با الفبای نقش غذاها و موجودات درياتئوری تکامل در پیشگیری و آیا کیهان می تواند یک شبیجنبه های موجی واقعیتنظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت ایندرالوقت نهيب هاي غير علمي گذشخفاش با شیوع همه گیری جدیارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلمشکلات روانپزشکی پس از سکشف جمجمه ای درکوه ایرهورشته نوروایمونولوژی و نقبه سخن توجه کن نه گویندهتفکر قبل از کارسریعترین کامپیوتر موجودچندجهانیتاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا دلفین ها می تواند از جهان یکپارچههمراه سختی، اسانی هستخودروهای هیدروژنیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر نعمت فراموشی نبود بسواقعیت فیزیکی، تابعی از از آغاز خلقت تا نگاه انسادریای خداگالکانزوماب، دارویی جدیزندگی هوشمند در خارج از زبیماری الزایمرتقویت سیستم ایمنیشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخفیزیکدانان ماشینی برای تآرامش و سکونجهش های ژنتیکی مفید در ساخطای ادراک کارمامنبع هوشیاری در کجاست؟ قواکسن ایرانی کرونا تولیداز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا معادله ها فقط بخش خسته کنتنفس هوازی و میتوکندریگاهی مغز بزرگ چالش استشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی خارج از مغزهای ما نیفرد حساس از نظر عاطفی و بافتخار انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میمیهمانهای ناخوانده عامل ورزش و میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی مدرن در سطح سلمغز و اخلاقتو با باورهایت کنترل میشپیموزایدشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه حافظه را قویتر کنیقانون گذاری و تکاملامواجی که به وسیله ی ماشیهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استما از اینجا نخواهیم رفتیاری خدا نزدیک استاز تکامل تا مغز، از مغز ترنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادیمغز برای فراموشی بیشتر کتوهم فضای خالی یا توهم فضپیشرفت در عقل است یا ظواهطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی چاالش ها در تعیین منبع هولمس کوانتومیانگشت نگاری مغز نشان میدهوش مصنوعی ساخته هوش طبیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناتوبان اطلاعات و پلِ بینداروهای تغییر دهنده ی سیماست مالیکمردرداستفاده از انرژی خلاروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم دزدی ساب کلاویننقش قهوه در سلامتیتوصیه های سازمان بهداشت آلودگی هوا چالش قرن جدیدعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهنرمش های مفید برای درد زامقاومت به عوارض فشار خون انسان خطرناکترین موجودمقابله ی منطقی با اعتراضانسان عامل توقف رشد مغزهوشمندی کیهانحس و ادراک قسمت نوزدهماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج با قابليت تمدل های ریز مغز مینی برینکودکان خود را مشابه خود تاصول توسعه ی یک ذهن کاملروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرسیاره ی ابلهاننقش حفاظتی مولکول جدید دتکامل تکنولوژیآینده ی علم و فیزیک در60 ثعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدچراروياها را به یاد نمی آمنابع انرژی از نفت و گاز ايا اراده آزاد توهم است یهدف یکسان، در مسیرهای متحس و ادراک قسمت دهمارتباط میکروب روده و پاردر کمتر از چند ماه سوش جدمراحل ارتقای پله پله کیهکاربرد روباتهای ريز، در به قفس های سیاهت ننازراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنساختن آیندهنقش غذاها و موجودات درياتئوری جدید، ویران کردن گآیا گذشته، امروز وآینده جنسیت و تفاوت های بینایینظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت ایا کوچک شدن مغزانسان الوقتی فهمیدی خطا کردی برگخلا، حقیقی نیستارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان تومورهای مغزی با امشکلات روانپزشکی در عقب کشف جدید تلسکوپ جیمز وبرشد مغز فرایندی پیچیده ابوزون هیگز چیستتفکر خلا ق در برابر توهم سرگیجه از شایعترین اختلانه به اعدامتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا دلفین ها میتوانند باجهان کنونی و مغز بزرگتریهمراهی نوعی سردرد میگرنیخورشید مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر با مطالعه فیزیک کوانواقعیت چند سویهاز انفجار بزرگ تا انفجار درک فرد دیگر و رفتارهای اگام کوچک ولی تاثیرگذارزندگی بی دودبیماری ای شبیه آلزایمر و تلقین اطلاعات و حافظهشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهفاجعه ی جهل مقدسآرامش(سکوت) stillness و تکاپوجهش های ژنتیکی غیر تصادفابزار بقا از نخستین همانخطای حسمنبع هوشیاری در کجاست؟(قواکسن اسپایکوژناز تکینگی تا مغز از مغز تدرختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستمعجزه های هر روزهتنفس هوازی و میتوکندریگذر زمان کاملا وابسته به شاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی شبیه نور تو نیستفردا را نمیدانیمافراد آغاز حرکت خودشان رهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میمیوتونیک دیستروفیورزش بهترین درمان بیش فعاز تکینگی تا مغز از مغز تذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند مغز و سیر تکامل ان دلیلی تو باید نیکان را به دست بپیموزایدشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسمنگاه محدود و تک جانبه، مشقانون جنگلامیوتروفیک لترال اسکلروهوش مصنوعی از عروسک بازی حقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارما اشیا را آنطور که هستندژن همه چیز نیستاز تکامل تا مغز، از مغز ترنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و امغز بزرگ چقدر مفید هست ؟توهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیشرفت ذهن در خلاقیت استطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سناتوانی از درمان برخی ویلوب فرونتال یا پیشانی مغانتقال ماده و انرژیهوش احساسیحس متفاوتاتوسوکسیمایدداروهای ضد بیماری ام اس وماست مالی با هوش انسانیکمردرد ناشی از تنگی کانااستفاده از سلول های بنیاروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سندرم سردرد به دلیل افت فنقش مهاجرت در توسعه نسل اتوصیه های غیر دارویی در سآلودگی هوا و ویروس کروناعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرانرمش های مفید در سرگیجهنرمش های موثر در کمردردمقابله با کرونا با علم اسانسانیت در هم تنیده و متصهوشیاری و وجودحس و ادراک قسمت هفتماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج توپیراماتمدیون خود ناموجودکودکان را برای راه آماده اصول سلامت کمرروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهاننقش حیاتی تلومر دی ان آ دتکامل جریان همیشگی خلقتآینده با ترس جمع نمیشودعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان نزاع بین جهل و علم رو به پمنابع انرژی از نفت و گاز ايا اراده آزاد توهم است یهدف از تکامل مغزحس و ادراک قسمت دوازدهمارتباط ماده و انرژیدر آرزوهایت مداومت داشتهمرز مرگ و زندگی کجاستکتاب گران و پرهزینه شد ولبه مغز خزندگان خودت اجازراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار فراکتال وجود و ذهنقش غذاها در کاهش دردهای تا 20 سال آینده مغز شما به آیا پیدایش مغز از روی تصاجنسیت و تفاوت های بیناییهفت چیز که عملکرد مغز تو منبع هوشیاری کجاست قسمت ایا این جمله درست است کسیوقتی پر از گل شدی خودت را خلا، خالی نیستارزش خود را چگونه میشناسدرمان تشنجمشاهده گر جدای از شیء مشاکشتن عقیده ممکن نیسترشد مغز علت تمایل انسان ببوزون هیگز جهان را از متلتفاوت مغز انسان و میمون هسرگردانینه به اعدامتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا دست مصنوعی به زودی قاجهان کاملی در اطراف ما پرهندسه ی پایه ایخوش قلبی و مهربانیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاگر تلاش انسان امروز براواقعیت چیستاز بحث های کنونی در ویروسدرک نیازمند شناخت خویش اگامی در درمان بیماریهای زندگی در جمع مواردی را برتلاش ها برای کشف منابع جدشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهفاصله ها در مکانیک کوانتآزمون تجربی، راهی برای رهوش مصنوعی و کشف زبان هایجهش تمدنی عجیب و شگفت انسابزار بقا از نخستین همانخطر آلودگی هوامنبع خواب و رویاواکسن اسپایکوژن ضد کرونااز تکینگی تا مغز از مغز تدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرمعجزه ی چشمتنفس بدون اکسیژنگذشته را دفن کنشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکنکاتی در مورد تشنجفرزندان زمان خودافراد بی دلیل دوستدار تو هوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو سوی واقعیتمیگرن و پروتئین مرتبط با ورزش در کمر درداز تکینگی تا مغز از مغز تذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو مغز کوانتومیتو تغییر و تحولیپیچیدگی های مغزمگسشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزنگاه انسان محدود به ادراقانون جنگلامید نیکو داشته باش تا آنهوش مصنوعی از عروسک تا کمحل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتما به جهان های متفاوت خودژن همه چیز نیستاز تکامل تا مغز، از مغز ترهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنمغز بزرگ چالش است یا منفعتوهم چیستپیشرفتی مستقل از ابزار هظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارناتوانی در شناسایی چهره لوتیراستاماندوه در دنیا استهوش احساسیحس چشایی و بویاییاتصال مغز و کامپیوترداروی فامپیریدین یا نورلماشین دانشکمردرد و علل آناستفاده از سلول های بنیاروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاسایتهای دیگرنقش میدان مغناطیسی زمین توصیه هایی در مصرف ماهیآلودگی هوا و پارکینسونعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان ها