دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلولهای مغزی چگونه است قسمت اول

تأثير درجه حرارت بر سلولهای مغزی و عملکرد آنها چگونه است؟ جواب به این سوال بحث جالبی است- که به امروز و آینده ما مربوط می شود.

افزایش گرمای کره زمین مغزهای ما را تحلیل می برد و یا در دراز مدت ، تاثیر مثبتی بر مغزهای ما دارد ؟
همه نگران گرم شدن زمین هستند ولی آیا اگر زمین سرد می شد بر مغزهای ما تاثیر بهتری داشت؟ آیا اگر به دوره های یخبندان پیش از تاریخ بر مي گشتيم، زندگی بهتری داشتيم ؟ فکر نمی کنم درختان بی بار و بی میوه يخبندانهاي زمستان که هنوز چند ماهي آن را در کشوری مانند ایران تجربه می کنيم، برای موجودات زنده مناسب باشد نمونه آن را میتوان با ماندن زیر خروار برف و یخ تجربه کرد و می بینیم که سلولهاي موجود زنده خيلي زود، عملکرد خود را از دست خواهند داد و خواهد مرد.پس درجه حرارت پایین در حد یخ بستن آب اصلا چیز جالبی برای حیات و عملکرد سلولها از جمله سلولهای مغزی نیست .

درجه حرارت چیست ؟
درجه حرارت یک چیز نسبی است و وابسته به دستگاههای اندازه گیری درجه حرارت می باشد. اینکه بگوئیم مثلا درجه حرارت صفر سلسیوس، یک صفر واقعی است اینگونه نمی باشد، این ما هستیم که با scaling و درجه بندی، مقياسهايي را برای اندازه گیری درجه حرارت ابداع کرده ایم. شاید اگر کسی با دستگاههای اندازه گیری سلسیوس درجه حرارت را اندازه بگیرد، عدد صفر را بخواند . ولی اگر همان فرد با دستگاه اندازه گیری حرارت فارنهایت درجه حرارت را بسنجد، عدد صفر نميخواند بلکه عدد 32 را میخواند ( فرمول تبدیل دو مقیاس 32+ (1.8*سانتی گراد )=فارنهایت )

البته دانشمندان بر اساس بی حرکت شدن و به صفر رسیدن انتروپي، صفر مطلق را تعریف کرده اند . دمای صفر کلوین ( به انگلیسی : Absolute zero) به صفر مطلق معروف است. در واقع در این دما آنتروپی صفر میشود. به طور دقیق این دما برابر ۲۷۳٫۱۵- درجهٔ سلسیوس (سانتیگراد) و یا ۴۵۹٫۶۷- درجهٔ فارنهایت است. لرد کلوین تصور میکرد که از دمای صفر کلوین نمیتوان به دمای کمتری دست یافت.

در سال ۲۰۰۰ دانشگاه صنعتی هلسینکی اعلام کرد که به پایینترین دمای ممکن در آزمایشگاه دست یافتهاند. این دما ۱۰۰ پیکو کلوین است که هنوز ۱۰۰ پیکو کلوین از دمای صفر کلوین گرم تر است. بنابر نظریههای تثبیت شدهٔ ترمودینامیک ومکانیک آماری، دمای صفر کلوین پایینترین دمای ممکن است.در این دما انرژی جنبشی ذرات سازنده به کمینه خود میرسد و آنتروپی نیز صفر میگردد.( Oxford Dictionary of Physics. Oxford Un)

ميدانيم که مایع حیات در کره زمین، آب است و آب در شکل مایع آن میتواند برای حیات سودمند باشد . در شکل جامد آن- که حرکت مولکولهاي آب و قابلیت نفوذ و حرکت آن به شدت کاهش می یابد- فعالیتهای زیستی کند می شود و حالتي ايستا رخ میدهد. باز درجه حرارت آب اگر از حدی بگذرد، مولکولهای آن تحرک و آزادی بیشتری به دلیل انرژی دریافتی به دست مي آورند و تبدیل به بخار می شوند و در اين حالت هم نمیتوانند نقش حمایتی و حرکت در میان سلولهای زنده را ایفا کنند.

پس آب مایع حیات است ولی در درجه حرارت معيني که شکل آب به صورت مایع است و آسیبی به بافتهای دیگر مانند چربی پوشاننده سلولهای بدن نمی رساند . و در درجه حرارت خیلی پایین یا بالا؛ نه تنها عامل حيات نیست بلکه میتواند منجر به ذوب شدن غشای سلولهای بدن شود و آنها را از بین ببرد.البته یخ زدن آب هم مکانیسم جالبی است که به دلیل کم شدن چگالی یخ و پوشاندن سطح آب امکان حیات را در زیر یخ فراهم ميکند( آب حالتی مایع و ایده آل است تا حیات را ایجاد کند و چگالی آن در زمان انجماد، کم ميشود و روی آب می آید و به این ترتیب، یخ اجازه میدهد تا حیات و زندگی، در آبی که زیر آن جاری است ، ادامه یابد)

زندگی در کره زمین وابسته به فاصله آن از خورشيد است، به طوری که اگر اين فاصله کمتر بود، حرارت زیاد خورشید سلولهای زنده را از بین مي برد و رودخانه های پرآب را به خشکی مي کشاند؛ مشابه چنین وضعیتی را در سیارات نزدیکتر به خورشید، در منظومه شمسی داریم. البته این در حالتی است که آب را به عنوان مایع حیات در نظر بگیریم . مواد دیگری هستند که ممکن است به جای آب، در شرایطی متفاوت از کره زمين مایع حیات شوند مثلا آمونیاک که در دماهاي خیلی پائینتر از صفر حالت مایع دارد، میتواند، در سياره ای بسیار سردتر از کره زمین به عنوان مایع حیات تلقی گردد در این سیارات دور از خورشيد، آبها یخ می زنند و قابلیت حیات با آب موجود نیست ولی گازهایی مانند آمونیاک در این سیارات می توانند مایع حیات باشند.

پس گرمای معتدل در کره زمين، برای باقی ماندن سلولها و رشد و تکثیر آنها لازم است.به دلیل اهمیت سلولهای مغزی پوششی چند لایه آن را مي پوشاند تا تاثیرات ضربات و درجه حرارت پایین یا بالا بر آن، کمتر باشد.

پوششهای مغز عبارتند از :
جمجمه ضخیم و استخواني و پرده های مننژ روی آن
شامه یا مننژ(به انگلیسی: meninge) سامانهای متشکل از چند لایه (غشاء) بوده که دستگاه عصبی مرکزی (CNS) را در بر میگیرد. این غشاها کار محافظت، تغذیه، و کاهش ضربه مغزی را به عهده دارند. مننژ اطراف مغز و نخاع دارای سه لایه و پوشش است که از خارج به داخل با نام سختشامه (دورا ماتر)، عنکبوتیه (آراکنوئید)،نرمشاه (پیا ماتر) شناخته میشوند. این پردهها به طور کلی مننژ یا شامه نامیده میشوند و در میان استخوان جمجمه و بافت مغز (و در طناب نخاع بین ستون مهرهها و بافت نخاع) قرار دارند

به علاوه، سیستم خون رسانی وسیع، میتواند از تغییرات درجه حرارت مغز و نخاع جلوگیری کند.به اين ترتيب، مغز و نخاع- که میوه تکاملی کل حیات از ابتدا تا امروز است- مانند جواهری ارزشمند در صندوقی مستحکم و سفت قرار می گیرد به طوری که برای دسترسی به مغز، جراحان نیازمند دريلهاي خیلی قوی برای شکافتن جمجمه هستند.این شرایط حفاظتی میتواند از تاثیرات مضر تغییرات درجه حرارت بر مغز بکاهد ولی اگر درجه حرارت هوا از حدی بالاتر یا پائینتر برود، این سیستم وسیع حمایتی جواب نمیدهد و مغز در معرض آثار مضر سرما و گرما قرار می گیرد.

متابوليسم داخل مغز تولید گرما می کند پس فقط مغز با گرما و یا سرمای محیط مواجه نیست بلکه با گرمای درونی متابولیسم هم باید به نحوی برخورد کند به خصوص وقتی فعالیت مغز بیشتر شود میزان این حرارت، خیلی بالاتر ميرود و دفع اين حرارت بالا از طريق گردش خون مغز- که بسیار هم غنی هست- انجام می شود. باید توجه کرد که وجود سیستم مستحکم استخوانی جمجمه مانع از تاثیرات زیاد هوای گرم و سرد بر مغز می شود ولی شاید یک نقش مضر هم داشته باشد و آن، ایجاد سیستم عایق در برابر گرمای درونی خود مغز است.

تحریکات حسی و جنسي و واکنشهای عملی در برخورد با محیط، همه اینها منجر به بالا رفتن درجه حرارت مغز می شود پس مغز با سلولهای دیگر بدن یک تفاوت آشکار دارد : هر حرکت ارادی و یا هر ديد و نگاه با چشم، حرارتی مضاعف را در مغز ایجاد می کند. همچنین اغلب داروهایی- که مصرف می شود- به خصوص داروهای تحریک کننده مانند ريتالين می تواند درجه حرارت درون مغز را بالا ببرد و این حرارت بالا باید با یک سیستم خود تنظیم و جدا از دیگر قسمتهای بدن از مغز دفع گردد.

به این ترتیب، متابولیسم و جریان خون مغز و حرارت و میزان آب و الکتروليتهای مغز باید یک سیستم خود تنظیم را ایجاد کند.بالا رفتن زياد درجه حرارت مغز منجر به فعال کردن مکانیسمهای پاتوفيزيولوژيک خاص و آسیب به سد بین خون و مغز و نشت مایعات به درون مغز و اسیب و حتی مرگ سلولها مغزی می شود( Siesjo B. Brain Energy Metabolism.New York: Wiley; 1978.)اولین بار مرتيز سیف، فيزيولوژيست آلمانی، حرارت درون مغز را اندازه گیری کرد و نشان داد که دیدن یک تکه گوشت، درجه حرارت مغز سگ را یک درجه بالاتر مي برد. مواجهه با شرایط محیطی استرس زا یا هیجانی و فعالیت می تواند درجه حرارت مغز را بین دو تا سه درجه سانتیگراد افزايش دهد.

بالا رفتن درجه حرارت مغز منجر به انقباض رگهای محیطی بیرون مغز مي شود و عرق کردن را کاهش میدهد و این یک معضل بزرگ است .با این که مغز دو درصد وزن بدن را تشکیل میدهد ولی در حالت استراحت، تا حدود 20% اکسیژن موجود در خون را مصرف ميکند. مصرف انرژی یک سلول عصبي(نورون) 0.54.0 nW است که حدود 300 تا 2500 برابر سلولها دیگر بدن است.
(Laughlin SB, de Ruyter van Steveninck RR, Anderson JC. The metabolic cost of neural information.Nature Neurosci. 1998;1:3641.[PubMed])

اندازه گیری های بيوفيزيکال نشان میدهد که برای انتقال یک بیت اطلاعات به 10 به توان چهار مولکول ATP نیاز است . برای کد کردن یک ليست، حدود 10به توان شش تا 10به توان هفت مولکول ATP مصرف می شود.بیشتر انرژی در متابولیسم مغزي صرف بازیابی پتانسيلهاي الکتریکی پس از ديس شارژ الکتریکی می شود .و بخش دیگری از امر، صرف تولید ماکرومولکولها و انتقال پروتئین از غشاي میتوکندری مي شود. همه این متابوليسم و صرف انرژی به حرارت تبدیل می شود.

روش ابداعی برای چک این حرارت ، استفاده از الکترودهاي دماسنج در قسمتها مختلف مغز موش است . با تحریک موش به وسيله محرکهاي محیطی، درجه حرارت در قسمتهای مختلف مغز به نسبتهای متفاوت بالا می رود. نشان داده شده است که ميزان بالا رفتن درجه حرارت در واکنش به محرکهای محیط وقتی بیشتر است که دمای اوليه در قسمتهای مختلف مغز پایین باشد يعني گرم بودن اولیه مغز، سرعت واکنش مغزی را کاهش می دهد. در درجه حرارت 38-39℃ هیچ تاثیری در افزایش درجه حرارت، در مواجهه با محرکهای محیطی مثلا مواجهه با جنس مخالف دیده نمی شود.( Kovalzon VM. Brain temperature variations during natural sleep and arousal in white rats. Physiol. Beh.1972;10:667670. [PubMed])

قانون مقادیر اوليه(law of initial values) بيان مي کند که وضعیت و درجه حرارت مغز پیش از تحریک، در جواب دهی و سرعت واکنش مغز بسیار موثر است .اندازه گیری درجه حرارت مغز نشان میدهد که قسمتهایی از مغز که در قسمت بالاتر هستند سردترند
dorsal striatum, 36.6°C; hippocampus, 35.6°C

و قسمتهایی که پائینتر قرار دارند گرمترند( ventral tegmental area of midbrain, 37.3°C; medial preoptic area of hypothalamus, 37.3°C; nucleus accumbens or NAcc, 37.3°C)

مثلا قسمت جدید مغز یا کورتکس ،در قسمت سطحی مغز از بقیه جاهای مغز سردتر است. شاید علت این حالت عدم فعالیت نورونی در قسمتهای سطحی در حالت استراحت باشد. بر خلاف این حالت قسمتهای عمقی مانند هیپوتالاموس گرم، در حالت استراحت هم در حال فعالیت هستند . بالا رفتن میزان متابولیسم و حرارت در مغز مانند اندامهای دیگر باعث افزایش جریان خون مغز مي شود و اکسیژن بیشتر، نیازهای قسمتهای فعال مغز را برآورده می کند و گرمای اضافی را از طریق جریان خون منتقل می سازد

مصرف اکسیژن حین فعالیت و ورزش سنگین، ده برابر زمان استراحت می شود و تولید گرما هم از~ 1W/kg at rest to ~10 W/kg (از یک به ده) میرسد . انسان به شکل موفقی با عرق کردن و افزایش جریان خون سطحی می تواند با افزایش درجه حرارت درونی مقابله کند.در انسان چون کارگذاري الکترود داخل مغز ممکن نیست از اندازه گیری درجه حرارت پرده صماخ در گوش برای تعیین حرارات داخل جمجمه استفاده میشود و مشاهده می کنیم در فعالیت زیاد و گرم شدن بدن، سر بسیار خنک تر از دیگر جاها است .

در ورزش نسبتا متعادل، مکانیسمهای جبرانی میتواند از افزايش درجه حرارت داخل مغز جلوگیری کند ولی در ورزش خیلی سنگین ، به دلیل بالا رفتن عمق و سرعت تنفس میزان زیادی گاز Co2. خون دفع می شود و این حالت منجر به تنگ شدن عروق مغز می شود و تا حدی مکانیسم خود تنظیم سرد کننده مغز، مختل می شود.این افزایش زیاد درجه حرارت مغز منجر به اختلال در سد بین خون و مغز می گردد.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3149793/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عدم تعادل دوپامین، فقط ببحثی در مورد عملکرد لوب فتهدیدهای هوش مصنوعیخانواده پایدارپیراستاممغز و اخلاقدر آرزوهایت مداومت داشتهآشنا پنداریتاثیر تغذیه بر سلامت روانورون های ردیاب حافظهرویای شفاففیلم کوتاه هیروشیما از هایستادن در برابر آزادی بهمه جا خیر بکارزبان، نشان دهنده ی سخنگو ارزش حقیقی زبان قسمت اولمناطق خاصی از مغز در جستجبلندی در ذهن ما درک بلندیهر حرکت خمیده می شود و هر شناسایی تاریخچه ی تکاملیحقیقت غیر قابل شناختکوچک شدن مغز از نئاندرتامقالاتبدون پیر فلکتو دی ان ای خاص ميتوکندريخطای حسمغز بیش از آنچه تصور میشودرمان های جدید در بیماری افسردگی و اضطراب در بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکچیزی شبیه نور تو نیستروش های صرفه جویی در ایجافروتنی و غرورهندسه ی پایه ایسلول های مغزی عامل پارکیاز کسی که یک کتاب خوانده وقتی پر از گل شدی خودت را شگفت زده و حیران باشمنبع هوشیاری کجاست قسمت به خوبی های دیگران فکرکنحباب های کیهانی تو در توکیست کلوئید بطن سومبرخی ملاحظات در تشنج های پس از اگو یا بعد از نفستوهم چیستده روش موفقیتمغط یک گیرنده استدرمان جدید کنترل مولتیپلامیوتروفیک لترال اسکلروچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر رژیم گیاه خواری بر ریه زغالیابزار بقا از نخستین همانفرضیه ای جدید توضیح میدههوش مصنوعی یا حماقت طبیعسماگلوتید داروی کاهش دهناز تکینگی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز مشباهت مغز و کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبی ذهن و بی روححس و ادراک قسمت چهلکاش شرف اجباری بود یا حتیمجموعه های پر سلولی بدن مبرخی روش های تربیتی کودکدورترین نقطه ی قابل مشاهآنتی بادی منوکلونال در دتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنقش گرمایش آب و هوا در همدرهای اسرارآمیز و پوشیدهانفجار بزرگ پایان بوده انگاهت را بلند کنتبدیل تراکت صوتی مصنوعی راه فراری نیستابزار بقا از نخستین همانقلب روباتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی سودمندی موجودات ابزی بر از تکینگی تا مغز از مغز تجلوتر را دیدنواکسن های شرکت فایزر آمرصبر و واقعیتمهمان ناخواندهبیماری الزایمرحس و ادراک قسمت پنجاه و یکشف جمجمه ای درکوه ایرهومدیون خود ناموجودبزرگترین خطایی که مردم مدانش قدرت استآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتکامل فردی یا اجتماعینقش رژیم غذایی در رشد و ادرک عمیق در حیواناتانرژی تاریک که ما نمی تونباید صبر کرد آتش را بعد ترازودونرساناها و ابر رساناها و عابزارهای پیشرفته ارتباط قدرت مردمهوش مصنوعی از عروسک بازی سیر آفرینش از روح تا مغز از تکینگی تا مغز، از مغز جهان مشارکتیوابسته به دوستی این و آن طلای سیاهمیوپاتی و نوار عصب و عضلهبیندیشحس و ادراک قسمت شصت و هشتگیلگمش باستانی کیستمراقب خودتون و خانواده هتفاوت مغز انسان و میمون هداروهای مصرفی در ام اسآیا بزرگ شدن مغز فقط در دتکامل ساختار رگهای مغزی نقطه بی بازگشتدست و پا زدن در سایه؟انسان، گونه ای پر از تضادچرا ماشین باید نتایج را پتست آر ان اس دز میاستنی گزمان به چه دلیل ایجاد میشاثرات مفید روزه داریلیروپریم داروی ترکیبی ضدهوش مصنوعی در خدمت خلق وحساخت سلول عصبی حتی پس از از سایه بگذرجهان در حال نوسان و چرخشیک پیشنهاد خوب برای آسان عقلانیت بدون تغییرما انسانها چه اندازه نزدبا آتش، بازی نکن و بعد از خونریزی مغز در سندرم کووگربه شرودینگر و تاثیر مشمشکلات بین دو همسر و برخیتلقین اطلاعات و حافظهداروی جدید برای میاستنی آپومورفین در پارکینسونتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنه جنگ و نه خونریزیذهت را روی چیزهای مفید متای نعمت من در زندگیمچراروياها را به یاد نمی آتصور از زمان و مکانزندگی، مراتب هوشیاری استاختلال در شناسایی حروف و مقایسه رقابت و همکاریهوش عاطفی قسمت دهمسخت ترین حصاراستیفن هاوکینگ در تفسیر جوانان وطنژن یا نقشه توسعه مغز و نقعوامل موثر در پیدایش زباماده ی خالیباربر دیگران نباشخواص بادام زمینیپیچیدگی های مغزی در درک زمعجزه ی علمتمدن زیر آبداستانها و مفاهیمی اشتباآرامش و سکونتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخرمز بقای جهش ژنتیکیاینکه به خاطرخودت زندگی نظریه ی تکامل در درمان بیزبان متغیرارتباط میکروب روده و پارمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ چیز، چقدر حقیقی استسردرد و علتهای آناطلاع رسانی اینترنتیجراحی هوشیار مغزکمی زاویه ی دیدت را عوض کاطلاعات حسی ما از جهان، چجراحی گردن همیشه برای دیکمالگرایی دشمن پیشرفتعدم درکبحثی درباره هوش و تفاوتهتو یک معجزه ایخاویار گیاهیپیشینیان انسان از هفت میمغز و سیر تکامل ان دلیلی در آسمان هدیه های نادیدنآشناپنداری چیستتاثیر حرکات چشم بر امواج نوروپلاستیسیتی چیستروان سالمفیلمی بسیار جالب از تغییاکنون را با همه ی نقص هایهمیشه چیزی برای تنهایی دزبان، وسیله شناسایی محیطارزش حقیقی زبان قسمت دوممنبع نور واقعی و ثابت، حقبلوغ چیستهرچیز با یک تاب تبدیل به شناسایی سلول های ایمنی احقیقت، آن چیزی نیست که جلکوچکی قلبتاثیر ویتامین دی بر بیمابدون بار گذشتهتو در میانه ی جهان نیستی خطر آلودگی هوامغز برای فراموشی بیشتر کدرمان های جدید سرطانافسردگی و ساختار مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استنکاتی در مورد تشنجروش های عملی برای رفع کمرفرگشت و تکامل تصادفی محض هندسه ی رایج کیهانسلول های بنیادیاز آغاز خلقت تا نگاه انساوقتی تو از یاد گرفتن باز شگفتی های نقشه ی ژنتیکیمنبع هوشیاری کجاست قسمت53به خودت مغرور نشوحباب هایی تو در توکپسول ژری لاکتبرخی مرزهای اخلاق و علوم آلودگی هوا چالش قرن جدیدتوهم و خیالدهن، بزرگترین سرمایهنفرت، اسیب به خود استدرمان جدید ام اسامید نیکو داشته باش تا آنچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر رژیم گیاهخواری بر ریواستیگمینابزار بقا از نخستین همانفساد اقتصادی سیتماتیک درهوش مصنوعی گوگل به کمک تشسندرم میلر فیشراز تکینگی تا مغز از مغز تویرایش DNA جنین انسان، برشباهت مغز با کیهان مادیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبی سوادی در قرن 21حس و ادراک قسمت چهل و هفتکتاب گران و پرهزینه شد ولمجرم، گاهی قربانی استبرخی سلولهای عصبی در تلاديدن با چشم بسته در خواب آنزیم تولید انرژی در سلوتوسعه برخی شغل ها با هوش نقش پیش زمینه ها و اراده درون قفس یا بیرون از آنانقراض را انتخاب نکنیدچالش هوشیاری و اینکه چرا تبدیل سلولهای محافط به سراه نجاتابزار بقای موجود زنده از قلب را نشکنهوش مصنوعی از عروسک بازی سی و سه پل اصفهاناز تکینگی تا مغز از مغز تجمجمه انسان های اولیهواکسن کووید 19 چیزهایی که صبر بسیار بایدمهندسی ژنتیک در حال تلاش بیماری ای شبیه آلزایمر و حس و ادراک قسمت پنجاه و دکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمدیریت اینترنت بر جنگبزرگترین درد از درون است دانش محدود به ابعاد چهارآیا هوش ارثی دریافتی از پتکامل مادی تا ابزار هوشمنقش زنجبیل در جلوگیری از درگیری قلب در بیماری ویرانرژی خلا ممکن استنبرو و انرژی مداومتراشه مغز بدون واسطه ی درستگاری محدود به یک راه نابزارهای بقا از نخستین هقدرت و شناخت حقیقتهوش مصنوعی از عروسک بازی سیستم تخلیه ی مغز بینشی ناز تکامل تا مغز از مغز تا جهان معناوابستگی یعنی قلادهطوفان فقر و گرسنگی و بی سمیوتونیک دیستروفیبیهوش کردن در جراحی و بیمحس و ادراک قسمت شصت و دوگیاه بی عقل به سوی نور میمراحل ارتقای پله پله کیهتفاوت ها و تمایزها کلید بداروهای ام اسآیا تکامل و تغییرات ژنتیتکامل شناخت انسان با کشفنمیتوان با بیرون انداختندست کردن در گوشانعطاف پذیری مکانیسمی علچرا مردم با زندگی میجنگنتشنچ پانایوتوپولوس تشنج زمان شگفت انگیزاثرات مضر ماری جوانالیس دگرامفتامین یا ویاسهوش مصنوعی درمانگر کامپیساخت شبکه عصبی مصنوعی با از علم جز اندکی به شما داجهان در حال ایجاد و ارتقایک آلل ژنتیکی که از نئاندعقیده ی بی عملما انسانها چه اندازه نزدبا تعمق در اسرار ابدیت و خونریزی مغزی کشندهگزیده ای از وبینار یا کنفمشکلات روانپزشکی پس از ستلاش ها برای کشف منابع جدداروی جدید برای کاهش وزنآپومورفین در پارکینسونتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نه روش تقویت مغزذخیره ی شگفت انگیز اطلاعای همه ی وجود منچراغ های متفاوت و نور یکستصاویر زیبای رعد و برقزندان ذهنیاختلال در شناسایی حروف و مقابله ی منطقی با اعتراضهوش عاطفی قسمت دومسخت ترین کار، شناخت خود ااستخوان های کشف شده، ممکجواب دانشمند سوال کننده ژن ضد آلزایمرعوامل ایجاد لغت انسانی و ماده ای ضد التهابیبارداری بدون رحمخواص شکلات تلخپیوند قلب خوک، به فرد دچامعجزه ی علم در کنترل کرونتمدنی قدیمی در شمال خلیج دخالت در ساختار ژنهاآرامش عقلتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز، مفید و بی خطررمز جهاناینکه خانواده ات سالم بانظریه ی ریسمانزبان مشترک ژنتیکی موجوداارتباط ماده و انرژیمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ وقت خودت را محدود به سردرد به دلیل مصرف زیاد مسردرد تنشناطلاعاتی عمومی در مورد مجستجوی متن و تصویر به صورکمردردعدالت برای من یا برای همهبحثی درباره هوش و تفاوتهتو یک جهان در مغز خودت هسخار و گلپیشرفت های باور نکردنی دمغز کوانتومیدر آستانه ی موج پنجم کوویآشتی بهتر استتاثیر دوپامین و سروتونیننوروز مبارکروبات ها قول میدهندفیروز نادریاکوییفلکسهمیشه چشمی مراقب و نگهبازدودن نقص از هوش مصنوعیارزش حقیقی زبان قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست قسمت بلعیدن ستاره توسط سیاهچاهز ذره، یک دنیاستشهر زیرزمینی در ژاپن براحقایق ممکن و غیر ممکنکوچکترین چیز یک معجزه اسصفحه اصلیبدون زمان، ماده ای وجود نپروژه ی علمی پیوند مغز ساتوقف؛ شکستخطر حقیقی، خود انسان استمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟درمان های رایج ام اساقلیت خلاقتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنچگونه مولکول های دی ان ایروش هایی برای کم کردن اضطفراموش کارها باهوش تر هسهندسه بنیادینسلول های بنیادی منابع و ااز انفجار بزرگ تا انفجار وقتی خودت را در آینه دیدیشگفتی های زنبور عسلمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمبه خودت نگاه کنحد و مرزها توهم ذهن ماستکامپیوتر سایبورگبرخی نکات از گاید لاین پرآلودگی هوا و ویروس کروناتوهم وجوددو ویژگی انتزاع و قدرت تجنقاشی هایی با بوی گذشته یدرمان جدید ای ال اس، توفرامید نجاتچگونه حافظه را قویتر کنیتاثیر رژِیم غذایی بر میگریاضیات یک حس جدید استابزار بقا از نخستین همانفشار و قدرتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشسندرم کووید طولانیاز تکینگی تا مغز از مغز تتغییر الگوی رشد مغزی با زویشن پروشباهت های ریشه ای چند بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبی شرمیحس و ادراک قسمت چهل و هشتکتاب زیست شناسی باورمحل درک احساسات روحانیبرخی سيناپسها طی تکامل و دی متیل فومارات(زادیوا)(آواز خواندن در قفس، نشانتوصیه های سازمان بهداشت نقش پیشرفته ی سلول های بندرون و بیرون، جدای از هم انواع سکته های مغزیچالش هوشیاری و اینکه چرا تبر را بردارراه های جدید برای قضاوت رابزار بقای موجود زنده از قوی تر باشهوش مصنوعی از عروسک بازی سیلی محکم محیط زیست بر اناز تکینگی تا مغز از مغز تجنین مصنوعیواکسن کرونا و گشودن پنجرصد قدح، نفتاده بشکستمهندسی بدنبیماری ای شبیه ام اس مولتحس و ادراک قسمت پنجاه و سکشیدن مادی روشی برای جلومداخله ی زیانبار انسانبسیاری از مجرمان، خودشاندانش بی نهایتآیا هوش سریعی که بدون احستکامل مداومنقش زبان در سلطه و قدرت ادرگیری مغز در بیماری کویانرژِی برای ایجاد اضطرابچت جی پی تیتراشه ها روی مغزرشته نوروایمونولوژی و نقابزارهای بقا ازنخستین همقدرت کنترل خودهوش مصنوعی از عروسک تا کمسیستم تعادلی بدناز تکامل تا مغز، از مغز تجهان معکوسواسطه ها د رمسیر ایجاد مغطوفان بیداریمیگرن و پروتئین مرتبط با بیهوشی در بیماران دچار احس و ادراک قسمت شصت و ششگیاه خواری و گوشت خوار کدمرز مرگ و زندگی کجاستتفاوت ها را به رسمیت بشناداروهای تغییر دهنده ی سیآیا جنین انسان، هوشمندی تکامل، نتیجه ی برنامه رینمیتوان بر سیاه سیاه نوشدست آسماناهرام مصر از شگفتی های جهچرا مغز انسان سه هزار سالتشنج چیستزمان، واقعی نیستاجزای پر سلولی بدن انسان لا اکراه فی الدینهوش مصنوعی درخدمت خلق وحساخت شبکه عصبی با الفبای ازدواج های بین گونه ای، رجهان ریز و درشتیک جهش ممکن است ذهن انسانعلم و ادراک فقط مشاهده ی ما اکنون میدانیم فضا خالبا خودت نجنگخواندن ، یکی از شستشو دهنگزارش یک مورد جالب لخته ومشکلات روانپزشکی در عقب تلاش های جدید در ALSداروی جدید برای ای ال اسآب زندگی است قسمت چهارمتاثیر نگاه انسان بر رفتاچه زیاد است بر من که در ایذره ی معین یا ابری از الکای آنکه نامش درمان و یادشنزاع ها بیهوده استتصادف یا قوانین ناشناختهزونیسومایداختلالات مخچهمقابله با کرونا با علم اسهوش عاطفی قسمت سومسختی ها رفتنی استاستروژن مانند سپر زنان دجواب سنگ اندازیژنها نقشه ایجاد ابزار هوعواملی که برای ظهور لغت اماده، چیزی نیستبازگشایی مجدد مطب دکتر سخواص شگفت هویجپیوند مدفوعمعجزه در هر لحظه زندگیتمرکز و مدیتیشندر موج، راز خلقت نهفته اسآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز، ترجمه ی فعالیت رمز جهان خاصیت فراکتالاین، فقط راه توستنظریه تکامل در درمان بیمزبان چهار حرفی حیات زمینارتباط متقابل با همه ی حیمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ کاری نکردن به معنی چیمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ کس مانند تو نگاه نمیکسردرد سکه ایاطلاعاتی عمومی در مورد مجستجوی هوشیاری در مغز ماکمردرد ناشی از تنگی کاناعسل طبیعی موثر در کنترل ببحثی درباره هوش و تفاوتهتو کجای جهانیخارق العاده و استثنایی بپیشرفت های جدید علوم اعصمغز آیندگان چگونه است ؟در برابر حقایق جدیدآغاز فرایند دانستنتاثیر دپاکین بر بیماری منوروز یا روز پایانیروبات های ریز در درمان بیفیزیک مولکولها و ذرات در همیشه اطمینان تو بر خدا بسفر فقط مادی نیستارزش خود را چگونه میشناسمنبع هوشیاری کجاست قسمت بنی عباس، ننگی بر تاریخهزینه ای که برای اندیشیدشواهدی از نوع جدیدی از حاحل مشکلکووید نوزده و خطر بیماری سوالات پزشکیبر کسی اعتماد نکن مگر اینپروانه ی آسمانیتولید مولکول جدید توسط هخطر را بپذیرمغز بزرگ چالش است یا منفعدرمان های علامتی در ام اساقیانوس نادانیتاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینچگونه میتوان با قانون جنروش هایی برای جلوگیری از فراموشی همیشه هم بد نیستهندسه در پایه ی همه ی واکسلول های بدن تو پیر نیستناز بار خود بکاه تا پرواز وقتی خورشید هست شمع به کاشانس یا نتیجه ی تلاشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبه دنبال رستگاری باشحریص نباشکاهش میل جنسی در ام اسبرخی نرمش ها برای درد زانآلودگی هوا و پارکینسونتوهم وجودچقدر به چشم اعتماد کنیمدرمان جدید سرطانامید یا ناامیدی؟نگاه من، نگاه تو و یا حقیتاثیر سلامت دستگاه گوارشریتوکسیمابابزار بقا از نخستین همانفشار روحی، همیشه بد نیست هوش مصنوعی الفاگوسندرم گیلن باره به دنبال از تکینگی تا مغز از مغز تتغییر خود یا تغییر دیگراواقعیت فیزیکی، تابعی از شباهت کیهان و مغزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبی عدالتی در توزیع واکسن حس و ادراک قسمت چهل و دومکتاب طبیعت در قالب هندسهمحل درک احساسات روحانی دبرداشت مغز ما از گذر زماندین اجباریآینه در اینهتوصیه های غیر دارویی در سنقش آتش در رسیدن انسان بهدرون آشفته ی تو و ظاهر خنانیس بی کسانچالش هوشیاری و اینکه چرا تحریک عمقی مغزراه های جدید برای قضاوت رابزار بقای موجود زنده از قیچی ژنتیکیهوش مصنوعی از عروسک بازی سینوریپا داروی ترکیبی ضداز تکینگی تا مغز از مغز تجنگ هفتاد و دو ملت همه را واکسن کرونا از حقیقت تاتصداقتمهربانی، شرط موفقیتبیماری اسپینال ماسکولار حس و ادراک قسمت پنجاه و شکشتن عقیده ممکن نیستمدارک ژنتیکی چگونه انسانبسیاری از بیماری های جدیدانشمندان موفق به بازگردآیا هشیاری کوانتومی وجودتکامل چشمنقش زبان در سلطه و قدرت ادرگیری مغز در بیماران مبانسولینچت جی پی تیتراشه ی هوش مصنوعی در مغزرشد مغز فرایندی پیچیده اابزارهای بقای موجود زندهقدرت انسان در نگاه به ابعهوش مصنوعی از عروسک تا کمسیستم دفاعی بدن علیه مغز از تکامل تا مغز، از مغز تجهان هوشمندوبینار اساتید نورولوژی دطوفان زیباییمیگرن و خواببیوگرافیحس و ادراک سی و هفتمگیرنده باید سازگار با پیمرز بین انسان و حیوان کجاتفاوت های بین زن و مرد فقداروهای ضد بیماری ام اس وآیا جهان ذهن و افکار ما متکثیر سلول در برابر توقف نمای موفقیتدست بالای دستاولویت بندی ها کجاستچرا مغزهای ما ارتقا یافت تشنج و حرکات شبه تشنجی قازمزمه ات مانده در گوشماجزایی ناشناخته در شکل گلاموژین داروی ضد اوتیسم؟هوش مصنوعی ساخته هوش طبیساختن آیندهاسکلت خارجی در درمان اختجهان شگفت انگیزیک رژیم غذایی جدید، می توعلم و روحما از اینجا نخواهیم رفتبا خدا باشخواندن، دوست روزهای سختگشایش دروازه جدیدی از طرمشاهده گر جدای از شیء مشاتلاش های جدید در درمان فرداروی جدید برای دیابتآب زندگی است قسمت هفتمتاثیر نگاه انسان بر رفتانه عدم مطلق بلکه عدم با قذرات کوانتومی زیر اتمی قای جان جان بی تن مرونزاع بین جهل و علم رو به پتضادهای علمیزونا به وسیله ویروس ابله اختلالات حرکتی در انسانملاحظه های اخلاقی دربارههوش عاطفی قسمت ششمسختی در بلند شدن از روی صاسرار آفرینش در موججوسازی مدرنژنها ، مغز و ارادهعوارض ازدواج و بچه دار شدماده، چیزی بیش از یک خلا بازگشت از آثار به سوی خداخواص عجیب لوبیاپیوند مدفوع در درمان بیممعرفی مورد نادر بیماری گتمرکز بر هدفدر میان تاریکی و روشناییآزمون تجربی، راهی برای رتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهرنگ کردن، حقیقت نیستALS نگاهی کامل بر بیماری واینترنت بدون فیلتر ماهوانظریه تکامل در درمان بیمزبان نیاز تکاملی استارتباط چاقی و کاهش قدرت بمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ کس حقیقت را درون مغز سردرد عروقی میگرناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نحفره در مغزکمردرد و علل آنعشق به هفت مرتبه ی شناختیبحثی درباره هوش و تفاوتهتو کز محنت دیگران بی غمیخبر مهم تلسکوپ هابلپیشرفت در عقل است یا ظواهمغز اندامی تشنه ی انرژی ادر جراحی کمر عجله نکنیدآغاز فصل سرما و دوباره تکتاثیر داروهای ضد التهاب نورالژیروبات کیانفیزیک هوشیاریهمیشه به آنچه داری، خوشنسفر نامه سفر به بم و جنوب از فرد ایستا و متعصب بگذرمنبع هوشیاری کجاست قسمت به قفس های سیاهت ننازهزینه سنگین انسان در ازاشواهدی از دنیسوان(شبه نئحلقه های اسرارآمیزکودک هشت ساله لازم است آدپیامهای کاربرانبرلیتیونپرواز از نیویورک تا لوس آتولید مثل اولین ربات های خطرات هوش مصنوعیمغز بزرگ چالشهای پیش رودرمان ژنتیکی برای نوآوریالکترومغناطیس شنوایی و هتاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین دچگونه مغز ما، موسیقی را پروش هایی ساده برای کاهش افراموشی و مسیر روحانیهندسه زبانِ زمان استسلول بنیادی و ای ال اساز بحث های کنونی در ویروسوقتی ریشه ها عمیقند از چیشانس یا تلاشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبه زودی شبکه مغزی به جای حرکات چشم، ترجمه کننده ی کاهش مرگ و میر ناشی از اببرخی نرمش ها برای زانوآلزایمرتوهم بی خدایینقش قهوه در سلامتیدرمان جدید سرطانامید جدید بر آسیب نخاعینگاه مادی غیر علمی استتاثیر عصاره تغلیظ شده گیریسپریدونابزار بقا از نخستین همانفضا و ذهن بازهوش مصنوعی اکنون می توانسندرم پیریفورمیساز تکینگی تا مغز از مغز تتغییر دیگران یا تغییر خوواقعیت چند سویهشباهت زیاد بین سلول هاي عمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیمار 101 ساله، مبتلا به سحس و ادراک قسمت چهل و سومکتاب، سفری به تاریخمحدودیت چقدر موثر استبرداشتت از جهان رو زیاد دین، اجباری نیستآیندهتوصیه هایی در مصرف ماهینقش انتخاب از طرف محیط، ندروغ نگو به خصوص به خودتانگشت ماشه ایچالش هوشیاری و اینکه چرا تحریک عمقی مغز در آلزایمراه پیروزی در زندگی چیستابزار بقای موجود زنده از قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهوش مصنوعی از عروسک بازی سیگار عامل افزایش مرگ وماز تکینگی تا مغز از مغز تجنگ و تصور از جنگواکسن کرونا ساخته شده توصدای بم با فرکانس پایین، موفقیت هوش مصنوعی در امتبیماری اضطراب عمومیحس و ادراک قسمت بیست و چهگل خاردار، زیباستمروری بر تشنج و درمان هایبسیاری از بیماری های جدیدانشمندان نورون مصنوعی سآیا واکنش های یاد گرفته وتکامل و ارتقای نگاه تا عمنقش سجده بر عملکرد مغزدرگیری مغزی در سندرم کووانسولین هوشمندنتایج نادانی و جهلتراشه ی بیولوژِیکرشد مغز علت تمایل انسان بابزارهای بقای از نخستین قدرت ذهنهوش مصنوعی از عروسک تا کمسکوت و نیستیاز تکامل تا مغز، از مغز تجهان هوشیاروجود قبل از ناظر هوشمندطولانی ترین شبمیگرن و روزه داریبیوگرافیحس و ادراک- قسمت پنجاه و گالکانزوماب، دارویی جدیمرز جدید جستجو و اکتشاف، تفاوت های تکاملی در مغز وداروهای ضد تشنج با توضیح آیا جهش های ژنتیکی، ویروتأثیر نیکوتین سیگار بر منمایش تک نفرهدستورالعمل مرکز کنترل بیاولین قدم شناخت نقص های خچرا ویروس کرونای دلتا واتشنج به صورت اختلال رفتازنان باهوش تراحیای بینایی نسبی یک بیملایو دوم دکتر سید سلمان فهوش مصنوعی، کیفیت فریب مساختن آینده، بهترین روش اسکار، لگوی هوشمندجهان شگفت انگیز و بی زمانیکی از علل محدودیت مغز امعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهما اشیا را آنطور که هستندبا طبیعت بازی نکنخواب زمستانی سلول های سرپل جویی اصفهانمشاهده آینده از روی مشاهتلاش های جدید در درمان سرداروی جدید ضد فشار خونآب زندگی است قسمت اولتاثیر هوش مصنوعی بر مغزنهایت معرفت و شناخت درک عذرات کوانتومی زیر اتمی قایمونوگلوبولین وریدی IVIgنزاع بین علم و نادانی رو تظاهر خوابیده ی مادهزیان غذاهای پرچرباختلالات صحبت کردن در انملاحظات بیهوشی قبل از جرهوش عاطفی بیشتر در زنانسدسازی روش مناسب برای مقاسرار بازسازی اندام هاجامعه ی آسمانیژنهای مشترک بین انسان و وعید نوروز مبارکبازگشت به ریشه های تکاملخود جسم و یا تصویرپیوند مغز و سر و چالشهای معرفت و شناختتمرکز بر امروزدر مانهای کمر دردآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهرنگین کمانNVG 291اینترنت، حقیقت جامعه ی فنظریه تکامل در درمان بیمزبان و کلمه حتی برای کسانارتباط هوش ساختار مغز و ژارتباط پیوسته ی جهانمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ اندر هیچسرطان کمیت گراییاعتماد به خودحق انتخابکمردرد با پوشیدن کفش مناعشق درونی به یگانگی خلقتبحثی درباره هوش و تفاوتهتو پیچیده ترین تکنولوژی خدا موجود استپیشرفت ذهن در خلاقیت استمغز انسان ایا طبیعتا تمادر درمان بیماری مولتیپل آغاز مبهم آفرینشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اکسی توسین و تکامل پیش انورالژی تریژمینالروح و آب حیاتفیزیک و هوشیاریهمیشه داناتر از ما وجود دسفر به مریخ در 39 روزاز مخالفت بشنومنبع هوشیاری کجاست قسمت به مغز خزندگان خودت اجازهزاران سال چشم های بینا وشیر و دوغ بادامحمله ویروس کرونا به مغزکودک ایرانی که هوش او از سایتهای دیگربرنامه و ساختار پیچیده مپروتئین های ساده ی ابتداتولید یا دریافت علمدفاع از پیامبرمغز بزرگ و فعال یا مغز کودرمان کارتی سل و تومور مغالکتروتاکسی(گرایش و حرکتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازچگونه مغز پیش انسان یا همروش جدید تولید برقفراموشی آرمانهندسه، نمایشی از حقیقتسلول بنیادی در درمان ایداز تلسکوپ گالیله تا تلسکوقتی شروع به بیدار شدن میشاهکار قرنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبه زیر پای خود نگاه نکن بحرکت چرخشی و دائمی کیهانکاهش التهاب ناشی از بیمابرخی نرمش های گردندو بیماری روانی خود بزرگ آملودیپین داروی ضد فشار توهم تنهایینقش مهاجرت در توسعه نسل ادرمان دارویی سرطان رحم بامید درمان کرونا با هماننگاه محدود و تک جانبه، مشتاریک ترین بخش شبریسدیپلام تنها داروی تایابزار بقا از نخستین همانفضای قلب منبع نبوغ استهوش مصنوعی از عروسک های بسندرم پیریفورمیساز تکینگی تا مغز از مغز تتغییر دادن ژنها آیا روزی واقعیت چیستشباهت زیاد بین سلول هاي عمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیمار مرکز تنفس سلولیحس و ادراک قسمت نهمکتابخانهمحدودیت های حافظه و حافظبررسي علل احتمالي تغيير دیوار همه اش توهم بودآینده ی انسان در فراتر ازتوضیحی ساده در مورد هوش منقش اتصالات بین سلولهای دریا آرام نخواهد شد کشتی انگشت نگاری مغز نشان میدچالش های ایستادن بر دو پاتخریب مغز به دلیل کمبود براه انسان شدن، راه رفتن وابزار بقای موجود زنده از قانون مندی نقشه ژنتیکی مهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله هااز تکینگی تا مغز از مغز تجنگ داده هاواکسن آلزایمرصرع و درمان های آنموفقیت در تفکر استبیماری بیش فعالیحس و ادراک قسمت بیست و یکگل درون گلدانمرکز هوشیاری، روح یا بدن بشکه ای که ته نداره پر نمدانشمندان یک فرضیه رادیکآیا یک، وجود داردتکامل و ریشه ی مشترک خلقتنقش غذاها و موجودات دريادرگیری مغزی در سندرم کووانسان قدیم در شبه جزیره عنجات در اعتماد به خودتربیت کودکان وظیفه ای مهرشد در سختی استابزارهای دفاعی و بقای موقدرت شناختی انسان، محدودهوش مصنوعی از عروسک تا کمسکوت، پر از صدااز تکامل تا مغز، از مغز تجهان های بسیار دیگروراپامیل در بارداریطی یکصد هزار سال اخیر هرچمیگرن سردردی ژنتیکی که ببیان ژن های اسکیزوفرنی دحس و ادراک- قسمت بیست و پگام کوچک ولی تاثیرگذارمرزهای حقیقی یا مرزهای تتفاوت های زبانی سرمنشا تداروی فامپیریدین یا نورلآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتأثیر نگاه انسان بر رفتاچند نرمش مفید برای کمردردغدغه نتیجه ی نادانی استاولین مورد PML به دنبال تکچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک تشنج عدم توازن بین نورون زنجیرها را ما باید پاره کاحیای بینایی نسبی یک بیملازم است هیچ کاری نکنیدهوش مصنوعی، اتفاقات و تحساختار فراکتال وجود و ذهاساس انسان اندیشه و باور جهانی که نه با یک رخداد و یافته های نوین علوم پرده علم به ما کمک میکند تا موما به جهان های متفاوت خودبالای هر دستی، دستی هستخواب سالم عامل سلامتیپل خواجو اصفهانمشاهدات آمیخته با اشتباهتلاش های جدید شرکت نورالداروی جدید ضد میگرنآب زندگی است قسمت دومتاثیر ویتامین دی بر بیمانهایت در بی نهایتذرات کوانتومی زیر اتمی قایمپلانت مغزینزاع بین علم و جهل رو به پتظاهری از ماده است که بیدزیباترین چیز در پیر شدناختلالات عضلانی ژنتیکممانتین یا آلزیکسا یا ابهوش عاطفی در زنان بیشتر اسرنوشتاصفهان زیباجاودانگی مصنوعیژنهای هوش ، کدامندعامل کلیدی در کنترل کارآبازخورد یا فیدبکخودآگاهی و هوشیاريپیوند اندام از حیوانات بمغز فکر میکند مرگ برای دیتمساح حد واسط میان مغز کودر محل کار ارزش خودت را بآزمون ذهنی گربه شرودینگرتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهرهبر حقیقیفقر داده ها در هوش مصنوعیایندرالنعناعزبان و بیان نتیجه ساختمازبان و بیان، در سایه پیشرارتباط انسانی، محدود به منابع انرژی از نفت و گاز هیچگاه از فشار و شکست نترسرعت فکر کردن چگونه استحقیقت قربانی نزاع بین بی کنفرانس تشنج هتل کوثر اصعشق، شلوغ کردن نیستبحثی درباره احساسات متفاتو آرامش و صلحیخدا نور آسمان ها و زمین اپیشرفتی مستقل از ابزار همغز انسان برای ایجاد تمددر دعواها چه میکنی؟إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتاثیر درجه حرارت بر مغزاکسکاربازپین در درمان تشنوزاد ناشنوای متولد شده،روح در جهانی دیگر استفیزیک آگاهیهمیشه راهی هستسفر به درون سفری زیبااز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت به نقاش بنگرهستي مادي ای که ما کوچکترشیشه ی بازالتی و سیلیکونحمایت از طبیعتکودکان مهاجربرنامه ی مسلط ژنها در اختپروتز چشمتولید پاک و فراوان انرژیدفاع در برابر تغییر ساختمغز بزرگترین مصرف کننده درمان پوکی استخوانالکترودهای کاشتنیتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانچگونه هموساپينس بر زمین فرایند پیچیده ی خونرسانیهنر فراموشیسلول بنیادین از مخاط بیناز تلسکوپ گالیله تا تلسکویتنام نوعی کرونا ویروس شاهکار شش گوشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبه سیاهی عادت نکنیمحس متفاوتکاهش حافظه هرچند فرایندیبرخی یونها و مولکول های مدو بار در هفته ماهی مصرف آموزش نوین زبانتوهم جدایینقش میدان مغناطیسی زمین درمان زخم دیابتی با تکنوامیدهای جدید برای بازیابنگاه کلی نگرتاریکی من و تو و گرد و غباریشه های مشترک همه ی موجوابزار بقا از نخستین همانفضای خالی ای وجود نداردهوش مصنوعی از عروسک های بسندرم پای بی قراراز تکینگی تا مغز از مغز تتغییر زودتر اتصالات مغزیواقعیت چیستشجاعت و ترسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیماری لبر و نابینایی آنحس و ادراک قسمت چهارمکجای مغز مسئول پردازش تجمحدودیت درک انسانبررسی مغز با امواج مادون دیوار، از ابتدا توهم بودآینده ی علم و فیزیک در60 ثتوضیحات دکتر فاطمی در مونقش تیروئید در تکامل مغزدریای خداانتقال ماده و انرژیچالش کمبود اندام برای پیتداوم مهم است نه سرعتراه بی شکستابزار بقای موجود زنده از قانون گذاری و تکاملهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله های فضایی منابعاز تکینگی تا مغز از مغز تجنبه های موجی واقعیتواکسن ایرانی کرونا تولیدضایعه ی شبکه لومبوساکرالمولکول ضد پیریبیماری تی تی پیحس و ادراک قسمت بیست و دوگل زندگیمرکز حافظه کجاستبشریت از یک پدر و مادر نیدانشمندان ژنی از مغز انسآیا کیهان می تواند یک شبیتکامل ابزار هوش ، راه پر نقش غذاها و موجودات دريادرگیری اعصاب به علت میتوانسان میوه ی تکاملنجات در راستگوییترجمه فعالیت های عضله به رشد، رسیدن به یک هدف نیستابعاد و نیازهای تکاملیقدرت عشقهوش مصنوعی از عروسک تا کمسکوت، در برابر گزافه گویاز تکامل تا مغز، از مغز تجهان هایی در جهان دیگرورزش هوازی مرتب خیلی به قطیف انسفالیت، گیلن باره میگرن شدید قابل درمان اسبیان حقیقتحس و ادراک- قسمت شصت و چهگامی در درمان بیماریهای مزایای شکلات تلخ برای سلتفاوت ایستایی و تکاپوداروی لیراگلوتیدآیا خداباوری محصول تکاملتأثیر شیرینی های حاوی لوچند جهانیذهن ما از در هم شکستن منباولین مورد پیوند سر در انچرا پس از بیدار شدن از خوتشویق خواندن به کودکانزندگی فعال و مثبت روند آلاحتیاط در ورزش زانو در خالبخند بزن شاید صبح فردا زهوش احساسیساختار شبکه های مغزی ثاباستفاده از مغز، وزن را کمجهانی که از یک منبع، تغذییاد گرفتن مداومعلم بدون توقفما با کمک مغز خود مختاريمبالاترین هدف از دولتخواب سالم عامل سلامتی و یپلاسمای غالبمطالبه ی حق خودتلاش هایی در بیماران قطع داروی جدید ضد الزایمرآب زندگی است قسمت سومتاثیر ویروس کرونا بر مغز نهادینه سازی فرهنگ اختلارفلکس وتری با توضیح دکتر ایمپلانت مغزی و کنترل دو نسبیت عام از زبان دکتر برتعویض دارو در تشنجزیباترین چیز در افزایش ساختراع جدید اینترنت کوانمن و وجود توهمیهوش عاطفی در زنان بیشتر اسریع دویدن مهم نیستاصل بازخوردجایی برای یاد گرفتن باقی ژنهای حاکم بر انسان و انسعادت همیشه خوب نیستبازسازي مغز و نخاع چالشی خودآگاهی و هوشیاريپیوند اندام حیوانات به امغز قلبتنفس هوازی و میتوکندریدر چه مرحله ای از خواب ، رآزادی در چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهروی و منیزیم در تقویت استفلج نخاعی با الکترودهای ایپیداکرینهفت چیز که عملکرد مغز تو فلج بل، فلجی ترسناک که آنایا کوچک شدن مغزانسان الهفت سین یادگاری از میراث زبان و تکلم برخی بیماریهارتباط از بالا به پایین ممنابع انرژی از نفت و گاز هیپرپاراتیروئیدیسمسطح آگاهی، رخدادهای زندگحقیقت آنطور نیست که به نظکنگره بین المللی سردرد دعصب حقوق نورولووبحثی درباره احساساتی غیرتو افق رویداد جهان هستیخدا بخشنده است پس تو هم بپپوگستمغز انسان برای شادمانی طدر سال حدود 7 میلیون نفر افت فشار خون ناگهانی در وتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر فقط مردم میفهمیدند کنوسانات کوانتومی منبع ماروح رهاییفیزیکدانان ماشینی برای تهمیشه عسل با موم بخوریمسفر تجهیزات ناسا به مریخ از نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت به نقاش بنگرهستی ما پس از شروعی چگال شکل های متفاوت پروتئین هحوادث روزگار از جمله ویرکودکان میتوانند ناقل بی برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱پروتز عصبی برای تکلمتولید اندام با چاپ سه بعددقیق ترین تصاویر از مغز امغز حریص برای خون، کلید تدرمان پوکی استخوانالگو نداشتیمتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانچگونه هوشیاری خود را توسفرایند تکامل و دشواری هاهنر حفظ گرهسلول عصبی شاهکار انطباق از تکنیکی تا مغز از مغز تویتامین E برای فعالیت صحشاید گوشی و چشمی، آماده شمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبه سخن توجه کن نه گویندهحس چشایی و بویاییکاهش دوپامین عامل بیماریبرخی اثرات مضر ویتامین ددو برابر شدن خطر مرگ و میآمارهای ارائه شده در سطح توهم جدایی و توهم علمنقش محیط زندگی و مهاجرت ددرمان ساده ی روماتیسمامیدوار باش حتی اگر همه چنگاه انسان محدود به ادراتاریکی و نورریشه های مشترک حیاتابزار بقا از نخستین همانقفس دور خود را بشکنهوش مصنوعی از عروسک های بسندرم پس از ضربه به سراز تکینگی تا مغز از مغز تتغییر عمودی سر انسان از پواقعیت های متفاوتشرکت نورالینک ویدیویی ازمنبع هوشیاری در کجاست؟ قبیماری میاستنی گراویسحس و ادراک قسمت نوزدهمکرونا چه بر سر مغز می آورمخچه فراتر از حفظ تعادلبررسی و اپروچ جدید بر بیمدید تو همیشه محدود به مقدآینده با ترس جمع نمیشودتیوتیکسن داروی ضد جنوننقش حفاظتی مولکول جدید ددرک فرد دیگر و رفتارهای اانتروپی و هوشیاریچالش دیدگاه های سنتی در بتداخل مرزها و صفات با بینراه طولانی را به سلامت گذابزار بقای موجود زنده از قانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله ها، دارای پرتو از تکینگی تا مغز از مغز تجنسیت و تفاوت های بیناییواکسن اسپایکوژنضایعه ی عروقی مخچهمولتیپل اسکلروز در زنان بیماری خود ایمن اعصاب مححس و ادراک قسمت بیست و سوگلوله ی ساچمه ایمرکز حافظه کجاستبعد پنجمدانشمندان پاسخ کوانتومی آیا گذشته، امروز وآینده تکامل تکنولوژینقش غذاها و موجودات دريادرب بسته با غیر خود باز مانسان ها می توانند میدان نخاع ما تا پایین ستون فقرترجمه ی فعالیت های عضله بز گهواره تا گورابعاد اضافه ی کیهانقسم به فقرهوش مصنوعی از عروسک تا کمسکته مغزیاز تکامل تا مغز، از مغز تجهان یکپارچهورزش هوازی ، بهترین تمریطبیعت موجی جهانمیاستنی گراویس بدون آنتیبیداری معنوی یعنی دوستی حسن یوسف باغچه ی منگامی در درمان بیماریهای مسمومیت دانش آموزان بی گتفاوت ارباب و رهبر حقیقیداروی کنترل چربی خونآیا دلفین ها می تواند از تئوری تکامل امروز در درمچند جهانیذهن چند جانبه نیازمند نگاولین هیبرید بین انسان و چرا ارتعاش بسیار مهم استتشخیص ژنتیکی آتروفی های زندگی هوشمند در خارج از زاحتیاط در تعویض داروهالحظات خوش با کودکانهوش احساسیسادیسم یا لذت از آزار داداستفاده از نظریه ی تکامل جهانی در ذهنیاد بگیر فراموش کنیعلم در حال توسعهما بخشی از این جهان مرتبطباهوش ترین و با کیفیت تریخواب عامل دسته بندی و حفطپمبرولیزوماب در بیماری چمطالبی در مورد تشنجتلاش در تولید انرژی به رنداروی سل سپتآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاثیر ژنها بر اختلالات خچهار میلیارد سال تکامل برفتار مانند بردهایمپلانت مغزی کمک میکند چسبیدن به خود، مانع بزرگ تعامل انسان و هوش مصنوعیزیر فشار کووید چه باید کرادامه بحث تکامل چشممن کسی در ناکسی دریافتم هوشمندی کیهانسریعترین کامپیوتر موجوداصل در هم تنیدگی و جهانی جایی خالی نیستکفش و کتابعادت کن از بالا نگاه کنیباغچه ی منخودت را از اندیشه هایت حفپیوند سر آیا ممکن استمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتنفس هوازی و میتوکندریدر ناامیدی بسی امید استآزادی عقیده، آرمانی که تتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضله مهم در تشرویکردهای جدید ضایعات نخرویا و واقعیتفلج خوابایا این جمله درست است کسیهم نوع خواری در میان پیشیزبان و شناخت حقیقت قسمت چارتباط بین هوش طبیعی و هومنابع انرژی از نفت و گاز اعتماد به خودهاوکينگ پیش از مرگش رسالسعی کن به حدی محدود نشویحقیقت افرادکنگره بین المللی سردرد دعصب سیاتیکبحران ذهن فیلمی قابل تامتو انسانی و انسان، شایستخدای رنگین کمانپایان، یک آغاز استمغز انسان برای شادمانی طدر عید نوروز مراقب تصادف افت هوشیاری به دنبال کاهتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر میدانی مصیبت بزرگتر نوشیدن چای برای مغز مفید روزه داری متناوب، مغز را فال نیکوهمیشه، آنطور نیست که هستسفر دشوار اکتشافاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت به نادیدنی ایمان بیاورهشت توصیه برای کاستن از دشکل پنجم مادهحکمت الهی در پس همه چیزکودکان گذشته به آینده فکبرین نت به جای اینترنتپرورش مغز مینیاتوری انساتولید سلولهای جنسی از سلدل به دریا بزنمغز در تنهایی آسیب میبیندرمان آرتروز با ورزش موضالگو و عادت را بشکن و در اتاثیر درجه حرارت بر عملکروش صحبت کردن در حال تکامابزار بقا از نخستین همانچگونه واکسن کرونا را توزفرایند حذف برخی اجزای مغهنر رها شدن از وابستگیسلول عصبی، در محل خاص خوداز تکینگی تا مغز و از مغز ویتامین E در چه مواد غذایشاید درست نباشدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبهبود حافظه پس از رخدادهحس و ادراک (قسمت اول )کاهش سن بیولوژیکی، تنها برخی اختلالات عصبی مثانهدو برابر شدن خطر مرگ و میآن چیزی که ما جریان زمان توهم جسمنقش مرکز تنفس سلولی در بیدرمان سرگیجه بدون نیاز بامیدوارینگاه از بیرون مجموعهتاریکی خواهد ترسیدریشه های اخلاقابزار بقا از نخستین همانقفس ذهنهوش مصنوعی از عروسک بازی سندرم جدایی مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تتغییرات منطقه بویایی مغزواقعیت و مجازشربت رب انارمنبع هوشیاری در کجاست؟(قبیماری های میتوکندریحس و ادراک قسمت هفتمکریستال هامخچه ، فراتر از حفظ تعادلبررسی ژنها در تشخیص بیمادیدن خدا در همه چیزآیا فراموشی حتمی استتیک و اختلال حرکتینقش حیاتی تلومر دی ان آ ددرک نیازمند شناخت خویش اانتظار گذر تندباد؟چاالش ها در تعیین منبع هوترقی واقعی یا شعار ترقیرابطه تشنج و اوتیسمابزار بقای موجود زنده از قانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله و تکینگی ابتدایاز تکینگی تا مغز از مغز تجنسیت و تفاوت های بیناییواکسن اسپایکوژن ضد کروناضایعات در عصب زیر زبانیمواد کوانتومی جدید، ممکنبیماری دویکحس و ادراک قسمت بیستمگلوئونمرکز خنده در کجای مغز استبعد از کرونادانشمندان اولین سلول مصنآیا پیدایش مغز از روی تصاتکامل جریان همیشگی خلقتنقش غذاها در کاهش دردهای درختان چگونه بر تشکیل ابانسان یک کتابخانه استنخاع درازتر یا کوتاهتر کترجمه ای ابتدایی از اسرازمین در برابر عظمت کیهانابعاد بالاترقضاوت ممنوعهوش مصنوعی از عروسک تا کمسکته ی مغزی در جواناناز تکامل تا مغز، از مغز تجهان یکپارچهورزش و میگرنطبیعت بر اساس هماهنگیمیدان مغناطيسي زمین بشر بیداری و خواب کدام بهتر احساسیت روانی متفاوتگاهی لازم است برای فهم و مسمومیت دانش آموزان، قماتفاوتهای جنسیتی راهی براداروی تشنجی دربارداریآیا دلفین ها میتوانند باتئوری تکامل در پیشگیری و چند جهانی و علمذهن هوشیار در پس ماده ی ماولین تصویر در تاریخ از سچرا به هم اعتماد نمیکنیمتشخیص آلزایمر سالها قبل زندگی و داراییاحساس گذر سریعتر زمانلرزش ناشی از اسیب به عصبهوش بشری تهدید برای بشریسازگاری با محیط بین اجزااستفاده از هوش مصنوعی در جهان، تصادفی نیستیادگیری مهارت های جدید دعلم راهی برای اندیشیدن اما تحت کنترل ژنها هستیم یباور و کیهان شناسیخواص فلفل سبزپنج اکتشاف شگفت آور در مومطالعه ای بیان میکند اهدتلاشی برای درمان قطع نخاداروی ضد چاقیآتاکسیتاثیر کلام در آیات کلام بچهار ساعت پس از کشتار خوکرفتار وابسته به شکلایمپلانت نخاعی میتواند دنسبت ها در کیهانتعامل انسان با هوش مصنوعزیرفون داروی ضد ام اساداراوون تنها داروی تاییمن پر از تلخیمهوشیاری و وجودسرکه انگبین عسلی مفید براصل علت و تاثیرجاذبهکل اقیانوس در یک ذرهعادت کن خوب حرف بزنیبترس از اینکه کسی، به درگخودروهای هیدروژنیپیوند سر برای چه بیمارانمغز مانند تلفن استتنفس بدون اکسیژندر هم تنیدگی مرزها و بی مآزار حقیقیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضله برای تایینوار عصب و عضله تعیین محلرویا و کابوسفلج خواب چیستایا ابزار هوشمندی یا مغز همه چیز موج استزبان و شناخت حقیقت قسمت اارتباط شگفت مغز انسان و فمنابع انرژی از نفت و گاز اعتماد بی موردهاوکينگ پیش از مرگش رسالشلیک فراموشیحقیقت انسانکنترل همجوشی هسته ای با هعضلانی که طی سخن گفتن چقدبخش فراموش شده ی حافظهتو با همه چیز در پیوندیخدایی که ساخته ی ذهن بشر پاکسازی مغزمغز انسان رو به کوچک تر شدرمان نگهدارنده ی اعتیادافتخار انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نیروی مغناطیس نباشد نوعی سکته مغزی ، وحشتناک روزه داری و التهاب زیانبفاکسیبتهمکاری یا رقابتسفرنامه سفر به بم و جنوب از نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت به هلال بنگرو هر کس تقوای خدا پیشه کنحافظه میتواند بزرگترین دکودکان خود را مشابه خود تبرای یک زندگی معمولیپرکاری تیروئیدتولترودیندلایلی که نشان میدهد ما بمغز را از روی امواج بشناسدرمان ام اس(مولتیپل اسکلالگوی بنیادین و هوشیاریتاثیر رو ح و روان بر جسمروشهای نو در درمان دیسک بابزار بقا از نخستین همانچگونه آن شکری که می خوریمفراتر از دیوارهای باورهنر، پر کردن است نه فحش دسلولهای ایمنی القا کنندهاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کاشایسته نیست در جیب خود قرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبهداشت خوابحس و ادراک (قسمت دوم )کایروپاکتیک چیستماست مالیبرخی اصول سلامت کمردو داروی جدید برای میاستآنچه می دانم، آنچه را میختوهمات و شناخت حقیقتنقش نگاه از پایین یا نگاهدرمان سرگیجه بدون نیاز بامیدواری و مغزنگاه از دور و نگاه از نزدتاریخ همه چیز را ثبت کردهرژیم های غذایی و نقش مهم ابزار بقا از نخستین همانقفس را بشکنهوش مصنوعی از عروسک بازی سندرم دزدی ساب کلاویناز تکینگی تا مغز از مغز تتغییرات مغز پس از 40 سالگیواقعیت و انعکاسشربت ضد خلطمنبع خواب و رویابیماری های مغز و اعصاب و حس و ادراک قسمت هفدهمکریستال زمان(قسمت اولمخچه ابزاري که وظیفه آن فبررسی بیماری التهابی روددیدگاه نارسای دوگانه ی مآیا ممکن است موش کور بی متیکاگرلور داروی ضد انعقانقش خرچنگ های نعل اسبی دردرک و احساسانحراف و حقیقتنابینایی در نتیجه ی گوشی تروس جریان انرژیرادیوی مغز و تنظیم فرکانابزار بقای موجود زنده از قانونمندی و محدودیت عالمهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله ی منفرد یا سیاهاز تکینگی تا مغز- از مغز جهل مقدسواکسن دیگر کرونا ساخته شضرورت زدودن افکارموجود بی مغزی که می تواندبیماری دیستروفی میوتونیحس و ادراک قسمت دهمگمان میکنی جرمی کوچکی در مرگ چیستبعد از کرونادانشمندان تغییر میدان مغآیا آگاهی پس از مرگ از بیتکامل داروینی هنوز در حانقشه مغزی هر فرد منحصر بهدرختان اشعار زمینانسان باشنخستین تمدن بشریترس و آرمان هازمین زیر خلیج فارس تمدنی اتفاق و تصادفقطار پیشرفتهوش مصنوعی به کمک هوش طبیسال سیزده ماههاز تکامل تا مغز، از مغز تجهان کنونی و مغز بزرگتریورزش بهترین درمان بیش فعطعمه ی شبکه های ارتباط اجمیدان های مغناطیسی قابل بیرون اصل است یا درونخفاش کور و انسان بینا؟گاهی مغز بزرگ چالش استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتقلید مرحله ای نسبتا پیشداروی جدید ALSآیا دست مصنوعی به زودی قاتئوری جدید، ویران کردن گچند روش ساده برای موفقیتذهن و زندگیاولین دارو برای آتاکسی فچرا بیماری های تخریبی مغتشخیص ایدززندگی بی دوداحساسات کاذبلرزش دست ها و گردن و سر ETهوش در طبیعتستم با شعار قانون بدترین استفاده از انرژی خلاجهش های ژنتیکی مفید در سایادگیری هوش مصنوعی، عمیقعلم ساختن برج های چرخانمانند کودکان باشیدباید از انسان ترسیدخواص منیزیمپول و شادیمعمای اخلاقی قطارتلاشی تازه برای گشودن معداروی ضد چاقیآتاکسی فریدریشتاثیر کپسول نوروهرب بر ننون و القلمرفتار اجتماعی انسان، حاصایمپلانت استخوانی در آسینسبت طلایی، نشانه ای به ستعداد کلی ذهن ها در جهان زیرک ترین مردمادب برخورد با دیگرانمن بی من، بهتر یاد میگیرمهوشیاری و افسردگیسرگیجه از شایعترین اختلااصل عدم قطعیت از کوانتوم جاذبه و نقش آن در شکلگیریکلمات بلند نه صدای بلندعادت کردن به نعمتبحتی علمی درباره تمایل بخورشید مصنوعیپیوند سر، یکی از راه حلهامغز مادران و کودکان در زمدر هم تنیدگی کوانتومیآزار دیگری، آزار خود استتاثیر گیاه خواری بر رشد وتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضله در مطب دکرویا و خبر از آیندهفلج دوطرفه عصب 6 چشمایا بیماری ام اس (مولتیپهمه چیز و هیچ چیززبان و شناخت حقیقت قسمت دارتباط شگفت انگیز مغز انمنابع انرژی از نفت و گاز اعتیاد و تلاش های درمانی هدف یکسان و مسیرهای مختلشلیک فراموشیحقیقت اشیاکنترل جاذبهغم بی پایانبخش های تنظیمی ژنومتو با باورهایت کنترل میشخدایا جز تو که را دارمپارادوکس ها در علممغز انسان رو به کوچکتر شددرمان نابینایان آیا ممکنافراد آغاز حرکت خودشان رتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسنیوالینروزه داری و بیمار ی ام اس فاجعه ی جهل مقدسهمانند سازی در انسانسفرنامه سفر به بم و جنوب از نشانه ها و آثار درک شدمنبع هوشیاری کجاست قسمت به کدامین گناه کشته شدندوفور و فراوانیحافظه های کاذبکودکان را برای راه آماده برای پیش بینی آینده مغز دپراسینزوماب در پارکینسوتومورها و التهاب مغزی عادنیا فریب و سرگرمیمغز زنان جوانتر از مغز مردرمان با سلول های بنیادیالگوبرداری از طبیعتتاثیر روده بر مغزروشهای شناسایی قدرت شنواابزار بقا از نخستین همانفرار در فرار از میزبان، دهوموارکتوس ها ممکن است دسلولهای بنیادی مصنوعی دراز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا و استخوانشادی، پاداش انجام وظیفهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبهداشت خواب، رمز حافظه ی حس و ادراک قسمت 67کار امروز را به فردا نیندماست مالی با هوش انسانیبرخی اطلاعات روانشناسی مدو سوی واقعیتآنچه ناشناخته است باید شتوکل بر خدانقش نظام غذایی در تکامل مدرمان سرگیجه بدون داروامیدی به این سوی قبر نیستنگاه از درون قفس یا بیرونتاریخ، اصیل نیست و ساخته رژیم های غذایی و نقش مهم ابزار بقا از نخستین همانقله برای دیدن نه برای به هوش مصنوعی از عروسک بازی سندرم سردرد به دلیل افت فاز تکینگی تا مغز از مغز تتغییرات آب و هوایی که به واقعیت تقویت شدهشش مرحله تکامل چشممنتظر نمان چیزی نور را بهبیماری های ژنرالیزه ی عصحس و ادراک قسمت هجدهمکریستال زمان(قسمت دوم)مخچه تاثیر گذار بر حافظهبررسی سیستم تعادلی بدن ادیروز و امروزآیا ما کالا هستیمتیروفیبان موثر در سکته ی نقش داروهاي مختلف معروف درک کنیم ما همه یکی هستیماندوه در دنیا استناتوانی از درمان برخی ویتری فلوپرازینراز تغییرابزار بقای موجود زنده از قارچ بی مغز در خدمت موجودهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله ی تولید کنندهاز تکینگی تا مغز- از مغز جهان فراکتالواکسن دیگری ضد کرونا از دضرب المثل یونانیموجودات مقهور ژنها هستندبیماری سلیاکحس و ادراک قسمت دوازدهمگنجینه ای به نام ویتامین مرگ و میر پنهانبعد از کرونا دلخوشی بیهودانشمندان روش هاي جدیدی آیا امکان بازسازی اندامهتکامل داروینی هنوز در حانقشه های مغزی جدید با جزیدرد و درسانسان جدید از چه زمانی پانخستین تصویر از سیاهچالهترسان نیستیزمان چیستاتوبان اطلاعات و پلِ بینقطره قطرههوش مصنوعی به شناسایی کاسانسور از روی قصد بسیاری از تکامل تا مغز، از مغز تجهان کاملی در اطراف ما پرورزش در کمر دردظهور امواج مغزی در مغز مصمیدان های کوانتومی خلابیست تمرین ساده برای جلوخفاش با شیوع همه گیری جدیگاهی جهت را عوض کنمسئول صیانت از عقیده کیستقلید از روی طبیعتداروی جدید s3 در درمان ام آیا رژیم غذایی گیاهی سلاتا 20 سال آینده مغز شما به چندین ماده غذایی که ماننذهن و شیمی بدناولین دروغچرا حیوانات سخن نمی گوینتصویر خورشید یا خود خورشزندگی در جمع مواردی را براخلاق و علوم اعصابلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهوش عاطفی قسمت 11ستم، بی پاسخ نیستاستفاده از سلول های بنیاجهش های ژنتیکی غیر تصادفیادگرفتن، آغاز حرکت است علایم کمبود ویتامین E را مانند آب باشبابا زود بیاخواص میوه ی بهپول و عقیدهمعماری، هندسه ی قابل مشاتلاشی جدید در درمان ام اسداروی ضد تشنج با قابليت تآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر کپسول نوروهرب بر تنوآوری ای شگفت انگیز دانرقیبی قدرتمند در برابر مایمان به رویانشانه های گذشته در کیهان تعذیه ی ذهنزیست شناسی کل در جزء فراکادراک ما درک ارتعاشی است مننژیتهوشیاری کوانتومیسرگردانیاصل، روان و نفس استجبران از دست رفته هاکلوزاپین داروی ضد جنونعادت بد را ترک کنبحث درباره پیدایش و منشا خوش قلبی و مهربانیپیوندهای پیچیده با تغییرمغز چون ابزار هوش است دلیدر هم تنیدگی کوانتومی و پآسيب میکروواسکولاریا آسآسیب ها ناشی از آلودگی هوتاثیر گیاهخواری بر رشد و نوبت کودکانرویا بخشی حقیقی از زندگی فن آوری های جدید علیه شناایا بدون زبان میتوانیم تهمه چیز کهنه میشودزبان و شناخت حقیقت قسمت سارتباط شگفت انگیز مغز انمنابع انرژی از نفت و گاز اعتیاد را به دور بیندازهدف یکسان، در مسیرهای متشنا در ابهای گرم جنوب نیاحقیقت تنها چیزی است که شاکندن ریشه ی خودغم بی پایانبخش بزرگی حس و ادراک ما اتو باید نیکان را به دست بخرما منبع بسیار خوب آنتی پاسخ گیاهان در زمان خوردمغز ایندگان چگونه استدرمان های اسرار آمیز در آافراد بی دلیل دوستدار تو تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسنیکولا تسلاروزه داری سلول های بنیادفارغ التحصیلان، فقیر و دهمجوشی هسته ای، انرژِی بسفرنامه سفر به بم و جنوب از نظر علم اعصاب یا نرووسشکرگزار هر چیزی باش که دامنبع هوشیاری کجاست قسمت به امید روزهای بهتروقاحت و تمسخر دیگرانحافظه و اطلاعات در کجاست کوری گذرای ناشی از موبایبرای اولین بار دانشمندانپرتوهای صادر شده از سیاهتومورهای نخاعیدنیا مکانی بسیار اسرارآممغزهای کوچک بی احساسدرمان تومورهای مغزی با االتهاب شریان تمپورالتاثیر روزه داری بر سلامت روشی برای بهبود هوش عاطفابزار بقا از نخستین همانفرد موفقهورمون شیرساز یا پرولاکتسلام تا روشناییاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا در سبزیجاتشب سیاه سحر شودمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبوزون هیگز چیستحس و ادراک قسمت 74کار با یگانگی و یکپارچگیماشین دانشبرخی بیماری ها که در آن بدولت یا گروهکآنچه واقعیت تصور میکنیم توپیراماتنقش نظریه تکامل در شناسادرمان سرطان با امواج صوتامیدی تازه در درمان سرطانگاه از درون مجموعه با نگتازه های اسکیزوفرنی(جنورژیم ضد التهابیابزار بقا از نخستین همانقله سقوطهوش مصنوعی از عروسک بازی سوی ما آید نداها را صدااز تکینگی تا مغز از مغز تتغییرات تکاملی سر انسان واقعیت تقویت شدهششمین کنگره بین المللی سمنتظر نتیجه ی کارهایت بابیماری های روانی با تاثیحس و ادراک قسمت هشتمکریستال زمان(قسمت سوم)مخاطب قرار دادن مردم، کابررسی علل کمر درد در میاندیسک گردنآیا ما تنها موجودات زنده تکنولوژی های جدید و حالتنقش درختان در تکاملدرک احساسات و تفکرات دیگاندوه دردی را دوا نمیکندناتوانی در شناسایی چهره تری فلوپرازینراست دستی و چپ دستیابزار بقای موجود زنده از قبل و بعد از حقیقتهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله، سیاه خالص یا پاز تکینگی تا مغز- از مغزتجهان قابل مشاهده بخش کوچواکسن سرطانضربه مغزی در تصادف رانندمورد نادر همپوشانی دو بیبیماری شارکو ماری توثحس و ادراک قسمت سومگوهر با نظر دیگران سنگ نممرگ و میر بسیار بالای ناشبعد از کرونا دلخوشی بیهودانشمندان روشی برای تبدیآیا انسان با مغز بزرگش اختکامل داروینی هنوز در حانقشه با واقعیت متفاوت اسدرد باسن و پا به دلیل کاهانسان خطرناکترین موجودنخستین روبات های زنده ی جتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرزمان و مکان، ابعاد کیهان اتوسوکسیمایدلمس کوانتومیهوش مصنوعی تعاملیسانسور بر بسیاری از حقایاز خود رها شوجهان پیوستهوزن حقیقی معرفت و شناختظرف باید پر شود چه با چرک میدان بنیادین اطلاعاتبیش از نیمی از موارد انتقخلا، حقیقی نیستگذر زمان کاملا وابسته به مسئولیت جدیدتقلید از طبیعتداروی جدید لنفوم و لوکمیآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتا بحر یفعل ما یشاچندجهانیذهن پر در برابر آگاهیاولین سلول مصنوعیچرا حجم مغز گونه انسان درتصویر در هم تنیدگی کوانتزندگی در سیاهچالهاخلاق پایه تکامل و فرهنگلزوم گذر انسان از حدها و هوش عاطفی قسمت نهمستون فقرات انسان دو پا جلاستفاده از سلول های بنیاجهش های بیماری زا، معمولیادآوری خواب و رویاعلایم کمبود ویتامین E را ماه رجبباد و موجخواص هلو برگ هلوپوست ساعتی مستقل از مغز دمعنی روزهتمایل زیاد به خوردن بستنداروی ضد تشنج با قابليت تآتش منبع انرژیتاثیر کپسول نوروهرب بر سنوار مغز مشاهده ی غیر مسترقابتی بی هدف یا رقابتی هاین پیوند نه با مغز بلکه نشانه های پروردگار در جهتغییرزیست شناسی باور حقیقت یا ادغام میان گونه های مختلمن، ما یا چی؟هوشیاری سنتی یا هوشیاری سربازان ما محققا غلبه می اصلاح خطا با رفتن بر مسیرجدا کردن ناخالصی هاکلید نزدیک و نگاه تو بر فعادت دادن مغز بر تفکربحثي درباره هوش و تفاوتهتنها مانع در زندگی موارد خوش خیالی و خوش بینیپیوندی که فراتر از امکانمغز چگونه صداها را فیلتر در هم تنیدگی کوانتومی و ددر هر سوراخی سر نکنآسیب روانی شبکه های اجتمتاثیر انتخاب از طرف محیط نور از عمق تاریکیرویا تخیل یا واقعیتفناوری هوش مصنوعی نحوه خایا تکامل هدفمند استهمه چیز در زمان مناسبزبان جانسوزارتباط غیرکلامی بین انسامنابع انرژی از نفت و گاز اعداد بینهایت در دنیای مهدف از تکامل مغزشناخت ناشناختهحقیقت خواب و رویاکندر در بیماریهای التهابغیرقابل دیدن کردن مادهبخش بزرگتر کیهان ناشناختتو برای خزیدن خلق نشده ایخسته نباشی باباپختگی پس از چهل سالگي به مغز ابزار بقای برتر مادیدرمان های بیماری آلزایمرافزایش قدرت ادراکات و حستاثیر درجه حرارت بر عملکاگر با مطالعه فیزیک کواننیاز به آموزش مجازی دیجیروزهای بد باقی نمیماندفاصله ها در مکانیک کوانتهمدلی و هوش عاطفیسفرنامه سفر به بم و جنوب از نظر علم اعصاب اراده آزشکست حتمیمنبع هوشیاری کجاست قسمت به بالا بر ستارگان نگاه کوقت نهيب هاي غير علمي گذشحافظه و اطلاعات در کجاست کی غایب شدی تا نیازمند دلبرای تمدن سازی، باید در بپرتوزایی از جسم سیاهتومورهای ستون فقراتدنیای شگفت انگیز کوانتوممغز، فقط گیرندهدرمان تشنجام آر آی جدید با قدرت شگفچگونه انتظارات بر ادراک تاثیر روزها، ماه ها یا ساروشی جدید در درمان قطع نخابزار بقا از نخستین همانفرد یا اندیشههوش فوق العاده، هر فرد اسسلاح و راهزنیاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی 12 در درمان دردشبیه سازی میلیون ها جهان منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبوزون هیگز جهان را از متلحس و ادراک قسمت 75کارهای کوچک، بی ارزش نیسمبانی ذهنی سیاه و سفیدبرخی بیماری های خاص که بددونپزیل در بیماران قلبی آنچه حس می کنیم، نتیجه ی توانایی مغز و دیگر اجزای نقش هورمون های تیروئید ددرمان ضایعات نخاعیامگا سه عامل مهم سلامتنگاه حقیقی نگاه به درون اتازه های بیماری پارکینسورژیم غذایی حاوی تخم مرغ وابزار بقا از نخستین همانقلب های سادههوش مصنوعی از عروسک بازی سوپاپ ها یا ترانزیستورهااز تکینگی تا مغز از مغز تتغذیه بر ژنها تاثیر داردواقعیت خلا و وجود و درک مشعار و عملمنتظر زمان ایده آل نشوبیماری وسواسحس و ادراک قسمت هشتاد و نکشف مکانیسم عصبی خوانش پمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرطرف کردن خشونت را از خادیستونی قابل درمانآیا مصرف مولتی ویتامین هتکنولوژی و پیشرفتنقش ذهن و شناخت در حوادث درک تصویر و زبان های مخلتاندوهگین نباش اگر درب یا نادیدنی ها واقعی هستندترک امروزرجزخوانی هایی که امروز بابزار بقای موجود زنده از قبل از آغازهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاره ی ابلهاناز تکینگی تا مغز، از مغز جهان موازی و حجاب هاواکسن سرطانضررهای مصرف شکر و قند بر موسیقی نوبیماری ضعف عضلات نزدیک بحس و ادراک قسمت سی و هشتمگویید نوزده و ایمنی ساکتمرگ و سوال از قاتلتفکر قبل از کاردانش، قفل ذهن را باز میکنآیا احتمال دارد رویا از آتکامل داروینی هنوز در حانقص های سیستمی ایمنیدرد زانو همیشه نیاز به جرانسان در هستی یا هستی در نرمش های مفید برای درد زاتسلیم ارتباط با من برترزمان و گذر آن سریع استاتصال مغز و کامپیوترلووفلوکساسینهوش مصنوعی در قضاوت های اسانسور ذهناز درخواست ها جدا شوجهان پیوستهوزوز گوشظرفیت مغز چقدر استمیدازولام در درمان تشنج بیشتر کمردردها نیازی به خلا، خالی نیستگذشته را دفن کنمسئولیت در برابر محیط زیتقویت مغز با ورزشداروی جدید میاستنی گراویآیا راهی برای بهبود وضعیتاول کف پا و حقیقتنه ناامیدی بلکه ارتقاذهن تو همیشه به چیزی اعتقاوکرلیزوماب داروی جدید شچرا خشونت و تعصبتصویر زیبا از سلولزندگی زمینی امروز بیش از اختلا ل در خود عضلهلزوم سازگاری قانون مجازاهوش عاطفی قسمت هفتمستارگانی قبل از آغاز کیهاستفاده از سلول های بنیاجهش تمدنی عجیب و شگفت انسیاری خدا نزدیک استعلائم عصبی آلزایمر، با اماپروتیلینباد غرور و سر پر از نخوت وخواص هندوانهپوشاندن خود از نورمعاینه قبل از نوار عصب و تمایز یا کشف یگانگیداروی ضد تشنج توپیراماتآثار باستانی تمدن های قدتاثیر کپسول نوروهرب بر سنوار مغز با توضیح دکتر فارموزی از نخستین تمدن بشراین اندوه چیستنشانه های بیداری روحیزیست، مرز افق رویداد هستادغام دو حیطه علوم مغز و منابع انرژي پاک سرچشمه حهوش، ژنتیکی است یا محیطیسربرولایزیناصول انجام برخی نرمش ها دجدایی خطای حسی استکلام و زبان، گنجینه ای بسعارضه جدید ویروس کرونا سبحثی جالب درباره محدودیتتنها در برابر جهانخوشبختی چیستپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز ناتوان از توجیه پیداپیام های ناشناخته بر مغز مغز و قلب در جنین موش مصندر والنتاین کتاب بدید همآسیب عصب پا به دنبال اعتیتاثیر احتمالی عصاره تغلینور درونرویا حقی از طرف خدافواید روزه داری متناوبایجاد احساساتهمه چیز در زمان کنونی استزبان ریشه هایی شناختی اسارتروز یا خوردگی و التهامنابع بی نهایت انرژی در دبقا با سازگارترین فرد اسهدف از خلقت رسیدن به ابزاشناخت و معرفت، و نقش آن دحقیقت در علم، هرگز نهایی کندر علیه سرطانغار افلاطونبخش دیگری در وجود انسان هتو تغییر و تحولیخطا در محاسبات چیزی کاملپدیده خاموش روشن در پارکمغز ابزار برتر بقادرمان های بیماری اس ام ایافزایش میل جنسی با خوردن تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز براچیز جدید را بپذیرروزهای سختفاصله ی همیشگی تصویر سازهمراه سختی، اسانی هستسفری به آغاز کیهاناز نظر علم اعصاب اراده آزشکستن مرز دور مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت به بالاتر از ماده بیندیشحافظه و اطلاعات در کجاستکیهان خود را طراحی میکندبرای خودآگاه بودن تو بایپرسشتوهم فضای خالیدنیایی پر از سیاهچاله مغز، همه ی واقعیت را نمیبدرمان جدید ALSام اس و سرطانچگونه به سطح بالایی از هوتاثیر روغن رزماری استنشاروشی جدید در درمان نابینابزار بقا از نخستین همانفرد حساس از نظر عاطفی و بهوش مصنوعی می تواند بر احسلسله مباحث هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی هفدهشبیه سازی سیستم های کوانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبی نهایت در میان مرزهاحس و ادراک قسمت 78کارهایی بیش از طراحی و گپمباحث مهم حس و ادراکبرخی توجهات در ببمار پاردوچرخه در کاهش دردهای کمآنها نمیخواهند دیگران راتوانایی یک فرد، برای تغینقش هورمون زنانه استروژندرمانهای بیماری پارکینساما شما از دید خفاش کور هنگاه دوبارهتازه های درمان ام اسرژیم غذایی سالم و ضد التهابزار بقا از نخستین همانقلب و عقلهوش مصنوعی از عروسک بازی سوپاپ ها یا ترانزیستورهااز تکینگی تا مغز از مغز تثبت و دستکار ی حافظهوالزارتان داروی ضد فشار صبور باشمنحنی که ارتباط بین معرفبیماری کروتز فیلد جاکوبحس و ادراک قسمت هشتاد و شکشف مکانیسمی پیچیده در بمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبزرگ فکر کندژا وو یا اشنا پنداریآیا مغز تا بزرگسالی توسعتکنولوژی جدید که سلول هانقش روی و منیزیم در سلامتدرک حقیقت نردبان و مسیری اندام حسی، درک از بخش هاینادیدنی ها بیشتر از دیدنترکیب آمار و ژنتیکرحم مصنوعیابزار بقای موجود زنده از قبل از انفجار بزرگهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاره ابلهاناز تکینگی تا مغز، از مغز جهان ما میتواند به اندازواکسن ضد اعتیادضررهای شکر بر سلامت مغزموسیقی هنر مایع استبیماریهای تحلیل عضلانی احس و ادراک قسمت سی و ششمگوش دادن بهتر از حرف زدنمرگ انتقال است یا نابود شتفکر ترکیبی در هوش مصنوعدانش، یک انسان را ناسازگآیا احتمال دارد رویا از آتکامل زباننقص در تشخیص هیجانات عامدردهای سال گذشته فراموش انسان عامل توقف رشد مغزنرمش های مفید در سرگیجهتسلیم شدن از نورون شروع مزمان و صبراثر مضر مصرف طولانی مدت رلوب فرونتال یا پیشانی مغهوش مصنوعی در کامپیوترهاساهچاله ها تبخیر نمیشوداز دست دادن دم در پیشینیاجهان پر از چیزهای اسرار آوسواس، بیماری استعقل مجادله گرمکان زمان یا حافظه زمانبا همه مهربان باشخلاصه ای از مطالب همایش مگر جان به جز تو خواهد از خمستند جهان متصلتقویت استخوان در گرو تغذداروی جدید کنترل قند خونآیا راهی برای رفع کم آبی تابوهای ذهنینه به اعدامذهن خود را مشغول هماهنگیايندگان چگونه خواهند دیدچرا در مغز انسان، فرورفتتصویر زیبای اصفهانزندگی زودگذراختلاف خانوادگی را حل کنلزوم سازگاری قانون مجازاهوش عاطفی قسمت یازدهسخن نیکو مانند درخت نیکواستفاده از سلول های بنیاجهشهای مفید و ذکاوتی که دژن همه چیز نیستعلت خواب آلودگی بعد از خوماجرای جهل مقدسبار مغز بر دو استخوانخواص انارپیموزایدمعادله ها فقط بخش خسته کنتمدن قدیمی ای در جنوب ایرداروی ضد جنون در درمان تیآدم عاقل، وقت خودش را هدرتاثیر کتامین در درمان پانوار مغز ترجمه رخدادهای رمز و رازهای ارتباط غیر کاین ایده که ذرات سیاهچالنظام مثبت زندگیزاویه نگاه ها یکسان نیستارتقا و تکامل سنت آفرینش منابع انرژی از نفت و گاز هوض مصنوعی زندهسردرد میگرناصول توسعه ی یک ذهن کاملجریان انرژی در سیستم های کلام، در تحولی شگفت آور بعبارت های مبهم مانند انربحثی در مورد نقش ویتامين تنهاییخوشبختی دور از رنج های متنهایی رمز نوآوری استخیالپردازی نکنپیدایش زبانمغز و هوش، برترین ابزار بدر یک فراکتال هر نقطه مرکآسانی موفقیتتاثیر بینش و انتظارات فرنوروفیبروماتوزرویاها از مغز است یا ناخوفواید روزه داری متناوبایران بزرگهمه چیز، ثبت می شودزبان شناسی مدرن در سطح سلارزش های وارونهمنابع جدید انرژیبقا در ازای بیماریهر چیز با هر چیز دیگر در تشناخت حقیقت یا آرزوهای گحقیقت راستین انسان علم بکو کیو تن coQ10غرور و علمبخشیدن دیگران یعنی آرامشتو جهانی هستی که خودش را خطا در محاسبات چیزی کاملپروژه ی ژنوم انسانیمغز از بسیاری حقایق می گردرمان های جدید ALSافزایش مرگ و میر سندرم کوتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیچیزی منتظر شناخته شدنروزهای سخت میگذردفتون های زیستیهمراهی میاستنی با برخی سسقوط درون جاذبه ای خاص، چاز واقعیت امروز تا حقیقتشگفت نیست من عاشق تو باشممنبع هوشیاری کجاست قسمت به جای محکوم کردن دیگران حافظه ی هوش مصنوعیکیهانِ هوشیارِ در حال یابرای رشد، باید از مسیر خطپرسش و چستجو همیشه باقی اتوهم فضای خالی یا توهم فضدنیا، هیچ استمغزتان را در جوانی سیم کشدرمان جدید مولتیپل میلومام اس یا تومور؟چگونه باغبانی باعث کاهش تاثیر رژیم گیاه خواری بر روشی جدید در درمان سکته مابزار بقا از نخستین همانفردا را نمیدانیمهوش مصنوعی متصل با مغزسلطان جنگل یا صاحب ملکوتاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین دی گنجینه ای بزرشبکه های مصنوعی مغز به درمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبی نظمی مقدمه شناختحس و ادراک قسمت 82کاربرد روباتهای ريزنانومبتکران خودشکوفابرخی توصیه ها برای واکسیدوچرخه سواری ورزشی سبک و آنژیوگرافی از مغزتوازن مهمتر از فعالیت زینقش ویتامین K در ترمیم اسدرماندگی به دلیل عادت کرامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنگاهی بر قدرت بینایی دراتاسف بار است انسان، حق خورژیم غذایی ضد التهابیابزار بقا از نخستین همانقلب یا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی سوپاپ ها یا ترانزیستورهااز تکینگی تا مغز از مغز تثبت امواج الکتریکی در عصواکنش های ناخودآگاه و تقصبور باشمنشأ اطلاعات و آموخته ها بیماری گیلن باره و بیمارحس و ادراک قسمت پنجمکشف ژن جدید، می تواند گستمدل هولوگرافیک تعمیم یافبزرگ شدن مغز محدود به دوردژاوو یا آشناپنداریآیا همه جنایت ها نتیجه بیتکنولوژی جدید که سلول هانقش روزه داری در سالم و جدرک دیگرانانرژی بی پایان در درون هرنادانی در قرن بیست و یکم،ترکیب حیوان و انسانرحم مصنوعیابزار بقای موجود زنده از قبرستان ها با بوی شجاعتهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاره ابلهاناز تکینگی تا مغز، از مغز جهان مادی، تجلی فضا در ذهواکسن علیه سرطانضعیف و قویمیلر فیشر نوعی نادر از گیبیماری، رساله ای برای سلحس و ادراک قسمت سیزدهمگوشه بیماری اتوزومال رسسمرگ تصادفیتفکر خلا ق در برابر توهم دائما بخوانآیا بدون ناظر هوشمند هم بتکامل زباننقطه ی رسیدن به قلهدردی که سالهاست درمان نشانسانیت در هم تنیده و متصنرمش های موثر در کمردردتست نوار عصب و عضلهزمان واقعیت است یا توهماثرات فشار روحی شدیدلوتیراستامهوش مصنوعی در تفکر خلاق اسایه ی هوشیاریاز روده تا مغزجهان پر از چیزهای جادویی وسیله، فقط دعا نیستعقل در جهان جدید، عجیب اسمکانیک کوانتومی بی معنی با هوش مصنوعی خودکار روبخلاصه ای از درمان های جدیگرفتار محدودیت ها و ابعامشکل از کجاستتقویت حافظه یا هوش مصنوعداروی جدید آلزایمرآیاما مقهور قوانین فیزیکتاثیر فکر بر سلامتنه به اعدامذهن خالی از شلوغی افکارايا اراده آزاد توهم است یچرا ذرات بنیادی معمولاً تصویربرداری فضاپیمای آمزندگی سلول در بدن، جدای ااختلال حرکتی مانند لرزش لزوم عدم وابستگی به گوگل هوش عاطفی قسمت پنجمسخن و سکوتاستفاده از سلول های بنیاجهشهای مفید و ذکاوتی که دژن همه چیز نیستعماد الدین نسیمی قربانی ماجرای عجیب گالیلهبار بزرگ ایستادن بر دو پاخواص اردهپیموزایدمعجزه های هر روزهتمدن پیشرفته ی پیشینیاندارویی خلط آورآرام باشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در فراموشی هارمز گشایی از اتصالات مغزاین ابتدای تناقض هاستنظریه ی تکامل در درمان بیزاوسکا درمان گوشرارتقا یا بازگشت به قبل ازمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ نقطه ای مرکزی تر از اسردرد میگرن در کودکاناصول سلامت کمرجریان انرژی در سیستم های کلرال هیدرات برای خوابانعجول نباشبحثی در مورد نقش کلسیم و تنبیه چقدر موثر استخانه ی تاریکپیر شدن حتمی نیستمغز و اخلاقدر کمتر از چند ماه سوش جدآشنا پنداریتاثیر ترکیبات استاتین (سنورون هاي مصنوعی می توانرویاهای پر رمز و حیرتی درفواید زیاد دوچرخه سواریایرادهای موجود در خلقت بهمه ی سردردها بی خطر نیستزبان شناسی نوین نیازمند ارزش های حقیقی ارزش های غمناطق خاص زبان در مغزبقای حقیقی در دور ماندن اهر جا که جات میشه، جات نیشناخت درون، شناخت بیرون؛حقیقت غیر فیزیکیکوچ از محیط نامناسبغربال در زندگیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلتو جدای از کیهان نیستیخطای ادراک کارماپروژه ی ژنوم انسانیمغز به تنهایی برای فرهنگ درمان های جدید میگرنافزایش سرعت پیشرفت علوم تاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچیزی خارج از مغزهای ما نیروش مقابله مغز با محدودیفروتنی معرفتیهمراهی نوعی سردرد میگرنیسقوط زیگزاگی یا ناگهانیاز کجا آمده ام و به کجا میوقتی فهمیدی خطا کردی برگشگفت انگیز بودن کیهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت به جای تولید، بیشتر گوش کحافظه انسان و حافظه ی هوشکیست هیداتید مغزبرای زندگی سالم، یافتن تپرسشگری نامحدودتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)دندان ها را مسواک بزنید تمغزتان را در جوانی سیمکشدرمان جدید میگرن با انتی امواجی که به وسیله ی ماشیچگونه تکامل مغزهای کنونیتاثیر رژیم گیاه خواری بر ريتوکسيمب در درمان ام اسابزار بقا از نخستین همانفرزندان زمان خودهوش مصنوعی و کشف زبان هایسم زنبور ، کلیدی برای واراز تکینگی تا مغز از مغز تویروس مصنوعیشبکیه های مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبی هیچ می ایی و بی هیچ میرحس و ادراک قسمت 87کاربرد روباتهای ريز، در متواضع باشبرخی درمان های Spinal Muscular Atدوپامین قابل حل در آبآنان که در قله اند هرگز ختوت زیاد بخوریدنقش ژنتیک در درمان اختلادرها بسته نیستانفجار و توقف تکاملی نشانگاهی بر توانایی اجزاي بتبدیل پلاستیک به کربن و سرژیم غذایی ضد دردابزار بقا از نخستین همانقلب دروازه ی ارتباطهوش مصنوعی از عروسک بازی سوخت هیدروژنی پاکاز تکینگی تا مغز از مغز تجلو رفتن یا عقبگردواکنش به حس جدیدصبر لازمه ی پیروزی استمنشاء کوانتومی هوشیاری ابیماری آلزایمر، استیل کوحس و ادراک قسمت پنجاهکشف ارتباط جدیدی از ارتبمدل های ریز مغز مینی برینبزرگ شدن تقریبا ناگهانی دگرگونی های نژادی و تغییآیا هوش مصنوعی می تواند نتکینگینقش رژیم غذایی بر رشد و ادرک درست از خود و هوشیاریانرژی تاریکنازوکلسینترازودونرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرابزار بقای موجود زنده از قدم زدن و حرکت دید را تغیهوش مصنوعی از عروسک بازی سیب یکسان و دیدگاه های متاز تکینگی تا مغز، از مغز جهان مرئی و نامرئیواکسنی با تاثیر دوگانه اطلوع و حقیقتمیهمانهای ناخوانده عامل بیمارستان هوش مصنوعیحس و ادراک قسمت ششمگوشت خواری یا گیاه خواریمرگی وجود نداردتفاوت قند طبیعی با قند و دارچینآیا برای تولید مثل همیشه تکامل زبان انسان از پیشینقطه ای بود و دگر هیچ نبودرس گرفتن از شکست هاانسانیت در برابر دیگراننرمشهای مهم برای تقویت عتست کم هزینه ی بزاق برای زمان پلانکاثرات مفید قهوهلوزالمعده(پانکراس)مصنوعهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسایه را اصالت دادن، جز فراز سایه نترسجهان دارای برنامهیک پیام منفرد نورون مغزی عقل سالممکانیزمهای دفاعی در براببا هر چیزی که نفس می کشد مخم شدن فضا-زمانگریه ی ابر، رمز طراوت باغمشکلات نخاعیتقویت سیستم ایمنیداروی جدید ای ال اسآگاهی فراتر از آگاهیتاثیر مشاهده بر واقعیت بنه بدبخت بلکه نادانذهن سالمايا اراده آزاد توهم است یچراروياها را به یاد نمی آتصور ما ازمشکلات و واقعیزندگی، مدیریت انرژیاختلال خواب فرد را مستعد مقاومت به عوارض فشار خون هوش عاطفی قسمت اولسخن پاک و ثابتاستیفن هاوکینگ در مورد هجوانان وطنژن هوش و ساختارهای حیاتی عنصر اصلی تعیین واقعیتماده ی تاریکبار سنین ابزار هوشمندی اخواص بادامپیچیدگی های مغزمگسمعجزه ی چشمتمدن بشری و مغز اخلاقیدارویی ضد بیش فعالی سیستآرامش و دانشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در تشخیص بیماری رمز پیشرفت تواضع است نه طاین بیمار را باید چه کار نظریه ی تکامل در درمان بیزبان فرایند تکاملی برای ارتوکين تراپی روشی جديد منابع انرژی از نفت و گاز هیچ چیز همیشگی نیستسردرد میگرنی در کودکاناضطراب و ترسجریان انرژی در سیستم های کم کردن کالری روشی سودمنعدم توقف تکامل در یک اندابحثی در مورد حقیقت فضا و