دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلولهای مغزی چگونه است قسمت اول

تأثير درجه حرارت بر سلولهای مغزی و عملکرد آنها چگونه است؟ جواب به این سوال بحث جالبی است- که به امروز و آینده ما مربوط می شود.

افزایش گرمای کره زمین مغزهای ما را تحلیل می برد و یا در دراز مدت ، تاثیر مثبتی بر مغزهای ما دارد ؟
همه نگران گرم شدن زمین هستند ولی آیا اگر زمین سرد می شد بر مغزهای ما تاثیر بهتری داشت؟ آیا اگر به دوره های یخبندان پیش از تاریخ بر مي گشتيم، زندگی بهتری داشتيم ؟ فکر نمی کنم درختان بی بار و بی میوه يخبندانهاي زمستان که هنوز چند ماهي آن را در کشوری مانند ایران تجربه می کنيم، برای موجودات زنده مناسب باشد نمونه آن را میتوان با ماندن زیر خروار برف و یخ تجربه کرد و می بینیم که سلولهاي موجود زنده خيلي زود، عملکرد خود را از دست خواهند داد و خواهد مرد.پس درجه حرارت پایین در حد یخ بستن آب اصلا چیز جالبی برای حیات و عملکرد سلولها از جمله سلولهای مغزی نیست .

درجه حرارت چیست ؟
درجه حرارت یک چیز نسبی است و وابسته به دستگاههای اندازه گیری درجه حرارت می باشد. اینکه بگوئیم مثلا درجه حرارت صفر سلسیوس، یک صفر واقعی است اینگونه نمی باشد، این ما هستیم که با scaling و درجه بندی، مقياسهايي را برای اندازه گیری درجه حرارت ابداع کرده ایم. شاید اگر کسی با دستگاههای اندازه گیری سلسیوس درجه حرارت را اندازه بگیرد، عدد صفر را بخواند . ولی اگر همان فرد با دستگاه اندازه گیری حرارت فارنهایت درجه حرارت را بسنجد، عدد صفر نميخواند بلکه عدد 32 را میخواند ( فرمول تبدیل دو مقیاس 32+ (1.8*سانتی گراد )=فارنهایت )

البته دانشمندان بر اساس بی حرکت شدن و به صفر رسیدن انتروپي، صفر مطلق را تعریف کرده اند . دمای صفر کلوین ( به انگلیسی : Absolute zero) به صفر مطلق معروف است. در واقع در این دما آنتروپی صفر میشود. به طور دقیق این دما برابر ۲۷۳٫۱۵- درجهٔ سلسیوس (سانتیگراد) و یا ۴۵۹٫۶۷- درجهٔ فارنهایت است. لرد کلوین تصور میکرد که از دمای صفر کلوین نمیتوان به دمای کمتری دست یافت.

در سال ۲۰۰۰ دانشگاه صنعتی هلسینکی اعلام کرد که به پایینترین دمای ممکن در آزمایشگاه دست یافتهاند. این دما ۱۰۰ پیکو کلوین است که هنوز ۱۰۰ پیکو کلوین از دمای صفر کلوین گرم تر است. بنابر نظریههای تثبیت شدهٔ ترمودینامیک ومکانیک آماری، دمای صفر کلوین پایینترین دمای ممکن است.در این دما انرژی جنبشی ذرات سازنده به کمینه خود میرسد و آنتروپی نیز صفر میگردد.( Oxford Dictionary of Physics. Oxford Un)

ميدانيم که مایع حیات در کره زمین، آب است و آب در شکل مایع آن میتواند برای حیات سودمند باشد . در شکل جامد آن- که حرکت مولکولهاي آب و قابلیت نفوذ و حرکت آن به شدت کاهش می یابد- فعالیتهای زیستی کند می شود و حالتي ايستا رخ میدهد. باز درجه حرارت آب اگر از حدی بگذرد، مولکولهای آن تحرک و آزادی بیشتری به دلیل انرژی دریافتی به دست مي آورند و تبدیل به بخار می شوند و در اين حالت هم نمیتوانند نقش حمایتی و حرکت در میان سلولهای زنده را ایفا کنند.

پس آب مایع حیات است ولی در درجه حرارت معيني که شکل آب به صورت مایع است و آسیبی به بافتهای دیگر مانند چربی پوشاننده سلولهای بدن نمی رساند . و در درجه حرارت خیلی پایین یا بالا؛ نه تنها عامل حيات نیست بلکه میتواند منجر به ذوب شدن غشای سلولهای بدن شود و آنها را از بین ببرد.البته یخ زدن آب هم مکانیسم جالبی است که به دلیل کم شدن چگالی یخ و پوشاندن سطح آب امکان حیات را در زیر یخ فراهم ميکند( آب حالتی مایع و ایده آل است تا حیات را ایجاد کند و چگالی آن در زمان انجماد، کم ميشود و روی آب می آید و به این ترتیب، یخ اجازه میدهد تا حیات و زندگی، در آبی که زیر آن جاری است ، ادامه یابد)

زندگی در کره زمین وابسته به فاصله آن از خورشيد است، به طوری که اگر اين فاصله کمتر بود، حرارت زیاد خورشید سلولهای زنده را از بین مي برد و رودخانه های پرآب را به خشکی مي کشاند؛ مشابه چنین وضعیتی را در سیارات نزدیکتر به خورشید، در منظومه شمسی داریم. البته این در حالتی است که آب را به عنوان مایع حیات در نظر بگیریم . مواد دیگری هستند که ممکن است به جای آب، در شرایطی متفاوت از کره زمين مایع حیات شوند مثلا آمونیاک که در دماهاي خیلی پائینتر از صفر حالت مایع دارد، میتواند، در سياره ای بسیار سردتر از کره زمین به عنوان مایع حیات تلقی گردد در این سیارات دور از خورشيد، آبها یخ می زنند و قابلیت حیات با آب موجود نیست ولی گازهایی مانند آمونیاک در این سیارات می توانند مایع حیات باشند.

پس گرمای معتدل در کره زمين، برای باقی ماندن سلولها و رشد و تکثیر آنها لازم است.به دلیل اهمیت سلولهای مغزی پوششی چند لایه آن را مي پوشاند تا تاثیرات ضربات و درجه حرارت پایین یا بالا بر آن، کمتر باشد.

پوششهای مغز عبارتند از :
جمجمه ضخیم و استخواني و پرده های مننژ روی آن
شامه یا مننژ(به انگلیسی: meninge) سامانهای متشکل از چند لایه (غشاء) بوده که دستگاه عصبی مرکزی (CNS) را در بر میگیرد. این غشاها کار محافظت، تغذیه، و کاهش ضربه مغزی را به عهده دارند. مننژ اطراف مغز و نخاع دارای سه لایه و پوشش است که از خارج به داخل با نام سختشامه (دورا ماتر)، عنکبوتیه (آراکنوئید)،نرمشاه (پیا ماتر) شناخته میشوند. این پردهها به طور کلی مننژ یا شامه نامیده میشوند و در میان استخوان جمجمه و بافت مغز (و در طناب نخاع بین ستون مهرهها و بافت نخاع) قرار دارند

به علاوه، سیستم خون رسانی وسیع، میتواند از تغییرات درجه حرارت مغز و نخاع جلوگیری کند.به اين ترتيب، مغز و نخاع- که میوه تکاملی کل حیات از ابتدا تا امروز است- مانند جواهری ارزشمند در صندوقی مستحکم و سفت قرار می گیرد به طوری که برای دسترسی به مغز، جراحان نیازمند دريلهاي خیلی قوی برای شکافتن جمجمه هستند.این شرایط حفاظتی میتواند از تاثیرات مضر تغییرات درجه حرارت بر مغز بکاهد ولی اگر درجه حرارت هوا از حدی بالاتر یا پائینتر برود، این سیستم وسیع حمایتی جواب نمیدهد و مغز در معرض آثار مضر سرما و گرما قرار می گیرد.

متابوليسم داخل مغز تولید گرما می کند پس فقط مغز با گرما و یا سرمای محیط مواجه نیست بلکه با گرمای درونی متابولیسم هم باید به نحوی برخورد کند به خصوص وقتی فعالیت مغز بیشتر شود میزان این حرارت، خیلی بالاتر ميرود و دفع اين حرارت بالا از طريق گردش خون مغز- که بسیار هم غنی هست- انجام می شود. باید توجه کرد که وجود سیستم مستحکم استخوانی جمجمه مانع از تاثیرات زیاد هوای گرم و سرد بر مغز می شود ولی شاید یک نقش مضر هم داشته باشد و آن، ایجاد سیستم عایق در برابر گرمای درونی خود مغز است.

تحریکات حسی و جنسي و واکنشهای عملی در برخورد با محیط، همه اینها منجر به بالا رفتن درجه حرارت مغز می شود پس مغز با سلولهای دیگر بدن یک تفاوت آشکار دارد : هر حرکت ارادی و یا هر ديد و نگاه با چشم، حرارتی مضاعف را در مغز ایجاد می کند. همچنین اغلب داروهایی- که مصرف می شود- به خصوص داروهای تحریک کننده مانند ريتالين می تواند درجه حرارت درون مغز را بالا ببرد و این حرارت بالا باید با یک سیستم خود تنظیم و جدا از دیگر قسمتهای بدن از مغز دفع گردد.

به این ترتیب، متابولیسم و جریان خون مغز و حرارت و میزان آب و الکتروليتهای مغز باید یک سیستم خود تنظیم را ایجاد کند.بالا رفتن زياد درجه حرارت مغز منجر به فعال کردن مکانیسمهای پاتوفيزيولوژيک خاص و آسیب به سد بین خون و مغز و نشت مایعات به درون مغز و اسیب و حتی مرگ سلولها مغزی می شود( Siesjo B. Brain Energy Metabolism.New York: Wiley; 1978.)اولین بار مرتيز سیف، فيزيولوژيست آلمانی، حرارت درون مغز را اندازه گیری کرد و نشان داد که دیدن یک تکه گوشت، درجه حرارت مغز سگ را یک درجه بالاتر مي برد. مواجهه با شرایط محیطی استرس زا یا هیجانی و فعالیت می تواند درجه حرارت مغز را بین دو تا سه درجه سانتیگراد افزايش دهد.

بالا رفتن درجه حرارت مغز منجر به انقباض رگهای محیطی بیرون مغز مي شود و عرق کردن را کاهش میدهد و این یک معضل بزرگ است .با این که مغز دو درصد وزن بدن را تشکیل میدهد ولی در حالت استراحت، تا حدود 20% اکسیژن موجود در خون را مصرف ميکند. مصرف انرژی یک سلول عصبي(نورون) 0.54.0 nW است که حدود 300 تا 2500 برابر سلولها دیگر بدن است.
(Laughlin SB, de Ruyter van Steveninck RR, Anderson JC. The metabolic cost of neural information.Nature Neurosci. 1998;1:3641.[PubMed])

اندازه گیری های بيوفيزيکال نشان میدهد که برای انتقال یک بیت اطلاعات به 10 به توان چهار مولکول ATP نیاز است . برای کد کردن یک ليست، حدود 10به توان شش تا 10به توان هفت مولکول ATP مصرف می شود.بیشتر انرژی در متابولیسم مغزي صرف بازیابی پتانسيلهاي الکتریکی پس از ديس شارژ الکتریکی می شود .و بخش دیگری از امر، صرف تولید ماکرومولکولها و انتقال پروتئین از غشاي میتوکندری مي شود. همه این متابوليسم و صرف انرژی به حرارت تبدیل می شود.

روش ابداعی برای چک این حرارت ، استفاده از الکترودهاي دماسنج در قسمتها مختلف مغز موش است . با تحریک موش به وسيله محرکهاي محیطی، درجه حرارت در قسمتهای مختلف مغز به نسبتهای متفاوت بالا می رود. نشان داده شده است که ميزان بالا رفتن درجه حرارت در واکنش به محرکهای محیط وقتی بیشتر است که دمای اوليه در قسمتهای مختلف مغز پایین باشد يعني گرم بودن اولیه مغز، سرعت واکنش مغزی را کاهش می دهد. در درجه حرارت 38-39℃ هیچ تاثیری در افزایش درجه حرارت، در مواجهه با محرکهای محیطی مثلا مواجهه با جنس مخالف دیده نمی شود.( Kovalzon VM. Brain temperature variations during natural sleep and arousal in white rats. Physiol. Beh.1972;10:667670. [PubMed])

قانون مقادیر اوليه(law of initial values) بيان مي کند که وضعیت و درجه حرارت مغز پیش از تحریک، در جواب دهی و سرعت واکنش مغز بسیار موثر است .اندازه گیری درجه حرارت مغز نشان میدهد که قسمتهایی از مغز که در قسمت بالاتر هستند سردترند
dorsal striatum, 36.6°C; hippocampus, 35.6°C

و قسمتهایی که پائینتر قرار دارند گرمترند( ventral tegmental area of midbrain, 37.3°C; medial preoptic area of hypothalamus, 37.3°C; nucleus accumbens or NAcc, 37.3°C)

مثلا قسمت جدید مغز یا کورتکس ،در قسمت سطحی مغز از بقیه جاهای مغز سردتر است. شاید علت این حالت عدم فعالیت نورونی در قسمتهای سطحی در حالت استراحت باشد. بر خلاف این حالت قسمتهای عمقی مانند هیپوتالاموس گرم، در حالت استراحت هم در حال فعالیت هستند . بالا رفتن میزان متابولیسم و حرارت در مغز مانند اندامهای دیگر باعث افزایش جریان خون مغز مي شود و اکسیژن بیشتر، نیازهای قسمتهای فعال مغز را برآورده می کند و گرمای اضافی را از طریق جریان خون منتقل می سازد

مصرف اکسیژن حین فعالیت و ورزش سنگین، ده برابر زمان استراحت می شود و تولید گرما هم از~ 1W/kg at rest to ~10 W/kg (از یک به ده) میرسد . انسان به شکل موفقی با عرق کردن و افزایش جریان خون سطحی می تواند با افزایش درجه حرارت درونی مقابله کند.در انسان چون کارگذاري الکترود داخل مغز ممکن نیست از اندازه گیری درجه حرارت پرده صماخ در گوش برای تعیین حرارات داخل جمجمه استفاده میشود و مشاهده می کنیم در فعالیت زیاد و گرم شدن بدن، سر بسیار خنک تر از دیگر جاها است .

در ورزش نسبتا متعادل، مکانیسمهای جبرانی میتواند از افزايش درجه حرارت داخل مغز جلوگیری کند ولی در ورزش خیلی سنگین ، به دلیل بالا رفتن عمق و سرعت تنفس میزان زیادی گاز Co2. خون دفع می شود و این حالت منجر به تنگ شدن عروق مغز می شود و تا حدی مکانیسم خود تنظیم سرد کننده مغز، مختل می شود.این افزایش زیاد درجه حرارت مغز منجر به اختلال در سد بین خون و مغز می گردد.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3149793/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ما تحت کنترل ژنها هستیم یتلاشی تازه برای گشودن معزدودن نقص از هوش مصنوعیآنچه ناشناخته است باید شتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی بی پایان در درون هرنقش حفاظتی مولکول جدید دشایسته نیست در جیب خود قرجنگ داده هااتفاق و تصادفنخستین تصویر از سیاهچالههمه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت سوماز خود رها شوداروی ضد تشنج توپیراماتلزوم عدم وابستگی به گوگل وقاحت و تمسخر دیگرانبارداری بدون رحمکاهش دوپامین عامل بیماریروح در جهانی دیگر استمبتکران خودشکوفاتنها مانع در زندگی موارد سلول بنیادی و ای ال اسآیا ما تنها موجودات زنده تاثیر حرکات چشم بر امواج انسان، گونه ای پر از تضادنقش غذاها و موجودات درياششمین کنگره بین المللی سجهان هایی در جهان دیگراخلاق پایه تکامل و فرهنگهندسه بنیادینخلاصه ای از مطالب همایش ماستفاده از سلول های بنیادر والنتاین کتاب بدید هممنابع انرژی از نفت و گاز ویروس های باستانی، مغز مبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت اولروشی برای بهبود هوش عاطفمدیریت اینترنت بر جنگتو باید نیکان را به دست بمراحل ارتقای پله پله کیهسندرم جدایی مغزآیا احتمال دارد رویا از آتاثیر درجه حرارت بر عملکای نعمت من در زندگیمچند جهانیجهانی در ذهنارتقا و تکامل سنت آفرینش هوش مصنوعی الفاگوخوشبختی دور از رنج های ماضطراب و ترسدرمان های علامتی در ام اسمناطق خاصی از مغز در جستجواکسن کووید 19 چیزهایی که رژیم ضد التهابیبرنامه ی مسلط ژنها در اختگوهر با نظر دیگران سنگ نمتومورهای ستون فقراتمشکلات روانپزشکی پس از سسیاهچاله ی منفرد یا سیاهآیاما مقهور قوانین فیزیکعقیده ی بی عملتاثیر سلامت دستگاه گوارشایا کوچک شدن مغزانسان النون و القلمجاذبهخطا در محاسبات چیزی کاملفناوری هوش مصنوعی نحوه خارتروز یا خوردگی و التهاهوش مصنوعی از عروسک بازی بلوغ چیستدرمان سرگیجه بدون نیاز بمنبع هوشیاری کجاست قسمت53واسطه ها د رمسیر ایجاد مغرحم مصنوعیبرخی اثرات مضر ویتامین دگذر زمان کاملا وابسته به توانایی مغز و دیگر اجزای معرفت و شناختساهچاله ها تبخیر نمیشودتبر را بردارآزمون ذهنی گربه ی شرودینعواملی که برای ظهور لغت ااگر نیروی مغناطیس نباشد نورون هاي مصنوعی می توانحقیقت تنها چیزی است که شادهن، بزرگترین سرمایهفرگشت و تکامل تصادفی محض از نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه دنبال رستگاری باشدرک دیگرانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی مغز با امواج مادون یک رژیم غذایی جدید، می توزمان پلانکپیموزایدتکینگیآغاز فصل سرما و دوباره تکمغز انسان ایا طبیعتا تماسخن نیکو مانند درخت نیکوتراشه ی بیولوژِیکعصب حقوق نورولووابزار بقا از نخستین همانچگونه میتوان با قانون جنحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستفشار و قدرتهوش در طبیعتبیمار مرکز تنفس سلولیژن ضد آلزایمردرس گرفتن از شکست هامهندسی بدنبشریت از یک پدر و مادر نیزونیسومایدپیشینیان انسان از هفت میتکامل زبان انسان از پیشیالکتروتاکسی(گرایش و حرکمغز بزرگ و فعال یا مغز کوسردرد سکه ایتصویر زیبا از سلولابزار بقا از نخستین هماننگاه کلی نگرچرا در مغز انسان، فرورفتحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان پاسخ کوانتومی قانون گذاری و تکاملهوشیاری و افسردگیبیماری دیستروفی میوتونیکمردردذره ی معین یا ابری از الکمیدان مغناطيسي زمین بشر تفاوت ارباب و رهبر حقیقیزبان چهار حرفی حیات زمینپروتز چشمتاثیر مشاهده بر واقعیت بامیدی به این سوی قبر نیستنقش میدان مغناطیسی زمین شیشه ی بازالتی و سیلیکونتغییر دادن ژنها آیا روزی ابزار بقای موجود زنده از چالش دیدگاه های سنتی در بنظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت هشتماز تکینگی تا مغز- از مغزتداروی جدید s3 در درمان ام قطار پیشرفتهدف یکسان و مسیرهای مختلبا هوش مصنوعی خودکار روبکودک هشت ساله لازم است آدرنگین کمانرهبر حقیقیمانند آب باشتلاشی جدید در درمان ام اسسفر فقط مادی نیستآنچه واقعیت تصور میکنیم تاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریکنقش حیاتی تلومر دی ان آ دشادی، پاداش انجام وظیفهجنبه های موجی واقعیتاتوبان اطلاعات و پلِ بیننخستین روبات های زنده ی جهمیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت سی و هشتماز درخواست ها جدا شوداروی ضد جنون در درمان تیمقاومت به عوارض فشار خون وقت نهيب هاي غير علمي گذشبازگشایی مجدد مطب دکتر سکاهش سن بیولوژیکی، تنها روح رهاییمجموعه های پر سلولی بدن متنها در برابر جهانسلول عصبی شاهکار انطباق آیا مغز تا بزرگسالی توسعتاثیر دوپامین و سروتونینانعطاف پذیری مکانیسمی علنقش غذاها در کاهش دردهای صبور باشجهان یکپارچهاختلاف خانوادگی را حل کنهندسه در پایه ی همه ی واکخلاصه ای از درمان های جدیاستیفن هاوکینگ در مورد هدر یک فراکتال هر نقطه مرکمنابع انرژی از نفت و گاز ویرایش DNA جنین انسان، بربحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت دوم)روشی جدید در درمان قطع نخمداخله ی زیانبار انسانتو تغییر و تحولیمرز مرگ و زندگی کجاستسندرم دزدی ساب کلاوینآیا احتمال دارد رویا از آتاثیر درجه حرارت بر عملکای همه ی وجود منچند جهانی و علمجهان، تصادفی نیستارتقا یا بازگشت به قبل ازهوش مصنوعی از عروسک های بخانه ی تاریکاطلاع رسانی اینترنتیدرمان ژنتیکی برای نوآوریمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن کرونا و گشودن پنجررژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱گویید نوزده و ایمنی ساکتتوهم فضای خالیمشکلات روانپزشکی در عقب سیاهچاله ی تولید کنندهآگاهی فراتر از آگاهیعلم و ادراک فقط مشاهده ی تاثیر عصاره تغلیظ شده گیایا این جمله درست است کسینوآوری ای شگفت انگیز دانجاذبه و نقش آن در شکلگیریخطای ادراک کارمافیلمی بسیار جالب از تغییارزش های وارونههوش مصنوعی از عروسک بازی بلعیدن ستاره توسط سیاهچادرمان سرگیجه بدون دارومنبع هوشیاری کجاست؟ (قسموبینار اساتید نورولوژی درحم مصنوعیبرخی اختلالات عصبی مثانهگذشته را دفن کنتوازن مهمتر از فعالیت زیمغز فکر میکند مرگ برای دیسایه ی هوشیاریتحریک عمقی مغزآزمون ذهنی گربه شرودینگرعوارض ازدواج و بچه دار شداگر نعمت فراموشی نبود بسنورون های ردیاب حافظهحقیقت خواب و رویادو ویژگی انتزاع و قدرت تجفراموش کارها باهوش تر هسهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه زودی شبکه مغزی به جای درک درست از خود و هوشیاریمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی و اپروچ جدید بر بیمیکی از علل محدودیت مغز امزمان به چه دلیل ایجاد میشپیموزایدتکامل فردی یا اجتماعیآغاز مبهم آفرینشمغز انسان برای ایجاد تمدسخن و سکوتتربیت کودکان وظیفه ای مهعصب سیاتیکابزار بقا از نخستین همانچگونه مغز ما، موسیقی را پحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودفضا و ذهن بازهوش عاطفی قسمت 11بیماری لبر و نابینایی آنژنها نقشه ایجاد ابزار هودست و پا زدن در سایه؟مهربانی، شرط موفقیتبعد پنجمزونا به وسیله ویروس ابله پیشرفت های جدید علوم اعصتکامل ساختار رگهای مغزی الکترودهای کاشتنیمغز بزرگترین مصرف کننده سردرد عروقی میگرنتصویر زیبای اصفهانابزار بقا از نخستین هماننگاه انسان محدود به ادراچرا ذرات بنیادی معمولاً حس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان اولین سلول مصنقانون جنگلهوشیاری کوانتومیبیماری سلیاککمردرد ناشی از تنگی کاناذرات کوانتومی زیر اتمی قمیدان های مغناطیسی قابل تفاوتهای جنسیتی راهی برازبان نیاز تکاملی استپروتز عصبی برای تکلمتاثیر نگاه ناظر هوشیار بامیدی تازه در درمان سرطانقش محیط زندگی و مهاجرت دشکل های متفاوت پروتئین هتغییر زودتر اتصالات مغزیابزار بقای موجود زنده از چاالش ها در تعیین منبع هونظریه ی ریسمانحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید لنفوم و لوکمیلمس کوانتومیهدف یکسان، در مسیرهای متبا هر چیزی که نفس می کشد مکودک ایرانی که هوش او از با آتش، بازی نکن و بعد از کودکان میتوانند ناقل بی روی و منیزیم در تقویت استماه رجبتمایل زیاد به خوردن بستنسفر نامه سفر به بم و جنوب آنچه حس می کنیم، نتیجه ی تاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریک که ما نمی تونقش خرچنگ های نعل اسبی درشب سیاه سحر شودجنسیت و تفاوت های بیناییاتوسوکسیمایدنرمش های مفید برای درد زاهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت سی و ششماز روده تا مغزدارویی خلط آورمقایسه رقابت و همکاریوقتی فهمیدی خطا کردی برگبازگشت از آثار به سوی خداکایروپاکتیک چیستروزه داری متناوب، مغز را مجرم، گاهی قربانی استتنهاییسلول عصبی، در محل خاص خودآیا همه جنایت ها نتیجه بیتاثیر دپاکین بر بیماری ماهرام مصر از شگفتی های جهنقشه مغزی هر فرد منحصر بهصبر لازمه ی پیروزی استجهان یکپارچهاختلال خواب فرد را مستعد هندسه زبانِ زمان استخم شدن فضا-زماناستیفن هاوکینگ در تفسیر در کمتر از چند ماه سوش جدمنابع انرژی از نفت و گاز ویشن پروبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت سوم)روشی جدید در درمان نابینمدارک ژنتیکی چگونه انسانتو جهانی هستی که خودش را مرز بین انسان و حیوان کجاسندرم سردرد به دلیل افت فآیا برای تولید مثل همیشه طلوع و حقیقتتاثیر درجه حرارت بر عملکای آنکه نامش درمان و یادشچند روش ساده برای موفقیتجهش های ژنتیکی مفید در ساارتوکين تراپی روشی جديد هوش مصنوعی از عروسک های بخانواده پایداراطلاعات حسی ما از جهان، چدرمان پوکی استخوانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن کرونا از حقیقت تاترژیم غذایی ضد التهابیبرین نت به جای اینترنتگوش دادن بهتر از حرف زدنتوهم فضای خالی یا توهم فضمشاهده گر جدای از شیء مشاسیاره ی ابلهانآپومورفین در پارکینسونعلم و روحتاریک ترین بخش شبایا ابزار هوشمندی یا مغز نوار مغز مشاهده ی غیر مستجبران از دست رفته هاخطای حسفیروز نادریارزش های حقیقی ارزش های غهوش مصنوعی از عروسک بازی بنی عباس، ننگی بر تاریخدرمان سرطان با امواج صوتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوجود قبل از ناظر هوشمندرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربرخی اصول سلامت کمرگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمغز قلبسایه را اصالت دادن، جز فرتحریک عمقی مغز در آلزایمآزادی عقیده، آرمانی که تعید نوروز مبارکاگر نعمت فراموشی نبود بسنوروپلاستیسیتی چیستحقیقت در علم، هرگز نهایی دو بیماری روانی خود بزرگ فراموشی همیشه هم بد نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه زیر پای خود نگاه نکن بدرک عمیق در حیواناتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی ژنها در تشخیص بیمایافته های نوین علوم پرده زمان شگفت انگیزپیچیدگی های مغزمگستکامل مادی تا ابزار هوشمإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَمغز انسان برای شادمانی طسخن پاک و ثابتترجمه ای ابتدایی از اسراعضلانی که طی سخن گفتن چقدابزار بقا از نخستین همانچگونه مغز پیش انسان یا همحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودفضای قلب منبع نبوغ استهوش عاطفی قسمت نهمبیماری های میتوکندریژنها ، مغز و ارادهدست کردن در گوشموفقیت هوش مصنوعی در امتبعد از کرونازیان غذاهای پرچربپیشرفت در عقل است یا ظواهتکامل شناخت انسان با کشفالگو نداشتیممغز حریص برای خون، کلید تسرطان کمیت گراییتصویربرداری فضاپیمای آمابزار بقا از نخستین هماننگاه از بیرون مجموعهچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان تغییر میدان مغقانون جنگلهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری ضعف عضلات نزدیک بکمردرد و علل آنذرات کوانتومی زیر اتمی قمیدان های کوانتومی خلاتقلید مرحله ای نسبتا پیشزبان و کلمه حتی برای کسانپرورش مغز مینیاتوری انساتاثیر نگاه و مشاهده ناظر امگا سه عامل مهم سلامتنقش مرکز تنفس سلولی در بیشکل پنجم مادهتغییر عمودی سر انسان از پابزار بقای موجود زنده از نابینایی در نتیجه ی گوشی نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید میاستنی گراویلوب فرونتال یا پیشانی مغهدف از تکامل مغزبا تعمق در اسرار ابدیت و کودکان خود را مشابه خود ترویا و واقعیتماپروتیلینتمایز یا کشف یگانگیسفر به مریخ در 39 روزآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی خلا ممکن استنقش داروهاي مختلف معروف شبیه سازی میلیون ها جهان جنسیت و تفاوت های بیناییاتصال مغز و کامپیوترنرمش های مفید در سرگیجههمیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت سیزدهماز سایه بگذردارویی ضد بیش فعالی سیستمقابله ی منطقی با اعتراضوقتی پر از گل شدی خودت را بازگشت به ریشه های تکاملکار با یگانگی و یکپارچگیروزه داری و التهاب زیانبمحل درک احساسات روحانیتنهایی رمز نوآوری استسلولهای ایمنی القا کنندهآیا هوش مصنوعی می تواند نتاثیر داروهای ضد التهاب اولویت بندی ها کجاستنقشه های مغزی جدید با جزیصبر و واقعیتجهان کنونی و مغز بزرگتریاختلال در شناسایی حروف و هندسه، نمایشی از حقیقتخونریزی مغز در سندرم کوواستخوان های کشف شده، ممکدر آرزوهایت مداومت داشتهمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت فیزیکی، تابعی از بحثی درباره احساسات متفاکشف مکانیسم عصبی خوانش پروشی جدید در درمان سکته ممروری بر تشنج و درمان هایتو جدای از کیهان نیستیمرز جدید جستجو و اکتشاف، سوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا بزرگ شدن مغز فقط در دطلای سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزیچندین ماده غذایی که ماننجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط میکروب روده و پارهوش مصنوعی از عروسک بازی خار و گلاطلاعاتی عمومی در مورد مدرمان پوکی استخوانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن کرونا ساخته شده تورژیم غذایی ضد دردبرای یک زندگی معمولیگوشه بیماری اتوزومال رسستوهم لیلیپوتی(ریزبینی)مشاهده آینده از روی مشاهسیاره ابلهانآب زندگی است قسمت چهارمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتاریکی من و تو و گرد و غباایا بیماری ام اس (مولتیپنوار مغز ترجمه رخدادهای جدا کردن ناخالصی هاخطر آلودگی هوافیزیک مولکولها و ذرات در ارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک بازی به قفس های سیاهت ننازدرمانهای بیماری پارکینسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوراپامیل در بارداریرساناها و ابر رساناها و عبرخی اطلاعات روانشناسی مگربه شرودینگر و تاثیر مشتوسعه برخی شغل ها با هوش مغز ما کوچکتر از نیم نقطهساخت سلول عصبی حتی پس از تداوم مهم است نه سرعتآزار دیگری، آزار خود استعامل کلیدی در کنترل کارآاگر با مطالعه فیزیک کواننوروز یا روز پایانیحقیقت راستین انسان علم باز واقعیت امروز تا حقیقتدو بار در هفته ماهی مصرف فراموشی و مسیر روحانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه سیاهی عادت نکنیمدرگیری قلب در بیماری ویرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی بیماری التهابی رودیاد گرفتن مداومزنان باهوش ترپیچیدگی های مغزی در درک زتکامل مداومافت فشار خون ناگهانی در ومغز انسان برای شادمانی طسختی ها رفتنی استترس و آرمان هاغم بی پایانابزار بقا از نخستین همانچگونه هموساپينس بر زمین حافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدقفس ذهنهوش عاطفی قسمت هفتمبیماری های مغز و اعصاب و ژنهای مشترک بین انسان و ودست آسمانموفقیت در تفکر استبعد از کرونازیباترین چیز در پیر شدنپیشرفت ذهن در خلاقیت استتکامل، نتیجه ی برنامه ریالگو و عادت را بشکن و در امغز در تنهایی آسیب میبینسرعت فکر کردن چگونه استتصور از زمان و مکانابزار بقا از نخستین هماننگاه از دور و نگاه از نزدچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان روش هاي جدیدی قانونمندی و محدودیت عالمهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماریهای تحلیل عضلانی اکمردرد با پوشیدن کفش مناذرات کوانتومی زیر اتمی قمیدان بنیادین اطلاعاتتقلید از روی طبیعتزبان و بیان نتیجه ساختماپرکاری تیروئیدتاثیر نگاه انسان بر رفتاامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنقش نگاه از پایین یا نگاهشکرگزار هر چیزی باش که داتغییرات منطقه بویایی مغزابزار بقای موجود زنده از ناتوانی از درمان برخی وینظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجماز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید آلزایمرلوتیراستامهدف از خلقت رسیدن به ابزالوزالمعده(پانکراس)مصنوعهر چیز با هر چیز دیگر در تبا خدا باشکودکان را برای راه آماده رویا و کابوسماجرای جهل مقدستمدن قدیمی ای در جنوب ایرسفر تجهیزات ناسا به مریخ آنژیوگرافی از مغزتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولیننقش درختان در تکاملشبیه سازی سیستم های کوانجهل مقدساثر مضر مصرف طولانی مدت رنرمش های موثر در کمردردهمیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت ششماز علم جز اندکی به شما داداستانها و مفاهیمی اشتبامقابله با کرونا با علم اسوقتی تو از یاد گرفتن باز بازخورد یا فیدبککارهای کوچک، بی ارزش نیسروزه داری و بیمار ی ام اس محل درک احساسات روحانی دتنبیه چقدر موثر استسلولهای بنیادی مصنوعی درآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اولین قدم شناخت نقص های خنقشه با واقعیت متفاوت اسصبر بسیار بایدجهان کاملی در اطراف ما پراختلال در شناسایی حروف و هنر فراموشیخواندن ، یکی از شستشو دهناستروژن مانند سپر زنان ددر آسمان هدیه های نادیدنمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت چند سویهبحثی درباره احساساتی غیرکشف مکانیسمی پیچیده در بريتوکسيمب در درمان ام اسمرکز هوشیاری، روح یا بدن تو دی ان ای خاص ميتوکندريمرزهای حقیقی یا مرزهای تسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا تکامل و تغییرات ژنتیطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی و کنترل دو چندجهانیجهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط ماده و انرژیهوش مصنوعی از عروسک بازی خارق العاده و استثنایی باطلاعاتی عمومی در مورد مدرمان ام اس(مولتیپل اسکلمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن آلزایمرراه فراری نیستبرای پیش بینی آینده مغز دگوشت خواری یا گیاه خواریتوهم چیستمشاهدات آمیخته با اشتباهسیاره ابلهانآب زندگی است قسمت هفتمعلم به ما کمک میکند تا موتاریکی و نورایا بدون زبان میتوانیم تنوار مغز در فراموشی هاجدایی خطای حسی استخطرات هوش مصنوعیفیزیک هوشیاریارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی از عروسک بازی به مغز خزندگان خودت اجازدرها بسته نیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش هوازی مرتب خیلی به قرشته نوروایمونولوژی و نقگزیده ای از وبینار یا کنفتوصیه های سازمان بهداشت مغز مانند تلفن استساخت شبکه عصبی مصنوعی با تداخل مرزها و صفات با بینآسيب میکروواسکولاریا آسعادت همیشه خوب نیستاگر تلاش انسان امروز برانورالژیحقیقت غیر فیزیکیاز کجا آمده ام و به کجا میدو برابر شدن خطر مرگ و میفراموشی آرمانهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه سخن توجه کن نه گویندهدرگیری مغز در بیماری کویمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی سیستم تعادلی بدن ایاد بگیر فراموش کنیزنجیرها را ما باید پاره کپیوند قلب خوک، به فرد دچاتکامل چشمافت هوشیاری به دنبال کاهمغز انسان رو به کوچک تر شسرنوشتتسلیم شدن از نورون شروع مغم بی پایانابزار بقا از نخستین همانچگونه هوشیاری خود را توسحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزقفس را بشکنهوش عاطفی قسمت یازدهبیماری وسواسژنهای هوش ، کدامنددست بالای دستمولکول ضد پیریبعد از کرونا دلخوشی بیهوزیباترین چیز در افزایش سپیشرفتی مستقل از ابزار هتکثیر سلول در برابر توقف الگوی بنیادین و هوشیاریمغز را از روی امواج بشناسسطح آگاهی، رخدادهای زندگتصادف یا قوانین ناشناختهابزار بقا از نخستین هماننگاه از درون قفس یا بیروننزاع بین جهل و علم رو به پحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان روشی برای تبدیقارچ بی مغز در خدمت موجودهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری، رساله ای برای سلکنفرانس تشنج هتل کوثر اصرفتار مانند بردهمیدازولام در درمان تشنج تقلید از طبیعتزبان و بیان، در سایه پیشرپرتوهای صادر شده از سیاهتاثیر نگاه انسان بر رفتاانفجار و توقف تکاملی نشانقش نظام غذایی در تکامل مشکست حتمیتغییرات مغز پس از 40 سالگیابزار بقای موجود زنده از ناتوانی در شناسایی چهره نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجاهاز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید ای ال اسداروی جدید برای میاستنی لیروپریم داروی ترکیبی ضدهر جا که جات میشه، جات نیبا طبیعت بازی نکنکوری گذرای ناشی از موبایرویا و خبر از آیندهماجرای عجیب گالیلهتمدن پیشرفته ی پیشینیانسفر دشوار اکتشافآنان که در قله اند هرگز ختاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولین هوشمندنقش ذهن و شناخت در حوادث شبکه های مصنوعی مغز به درجهان فراکتالاثرات فشار روحی شدیدنرمشهای مهم برای تقویت عهمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت شصت و هشتازدواج های بین گونه ای، ردخالت در ساختار ژنهاملاحظه های اخلاقی دربارهوقتی ریشه ها عمیقند از چیبازسازي مغز و نخاع چالشی کاربرد روباتهای ريزنانوروزه داری سلول های بنیادمحدودیت چقدر موثر استتهدیدهای هوش مصنوعیسلام تا روشناییآیا هوش ارثی دریافتی از پتاثیر درجه حرارت بر مغزاولین مورد PML به دنبال تکنقص های سیستمی ایمنیصد قدح، نفتاده بشکستجهان پیوستهاختلالات مخچههنر حفظ گرهخواب سالم عامل سلامتیاسرار آفرینش در موجدر آستانه ی موج پنجم کوویمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت چیستبخش فراموش شده ی حافظهکشف ارتباط جدیدی از ارتبریه زغالیمرکز حافظه کجاستتو در میانه ی جهان نیستی مزایای شکلات تلخ برای سلسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا جنین انسان، هوشمندی طوفان زیباییتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی کمک میکند نه ناامیدی بلکه ارتقاجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط متقابل با همه ی حیهوش مصنوعی از عروسک بازی خبر مهم تلسکوپ هابلاعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندرمان تومورهای مغزی با امنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن ایرانی کرونا تولیدراه نجاتبرای اولین بار دانشمندانگیلگمش باستانی کیستتوهم و خیالمطالبه ی حق خودسیب یکسان و دیدگاه های متآب زندگی است قسمت اولعلم بدون توقفتاریکی خواهد ترسیدایا تکامل هدفمند استنوار مغز در تشخیص بیماری جریان انرژی در سیستم های دفاع از پیامبرفیزیک و هوشیاریارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی از عروسک بازی به نقاش بنگردرهای اسرارآمیز و پوشیدهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش هوازی ، بهترین تمریرشد مغز فرایندی پیچیده اگزارش یک مورد جالب لخته وتوصیه های غیر دارویی در سمغز مادران و کودکان در زمساخت شبکه عصبی با الفبای ترقی واقعی یا شعار ترقیآسیب ها ناشی از آلودگی هوعادت کن خوب حرف بزنیاگر خواهان پیروزی هستینوسانات کوانتومی منبع ماحقیقت غیر قابل شناختاز کسی که یک کتاب خوانده دو برابر شدن خطر مرگ و میفرایند پیچیده ی خونرسانیهوش مصنوعی به شناسایی کابهبود حافظه پس از رخدادهدرگیری مغز در بیماران مبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی علل کمر درد در میانیادگیری مهارت های جدید دزندگی فعال و مثبت روند آلپیوند مغز و سر و چالشهای تکامل و ارتقای نگاه تا عمافتخار انسانمغز انسان رو به کوچکتر شدسریع دویدن مهم نیستتست آر ان اس دز میاستنی گغیرقابل دیدن کردن مادهابزار بقا از نخستین همانچگونه واکسن کرونا را توزحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مقله سقوطهوش عاطفی قسمت پنجمبیماری کروتز فیلد جاکوبژنهای حاکم بر انسان و انسدستورالعمل مرکز کنترل بیمولتیپل اسکلروز در زنان بعد از کرونا دلخوشی بیهوزیر فشار کووید چه باید کرپپوگستتأثیر نیکوتین سیگار بر مالگوبرداری از طبیعتمغز زنان جوانتر از مغز مرسعی کن به حدی محدود نشویتضادهای علمیابزار بقا از نخستین هماننگاه از درون مجموعه با نگنزاع بین علم و نادانی رو حس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنقبل از آغازهیچ چیز همیشگی نیستبیندیشکنگره بین المللی سردرد درفتار وابسته به شکلمکان زمان یا حافظه زمانتقویت استخوان در گرو تغذزبان و تکلم برخی بیماریهپرتوزایی از جسم سیاهتاثیر ویتامین دی بر بیماانقراض را انتخاب نکنیدنقش نظریه تکامل در شناساشگفت نیست من عاشق تو باشمتغییرات آب و هوایی که به ابزار بقای موجود زنده از نادیدنی ها واقعی هستندنعناعحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز تکینگی تا مغز، از مغز از تکامل تا مغز از مغز تا داروی جدید برای کاهش وزنلیس دگرامفتامین یا ویاسهر حرکت خمیده می شود و هر بالاترین هدف از دولتکی غایب شدی تا نیازمند دلرویا بخشی حقیقی از زندگی ماده ی تاریکتمدن بشری و مغز اخلاقیسفرنامه سفر به بم و جنوب آنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان قدیم در شبه جزیره عنقش روی و منیزیم در سلامتشبکیه های مصنوعیجهان قابل مشاهده بخش کوچاثرات مفید قهوهچرا ماشین باید نتایج را پهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت شصت و دواسکلت خارجی در درمان اختدر میان تاریکی و روشناییملاحظات بیهوشی قبل از جرویتنام نوعی کرونا ویروس بحتی علمی درباره تمایل بکاربرد روباتهای ريز، در روزهای بد باقی نمیماندمحدودیت های حافظه و حافظتو یک معجزه ایسلاح و راهزنیآیا هوش سریعی که بدون احستاثیر درجه حرارت بر عملکاولین مورد پیوند سر در اننقص در تشخیص هیجانات عامصدای بم با فرکانس پایین، جهان پیوستهاختلالات حرکتی در انسانهنر رها شدن از وابستگیخواب سالم عامل سلامتی و یاسرار بازسازی اندام هادر درمان بیماری مولتیپل منابع انرژی از نفت و گاز واقعیت چیستبخش های تنظیمی ژنومکشف جمجمه ای درکوه ایرهوریواستیگمینمرکز حافظه کجاستتوقف؛ شکستمسمومیت دانش آموزان بی گسوخت هیدروژنی پاکآیا جهان ذهن و افکار ما مطولانی ترین شبتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت نخاعی میتواند دنه به اعدامجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط چاقی و کاهش قدرت بهوش مصنوعی از عروسک بازی خدا موجود استاعتماد به خوددرمان تشنجمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن اسپایکوژنراه های جدید برای قضاوت ربرای تمدن سازی، باید در بگیاه بی عقل به سوی نور میتوهم وجودمطالبی در مورد تشنجسیر آفرینش از روح تا مغز آب زندگی است قسمت دومعلم در حال توسعهتاریخ همه چیز را ثبت کردهایجاد احساساتنوار مغزی روشی مهم در تشخجریان انرژی در سیستم های دفاع در برابر تغییر ساختفیزیک آگاهیارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی از عروسک بازی به نقاش بنگردرون قفس یا بیرون از آنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی بیماری ها که در آن بورزش و میگرنرشد مغز علت تمایل انسان بگشایش دروازه جدیدی از طرتوصیه هایی در مصرف ماهیمغز چون ابزار هوش است دلیساختن آیندهتروس جریان انرژیآسیب روانی شبکه های اجتمعادت کردن به نعمتاپل ویژن پرو در تشخیص بیمنوشیدن چای برای مغز مفید حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز آغاز خلقت تا نگاه انسادو داروی جدید برای میاستفرایند تکامل و دشواری هاهوش مصنوعی تعاملیبهداشت خوابدرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری در کجاست؟ قبرطرف کردن خشونت را از خایادگیری هوش مصنوعی، عمیقزندگی هوشمند در خارج از زپیوند اندام از حیوانات بتکامل و ریشه ی مشترک خلقتافراد آغاز حرکت خودشان رمغز ایندگان چگونه استسریعترین کامپیوتر موجودتشنچ پانایوتوپولوس تشنج غرور و علمابزار بقا از نخستین همانچگونه آن شکری که می خوریمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریقلب های سادههوش عاطفی قسمت اولبیماری گیلن باره و بیمارکفش و کتابدغدغه نتیجه ی نادانی استمواد کوانتومی جدید، ممکنتفکر قبل از کارزیرفون داروی ضد ام اسپایان، یک آغاز استتأثیر نگاه انسان بر رفتاالتهاب شریان تمپورالمغزهای کوچک بی احساسشلیک فراموشیتظاهر خوابیده ی مادهابزار بقا از نخستین هماننگاه حقیقی نگاه به درون انزاع بین علم و جهل رو به پحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگقبل از انفجار بزرگهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیهوش کردن در جراحی و بیمکنگره بین المللی سردرد درفتار اجتماعی انسان، حاصمکانیک کوانتومی بی معنی تقویت حافظه یا هوش مصنوعزبان و شناخت حقیقت قسمت چپرسش و چستجو همیشه باقی اتاثیر ویروس کرونا بر مغز انواع سکته های مغزینقش هورمون های تیروئید دشگفت انگیز بودن کیهانتغییرات تکاملی سر انسان ابزار بقای موجود زنده از نادانی در قرن بیست و یکم،هفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت پنجاه و دحس و ادراک قسمت پنجاه و ساز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید برای ای ال اسلا اکراه فی الدینهرچیز با یک تاب تبدیل به باهوش ترین و با کیفیت تریکیهان خود را طراحی میکندرویا تخیل یا واقعیتماده ی خالیتمدن زیر آبسفرنامه سفر به بم و جنوب آواز خواندن در قفس، نشانتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملنقش روزه داری در سالم و جشباهت مغز و کیهانجهان موازی و حجاب هااثرات مفید روزه داریچرا مردم با زندگی میجنگنهمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت شصت و ششاسکار، لگوی هوشمنددر مانهای کمر دردممانتین یا آلزیکسا یا ابویتامین E برای فعالیت صحبحث درباره پیدایش و منشا کاش شرف اجباری بود یا حتیروزهای سختمخچه فراتر از حفظ تعادلتو یک جهان در مغز خودت هسسلسله مباحث هوش مصنوعیآیا هشیاری کوانتومی وجودتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین هیبرید بین انسان و نقطه ی رسیدن به قلهصرع و درمان های آنجهان پر از چیزهای اسرار آاختلالات صحبت کردن در انهنر، پر کردن است نه فحش دخواب عامل دسته بندی و حفطاصل بازخورددر سال حدود 7 میلیون نفر منابع انرژی از نفت و گاز واقعیت های متفاوتبخش بزرگی حس و ادراک ما اکشف جدید تلسکوپ جیمز وبریاضیات یک حس جدید استمرکز خنده در کجای مغز استتولید مولکول جدید توسط همسمومیت دانش آموزان، قماسودمندی موجودات ابزی بر آیا جهش های ژنتیکی، ویروطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر درجه حرارت بر عملکایمان به رویانه به اعدامجوانان وطنارتباط هوش ساختار مغز و ژهوش مصنوعی از عروسک بازی خدا نور آسمان ها و زمین ااعتماد به خوددرمان جدید ALSمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن اسپایکوژن ضد کروناراه های جدید برای قضاوت ربرای خودآگاه بودن تو بایگیاه خواری و گوشت خوار کدتوهم وجودمطالعه ای بیان میکند اهدسیستم تخلیه ی مغز بینشی نآب زندگی است قسمت سومعلم راهی برای اندیشیدن اایران بزرگنوار مغز، ترجمه ی فعالیت جریان انرژی در سیستم های دقیق ترین تصاویر از مغز افیزیکدانان ماشینی برای تاز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی به نادیدنی ایمان بیاوردروغ نگو به خصوص به خودتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی بیماری های خاص که بدورزش بهترین درمان بیش فعرشد در سختی استپل جویی اصفهانتوضیحی ساده در مورد هوش ممغز چگونه صداها را فیلتر ساختن آینده، بهترین روش تری فلوپرازینآسیب عصب پا به دنبال اعتیعادت بد را ترک کناپی ژنتیکنوعی سکته مغزی ، وحشتناک حقایق ممکن و غیر ممکناز انفجار بزرگ تا انفجار دو سوی واقعیتفرایند حذف برخی اجزای مغهوش مصنوعی در کامپیوترهابوزون هیگز چیستدرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری در کجاست؟(قبزرگ فکر کنیادگرفتن، آغاز حرکت است زندگی و داراییپیوند اندام حیوانات به اتکامل ابزار هوش ، راه پر افراد بی دلیل دوستدار تو مغز ابزار بقای برتر مادیسرگیجه از شایعترین اختلاتشنج چیستغربال در زندگیابزار بقا از نخستین همانچگونه انتظارات بر ادراک حد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریقلب و عقلهوش عاطفی قسمت دهمبیماری آلزایمر، استیل کوکل اقیانوس در یک ذرهذهن ما از در هم شکستن منبموجود بی مغزی که می تواندتفکر ترکیبی در هوش مصنوعزیرک ترین مردمپارادوکس ها در علمتأثیر شیرینی های حاوی لوامواجی که به وسیله ی ماشیمغز، فقط گیرندهشلیک فراموشیتظاهری از ماده است که بیدابزار بقا از نخستین هماننگاه دوبارهنسبیت عام از زبان دکتر برحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز از مغز تدائما بخوانقبرستان ها با بوی شجاعتهیچ وقت خودت را محدود به بیهوشی در بیماران دچار اکنترل همجوشی هسته ای با هرقیبی قدرتمند در برابر ممکانیزمهای دفاعی در برابتقویت سیستم ایمنیزبان و شناخت حقیقت قسمت اپرسشگری نامحدودتاثیر ژنها بر اختلالات خانیس بی کساننقش هورمون زنانه استروژنشگفت زده و حیران باشتغذیه بر ژنها تاثیر داردابزارهای پیشرفته ارتباط نازوکلسینهفت سین یادگاری از میراث ابزارهای بقا از نخستین هنباید صبر کرد آتش را بعد هم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک قسمت پنجاه و شاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید برای دیابتلاموژین داروی ضد اوتیسم؟هز ذره، یک دنیاستباور و کیهان شناسیکیهانِ هوشیارِ در حال یارویا حقی از طرف خداماده ای ضد التهابیتمدنی قدیمی در شمال خلیج سفرنامه سفر به بم و جنوب آینه در اینهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان نقش رژیم غذایی بر رشد و اشباهت مغز با کیهان مادیجهان ما میتواند به اندازاثرات مضر ماری جواناچرا مغز انسان سه هزار سالهمکاری یا رقابتحس و ادراک سی و هفتماساس انسان اندیشه و باور در محل کار ارزش خودت را بمن کسی در ناکسی دریافتم ویتامین E در چه مواد غذایبحثي درباره هوش و تفاوتهکتاب گران و پرهزینه شد ولروش مقابله مغز با محدودیمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتو کجای جهانیسلطان جنگل یا صاحب ملکوتآیا واکنش های یاد گرفته وتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین تصویر در تاریخ از سنقطه ای بود و دگر هیچ نبوضایعه ی شبکه لومبوساکرالجهان پر از چیزهای جادویی اختلالات عضلانی ژنتیکهوموارکتوس ها ممکن است دخودآگاهی و هوشیارياصل در هم تنیدگی و جهانی درمان نگهدارنده ی اعتیادمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت و مجازبخش بزرگتر کیهان ناشناختکشتن عقیده ممکن نیستریتوکسیمابمرگ چیستتولید مثل اولین ربات های مسیر دشوار تکامل و ارتقاسی و سه پل اصفهانآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجطبیعت موجی جهانتاثیر رو ح و روان بر جسماین پیوند نه با مغز بلکه نه جنگ و نه خونریزیجوانان وطنALS نگاهی کامل بر بیماری وارتباط پیوسته ی جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی خدا بخشنده است پس تو هم باعتماد بی مورددرمان جدید میگرن با انتی منبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن دیگر کرونا ساخته شراه پیروزی در زندگی چیستبرای رشد، باید از مسیر خطگیرنده باید سازگار با پیتوهم بی خداییمعماری، هندسه ی قابل مشاسیستم تعادلی بدنآب، زندگی است(قسمت پنجم)علم ساختن برج های چرخانایرادهای موجود در خلقت بنوار عصب و عضلهجستجوی متن و تصویر به صوردل به دریا بزنفال نیکواز مخالفت بشنوهوش مصنوعی از عروسک بازی به هلال بنگردریای خدامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی توجهات در ببمار پارورزش در کمر دردز گهواره تا گورپل خواجو اصفهانتیوتیکسن داروی ضد جنونمغز ناتوان از توجیه پیداساختار فراکتال وجود و ذهتری فلوپرازینآسانی موفقیتعادت دادن مغز بر تفکرابتدا سخت ترین استنیکولا تسلاحل مشکلاز بار خود بکاه تا پرواز دولت یا گروهکفراتر از دیوارهای باورهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبوزون هیگز جهان را از متلدرگیری اعصاب به علت میتومنبع خواب و رویابزرگ شدن مغز محدود به دوریادآوری خواب و رویازندگی بی دودپیوند سر آیا ممکن استتکامل تکنولوژیافزایش قدرت ادراکات و حسمغز ابزار برتر بقاسرگردانیتشنج و حرکات شبه تشنجی قامقالاتابزار بقا از نخستین همانچگونه به سطح بالایی از هوحریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییقلب یا مغزهوش عاطفی قسمت دومبیماری الزایمرکلمات بلند نه صدای بلندذهن چند جانبه نیازمند نگموجودات مقهور ژنها هستندتفکر خلا ق در برابر توهم زیست شناسی کل در جزء فراکپاسخ گیاهان در زمان خوردتئوری تکامل امروز در درمامیوتروفیک لترال اسکلرومغزتان را در جوانی سیم کششنا در ابهای گرم جنوب نیاتعویض دارو در تشنجابزار بقای موجود زنده از نگاهی بر قدرت بینایی دراچسبیدن به خود، مانع بزرگ حس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای مصرفی در ام اسقدم زدن و حرکت دید را تغیهیچ کاری نکردن به معنی چیبیوگرافیکنترل جاذبهرموزی از نخستین تمدن بشرما انسانها چه اندازه نزدتلقین اطلاعات و حافظهزبان و شناخت حقیقت قسمت دآلودگی هوا چالش قرن جدیدتاثیر کلام در آیات کلام بانگشت ماشه اینقش ویتامین K در ترمیم اسشگفتی های نقشه ی ژنتیکیثبت و دستکار ی حافظهابزارهای بقا ازنخستین همنبرو و انرژی مداومهمه چیز موج استحس و ادراک قسمت بیست و چهاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید ضد میگرنلایو دوم دکتر سید سلمان فهزینه ای که برای اندیشیدباید از انسان ترسیدکیست هیداتید مغزرویاها از مغز است یا ناخوماده، چیزی نیستتمرکز و مدیتیشنسفرنامه سفر به بم و جنوب آیندهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استنقش رژیم غذایی در رشد و اشباهت کیهان و مغزجهان مادی، تجلی فضا در ذهاجزای پر سلولی بدن انسان چرا مغزهای ما ارتقا یافت همانند سازی در انسانحس و ادراک- قسمت پنجاه و استفاده از مغز، وزن را کمدر چه مرحله ای از خواب ، رمن پر از تلخیمویتامین کابحثی جالب درباره محدودیتکتاب زیست شناسی باورروش های صرفه جویی در ایجامخچه ابزاري که وظیفه آن فتو کز محنت دیگران بی غمیسم زنبور ، کلیدی برای وارآیا یک، وجود داردتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دارو برای آتاکسی فنقطه بی بازگشتضایعه ی عروقی مخچهجهان دارای برنامهاختراع جدید اینترنت کوانهورمون شیرساز یا پرولاکتخودآگاهی و هوشیارياصل علت و تاثیردرمان نابینایان آیا ممکنمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت و انعکاسبخش دیگری در وجود انسان هگل خاردار، زیباستریسدیپلام تنها داروی تایتولید یا دریافت علممسئول صیانت از عقیده کیسسیلی محکم محیط زیست بر انآیا خداباوری محصول تکاملطبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر روده بر مغزاین اندوه چیستچه زیاد است بر من که در ایجواب دانشمند سوال کننده فقر داده ها در هوش مصنوعیارتباط انسانی، محدود به هوش مصنوعی از عروسک بازی خدای رنگین کماناعتیاد و تلاش های درمانی درمان جدید کنترل مولتیپلمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن دیگری ضد کرونا از دراه انسان شدن، راه رفتن وبرای زندگی سالم، یافتن تگالکانزوماب، دارویی جدیتوهم تنهاییمعنی روزهسیستم دفاعی بدن علیه مغز تاریخ، اصیل نیست و ساخته آتاکسی فریدریشعلایم کمبود ویتامین E را ایستادن در برابر آزادی بنوار عصب و عضلهجستجوی هوشیاری در مغز مادلایلی که نشان میدهد ما بفاکسیبتاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی به کدامین گناه کشته شدنددرک فرد دیگر و رفتارهای امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی توصیه ها برای واکسیوزن حقیقی معرفت و شناختزمین در برابر عظمت کیهانپلاسمای غالبتیک و اختلال حرکتیمغز و قلب در جنین موش مصنساختار شبکه های مغزی ثابترک امروزآشنا پنداریعارضه جدید ویروس کرونا سابتدایی که در ذهن دانشمننیاز به آموزش مجازی دیجیحلقه های اسرارآمیزاز بحث های کنونی در ویروسدوچرخه در کاهش دردهای کمفرد موفقهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبی نهایت در میان مرزهادرب بسته با غیر خود باز ممنتظر نمان چیزی نور را بهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یاری خدا نزدیک استزندگی در جمع مواردی را برپیوند سر، یکی از راه حلهاتکامل جریان همیشگی خلقتافزایش مرگ و میر سندرم کومغز از بسیاری حقایق می گرسربازان ما محققا غلبه می تشنج عدم توازن بین نورون تاثیر ویتامین دی بر بیماابزار بقا از نخستین همانچگونه باغبانی باعث کاهش حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استقلب دروازه ی ارتباطهوش عاطفی قسمت سومبیماری ای شبیه آلزایمر و کلوزاپین داروی ضد جنونذهن هوشیار در پس ماده ی مموسیقی نوتفاوت مغز انسان و میمون هزیست شناسی باور حقیقت یا پختگی پس از چهل سالگي به تئوری تکامل در پیشگیری و امید نیکو داشته باش تا آنمغزتان را در جوانی سیمکششناخت و معرفت، و نقش آن دتعامل انسان و هوش مصنوعیابزار بقای موجود زنده از نگاهی بر توانایی اجزاي بنسبت ها در کیهانحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای ام اسقدرت مردمهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیوگرافیکندر در بیماریهای التهابرمز و رازهای ارتباط غیر کما انسانها چه اندازه نزدتلاش ها برای کشف منابع جدزبان و شناخت حقیقت قسمت سآلودگی هوا و ویروس کروناتاثیر کپسول نوروهرب بر نانگشت نگاری مغز نشان میدنقش ژنتیک در درمان اختلاشگفتی های زنبور عسلثبت امواج الکتریکی در عصابزارهای بقای موجود زندهچت جی پی تیهمه چیز و هیچ چیزحس و ادراک قسمت بیست و یکاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید ضد الزایمرلبخند بزن شاید صبح فردا زهزینه سنگین انسان در ازابابا زود بیاکیست کلوئید بطن سومرویاهای پر رمز و حیرتی درماده، چیزی بیش از یک خلا تمرکز بر هدفسفری به آغاز کیهانآینده ی انسان در فراتر ازتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشنقش زنجبیل در جلوگیری از شباهت زیاد بین سلول هاي عجهان مرئی و نامرئیاجزایی ناشناخته در شکل گچرا ویروس کرونای دلتا واهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک- قسمت بیست و پاستفاده از نظریه ی تکامل در ناامیدی بسی امید استمن بی من، بهتر یاد میگیرمویتامین کا و استخوانبحثی در مورد نقش ویتامين کتاب طبیعت در قالب هندسهروش هایی برای جلوگیری از مخچه تاثیر گذار بر حافظهتو پیچیده ترین تکنولوژی مرگ و میر پنهانسماگلوتید داروی کاهش دهنآیا کیهان می تواند یک شبیتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دروغنمیتوان با بیرون انداختنضایعات در عصب زیر زبانیجهان در حال نوسان و چرخشادامه بحث تکامل چشمهوش فوق العاده، هر فرد اسخودت را از اندیشه هایت حفاصل عدم قطعیت از کوانتوم درمان های اسرار آمیز در آمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت تقویت شدهبخشیدن دیگران یعنی آرامشگل درون گلدانریشه های مشترک همه ی موجوتولید پاک و فراوان انرژیمسئولیت جدیدسینوریپا داروی ترکیبی ضدآیا دلفین ها می تواند از طعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر روزه داری بر سلامت این ایده که ذرات سیاهچالنه عدم مطلق بلکه عدم با قجواب سنگ اندازیفلج نخاعی با الکترودهای ارتباط از بالا به پایین مهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازدرمان جدید ای ال اس، توفرمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن سرطانراه بی شکستبرخی ملاحظات در تشنج های گام کوچک ولی تاثیرگذارتوهم جداییمعادله ها فقط بخش خسته کنسکوت و نیستیتازه های اسکیزوفرنی(جنوآتش منبع انرژیعلایم کمبود ویتامین E را اکنون را با همه ی نقص هاینوار عصب و عضلهحفره در مغزدنیا فریب و سرگرمیفاجعه ی جهل مقدساز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی به امید روزهای بهتردرک نیازمند شناخت خویش امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی درمان های Spinal Muscular Atوزوز گوشزمین زیر خلیج فارس تمدنی پمبرولیزوماب در بیماری چتیکاگرلور داروی ضد انعقامغز و اخلاقسادیسم یا لذت از آزار دادترکیب آمار و ژنتیکآشنا پنداریعدم توقف تکامل در یک انداابتذال با شعار دینچیز جدید را بپذیرحمله ویروس کرونا به مغزاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدوچرخه سواری ورزشی سبک و فرد یا اندیشههوش مصنوعی درمانگر کامپیبی هیچ می ایی و بی هیچ میردرختان چگونه بر تشکیل ابمنتظر زمان ایده آل نشوبزرگترین خطایی که مردم مژن همه چیز نیستزندگی در سیاهچالهپیوندهای پیچیده با تغییرتکامل داروینی هنوز در حاافزایش سرعت پیشرفت علوم مغز به تنهایی برای فرهنگ سردرد میگرنتشویق خواندن به کودکانصفحه اصلیابزار بقا از نخستین همانچگونه تکامل مغزهای کنونیچرا پس از بیدار شدن از خوحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارقلب روباتیکهوش عاطفی قسمت ششمبیماری ای شبیه ام اس مولتکلید نزدیک و نگاه تو بر فذهن و شیمی بدنموسیقی هنر مایع استتفاوت ها و تمایزها کلید بزیست، مرز افق رویداد هستپدیده خاموش روشن در پارکتئوری جدید، ویران کردن گامید نجاتمغط یک گیرنده استشناخت حقیقت یا آرزوهای گتعامل انسان با هوش مصنوعابزار بقای موجود زنده از نگاهت را بلند کننسبت طلایی، نشانه ای به سحس و ادراک قسمت نهماز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیقدرت و شناخت حقیقتهیچ کس حقیقت را درون مغز بیان ژن های اسکیزوفرنی دکندر علیه سرطانرمز گشایی از اتصالات مغزما اکنون میدانیم فضا خالتلاش های جدید در ALSزبان جانسوزآلودگی هوا و پارکینسونتاثیر کپسول نوروهرب بر تانتقال ماده و انرژینقش گرمایش آب و هوا در همشانس یا نتیجه ی تلاشجلو رفتن یا عقبگردشانس یا تلاشجلوتر را دیدنابزارهای بقای از نخستین چت جی پی تیهمه چیز کهنه میشودحس و ادراک قسمت بیست و دواز تکامل تا مغز، از مغز تداروی سل سپتلحظات خوش با کودکانهزاران سال چشم های بینا وباد و موجکپسول ژری لاکترویای شفافماست مالیتمرکز بر امروزسقوط درون جاذبه ای خاص، چآینده ی علم و فیزیک در60 ثتاثیر گیاهخواری بر رشد و انسان جدید از چه زمانی پانقش زبان در سلطه و قدرت اشباهت زیاد بین سلول هاي عجهان مشارکتیاحیای بینایی نسبی یک بیمهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک- قسمت شصت و چهاستفاده از هوش مصنوعی در در هم تنیدگی مرزها و بی ممننژیتویتامین کا در سبزیجاتبحثی در مورد نقش کلسیم و کتاب، سفری به تاریخروش هایی ساده برای کاهش امدل همه جانبه نگر ژنرالیتو آرامش و صلحیمرگ و میر بسیار بالای ناشسندرم کووید طولانیآیا گذشته، امروز وآینده تاثیر درجه حرارت بر عملکاولین سلول مصنوعینمیتوان بر سیاه سیاه نوشضرورت زدودن افکارجهان در حال ایجاد و ارتقااداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی می تواند بر احخودروهای هیدروژنیاصل، روان و نفس استدرمان های بیماری آلزایمرمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت خلا و وجود و درک مبخشش، عقلانی یا غیر عاقلگل زندگیریشه های مشترک حیاتتولید اندام با چاپ سه بعدمسئولیت در برابر محیط زیسیگار عامل افزایش مرگ ومآیا دلفین ها میتوانند باظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر رژیم گیاه خواری بر این ابتدای تناقض هاستنهایت معرفت و شناخت درک عجوسازی مدرنفلج بل، فلجی ترسناک که آنارتباط بین هوش طبیعی و هوهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای مدرمان جدید سرطانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن سرطانرابطه تشنج و اوتیسمبرخی مرزهای اخلاق و علوم گامی در درمان بیماریهای توهم جدایی و توهم علممعجزه های هر روزهسکوت، پر از صداتازه های بیماری پارکینسوآثار باستانی تمدن های قدعلائم عصبی آلزایمر، با ااکوییفلکسنوار عصب و عضله تعیین محلحق انتخابدنیای شگفت انگیز کوانتومفاصله ها در مکانیک کوانتاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی به بالا بر ستارگان نگاه کدرک و احساسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی روش های تربیتی کودکوسواس، بیماری استزمان چیستپنج اکتشاف شگفت آور در موتیروفیبان موثر در سکته ی مغز و اخلاقسازگاری با محیط بین اجزاترکیب حیوان و انسانآشناپنداری چیستعدم درکابداع دی ان ای بزرگترین دچیزی منتظر شناخته شدنحمایت از طبیعتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدوپامین قابل حل در آبفرد حساس از نظر عاطفی و بهوش مصنوعی درخدمت خلق وحبی ذهن و بی روحدرختان اشعار زمینمنحنی که ارتباط بین معرفبزرگترین درد از درون است زندگی زمینی امروز بیش از پیوندی که فراتر از امکانتکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و اضطراب در بیمامغز بیش از آنچه تصور میشوسردرد میگرن در کودکانتشخیص ژنتیکی آتروفی های سوالات پزشکیابزار بقا از نخستین همانچگونه جمعیت های بزرگ شکل چرا ارتعاش بسیار مهم استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتقلب را نشکنهوش عاطفی بیشتر در زنانبیماری اسپینال ماسکولار کلام و زبان، گنجینه ای بسذهن تو همیشه به چیزی اعتقمیهمانهای ناخوانده عامل تفاوت ها را به رسمیت بشنازاویه نگاه ها یکسان نیستپروژه ی ژنوم انسانیتا 20 سال آینده مغز شما به امید جدید بر آسیب نخاعینفرت، اسیب به خود استشناخت درون، شناخت بیرون؛تعداد کلی ذهن ها در جهان ابزار بقای موجود زنده از چالش هوشیاری و اینکه چرا نشانه های گذشته در کیهان حس و ادراک قسمت چهارماز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس وقدرت کنترل خودهیچ اندر هیچبیان حقیقتکوچ از محیط نامناسبرمز پیشرفت تواضع است نه طما از اینجا نخواهیم رفتتلاش های جدید در درمان فرزبان ریشه هایی شناختی اسآلزایمرتاثیر کپسول نوروهرب بر سانتظار گذر تندباد؟نقش پیش زمینه ها و اراده اندوه در دنیا استنقش آتش در رسیدن انسان بهشاهکار قرنجمجمه انسان های اولیهابزارهای دفاعی و بقای مونتایج نادانی و جهلهمه چیز در زمان مناسبحس و ادراک قسمت بیست و سواز تکامل تا مغز، از مغز تداروی ضد چاقیلرزش ناشی از اسیب به عصبهستي مادي ای که ما کوچکترباد غرور و سر پر از نخوت وکامپیوتر سایبورگروان سالمماست مالی با هوش انسانیتمساح حد واسط میان مغز کوسلول های مغزی عامل پارکیآینده با ترس جمع نمیشودتاثیر انتخاب از طرف محیط انسان خطرناکترین موجودنقش زبان در سلطه و قدرت اشجاعت و ترسجهان معنااحیای بینایی نسبی یک بیمهمراهی میاستنی با برخی سحساسیت روانی متفاوتاستفاده از انرژی خلادر هم تنیدگی کوانتومیمنابع انرژي پاک سرچشمه حویتامین بی 12 در درمان دردبحثی در مورد حقیقت فضا و کتابخانهروش جدید تولید برقمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتو افق رویداد جهان هستیمرگ و سوال از قاتلسندرم گیلن باره به دنبال آیا پیدایش مغز از روی تصاتاثیر درجه حرارت بر عملکاوکرلیزوماب داروی جدید شنمای موفقیتضرب المثل یونانیجهان ریز و درشتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی و کشف زبان هایخورشید مصنوعیاصلاح خطا با رفتن بر مسیردرمان های جدید میگرنمنابع انرژی از نفت و گاز والزارتان داروی ضد فشار بدون پیر فلکگلوله ی ساچمه ایرژیم های غذایی و نقش مهم تولید سلولهای جنسی از سلمستند جهان متصلسیاهچاله هاآیا دست مصنوعی به زودی قاظرف باید پر شود چه با چرک تاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه به خاطرخودت زندگی نهایت در بی نهایتجامعه ی آسمانیخدایی که ساخته ی ذهن بشر فلج خوابارتباط شگفت مغز انسان و فهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسدرمان جدید سرطانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن ضد اعتیادرادیوی مغز و تنظیم فرکانبرخی نکات از گاید لاین پرگامی در درمان بیماریهای توهم جسممعجزه ی چشمسکته مغزیتازه های درمان ام اسآرامش و دانشعلت خواب آلودگی بعد از خواکسی توسین و تکامل پیش انوبت کودکانحقیقت قربانی نزاع بین بی دنیایی پر از سیاهچاله فاصله ی همیشگی تصویر سازاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی به بالاتر از ماده بیندیشدرک کنیم ما همه یکی هستیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی سلولهای عصبی در تلایک پیام منفرد نورون مغزی زمان و مکان، ابعاد کیهان پول و شادیتکنولوژی های جدید و حالتمغز و سیر تکامل ان دلیلی ستم با شعار قانون بدترین ترازودونآشتی بهتر استعدالت برای من یا برای همهابزار هوش در حال ارتقا ازچیزی خارج از مغزهای ما نیحوادث روزگار از جمله ویراز تکنیکی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاهفردا را نمیدانیمهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبی سوادی در قرن 21درد و درسمنشأ اطلاعات و آموخته ها بسیاری از مجرمان، خودشانزندگی زودگذرپیوستگی همه ی اجزای جهانتکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و ساختار مغزمغز برای فراموشی بیشتر کسردرد میگرنی در کودکانتشخیص آلزایمر سالها قبل پیامهای کاربرانابزار بقا از نخستین همانچگونه جمعیت های بزرگ شکل چرا بیماری های تخریبی مغحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان موفق به بازگردقوی تر باشهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیماری اضطراب عمومیکلام، در تحولی شگفت آور بذهن خود را مشغول هماهنگیمیوتونیک دیستروفیتفاوت های بین زن و مرد فقزاوسکا درمان گوشرپروژه ی ژنوم انسانیتا بحر یفعل ما یشاامید درمان کرونا با هماننقاشی هایی با بوی گذشته یشناسایی تاریخچه ی تکاملیتعذیه ی ذهنابزار بقای موجود زنده از چالش هوشیاری و اینکه چرا نشانه های پروردگار در جهحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکینگی تا مغز از مغز تداروی فامپیریدین یا نورلقدرت انسان در نگاه به ابعهیچگاه از فشار و شکست نتربیداری و خواب کدام بهتر اکوچک شدن مغز از نئاندرتارمز بقای جهش ژنتیکیما اشیا را آنطور که هستندتلاش های جدید در درمان سرزبان شناسی مدرن در سطح سلآملودیپین داروی ضد فشار تاثیر کپسول نوروهرب بر ستاثیر کتامین در درمان پااندوه دردی را دوا نمیکندنقش انتخاب از طرف محیط، نشاهکار شش گوشجنین مصنوعیابعاد و نیازهای تکاملینجات در راستگوییهمه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت بیستماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی ضد چاقیلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهستی ما پس از شروعی چگال بار مغز بر دو استخوانکاهش مرگ و میر ناشی از ابروبات ها قول میدهندماشین دانشتنفس هوازی و میتوکندریسلول های بنیادیآیا فراموشی حتمی استتاثیر احتمالی عصاره تغلیانسان عامل توقف رشد مغزنقش سجده بر عملکرد مغزشرکت نورالینک ویدیویی ازجهان هوشمنداحساس گذر سریعتر زمانهمراهی نوعی سردرد میگرنیخفاش با شیوع همه گیری جدیاستفاده از سلول های بنیادر هم تنیدگی کوانتومی و پمنابع انرژی از نفت و گاز ویتامین بی هفدهبحثی در مورد عملکرد لوب فکجای مغز مسئول پردازش تجروش صحبت کردن در حال تکاممدل هولوگرافیک تعمیم یافتو انسانی و انسان، شایستمرگ انتقال است یا نابود شسندرم پیریفورمیسآیا آگاهی پس از مرگ از بیتاثیر درجه حرارت بر عملکايندگان چگونه خواهند دیدنمایش تک نفرهضررهای مصرف شکر و قند بر جهان شگفت انگیزادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی یا حماقت طبیعخوش قلبی و مهربانیاصول انجام برخی نرمش ها ددرمان های جدید در بیماری منابع بی نهایت انرژی در دواکنش های ناخودآگاه و تقبدون بار گذشتهگلوئونتولترودینمشکل از کجاستسیاهچاله های فضایی منابعآیا رژیم غذایی گیاهی سلاعقل مجادله گرتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه خانواده ات سالم بانهادینه سازی فرهنگ اختلاجاودانگی مصنوعیخدایا جز تو که را دارمفلج خواب چیستارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا در ازای بیماریدرمان دارویی سرطان رحم بمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن علیه سرطانراز تغییربرخی نرمش ها برای زانوگاهی لازم است برای فهم و توهمات و شناخت حقیقتمعجزه ی علمسال سیزده ماههتبدیل پلاستیک به کربن و سآرامش و سکونعماد الدین نسیمی قربانی اکسکاربازپین در درمان تشنور از عمق تاریکیحقیقت آنطور نیست که به نظدنیا، هیچ استفتون های زیستیاز نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه جای محکوم کردن دیگران درک احساسات و تفکرات دیگمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی سيناپسها طی تکامل و یک پیشنهاد خوب برای آسان زمان و گذر آن سریع استپول و عقیدهتکنولوژی و پیشرفتمغز کوانتومیستم، بی پاسخ نیستترازودونآغاز فرایند دانستنعسل طبیعی موثر در کنترل بابزار بقا از نخستین همانچیزی شبیه نور تو نیستحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز و از مغز ديدن با چشم بسته در خواب فرزندان زمان خودهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبی شرمیژن همه چیز نیستدرد باسن و پا به دلیل کاهمنشاء کوانتومی هوشیاری ابسیاری از بیماری های جدیزندگی سلول در بدن، جدای اپیام های ناشناخته بر مغز تکامل داروینی هنوز در حااقلیت خلاقمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سردرد و علتهای آنتشخیص ایدزسایتهای دیگرابزار بقا از نخستین همانچگونه حافظه را قویتر کنیچرا حیوانات سخن نمی گوینحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان نورون مصنوعی سقیچی ژنتیکیهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیماری بیش فعالیکلرال هیدرات برای خوابانذهن سالممیگرن و پروتئین مرتبط با تفاوت های تکاملی در مغز وزبان فرایند تکاملی برای پروانه ی آسمانیتاول کف پا و حقیقتامیدوار باش حتی اگر همه چچقدر به چشم اعتماد کنیمشناسایی سلول های ایمنی اتغییرابزار بقای موجود زنده از چالش هوشیاری و اینکه چرا نظام مثبت زندگیحس و ادراک قسمت هفتماز تکینگی تا مغز از مغز تداروی لیراگلوتیدقدرت ذهنهیپرپاراتیروئیدیسمبیست تمرین ساده برای جلوکوچکی قلبرمز جهانما به جهان های متفاوت خودتلاش های جدید شرکت نورالزبان شناسی نوین نیازمند آموزش نوین زبانآمارهای ارائه شده در سطح تاثیر گیاه خواری بر رشد واندوهگین نباش اگر درب یا نقش اتصالات بین سلولهای شاید گوشی و چشمی، آماده شجنگ هفتاد و دو ملت همه را ابعاد اضافه ی کیهاننخاع ما تا پایین ستون فقرهمه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت دهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی ضد تشنج با قابليت تلزوم سازگاری قانون مجازاو هر کس تقوای خدا پیشه کنبار بزرگ ایستادن بر دو پاکاهش التهاب ناشی از بیماروبات های ریز در درمان بیمبانی ذهنی سیاه و سفیدتنفس هوازی و میتوکندریسلول های بنیادی منابع و اآیا ممکن است موش کور بی متاثیر ترکیبات استاتین (سانسانیت در هم تنیده و متصنقش غذاها و موجودات درياشربت ضد خلطجهان هوشیاراحساسات کاذبهندسه ی پایه ایخلا، حقیقی نیستاستفاده از سلول های بنیادر هم تنیدگی کوانتومی و دمنابع انرژی از نفت و گاز ویتامین دی گنجینه ای بزربحثی درباره هوش و تفاوتهکرونا چه بر سر مغز می آورروشهای نو در درمان دیسک بمدل های ریز مغز مینی برینتو با همه چیز در پیوندیمرگ تصادفیسندرم پیریفورمیسآیا امکان بازسازی اندامهتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یچند نرمش مفید برای کمردرضررهای شکر بر سلامت مغزجهانی که نه با یک رخداد و ادغام میان گونه های مختلهوش مصنوعی گوگل به کمک تشخوش خیالی و خوش بینیاصول توسعه ی یک ذهن کاملدرمان های جدید سرطانمنابع جدید انرژیواکنش به حس جدیدبدون زمان، ماده ای وجود نگمان میکنی جرمی کوچکی در تومورها و التهاب مغزی عامشکلات نخاعیسیاهچاله ها، دارای پرتو آیا رژیم غذایی گیاهی سلاعقل سالمتاثیر رژیم گیاهخواری بر اینترنت بدون فیلتر ماهواچهار میلیارد سال تکامل بجایی برای یاد گرفتن باقی خسته نباشی بابافلج دوطرفه عصب 6 چشمارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی بقای حقیقی در دور ماندن ادرمان زخم دیابتی با تکنومنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسنی با تاثیر دوگانه اراست دستی و چپ دستیبرخی نرمش های گردنگاهی مغز بزرگ چالش استتوکل بر خدامعجزه ی علم در کنترل کرونسانسور از روی قصد بسیاری تبدیل تراکت صوتی مصنوعی آرامش(سکوت) stillness و تکاپوعوامل موثر در پیدایش زبااگر فقط مردم میفهمیدند کنور درونحقیقت افراددندان ها را مسواک بزنید تفروتنی معرفتیاز نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه خوبی های دیگران فکرکندرک تصویر و زبان های مخلتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرداشت مغز ما از گذر زمانیک آلل ژنتیکی که از نئاندزمان و صبرپوست ساعتی مستقل از مغز دتکنولوژی جدید که سلول هامغز آیندگان چگونه است ؟ستون فقرات انسان دو پا جلتراشه ها روی مغزعشق درونی به یگانگی خلقتابزار بقا از نخستین هماننکاتی در مورد تشنجحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(فرضیه ای جدید توضیح میدههوش احساسیبی عدالتی در توزیع واکسن ژن هوش و ساختارهای حیاتی دردهای سال گذشته فراموش مهمان ناخواندهبسیاری از بیماری های جدیزندگی، مدیریت انرژیپیدایش زبانتکامل زباناقیانوس نادانیمغز بزرگ چالش است یا منفعسردرد به دلیل مصرف زیاد متصویر خورشید یا خود خورشابزار بقا از نخستین هماننگاه مادی غیر علمی استچرا حجم مغز گونه انسان درحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان یک فرضیه رادیکقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهوشمندی کیهانبیماری تی تی پیکم کردن کالری روشی سودمنذهت را روی چیزهای مفید متمیگرن سردردی ژنتیکی که بتفاوت های زبانی سرمنشا تزبان متغیرپرواز از نیویورک تا لوس آتابوهای ذهنیامیدوارینقش قهوه در سلامتیشواهدی از نوع جدیدی از حاتغییر الگوی رشد مغزی با زابزار بقای موجود زنده از چالش هوشیاری و اینکه چرا نظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت هفدهماز تکینگی تا مغز- از مغز داروی تشنجی دربارداریقدرت عشقهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیش از نیمی از موارد انتقکوچکترین چیز یک معجزه اسرمز جهان خاصیت فراکتالما با کمک مغز خود مختاريمتلاش هایی در بیماران قطع زبان، نشان دهنده ی سخنگو زبان، وسیله شناسایی محیطآن چیزی که ما جریان زمان تاثیر گیاه خواری بر رشد واندام حسی، درک از بخش هاینقش تیروئید در تکامل مغزشاید درست نباشدجنگ و تصور از جنگابعاد بالاترنخستین تمدن بشریهمه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت دوازدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی ضد تشنج با قابليت تلزوم سازگاری قانون مجازاوفور و فراوانیبار سنین ابزار هوشمندی اکاهش حافظه هرچند فرایندیروبات کیانمباحث مهم حس و ادراکتنفس بدون اکسیژنسلول های بدن تو پیر نیستنآیا ما کالا هستیمتاثیر تغذیه بر سلامت رواانسانیت در برابر دیگراننقش غذاها و موجودات درياشش مرحله تکامل چشمجهان های بسیار دیگراخلاق و علوم اعصابهندسه ی رایج کیهانخلا، خالی نیستاستفاده از سلول های بنیادر هر سوراخی سر نکنمنابع انرژی از نفت و گاز ویروس مصنوعیبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال هاروشهای شناسایی قدرت شنوامدیون خود ناموجودتو با باورهایت کنترل میشمرگی وجود نداردسندرم پس از ضربه به سرآیا انسان با مغز بزرگش اختاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یچند جهانیضعیف و قویجهانی که از یک منبع، تغذیادغام دو حیطه علوم مغز و هوش مصنوعی گوگل به کمک تشخوشبختی چیستاصول سلامت کمردرمان های رایج ام اسمناطق خاص زبان در مغزواکسن های شرکت فایزر آمررژیم های غذایی و نقش مهم برنامه و ساختار پیچیده مگنجینه ای به نام ویتامین تومورهای نخاعیمشکلات بین دو همسر و برخیسیاهچاله و تکینگی ابتدایآیا راهی برای رفع کم آبی عقلانیت بدون تغییرتاثیر رژِیم غذایی بر میگایندرالچهار ساعت پس از کشتار خوکجایی خالی نیستخطا در محاسبات چیزی کاملفن آوری های جدید علیه شناارتباط غیرکلامی بین انساهوش مصنوعی از عروسک بازی بلندی در ذهن ما درک بلندیدرمان سرگیجه بدون نیاز بمنبع هوشیاری کجاست قسمت وابستگی یعنی قلادهرجزخوانی هایی که امروز ببرخی یونها و مولکول های مگاهی جهت را عوض کنتوپیراماتمعجزه در هر لحظه زندگیسانسور بر بسیاری از حقایتبدیل سلولهای محافط به سآزمون تجربی، راهی برای رعوامل ایجاد لغت انسانی و اگر میدانی مصیبت بزرگتر نوروفیبروماتوزحقیقت اشیاده روش موفقیتفروتنی و غروراز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه خودت مغرور نشودرک حقیقت نردبان و مسیری منبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسي علل احتمالي تغيير یک جهش ممکن است ذهن انسانزمان واقعیت است یا توهمپوشاندن خود از نورتکنولوژی جدید که سلول هامغز اندامی تشنه ی انرژی استارگانی قبل از آغاز کیهتراشه ی هوش مصنوعی در مغزعشق، شلوغ کردن نیستابزار بقا از نخستین همانچگونه مولکول های دی ان ایحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریفساد اقتصادی سیتماتیک درهوش احساسیبیمار 101 ساله، مبتلا به سژن یا نقشه توسعه مغز و نقدردی که سالهاست درمان نشمهندسی ژنتیک در حال تلاش بشکه ای که ته نداره پر نمزندان ذهنیپیر شدن حتمی نیستتکامل زبانالکترومغناطیس شنوایی و همغز بزرگ چالشهای پیش روسردرد تنشنتصویر در هم تنیدگی کوانتابزار بقا از نخستین هماننگاه محدود و تک جانبه، مشچرا خشونت و تعصبحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان ژنی از مغز انسقانون مندی نقشه ژنتیکی مهوشیاری و وجودبیماری دویککمالگرایی دشمن پیشرفتذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمیگرن شدید قابل درمان استفاوت ایستایی و تکاپوزبان مشترک ژنتیکی موجوداپروتئین های ساده ی ابتداتاثیر فکر بر سلامتامیدواری و مغزنقش مهاجرت در توسعه نسل اشواهدی از دنیسوان(شبه نئتغییر دیگران یا تغییر خوابزار بقای موجود زنده از چالش کمبود اندام برای پینظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت هجدهماز تکینگی تا مغز- از مغز داروی جدید ALSقضاوت ممنوعهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیشتر کمردردها نیازی به کووید نوزده و خطر بیماری رنگ کردن، حقیقت نیستما بخشی از این جهان مرتبطتلاشی برای درمان قطع نخا