دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تازه های بیماری پارکینسون

تازه های بیماری پارکینسون، وبینار در تاریخ ۱۴۰۰.۴.۲۵
در این بیماری، کاهش دوپامین در ماده سیاه مغزsubstantia Nigeria باعث بروز علائمی مانند سفتی اندام (rigidity) و کندی عمومی بیمار و دیگر علائم میشود.

درمان این بیماران، بالا بردن سطح دوپامین در مغز است. (چه باافزودن مستقیم دوپامین یا با مهار آنزیم هایی که دوپامین را تخریب میکند.)

درمان علایم همراه بیماری پارکینسون:
کلوزاپین، پیماوانسرین و کوییتیاپین در درمان سایکوز در پارکینسون مصرف میشه.

اول باید مشکلات زمینه ای ایجاد کننده ی سایکوز در این بیماران بررسی شود. گاهی کاهش دوپامین آگونیست ها مانند پرامیپکسول، در کاهش حملات سایکوز سودمند است.
در موارد مقاوم، کوئتیاپین با دوز کم و اگر جواب نداد کلوزاپین داده میشه.

در اختلال خواب بیماران پارکینسونی، روتیگوتین خوبه(روتیگوتین، آگونیست دوپامین است و در درمان اختلالات خواب و یا سندرم پای بیقرار در بیماران پارکینسونی استفاده میشود)

دوپامین آگونیست میتونه باعث اختلال خواب باشد. کافیین در اختلال خواب روزانه مصرف میشه.

در آپنه خواب، CPAP مصرف میشه. (وسیله کمک تنفسی)

Eszipiclone melatonin
برای درمان اختلال خواب پارکینسون، سودمند است.

ریزش آب دهان، میتونه با جویدن آدامس کنترل بشه. میدودرین و فلودروکورتیزون برای افت فشار خون وضعیتی، استفاده میشود.

دروکسیدوپا (نوعی پیشساز نورآدرنالین)و آتوموکستین(مهار کننده ی انتخابی بازجذب نوراپینفرین) در OH یا افت فشار خون وضعیتی سودمند است. دومپرودین نباید در پارکینسون استفاده بشه. (Domperidone یک آنتاگونیست دوپامین می باشد با فعالیت و کاربردهای مشابه با متوکلوپرامید و از آن به عنوان ضد تهوع در درمان کوتاه مدت تهوع و استفراغ با دلایل مختلف استفاده می شود)

سیلدنافیل در درمان اختلال ارکشن مفید است ولی میتونه (orthostatic hypotension)OHایجاد کنه. لوبیپروستون در یبوست این بیماران سودمند است.(لوبیپروستون به افزایش ترشح مایعات به روده کمک می‌کند. این امر موجب افزایش حرکت روده و مدفوع آسان‌تر می‌شود)

پروبیوتیک و پره بیوتیک سودمند هست. رازاجیلین در خستگی این بیماران سودمند است.(مهار کننده های آنزیم مائو-بی(MAOB inhibitors) این مهار کننده ها شامل سلژیلین Selegiline و رازاژیلین Rasagiline (آزیلکت Azilect)است.

اکسیکودن و نالتروکسان در درمان درد بیماران پارکینسونی سودمند است.

استراتری های جدید پارکینسون

DBS(deep brain stimulation)
دو طرفه STN وGPI به خصوص STN، در درمان ترمور و دیسکینزی استفاده میشه.

این دو محل برای DBS مزیتی ندارند. تحریک ساب تالامیک باعث کاهش نیاز به دوپامین میشه. تحریک گلوبوس پالیدووس اینترنا باعث کاهش افسردگی میشه.

دی بی اس هسته
VINventral intermediate nucleus
برای کنترل ترمور فقط استفاده میشه.

Focused ultrasound
سابتالاموتومی یکطرف، ریجیدیتی و برادی کینزی را بهبود میدهد.

ژل روده ای لوودوپا کربی دوپا LCIG این دو ماده را در روده آزاد میکند.
سطح بی ۱۲ و فولات باید دائما چک بشه. این ژلها در افراد مسن که اختلال شناختی دارند و کاندید DBS نیستند، مفیده. (دی بی اس باعث تخریب سلولهای خاصی در مغز میشود. اولترا سوند باعث تحریک الکتریکی به جای تخریب می‌شود.)

اپومورفین زیر جلدی در درمان آف صبحگاهی(وضعيت ON و OFF: با مصرف لوودوپا براي چندين سال، بسياري از بيماران دچار پاسخ هاي نوسان دار
نسبت به اين دارو خواهند شد كه مي تواند به دو بخش on و off تقسيم شود. اصطلاح on زماني به كار مي رود كه فرد به درمان خود پاسخ مطلوب داده باشد. ( پاسخ به لوودوپا). در طول دوره on يك فرد مي تواند قدم بزند و فعاليت هاي روزانه را با سهولت نسبي، اغلب با ترمور و رژيديته كمتر انجام دهد. برخي افراد ممكن است حركات پيچ و تاب دار غير ارادي را زماني كه اثر دارو به اوج خود مي رسد تجربه كنند كه -on
dyskinesia
ناميده مي شود.
اصطلاح off اغلب جهت شرح دوره اي به كار مي رود كه يك شخص با بيماري پاركينسون، مشكلات بيشتري در ارتباط با راه رفتن، خوردن و حمام كردن پيدا مي كند. حتي ممكن است صحبت كردن دچار اختلالات بيشتري در دوره off شود و ممكن است علائم غير حركتي نظير بي حوصلگي يا خستگي وجود داشته باشد.

بيشترين زماني كه فرد حالت off را تجربه مي كند زماني است كه دارو تاثير اوليه اش را تا زمان دوز بعدي
دارو از دست مي دهد)

Orally inhaled levodopa (CVT301)
برای درمان دوره های آف در بیماران پارکینسونی سودمنداست.

Opicapone25, 50mg (ongentys)
یک
COMT inhibitor
است. آنزیم COMT باعث تجزیه ی دوپامین می‌شود
بهتر از انتاکاپون است و باعث کاهش دوزه های آف و آن میشه.

‌xadago ,safinamide mao inhibitor
است باعث
بهتر شدن خواب و درد بیماران میشود.

امانتادین در عارضه ی دیسکینزی لوودوپا، استفاده میشود. ایسترادفیلین یک ادنوزین A2 رسپتور انتاگونیست است و در درمان پارکینسون تایید شده.

اختلالات حرکتی: کاهش یا افزایش حرکت که به خاطر اسپاسم یا ضعف نیست. باید بررسی بشه فقر حرکتی(تیک با بلوکینگ منفی که در نتیجه ی تیک های تونیک یا دیستونیک طولانی است و با فعالیت موتور مانند تکلم مداخله میکنه، آپراکسی، پارکینسون، کاتاپلکسی، کاتاتونی، ریجیدیتی) داره یا افزایش حرکت (بالیسم، کره ،دیستونی، اسپاسم همی فاشیال، ترمور، تیک)

ترمور: ریتمیک(قابل انتظار در فواصل معین) و قابل پیشبینی است
غیر ریتیمیک مانند کوره، بالیسم، اسپاسم صورتی، تیک

اختلال حرکتی نامنظم(ایرگولر) مانند میوکلونوس کورتیکال
پاروکسیسمال، تیک، PKD، آتاکسی

بالیسم، پروگزیمال هست(ابتدای اندام ها رو درگیر میکنه) .کره، دیستال است.
Sps(stiff person syndrom)
و دیستونی به سختی قابل کنترل است.
تیک و استروتایپی(درجا)، قابل مهار هست.

Self mutilation
در لیش نیهان، تورت، مشکل روانی ، نوروآکانتوسیتوز

علامت پیزا و دست lilac (دست قرمز رنگ)در MSA

نورواکانوسیتوز باعث افتادن سر میشه. سندرم رت فقط در دختران دیده میشود.

Moving toe
اسپاسم یا ترمور انگشت شست پا است و علل مختلفی دارد:
نارسایی خونی به انتهای پاها
مشکلات مفاصل
کمبود ویتامین دی و ویتامین B12
آسیب عصبی مثلا به خاطر بیماری های خودایمنی
Painfull legs Moving toe syndrome
مشکلات سیستم عصبی مرکزی مانند ALS, بیماری پارکینسون، آسیب نخاعی، نوروپاتی دیابتی یا به دنبال مشکلات کلیه، SMA, میوپاتی

در ترمور دارویی، سر درگیر نیست. در ترمور دیستونیک، حرکت سر، روی بالش مهار نمی‌شود.

درمان این انقباضات در مواردی که علت زمینه ای نداشته باشد، نرمش های انگشتان پا، ماساژ و یا بتابلوکر و ضد تشجها است.

بنزودیازپین و والپروات در درمان پوسچرال ترمور، سودمند است (پوسچرال ترمور، وقتی است که ترمور اندام در موقعیت خاص اندام، در برابر جاذبه رخ می دهد.)

روبرال ترمور با توجه، تشدید میشه( این ترمور در استراحت هست و با وضعیت و قرار گرفتن اندام در برابر جاذبه و فعالیت، تشدید می‌شود. علت این ترمور، سکته های مغزی در ساقه ی مغز و یا اسیب به دنبال ضربه ی مغزی است.)

در کنترل این حالت، دوپامین دیپلتر مانند تترابنازین بهتر از پیموزاید است. پیموزاید دوپامین بلوکر است و شانس تاردیور را افزایش میدهد‌. نهایتا دی بی اس و گاهی تزریق بوتاکس سودمند است.

دت اسکن DATscan برای بررسی بیزال گانگلیا مفید است. این اسکن از سال ۲۰۰۰ در اروپا استفاده می‌شود این اسکن امکان بررسی فعالیت dopamine transporter در کودیت و پوتامن با استفاده ی از تصویربرداری اسپکت مغز را میداد. اختلال در این اسکن، نشان دهنده ی سندرم پارکینسونی با تخریب مسیر نیگرواستریاتال است. نرمال بودن این اسکن نشانه ی پارکینسونیسم دارویی، عروقی یا سایکوژنیک است. https://www.facebook.com/photo/?fbid=10221003100209633&set=a.2373597301776&__cft__[0]=AZWBTZYgfbLv_pMeP3NUlZj7uonhNWRtCJ7KD7kfy20_4g0GPipVXVlMAymQ6CFqhFivF-ktX5yHxsBstnBOEdW_1V2XtmjtcBNE0RaS-nFqJHRZnrj-z4NNfU8HvQ2hLBc&__tn__=EH-R


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مستند جهان متصلدو برابر شدن خطر مرگ و میپنج اکتشاف شگفت آور در موذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت والگو نداشتیمزبان شناسی مدرن در سطح سلابزار بقای موجود زنده از تو با باورهایت کنترل میشچیزی خارج از مغزهای ما نیشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحقیقت غیر قابل شناختورزش در کمر درددانش قدرت استپیام های ناشناخته بر مغز رنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز ناتوان از توجیه پیداسلول های بنیادیابزارهای دفاعی و بقای موفناوری هوش مصنوعی نحوه ختوهم فضای خالی یا توهم فضچگونه حافظه را قویتر کنیطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمحرکت چرخشی و دائمی کیهانژن همه چیز نیستداروهای تغییر دهنده ی سیپروتز عصبی برای تکلمروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختانسان میوه ی تکاملمغز به تنهایی برای فرهنگ سندرم دزدی ساب کلاویناحیای بینایی نسبی یک بیمفرایند حذف برخی اجزای مغتوصیه های سازمان بهداشت چاالش ها در تعیین منبع هوعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهاصل بازخوردهوش مصنوعی ساخته هوش طبیموجود بی مغزی که می تواندحس و ادراک قسمت چهارمکمردرد و علل آنداروی ضد تشنج با قابليت تآنها نمیخواهند دیگران راروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهاولین تصویر در تاریخ از سمغط یک گیرنده استسیاهچاله ی تولید کنندهادراک ما درک ارتعاشی است قلب را نشکنتکامل ابزار هوش ، راه پر نرمش های مفید برای درد زاعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهاعداد بینهایت در دنیای مهوشمندی کیهانمکانیزمهای دفاعی در برابحس و ادراک قسمت بیستمکودکان را برای راه آماده در یک فراکتال هر نقطه مرکآیا هوش ارثی دریافتی از پراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میاناین اندوه چیستنقش انتخاب از طرف محیط، نساخت شبکه عصبی با الفبای ارتباط شگفت انگیز مغز انقدرت ذهنتئوری تکامل در پیشگیری و چراروياها را به یاد نمی آجنبه های موجی واقعیتبه جای محکوم کردن دیگران هدف یکسان، در مسیرهای متماده ی خالیخفاش با شیوع همه گیری جدیکتاب گران و پرهزینه شد ولدرمان ام اس(مولتیپل اسکلآیا جنین انسان، هوشمندی تفکر قبل از کاراکسی توسین و تکامل پیش انقش سجده بر عملکرد مغزسریعترین کامپیوتر موجوداز نظر علم اعصاب اراده آزلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر کپسول نوروهرب بر ننظریه تکامل در درمان بیمجهان یکپارچهبیماری های مغز و اعصاب و وقتی فهمیدی خطا کردی برگمخچه ابزاري که وظیفه آن فخودروهای هیدروژنیکشتن عقیده ممکن نیستدریای خداآب زندگی است قسمت سومزندگی هوشمند در خارج از زتقویت سیستم ایمنیابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همراه سختی، اسانی هستجهش های ژنتیکی مفید در ساواقعیت چیستمرگ و میر پنهانخطای ادراک کارماگامی در درمان بیماریهای درگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار اآغاز فصل سرما و دوباره تکزیست شناسی باور حقیقت یا ابزار بقا از نخستین همانتنفس هوازی و میتوکندرینوار مغز در تشخیص بیماری شانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی و کشف زبان هایجریان انرژی در سیستم های واکسن اسپایکوژن ضد کروناواکسن دیگر کرونا ساخته شمشکل از کجاستدو برابر شدن خطر مرگ و میپول و شادیذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پاالگو و عادت را بشکن و در امعنی روزهزبان شناسی نوین نیازمند ابزار بقای موجود زنده از تو باید نیکان را به دست بچیزی شبیه نور تو نیستشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسماز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحقایق ممکن و غیر ممکنوزن حقیقی معرفت و شناختدانش محدود به ابعاد چهارپیدایش زبانرنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهانفجار و توقف تکاملی نشامغز و اخلاقسلول های بنیادی منابع و اابعاد و نیازهای تکاملیفیلمی بسیار جالب از تغییتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نگاه محدود و تک جانبه، مشطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به ساسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس متفاوتژن هوش و ساختارهای حیاتی داروهای ضد بیماری ام اس وپرورش مغز مینیاتوری انساروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱انسان ها می توانند میدان مغز بیش از آنچه تصور میشوسندرم سردرد به دلیل افت فاحساس گذر سریعتر زمانفراتر از دیوارهای باورتوصیه های غیر دارویی در سناتوانی از درمان برخی ویعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرااصل در هم تنیدگی و جهانی هوش احساسیموجودات مقهور ژنها هستندحس و ادراک قسمت نوزدهمکمردرد با پوشیدن کفش مناداروی ضد تشنج با قابليت تآنان که در قله اند هرگز خروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمراولین دارو برای آتاکسی فنفرت، اسیب به خود استسیاره ی ابلهانادغام میان گونه های مختلقیچی ژنتیکیتکامل تکنولوژینرمش های مفید در سرگیجهعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدبقای حقیقی در دور ماندن اهوشیاری و وجودما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت دهمکوری گذرای ناشی از موبایدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا هوش سریعی که بدون احسراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کناین ایده که ذرات سیاهچالنقش اتصالات بین سلولهای ساختن آیندهارتباط شگفت انگیز مغز انقدرت عشقتئوری جدید، ویران کردن گچراروياها را به یاد نمی آجنسیت و تفاوت های بیناییبه خودت مغرور نشوهدف از تکامل مغزماده ای ضد التهابیخلا، حقیقی نیستکتاب زیست شناسی باوردرمان تومورهای مغزی با اآیا جهان ذهن و افکار ما مرشد مغز فرایندی پیچیده اتفکر خلا ق در برابر توهم اگر فقط مردم میفهمیدند کنقش غذاها و موجودات درياسرگیجه از شایعترین اختلااز نظر علم اعصاب اراده آزلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر کپسول نوروهرب بر تنظریه تکامل در درمان بیمجهان کنونی و مغز بزرگتریبیماری وسواسوقتی پر از گل شدی خودت را مخچه تاثیر گذار بر حافظهخورشید مصنوعیگل خاردار، زیباستدرک فرد دیگر و رفتارهای اآب، زندگی است(قسمت پنجم)زندگی بی دودتلقین اطلاعات و حافظهابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی نوعی سردرد میگرنیجهش های ژنتیکی غیر تصادفواقعیت چیستمرگ و میر بسیار بالای ناشخطای حسگامی در درمان بیماریهای درختان اشعار زمینبیوگرافیآغاز مبهم آفرینشزیست، مرز افق رویداد هستابزار بقا از نخستین همانتنفس هوازی و میتوکندرینوار مغزی روشی مهم در تشخشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی یا حماقت طبیعجریان انرژی در سیستم های جریان انرژی در سیستم های واکسن دیگری ضد کرونا از دمشکلات نخاعیدو سوی واقعیتپول و عقیدهذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی االگوی بنیادین و هوشیاریمعادله ها فقط بخش خسته کنزبان، نشان دهنده ی سخنگو ابزار بقای موجود زنده از تو تغییر و تحولینکاتی در مورد تشنجشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحل مشکلوزوز گوشدانش بی نهایتپیر شدن حتمی نیسترهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهانقراض را انتخاب نکنیدمغز و اخلاقسلول های بدن تو پیر نیستنابعاد اضافه ی کیهانفیزیک مولکولها و ذرات در توهم چیستنگاه انسان محدود به ادراظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را برداراساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس چشایی و بویاییژن یا نقشه توسعه مغز و نقداروی فامپیریدین یا نورلپرتوهای صادر شده از سیاهروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتانسان یک کتابخانه استمغز برای فراموشی بیشتر کسوپاپ ها یا ترانزیستورهااحساسات کاذبفرد موفقتوصیه هایی در مصرف ماهیناتوانی در شناسایی چهره عماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هااصل علت و تاثیرهوش احساسیموسیقی نوحس و ادراک قسمت هفتمکنفرانس تشنج هتل کوثر اصداروی ضد تشنج توپیراماتآنزیم تولید انرژی در سلوروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن باولین دروغنقش قهوه در سلامتیسیاره ابلهانادغام دو حیطه علوم مغز و قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتکامل جریان همیشگی خلقتنرمش های موثر در کمردردعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان بلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری و افسردگیما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت دوازدهمکی غایب شدی تا نیازمند دلدر آرزوهایت مداومت داشتهآیا هشیاری کوانتومی وجودراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دوراینکه به خاطرخودت زندگی نقش تیروئید در تکامل مغزساختار فراکتال وجود و ذهارتباط غیرکلامی بین انساقضاوت ممنوعتا 20 سال آینده مغز شما به نزاع بین جهل و علم رو به پجنسیت و تفاوت های بیناییبه دنبال رستگاری باشهدف از خلقت رسیدن به ابزاماده، چیزی نیستخلا، خالی نیستکتاب طبیعت در قالب هندسهدرمان تشنجآیا جهش های ژنتیکی، ویرورشد مغز علت تمایل انسان بتفاوت مغز انسان و میمون هاگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش غذاها و موجودات درياسرگردانیاز واقعیت امروز تا حقیقتلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر کپسول نوروهرب بر سهفت چیز که عملکرد مغز تو جهان کاملی در اطراف ما پربیماری کروتز فیلد جاکوبوقتی تو از یاد گرفتن باز مدل همه جانبه نگر ژنرالیخوش قلبی و مهربانیگل زندگیدرک نیازمند شناخت خویش اآتش منبع انرژیزندگی در جمع مواردی را برتلاش ها برای کشف منابع جدابزار بقا از نخستین همانچندجهانیشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایجهش تمدنی عجیب و شگفت انسواقعیت های متفاوتمرگ انتقال است یا نابود شخطر آلودگی هواگاهی لازم است برای فهم و درد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَزاوسکا درمان گوشرابزار بقا از نخستین همانتنفس بدون اکسیژننوار عصب و عضلهشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت جستجوی متن و تصویر به صورواکسن سرطانمشکلات بین دو همسر و برخیدولت یا گروهکپوست ساعتی مستقل از مغز دذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمالگوبرداری از طبیعتمعجزه های هر روزهزبان، وسیله شناسایی محیطابزار بقای موجود زنده از تو جهانی هستی که خودش را چگونه مولکول های دی ان ایششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر از تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحلقه های اسرارآمیزیک پیام منفرد نورون مغزی دانشمندان موفق به بازگردپیشینیان انسان از هفت میروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهانواع سکته های مغزیمغز و سیر تکامل ان دلیلی سلول عصبی شاهکار انطباق ابعاد بالاترفیزیک و هوشیاریتوهم وجودنگاه از بیرون مجموعهظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزاستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک (قسمت اول )ژن ضد آلزایمرداروی لیراگلوتیدپرسش و چستجو همیشه باقی اروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیانسان باشمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سوپاپ ها یا ترانزیستورهااخلاق و علوم اعصابفرد یا اندیشهتوضیحی ساده در مورد هوش منادیدنی ها واقعی هستندعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع ماصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش در طبیعتموسیقی هنر مایع استحس و ادراک قسمت هفدهمکنگره بین المللی سردرد ددارویی خلط آورآینه در اینهريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بداولین سلول مصنوعینقش مهاجرت در توسعه نسل اسیاره ابلهانارتقا و تکامل سنت آفرینش قانون مندی نقشه ژنتیکی متکامل داروینی هنوز در حانرمشهای مهم برای تقویت ععضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنبلوغ چیستهوشیاری کوانتومیما اکنون میدانیم فضا خالحس و ادراک قسمت سومکیهان خود را طراحی میکنددر آسمان هدیه های نادیدنآیا واکنش های یاد گرفته وراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی اینکه خانواده ات سالم بانقش حفاظتی مولکول جدید دساختار شبکه های مغزی ثابارتروز یا خوردگی و التهاقطار پیشرفتتا بحر یفعل ما یشانزاع بین علم و نادانی رو جهل مقدسبه زودی شبکه مغزی به جای هر چیز با هر چیز دیگر در تماده، چیزی بیش از یک خلا خلاصه ای از مطالب همایش مکتاب، سفری به تاریخدرمان جدید ALSآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجرشد در سختی استتفاوت ها و تمایزها کلید باگر نیروی مغناطیس نباشد نقش غذاها و موجودات درياسربازان ما محققا غلبه می از کجا آمده ام و به کجا میلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر کپسول نوروهرب بر سهفت سین یادگاری از میراث جهان پیوستهبیماری گیلن باره و بیمارویتنام نوعی کرونا ویروس مدل هولوگرافیک ژنرالیزهخوشبختی دور از رنج های مگلوله ی ساچمه ایدرک و احساسآثار باستانی تمدن های قدزندگی در سیاهچالهتلاش هایی در بیماران قطع ابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانجهشهای مفید و ذکاوتی که دواقعیت و مجازمرگ تصادفیخطرات هوش مصنوعیگاهی مغز بزرگ چالش استدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دافت فشار خون ناگهانی در وزبان مشترک ژنتیکی موجوداابزار بقا از نخستین همانتنها مانع در زندگی موارد نوار عصب و عضلهشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت منبع هوشیاری کجاست قسمت جستجوی هوشیاری در مغز ماواکسن سرطانمشکلات روانپزشکی پس از سدوچرخه سواری ورزشی سبک و پوشاندن خود از نورذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداالتهاب شریان تمپورالمعجزه ی چشمسفر فقط مادی نیستابزار بقای موجود زنده از تو دی ان ای خاص ميتوکندريچگونه میتوان با قانون جنصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر از تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحمله ویروس کرونا به مغزیک پیشنهاد خوب برای آسان دانشمندان نورون مصنوعی سپیشرفت های جدید علوم اعصرویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهانگشت ماشه ایمغز کوانتومیسلولهای ایمنی القا کنندهاتفاق و تصادففیزیکدانان ماشینی برای تتوهم وجودنگاه از دور و نگاه از نزدعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایماستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری در کجاست؟ قحس و ادراک (قسمت دوم )ژنها نقشه ایجاد ابزار هوداروی تشنجی دربارداریپرسشگری نامحدودروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دانسان جدید از چه زمانی پامغز بزرگ چالش است یا منفعسوپاپ ها یا ترانزیستورهااخلاق پایه تکامل و فرهنگفرد حساس از نظر عاطفی و بتیوتیکسن داروی ضد جنوننادانی در قرن بیست و یکم،عوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج اصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش عاطفی قسمت 11میهمانهای ناخوانده عامل حس و ادراک قسمت هجدهمکنگره بین المللی سردرد دداستانها و مفاهیمی اشتباآیندهریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پاراوکرلیزوماب داروی جدید شنقش میدان مغناطیسی زمین سیر آفرینش از روح تا مغز ارتقا یا بازگشت به قبل ازقانون گذاری و تکاملتکامل داروینی هنوز در حاچرا ماشین باید نتایج را پغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش، ژنتیکی است یا محیطیما از اینجا نخواهیم رفتحس و ادراک قسمت سی و هشتمکیهانِ هوشیارِ در حال یادر آستانه ی موج پنجم کوویآیا یک، وجود داردراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم ماینترنت بدون فیلتر ماهوانقش حیاتی تلومر دی ان آ دسادیسم یا لذت از آزار دادارزش حقیقی زبان قسمت اوللمس کوانتومیتاول کف پا و حقیقتنزاع بین علم و جهل رو به پجهان فراکتالبه زیر پای خود نگاه نکن بهر جا که جات میشه، جات نیماست مالیخلاصه ای از درمان های جدیکتابخانهدرمان جدید میگرن با انتی آیا خداباوری محصول تکاملز گهواره تا گورتفاوت ها را به رسمیت بشنااگر نعمت فراموشی نبود بسنقش غذاها در کاهش دردهای سردرد میگرناز کسی که یک کتاب خوانده مقاومت به عوارض فشار خون تاثیر کتامین در درمان پاهم نوع خواری در میان پیشیجهان پیوستهبیماری آلزایمر، استیل کوویتامین E برای فعالیت صحمدل هولوگرافیک تعمیم یافخانه ی تاریکگلوئوندرک کنیم ما همه یکی هستیمآرامش و دانشزندگی زمینی امروز بیش از تلاشی برای درمان قطع نخاابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینجهشهای مفید و ذکاوتی که دواقعیت و انعکاسمرگی وجود ندارددفاع از پیامبرگذر زمان کاملا وابسته به دردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتافت هوشیاری به دنبال کاهزبان چهار حرفی حیات زمینابزار بقا از نخستین همانتنها در برابر جهاننوبت کودکانشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمنبع هوشیاری کجاست قسمت حفره در مغزواکسن ضد اعتیادمشکلات روانپزشکی در عقب دورترین نقطه ی قابل مشاهپیموزایدذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملامواجی که به وسیله ی ماشیمعجزه ی علمسفر نامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از تو در میانه ی جهان نیستی چگونه مغز پیش انسان یا همصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحمایت از طبیعتیک آلل ژنتیکی که از نئانددانشمندان یک فرضیه رادیکپیشرفت در عقل است یا ظواهرویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاانگشت نگاری مغز نشان میدمغز آیندگان چگونه است ؟سلولهای بنیادی مصنوعی دراتوبان اطلاعات و پلِ بینفاجعه ی جهل مقدستوهم بی خدایینگاه از درون مجموعه با نگعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتاستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری در کجاست؟(قحس و ادراک قسمت 67ژنها ، مغز و ارادهداروی جدید ALSآلودگی هوا چالش قرن جدیدروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانانسان خطرناکترین موجودمغز بزرگ چالشهای پیش روسوخت هیدروژنی پاکاختلال خواب فرد را مستعد فردا را نمیدانیمتیک و اختلال حرکتینازوکلسینعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستاصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت نهممیوتونیک دیستروفیحس و ادراک قسمت هشتمکنترل همجوشی هسته ای با هدخالت در ساختار ژنهاآینده ی انسان در فراتر ازریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیايندگان چگونه خواهند دیدنقش محیط زندگی و مهاجرت دسیستم تعادلی بدنارتوکين تراپی روشی جديد قانون جنگلتکامل داروینی هنوز در حاچرا مغز انسان سه هزار سالغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیبنی عباس، ننگی بر تاریخهیچ چیز همیشگی نیستما اشیا را آنطور که هستندحس و ادراک قسمت سی و ششمکیست هیداتید مغزدر درمان بیماری مولتیپل آیا کیهان می تواند یک شبیرابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است ایندرالنقش خرچنگ های نعل اسبی درسازگاری با محیط بین اجزاارزش حقیقی زبان قسمت دوملوب فرونتال یا پیشانی مغتابوهای ذهنینسبیت عام از زبان دکتر برجهان قابل مشاهده بخش کوچبه سخن توجه کن نه گویندههر حرکت خمیده می شود و هر ماست مالی با هوش انسانیخم شدن فضا-زمانکجای مغز مسئول پردازش تجدرمان جدید کنترل مولتیپلآیا دلفین ها می تواند از زمین در برابر عظمت کیهانتفاوت های بین زن و مرد فقاگر نعمت فراموشی نبود بسنقشه مغزی هر فرد منحصر بهسردرد میگرن در کودکاناز آغاز خلقت تا نگاه انسامقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر گیاه خواری بر رشد وهمه چیز موج استجهان پر از چیزهای اسرار آبیماری الزایمرویتامین E در چه مواد غذایمدل های ریز مغز مینی برینخانواده پایدارگمان میکنی جرمی کوچکی در درک احساسات و تفکرات دیگآرامش و سکونزندگی زودگذرتلاشی تازه برای گشودن معابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکجوانان وطنواقعیت خلا و وجود و درک ممراحل ارتقای پله پله کیهدفاع در برابر تغییر ساختدرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوافتخار انسانزبان نیاز تکاملی استابزار بقا از نخستین همانتنهایی رمز نوآوری استنور درونشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی الفاگومنبع هوشیاری کجاست قسمت حق انتخابواکسن علیه سرطانمشاهده گر جدای از شیء مشاديدن با چشم بسته در خواب پیموزایدرفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکامیوتروفیک لترال اسکلرومعجزه ی علم در کنترل کرونسفر به مریخ در 39 روزابزار بقای موجود زنده از توقف؛ شکستچگونه هموساپينس بر زمین ضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحوادث روزگار از جمله ویریک جهش ممکن است ذهن انساندانشمندان ژنی از مغز انسپیشرفت ذهن در خلاقیت استرویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرانتقال ماده و انرژیمغز انسان ایا طبیعتا تماسلام تا روشناییاتوسوکسیمایدفاصله ها در مکانیک کوانتتوهم تنهایینگاه حقیقی نگاه به درون اعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بیناستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع خواب و رویاحس و ادراک قسمت 74ژنهای مشترک بین انسان و وداروی جدید s3 در درمان ام آلودگی هوا و ویروس کروناروزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بانسان عامل توقف رشد مغزمغز بزرگ و فعال یا مغز کوسودمندی موجودات ابزی بر اختلال در شناسایی حروف و فرزندان زمان خودتیروفیبان موثر در سکته ی نباید صبر کرد آتش را بعد عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قااصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت هفتممیگرن و پروتئین مرتبط با حس و ادراک قسمت پنجمکنترل جاذبهدر مانهای کمر دردآینده ی علم و فیزیک در60 ثریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atايا اراده آزاد توهم است ینقش نگاه از پایین یا نگاهسیستم دفاعی بدن علیه مغز ارتباط میکروب روده و پارقانون جنگلتکامل داروینی هنوز در حاچرا مغزهای ما ارتقا یافت غیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پبه قفس های سیاهت ننازهیچ وقت خودت را محدود به ما به جهان های متفاوت خودحس و ادراک قسمت سیزدهمکیست کلوئید بطن سومدر سال حدود 7 میلیون نفر آیا گذشته، امروز وآینده رادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانایا کوچک شدن مغزانسان النقش داروهاي مختلف معروف ستم با شعار قانون بدترین ارزش حقیقی زبان قسمت سوملوتیراستامتاثیر فکر بر سلامتنسبت ها در کیهانجهان موازی و حجاب هابوزون هیگز چیستهرچیز با یک تاب تبدیل به ماشین دانشخونریزی مغز در سندرم کووکرونا چه بر سر مغز می آوردرمان جدید ای ال اس، توفرآیا دلفین ها میتوانند بازمین زیر خلیج فارس تمدنی تفاوت های تکاملی در مغز واگر با مطالعه فیزیک کواننقشه های مغزی جدید با جزیسردرد و علتهای آناز انفجار بزرگ تا انفجار مقابله با کرونا با علم استاثیر گیاه خواری بر رشد وهمه چیز در زمان مناسبجهان پر از چیزهای جادویی بیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین کامدیون خود ناموجودخار و گلگنجینه ای به نام ویتامین درک تصویر و زبان های مخلتآرامش(سکوت) stillness و تکاپوزندگی سلول در بدن، جدای اتلاشی جدید در درمان ام اسابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلیاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استجوانان وطنوالزارتان داروی ضد فشار مرز مرگ و زندگی کجاستدقیق ترین تصاویر از مغز ادست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقافراد آغاز حرکت خودشان رزبان و کلمه حتی برای کسانابزار بقا از نخستین همانتنبیه چقدر موثر استنورون هاي مصنوعی می توانشبیه سازی میلیون ها جهان نورون های ردیاب حافظهشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت قربانی نزاع بین بی واکسنی با تاثیر دوگانه امشاهده آینده از روی مشاهدی متیل فومارات(زادیوا)(پیچیدگی های مغزمگسرفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی امید نیکو داشته باش تا آنمعجزه در هر لحظه زندگیسفر تجهیزات ناسا به مریخ ابزار بقای موجود زنده از تولید مثل اولین ربات های چگونه هوشیاری خود را توسضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحکمت الهی در پس همه چیزیک رژیم غذایی جدید، می تودانشمندان پاسخ کوانتومی پیشرفتی مستقل از ابزار هرویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهاندوه در دنیا استمغز انسان برای ایجاد تمدسلاح و راهزنیاتصال مغز و کامپیوترفاصله ی همیشگی تصویر سازتوهم جدایینگاه دوبارهعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کممنتظر نمان چیزی نور را بهحس و ادراک قسمت 75ژنهای هوش ، کدامندداروی جدید میاستنی گراویآلودگی هوا و پارکینسونروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایانسانیت در هم تنیده و متصمغز بزرگترین مصرف کننده سی و سه پل اصفهاناختلال در شناسایی حروف و فرضیه ای جدید توضیح میدهتکنولوژی جدید که سلول هانبرو و انرژی مداومعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون اصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت پنجممیگرن سردردی ژنتیکی که بحس و ادراک قسمت پنجاهکندر در بیماریهای التهابدر محل کار ارزش خودت را بآینده با ترس جمع نمیشودریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکايا اراده آزاد توهم است ینقش نظام غذایی در تکامل مسکوت و نیستیارتباط ماده و انرژیقانونمندی و محدودیت عالمتکامل زبانچرا ویروس کرونای دلتا واغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ کاری نکردن به معنی چیما با کمک مغز خود مختاريمحس و ادراک قسمت ششمکاهش مرگ و میر ناشی از ابدرمان های اسرار آمیز در آآیا پیدایش مغز از روی تصاراز تغییربسیاری از بیماری های جدیایا این جمله درست است کسینقش درختان در تکاملستم، بی پاسخ نیستارزش خود را چگونه میشناسلوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر مشاهده بر واقعیت بنسبت طلایی، نشانه ای به سجهان ما میتواند به اندازبوزون هیگز جهان را از متلهز ذره، یک دنیاستمبانی ذهنی سیاه و سفیدخواندن ، یکی از شستشو دهنکریستال هادرمان جدید سرطانآیا دست مصنوعی به زودی قازمان چیستتفاوت های زبانی سرمنشا تاگر تلاش انسان امروز برانقص در تشخیص هیجانات عامسردرد تنشناز بحث های کنونی در ویروسملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهمه چیز در زمان کنونی استجهان دارای برنامهبیماری ای شبیه ام اس مولتویتامین کا و استخوانمدیریت اینترنت بر جنگخارق العاده و استثنایی بگویید نوزده و ایمنی ساکتدرک حقیقت نردبان و مسیری آزمون تجربی، راهی برای رزندگی، مدیریت انرژیتمایل زیاد به خوردن بستنابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (ساز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه، نمایشی از حقیقتجواب دانشمند سوال کننده واکنش های ناخودآگاه و تقمرز بین انسان و حیوان کجادل به دریا بزنگذشته را دفن کندست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به افراد بی دلیل دوستدار تو زبان و بیان نتیجه ساختماابزار بقا از نخستین همانتهدیدهای هوش مصنوعیتو یک معجزه اینوروپلاستیسیتی چیستشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت آنطور نیست که به نظواسطه ها د رمسیر ایجاد مغمطالبه ی حق خوددین اجباریپیچیدگی های مغزی در درک زرفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بامید نجاتمعرفت و شناختسفر دشوار اکتشافابزار بقای موجود زنده از تولید یا دریافت علمچگونه واکسن کرونا را توزضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شباز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه میتواند بزرگترین دیکی از علل محدودیت مغز امدانشمندان اولین سلول مصنپاسخ گیاهان در زمان خوردرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنوماندوه دردی را دوا نمیکندمغز انسان برای شادمانی طسلسله مباحث هوش مصنوعیاثر مضر مصرف طولانی مدت رفتون های زیستیتوهم جدایی و توهم علمنگاهی بر قدرت بینایی دراعلم و روحتری فلوپرازیناستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کممنحنی که ارتباط بین معرفحس و ادراک قسمت 78ژنهای حاکم بر انسان و انسداروی جدید برای میاستنی آلزایمرروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تانسانیت در برابر دیگرانمغز حریص برای خون، کلید تسیلی محکم محیط زیست بر اناختلالات مخچهفساد اقتصادی سیتماتیک درتکنولوژی جدید که سلول هاچت جی پی تیعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکاناضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت اولمیگرن شدید قابل درمان اسحس و ادراک قسمت پنجاه و یکوچ از محیط نامناسبدر چه مرحله ای از خواب ، رآیا فراموشی حتمی استریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاای نعمت من در زندگیمنقش نظریه تکامل در شناساسکوت، پر از صداارتباط متقابل با همه ی حیقارچ بی مغز در خدمت موجودتکامل زبانچرا پس از بیدار شدن از خوغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به به نقاش بنگرهیچ کس مانند تو نگاه نمیکما بخشی از این جهان مرتبطحس و ادراک قسمت شصت و هشتکاهش التهاب ناشی از بیمادرمان های بیماری آلزایمرآیا آگاهی پس از مرگ از بیراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش ذهن و شناخت در حوادث ستون فقرات انسان دو پا جلاز فرد ایستا و متعصب بگذرلیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنشانه های گذشته در کیهان جهان مادی، تجلی فضا در ذهبی نهایت در میان مرزهاهزینه ای که برای اندیشیدمباحث مهم حس و ادراکخواب سالم عامل سلامتیکریستال زمان(قسمت اولدرمان دارویی سرطان رحم بآیا رژیم غذایی گیاهی سلازمان و مکان، ابعاد کیهان تفاوت ایستایی و تکاپواگر خواهان پیروزی هستینقطه بی بازگشتسردرد سکه ایاز تلسکوپ گالیله تا تلسکملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر گیاه خواری بر رشد وهمه چیز، ثبت می شودجهان در حال نوسان و چرخشبیماری اسپینال ماسکولار ویتامین کا در سبزیجاتمداخله ی زیانبار انسانخبر مهم تلسکوپ هابلگوشه بیماری اتوزومال رسسدرک دیگرانبیماری تی تی پیآزمون ذهنی گربه ی شرودینزونیسومایدتمدن قدیمی ای در جنوب ایرنهایت در بی نهایتشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت روااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیجوسازی مدرنواکنش به حس جدیدمرز جدید جستجو و اکتشاف، دلایلی که نشان میدهد ما بگربه شرودینگر و تاثیر مشدستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبافزایش قدرت ادراکات و حسزبان و بیان، در سایه پیشرابزار بقا از نخستین همانتو یک جهان در مغز خودت هسنوروز یا روز پایانیشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت افرادوبینار اساتید نورولوژی دمطالبی در مورد تشنجدین، اجباری نیستپیوند قلب خوک، به فرد دچارقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا امید جدید بر آسیب نخاعیمغز فکر میکند مرگ برای دیسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از تولید پاک و فراوان انرژیچگونه آن شکری که می خوریمطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه های کاذبیافته های نوین علوم پرده دانشمندان تغییر میدان مغپختگی پس از چهل سالگي به رویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما ااندوهگین نباش اگر درب یا مغز انسان برای شادمانی طسلطان جنگل یا صاحب ملکوتاثرات فشار روحی شدیدفروتنی و غرورتوهم جسمنگاهی بر توانایی اجزاي بعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازیناستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیمنشأ اطلاعات و آموخته ها حس و ادراک قسمت 82کل اقیانوس در یک ذرهداروی جدید برای ای ال اسآملودیپین داروی ضد فشار روش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های انسان، گونه ای پر از تضادمغز در تنهایی آسیب میبینسینوریپا داروی ترکیبی ضداختلالات حرکتی در انسانفشار و قدرتتکینگیچت جی پی تیعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های اطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت دهممیدان مغناطيسي زمین بشر حس و ادراک قسمت پنجاه و دکوچک شدن مغز از نئاندرتادر ناامیدی بسی امید استآیا ممکن است موش کور بی مرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و ای همه ی وجود مننقش هورمون های تیروئید دسکته مغزیارتباط چاقی و کاهش قدرت بقبل از آغازتکامل زبان انسان از پیشیچرا ارتعاش بسیار مهم استمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان به نقاش بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز ما تحت کنترل ژنها هستیم یحس و ادراک قسمت شصت و دوکاهش حافظه هرچند فرایندیدرمان های جدید میگرنآیا امکان بازسازی اندامهرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمایا بیماری ام اس (مولتیپنقش روی و منیزیم در سلامتستارگانی قبل از آغاز کیهاز مخالفت بشنولیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر نگاه و مشاهده ناظر نشانه های پروردگار در جهجهان مرئی و نامرئیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرهزینه سنگین انسان در ازامجموعه های پر سلولی بدن مخواب سالم عامل سلامتی و یکریستال زمان(قسمت دوم)درمان سرگیجه بدون نیاز بآیا رژیم غذایی گیاهی سلازمان و صبرتفاوت ارباب و رهبر حقیقیاپی ژنتیکنمیتوان با بیرون انداختنسردرد عروقی میگرناز تلسکوپ گالیله تا تلسکممانتین یا آلزیکسا یا ابهمه ی سردردها بی خطر نیستجهان در حال ایجاد و ارتقابیماری اضطراب عمومیویتامین بی 12 در درمان دردمدارک ژنتیکی چگونه انسانخدا موجود استگوشت خواری یا گیاه خواریدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکآزمون ذهنی گربه شرودینگرزونا به وسیله ویروس ابله تمدن پیشرفته ی پیشینیاننهادینه سازی فرهنگ اختلاشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهجامعه ی آسمانیواکسن های شرکت فایزر آمرمزایای شکلات تلخ برای سلدنیای شگفت انگیز کوانتومگزیده ای از وبینار یا کنفدغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و افزایش مرگ و میر سندرم کوزبان و تکلم برخی بیماریهابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانتو کز محنت دیگران بی غمینوشیدن چای برای مغز مفید شباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت اشیاوجود قبل از ناظر هوشمندمطالعه ای بیان میکند اهددید تو همیشه محدود به مقدپیوند مغز و سر و چالشهای رموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهامید درمان کرونا با همانمغز قلبسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از تولید سلولهای جنسی از سلچگونه انتظارات بر ادراک طلای سیاهتاریکی و نوراز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاست یاد گرفتن مداومدانشمندان روش هاي جدیدی پروژه ی ژنوم انسانیرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختاندام حسی، درک از بخش هایمغز انسان رو به کوچک تر شسم زنبور ، کلیدی برای واراثرات مفید قهوهفرگشت و تکامل تصادفی محض توهمات و شناخت حقیقتنگاهت را بلند کنعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی به شناسایی کامنشاء کوانتومی هوشیاری احس و ادراک قسمت چهلکلمات بلند نه صدای بلندداروی جدید برای دیابتآموزش نوین زبانروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم انعطاف پذیری مکانیسمی علمغز را از روی امواج بشناسسیگار عامل افزایش مرگ وماختلالات صحبت کردن در انفضای قلب منبع نبوغ استتکامل فردی یا اجتماعینتایج نادانی و جهلعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل اطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت دوممیدان های مغناطیسی قابل حس و ادراک قسمت پنجاه و سکوچکترین چیز یک معجزه اسدر هم تنیدگی مرزها و بی مآیا ما کالا هستیمرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانای آنکه نامش درمان و یادشنقش هورمون زنانه استروژنسال سیزده ماههارتباط هوش ساختار مغز و ژقبل از انفجار بزرگتکامل ساختار رگهای مغزی چرا بیماری های تخریبی مغتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردبه نادیدنی ایمان بیاورهیچ اندر هیچمانند آب باشحس و ادراک قسمت شصت و ششکاهش دوپامین عامل بیماریدرمان های جدید در بیماری آیا انسان با مغز بزرگش اخرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیایا بدون زبان میتوانیم تنقش روزه داری در سالم و جسخن نیکو مانند درخت نیکواز نخستین همانند سازها تلا اکراه فی الدینتاثیر نگاه انسان بر رفتانظام مثبت زندگیجهان مشارکتیبی ذهن و بی روحهزاران سال چشم های بینا ومحل درک احساسات روحانیخواب عامل دسته بندی و حفطکریستال زمان(قسمت سوم)درمان سرگیجه بدون نیاز بآیا راهی برای رفع کم آبی زمان واقعیت است یا توهمتفاوتهای جنسیتی راهی براابتدا سخت ترین استنمیتوان بر سیاه سیاه نوشسرطان کمیت گراییاز تکنیکی تا مغز از مغز تمن کسی در ناکسی دریافتم همیشه چشمی مراقب و نگهباجهان ریز و درشتبیماری بیش فعالیویتامین بی هفدهمروری بر تشنج و درمان هایخدا بخشنده است پس تو هم بگیلگمش باستانی کیستدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیآزادی عقیده، آرمانی که تزیباترین چیز در پیر شدنابزار بقا از نخستین همانتمدن بشری و مغز اخلاقیچهار میلیارد سال تکامل بشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونیناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیجاودانگی مصنوعیواکسن کووید 19 چیزهایی که مسمومیت دانش آموزان بی گدنیا، هیچ استگزارش یک مورد جالب لخته وذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشافزایش سرعت پیشرفت علوم زبان و شناخت حقیقت قسمت چزبان و شناخت حقیقت قسمت اابزار بقا از نخستین همانتو پیچیده ترین تکنولوژی نوعی سکته مغزی ، وحشتناک شباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت تنها چیزی است که شاوراپامیل در بارداریمعماری، هندسه ی قابل مشادیدن خدا در همه چیزپیوند اندام از حیوانات برمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتامیدوار باش حتی اگر همه چمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزارهای پیشرفته ارتباط فلج نخاعی با الکترودهای تولترودینچگونه به سطح بالایی از هوطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیداز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاست یاد بگیر فراموش کنیدانشمندان روشی برای تبدیپروژه ی ژنوم انسانیرویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هانرژی بی پایان در درون هرمغز انسان رو به کوچکتر شدسماگلوتید داروی کاهش دهناثرات مفید روزه داریفراموش کارها باهوش تر هستوپیراماتچالش هوشیاری و اینکه چرا علم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکاستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی در کامپیوترهامهندسی ژنتیک در حال تلاش حس و ادراک قسمت چهل و هفتکلوزاپین داروی ضد جنونداروی جدید ضد میگرنآمارهای ارائه شده در سطح روش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پراهرام مصر از شگفتی های جهمغز زنان جوانتر از مغز مرسیاهچاله هااختلالات عضلانی ژنتیکقفس ذهنتکامل مادی تا ابزار هوشمنجات در راستگوییعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت سوممیدان های کوانتومی خلاحس و ادراک قسمت پنجاه و شکووید نوزده و خطر بیماری در هم تنیدگی کوانتومیآیا ما تنها موجودات زنده رژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير ایمپلانت مغزینقش ویتامین K در ترمیم اسسانسور از روی قصد بسیاری ارتباط پیوسته ی جهانقبرستان ها با بوی شجاعتتکامل شناخت انسان با کشفچرا حیوانات سخن نمی گوینصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهبه هلال بنگرهیچگاه از فشار و شکست نترماه رجبحس و ادراک سی و هفتمکاهش سن بیولوژیکی، تنها درمان های رایج ام اسآیا احتمال دارد رویا از آرحم مصنوعیبعد پنجمایا تکامل هدفمند استنقش رژیم غذایی بر رشد و اسخن و سکوتاز نخستین همانند سازها تلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر نگاه انسان بر رفتانظریه ی تکامل در درمان بیجهان هوشمندبی شرمیهستي مادي ای که ما کوچکترمحل درک احساسات روحانی دخودآگاهی و هوشیاريکشف مکانیسم عصبی خوانش پدرمان سرگیجه بدون داروآیاما مقهور قوانین فیزیکزمان پلانکتقلید مرحله ای نسبتا پیشابتدایی که در ذهن دانشمننمایش تک نفرهسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز و از مغز من پر از تلخیمهمیشه اطمینان تو بر خدا بجهان شگفت انگیزویتامین دی گنجینه ای بزرمرکز هوشیاری، روح یا بدن خدای رنگین کمانگیاه بی عقل به سوی نور میدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بآزار دیگری، آزار خود استزیباترین چیز در افزایش سابزار بقا از نخستین همانتمدن زیر آبچهار ساعت پس از کشتار خوکشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری ماز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دجایی خالی نیستواکسن کرونا و گشودن پنجرمسمومیت دانش آموزان، قمادندان ها را مسواک بزنید تگشایش دروازه جدیدی از طرذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنافسردگی و اضطراب در بیمابالاترین هدف از دولتاقلیت خلاقزبان و شناخت حقیقت قسمت دابزار بقای موجود زنده از تو آرامش و صلحینیکولا تسلاشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت خواب و رویاورزش هوازی مرتب خیلی به قدیدگاه نارسای دوگانه ی مپیوند سر آیا ممکن استرمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين امیدواری و مغزمغز مانند تلفن استسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزارهای بقا از نخستین هفلج بل، فلجی ترسناک که آنتومورها و التهاب مغزی عاچگونه باغبانی باعث کاهش طوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاستیادگیری مهارت های جدید ددانش، قفل ذهن را باز میکنپروانه ی آسمانیرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشانرژی تاریکمغز ایندگان چگونه استسندرم کووید طولانیاثرات مضر ماری جوانافراموشی همیشه هم بد نیستتوانایی مغز و دیگر اجزای چالش هوشیاری و اینکه چرا علم در حال توسعهترکیب حیوان و انساناستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی در خدمت خلق وحمهربانی، شرط موفقیتحس و ادراک قسمت چهل و هشتکلام و زبان، گنجینه ای بسداروی جدید ضد الزایمرآن چیزی که ما جریان زمان روش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانواولویت بندی ها کجاستمغزهای کوچک بی احساسسیاهچاله های فضایی منابعاختراع جدید اینترنت کوانقفس را بشکنتکامل مداومنخاع ما تا پایین ستون فقرعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهاناطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت ششممیدان بنیادین اطلاعاتحس و ادراک قسمت بیست و چهکودک هشت ساله لازم است آددر هم تنیدگی کوانتومی و پآیا مغز تا بزرگسالی توسعرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمایمپلانت مغزی کمک میکند نقش ژنتیک در درمان اختلاسانسور بر بسیاری از حقایارتباط انسانی، محدود به قدم زدن و حرکت دید را تغیتکامل، نتیجه ی برنامه ریچرا حجم مغز گونه انسان درسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصبه کدامین گناه کشته شدندهیپرپاراتیروئیدیسمماپروتیلینحس و ادراک- قسمت پنجاه و کایروپاکتیک چیستدرمان های علامتی در ام اسآیا احتمال دارد رویا از آرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد از کروناایجاد احساساتنقش رژیم غذایی در رشد و اسخن پاک و ثابتاز نخستین همانند سازها تلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر ویتامین دی بر بیمانظریه ی تکامل در درمان بیجهان هوشیاربی عدالتی در توزیع واکسن هستی ما پس از شروعی چگال محدودیت چقدر موثر استکشف مکانیسمی پیچیده در بدرمان سرطان با امواج صوتآب زندگی است قسمت چهارمزمان به چه دلیل ایجاد میشتقلید از روی طبیعتابتذال با شعار دینچند نرمش مفید برای کمردرسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمیشه داناتر از ما وجود دجهانی که نه با یک رخداد و ویروس مصنوعیمرکز حافظه کجاستخدایی که ساخته ی ذهن بشر گیاه خواری و گوشت خوار کددرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی اآسيب میکروواسکولاریا آسزیر فشار کووید چه باید کرابزار بقا از نخستین همانتمدنی قدیمی در شمال خلیج نوآوری ای شگفت انگیز دانشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است دجاذبهواکسن کرونا از حقیقت تاتمسیر دشوار تکامل و ارتقادهن، بزرگترین سرمایهپل جویی اصفهانذهن هوشیار در پس ماده ی مذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریالکترومغناطیس شنوایی و هزبان و شناخت حقیقت قسمت سابزار بقای موجود زنده از تو افق رویداد جهان هستینیاز به آموزش مجازی دیجیشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت در علم، هرگز نهایی ورزش هوازی ، بهترین تمریدژا وو یا اشنا پنداریپیوند سر، یکی از راه حلهارمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و امیدی به این سوی قبر نیستمغز مادران و کودکان در زمسفری به آغاز کیهانابزارهای بقا ازنخستین همفلج خوابتومورهای نخاعیچگونه تکامل مغزهای کنونیطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنواز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمحباب های کیهانی تو در تویادآوری خواب و رویادائما بخوانپرواز از نیویورک تا لوس آروان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلانرژی تاریک که ما نمی تومغز ابزار بقای برتر مادیسندرم گیلن باره به دنبال اجزای پر سلولی بدن انسان فراموشی و مسیر روحانیتوازن مهمتر از فعالیت زیچالش هوشیاری و اینکه چرا علم راهی برای اندیشیدن اترازودوناستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحموفقیت هوش مصنوعی در امتحس و ادراک قسمت چهل و دومکلرال هیدرات برای خوابانداروی سل سپتآنچه ناشناخته است باید شروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردناولین مورد PML به دنبال تکمغز، فقط گیرندهسیاهچاله ها، دارای پرتو ادامه بحث تکامل چشمقلب و عقلتکامل چشمنخستین تمدن بشریعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آماعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی بیشتر در زنانمیدازولام در درمان تشنج حس و ادراک قسمت بیست و یککودک ایرانی که هوش او از در هم تنیدگی کوانتومی و دآیا همه جنایت ها نتیجه بیرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماایمپلانت نخاعی میتواند دنقش گرمایش آب و هوا در همساهچاله ها تبخیر نمیشودارتباط از بالا به پایین مقدرت مردمتکثیر سلول در برابر توقف چرا خشونت و تعصبپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردبه امید روزهای بهترهاوکينگ پیش از مرگش رسالماجرای جهل مقدسحس و ادراک- قسمت بیست و پکار با یگانگی و یکپارچگیدرمان ژنتیکی برای نوآوریآیا برای تولید مثل همیشه رساناها و ابر رساناها و عبعد از کروناایران بزرگنقش زنجبیل در جلوگیری از سختی ها رفتنی استاز نخستین همانند سازها تلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر ویروس کرونا بر مغز نظریه ی تکامل در درمان بیجهان های بسیار دیگربیمار 101 ساله، مبتلا به سو هر کس تقوای خدا پیشه کنمحدودیت های حافظه و حافظکشف ارتباط جدیدی از ارتبدرمانهای بیماری پارکینسآب زندگی است قسمت هفتمزمان شگفت انگیزتقلید از طبیعتابداع دی ان ای بزرگترین دچند جهانیشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه راهی هستجهانی که از یک منبع، تغذیویرایش DNA جنین انسان، برمرکز حافظه کجاستخسته نباشی باباگیرنده باید سازگار با پیدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلآسیب ها ناشی از آلودگی هوزیرفون داروی ضد ام اسابزار بقا از نخستین همانتمرکز و مدیتیشننوار مغز مشاهده ی غیر مستشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع بی نهایت انرژی در دهورمون شیرساز یا پرولاکتجاذبه و نقش آن در شکلگیریواکسن کرونا ساخته شده تومسئول صیانت از عقیده کیسدو ویژگی انتزاع و قدرت تجپل خواجو اصفهانذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیالکتروتاکسی(گرایش و حرکزبان جانسوزابزار بقای موجود زنده از تو انسانی و انسان، شایستچیز جدید را بپذیرشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت53حقیقت راستین انسان علم بورزش و میگرندژاوو یا آشناپنداریپیوندی که فراتر از امکانرمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و امیدی تازه در درمان سرطامغز چون ابزار هوش است دلیسقوط درون جاذبه ای خاص، چابزارهای بقای موجود زندهفلج خواب چیستتومورهای ستون فقراتچگونه جمعیت های بزرگ شکل طی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسواز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمحد و مرزها توهم ذهن ماستیاری خدا نزدیک استداروهای مصرفی در ام اسپروتئین های ساده ی ابتداروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکانرژی خلا ممکن استمغز ابزار برتر بقاسندرم پیریفورمیساجزایی ناشناخته در شکل گفرایند پیچیده ی خونرسانیتوسعه هوش مصنوعی قادر اسچالش هوشیاری و اینکه چرا علم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزاسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی درمانگر کامپیمولتیپل اسکلروز در زنان حس و ادراک قسمت چهل و سومکمردردداروی ضد چاقیآنچه واقعیت تصور میکنیم روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های ماولین مورد پیوند سر در انمغزتان را در جوانی سیم کشسیاهچاله و تکینگی ابتدایاداراوون تنها داروی تاییقلب دروازه ی ارتباطتکامل و ارتقای نگاه تا عمنخستین تصویر از سیاهچالهعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکاناعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر امکان زمان یا حافظه زمانحس و ادراک قسمت بیست و دوکودکان میتوانند ناقل بی در هر سوراخی سر نکنآیا هوش مصنوعی می تواند نرژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودایمان به رویانقش پیش زمینه ها و اراده سایه را اصالت دادن، جز فرارتباط بین هوش طبیعی و هوقدرت کنترل خودتأثیر نگاه انسان بر رفتاچرا در مغز انسان، فرورفتسایتهای دیگرجلوتر را دیدنبه بالا بر ستارگان نگاه کهاوکينگ پیش از مرگش رسالماجرای عجیب گالیلهحس و ادراک- قسمت شصت و چهکاربرد روباتهای ريزنانودرمان پوکی استخوانآیا بزرگ شدن مغز فقط در درشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کرونا دلخوشی بیهوایرادهای موجود در خلقت بنقش زبان در سلطه و قدرت اسرنوشتاز نشانه ها و آثار درک شدلحظات خوش با کودکانتاثیر ژنها بر اختلالات خنظریه ی ریسمانجهان هایی در جهان دیگربیماری لبر و نابینایی آنوفور و فراوانیمخچه فراتر از حفظ تعادلخودآگاهی و هوشیاريکشف جمجمه ای درکوه ایرهودرهای اسرارآمیز و پوشیدهآب زندگی است قسمت اولزنان باهوش ترتقویت استخوان در گرو تغذابزار هوش در حال ارتقا ازچند جهانیشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه عسل با موم بخوریمجهانی در ذهنواقعیت فیزیکی، تابعی از مرکز خنده در کجای مغز استخطا در محاسبات چیزی کاملگالکانزوماب، دارویی جدیدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشآشنا پنداریزیرک ترین مردمابزار بقا از نخستین همانتمرکز بر هدفنوار مغز ترجمه رخدادهای شگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع جدید انرژیهوش فوق العاده، هر فرد اسجدا کردن ناخالصی هاواکسن ایرانی کرونا تولیدمسئولیت جدیددو بیماری روانی خود بزرگ پلاسمای غالبذهن سالمباد و موجالکترودهای کاشتنیزبان ریشه هایی شناختی اسابزار بقای موجود زنده از تو با همه چیز در پیوندیچیزی منتظر شناخته شدنشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمحقیقت غیر فیزیکیورزش بهترین درمان بیش فعدگرگونی های نژادی و تغییپیوستگی همه ی اجزای جهانرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فامگا سه عامل مهم سلامتمغز چگونه صداها را فیلتر سلول های مغزی عامل پارکیابزارهای بقای از نخستین فلج دوطرفه عصب 6 چشمتوهم فضای خالیچگونه جمعیت های بزرگ شکل طبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و ساز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمحریص نباشژن همه چیز نیستداروهای ام اسپروتز چشمروبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مانسان قدیم در شبه جزیره عمغز از بسیاری حقایق می گرسندرم پس از ضربه به سراحیای بینایی نسبی یک بیمفرایند تکامل و دشواری هاتوسعه برخی شغل ها با هوش چالش دیدگاه های سنتی در بعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکاسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی درخدمت خلق وحمواد کوانتومی جدید، ممکنحس و ادراک قسمت نهمکمردرد ناشی از تنگی کاناداروی ضد چاقیآنچه حس می کنیم، نتیجه ی روشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین داولین هیبرید بین انسان و مغزتان را در جوانی سیمکشسیاهچاله ی منفرد یا سیاهادب برخورد با دیگرانقلب روباتیکتکامل و ریشه ی مشترک خلقتنخستین روبات های زنده ی جعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهاعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر امکانیک کوانتومی بی معنی حس و ادراک قسمت بیست و سوکودکان خود را مشابه خود تدر والنتاین کتاب بدید همآیا هوش مصنوعی زندگی بشرراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن ااین پیوند نه با مغز بلکه نقش آتش در رسیدن انسان بهساخت شبکه عصبی مصنوعی با ارتباط شگفت مغز انسان و فقدرت انسان در نگاه به ابعتئوری تکامل امروز در درمچرا ذرات بنیادی معمولاً جمجمه انسان های اولیهبه بالاتر از ماده بیندیشهدف یکسان و مسیرهای مختلماده ی تاریکحساسیت روانی متفاوتکاربرد روباتهای ريز، در درمان پوکی استخوانآیا تکامل و تغییرات ژنتیبعد از کرونا دلخوشی بیهوایستادن در برابر آزادی بنقش زبان در سلطه و قدرت اسریع دویدن مهم نیستاز نظر علم اعصاب یا نرووسلرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر کلام در آیات کلام بنظریه تکامل در درمان بیمجهان یکپارچهبیماری های میتوکندریوقت نهيب هاي غير علمي گذشمخچه ، فراتر از حفظ تعادلخودت را از اندیشه هایت حفکشف جدید تلسکوپ جیمز وبدروغ نگو به خصوص به خودتآب زندگی است قسمت دومزنجیرها را ما باید پاره کتقویت حافظه یا هوش مصنوعابزار بقا از نخستین همانچند جهانی و علمشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد واز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همجوشی هسته ای، انرژِی بجهان، تصادفی نیستواقعیت چند سویهمرگ چیستخطا در محاسبات چیزی کاملگام کوچک ولی تاثیرگذاردرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمآشنا پنداریزیست شناسی کل در جزء فراکابزار بقا از نخستین همانتمساح حد واسط میان مغز کونوار مغز در فراموشی هاشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز از مغز تمناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی می تواند بر احجدایی خطای حسی استواکسن اسپایکوژنمسئولیت در برابر محیط زیدو بار در هفته ماهی مصرف پمبرولیزوماب در بیماری چ