دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چرا مغز انسان سه هزار سال قبل بزرگتر بود

چرا مغز انسان سه هزار سال قبل، بزرگتر بود؟

بحثی تحلیلی و مقایسه ای

تمدن جدید ما شاید پیشرفته ترین موردی باشد که تا کنون بر زمین دیده شده است ولی تقریبا یکصد نسل قبل، پیشینیان ما در مقایسه با انسان جدید، مغزهای بزرگتری داشتند. چند هزار سال قبل انسان به یک نقطه ی عطف در زندگی خود رسید و نخستین تمدن پیچیده ی شناخته شده، رو به ایجاد گذاشت. مردم در نخستین شهرها در جهان ساکن شدند و این شهرها شبیه شهرهای متمدن کنونی بود. ولی از آن زمان مغز انسان، کمی شروع به چروکیده شدن کرد.

جرمی دسیلوا باستانشناس در دانشگاه دارتموس آمریکا گفته است، حجم ازدست رفته به طور میانگین، معادل چهار توپ پینگ پنگ بوده است و این بر اساس بررسی حجم فسیل هایی است که او و همکارانش پیدا کردند.

آنها متوجه شدند این کاهش حجم مغز از تقریبا ۳ هزار سال قبل، شروع شده است. او ادامه می دهد این خیلی اخیرتر از آن چیزی بود که تصور می‌کردیم.

تصور قبلی ما این کاهش حجم مغز را در حدود ۳۰ هزار سال قبل تخمین میزد. کشاورزی در حدود ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال قبل ایجاد شد؛ هرچند تخمین زده می‌شود کشاورزی ابتدایی در حدود ۲۳ هزار سال قبل ایجاد شده باشد.‌

تمدن های پیشرفته ی پر از کشاورزی و صنعت بعدها ایجاد شد. چرا در این دوره با توسعه ی سریع تکنولوژی، مغز انسان رو به کوچکتر شدن رفت؟

دانشمندان به دنبال پاسخ دادن به این سوال هستند همچنین این موضوع، سوال دیگری را مطرح میکند که حجم مغز لازم برای هوش حیوانی و توانایی شناختی، به طور عام چقدر است؟

گونه هایی هستند که مغز آنها از انسان، بزرگتر است ولی آنطور که تصور می کنیم مانند انسان دارای هوش نیستند بنابراین ارتباط هوش و اندازه ی مغز یک رابطه ی خطی نیست. فاکتورهای دیگری لازم است دخالت کند.

چیزی که باعث بزرگ یا کوچک شدن مغز در یک دوره ی مشخص میشود هنوز به طور کامل، مشخص نیست. دسیلوا و همکاران او متوجه شدند بدن انسان ها در طول تاریخ، رو به کوچک شدن بوده است ولی این کوچک شدن به طور کاملا موازی با کوچک شدن مغز، نبوده است.

مغز مورچه ها متفاوت از مغز ماست. حجم این مغز، یک دهم میلیمتر مکعب است یا یک سوم اندازه ی یک دانه ی نمک است و ۲۵۰ هزار نورون دارد.
مغز انسان در مقایسه با آن، ۸۶ میلیارد سلول عصبی دارد.

مورچه های برگخوار مواد گیاهی دریافت میکنند ولی ساختمان اجتماعی احتمالا پیچیده ی آنها ممکن است منجر شود آنها مغزهای کوچکتری داشته باشند.(روابط اجتماعی قدرتمند سبب تقسیم کار می‌شود. این تقسیم کار از کشیدن بار تصمیم گیری توسط یک فرد میکاهد و طبیعتا نیاز مغز به انرژی به عنوان بزرگترین مصرف کننده ی انرژی در بدن، کاهش پیدا میکند. این یک صرفه جویی کاملا ارزشمند خواهد بود.)

برخی جوامع مورچه ای شباهت های زیادی با جوامع ما دارند. شگفت اینکه حتی جوامعی از مورچه ها وجود دارد که تا حدی در آن کشاورزی هم وجود دارد.

در این جوامع آنها قارچ ها را درون گروه های خود پرورش می‌دهند. این مورچه ها برگها و دیگر مواد گیاهی را می‌گیرند تا در زمین های کشاورزی خود استفاده کنند.

‌ وقتی تیم دسیلوا اندازه مغز گونه های مختلف مورچه را مقایسه کردند، دیدند گاهی مورچه های دارای گونه ی پرجمعیت، مغز بزرگی داشته اند. وقتی آنها این مورچه ها را برای پرورش قارچ تربیت کرده باشند، مغز آنها رو به کوچک شدن میرود!

این پیشنهاد میدهد برای یک مورچه- که یک مغز بزرگتر دارد- مهم است در جامعه ی بزرگ خوب کار کند ولی آن سیستم اجتماعی پیچیده تر با تقسیم کار بیشتر شاید برعکس سبب شود مغزها کوچک گردد.

این می‌تواند به این علت باشد که توانایی های شناختی، تقسیم بندی میشود و در میان اعضای بسیاری از گروه پخش می‌شود و این اعضا نقش های مهمی برای بازی کردن دارند.

به عبارت دیگر هوش، اجتماعی و شامل می‌شود!

دسیلوا می‌گوید: ( چگونه است اگر انسان هم همینطور باشد؟ چگونه است اگر در انسان ها ما به آستانه ی اندازه ی جمعیتی برسیم؛ آستانه ای که در آن، افراد داده ها و اطلاعات را تقسیم کنند و داده ها را در بخش بیرونی دستگاه شناختی یعنی بر دوش دیگران قرار دهند؟

یک احتمال دیگر اینکه نوشتن- که در حدود ۲۰۰۰ سال قبل از کوچک شدن اندازه ی مغز ابداع شد- تاثیری داشته باشد. نوشتن یکی از موارد نادری است که ما را از همه ی گونه های دیگر جدا میکند.

و سوال دسیلوا این است که آیا این میتواند از طریق بیرون ریختن داده ها در نوشتن و توانایی برای ارتباط ایده ها با دست یابی به اطلاعاتی که بیرون از مغز توست، بر حجم مغز تاثیر داشته باشد؟

نوشتن ابتدایی در بین النهرین با نام خط میخی ابداع شد و روی الولح گلین نوشته شد. تفاوت های بسیار بین مغز مورچه و انسان وجود دارد یعنی ما باید در مورد مورد این مقایسه خیلی دقیق باشیم.

دسیلوا بیان کرده است این امکان یک نقطه ی شروع مفید برای تفکر در مورد چیزی است که باعث کاهش برجسته در حجم مغز انسان شده است.

این ایده ها تا امروز به عنوان فرضیه باقی مانده است. تئوری های دیگری وجود دارد که می‌کوشد کاهش اندازه ی مغز انسان را توضیح دهد. با این حال اگر چروکیدگی مغز، واقعا از حدود ۳۰۰۰ سال قبل شروع شده باشد برخی از این تئوری ها از کاربرد می افتد.

نمونه ی خوب، اهلی کردن است. گونه های متفاوت حیوانات اهلی شده شامل سگها، مغزهای کوچکتری در مقایسه با پیشینیان وحشی خود دارند. ولی اهلی سازی خود انسان به نظر می‌رسد دهها، هزاران یا حتی صدها هزار سال پیش رخ داده است و این خیلی قبل از کوچک شدن مغز بزرگ است.(ابزار هوش یا مغز، دستیابی به غذا را آسانتر میکند ولی خود مغز، بخش بزرگی از انرژی را مصرف میکند. طبیعتا وقتی دستیابی به غذا آسان باشد مثلا در مورد حیواناتی که اهلی شده اند در اینجا نیازی به مغز بزرگ برای به دست آوردن شکار و .. نیست و منطقی تر است انرژی صرف شده برای مغز بزرگ، در جای دیگر هزینه شود.)

ولی مغزهای کوچکتر یعنی اینکه انسان احمق تر شده است؟
نه اینطور نیست مگر اینکه تو در مورد تفاوت های جزیی در جمعیتی بزرگ صحبت کنی.
در سال ۲۰۱۸ تیمی از پژوهشگران، حجم بزرگی از داده ها را از بیوبانک انگلستان تحلیل کردند. اینها داده های بیومدیکال وسیع همراه با اسکن های مغزی و نتایج تست آی کیو برای هزاران فرد بود.

فیلیپ کولینگر دانشمند ژنتیک رفتاری از وریژ یونیورسیتی در آمستردام هلند گفت: در میان ۱۳۶۰۰ فرد این آزمون نمونه های بزرگتری در مقایسه با اندازه ی مغز و آی کیو داشت.این پژوهش نشان داد، داشتن مغزهای بزرگتر به طور میانگین، منجر به تست آی کیوی اندکی بهتر میشود ولی ارتباط، از نظر آماری ارزشمند نبود.

این یعنی برخی افراد هستند که تست های آی کیو را عالی انجام می‌دهند با وجود اینکه مغزهای نسبتا کوچکی دارند و برعکس.

کولینگر گفت:ارتباطی خیلی قوی مشاهده نشد. ارتباط ساختاری با عبارت هایی مانند توانایی عمومی شناخت از طرف فرد در مقایسه با ارتباط اندازه با این توانایی ها، بیشتر معنی دار است.

این تا حدی مهم است زیرا مشخص میکند چرا محققان از نظر تاریخی کوشیده اند افراد را بر اساس چیزهایی مانند اندازه یا شکل سر، تقسیم بندی کنند.

کولینگر میگوید: تاریخچه ی بسیار زشتی در جهان غرب وجود دارد: حرکت های اصلاح نژادی

و همه ی این چیزها بر پایه ی جبرگرایی زیستی است. ( جبرگرایی زیستی یعنی ابنکه اخلاق و هوش فقط نتیجه ژنهای خوب و مغزهای بزرگ است!)

ارتباط هایی که ما گزارش می‌کنیم به هیچ نوعی از جبرگرایی زیستی اشاره نمیکند، زیرا اسکن های مغز برخی اطلاعات و ارتباط مثبت را در مورد ساختار مغز و نه فقط اندازه ی مغز افراد نشان داده است.

پژوهش توانست برخی چیزهای دیگر را هم شناسایی کند که ممکن است جریان داشته باشد. این پژوهش ارتباطی را بین حجم ماده ی خاکستری و انجام تست آی کیو پیدا کرد.

در حقیقت تفاوت های ساختاری در ارتباط با مواردی که تحت عنوان توانایی عام شناختی فرد بیان میشود معنی دار تر از ارتباط هوش با اندازه ی خود مغز باشد.

سیمون کوکس- که پیر شدن مغز را در دانشگاه ادینگر بررسی میکند- می‌گوید: احمقانه است تصور شود حجم میتواند همه ی تفاوت ها را توضیح دهد. این شاید یکی از کم اهمیت ترین عوامل باشد. مغز مردان، عموما ۱۱ درصد بزرگتر از حجم مغز زنان است که این به خاطر بدن بزرگتر آنهاست. ولی پژوهش ها نشان داده است به طور میانگین زنان، توانایی های شناختی متوسطی دارند.

کوکس بر اساس پژوهش دیگری- که خودش در آن مشارکت داشته است- اشاره میکند چگونه مغز زنان، کوچکی اندازه ی خود را با تفاوت های ساختاری جبران کرده است. برای نمونه زنان به طور میانگین، قشر مغز ضخیم تری دارند. تظاهرات زیادی در مغز وجود دارد که بر توانایی شناختی، تاثیر میگذارد. نمونه ی دیگر میزان میلین سازی است. میلین، ماده ای است که آکسون نورون های عصبی را می پوشاند. آکسون ها کابل های عصبی هستند که نورون ها را به هم متصل می‌کنند.

دانشمندان تا حدی شگفت زده شدند وقتی دیدند مغز انسان در ۳ هزار سال قبل رو به کوچک شدن رفته است. وقتی افراد پیر می شوند میلین آنها شکسته می‌شود و سودمندی مغز کاهش می یابد‌. این ممکن است با مطالعه ای که نشان میدهد چگونه آب به سادگی در طول بافت مغز منتشر میشود، بیان شود. با کاهش میلین، آب راحت تر در بافت مغز جریان می یابد. این نشان دهنده ی کاهش شناخت است.

کوکس گفته است: مغز پیچیده باقی میماند و مشکل است به طور دقیق بدانیم تقاوت ساختاری مغز چه تاثیری بر هوش فرد خواهد داشت.


همچنین قابل توجه است که برخی افراد، مغزهای ناقصی به دلیل آسیب و تصادف یا اختلال تکامل دارند ولی تا حد زیادی دست نخورده باقی میمانند. فردی در فرانسه که یک باربر موفق بوده است، ۹۰درصد مغز خود را از دست داد ولی تست آی کیو را تا حد ۷۵ انجام میداد و این فقط اندکی زیر آی کیوی متوسط ۹۵ در فرانسه است. با این حال استثناها نمی‌تواند واقعیت را تفسیر کند. مطالعه های بسیاری ارتباط اندازه و ساختار مغز را با هوش نشان میدهد.

اینها شگفت انگیز تر میشود وقتی مغزهای متفاوت گونه های حیوانات را در نظر بگیریم. ما مقایسه ای را بین مغز انسان و مورچه انجام دادیم ولی در مورد دیگر گونه ها چگونه است؟ چه چیز سبب می‌شود مغزهای کوچک و بزرگ، تکامل پیدا کنند؟

آمی بالانوف- که تکامل مغز را در دانشگاه جان هاپکینز بررسی کرده است- می‌گوید: بافت مغز به مقدار زیادی انرژی برای رشد و نگهداری خود نیاز دارد بنابراین گونه نمی‌تواند مغز بزرگی داشته باشد مگر آنکه بتواند این انرژی فراوان را به دست بیاورد. به زندگی انگلی ای بیندیش که شرایط محیطی نسبتا ثابتی دارد. مثلا مارماهی، مغزی در حدود چند میلیمتر دارد. کودکان در انسان حقیقتا با نورون های اضافی یعنی ۱۰۰ میلیارد سلول عصبی متولد می شوند و طی تکامل، این تعداد کاهش پیدا می‌کند.- بالانوف می‌گوید: آنها واقعا نیاز ندارند آن انرژی اضافی را بر بافت عصبی ای صرف کنند که از نظر متابولیک، هزینه بر است. همچنین برخی حیوانات به نظر میرسد مغز های بزرگتری را در مقایسه با بدن خود، تکامل داده اند ولی در حقیقت، مغز تغییر نکرده است بلکه بدن آنها کوچک شده است. این در پرندگان هست. ولی حیواناتی هم هستند که به نظر می‌رسد مناطق تخصصی مغز را تکامل بخشیده اند و کل مغز آنها را در مقایسه با گونه های مشابه بزرگتر کرده است. مشابه این حالت ماهی مورمیرید است. این ماهی مغزبزرگی در مقایسه با اندازه ی بدن خود دارد. این ماهیان از پیام های الکتریکی برای ارتباط با هم استفاده می‌کنند. دانشمندان در سال ۲۰۱۸ بخش خاصی از مغز آنها را به نام مخچه دیدند که به شکل غیرعادی بزرگ و قدرتمند است. دانشمندان آن مقاله، مطرح کردند این به ماهی کمک می‌کند اطلاعات حسی الکتریکی را پردازش کند.

بخشی از مغز- که انسان را متمایز میکند- نئوکورتکس است که در عملکردهای شناختی سطح بالا، تفکرات هوشیار، پردازش زبانی و دیگر موارد، نقش دارد. ما به این شناخت اعتماد می کنیم بنابراین مغز ما سازگار با نیازهای ما، تکامل پیدا کرده است.

انجالی گوسوانی باستان-زیست شناس در موزه ی تاریخی لندن می‌گوید: همانطور که مقدار زیادی انرژی لازم است تا چرخش چرخ دنده حفظ شود، جالب است توجه شود حیواناتی که مغز بزرگی دارند تکامل یافته اند تا انرژی زیادی را در مزاحل اولیه ی زندگی به دست بیاورند. افرادی که در شهرهای ابتدایی مانند بابل زندگی می‌کردند و انکان تهیه غدای کافی داشتند، احتمالا مغزهای بزرگتری داشته اند. در مورد تقویت غذایی ای فکر کن که پرندگان حتی در تخم به دست می آورند یا پستانداران از طریق جفت یا از شیر پستان به دست می آورند.

کودکان انسان حقیقتا با تعداد اضافه ای از نورون ها یعنی ۱۰۰ میلیارد به دنیا می آیند و این تعداد، طی تکامل کاهش پیدا میکند. علت این است که مغزهای خود را به خوبی بر اساس تکامل و محیط موجود زنده تنطیم می‌کنند. در زمانی که ما بزرگی می‌شویم تنها بخش های ضروری شبکه ی عصبی باقی می‌ماند، ولی مهیا کردن سلولهای عصبی زیاد در مغز در آغاز، این را ممکن میکند.

گوسوامی میگوید آنها نیازمند توانایی های حسی بسیار عالی برای بقا بوده اند. شاید علت، آن باشد که آنها عادات شبانه و دید در شب را تکامل دادند و آن قطعا تاثیری را بر تکامل عصبی داشته است.

وقتی نیاز نخستی ها از جمله پیشینیان ما ایجاب کرد توانایی های حرکتی لازم را برای بالا رفتن از درخت به دست آوردند. محیط فشاری را بر مغز پستانداران وارد کرده است تا توانائی هایی را ارتقا دهد که به ما کمک کرده از موقعیت ایستا برخیزیم‌.

بسیاری از حیوانات از داشتن امکان برای بالا بردن قدرت شناختی خود در چالش ها بهره مند هستند.

یک پژوهش مشاهده کرد پرندگانی که در جزایر اقیانوسی زندگی می‌کنند و به ناچار باید با محیط های جدید غیر قابل پیشبینی تطابق یابند مغزهای بزرگتری در مقایسه با همنوعان خود دارند. تا امروز باید روشن شده باشد که تو نمیتوانی فقط اندازه ی مغز حیوان را اندازه بگیری و آن را با اندازه ی بدن مقایسه کنی و به طور قطعی نتیجه گیری کنی آن حیوان چقدر باهوش است. اندازه فقط یک بخش از پازل است.

انسان ها دوست دارند بشناسند ولی همانطور که گوسوامی گفته است توانایی ما برای برنامه ریزی، بسیار ضعیف به نظر می‌رسد.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [6/13/2022 3:08 AM]
در حقیت این زمانی است که نزاع های رایج خودمان را برای برخورد با چالش های موجود و طولانی مدت مانند بحران آب و هوایی و بسیاری چیزهای دیگر که مهمتر از قدرت شناختی یا آی کیوی بالا هست در نظر بگیریم.

این همیشه سبب میشود آرزو کنیم ای کاش مغز ما کوچکتر بود‌.

(نگاه شود به مقاله یمغز انسان، رو به کوچک شدن بوده است و مقاله ی مغز زنان جوانتر از مغز مردان است و نیز نگاه شود به سلسله مباحثبحثی درباره هوش و تفاوتهای آن بین گونه ها و نژادهای مختلف در همین کانال. )

https://www.bbc.com/future/article/20220503-why-human-brains-were-bigger-3000-years-ago


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نقش حفاظتی مولکول جدید دامید نجاتتاثیر رژِیم غذایی بر میگچالش دیدگاه های سنتی در بابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ساختار شبکه های مغزی ثابجهانی که از یک منبع، تغذیعلم بدون توقفهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواب سالم عامل سلامتی و یواکسن اسپایکوژنبی شرمیداروی جدید ضد الزایمرگلوله ی ساچمه ایبرخی سيناپسها طی تکامل و مرکز حافظه کجاستآواز خواندن در قفس، نشانرفلکس وتری با توضیح دکتر توصیه های سازمان بهداشت فیزیکدانان ماشینی برای تزیباترین چیز در افزایش سنقش غذاها و موجودات درياانواع سکته های مغزیتبر را بردارنخاع ما تا پایین ستون فقرابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سریع دویدن مهم نیستجایی برای یاد گرفتن باقی عادت همیشه خوب نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تخودآگاهی و هوشیاريورزش هوازی ، بهترین تمریبیماری ای شبیه ام اس مولتدر چه مرحله ای از خواب ، رگامی در درمان بیماریهای بسیاری از مجرمان، خودشانمسمومیت دانش آموزان بی گآیا هوش سریعی که بدون احسروی و منیزیم در تقویت استتکامل مداومفرایند تکامل و دشواری هازبان و بیان، در سایه پیشرچند جهانیانرژِی برای ایجاد اضطرابتراشه ها روی مغزچرا ارتعاش بسیار مهم استابزارهای بقا ازنخستین هممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسرعت فکر کردن چگونه استحقیقت قربانی نزاع بین بی عشق، شلوغ کردن نیستهوش احساسیاز تکامل تا مغز، از مغز تخدا نور آسمان ها و زمین ایاد بگیر فراموش کنیبیهوشی در بیماران دچار ادر دعواها چه میکنی؟پمبرولیزوماب در بیماری چتفاوت ها را به رسمیت بشنامطالبی در مورد تشنجآیا جنین انسان، هوشمندی روح در جهانی دیگر استتکامل، نتیجه ی برنامه ریقفس دور خود را بشکنسفر به درون سفری زیباچهار میلیارد سال تکامل باهرام مصر از شگفتی های جهتشنج چیستچسبیدن به خود، مانع بزرگ اجزای پر سلولی بدن انسان منبع هوشیاری در کجاست؟ قشیشه ی بازالتی و سیلیکونحمایت از طبیعتهوشمندی کیهانازدواج های بین گونه ای، ردفاع در برابر تغییر ساختکفش و کتاببا خودت نجنگدرمان پوکی استخوانپیوند سر آیا ممکن استتلاش های جدید در ALSمغز ما کوچکتر از نیم نقطهآب زندگی است قسمت چهارمتاثیر نگاه انسان بر رفتاقانون جنگلسلول بنیادین از مخاط بیننوار عصب و عضله مهم در تشای آنکه نامش درمان و یادششاهکار شش گوشتصادف یا قوانین ناشناختههفت سین یادگاری از میراث اختلالات مخچهمولتیپل اسکلروز در زنان حس متفاوتدو بار در هفته ماهی مصرف هیپرپاراتیروئیدیسماستروژن مانند سپر زنان دکنگره بین المللی سردرد دبازگشایی مجدد مطب دکتر سدرمان زخم دیابتی با تکنوریشه های مشترک همه ی موجوپپوگستتمرکز و مدیتیشنمغز انسان برای شادمانی طآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر گیاه خواری بر رشد وقسم به فقرسندرم پای بی قرارتغییر زودتر اتصالات مغزینوسانات کوانتومی منبع مااین، فقط راه توستشجاعت و ترسهمیشه عسل با موم بخوریمارتباط متقابل با همه ی حیمیاستنی گراویس بدون آنتیحس و ادراک قسمت چهارمدیوار، از ابتدا توهم بودهستی ما پس از شروعی چگال اطلاعاتی عمومی در مورد مکودکان میتوانند ناقل بی بحثی درباره هوش و تفاوتهدریای خداتو یک جهان در مغز خودت هسراه بی شکستمغز حریص برای خون، کلید تآشتی بهتر استتاثیر دوپامین و سروتونینلحظات خوش با کودکانسیاهچاله های فضایی منابعجنبه های موجی واقعیتچگونه هوشیاری خود را توساکوییفلکسضایعه ی شبکه لومبوساکرالهنر حفظ گرهارزش حقیقی زبان قسمت سومما بخشی از این جهان مرتبطحس و ادراک قسمت بیست و دوویتامین E برای فعالیت صحبلعیدن ستاره توسط سیاهچادانشمندان ژنی از مغز انسکاهش دوپامین عامل بیماریبدون زمان، ماده ای وجود نپروژه ی علمی پیوند مغز سادرگیری اعصاب به علت میتوتوقف؛ شکسترشد، رسیدن به یک هدف نیستنقش محیط زندگی و مهاجرت داقلیت خلاقتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه انسان محدود به ادراابتدایی که در ذهن دانشمنمن کسی در ناکسی دریافتم سکوت، در برابر گزافه گویجهان هایی در جهان دیگرطیف انسفالیت، گیلن باره هوش مصنوعی از عروسک های باز انفجار بزرگ تا انفجار حس و ادراک- قسمت شصت و چهواقعیت های متفاوتبه خودت نگاه کنداروی لیراگلوتیدکرونا چه بر سر مغز می آوربرخی نکات از گاید لاین پرمخچه فراتر از حفظ تعادلآلودگی هوا و ویروس کروناذهن ما از در هم شکستن منبتوهم وجودفلج بل، فلجی ترسناک که آنزندگی فعال و مثبت روند آلفلج خوابزندگی هوشمند در خارج از زنقش حیاتی تلومر دی ان آ دامید یا ناامیدی؟تاثیر سلامت دستگاه گوارشچاالش ها در تعیین منبع هوابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز سادیسم یا لذت از آزار دادجهانی در ذهنعلم در حال توسعههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواب عامل دسته بندی و حفطواکسن اسپایکوژن ضد کرونابی عدالتی در توزیع واکسن داروی سل سپتگلوئونبرداشت مغز ما از گذر زمانمرکز خنده در کجای مغز استآینه در اینهرفتار مانند بردهتوصیه های غیر دارویی در سفال نیکوزیر فشار کووید چه باید کرنقش غذاها در کاهش دردهای انیس بی کسانتحریک عمقی مغزنخاع درازتر یا کوتاهتر کابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سریعترین کامپیوتر موجودجایی خالی نیستعادت کن از بالا نگاه کنیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تخودت را از اندیشه هایت حفورزش و میگرنبیماری اسپینال ماسکولار در ناامیدی بسی امید استگاهی لازم است برای فهم و بسیاری از بیماری های جدیمسمومیت دانش آموزان، قماآیا هشیاری کوانتومی وجودرویکردهای جدید ضایعات نختکامل چشمفرایند حذف برخی اجزای مغزبان و تکلم برخی بیماریهچند جهانی و علمانسولینتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچرا به هم اعتماد نمیکنیمابزارهای بقای موجود زندهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسطح آگاهی، رخدادهای زندگحقیقت آنطور نیست که به نظعصب حقوق نورولووهوش بشری تهدید برای بشریاز تکامل تا مغز، از مغز تخدا بخشنده است پس تو هم بیادگیری مهارت های جدید دبیوگرافیدر سال حدود 7 میلیون نفر پنج اکتشاف شگفت آور در موتفاوت های بین زن و مرد فقمطالعه ای بیان میکند اهدآیا جهان ذهن و افکار ما مروح رهاییتکثیر سلول در برابر توقف قفس ذهنسفر تجهیزات ناسا به مریخ چهار ساعت پس از کشتار خوکاولویت بندی ها کجاستتشنج و حرکات شبه تشنجی قانسبت ها در کیهاناجزایی ناشناخته در شکل گمنبع هوشیاری در کجاست؟(قشکل های متفاوت پروتئین هحوادث روزگار از جمله ویرهوشیاری و وجوداسکلت خارجی در درمان اختدقیق ترین تصاویر از مغز اکل اقیانوس در یک ذرهبا خدا باشدرمان پوکی استخوانپیوند سر برای چه بیمارانتلاش های جدید در درمان فرمغز مانند تلفن استآب زندگی است قسمت هفتمتاثیر نگاه انسان بر رفتاقانون جنگلسلول عصبی شاهکار انطباق نوار عصب و عضله برای تاییای جان جان بی تن مروشاید گوشی و چشمی، آماده شتضادهای علمیهم نوع خواری در میان پیشیاختلالات حرکتی در انسانمواد کوانتومی جدید، ممکنحس چشایی و بویاییدو برابر شدن خطر مرگ و میهاوکينگ پیش از مرگش رسالاسرار آفرینش در موجکنگره بین المللی سردرد دبازگشت از آثار به سوی خدادرمان ساده ی روماتیسمریشه های مشترک حیاتپایان، یک آغاز استتمرکز بر هدفمغز انسان برای شادمانی طآزمون تجربی، راهی برای رتاثیر گیاه خواری بر رشد وقضاوت ممنوعسندرم پس از ضربه به سرتغییر عمودی سر انسان از پنوشیدن چای برای مغز مفید اینترنت بدون فیلتر ماهواشرکت نورالینک ویدیویی ازهمیشه، آنطور نیست که هستارتباط چاقی و کاهش قدرت بمیدان مغناطيسي زمین بشر حس و ادراک قسمت نوزدهمدید تو همیشه محدود به مقدهشت توصیه برای کاستن از داطلاعاتی عمومی در مورد مکودکان گذشته به آینده فکبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک فرد دیگر و رفتارهای اتو کجای جهانیراه طولانی را به سلامت گذمغز در تنهایی آسیب میبینآغاز فرایند دانستنتاثیر دپاکین بر بیماری ملرزش ناشی از اسیب به عصبسیاهچاله ها، دارای پرتو جنسیت و تفاوت های بیناییچگونه واکسن کرونا را توزضایعه ی عروقی مخچههنر رها شدن از وابستگیارزش خود را چگونه میشناسما تحت کنترل ژنها هستیم یحس و ادراک قسمت بیست و سوویتامین E در چه مواد غذایبنی عباس، ننگی بر تاریخدانشمندان پاسخ کوانتومی کاهش سن بیولوژیکی، تنها بر کسی اعتماد نکن مگر اینپروانه ی آسمانیدرب بسته با غیر خود باز متولید مولکول جدید توسط هز گهواره تا گورنقش مرکز تنفس سلولی در بیاقیانوس نادانیتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه از بیرون مجموعهابتذال با شعار دینمن پر از تلخیمسکته مغزیجهان یکپارچهطبیعت موجی جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی از بار خود بکاه تا پرواز حسن یوسف باغچه ی منواقعیت و مجازبه دنبال رستگاری باشداروی کنترل چربی خونکریستال هابرخی نرمش ها برای درد زانمخچه ، فراتر از حفظ تعادلآلودگی هوا و پارکینسونذهن چند جانبه نیازمند نگتوهم وجودفلج خواب چیستزندگی و دارایینقش خرچنگ های نعل اسبی درامید جدید بر آسیب نخاعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گینابینایی در نتیجه ی گوشی ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز سازگاری با محیط بین اجزاجهان، تصادفی نیستعلم راهی برای اندیشیدن اهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص فلفل سبزواکسن دیگر کرونا ساخته شبیمار 101 ساله، مبتلا به سداروی ضد چاقیگمان میکنی جرمی کوچکی در برداشتت از جهان رو زیاد مرگ چیستآیندهرفتار وابسته به شکلتوصیه هایی در مصرف ماهیفاکسیبتزیرفون داروی ضد ام اسنقشه مغزی هر فرد منحصر بهانگشت ماشه ایتحریک عمقی مغز در آلزایمنخستین تمدن بشریابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سرکه انگبین عسلی مفید برجاذبهعادت کن خوب حرف بزنیهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز تکینگی تا مغز از مغز تخودروهای هیدروژنیورزش بهترین درمان بیش فعبیماری اضطراب عمومیدر هم تنیدگی مرزها و بی مگاهی مغز بزرگ چالش استبسیاری از بیماری های جدیمسیر دشوار تکامل و ارتقاآیا واکنش های یاد گرفته ورویا و واقعیتتکامل و ارتقای نگاه تا عمفراتر از دیوارهای باورزبان و شناخت حقیقت قسمت چچند روش ساده برای موفقیتانسولین هوشمندتراشه ی بیولوژِیکچرا بیماری های تخریبی مغابزارهای بقای از نخستین منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسعی کن به حدی محدود نشویحقیقت افرادعصب سیاتیکهوش در طبیعتاز تکامل تا مغز، از مغز تخدای رنگین کمانیادگیری هوش مصنوعی، عمیقبیوگرافیدر عید نوروز مراقب تصادف پول و شادیتفاوت های تکاملی در مغز ومعمای اخلاقی قطارآیا جهش های ژنتیکی، ویروروزه داری متناوب، مغز را تأثیر نیکوتین سیگار بر مقفس را بشکنسفر دشوار اکتشافنون و القلماولین قدم شناخت نقص های ختشنج به صورت اختلال رفتانسبت طلایی، نشانه ای به ساحیای بینایی نسبی یک بیممنبع خواب و رویاشکل پنجم مادهحکمت الهی در پس همه چیزهوشیاری و افسردگیاسکار، لگوی هوشمنددل به دریا بزنکلمات بلند نه صدای بلندبا طبیعت بازی نکندرمان آرتروز با ورزش موضروش صحبت کردن در حال تکامپیوند سر، یکی از راه حلهاتلاش های جدید در درمان سرمغز مادران و کودکان در زمآب زندگی است قسمت اولتاثیر هوش مصنوعی بر مغزقانونمندی و محدودیت عالمسلول عصبی، در محل خاص خودنوار عصب و عضله تعیین محلایمونوگلوبولین وریدی IVIgشاید درست نباشدتظاهر خوابیده ی مادههمه چیز موج استاختلالات صحبت کردن در انموجود بی مغزی که می تواندحس و ادراک (قسمت اول )دو برابر شدن خطر مرگ و میهاوکينگ پیش از مرگش رسالاسرار بازسازی اندام هاکنترل همجوشی هسته ای با هبازگشت به ریشه های تکاملدرمان سرگیجه بدون نیاز بریشه های اخلاقپاکسازی مغزتمرکز بر امروزمغز انسان رو به کوچک تر شآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاثیر گیاه خواری بر رشد وقطار پیشرفتسندرم جدایی مغزتغییرات منطقه بویایی مغزنوعی سکته مغزی ، وحشتناک اینترنت، حقیقت جامعه ی فشربت رب انارهمکاری یا رقابتارتباط هوش ساختار مغز و ژمیدان های مغناطیسی قابل حس و ادراک قسمت هفتمدیدن خدا در همه چیزو هر کس تقوای خدا پیشه کناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نکودکان خود را مشابه خود تبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک نیازمند شناخت خویش اتو کز محنت دیگران بی غمیرابطه تشنج و اوتیسممغز را از روی امواج بشناسآغاز فصل سرما و دوباره تکتاثیر داروهای ضد التهاب لرزش دست ها و گردن و سر ETسیاهچاله و تکینگی ابتدایجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه آن شکری که می خوریمضایعات در عصب زیر زبانیهنر، پر کردن است نه فحش داز فرد ایستا و متعصب بگذرمانند کودکان باشیدحس و ادراک قسمت بیستمویتامین کابه قفس های سیاهت ننازدانشمندان اولین سلول مصنکایروپاکتیک چیستبرلیتیونماست مالیپرواز از نیویورک تا لوس آدرختان چگونه بر تشکیل ابتولید مثل اولین ربات های زمین در برابر عظمت کیهاننقش نگاه از پایین یا نگاهالکترومغناطیس شنوایی و هتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه از دور و نگاه از نزدابداع دی ان ای بزرگترین دمن بی من، بهتر یاد میگیرمسکته ی مغزی در جوانانجهان یکپارچهطبیعت بر اساس هماهنگیهوش مصنوعی از عروسک بازی از بحث های کنونی در ویروسحساسیت روانی متفاوتواقعیت و انعکاسبه زودی شبکه مغزی به جای داروی تشنجی دربارداریکریستال زمان(قسمت اولبرخی نرمش ها برای زانومخچه ابزاري که وظیفه آن فآلزایمرذهن هوشیار در پس ماده ی متوهم بی خداییذهن و زندگیتوهم تنهاییفلج دوطرفه عصب 6 چشمزندگی بی دودنقش داروهاي مختلف معروف امید درمان کرونا با همانتاریک ترین بخش شبناتوانی از درمان برخی ویابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ستم با شعار قانون بدترین جهش های ژنتیکی مفید در ساعلم ساختن برج های چرخانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص منیزیمواکسن دیگری ضد کرونا از دبیمار مرکز تنفس سلولیداروی ضد چاقیگنجینه ای به نام ویتامین بررسي علل احتمالي تغيير مرگ و میر پنهانآینده ی انسان در فراتر ازرفتار اجتماعی انسان، حاصتوضیحی ساده در مورد هوش مفاجعه ی جهل مقدسزیرک ترین مردمنقشه های مغزی جدید با جزیانگشت نگاری مغز نشان میدتخریب مغز به دلیل کمبود بنخستین تصویر از سیاهچالهابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سرگیجه از شایعترین اختلاجاذبه و نقش آن در شکلگیریعادت کردن به نعمتهوش مصنوعی به شناسایی کااز تکینگی تا مغز از مغز تخورشید مصنوعیورزش در کمر دردبیماری بیش فعالیدر هم تنیدگی کوانتومیگاهی جهت را عوض کنبشکه ای که ته نداره پر نممسئول صیانت از عقیده کیسآیا یک، وجود داردرویا و کابوستکامل و ریشه ی مشترک خلقتفرار در فرار از میزبان، دزبان و شناخت حقیقت قسمت اچندین ماده غذایی که ماننانسان قدیم در شبه جزیره عتربیت کودکان وظیفه ای مهچرا حیوانات سخن نمی گوینابزارهای دفاعی و بقای مومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتشلیک فراموشیحقیقت انسانعضلانی که طی سخن گفتن چقدهوش عاطفی قسمت 11از تکامل تا مغز، از مغز تخدایی که ساخته ی ذهن بشر یادگرفتن، آغاز حرکت است بیان ژن های اسکیزوفرنی ددرمان نگهدارنده ی اعتیادپول و عقیدهتفاوت های زبانی سرمنشا تمعماری، هندسه ی قابل مشاآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجروزه داری و التهاب زیانبتأثیر نگاه انسان بر رفتاقله برای دیدن نه برای به سفرنامه سفر به بم و جنوب نوآوری ای شگفت انگیز داناولین مورد PML به دنبال تکتشنج عدم توازن بین نورون نشانه های گذشته در کیهان احیای بینایی نسبی یک بیممنتظر نمان چیزی نور را بهحافظه میتواند بزرگترین دهوشیاری کوانتومیاساس انسان اندیشه و باور دلایلی که نشان میدهد ما بکلوزاپین داروی ضد جنونبالای هر دستی، دستی هستدرمان ام اس(مولتیپل اسکلروشهای نو در درمان دیسک بپیوندهای پیچیده با تغییرتلاش های جدید شرکت نورالمغز چون ابزار هوش است دلیآب زندگی است قسمت دومتاثیر ویتامین دی بر بیماقارچ بی مغز در خدمت موجودسلولهای ایمنی القا کنندهنوار عصب و عضله در مطب دکایمپلانت مغزیشایسته نیست در جیب خود قرتظاهری از ماده است که بیدهمه چیز و هیچ چیزاختلالات عضلانی ژنتیکموجودات مقهور ژنها هستندحس و ادراک (قسمت دوم )دو داروی جدید برای میاستهدف یکسان و مسیرهای مختلاصفهان زیباکنترل جاذبهبازخورد یا فیدبکدرمان سرگیجه بدون نیاز برژیم های غذایی و نقش مهم پارادوکس ها در علمتمساح حد واسط میان مغز کومغز انسان رو به کوچکتر شدآزمون ذهنی گربه شرودینگرتاثیر گیاه خواری بر رشد وقطره قطرهسندرم دزدی ساب کلاوینتغییرات مغز پس از 40 سالگینیوالینایندرالشربت ضد خلطهمانند سازی در انسانارتباط پیوسته ی جهانمیدان های کوانتومی خلاحس و ادراک قسمت هفدهمدیدگاه نارسای دوگانه ی موفور و فراوانیاعتماد به خودکودکان را برای راه آماده بحثی درباره هوش و تفاوتهدرک و احساستو پیچیده ترین تکنولوژی رادیوی مغز و تنظیم فرکانمغز زنان جوانتر از مغز مرآغاز مبهم آفرینشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اکسی توسین و تکامل پیش الرزش عضله یا فاسیکولاسیوسیاهچاله ی منفرد یا سیاهجهل مقدسضرورت زدودن افکارهوموارکتوس ها ممکن است داز مخالفت بشنومانند آب باشحس و ادراک قسمت دهمویتامین کا و استخوانبه مغز خزندگان خودت اجازدانشمندان تغییر میدان مغکار امروز را به فردا نیندبرنامه و ساختار پیچیده مماست مالی با هوش انسانیپروتئین های ساده ی ابتدادرختان اشعار زمینتولید یا دریافت علمزمین زیر خلیج فارس تمدنی نقش نظام غذایی در تکامل مالکتروتاکسی(گرایش و حرکتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه از درون قفس یا بیرونابزار هوش در حال ارتقا ازمننژیتسال سیزده ماههجهان کنونی و مغز بزرگتریطعمه ی شبکه های ارتباط اجهوش مصنوعی از عروسک بازی از تلسکوپ گالیله تا تلسکخفاش کور و انسان بینا؟واقعیت تقویت شدهبه زیر پای خود نگاه نکن بداروی جدید ALSکریستال زمان(قسمت دوم)برخی نرمش های گردنمخچه تاثیر گذار بر حافظهآملودیپین داروی ضد فشار مخاطب قرار دادن مردم، کاآموزش نوین زبانذهن و شیمی بدنتوهم جداییفن آوری های جدید علیه شنازندگی در جمع مواردی را برنقش درختان در تکاملامیدهای جدید برای بازیابتاریکی من و تو و گرد و غباناتوانی در شناسایی چهره ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ستم، بی پاسخ نیستجهش های ژنتیکی غیر تصادفعلایم کمبود ویتامین E را هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص میوه ی بهواکسن سرطانبیماری لبر و نابینایی آنداروی ضد تشنج با قابليت تگوهر با نظر دیگران سنگ نمبررسی مغز با امواج مادون مرگ و میر بسیار بالای ناشآینده ی علم و فیزیک در60 ثرقیبی قدرتمند در برابر متوضیحات دکتر فاطمی در موفارغ التحصیلان، فقیر و دزیست شناسی کل در جزء فراکنقشه با واقعیت متفاوت اسانتقال ماده و انرژیتداوم مهم است نه سرعتنخستین روبات های زنده ی جابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سرگردانیجبران از دست رفته هاعادت بد را ترک کنهوش مصنوعی تعاملیاز تکینگی تا مغز از مغز تخوش قلبی و مهربانیوزن حقیقی معرفت و شناختبیماری تی تی پیدر هم تنیدگی کوانتومی و پگذر زمان کاملا وابسته به بشریت از یک پدر و مادر نیمسئولیت جدیدآیا کیهان می تواند یک شبیرویا و خبر از آیندهتکامل ابزار هوش ، راه پر فرد موفقزبان و شناخت حقیقت قسمت دچندجهانیانسان میوه ی تکاملترجمه فعالیت های عضله به چرا حجم مغز گونه انسان درابعاد و نیازهای تکاملیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتشلیک فراموشیحقیقت اشیاغم بی پایانهوش عاطفی قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تخدایا جز تو که را دارمیادآوری خواب و رویابیان حقیقتدرمان نابینایان آیا ممکنپوست ساعتی مستقل از مغز دتفاوت ایستایی و تکاپومعنی روزهآیا خداباوری محصول تکاملروزه داری و بیمار ی ام اس تأثیر شیرینی های حاوی لوقله سقوطسفرنامه سفر به بم و جنوب نوار مغز مشاهده ی غیر مستاولین مورد پیوند سر در انتشویق خواندن به کودکاننشانه های پروردگار در جهاحتیاط در ورزش زانو در خامنتظر نتیجه ی کارهایت باحافظه های کاذبهوشیاری سنتی یا هوشیاری استفاده از مغز، وزن را کمدنیا فریب و سرگرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فبالاترین هدف از دولتدرمان با سلول های بنیادیروشهای شناسایی قدرت شنواپیوندی که فراتر از امکانتلاش هایی در بیماران قطع مغز چگونه صداها را فیلتر آب زندگی است قسمت سومتاثیر ویروس کرونا بر مغز قبل و بعد از حقیقتسلولهای بنیادی مصنوعی درنوبت کودکانایمپلانت مغزی و کنترل دو شادی، پاداش انجام وظیفهتعویض دارو در تشنجهمه چیز کهنه میشوداختراع جدید اینترنت کوانمورد نادر همپوشانی دو بیحس و ادراک قسمت 67دو سوی واقعیتهدف یکسان، در مسیرهای متاصل بازخوردکندن ریشه ی خودبازسازي مغز و نخاع چالشی درمان سرگیجه بدون دارورژیم های غذایی و نقش مهم پاسخ گیاهان در زمان خوردتنفس هوازی و میتوکندریمغز ایندگان چگونه استآزادی در چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد ولمس کوانتومیسندرم سردرد به دلیل افت فتغییرات آب و هوایی که به نیکولا تسلاایپیداکرینشش مرحله تکامل چشمهمجوشی هسته ای، انرژِی بارتباط انسانی، محدود به میدان بنیادین اطلاعاتحس و ادراک قسمت هجدهمدیروز و امروزوقاحت و تمسخر دیگرانکوری گذرای ناشی از موبایبحثی درباره احساسات متفادرک کنیم ما همه یکی هستیمتو آرامش و صلحیراز تغییرمغزهای کوچک بی احساسإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتاثیر درجه حرارت بر مغزاکسکاربازپین در درمان تشلزوم گذر انسان از حدها و سیاهچاله ی تولید کنندهجهان فراکتالضرب المثل یونانیهورمون شیرساز یا پرولاکتاز نخستین همانند سازها تماه رجبحس و ادراک قسمت دوازدهمویتامین کا در سبزیجاتبه نقاش بنگردانشمندان روش هاي جدیدی کار با یگانگی و یکپارچگیبرنامه ی مسلط ژنها در اختماشین دانشپروتز چشمدرد و درستولید پاک و فراوان انرژیزمان چیستنقش نظریه تکامل در شناساالکترودهای کاشتنیتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه از درون مجموعه با نگابزار بقا از نخستین همانمن، ما یا چی؟سانسور از روی قصد بسیاری جهان کاملی در اطراف ما پرظهور امواج مغزی در مغز مصهوش مصنوعی از عروسک بازی از تلسکوپ گالیله تا تلسکخفاش با شیوع همه گیری جدیواقعیت تقویت شدهبه سیاهی عادت نکنیمداروی جدید s3 در درمان ام کریستال زمان(قسمت سوم)برخی یونها و مولکول های مکشف مکانیسم عصبی خوانش پبرخی اثرات مضر ویتامین دمدل همه جانبه نگر ژنرالیآمارهای ارائه شده در سطح ذهن پر در برابر آگاهیتوهم جدایی و توهم علمفناوری هوش مصنوعی نحوه خزندگی در سیاهچالهنقش ذهن و شناخت در حوادث امیدوار باش حتی اگر همه چتاریکی و نورنادیدنی ها واقعی هستندابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ستون فقرات انسان دو پا جلجهش های بیماری زا، معمولعلایم کمبود ویتامین E را هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص هلو برگ هلوواکسن سرطانبیماری میاستنی گراویسداروی ضد تشنج با قابليت تگویید نوزده و ایمنی ساکتبررسی و اپروچ جدید بر بیممرگ و سوال از قاتلآینده با ترس جمع نمیشودرقابتی بی هدف یا رقابتی هتیوتیکسن داروی ضد جنونفاصله ها در مکانیک کوانتزیست شناسی باور حقیقت یا نقص های سیستمی ایمنیانتروپی و هوشیاریتداخل مرزها و صفات با بیننرمش های مفید برای درد زاابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سربازان ما محققا غلبه می جدا کردن ناخالصی هاعادت دادن مغز بر تفکرهوش مصنوعی در قضاوت های ااز تکینگی تا مغز از مغز تخوش خیالی و خوش بینیوزوز گوشبیماری خود ایمن اعصاب محدر هم تنیدگی کوانتومی و دگذشته را دفن کنبعد پنجممسئولیت در برابر محیط زیآیا گذشته، امروز وآینده رویا بخشی حقیقی از زندگی تکامل تکنولوژیفرد یا اندیشهزبان و شناخت حقیقت قسمت سنه ناامیدی بلکه ارتقاانسان ها می توانند میدان ترجمه ی فعالیت های عضله بچرا خشونت و تعصبابعاد اضافه ی کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتشنا در ابهای گرم جنوب نیاحقیقت تنها چیزی است که شاغم بی پایانهوش عاطفی قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تخرما منبع بسیار خوب آنتی یاری خدا نزدیک استبیداری معنوی یعنی دوستی درمان های اسرار آمیز در آپوشاندن خود از نورتفاوت ارباب و رهبر حقیقیمعاینه قبل از نوار عصب و آیا دلفین ها می تواند از روزه داری سلول های بنیادتئوری تکامل امروز در درمقلب های سادهسفرنامه سفر به بم و جنوب نوار مغز با توضیح دکتر فااولین هیبرید بین انسان و شکرگزار هر چیزی باش که داتشخیص ژنتیکی آتروفی های نشانه های بیداری روحیاحتیاط در تعویض داروهامنتظر زمان ایده آل نشوحافظه و اطلاعات در کجاست هوش، ژنتیکی است یا محیطیاستفاده از نظریه ی تکامل دنیا مکانی بسیار اسرارآمکلام و زبان، گنجینه ای بسباهوش ترین و با کیفیت تریدرمان تومورهای مغزی با اروشی برای بهبود هوش عاطفپیوستگی همه ی اجزای جهانتلاش در تولید انرژی به رنمغز ناتوان از توجیه پیداآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاثیر ژنها بر اختلالات خقبل از آغازسلام تا روشنایینور از عمق تاریکیایمپلانت مغزی کمک میکند شب سیاه سحر شودتعامل انسان و هوش مصنوعیهمه چیز در زمان مناسبادامه بحث تکامل چشمموسیقی نوحس و ادراک قسمت 74دولت یا گروهکهدف از تکامل مغزاصل در هم تنیدگی و جهانی کندر در بیماریهای التهابباغچه ی مندرمان سرطان با امواج صوترژیم ضد التهابیپختگی پس از چهل سالگي به تنفس هوازی و میتوکندریمغز ابزار بقای برتر مادیآزادی عقیده، آرمانی که تتاثیر گیاه خواری بر رشد ولووفلوکساسینسوی ما آید نداها را صداتغییرات تکاملی سر انسان نیاز به آموزش مجازی دیجیایا کوچک شدن مغزانسان الششمین کنگره بین المللی سهمدلی و هوش عاطفیارتباط از بالا به پایین ممیدازولام در درمان تشنج حس و ادراک قسمت هشتمدیسک گردنوقت نهيب هاي غير علمي گذشکی غایب شدی تا نیازمند دلبحثی درباره احساساتی غیردرک احساسات و تفکرات دیگتو افق رویداد جهان هستیراست دستی و چپ دستیمغز، فقط گیرندهافت فشار خون ناگهانی در وتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه انتظارات بر ادراک اگر فقط مردم میفهمیدند کلزوم سازگاری قانون مجازاسیاهچاله، سیاه خالص یا پجهان قابل مشاهده بخش کوچضربه مغزی در تصادف رانندهوش فوق العاده، هر فرد اساز نخستین همانند سازها تماپروتیلینحس و ادراک قسمت سومویتامین بی 12 در درمان دردبه نقاش بنگردانشمندان روشی برای تبدیکارهای کوچک، بی ارزش نیسبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱مبانی ذهنی سیاه و سفیدپروتز عصبی برای تکلمدرد باسن و پا به دلیل کاهتولید اندام با چاپ سه بعدزمان و مکان، ابعاد کیهان نقش هورمون های تیروئید دالگو نداشتیمتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه حقیقی نگاه به درون اابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژي پاک سرچشمه حسانسور بر بسیاری از حقایجهان پیوستهظرف باید پر شود چه با چرک هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکنیکی تا مغز از مغز تخلا، حقیقی نیستواقعیت خلا و وجود و درک مبه سخن توجه کن نه گویندهداروی جدید لنفوم و لوکمیکشف مکانیسمی پیچیده در ببرخی اختلالات عصبی مثانهمدل هولوگرافیک ژنرالیزهآن چیزی که ما جریان زمان ذهن تو همیشه به چیزی اعتقتوهم جسمفواید روزه داری متناوبزندگی زمینی امروز بیش از نقش روی و منیزیم در سلامتامیدواریتاریکی خواهد ترسیدنادیدنی ها بیشتر از دیدنابزار بقا از نخستین همانمنابع بی نهایت انرژی در دستارگانی قبل از آغاز کیهجهش تمدنی عجیب و شگفت انسعلائم عصبی آلزایمر، با اهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص هندوانهواکسن ضد اعتیادبیماری های میتوکندریداروی ضد تشنج توپیراماتگوش دادن بهتر از حرف زدنبررسی ژنها در تشخیص بیمامرگ انتقال است یا نابود شآیا فراموشی حتمی استرموزی از نخستین تمدن بشرتیک و اختلال حرکتیفاصله ی همیشگی تصویر ساززیست، مرز افق رویداد هستنقص در تشخیص هیجانات عامانتظار گذر تندباد؟ترقی واقعی یا شعار ترقینرمش های مفید در سرگیجهابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سربرولایزینجدایی خطای حسی استعارضه جدید ویروس کرونا سهوش مصنوعی در کامپیوترهااز تکینگی تا مغز از مغز تخوشبختی چیستوسواس، بیماری استبیماری دویکدر هر سوراخی سر نکنگر جان به جز تو خواهد از خبعد از کرونامستند جهان متصلآیا پیدایش مغز از روی تصارویا تخیل یا واقعیتتکامل جریان همیشگی خلقتفرد حساس از نظر عاطفی و بزبان جانسوزنه به اعدامانسان یک کتابخانه استترجمه ای ابتدایی از اسراچرا در مغز انسان، فرورفتابعاد بالاترمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتشناخت ناشناختهحقیقت خواب و رویاغیرقابل دیدن کردن مادههوش عاطفی قسمت یازدهاز تکامل تا مغز، از مغز تخسته نباشی باباژن همه چیز نیستبیداری و خواب کدام بهتر ادرمان های بیماری آلزایمرپیموزایدتفاوتهای جنسیتی راهی برامعادله ها فقط بخش خسته کنآیا دلفین ها میتوانند باروزهای بد باقی نمیماندتئوری تکامل در پیشگیری و قلب و عقلسفرنامه سفر به بم و جنوب نوار مغز ترجمه رخدادهای اولین تصویر در تاریخ از سشکست حتمیتشخیص آلزایمر سالها قبل نظام مثبت زندگیاحساس گذر سریعتر زمانمنحنی که ارتباط بین معرفحافظه و اطلاعات در کجاست هوض مصنوعی زندهاستفاده از هوش مصنوعی در دنیای شگفت انگیز کوانتومکلام، در تحولی شگفت آور بباور و کیهان شناسیدرمان تشنجروشی جدید در درمان قطع نخپیام های ناشناخته بر مغز تلاشی برای درمان قطع نخامغز و قلب در جنین موش مصنآتاکسیتاثیر کلام در آیات کلام بقبل از انفجار بزرگسلاح و راهزنینور درونایمپلانت نخاعی میتواند دشبیه سازی میلیون ها جهان تعامل انسان با هوش مصنوعهمه چیز در زمان کنونی استاداراوون تنها داروی تاییموسیقی هنر مایع استحس و ادراک قسمت 75دونپزیل در بیماران قلبی هدف از خلقت رسیدن به ابزااصل علت و تاثیرکندر علیه سرطانبترس از اینکه کسی، به درگدرمان ضایعات نخاعیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وپدیده خاموش روشن در پارکتنفس بدون اکسیژنمغز ابزار برتر بقاآزار حقیقیتاثیر گیاه خواری بر رشد ولوب فرونتال یا پیشانی مغسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتغذیه بر ژنها تاثیر داردچیز جدید را بپذیرایا این جمله درست است کسیشعار و عملهمراه سختی، اسانی هستارتباط بین هوش طبیعی و هومکان زمان یا حافظه زمانحس و ادراک قسمت هشتاد و ناعتماد به خوددیستونی قابل درمانکیهان خود را طراحی میکندبحران ذهن فیلمی قابل تامدرک تصویر و زبان های مخلتتو انسانی و انسان، شایسترجزخوانی هایی که امروز بمغز، همه ی واقعیت را نمیبافت هوشیاری به دنبال کاهتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه به سطح بالایی از هواگر میدانی مصیبت بزرگتر لزوم سازگاری قانون مجازاسیاره ی ابلهانجهان موازی و حجاب هاضررهای مصرف شکر و قند بر هوش مصنوعی می تواند بر احاز نخستین همانند سازها تماجرای جهل مقدسحس و ادراک قسمت سی و هشتمویتامین بی هفدهبه نادیدنی ایمان بیاوردانش، قفل ذهن را باز میکنکارهایی بیش از طراحی و گپبرین نت به جای اینترنتمباحث مهم حس و ادراکپرورش مغز مینیاتوری انسادرد زانو همیشه نیاز به جرتولید سلولهای جنسی از سلزمان و گذر آن سریع استنقش هورمون زنانه استروژنالگو و عادت را بشکن و در اتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه دوبارهابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز سانسور ذهنجهان پیوستهظرفیت مغز چقدر استهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز و از مغز خلا، خالی نیستوالزارتان داروی ضد فشار بهبود حافظه پس از رخدادهداروی جدید میاستنی گراویداروی جدید کنترل قند خونکشف ژن جدید، می تواند گستبرخی اصول سلامت کمرمدل هولوگرافیک تعمیم یافآنچه می دانم، آنچه را میخذهن خود را مشغول هماهنگیتوهمات و شناخت حقیقتفواید روزه داری متناوبزندگی زودگذرنقش روزه داری در سالم و جامیدواری و مغزتاریخ همه چیز را ثبت کردهنادانی در قرن بیست و یکم،ابزار بقا از نخستین همانمنابع جدید انرژیسخن نیکو مانند درخت نیکوجهشهای مفید و ذکاوتی که دعلت خواب آلودگی بعد از خوهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص انارواکسن علیه سرطانبیماری های مغز و اعصاب و داروی ضد جنون در درمان تیگوشه بیماری اتوزومال رسسبررسی بیماری التهابی رودمرگ تصادفیآیا ممکن است موش کور بی مرمز و رازهای ارتباط غیر کتیکاگرلور داروی ضد انعقافتون های زیستیزاویه نگاه ها یکسان نیستنقطه ی رسیدن به قلهانحراف و حقیقتتروس جریان انرژینرمش های موثر در کمردردابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سردرد میگرنجریان انرژی در سیستم های عبارت های مبهم مانند انرهوش مصنوعی در تفکر خلاق ااز تکینگی تا مغز- از مغز خوشبختی دور از رنج های موسیله، فقط دعا نیستبیماری دیستروفی میوتونیدر والنتاین کتاب بدید همگرفتار محدودیت ها و ابعابعد از کرونامشکل از کجاستآیا آگاهی پس از مرگ از بیرویا حقی از طرف خداتکامل داروینی هنوز در حافردا را نمیدانیمزبان ریشه هایی شناختی اسنه به اعدامانسان باشترس و آرمان هاچرا ذرات بنیادی معمولاً اتفاق و تصادفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتشناخت و معرفت، و نقش آن دحقیقت در علم، هرگز نهایی غار افلاطونهوش عاطفی قسمت پنجماز تکامل تا مغز، از مغز تخطا در محاسبات چیزی کاملژن همه چیز نیستبیرون اصل است یا دروندرمان های بیماری اس ام ایپیموزایدتقلید مرحله ای نسبتا پیشمعجزه های هر روزهآیا دست مصنوعی به زودی قاروزهای سختتئوری جدید، ویران کردن گقلب یا مغزسفری به آغاز کیهاننوار مغز در فراموشی هااولین دارو برای آتاکسی فشکستن مرز دور مغزتشخیص ایدزنظریه ی تکامل در درمان بیاحساسات کاذبمنشأ اطلاعات و آموخته ها حافظه و اطلاعات در کجاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از ااستفاده از انرژی خلادنیایی پر از سیاهچاله کلرال هیدرات برای خوابانباید از انسان ترسیددرمان جدید ALSروشی جدید در درمان نابینپیدایش زبانتلاشی تازه برای گشودن معمغز و هوش، برترین ابزار بآتاکسی فریدریشتاثیر کپسول نوروهرب بر نقبرستان ها با بوی شجاعتسلسله مباحث هوش مصنوعینوروفیبروماتوزایمپلانت استخوانی در آسیشبیه سازی سیستم های کوانتعداد کلی ذهن ها در جهان همه چیز، ثبت می شودادب برخورد با دیگرانمیلر فیشر نوعی نادر از گیحس و ادراک قسمت 78دوچرخه در کاهش دردهای کمهر چیز با هر چیز دیگر در تاصل عدم قطعیت از کوانتوم کو کیو تن coQ10بحتی علمی درباره تمایل بدرمانهای بیماری پارکینسرژیم غذایی سالم و ضد التهپروژه ی ژنوم انسانیمغز از بسیاری حقایق می گرآزار دیگری، آزار خود استتاثیر گیاه خواری بر رشد ولوتیراستامسوپاپ ها یا ترانزیستورهاثبت و دستکار ی حافظهچیزی منتظر شناخته شدنایا ابزار هوشمندی یا مغز صبور باشهمراهی میاستنی با برخی سارتباط شگفت مغز انسان و فمکانیک کوانتومی بی معنی حس و ادراک قسمت هشتاد و شاعتماد بی مورددژا وو یا اشنا پنداریکیهانِ هوشیارِ در حال یابخش فراموش شده ی حافظهدرک حقیقت نردبان و مسیری تو با همه چیز در پیوندیرحم مصنوعیمغزتان را در جوانی سیم کشافتخار انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه باغبانی باعث کاهش اگر نیروی مغناطیس نباشد لزوم عدم وابستگی به گوگل سیاره ابلهانجهان ما میتواند به اندازضررهای شکر بر سلامت مغزهوش مصنوعی متصل با مغزاز نخستین همانند سازها تماجرای عجیب گالیلهحس و ادراک قسمت سی و ششمویتامین دی گنجینه ای بزربه هلال بنگردانش، یک انسان را ناسازگکاربرد روباتهای ريزنانوبرای یک زندگی معمولیمبتکران خودشکوفاپرکاری تیروئیددردهای سال گذشته فراموش تولترودینزمان و صبرنقش ویتامین K در ترمیم اسالگوی بنیادین و هوشیاریتاثیر رو ح و روان بر جسمنگاهی بر قدرت بینایی دراابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ساهچاله ها تبخیر نمیشودجهان پر از چیزهای اسرار آعقل مجادله گرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخلاصه ای از مطالب همایش مواکنش های ناخودآگاه و تقبهداشت خوابداروی جدید آلزایمرکشف ارتباط جدیدی از ارتببرخی اطلاعات روانشناسی ممدل های ریز مغز مینی برینآنچه ناشناخته است باید شذهن خالی از شلوغی افکارتوکل بر خدافواید زیاد دوچرخه سواریزندگی سلول در بدن، جدای انقش رژیم غذایی بر رشد و اامیدی به این سوی قبر نیستتاریخ، اصیل نیست و ساخته نازوکلسینابزار بقا از نخستین همانمناطق خاص زبان در مغزسخن و سکوتجهشهای مفید و ذکاوتی که دعماد الدین نسیمی قربانی هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص اردهواکسنی با تاثیر دوگانه ابیماری های ژنرالیزه ی عصدارویی خلط آورگوشت خواری یا گیاه خواریبررسی سیستم تعادلی بدن امرگی وجود نداردآیا ما کالا هستیمرمز گشایی از اتصالات مغزتیروفیبان موثر در سکته ی فروتنی معرفتیزاوسکا درمان گوشرنقطه ای بود و دگر هیچ نبواندوه در دنیا استتری فلوپرازیننرمشهای مهم برای تقویت عابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سردرد میگرن در کودکانجریان انرژی در سیستم های عجول نباشهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز- از مغز خیالپردازی نکنیک پیام منفرد نورون مغزی بیماری سلیاکدر یک فراکتال هر نقطه مرکگریه ی ابر، رمز طراوت باغبعد از کرونا دلخوشی بیهومشکلات نخاعیآیا امکان بازسازی اندامهرویاها از مغز است یا ناخوتکامل داروینی هنوز در حافرزندان زمان خودزبان شناسی مدرن در سطح سلنه بدبخت بلکه نادانانسان جدید از چه زمانی پاترسان نیستیچراروياها را به یاد نمی آاتوبان اطلاعات و پلِ بینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتشناخت حقیقت یا آرزوهای گحقیقت راستین انسان علم بغرور و علمهوش عاطفی قسمت اولاز تکامل تا مغز، از مغز تخطا در محاسبات چیزی کاملژن هوش و ساختارهای حیاتی بیست تمرین ساده برای جلودرمان های جدید ALSپیچیدگی های مغزمگستقلید از روی طبیعتمعجزه ی چشمآیا رژیم غذایی گیاهی سلاروزهای سخت میگذردتا 20 سال آینده مغز شما به قلب دروازه ی ارتباطسقوط درون جاذبه ای خاص، چنوار مغز در تشخیص بیماری اولین دروغشگفت نیست من عاشق تو باشمتصویر خورشید یا خود خورشنظریه ی تکامل در درمان بیاخلاق و علوم اعصابمنشاء کوانتومی هوشیاری احافظه ی هوش مصنوعیهیچ چیز همیشگی نیستاستفاده از سلول های بنیادنیا، هیچ استکم کردن کالری روشی سودمنبابا زود بیادرمان جدید مولتیپل میلومروشی جدید در درمان سکته مپیر شدن حتمی نیستتلاشی جدید در درمان ام اسمغز و اخلاقآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر کپسول نوروهرب بر تقدم زدن و حرکت دید را تغیسلطان جنگل یا صاحب ملکوتنورون هاي مصنوعی می توانایمان به رویاشبکه های مصنوعی مغز به درتعذیه ی ذهنهمه ی سردردها بی خطر نیستادراک ما درک ارتعاشی است میهمانهای ناخوانده عامل حس و ادراک قسمت 82دوچرخه سواری ورزشی سبک و هر جا که جات میشه، جات نیاصل، روان و نفس استکوچ از محیط نامناسببحث درباره پیدایش و منشا درماندگی به دلیل عادت کررژیم غذایی ضد التهابیپروژه ی ژنوم انسانیمغز به تنهایی برای فرهنگ آسيب میکروواسکولاریا آستاثیر گیاه خواری بر رشد ولوزالمعده(پانکراس)مصنوعسوپاپ ها یا ترانزیستورهاثبت امواج الکتریکی در عصچیزی خارج از مغزهای ما نیایا بیماری ام اس (مولتیپصبور باشهمراهی نوعی سردرد میگرنیارتباط شگفت انگیز مغز انمکانیزمهای دفاعی در برابحس و ادراک قسمت پنجموقتی فهمیدی خطا کردی برگاعتیاد و تلاش های درمانی دژاوو یا آشناپنداریکیست هیداتید مغزبخش های تنظیمی ژنومدرک دیگرانتو با باورهایت کنترل میشرحم مصنوعیمغزتان را در جوانی سیمکشافراد آغاز حرکت خودشان رتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه تکامل مغزهای کنونیاگر نعمت فراموشی نبود بسمقاومت به عوارض فشار خون سیاره ابلهانجهان مادی، تجلی فضا در ذهضعیف و قویهوش مصنوعی و کشف زبان هایاز نشانه ها و آثار درک شدماده ی تاریکحس و ادراک قسمت سیزدهمویروس مصنوعیبه کدامین گناه کشته شدنددائما بخوانکاربرد روباتهای ريز، در برای پیش بینی آینده مغز دمتواضع باشپراسینزوماب در پارکینسودردی که سالهاست درمان نشتومورها و التهاب مغزی عازمان واقعیت است یا توهمنقش ژنتیک در درمان اختلاالگوبرداری از طبیعتتاثیر روده بر مغزنگاهی بر توانایی اجزاي بابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز سایه ی هوشیاریجهان پر از چیزهای جادویی عقل در جهان جدید، عجیب اسهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخلاصه ای از درمان های جدیواکنش به حس جدیدبهداشت خواب، رمز حافظه ی خم شدن فضا-زمانواکسن های شرکت فایزر آمربوزون هیگز چیستداروی جدید ای ال اسکشف جمجمه ای درکوه ایرهوبرخی بیماری ها که در آن بمدیون خود ناموجودآنچه واقعیت تصور میکنیم ذهن سالمتوپیراماتفیلم کوتاه هیروشیما از هزندگی، مدیریت انرژینقش رژیم غذایی در رشد و اامیدی تازه در درمان سرطاتازه های اسکیزوفرنی(جنونباید صبر کرد آتش را بعد ابزار بقا از نخستین همانمناطق خاصی از مغز در جستجسخن پاک و ثابتجوانان وطنعنصر اصلی تعیین واقعیتهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص باداموابسته به دوستی این و آن بیماری های روانی با تاثیدارویی ضد بیش فعالی سیستگیلگمش باستانی کیستبررسی علل کمر درد در میانمراقب خودتون و خانواده هآیا ما تنها موجودات زنده رمز پیشرفت تواضع است نه طتکنولوژی های جدید و حالتفروتنی و غرورزبان فرایند تکاملی برای نقطه بی بازگشتاندوه دردی را دوا نمیکندتری فلوپرازینچرا ماشین باید نتایج را پابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سردرد میگرنی در کودکانجریان انرژی در سیستم های عدم توقف تکامل در یک انداهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز- از مغزتخانه ی تاریکیک پیشنهاد خوب برای آسان بیماری شارکو ماری توثدر کمتر از چند ماه سوش جدگربه شرودینگر و تاثیر مشبعد از کرونا دلخوشی بیهومشکلات بین دو همسر و برخیآیا انسان با مغز بزرگش اخرویاهای پر رمز و حیرتی درتکامل داروینی هنوز در حافرضیه ای جدید توضیح میدهزبان شناسی نوین نیازمند نه جنگ و نه خونریزیانسان خطرناکترین موجودتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرچراروياها را به یاد نمی آاتوسوکسیمایدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشناخت درون، شناخت بیرون؛حقیقت غیر فیزیکیغربال در زندگیهوش عاطفی قسمت دهماز خود رها شوخطای ادراک کارماژن یا نقشه توسعه مغز و نقبیش از نیمی از موارد انتقدرمان های جدید میگرنپیچیدگی های مغزی در درک زتقلید از طبیعتمعجزه ی علمآیا رژیم غذایی گیاهی سلاروش مقابله مغز با محدودیتا بحر یفعل ما یشاقلب روباتیکسقوط زیگزاگی یا ناگهانینوار مغزی روشی مهم در تشخاولین سلول مصنوعیشگفت انگیز بودن کیهانتصویر در هم تنیدگی کوانتنظریه ی تکامل در درمان بیاخلاق پایه تکامل و فرهنگمهمان ناخواندهحافظه انسان و حافظه ی هوشهیچ چیز، چقدر حقیقی استاستفاده از سلول های بنیادندان ها را مسواک بزنید تکمی زاویه ی دیدت را عوض کباد و موجدرمان جدید میگرن با انتی ريتوکسيمب در درمان ام اسپیراستامتمایل زیاد به خوردن بستنمغز و اخلاقآتش منبع انرژیتاثیر کپسول نوروهرب بر سقدرت مردمسم زنبور ، کلیدی برای وارنورون های ردیاب حافظهاین پیوند نه با مغز بلکه شبکیه های مصنوعیتغییرهمه جا خیر بکارادغام میان گونه های مختلمیوپاتی و نوار عصب و عضلهحس و ادراک قسمت 87دوپامین قابل حل در آبهر حرکت خمیده می شود و هر اصلاح خطا با رفتن بر مسیرکوچک شدن مغز از نئاندرتابحثي درباره هوش و تفاوتهدرها بسته نیستتنها مانع در زندگی موارد رژیم غذایی ضد دردمغز بیش از آنچه تصور میشوآسیب ها ناشی از آلودگی هوتاثیر گیاهخواری بر رشد و لیروپریم داروی ترکیبی ضدسوخت هیدروژنی پاکجلو رفتن یا عقبگردچیزی شبیه نور تو نیستایا بدون زبان میتوانیم تصبر لازمه ی پیروزی استهندسه ی پایه ایارتباط شگفت انگیز مغز انما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت پنجاهوقتی پر از گل شدی خودت را اعتیاد را به دور بیندازدگرگونی های نژادی و تغییکیست کلوئید بطن سومبخش بزرگی حس و ادراک ما ادرک درست از خود و هوشیاریتو باید نیکان را به دست برسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمغط یک گیرنده استافراد بی دلیل دوستدار تو تاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل اگر نعمت فراموشی نبود بسمقایسه رقابت و همکاریسیب یکسان و دیدگاه های متجهان مرئی و نامرئیطلوع و حقیقتهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاز نظر علم اعصاب یا نرووسماده ی خالیحس و ادراک قسمت ششمویروس های باستانی، مغز مبه امید روزهای بهتردارچینکاش شرف اجباری بود یا حتیبرای اولین بار دانشمندانمجموعه های پر سلولی بدن مپرتوهای صادر شده از سیاهدرس گرفتن از شکست هاتومورهای نخاعیزمان پلانکنقش گرمایش آب و هوا در همالتهاب شریان تمپورالتاثیر روزه داری بر سلامت نگاهت را بلند کنابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز سایه را اصالت دادن، جز فرجهان دارای برنامهعقل سالمهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخونریزی مغز در سندرم کووواکسن کووید 19 چیزهایی که بوزون هیگز جهان را از متلداروی جدید برای میاستنی کشف جدید تلسکوپ جیمز وببرخی بیماری های خاص که بدمدیریت اینترنت بر جنگآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ذهت را روی چیزهای مفید متتوانایی مغز و دیگر اجزای فیلمی بسیار جالب از تغییزندگی، مراتب هوشیاری استنقش زنجبیل در جلوگیری از امگا سه عامل مهم سلامتتازه های بیماری پارکینسونبرو و انرژی مداومابزار بقا از نخستین همانمنبع نور واقعی و ثابت، حقسخت ترین حصارجوانان وطنعوامل موثر در پیدایش زباهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواص بادام زمینیوابستگی یعنی قلادهبیماری وسواسداستانها و مفاهیمی اشتباگیاه بی عقل به سوی نور میبرطرف کردن خشونت را از خامراحل ارتقای پله پله کیهآیا مصرف مولتی ویتامین هرمز بقای جهش ژنتیکیتکنولوژی و پیشرفتفرگشت و تکامل تصادفی محض زبان متغیرنمیتوان با بیرون انداختناندوهگین نباش اگر درب یا ترک امروزچرا مردم با زندگی میجنگنابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت53سردرد و علتهای آنجراحی هوشیار مغزعدم تعادل دوپامین، فقط بهوش مصنوعی درمانگر کامپیاز تکینگی تا مغز، از مغز خانواده پایداریک آلل ژنتیکی که از نئاندبیماری ضعف عضلات نزدیک بدر آرزوهایت مداومت داشتهگزیده ای از وبینار یا کنفتفکر قبل از کارمشکلات روانپزشکی پس از سآیا احتمال دارد رویا از آرویای شفافتکامل داروینی هنوز در حافساد اقتصادی سیتماتیک درزبان، نشان دهنده ی سخنگو نه روش تقویت مغزانسان در هستی یا هستی در تسلیم ارتباط با من برترچراغ های متفاوت و نور یکساتصال مغز و کامپیوترمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشناسایی تاریخچه ی تکاملیحقیقت غیر قابل شناختمقالاتهوش عاطفی قسمت دوماز درخواست ها جدا شوخطای حسژن ضد آلزایمربیشتر کمردردها نیازی به درمان های جدید در بیماری پیوند قلب خوک، به فرد دچاتقویت مغز با ورزشمعجزه ی علم در کنترل کرونآیا راهی برای بهبود وضعیروش های صرفه جویی در ایجاتاول کف پا و حقیقتقلب را نشکنسلول های مغزی عامل پارکینوار مغز، مفید و بی خطراوکرلیزوماب داروی جدید ششگفت زده و حیران باشتصویر زیبا از سلولنظریه ی ریسماناختلا ل در خود عضلهمهندسی ژنتیک در حال تلاش حباب های کیهانی تو در توهیچ وقت خودت را محدود به استفاده از سلول های بنیاده روش موفقیتکمالگرایی دشمن پیشرفتباد غرور و سر پر از نخوت ودرمان جدید کنترل مولتیپلریه زغالیپیشینیان انسان از هفت میتمایز یا کشف یگانگیمغز و سیر تکامل ان دلیلی آثار باستانی تمدن های قدتاثیر کپسول نوروهرب بر سقدرت و شناخت حقیقتسماگلوتید داروی کاهش دهننوروپلاستیسیتی چیستاین اندوه چیستشباهت مغز و کیهانهمیشه چیزی برای تنهایی دادغام دو حیطه علوم مغز و میوتونیک دیستروفیحس و ادراک قسمت چهلدورترین نقطه ی قابل مشاههرچیز با یک تاب تبدیل به اصول انجام برخی نرمش ها دکوچکی قلببحثی جالب درباره محدودیتدرهای اسرارآمیز و پوشیدهتنها در برابر جهانراه فراری نیستمغز برای فراموشی بیشتر کآسیب روانی شبکه های اجتمتاثیر انتخاب از طرف محیط لیس دگرامفتامین یا ویاسسودمندی موجودات ابزی بر جلوتر را دیدننکاتی در مورد تشنجایا تکامل هدفمند استصبر و واقعیتهندسه ی رایج کیهانارتباط غیرکلامی بین انساما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت پنجاه و یوقتی تو از یاد گرفتن باز اعداد بینهایت در دنیای مدانش قدرت استکپسول ژری لاکتبخش بزرگتر کیهان ناشناختدرک عمیق در حیواناتتو برای خزیدن خلق نشده ایرساناها و ابر رساناها و عنفرت، اسیب به خود استافزایش قدرت ادراکات و حستاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل اگر با مطالعه فیزیک کوانمقابله ی منطقی با اعتراضسیر آفرینش از روح تا مغز جهان مشارکتیطلای سیاههوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز نظر علم اعصاب اراده آزماده ای ضد التهابیحس و ادراک قسمت شصت و هشتویرایش DNA جنین انسان، بربه بالا بر ستارگان نگاه کداروهای مصرفی در ام اسکتاب گران و پرهزینه شد ولبرای تمدن سازی، باید در بمجرم، گاهی قربانی استپرتوزایی از جسم سیاهدست و پا زدن در سایه؟تومورهای ستون فقراتزمان به چه دلیل ایجاد میشنقش پیش زمینه ها و اراده ام آر آی جدید با قدرت شگفتاثیر روزها، ماه ها یا ساچالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ساخت سلول عصبی حتی پس از جهان در حال نوسان و چرخشعقلانیت بدون تغییرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخونریزی مغزی کشندهواکسن کرونا و گشودن پنجربی نهایت در میان مرزهاداروی جدید برای کاهش وزنکشیدن مادی روشی برای جلوبرخی توجهات در ببمار پارمداخله ی زیانبار انسانآنها نمیخواهند دیگران راذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتوانایی یک فرد، برای تغیفیروز نادریزندان ذهنینقش زبان در سلطه و قدرت ااما شما از دید خفاش کور هتازه های درمان ام اسچت جی پی تیابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت سخت ترین کار، شناخت خود اجواب دانشمند سوال کننده عوامل ایجاد لغت انسانی و هوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تخواص شکلات تلخواسطه ها د رمسیر ایجاد مغبیماری کروتز فیلد جاکوبدخالت در ساختار ژنهاگیاه خواری و گوشت خوار کدبزرگ فکر کنمرز مرگ و زندگی کجاستآیا مغز تا بزرگسالی توسعرمز جهانتکنولوژی جدید که سلول هافراموش کارها باهوش تر هسزبان مشترک ژنتیکی موجودانمیتوان بر سیاه سیاه نوشاندام حسی، درک از بخش هایترکیب آمار و ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمسردرد به دلیل مصرف زیاد مجراحی گردن همیشه برای دیعدم درکهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز، از مغز خاویار گیاهییک جهش ممکن است ذهن انسانبیماریهای تحلیل عضلانی ادر آسمان هدیه های نادیدنگزارش یک مورد جالب لخته وتفکر ترکیبی در هوش مصنوعمشکلات روانپزشکی در عقب آیا احتمال دارد رویا از آروان سالمتکامل زبانفشار و قدرتزبان، وسیله شناسایی محیطچه زیاد است بر من که در ایانسان عامل توقف رشد مغزتسلیم شدن از نورون شروع منزاع ها بیهوده استاثر مضر مصرف طولانی مدت رمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشناسایی سلول های ایمنی احقیقت، آن چیزی نیست که جلتاثیر ویتامین دی بر بیماهوش عاطفی قسمت سوماز دست دادن دم در پیشینیاخطر آلودگی هواژنها نقشه ایجاد ابزار هوبا همه مهربان باشدرمان های جدید سرطانپیوند مدفوعتقویت استخوان در گرو تغذمعجزه در هر لحظه زندگیآیا راهی برای رفع کم آبی روش های عملی برای رفع کمرتابوهای ذهنیقوی تر باشسلول های بنیادینوار مغز، ترجمه ی فعالیت ايندگان چگونه خواهند دیدشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتصویر زیبای اصفهاننظریه تکامل در درمان بیماختلاف خانوادگی را حل کنمهندسی بدنحباب هایی تو در توهیچ کاری نکردن به معنی چیاستفاده از سلول های بنیادهن، بزرگترین سرمایهکمردردبار مغز بر دو استخواندرمان جدید ام اسریواستیگمینپیشرفت های باور نکردنی دتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز کوانتومیآدم عاقل، وقت خودش را هدرتاثیر کتامین در درمان پاقدرت کنترل خودسندرم میلر فیشرنوروز مبارکاین ایده که ذرات سیاهچالشباهت مغز با کیهان مادیهمیشه چشمی مراقب و نگهباارتقا و تکامل سنت آفرینش میگرن و پروتئین مرتبط با حس و ادراک قسمت چهل و هفتديدن با چشم بسته در خواب هز ذره، یک دنیاستاصول توسعه ی یک ذهن کاملکوچکترین چیز یک معجزه اسبحثی در مورد نقش ویتامين درون قفس یا بیرون از آنتنهاییراه نجاتمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟آسیب عصب پا به دنبال اعتیتاثیر احتمالی عصاره تغلیلا اکراه فی الدینسی و سه پل اصفهانجمجمه انسان های اولیهچگونه مولکول های دی ان ایایجاد احساساتصبر بسیار بایدهندسه بنیادینارتروز یا خوردگی و التهاما اکنون میدانیم فضا خالحس و ادراک قسمت پنجاه و دوقتی خودت را در آینه دیدیبقا با سازگارترین فرد اسدانش محدود به ابعاد چهارکامپیوتر سایبورگبخش دیگری در وجود انسان هدرگیری قلب در بیماری ویرتو تغییر و تحولیرستگاری محدود به یک راه ننقاشی هایی با بوی گذشته یافزایش میل جنسی با خوردن تاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه حافظه را قویتر کنیاگر تلاش انسان امروز برامقابله با کرونا با علم اسسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان معناطوفان فقر و گرسنگی و بی سهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز نظر علم اعصاب اراده آزماده، چیزی نیستحس و ادراک قسمت شصت و دوویشن پروبه بالاتر از ماده بیندیشداروهای ام اسکتاب زیست شناسی باوربرای خودآگاه بودن تو بایمحل درک احساسات روحانیپرسشدست کردن در گوشتوهم فضای خالیزمان شگفت انگیزنقش پیشرفته ی سلول های بنام اس و سرطانتاثیر روغن رزماری استنشاچالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهان در حال ایجاد و ارتقاعقیده ی بی عملعلم و ادراک فقط مشاهده ی هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواندن ، یکی از شستشو دهنواکسن کرونا از حقیقت تاتبی نظمی مقدمه شناختداروی جدید برای ای ال اسکشتن عقیده ممکن نیستبرخی توصیه ها برای واکسیمدارک ژنتیکی چگونه انسانآنژیوگرافی از مغزذره ی معین یا ابری از الکتوازن مهمتر از فعالیت زیفیزیک مولکولها و ذرات در زونیسومایدنقش زبان در سلطه و قدرت اامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتاسف بار است انسان، حق خوچت جی پی تیابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت سختی ها رفتنی استجواب سنگ اندازیعواملی که برای ظهور لغت اهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تخواص شگفت هویجوبینار اساتید نورولوژی دبیماری گیلن باره و بیماردر موج، راز خلقت نهفته اسگیرنده باید سازگار با پیبزرگ شدن مغز محدود به دورمرز بین انسان و حیوان کجاآیا همه جنایت ها نتیجه بیرمز جهان خاصیت فراکتالتکنولوژی جدید که سلول هافراموشی همیشه هم بد نیستزبان چهار حرفی حیات زمیننمای موفقیتانرژی بی پایان در درون هرترکیب حیوان و انسانچرا مغزهای ما ارتقا یافت ابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد تنشنجستجوی متن و تصویر به صورعدالت برای من یا برای همههوش مصنوعی ساخته هوش طبیاز تکینگی تا مغز، از مغز خار و گلیک رژیم غذایی جدید، می توبیماری، رساله ای برای سلدر آستانه ی موج پنجم کوویگشایش دروازه جدیدی از طرتفکر خلا ق در برابر توهم مشاهده گر جدای از شیء مشاآیا بدون ناظر هوشمند هم بروبات ها قول میدهندتکامل زبانفشار روحی، همیشه بد نیست زدودن نقص از هوش مصنوعینه عدم مطلق بلکه عدم با قانسانیت در هم تنیده و متصتست نوار عصب و عضلهنزاع بین جهل و علم رو به پاثرات فشار روحی شدیدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشهر زیرزمینی در ژاپن براحقایق ممکن و غیر ممکنصفحه اصلیهوش عاطفی قسمت ششماز روده تا مغزخطر حقیقی، خود انسان استژنها ، مغز و ارادهبا هوش مصنوعی خودکار روبدرمان های رایج ام اسپیوند مدفوع در درمان بیمتقویت حافظه یا هوش مصنوعمعرفی مورد نادر بیماری گآیاما مقهور قوانین فیزیکروش هایی برای کم کردن اضطتاثیر فکر بر سلامتقیچی ژنتیکیسلول های بنیادی منابع و انوار عصب و عضلهايا اراده آزاد توهم است یشگفتی های زنبور عسلتصویربرداری فضاپیمای آمنظریه تکامل در درمان بیماختلال حرکتی مانند لرزش مهربانی، شرط موفقیتحد و مرزها توهم ذهن ماستهیچ کس مانند تو نگاه نمیکاستفاده از سلول های بنیادو ویژگی انتزاع و قدرت تجکمردرد ناشی از تنگی کانابار بزرگ ایستادن بر دو پادرمان جدید ای ال اس، توفرریاضیات یک حس جدید استپیشرفت های جدید علوم اعصتمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز آیندگان چگونه است ؟آرام باشتاثیر گیاه خواری بر رشد وقدرت انسان در نگاه به ابعسندرم کووید طولانیتغییر الگوی رشد مغزی با زنوروز یا روز پایانیاین ابتدای تناقض هاستشباهت های ریشه ای چند بیمهمیشه اطمینان تو بر خدا بارتقا یا بازگشت به قبل ازمیگرن و خوابحس و ادراک قسمت چهل و هشتدی متیل فومارات(زادیوا)(هزینه ای که برای اندیشیداصول سلامت کمرکووید نوزده و خطر بیماری بحثی در مورد نقش کلسیم و درون و بیرون، جدای از هم تنهایی رمز نوآوری استراه های جدید برای قضاوت رمغز بزرگ چالش است یا منفعآسانی موفقیتتاثیر بینش و انتظارات فرلاموژین داروی ضد اوتیسم؟سیلی محکم محیط زیست بر انجنین مصنوعیچگونه میتوان با قانون جنایران بزرگصد قدح، نفتاده بشکستهندسه در پایه ی همه ی واکارزش های وارونهما از اینجا نخواهیم رفتحس و ادراک قسمت پنجاه و سوقتی خورشید هست شمع به کابقا در ازای بیماریدانش بی نهایتکاهش میل جنسی در ام اسبخشیدن دیگران یعنی آرامشدرگیری مغز در بیماری کویتو جهانی هستی که خودش را رشته نوروایمونولوژی و نقچقدر به چشم اعتماد کنیمافزایش مرگ و میر سندرم کوتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه من، نگاه تو و یا حقیاگر خواهان پیروزی هستیملاحظه های اخلاقی دربارهسیستم تعادلی بدنجهان معکوسطوفان بیداریهوش مصنوعی الفاگواز واقعیت امروز تا حقیقتماده، چیزی بیش از یک خلا حس و ادراک قسمت شصت و ششواقعیت فیزیکی، تابعی از به جای محکوم کردن دیگران داروهای تغییر دهنده ی سیکتاب طبیعت در قالب هندسهبرای رشد، باید از مسیر خطمحل درک احساسات روحانی دپرسش و چستجو همیشه باقی ادست آسمانتوهم فضای خالی یا توهم فضALS نگاهی کامل بر بیماری وزمان، واقعی نیستنقش آتش در رسیدن انسان بهام اس یا تومور؟تاثیر رژیم گیاه خواری بر چالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ساخت شبکه عصبی با الفبای جهان ریز و درشتجهان شگفت انگیزعلم و روحهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواندن، دوست روزهای سختواکسن کرونا ساخته شده توبی هیچ می ایی و بی هیچ میرداروی جدید برای دیابتگل خاردار، زیباستبرخی درمان های Spinal Muscular Atمروری بر تشنج و درمان هایآنان که در قله اند هرگز خذرات کوانتومی زیر اتمی قتوت زیاد بخوریدفیزیک هوشیاریزونا به وسیله ویروس ابله نقش سجده بر عملکرد مغزانفجار و توقف تکاملی نشاتبدیل پلاستیک به کربن و سنتایج نادانی و جهلابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت سختی در بلند شدن از روی صجوسازی مدرنعوارض ازدواج و بچه دار شدهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تخواص عجیب لوبیاوجود قبل از ناظر هوشمندبیماری آلزایمر، استیل کودر میان تاریکی و روشناییگالکانزوماب، دارویی جدیبزرگ شدن تقریبا ناگهانی مرز جدید جستجو و اکتشاف، آیا هوش مصنوعی می تواند نرنگ کردن، حقیقت نیستتکینگیفراموشی و مسیر روحانیزبان نیاز تکاملی استنمایش تک نفرهانرژی تاریکترازودونچرا ویروس کرونای دلتا واابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد سکه ایجستجوی هوشیاری در مغز ماعسل طبیعی موثر در کنترل بهوش مصنوعی، کیفیت فریب ماز تکینگی تا مغز، از مغز خارق العاده و استثنایی بیکی از علل محدودیت مغز امبیمارستان هوش مصنوعیدر برابر حقایق جدیدپل جویی اصفهانتفاوت قند طبیعی با قند و مشاهده آینده از روی مشاهآیا برای تولید مثل همیشه روبات های ریز در درمان بیتکامل زبان انسان از پیشیفضا و ذهن بازسفر فقط مادی نیستنهایت معرفت و شناخت درک عانسانیت در برابر دیگرانتست کم هزینه ی بزاق برای نزاع بین علم و نادانی رو اثرات مفید قهوهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشواهدی از نوع جدیدی از حاحل مشکلسوالات پزشکیهوش عاطفی بیشتر در زناناز سایه نترسخطر را بپذیرژنهای مشترک بین انسان و وبا هر چیزی که نفس می کشد مدرمان های علامتی در ام اسپیوند مغز و سر و چالشهای تقویت سیستم ایمنیمعرفت و شناختآگاهی فراتر از آگاهیروش هایی برای جلوگیری از تاثیر مشاهده بر واقعیت بقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصسلول های بدن تو پیر نیستننوار عصب و عضلهايا اراده آزاد توهم است یشانس یا نتیجه ی تلاشتصور ما ازمشکلات و واقعینظریه تکامل در درمان بیماختلال خواب فرد را مستعد موفقیت هوش مصنوعی در امتحریص نباشهیچ کس حقیقت را درون مغز استیفن هاوکینگ در مورد هکمردرد و علل آنبار سنین ابزار هوشمندی ادرمان جدید سرطانریتوکسیمابپیشرفت در عقل است یا ظواهتمدن بشری و مغز اخلاقیمغز اندامی تشنه ی انرژی اآرامش و دانشتاثیر گیاه خواری بر رشد وقدرت ذهنسندرم گیلن باره به دنبال تغییر خود یا تغییر دیگرانورالژیاین بیمار را باید چه کار شباهت کیهان و مغزهمیشه به آنچه داری، خوشنارتوکين تراپی روشی جديد میگرن و روزه داریحس و ادراک قسمت چهل و دومدین اجباریهزینه سنگین انسان در ازااضطراب و ترسکودک هشت ساله لازم است آدبحثی در مورد حقیقت فضا و درون آشفته ی تو و ظاهر خنتنبیه چقدر موثر استراه های جدید برای قضاوت رمغز بزرگ چالشهای پیش روآشنا پنداریتاثیر ترکیبات استاتین (سلایو دوم دکتر سید سلمان فسینوریپا داروی ترکیبی ضدجنگ هفتاد و دو ملت همه را چگونه مغز ما، موسیقی را پایرادهای موجود در خلقت بصداقتهندسه زبانِ زمان استارزش های حقیقی ارزش های غما اشیا را آنطور که هستندحس و ادراک قسمت پنجاه و شوقتی ریشه ها عمیقند از چیبقای حقیقی در دور ماندن ادانشمندان موفق به بازگردکاهش مرگ و میر ناشی از اببخشش، عقلانی یا غیر عاقلدرگیری مغز در بیماران مبتو جدای از کیهان نیستیرشد مغز فرایندی پیچیده انقش قهوه در سلامتیافزایش سرعت پیشرفت علوم تاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه مادی غیر علمی استاپل ویژن پرو در تشخیص بیمملاحظات بیهوشی قبل از جرسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان هوشمندطوفان زیباییهوش مصنوعی اکنون می تواناز کجا آمده ام و به کجا میحس و ادراک سی و هفتمواقعیت چند سویهبه جای تولید، بیشتر گوش کداروهای ضد بیماری ام اس وکتاب، سفری به تاریخبرای زندگی سالم، یافتن تمحدودیت چقدر موثر استپرسشگری نامحدوددست بالای دستتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)NVG 291زمزمه ات مانده در گوشمنقش انتخاب از طرف محیط، نامواجی که به وسیله ی ماشیتاثیر رژیم گیاه خواری بر چالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ساختن آیندهمنابع انرژی از نفت و گاز ساختن آینده، بهترین روش جهان شگفت انگیز و بی زمانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواب زمستانی سلول های سرواکسن آلزایمربی ذهن و بی روحداروی جدید ضد فشار خونگل درون گلدانبرخی روش های تربیتی کودکمرکز هوشیاری، روح یا بدن آنتی بادی منوکلونال در دذرات کوانتومی زیر اتمی قتوسعه هوش مصنوعی قادر اسفیزیک و هوشیاریزیان غذاهای پرچربنقش غذاها و موجودات درياانفجار بزرگ پایان بوده اتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نجات در اعتماد به خودابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت سدسازی روش مناسب برای مقجامعه ی آسمانیعید نوروز مبارکهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تخود جسم و یا تصویروراپامیل در بارداریبیماری الزایمردر مانهای کمر دردگام کوچک ولی تاثیرگذاربزرگترین خطایی که مردم ممرزهای حقیقی یا مرزهای تآیا هوش مصنوعی زندگی بشررنگین کمانتکامل فردی یا اجتماعیفراموشی آرمانزبان و کلمه حتی برای کسانچند نرمش مفید برای کمردرانرژی تاریک که ما نمی توترازودونچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک ابزارهای پیشرفته ارتباط منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد عروقی میگرنحفره در مغزعشق به هفت مرتبه ی شناختیهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاز تکینگی تا مغز، از مغز خبر مهم تلسکوپ هابلیافته های نوین علوم پرده بیندیشدر جراحی کمر عجله نکنیدپل خواجو اصفهانتفاوت مغز انسان و میمون همشاهدات آمیخته با اشتباهآیا بزرگ شدن مغز فقط در دروبات کیانتکامل ساختار رگهای مغزی فضای قلب منبع نبوغ استسفر نامه سفر به بم و جنوب نهایت در بی نهایتانسان، گونه ای پر از تضادتست آر ان اس دز میاستنی گنزاع بین علم و جهل رو به پاثرات مفید روزه داریمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشواهدی از دنیسوان(شبه نئحلقه های اسرارآمیزپیامهای کاربرانهوش عاطفی در زنان بیشتر ااز سایه بگذرخطرات هوش مصنوعیژنهای هوش ، کدامندبا آتش، بازی نکن و بعد از درمان ژنتیکی برای نوآوریپیوند اندام از حیوانات بتلقین اطلاعات و حافظهمغز فکر میکند مرگ برای دیآپومورفین در پارکینسونروش هایی ساده برای کاهش اتاثیر نگاه ناظر هوشیار بقانون مندی نقشه ژنتیکی مسلول بنیادی و ای ال اسنوار عصب و عضلهای نعمت من در زندگیمشانس یا تلاشتصور از زمان و مکاننعناعاختلال در شناسایی حروف و موفقیت در تفکر استحرکات چشم، ترجمه کننده ی هیچ اندر هیچاستیفن هاوکینگ در تفسیر کمردرد با پوشیدن کفش مناباربر دیگران نباشدرمان جدید سرطانریسپریدونپیشرفت ذهن در خلاقیت استتمدن زیر آبمغز انسان ایا طبیعتا تماآرامش و سکونتاثیر گیاه خواری بر رشد وقدرت شناختی انسان، محدودسندرم پیریفورمیستغییر دیگران یا تغییر خونورالژی تریژمینالاینکه به خاطرخودت زندگی شباهت زیاد بین سلول هاي عهمیشه داناتر از ما وجود دارتباط میکروب روده و پارمیگرن سردردی ژنتیکی که بحس و ادراک قسمت چهل و سومدین، اجباری نیستهزاران سال چشم های بینا واطلاع رسانی اینترنتیکودک ایرانی که هوش او از بحثی در مورد عملکرد لوب فدروغ نگو به خصوص به خودتتهدیدهای هوش مصنوعیراه پیروزی در زندگی چیستمغز بزرگ و فعال یا مغز کوآشنا پنداریتاثیر تغذیه بر سلامت روالازم است هیچ کاری نکنیدسیگار عامل افزایش مرگ ومجنگ و تصور از جنگچگونه مغز پیش انسان یا همایستادن در برابر آزادی بصدای بم با فرکانس پایین، هندسه، نمایشی از حقیقتارزش حقیقی زبان قسمت اولما به جهان های متفاوت خودحس و ادراک قسمت بیست و چهوقتی شروع به بیدار شدن میبلندی در ذهن ما درک بلندیدانشمندان نورون مصنوعی سکاهش التهاب ناشی از بیمابدون پیر فلکدرگیری مغزی در سندرم کووتو دی ان ای خاص ميتوکندريرشد مغز علت تمایل انسان بنقش مهاجرت در توسعه نسل اافسردگی و اضطراب در بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه محدود و تک جانبه، مشاپی ژنتیکممانتین یا آلزیکسا یا ابسکوت و نیستیجهان هوشیارطولانی ترین شبهوش مصنوعی از عروسک های باز کسی که یک کتاب خوانده حس و ادراک- قسمت پنجاه و واقعیت چیستبه خوبی های دیگران فکرکنداروهای ضد تشنج با توضیح کتابخانهبرخی ملاحظات در تشنج های محدودیت های حافظه و حافظپس از اگو یا بعد از نفسدستورالعمل مرکز کنترل بیتوهم چیستفقر داده ها در هوش مصنوعیزنان باهوش ترنقش اتصالات بین سلولهای امیوتروفیک لترال اسکلروتاثیر رژیم گیاه خواری بر چالش های ایستادن بر دو پاابزار بقا از نخستین همانتاثیر رژیم گیاهخواری بر چالش کمبود اندام برای پیابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز ساختار فراکتال وجود و ذهجهانی که نه با یک رخداد و علم به ما کمک میکند تا موهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تخواب سالم عامل سلامتیواکسن ایرانی کرونا تولیدبی سوادی در قرن 21داروی جدید ضد میگرنگل زندگیبرخی سلولهای عصبی در تلامرکز حافظه کجاستآنزیم تولید انرژی در سلوذرات کوانتومی زیر اتمی قتوسعه برخی شغل ها با هوش فیزیک آگاهیزیباترین چیز در پیر شدننقش غذاها و موجودات درياانقراض را انتخاب نکنیدتبدیل سلولهای محافط به سنجات در راستگوییابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست قسمت سرنوشتجاودانگی مصنوعیعامل کلیدی در کنترل کارآهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تخودآگاهی و هوشیاريورزش هوازی مرتب خیلی به قبیماری ای شبیه آلزایمر و در محل کار ارزش خودت را بگامی در درمان بیماریهای بزرگترین درد از درون است مزایای شکلات تلخ برای سلآیا هوش ارثی دریافتی از پرهبر حقیقیتکامل مادی تا ابزار هوشمفرایند پیچیده ی خونرسانیزبان و بیان نتیجه ساختماچند جهانیانرژی خلا ممکن استتراشه مغز بدون واسطه ی دچرا پس از بیدار شدن از خوابزارهای بقا از نخستین همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسرطان کمیت گراییحق انتخابعشق درونی به یگانگی خلقتهوش احساسیاز تکامل تا مغز از مغز تا خدا موجود استیاد گرفتن مداومبیهوش کردن در جراحی و بیمدر درمان بیماری مولتیپل پلاسمای غالبتفاوت ها و تمایزها کلید بمطالبه ی حق خودآیا تکامل و تغییرات ژنتیروح و آب حیاتتکامل شناخت انسان با کشففضای خالی ای وجود نداردسفر به مریخ در 39 روزنهادینه سازی فرهنگ اختلاانعطاف پذیری مکانیسمی علتشنچ پانایوتوپولوس تشنج نسبیت عام از زبان دکتر براثرات مضر ماری جوانامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشیر و دوغ بادامحمله ویروس کرونا به مغزسایتهای دیگرهوش عاطفی در زنان بیشتر ااز علم جز اندکی به شما دادفاع از پیامبرژنهای حاکم بر انسان و انسبا تعمق در اسرار ابدیت و درمان کارتی سل و تومور مغپیوند اندام حیوانات به اتلاش ها برای کشف منابع جدمغز قلبآپومورفین در پارکینسونروش جدید تولید برقتاثیر نگاه و مشاهده ناظر قانون گذاری و تکاملسلول بنیادی در درمان ایدنوار عصب و عضلهای همه ی وجود منشاهکار قرنتصاویر زیبای رعد و برقهفت چیز که عملکرد مغز تو اختلال در شناسایی حروف و مولکول ضد پیریحرکت چرخشی و دائمی کیهاندو بیماری روانی خود بزرگ هیچگاه از فشار و شکست نتراستخوان های کشف شده، ممککنفرانس تشنج هتل کوثر اصبارداری بدون رحمدرمان دارویی سرطان رحم بریسدیپلام تنها داروی تایپیشرفتی مستقل از ابزار هتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز انسان برای ایجاد تمدآرامش عقلتاثیر گیاه خواری بر رشد وقدرت عشقسندرم پیریفورمیستغییر دادن ژنها آیا روزی نوزاد ناشنوای متولد شده،اینکه خانواده ات سالم باشباهت زیاد بین سلول هاي عهمیشه راهی هستارتباط ماده و انرژیمیگرن شدید قابل درمان اسحس و ادراک قسمت نهمدیوار همه اش توهم بودهستي مادي ای که ما کوچکتراطلاعات حسی ما از جهان، چکودکان مهاجربحثی درباره هوش و تفاوتهدریا آرام نخواهد شد کشتی تو یک معجزه ایراه انسان شدن، راه رفتن ومغز بزرگترین مصرف کننده آشناپنداری چیستتاثیر حرکات چشم بر امواج لبخند بزن شاید صبح فردا زسیاهچاله هاجنگ داده هاچگونه هموساپينس بر زمین اکنون را با همه ی نقص هایصرع و درمان های آنهنر فراموشیارزش حقیقی زبان قسمت دومما با کمک مغز خود مختاريمحس و ادراک قسمت بیست و یکویتنام نوعی کرونا ویروس بلوغ چیستدانشمندان یک فرضیه رادیککاهش حافظه هرچند فرایندیبدون بار گذشتهدرگیری مغزی در سندرم کووتو در میانه ی جهان نیستی رشد در سختی استنقش میدان مغناطیسی زمین افسردگی و ساختار مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه کلی نگرابتدا سخت ترین استمن و وجود توهمیسکوت، پر از صداجهان های بسیار دیگرطی یکصد هزار سال اخیر هرچهوش مصنوعی از عروسک های باز آغاز خلقت تا نگاه انساحس و ادراک- قسمت بیست و پواقعیت چیستبه خودت مغرور نشوداروی فامپیریدین یا نورلکجای مغز مسئول پردازش تجبرخی مرزهای اخلاق و علوم محدودیت درک انسانآلودگی هوا چالش قرن جدیددغدغه نتیجه ی نادانی استتوهم و خیالفلج نخاعی با الکترودهای زنجیرها را ما باید پاره کنقش تیروئید در تکامل مغزامید نیکو داشته باش تا آن