دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

سیستم تعادلی بدن

بررسی سیستم تعادلی بدن انسان(مخچه(حس و حرکت) ، سیستم تعادلی گوش (حس محیط)، سیستم تعادلی حس عمقی(حس محیط ) و چشم(حس محیط)) . زمین ما در حال چرخش به دور خورشید است و آن هم با سرعتی بسیار زیاد ، همچنین با سرعت زیادی به دور خود می چرخد .فرض کنید روی صندلی چرخ و فلکی نشسته باشید و چرخ و فلک با سرعت زیاد بچرخد ، در ابتدا احساس بدی ندارید ولی اگر جهت چرخش چرخ و فلک تغییر نکند و دائما در یک سمت حرکت کند ، احساس سرگیجه شدیدی رخ خواهد داد و نهایتا فرد هر چه را خورده است، بالا می أورد .

پس انسانی که قدرت تحمل چرخش چرخ و فلک ساده ای را ندارد چگونه در برابر چرخش بسیار سریع و پیچده زمین ، تاب می آورد ؟
تحمل شگفت آور این چرخش سریع زمین ، با مکانیسمهای دفاعی تعادلی خاصی در بدن انسان انجام میشود .در مرحله اول ، باید این چرخشها درک شود که از طریق سیستمهای حسی تعادل هست .
1- مجاری نیمدایره در گوش داخلی که سه عدد هستند و در جهات مختلف در گوش قرار میگیرند و در برابر شتابهای چرخشی واکنش نشان میدهند . این مجاری پر از مایعی به نام اندولنف و پری لنف هستند و ذرات ریزی در این مایعات شناور است . و در انتهای این نیمدایره ها ، سلولهایی مویى شكل هستند که جهت حركت مایع اندولنف را حس میكنند و أطلاعات را به مغز می فرستند و این سیستم جهت حرکت سر را حس میکند .

مجاری نیم دایره ای در تعادل بدن در حركات چرخشی و زاویه ای نقش دارند. مجاری نیم دایره می توانند حتی قبل از آن كه واقعاً عدم تعادل به وجود بیاید پیش بینی كنند كه عدم تعادل می خواهد ایجاد شود. به این ترتیب، لازم نیست كه شخص به هیچ وجه از حال تعادل خارج شود تا مجاری شروع به تصحیح این وضعیت كند.با توجه به قرار گرفتن این سه مجرای نیمدایره در جهتهای مختلف ، حرکات چرخشی بدن میتواند جهتهای مختلفی از حرکت مایع را داخل این مجاری ایجاد کند و سبب ایجاد ایمپالس های عصبی متفاوت در این مجاری وجهت یابی شود .

2- اندامهای تعادلی اوتریکول و ساکول که مشابه مجاری نیمدایره از مایع و ذرات شناور تشکیل شده است .اوتریكول و ساكول هنگامی كه سر در وضع نزدیك به قائم قرار دارد، به طور فوق العاده مؤثری به حفظ تعادل عمل می كنند. در واقع شخص می تواند حتی نیم درجه عدم تعادل هنگام خم شدن بدن از وضعیت قائم را تشخیص دهد. به عبارت دیگر اوتریكول و ساكول در حفظ تعادل سكونی نقش دارند.همچنین این دو كیسه به تشخیص شتاب خطی كمك می كنند. به عنوان مثال وقتی بدن به طور ناگهانی به جلو پرتاب می شود، یعنی هنگامی كه بدن شتاب بر می دارد، اطلاعات مربوط به عدم تعادل، از طرف این دو كیسه به دستگاه عصبی مركزی ارسال می شود و موجب می شود كه شخص احساس كند كه گویی دارد به طرف عقب سقوط می كند

۳- مخچه که ساختاری در قسمت پشت سر هست و جزو سیستم عصبی مرکزی به حساب میاید و با اطلاعاتی که از قسمتهای مختلف بدن دریافت میکند در حفظ تعادل بدن نقش دارد .مخچه، ظاهری شبیه تخم مرغی را دارد که دچار مقداری تغییر شکل شده است، بدین معنی که از بالا به پایین پهن شده و در خط وسط فشرده شده و از طرفی به طرف دیگر کشیده شده است.مخچه وزنی معادل با ۱۵۰ گرم دارد (مردان بزرگسال). در بالغین وزن مخچه یک هشتم و در اطفال یک بیستم وزن مغز را تشکیل میدهد.

مخچه از قدیم یک "ناحیه ساکت مغز" خوانده شده است و این موضوع به طور عمده به این دلیل است که تحریک الکتریکی این ساختار هیچ گونه احساسی تولید نمیکند و به ندرت موجب حرکت میشود. با این وجود حذف یا تخریب و کوچک شدن مخچه واقعاً موجب غیرطبیعی شدن شدید حرکت ما میشود.مخچه به ویژه برای کنترل فعالیتهای عضلانی بسیار سریع از قبیل دویدن، ماشین نویسی، نواختن پیانو و حتی صحبت کردن اهمیت حیاتی دارد. نبود این ناحیه از مغز موجب ناهماهنگ شدن تقریباً کامل این فعالیتها میشود.نبود مخچه موجب فلج شدن هیچ عضله ای نمیشود.

اما چگونه مخچه میتواند تا این حد مهم باشد در حالی که هیچ گونه توانایی مستقیمی برای ایجاد انقباض عضله ندارد؟
پاسخ این است که مخچه به برنامه ریزی متوالی (حرکت پشت سر هم) فعالیتهای حرکتی کمک کرده و هم چنین فعالیتهای حرکتی بدن را به طور مرتب کنترل میکند و آنها را تصحیح میکند تا این حرکات با پیامهایی که از طرف مغز دیکته میشود، مطابقت پیدا کند.مخچه نیز همانند مجاری نیم دایره ای در حركات تعادلی بدن نقش پیش بینی كننده را دارد و جالب این جا است كه انهدام بخش هایی از مخچه (به نام لوب (بخش) های فولكوندولر) از عمل طبیعی مجاری نیمدایره ای نیز جلوگیری می كند.علایم اختلال مخچه عبارتند از: اختلال در تکلم، تلوتلو خوردن هنگام راه رفتن و لرزش در جریان انجام کار ارادی. هم چنین صدمه به مخچه باعث میشود که شخص توانایی انجام حرکات دقیق را نداشته باشد. به عنوان مثال نتواند خط راست بکشد یا با چکش روی میخ بکوبد

۴- ستون پشتی، اطلاعات حس عمقی (پروپریوسپتیو) را که مربوط به تحریک اندامهای داخلی بدن است (به غیر از حس احشاء) به دستگاه عصبی مرکزی گزارش میدهد.این اطلاعات در ستون پشتی نخاع به سمت مغز میروند . اطلاعات حس عمقی مربوط به اطلاعات حاصل از گیرندههای موجود در ماهیچهها ، مفاصل ، رباطها، تاندونها، کپسول مفصلی و فاشیا است که در درک موقعیت و حس حرکت نقش دارند.ستون پشتی نخاع در مقایسه با راه نخاعی-تالاموسی (راه انتقال حسهای درد، حرارت و لمس غیر دقیق)، جدیدتر و تکامل یافته تر است.رشتههای ستون خلفی به علت قطر بیشتر، سرعت بیشتری نسبت به راه نخاعی-تالاموسی در انتقال پیامهای عصبی دارند. در دستگاه نخاعی-تالاموسی، بیشتر احساسها ازنظر شدت فقط در ۱۰ الی ۲۰ نوع قابل تشخیص هستند، ولی برای دستگاه ستون خلفی تا ۱۰۰ نوع هم امکانپذیر است . حس عمقی اطلاعاتی را به سوی اول اهیانه مغز می فرستد ( مسیر اطلاعاتی اگاهانه ) . همچنین اطلاعاتی را به سوی مخچه میبرد - مسیر اطلاعات نا اگاهانه ) و این مسیر نا اگاهانه عامل مهمی در حفظ تعادل هست .

۵- چشمها با دیدن محیط، اطلاعاتی را از اطراف ، به سیستمهای تعادلی می فرستند و به تعادل کمک میکنند . این مطلب برای خیلی از ما قابل درک نیست زیرا سیستم حس عمقی این امکان را میدهد که حتی در فقدان بینایی ، عدم تعادل برجسته إی نداشته باشیم . ولی در فردی که سیستم حس عمقی به خوبی عمل نکند مثلا در یک فرد مبتلا به بیماری قند شدید ، اینجاست که نقش بینایی خیلی برجسته میشود و این بیماران به طور برجسته ای کاهش میزان تعادل را در محیطهای تاریک حس میکنند.پس با سیستمی بسیار پیچیده مواجهیم که بدن ما را آماده مواجهه با چرخشهای پی در پی زمین میکند.

درک خیلی مسائل برای ما خوش آیند نیست . شاید گاهی نادانی و بی اطلاعی از برخی مسائل کمک کند تا انسان دچار پریشانی نشود . بر همین اساس، خلقت، سیستم تعادلی پیچیده ای را برای انسان آماده کرده است ، تا درکش نسبت به چرخش های زمین کم شود و بتواند به مسائل مهم زندگیش بپردازد .بله تصور کنید اگر قرار بود مدام متوجه چرخشهای زمین باشیم ،چه جهنمی برای ما درست میشد . اگر اختلال کوچکی در هر یک از این سیستمها ایجاد شود ، فرد دچار عدم تعادل و سرگیجه و حرکات غیر متوازن عضلات و حتی استفراغ شدید میشود و آن وقت هست که قدر سیستمهای تعادلی پیچیده خود را که باعث بی خیالی او در برابر محیط اطرافش میشود ،می فهمد .خالق بزرگ هستی ،جهان مادی را چنان پیچده و حیرت آور آفریده است که اگر خیلی شگفتی های آن را درک کنیم نتوانیم آسان و راحت زندگی کنیم پس آن مهربان کریم ، مکانیسمهایی را قرار داده است تا بتوانیم ، تنگی ها و محدودیتهای ماده را که چون زندانی، عاقلان را در خود گرفته است ،تحمل کنند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

کامیار [ 1395-09-19 ]
بسیار عالی بود. خیلی کمکم کرد. واقعا ممنون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دانش قدرت استفتون های زیستیگیاه بی عقل به سوی نور میرنگ کردن، حقیقت نیستمنحنی که ارتباط بین معرفبحثی درباره هوش و تفاوتهآزار دیگری، آزار خود استسلول های بنیادیابزار بقا از نخستین همانتوهم فضای خالی یا توهم فضنوار مغز ترجمه رخدادهای طبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی از تکینگی تا مغز از مغز تهورمون شیرساز یا پرولاکتحرکت چرخشی و دائمی کیهانواکسن کرونا و گشودن پنجرداروهای تغییر دهنده ی سیفساد اقتصادی سیتماتیک درگشایش دروازه جدیدی از طرروح در جهانی دیگر استمیگرن شدید قابل درمان اسبرنامه ی مسلط ژنها در اختافسردگی و اضطراب در بیماسندرم دزدی ساب کلاوینابزار بقا از نخستین همانتوصیه های سازمان بهداشت نیاز به آموزش مجازی دیجیعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهارموراپامیل در بارداریداروی ضد تشنج با قابليت تقارچ بی مغز در خدمت موجودپیوند اندام از حیوانات بروشی جدید در درمان قطع نخما بخشی از این جهان مرتبطبرخی اختلالات عصبی مثانهامیدوار باش حتی اگر همه چمغز چگونه صداها را فیلتر سیاهچاله ی تولید کنندهابزارهای پیشرفته ارتباط تکامل ابزار هوش ، راه پر چگونه تکامل مغزهای کنونیعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیستمیاد بگیر فراموش کنیدر یک فراکتال هر نقطه مرکلیروپریم داروی ترکیبی ضدپروژه ی ژنوم انسانیراه های جدید برای قضاوت رمباحث مهم حس و ادراکبررسی علل کمر درد در میانانرژی بی پایان در درون هرمغز از بسیاری حقایق می گرساخت شبکه عصبی با الفبای اثرات مفید روزه داریتئوری تکامل در پیشگیری و چالش هوشیاری و اینکه چرا جنبه های موجی واقعیتاستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحخفاش با شیوع همه گیری جدیکلوزاپین داروی ضد جنوندرمان ام اس(مولتیپل اسکلملاحظات بیهوشی قبل از جرآمارهای ارائه شده در سطح رشته نوروایمونولوژی و نقمداخله ی زیانبار انسانتفکر قبل از کاراهرام مصر از شگفتی های جهمغزتان را در جوانی سیمکشسریعترین کامپیوتر موجوداختلالات عضلانی ژنتیکتاثیر کپسول نوروهرب بر ننخستین تمدن بشریجهان یکپارچهاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت ششمخودروهای هیدروژنیکووید نوزده و خطر بیماری دریای خدامنابع انرژی از نفت و گاز آیا ما تنها موجودات زنده زندگی هوشمند در خارج از زمرز جدید جستجو و اکتشاف، تقویت سیستم ایمنیایمپلانت مغزینقش آتش در رسیدن انسان بهشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط پیوسته ی جهانچرا خشونت و تعصبجهش های ژنتیکی مفید در سابه هلال بنگرهیپرپاراتیروئیدیسمخطای ادراک کارماکاهش سن بیولوژیکی، تنها درگیری اعصاب به علت میتومنبع هوشیاری کجاست قسمت بیهوشی در بیماران دچار اآیا احتمال دارد رویا از آزیست شناسی باور حقیقت یا مطالبه ی حق خودتنفس هوازی و میتوکندریایا تکامل هدفمند استنقش زبان در سلطه و قدرت اشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکاز نخستین همانند سازها تنظریه ی تکامل در درمان بیجریان انرژی در سیستم های بی شرمیهستی ما پس از شروعی چگال دو برابر شدن خطر مرگ و میکشف مکانیسم عصبی خوانش پذهت را روی چیزهای مفید متمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتباد غرور و سر پر از نخوت وآیاما مقهور قوانین فیزیکزبان شناسی مدرن در سطح سلتو با باورهایت کنترل میشابتدایی که در ذهن دانشمنچند جهانی و علمشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکینگی تا مغز و از مغز همیشه راهی هستحقیقت غیر قابل شناختویروس مصنوعیویرایش DNA جنین انسان، بردانش محدود به ابعاد چهارفروتنی و غرورگیاه خواری و گوشت خوار کدرنگین کمانمنشأ اطلاعات و آموخته ها بحثی درباره هوش و تفاوتهآسيب میکروواسکولاریا آسسلول های بنیادی منابع و اابزار بقا از نخستین همانتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نوار مغز در فراموشی هاطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به ساز تکینگی تا مغز از مغز تهوش فوق العاده، هر فرد اسحس متفاوتواکسن کرونا از حقیقت تاتداروهای ضد بیماری ام اس وفشار و قدرتپل جویی اصفهانروح رهاییمیدان مغناطيسي زمین بشر برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱اقلیت خلاقسندرم سردرد به دلیل افت فابزار بقای موجود زنده از توصیه های غیر دارویی در سچیز جدید را بپذیرعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرااز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نوزدهمورزش هوازی مرتب خیلی به قداروی ضد تشنج با قابليت تقبل از آغازپیوند سر آیا ممکن استروشی جدید در درمان نابینما تحت کنترل ژنها هستیم یبرخی اصول سلامت کمرامیدواری و مغزمغز ناتوان از توجیه پیداسیاره ی ابلهانابزارهای بقا از نخستین هتکامل تکنولوژیچگونه جمعیت های بزرگ شکل عشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیداز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت دهمیادگیری مهارت های جدید ددر کمتر از چند ماه سوش جدلیس دگرامفتامین یا ویاسپروانه ی آسمانیراه های جدید برای قضاوت رمجموعه های پر سلولی بدن مبزرگ فکر کنانرژی تاریکمغز به تنهایی برای فرهنگ ساختن آیندهاثرات مضر ماری جواناتئوری جدید، ویران کردن گچالش هوشیاری و اینکه چرا جنسیت و تفاوت های بیناییاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی درمانگر کامپیخلا، حقیقی نیستکلام و زبان، گنجینه ای بسدرمان تومورهای مغزی با اممانتین یا آلزیکسا یا ابآن چیزی که ما جریان زمان رشد مغز فرایندی پیچیده امدارک ژنتیکی چگونه انسانتفکر خلا ق در برابر توهم اولویت بندی ها کجاستمغط یک گیرنده استسرگیجه از شایعترین اختلااختراع جدید اینترنت کوانتاثیر کپسول نوروهرب بر تنخستین تصویر از سیاهچالهجهان کنونی و مغز بزرگتریاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی بیشتر در زنانخورشید مصنوعیکودک هشت ساله لازم است آددرک فرد دیگر و رفتارهای امنابع انرژی از نفت و گاز آیا مغز تا بزرگسالی توسعزندگی بی دودمزایای شکلات تلخ برای سلتلقین اطلاعات و حافظهایمپلانت مغزی کمک میکند نقش انتخاب از طرف محیط، نشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط انسانی، محدود به چرا در مغز انسان، فرورفتجهش های ژنتیکی غیر تصادفبه کدامین گناه کشته شدندهاوکينگ پیش از مرگش رسالخطای حسکایروپاکتیک چیستدرختان اشعار زمینمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیوگرافیآیا احتمال دارد رویا از آزیست، مرز افق رویداد هستمطالبی در مورد تشنجتنفس هوازی و میتوکندریایجاد احساساتنقش سجده بر عملکرد مغزشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکاز نخستین همانند سازها تنظریه ی ریسمانجریان انرژی در سیستم های بی عدالتی در توزیع واکسن و هر کس تقوای خدا پیشه کندو برابر شدن خطر مرگ و میکشف مکانیسمی پیچیده در بذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبار بزرگ ایستادن بر دو پاآب زندگی است قسمت چهارمزبان شناسی نوین نیازمند تو باید نیکان را به دست بابتذال با شعار دینچند روش ساده برای موفقیتشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسماز تکینگی تا مغز از مغز تهمیشه عسل با موم بخوریمحقایق ممکن و غیر ممکنحل مشکلویشن پرودانش بی نهایتفرگشت و تکامل تصادفی محض گیرنده باید سازگار با پیرهبر حقیقیمنشاء کوانتومی هوشیاری ابحثی درباره هوش و تفاوتهآسیب ها ناشی از آلودگی هوسلول های بدن تو پیر نیستنابزار بقا از نخستین همانتوهم چیستنوار مغز در تشخیص بیماری ظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را برداراز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی می تواند بر اححس چشایی و بویاییواکسن کرونا ساخته شده توداروی فامپیریدین یا نورلفضای قلب منبع نبوغ استپل خواجو اصفهانروزه داری متناوب، مغز را میدان های مغناطیسی قابل برین نت به جای اینترنتالکترومغناطیس شنوایی و همعنی روزهسوپاپ ها یا ترانزیستورهاسایتهای دیگرابزار بقای موجود زنده از توصیه هایی در مصرف ماهیچیزی منتظر شناخته شدنعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هااز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفتمورزش هوازی ، بهترین تمریداروی ضد تشنج توپیراماتقبل از انفجار بزرگپیوند سر، یکی از راه حلهاروشی جدید در درمان سکته ممانند آب باشبرخی بیماری ها که در آن بامیدی به این سوی قبر نیستمغز و اخلاقسیاره ابلهانابزارهای بقا ازنخستین همتکامل جریان همیشگی خلقتچگونه جمعیت های بزرگ شکل عصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان از روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت دوازدهمیادآوری خواب و رویادر آرزوهایت مداومت داشتهلا اکراه فی الدینپرواز از نیویورک تا لوس آراه پیروزی در زندگی چیستمحل درک احساسات روحانیبزرگ شدن مغز محدود به دورانرژی تاریک که ما نمی تومغز بیش از آنچه تصور میشوساختار فراکتال وجود و ذهاجزای پر سلولی بدن انسان تا 20 سال آینده مغز شما به چالش دیدگاه های سنتی در بجنسیت و تفاوت های بیناییاستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخلا، خالی نیستکلرال هیدرات برای خواباندرمان تشنجمن کسی در ناکسی دریافتم آنچه ناشناخته است باید شرشد مغز علت تمایل انسان بمروری بر تشنج و درمان هایتفاوت مغز انسان و میمون هاولین مورد PML به دنبال تکنفرت، اسیب به خود استسرگردانیادامه بحث تکامل چشمتاثیر کپسول نوروهرب بر سنخستین روبات های زنده ی ججهان کاملی در اطراف ما پراعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی در زنان بیشتر اخوش قلبی و مهربانیکودک ایرانی که هوش او از درک نیازمند شناخت خویش امنابع انرژی از نفت و گاز آیا همه جنایت ها نتیجه بیزندگی در جمع مواردی را برمسمومیت دانش آموزان بی گتلاش ها برای کشف منابع جدایمپلانت نخاعی میتواند دنقش اتصالات بین سلولهای شناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط از بالا به پایین مچرا ذرات بنیادی معمولاً جهش تمدنی عجیب و شگفت انسبه امید روزهای بهترهاوکينگ پیش از مرگش رسالخطر آلودگی هواکار با یگانگی و یکپارچگیدرد باسن و پا به دلیل کاهمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیوگرافیآیا برای تولید مثل همیشه زاوسکا درمان گوشرمطالعه ای بیان میکند اهدتنفس بدون اکسیژنایران بزرگنقش غذاها و موجودات درياشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکاز نخستین همانند سازها تنظریه تکامل در درمان بیمجریان انرژی در سیستم های بیمار 101 ساله، مبتلا به سوفور و فراوانیدو سوی واقعیتکشف ارتباط جدیدی از ارتبذره ی معین یا ابری از الکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبار سنین ابزار هوشمندی اآب زندگی است قسمت هفتمزبان، نشان دهنده ی سخنگو تو تغییر و تحولیابداع دی ان ای بزرگترین دچندین ماده غذایی که ماننشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تهمجوشی هسته ای، انرژِی بهمراه سختی، اسانی هستحلقه های اسرارآمیزواقعیت فیزیکی، تابعی از دانشمندان موفق به بازگردفراموش کارها باهوش تر هسگالکانزوماب، دارویی جدیروی و منیزیم در تقویت استمهندسی ژنتیک در حال تلاش بحثی درباره هوش و تفاوتهآشنا پنداریسلول عصبی شاهکار انطباق ابزار بقا از نخستین همانتوهم وجودنوار مغزی روشی مهم در تشخظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک (قسمت اول )واکسن ایرانی کرونا تولیدداروی لیراگلوتیدقفس ذهنپلاسمای غالبروزه داری و بیمار ی ام اس میدان های کوانتومی خلابرای یک زندگی معمولیالکتروتاکسی(گرایش و حرکمعادله ها فقط بخش خسته کنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از توضیحی ساده در مورد هوش مچیزی خارج از مغزهای ما نیعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع ماز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفدهمورزش و میگرندارویی خلط آورقبرستان ها با بوی شجاعتپیوندی که فراتر از امکانريتوکسيمب در درمان ام اسماه رجببرخی بیماری های خاص که بدامیدی تازه در درمان سرطامغز و اخلاقسیاره ابلهانابزارهای بقای موجود زندهتکامل داروینی هنوز در حاچگونه حافظه را قویتر کنیعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهناز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سومیاری خدا نزدیک استدر آسمان هدیه های نادیدنلاموژین داروی ضد اوتیسم؟پروتئین های ساده ی ابتداراه انسان شدن، راه رفتن ومحل درک احساسات روحانی دبزرگ شدن تقریبا ناگهانی انرژی خلا ممکن استمغز برای فراموشی بیشتر کساختار شبکه های مغزی ثاباجزایی ناشناخته در شکل گتا بحر یفعل ما یشاچاالش ها در تعیین منبع هوجهل مقدساسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخلاصه ای از مطالب همایش مکمردرددرمان جدید ALSمن پر از تلخیمآنچه واقعیت تصور میکنیم رشد در سختی استمرکز هوشیاری، روح یا بدن تفاوت ها و تمایزها کلید باولین مورد پیوند سر در اننقش قهوه در سلامتیسربازان ما محققا غلبه می اداراوون تنها داروی تاییتاثیر کپسول نوروهرب بر سنرمش های مفید برای درد زاجهان پیوستهاعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر اخوشبختی دور از رنج های مکودکان میتوانند ناقل بی درک و احساسمنابع انرژی از نفت و گاز آیا هوش مصنوعی می تواند نزندگی در سیاهچالهمسمومیت دانش آموزان، قماتلاش هایی در بیماران قطع ایمان به رویانقش تیروئید در تکامل مغزشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط بین هوش طبیعی و هوچراروياها را به یاد نمی آجهشهای مفید و ذکاوتی که دبه بالا بر ستارگان نگاه کهدف یکسان و مسیرهای مختلخطرات هوش مصنوعیکاربرد روباتهای ريزنانودردهای سال گذشته فراموش منبع هوشیاری کجاست قسمت بیان ژن های اسکیزوفرنی دآیا بزرگ شدن مغز فقط در دزبان مشترک ژنتیکی موجودامعماری، هندسه ی قابل مشاتنها مانع در زندگی موارد ایرادهای موجود در خلقت بنقش غذاها و موجودات درياشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکاز نشانه ها و آثار درک شدنظریه تکامل در درمان بیمجستجوی متن و تصویر به صوربیماری لبر و نابینایی آنوقت نهيب هاي غير علمي گذشدولت یا گروهکفلج نخاعی با الکترودهای کشف جمجمه ای درکوه ایرهوذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبارداری بدون رحمآب زندگی است قسمت اولزبان، وسیله شناسایی محیطتو جهانی هستی که خودش را ابزار هوش در حال ارتقا ازچندجهانیششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر از تکینگی تا مغز از مغز تهمراهی نوعی سردرد میگرنیحمله ویروس کرونا به مغزواقعیت چند سویهدانشمندان نورون مصنوعی سفراموشی همیشه هم بد نیستگام کوچک ولی تاثیرگذاررویا و واقعیتمهربانی، شرط موفقیتبحثی درباره هوش و تفاوتهآشنا پنداریسلولهای ایمنی القا کنندهابزار بقا از نخستین همانتوهم وجودنوار عصب و عضلهعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایماز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک (قسمت دوم )واکسن اسپایکوژنداروی تشنجی دربارداریقفس را بشکنپمبرولیزوماب در بیماری چروزه داری سلول های بنیادمیدان بنیادین اطلاعاتبرای پیش بینی آینده مغز دالکترودهای کاشتنیمعجزه های هر روزهسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از تیوتیکسن داروی ضد جنونچیزی شبیه نور تو نیستعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج از تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هجدهمورزش بهترین درمان بیش فعداستانها و مفاهیمی اشتباقدم زدن و حرکت دید را تغیپیوستگی همه ی اجزای جهانریه زغالیماپروتیلینبرخی توجهات در ببمار پارامگا سه عامل مهم سلامتمغز و سیر تکامل ان دلیلی سیر آفرینش از روح تا مغز ابزارهای بقای از نخستین تکامل داروینی هنوز در حانگاه محدود و تک جانبه، مشغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زاز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سی و هشتمژن همه چیز نیستدر آستانه ی موج پنجم کوویلایو دوم دکتر سید سلمان فپروتز چشمراه بی شکستمحدودیت چقدر موثر استبزرگترین خطایی که مردم مانسان قدیم در شبه جزیره عمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سادیسم یا لذت از آزار داداحیای بینایی نسبی یک بیمتاول کف پا و حقیقتناتوانی از درمان برخی ویجهان فراکتالاسرار بازسازی اندام هاهوش احساسیخلاصه ای از درمان های جدیکمردرد ناشی از تنگی کانادرمان جدید میگرن با انتی منابع انرژي پاک سرچشمه حآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ز گهواره تا گورمرکز حافظه کجاستتفاوت ها را به رسمیت بشنااولین هیبرید بین انسان و نقش مهاجرت در توسعه نسل اسردرد میگرنادب برخورد با دیگرانتاثیر کتامین در درمان پانرمش های مفید در سرگیجهجهان پیوستهاعتماد به خودهوشمندی کیهانخانه ی تاریککودکان خود را مشابه خود تدرک کنیم ما همه یکی هستیممنابع انرژی از نفت و گاز بیماری ای شبیه ام اس مولتآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزندگی زمینی امروز بیش از مسیر دشوار تکامل و ارتقاتلاشی برای درمان قطع نخااین پیوند نه با مغز بلکه نقش حفاظتی مولکول جدید دشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و ارتباط شگفت مغز انسان و فچراروياها را به یاد نمی آجهشهای مفید و ذکاوتی که دبه بالاتر از ماده بیندیشهدف یکسان، در مسیرهای متدفاع از پیامبرکاربرد روباتهای ريز، در دردی که سالهاست درمان نشمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیان حقیقتآیا تکامل و تغییرات ژنتیزبان چهار حرفی حیات زمینتنها در برابر جهانایستادن در برابر آزادی بنقش غذاها و موجودات درياشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکاز نظر علم اعصاب یا نرووسنظریه تکامل در درمان بیمجستجوی هوشیاری در مغز مابیماری های میتوکندریوقتی فهمیدی خطا کردی برگدوچرخه سواری ورزشی سبک و فلج بل، فلجی ترسناک که آنکشف جدید تلسکوپ جیمز وبذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبازگشت از آثار به سوی خداآب زندگی است قسمت دومسفر فقط مادی نیستتو دی ان ای خاص ميتوکندريابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر از تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تهندسه ی پایه ایحمایت از طبیعتواقعیت چیستدانشمندان یک فرضیه رادیکفراموشی و مسیر روحانیگامی در درمان بیماریهای رویا و کابوسموفقیت هوش مصنوعی در امتبحثی درباره احساسات متفاآغاز فصل سرما و دوباره تکسلولهای بنیادی مصنوعی درابزار بقا از نخستین همانتوهم بی خدایینوار عصب و عضلهعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی و کشف زبان هایحس و ادراک قسمت 67واکسن اسپایکوژن ضد کروناداروی جدید ALSقلب و عقلپنج اکتشاف شگفت آور در موروزهای بد باقی نمیماندمیدازولام در درمان تشنج برای اولین بار دانشمندانالگو نداشتیممعجزه ی چشمسوخت هیدروژنی پاکابزار بقای موجود زنده از تیک و اختلال حرکتینکاتی در مورد تشنجعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هشتمورزش در کمر درددخالت در ساختار ژنهاقدرت مردمپیام های ناشناخته بر مغز ریواستیگمینماجرای جهل مقدسبرخی توصیه ها برای واکسیامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز کوانتومیسیستم تعادلی بدنابزارهای دفاعی و بقای موتکامل داروینی هنوز در حانگاه انسان محدود به ادراغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و ششمژن همه چیز نیستدر درمان بیماری مولتیپل لبخند بزن شاید صبح فردا زپروتز عصبی برای تکلمرابطه تشنج و اوتیسممحدودیت های حافظه و حافظبزرگترین درد از درون است انسان میوه ی تکاملمغز بزرگ چالش است یا منفعسازگاری با محیط بین اجزااحیای بینایی نسبی یک بیمتابوهای ذهنیناتوانی در شناسایی چهره جهان قابل مشاهده بخش کوچاصل بازخوردهوش احساسیخم شدن فضا-زمانکمردرد و علل آندرمان جدید کنترل مولتیپلمنابع انرژی از نفت و گاز آنها نمیخواهند دیگران رازمین در برابر عظمت کیهانمرکز حافظه کجاستتفاوت های بین زن و مرد فقاولین تصویر در تاریخ از سنقش میدان مغناطیسی زمین سردرد میگرن در کودکانادراک ما درک ارتعاشی است نرمش های موثر در کمردردجهان پر از چیزهای اسرار آاعداد بینهایت در دنیای مهوشیاری و وجودخانواده پایدارکودکان را برای راه آماده درک احساسات و تفکرات دیگمنابع بی نهایت انرژی در دبیماری اسپینال ماسکولار آیا هوش ارثی دریافتی از پزندگی زودگذرمسئول صیانت از عقیده کیستلاشی تازه برای گشودن معاین اندوه چیستنقش حیاتی تلومر دی ان آ دشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط ارتباط شگفت انگیز مغز اننزاع بین جهل و علم رو به پجوانان وطنبه جای محکوم کردن دیگران هدف از تکامل مغزدفاع در برابر تغییر ساختکتاب گران و پرهزینه شد ولدرس گرفتن از شکست هامنبع هوشیاری کجاست قسمت بیست تمرین ساده برای جلوآیا جنین انسان، هوشمندی زبان نیاز تکاملی استتنهایی رمز نوآوری استاکسی توسین و تکامل پیش انقش غذاها در کاهش دردهای شب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکاز نظر علم اعصاب اراده آزهفت چیز که عملکرد مغز تو حفره در مغزبیماری های مغز و اعصاب و وقتی پر از گل شدی خودت را دورترین نقطه ی قابل مشاهفلج خوابکشتن عقیده ممکن نیستذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبازگشت به ریشه های تکاملآب زندگی است قسمت سومسفر نامه سفر به بم و جنوب تو در میانه ی جهان نیستی ابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر تاثیر رژیم گیاهخواری بر از تکینگی تا مغز از مغز تهندسه ی رایج کیهانحوادث روزگار از جمله ویرواقعیت چیستدانشمندان ژنی از مغز انسفرایند پیچیده ی خونرسانیرویا و خبر از آیندهمولتیپل اسکلروز در زنان بحثی درباره احساساتی غیرآغاز مبهم آفرینشسلام تا روشناییابزار بقا از نخستین همانتوهم تنهایینوبت کودکانعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بیناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی یا حماقت طبیعحس و ادراک قسمت 74واکسن دیگر کرونا ساخته شداروی جدید s3 در درمان ام قلب دروازه ی ارتباطپول و شادیروزهای سختمکان زمان یا حافظه زمانبرای تمدن سازی، باید در بالگو و عادت را بشکن و در امعجزه ی علمسودمندی موجودات ابزی بر ابزار بقای موجود زنده از تیروفیبان موثر در سکته ی چگونه مولکول های دی ان ایعوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قااز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجموزن حقیقی معرفت و شناختدر مانهای کمر دردقدرت کنترل خودپیدایش زبانریاضیات یک حس جدید استماجرای عجیب گالیلهبرخی درمان های Spinal Muscular Atانفجار و توقف تکاملی نشامغز آیندگان چگونه است ؟سیستم دفاعی بدن علیه مغز ابعاد و نیازهای تکاملیتکامل داروینی هنوز در حانگاه از بیرون مجموعهغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سیزدهمژن هوش و ساختارهای حیاتی در سال حدود 7 میلیون نفر لحظات خوش با کودکانپرورش مغز مینیاتوری انسارادیوی مغز و تنظیم فرکانمخچه فراتر از حفظ تعادلبسیاری از مجرمان، خودشانانسان ها می توانند میدان مغز بزرگ چالشهای پیش روستم با شعار قانون بدترین احساس گذر سریعتر زمانتاثیر فکر بر سلامتنادیدنی ها واقعی هستندجهان موازی و حجاب هااصل در هم تنیدگی و جهانی هوش در طبیعتخونریزی مغز در سندرم کووکمردرد با پوشیدن کفش منادرمان جدید ای ال اس، توفرمنابع انرژی از نفت و گاز آنان که در قله اند هرگز خزمین زیر خلیج فارس تمدنی مرکز خنده در کجای مغز استتفاوت های تکاملی در مغز واولین دارو برای آتاکسی فنقش محیط زندگی و مهاجرت دسردرد و علتهای آنادغام میان گونه های مختلنرمشهای مهم برای تقویت عجهان پر از چیزهای جادویی بقای حقیقی در دور ماندن اهوشیاری و افسردگیخار و گلکوری گذرای ناشی از موبایدرک تصویر و زبان های مخلتمنابع جدید انرژیبیماری اضطراب عمومیآیا هوش سریعی که بدون احسزندگی سلول در بدن، جدای امسئولیت جدیدتلاشی جدید در درمان ام اساین ایده که ذرات سیاهچالنقش خرچنگ های نعل اسبی درشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلیارتباط شگفت انگیز مغز اننزاع بین علم و نادانی رو جوانان وطنبه خودت مغرور نشوهدف از خلقت رسیدن به ابزادقیق ترین تصاویر از مغز اکتاب زیست شناسی باوردست کردن در گوشمنبع هوشیاری کجاست قسمت53بیش از نیمی از موارد انتقآیا جهان ذهن و افکار ما مزبان و کلمه حتی برای کسانتنبیه چقدر موثر استاگر فقط مردم میفهمیدند کنقشه مغزی هر فرد منحصر بهشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکاز نظر علم اعصاب اراده آزهفت سین یادگاری از میراث حق انتخاببیماری وسواسوقتی تو از یاد گرفتن باز ديدن با چشم بسته در خواب فلج خواب چیستگل خاردار، زیباسترفتار مانند بردهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبازخورد یا فیدبکآب، زندگی است(قسمت پنجم)سفر به مریخ در 39 روزتوقف؛ شکستابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیضرورت زدودن افکارابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیاز تکینگی تا مغز از مغز تهندسه بنیادینحکمت الهی در پس همه چیزواقعیت های متفاوتدانشمندان پاسخ کوانتومی فرایند تکامل و دشواری هارویا بخشی حقیقی از زندگی مواد کوانتومی جدید، ممکنبخش فراموش شده ی حافظهإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسلاح و راهزنیابزار بقا از نخستین همانتوهم جدایینور درونعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت 75واکسن دیگری ضد کرونا از دداروی جدید میاستنی گراویقلب روباتیکپول و عقیدهروش مقابله مغز با محدودیمکانیک کوانتومی بی معنی برای خودآگاه بودن تو بایالگوی بنیادین و هوشیاریمعجزه ی علم در کنترل کرونسی و سه پل اصفهانابزار بقای موجود زنده از تکنولوژی جدید که سلول هاچگونه میتوان با قانون جنعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون از تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاهوزوز گوشدر محل کار ارزش خودت را بقدرت انسان در نگاه به ابعپیر شدن حتمی نیستریسدیپلام تنها داروی تایماده ی تاریکبرخی روش های تربیتی کودکانقراض را انتخاب نکنیدمغز انسان ایا طبیعتا تماسکوت و نیستیابعاد اضافه ی کیهانتکامل زباننگاه از دور و نگاه از نزدغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزاساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت ششمژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان های اسرار آمیز در آلرزش ناشی از اسیب به عصبپرتوهای صادر شده از سیاهراز تغییرمخچه ، فراتر از حفظ تعادلبسیاری از بیماری های جدیانسان یک کتابخانه استمغز بزرگ و فعال یا مغز کوستم، بی پاسخ نیستاحساسات کاذبتاثیر مشاهده بر واقعیت بنادانی در قرن بیست و یکم،جهان ما میتواند به اندازاصل علت و تاثیرهوش عاطفی قسمت 11خواندن ، یکی از شستشو دهنکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرمان جدید سرطانمنابع انرژی از نفت و گاز آنزیم تولید انرژی در سلوزمان چیستمرگ چیستتفاوت های زبانی سرمنشا تاولین دروغنقش نگاه از پایین یا نگاهسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وادغام دو حیطه علوم مغز و چرا ماشین باید نتایج را پجهان دارای برنامهبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری کوانتومیخارق العاده و استثنایی بکی غایب شدی تا نیازمند دلدرک حقیقت نردبان و مسیری مناطق خاصی از مغز در جستجبیماری بیش فعالیآیا هشیاری کوانتومی وجودزندگی، مدیریت انرژیمسئولیت در برابر محیط زیتمایل زیاد به خوردن بستناینکه به خاطرخودت زندگی نقش داروهاي مختلف معروف شیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سارتباط غیرکلامی بین انسانزاع بین علم و جهل رو به پجواب دانشمند سوال کننده به دنبال رستگاری باشهر چیز با هر چیز دیگر در تدل به دریا بزنکتاب طبیعت در قالب هندسهدست آسمانمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمبیشتر کمردردها نیازی به آیا جهش های ژنتیکی، ویروزبان و بیان نتیجه ساختماتهدیدهای هوش مصنوعیاگر میدانی مصیبت بزرگتر نقشه های مغزی جدید با جزیشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکاز واقعیت امروز تا حقیقتهم نوع خواری در میان پیشیحقیقت قربانی نزاع بین بی بیماری کروتز فیلد جاکوبویتنام نوعی کرونا ویروس دی متیل فومارات(زادیوا)(فلج دوطرفه عصب 6 چشمگل زندگیرفتار وابسته به شکلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبازسازي مغز و نخاع چالشی آتش منبع انرژیسفر تجهیزات ناسا به مریخ تولید مثل اولین ربات های تولید یا دریافت علمابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شباز تکینگی تا مغز از مغز تهندسه در پایه ی همه ی واکحافظه میتواند بزرگترین دواقعیت و مجازدانشمندان اولین سلول مصنفرایند حذف برخی اجزای مغگامی در درمان بیماریهای رویا تخیل یا واقعیتموجود بی مغزی که می تواندبخش های تنظیمی ژنومافت فشار خون ناگهانی در وسلسله مباحث هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین همانتوهم جدایی و توهم علمنورون هاي مصنوعی می توانعلم و روحتری فلوپرازیناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت 78واکسن سرطانداروی جدید برای میاستنی قلب را نشکنپوست ساعتی مستقل از مغز دروش های صرفه جویی در ایجامکانیزمهای دفاعی در براببرای زندگی سالم، یافتن تالگوبرداری از طبیعتمعجزه در هر لحظه زندگیسیلی محکم محیط زیست بر انابزار بقای موجود زنده از تکنولوژی جدید که سلول هاچگونه مغز پیش انسان یا همعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکاناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و ییک پیام منفرد نورون مغزی در چه مرحله ای از خواب ، رقدرت ذهنپیشینیان انسان از هفت میریشه های مشترک حیاتماده ی خالیبرخی سلولهای عصبی در تلاانواع سکته های مغزیمغز انسان برای ایجاد تمدسکوت، پر از صداابعاد بالاترتکامل زباننگاه از درون مجموعه با نگغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به استفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت شصت و هشتژن ضد آلزایمردرمان های بیماری آلزایمرلرزش عضله یا فاسیکولاسیوپرسش و چستجو همیشه باقی اراست دستی و چپ دستیمخچه ابزاري که وظیفه آن فبسیاری از بیماری های جدیانسان باشمغز بزرگترین مصرف کننده ستون فقرات انسان دو پا جلاخلاق و علوم اعصابتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنازوکلسینجهان مادی، تجلی فضا در ذهاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش عاطفی قسمت نهمکنگره بین المللی سردرد ددرمان دارویی سرطان رحم بمنابع انرژی از نفت و گاز آینه در اینهزمان و مکان، ابعاد کیهان مرگ و میر پنهانتفاوت ایستایی و تکاپواولین سلول مصنوعینقش نظام غذایی در تکامل مسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتقا و تکامل سنت آفرینش چرا مغز انسان سه هزار سالجهان در حال نوسان و چرخشبلوغ چیستهوش، ژنتیکی است یا محیطیخبر مهم تلسکوپ هابلکیهان خود را طراحی میکنددرک دیگرانمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیماری تی تی پیآیا واکنش های یاد گرفته وزونیسومایدمستند جهان متصلتمدن قدیمی ای در جنوب ایراینکه خانواده ات سالم بانقش درختان در تکاملشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت رواارتروز یا خوردگی و التهانسبیت عام از زبان دکتر برجوسازی مدرنبه زودی شبکه مغزی به جای هر جا که جات میشه، جات نیدلایلی که نشان میدهد ما بکتاب، سفری به تاریخدستورالعمل مرکز کنترل بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبا هوش مصنوعی خودکار روبآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجزبان و بیان، در سایه پیشرتو یک معجزه ایاگر نیروی مغناطیس نباشد نقص در تشخیص هیجانات عامشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکاز کجا آمده ام و به کجا میهمه چیز موج استحقیقت آنطور نیست که به نظبیماری گیلن باره و بیمارویتامین E برای فعالیت صحدین اجباریفناوری هوش مصنوعی نحوه خگلوله ی ساچمه ایرفتار اجتماعی انسان، حاصمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبحتی علمی درباره تمایل بآثار باستانی تمدن های قدسفر دشوار اکتشافتولید پاک و فراوان انرژینهایت معرفت و شناخت درک عطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبااز تکینگی تا مغز از مغز تهندسه زبانِ زمان استحافظه های کاذبواقعیت و انعکاسدانشمندان تغییر میدان مغفراتر از دیوارهای باورگاهی لازم است برای فهم و رویا حقی از طرف خداموجودات مقهور ژنها هستندبخش بزرگی حس و ادراک ما اافت هوشیاری به دنبال کاهسلطان جنگل یا صاحب ملکوتابزار بقا از نخستین همانتوهم جسمنورون های ردیاب حافظهعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازیناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی الفاگوحس و ادراک قسمت 82واکسن سرطانداروی جدید برای ای ال اسقیچی ژنتیکیپوشاندن خود از نورروش هایی برای جلوگیری از ما انسانها چه اندازه نزدبرخی ملاحظات در تشنج های التهاب شریان تمپورالمعرفت و شناختسینوریپا داروی ترکیبی ضدابزار بقای موجود زنده از تکینگیچگونه هموساپينس بر زمین عادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های از تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و دیک پیشنهاد خوب برای آسان در ناامیدی بسی امید استقدرت عشقپیشرفت های جدید علوم اعصرژیم های غذایی و نقش مهم ماده ای ضد التهابیبرخی سيناپسها طی تکامل و انگشت ماشه ایمغز انسان برای شادمانی طسکته مغزیاتفاق و تصادفتکامل زبان انسان از پیشینگاه حقیقی نگاه به درون امقالاتتغییرات تکاملی سر انسان استفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت شصت و دوژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان های جدید میگرنلزوم سازگاری قانون مجازاپرسشگری نامحدودرجزخوانی هایی که امروز بمخچه تاثیر گذار بر حافظهبشکه ای که ته نداره پر نمانسان جدید از چه زمانی پامغز حریص برای خون، کلید تستارگانی قبل از آغاز کیهاخلاق پایه تکامل و فرهنگتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نباید صبر کرد آتش را بعد جهان مرئی و نامرئیاصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش عاطفی قسمت هفتمکنگره بین المللی سردرد ددرمان سرگیجه بدون نیاز بمنابع انرژی از نفت و گاز آیندهزمان و صبرمرگ و میر بسیار بالای ناشتفاوت ارباب و رهبر حقیقیاوکرلیزوماب داروی جدید شنقش نظریه تکامل در شناساسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتقا یا بازگشت به قبل ازچرا مغزهای ما ارتقا یافت جهان در حال ایجاد و ارتقابلعیدن ستاره توسط سیاهچاهیچ چیز همیشگی نیستخدا موجود استکیهانِ هوشیارِ در حال یادرک درست از خود و هوشیاریمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیماری دویکآیا یک، وجود داردزونا به وسیله ویروس ابله مشکل از کجاستتمدن پیشرفته ی پیشینیاناینترنت بدون فیلتر ماهوانقش ذهن و شناخت در حوادث شکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج ارزش حقیقی زبان قسمت اولنسبت ها در کیهانجامعه ی آسمانیبه زیر پای خود نگاه نکن بهر حرکت خمیده می شود و هر دنیای شگفت انگیز کوانتومکتابخانهدغدغه نتیجه ی نادانی استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبا تعمق در اسرار ابدیت و آیا خداباوری محصول تکاملزبان و تکلم برخی بیماریهتو یک جهان در مغز خودت هساگر نعمت فراموشی نبود بسنقطه بی بازگشتشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکاز کسی که یک کتاب خوانده همه چیز در زمان مناسبحقیقت افرادبیماری آلزایمر، استیل کوویتامین E در چه مواد غذایدین، اجباری نیستفیلمی بسیار جالب از تغییگلوئونرقیبی قدرتمند در برابر ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبحث درباره پیدایش و منشا آرامش و دانشسفرنامه سفر به بم و جنوب تولید سلولهای جنسی از سلنهایت در بی نهایتطلای سیاهتاریکی و نوراز تکینگی تا مغز از مغز تهندسه، نمایشی از حقیقتحافظه و اطلاعات در کجاست واقعیت خلا و وجود و درک مدانشمندان روش هاي جدیدی فرد موفقگاهی مغز بزرگ چالش استرویاها از مغز است یا ناخوموسیقی نوبخش بزرگتر کیهان ناشناختافتخار انسانسم زنبور ، کلیدی برای وارابزار بقا از نخستین همانتوهمات و شناخت حقیقتنوروپلاستیسیتی چیستعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت چهلواکسن ضد اعتیادداروی جدید برای دیابتقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصپیموزایدروش هایی ساده برای کاهش اما انسانها چه اندازه نزدبرخی مرزهای اخلاق و علوم امواجی که به وسیله ی ماشیمغز فکر میکند مرگ برای دیسیگار عامل افزایش مرگ ومابزار بقای موجود زنده از تکامل فردی یا اجتماعیچگونه هوشیاری خود را توسعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و سیک آلل ژنتیکی که از نئانددر هم تنیدگی مرزها و بی مقضاوت ممنوعپیشرفت در عقل است یا ظواهرژیم های غذایی و نقش مهم ماده، چیزی نیستبرداشت مغز ما از گذر زمانانگشت نگاری مغز نشان میدمغز انسان برای شادمانی طسال سیزده ماههاتوبان اطلاعات و پلِ بینتکامل ساختار رگهای مغزی نگاه دوبارهتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر دارداستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت شصت و ششژنها ، مغز و ارادهدرمان های جدید در بیماری لزوم سازگاری قانون مجازاآلودگی هوا چالش قرن جدیدرحم مصنوعیمدل همه جانبه نگر ژنرالیبشریت از یک پدر و مادر نیانسان خطرناکترین موجودمغز در تنهایی آسیب میبینسخن نیکو مانند درخت نیکواختلال خواب فرد را مستعد تاثیر نگاه انسان بر رفتانبرو و انرژی مداومجهان مشارکتیاصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت یازدهخواب سالم عامل سلامتیکنترل همجوشی هسته ای با هدرمان سرگیجه بدون نیاز بمنابع انرژی از نفت و گاز آینده ی انسان در فراتر اززمان واقعیت است یا توهممرگ انتقال است یا نابود شتفاوتهای جنسیتی راهی براايندگان چگونه خواهند دیدنقش هورمون های تیروئید دسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتوکين تراپی روشی جديد چرا ویروس کرونای دلتا واجهان ریز و درشتبنی عباس، ننگی بر تاریخهیچ وقت خودت را محدود به خدا بخشنده است پس تو هم بکیست هیداتید مغزدرک عمیق در حیواناتمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیماری دیستروفی میوتونیآیا کیهان می تواند یک شبیزیباترین چیز در پیر شدنمشکلات نخاعیتمدن بشری و مغز اخلاقیایندرالنقش روی و منیزیم در سلامتشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونینارزش حقیقی زبان قسمت دومنسبت طلایی، نشانه ای به سجاودانگی مصنوعیبه سخن توجه کن نه گویندههرچیز با یک تاب تبدیل به دنیا، هیچ استکجای مغز مسئول پردازش تجذهن ما از در هم شکستن منبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبا خدا باشآیا دلفین ها می تواند از زبان و شناخت حقیقت قسمت چتو کز محنت دیگران بی غمیاگر نعمت فراموشی نبود بسنمیتوان با بیرون انداختنشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکاز آغاز خلقت تا نگاه انساهمه چیز در زمان کنونی استحقیقت اشیابیماری الزایمرویتامین کادید تو همیشه محدود به مقدفیزیک مولکولها و ذرات در گمان میکنی جرمی کوچکی در رموزی از نخستین تمدن بشرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبحثي درباره هوش و تفاوتهآرامش و سکونسفرنامه سفر به بم و جنوب آرامش(سکوت) stillness و تکاپوسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانتولترودیننهادینه سازی فرهنگ اختلاطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیداز تکینگی تا مغز از مغز تهنر فراموشیحافظه و اطلاعات در کجاست والزارتان داروی ضد فشار دانشمندان روشی برای تبدیفرد یا اندیشهگذر زمان کاملا وابسته به رویاهای پر رمز و حیرتی درموسیقی هنر مایع استبخش دیگری در وجود انسان هافراد آغاز حرکت خودشان رسماگلوتید داروی کاهش دهنابزار بقا از نخستین همانتوپیراماتنوروز یا روز پایانیعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت چهل و هفتواکسن علیه سرطانداروی جدید ضد میگرنقانون مندی نقشه ژنتیکی مپیموزایدروش جدید تولید برقما اکنون میدانیم فضا خالبرخی نکات از گاید لاین پرامیوتروفیک لترال اسکلرومغز قلبسیاهچاله هاابزار بقای موجود زنده از تکامل مادی تا ابزار هوشمچگونه واکسن کرونا را توزعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و شیک جهش ممکن است ذهن انساندر هم تنیدگی کوانتومیقطار پیشرفتپیشرفت ذهن در خلاقیت استرژیم ضد التهابیماده، چیزی بیش از یک خلا بررسي علل احتمالي تغيير انتقال ماده و انرژیمغز انسان رو به کوچک تر شسانسور از روی قصد بسیاری اتوسوکسیمایدتکامل شناخت انسان با کشفنگاهی بر قدرت بینایی دراصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک سی و هفتمژنهای مشترک بین انسان و ودرمان های رایج ام اسلزوم عدم وابستگی به گوگل آلودگی هوا و ویروس کرونامدل هولوگرافیک ژنرالیزهبعد پنجمانسان عامل توقف رشد مغزمغز را از روی امواج بشناسسخن و سکوتاختلال در شناسایی حروف و تاثیر نگاه انسان بر رفتاچت جی پی تیجهان هوشمنداصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت پنجمخواب سالم عامل سلامتی و یکنترل جاذبهدرمان سرگیجه بدون دارومنابع انرژی از نفت و گاز آینده ی علم و فیزیک در60 ثزمان پلانکمرگ تصادفیتقلید مرحله ای نسبتا پیشايا اراده آزاد توهم است ینقش هورمون زنانه استروژنسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط میکروب روده و پارچرا پس از بیدار شدن از خوجهان شگفت انگیزبه قفس های سیاهت ننازهیچ کاری نکردن به معنی چیخدای رنگین کمانکیست کلوئید بطن سومدرگیری قلب در بیماری ویرمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیماری ضعف عضلات نزدیک بآیا گذشته، امروز وآینده زیباترین چیز در افزایش سمشکلات بین دو همسر و برخیتمدن زیر آبایا کوچک شدن مغزانسان النقش روزه داری در سالم و جشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری مارزش حقیقی زبان قسمت سومنشانه های گذشته در کیهان جایی خالی نیستبوزون هیگز چیستهز ذره، یک دنیاستدندان ها را مسواک بزنید تکرونا چه بر سر مغز می آورذهن چند جانبه نیازمند نگمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبا طبیعت بازی نکنآیا دلفین ها میتوانند بازبان و شناخت حقیقت قسمت اتو پیچیده ترین تکنولوژی اگر با مطالعه فیزیک کواننمیتوان بر سیاه سیاه نوششباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکاز انفجار بزرگ تا انفجار همه چیز، ثبت می شودحقیقت تنها چیزی است که شابیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین کا و استخواندیدن خدا در همه چیزفیزیک و هوشیاریگنجینه ای به نام ویتامین رمز و رازهای ارتباط غیر کمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبحثی جالب درباره محدودیتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قبحثی در مورد نقش ویتامين آزمون تجربی، راهی برای رسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانتومورها و التهاب مغزی عاچهار میلیارد سال تکامل بطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهاز تکینگی تا مغز از مغز تهنر حفظ گرهحافظه و اطلاعات در کجاستواکنش های ناخودآگاه و تقدانش، قفل ذهن را باز میکنفرد حساس از نظر عاطفی و بگذشته را دفن کنرویای شفافمیهمانهای ناخوانده عامل بخشیدن دیگران یعنی آرامشافراد بی دلیل دوستدار تو سندرم کووید طولانیابزار بقا از نخستین همانتوانایی مغز و دیگر اجزای نورالژیعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انساناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و هشتواکسنی با تاثیر دوگانه اداروی جدید ضد الزایمرقانون گذاری و تکاملپیچیدگی های مغزمگسروش صحبت کردن در حال تکامما از اینجا نخواهیم رفتبرخی نرمش ها برای زانوامید نیکو داشته باش تا آنمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسیاهچاله های فضایی منابعابزار بقای موجود زنده از تکامل مداومچگونه آن شکری که می خوریمعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهاناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهیک رژیم غذایی جدید، می تودر هم تنیدگی کوانتومی و پلمس کوانتومیپیشرفتی مستقل از ابزار هرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وماست مالیبررسی و اپروچ جدید بر بیماندوه در دنیا استمغز انسان رو به کوچکتر شدسانسور بر بسیاری از حقایاتصال مغز و کامپیوترتکامل، نتیجه ی برنامه رینگاهی بر توانایی اجزاي بسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحس و ادراک- قسمت پنجاه و ژنهای هوش ، کدامنددرمان های علامتی در ام اسمقاومت به عوارض فشار خون آلودگی هوا و پارکینسونمدل هولوگرافیک تعمیم یافبعد از کروناانسانیت در هم تنیده و متصمغز زنان جوانتر از مغز مرسخن پاک و ثابتاختلال در شناسایی حروف و تاثیر ویتامین دی بر بیماچت جی پی تیجهان هوشیاراصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت اولخواب عامل دسته بندی و حفطکندر در بیماریهای التهابدرمان سرطان با امواج صوتمنابع انرژی از نفت و گاز آینده با ترس جمع نمیشودزمان به چه دلیل ایجاد میشمرگی وجود نداردتقلید از روی طبیعتايا اراده آزاد توهم است ینقش ویتامین K در ترمیم اسسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط ماده و انرژیچرا ارتعاش بسیار مهم استجهانی که نه با یک رخداد و به مغز خزندگان خودت اجازهیچ کس مانند تو نگاه نمیکخدایی که ساخته ی ذهن بشر کاهش مرگ و میر ناشی از ابدرگیری مغز در بیماری کویمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیماریهای تحلیل عضلانی اآیا پیدایش مغز از روی تصازیر فشار کووید چه باید کرمشکلات روانپزشکی پس از ستمدنی قدیمی در شمال خلیج ایا این جمله درست است کسینقش رژیم غذایی بر رشد و اشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب ارزش خود را چگونه میشناسنشانه های پروردگار در جهجاذبهبوزون هیگز جهان را از متلهزینه ای که برای اندیشیددهن، بزرگترین سرمایهکریستال هاذهن هوشیار در پس ماده ی ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبالاترین هدف از دولتآیا دست مصنوعی به زودی قازبان و شناخت حقیقت قسمت دتو آرامش و صلحیاگر تلاش انسان امروز برانمایش تک نفرهشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکاز بحث های کنونی در ویروسهمه ی سردردها بی خطر نیستحقیقت خواب و رویاویتامین کا در سبزیجاتدیدگاه نارسای دوگانه ی مفیزیکدانان ماشینی برای تگویید نوزده و ایمنی ساکترمز پیشرفت تواضع است نه طگوشه بیماری اتوزومال رسسرمز بقای جهش ژنتیکیمنبع هوشیاری در کجاست؟(قبحثی در مورد نقش کلسیم و آزمون ذهنی گربه ی شرودینسفری به آغاز کیهانابزار بقا از نخستین همانتومورهای نخاعیچهار ساعت پس از کشتار خوکطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنواز تکینگی تا مغز از مغز تهنر رها شدن از وابستگیحباب های کیهانی تو در توواکنش به حس جدیددائما بخوانفردا را نمیدانیمگربه شرودینگر و تاثیر مشروان سالممیوتونیک دیستروفیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلافزایش قدرت ادراکات و حسسندرم گیلن باره به دنبال ابزار بقا از نخستین همانتوازن مهمتر از فعالیت زینوشیدن چای برای مغز مفید علم راهی برای اندیشیدن اترازودوناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و دومواسطه ها د رمسیر ایجاد مغداروی سل سپتقانون جنگلپیچیدگی های مغزی در درک زروشهای نو در درمان دیسک بما اشیا را آنطور که هستندبرخی نرمش های گردنامید نجاتمغز مانند تلفن استسیاهچاله ها، دارای پرتو ابزار بقای موجود زنده از تکامل چشمچگونه انتظارات بر ادراک عارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آماز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یکیکی از علل محدودیت مغز امدر هم تنیدگی کوانتومی و دلوب فرونتال یا پیشانی مغپاسخ گیاهان در زمان خوردرژیم غذایی ضد التهابیماست مالی با هوش انسانیبررسی ژنها در تشخیص بیمااندوه دردی را دوا نمیکندمغز ایندگان چگونه استساهچاله ها تبخیر نمیشوداثر مضر مصرف طولانی مدت رتکثیر سلول در برابر توقف نگاهت را بلند کنپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگرداستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به شناسایی کاحس و ادراک- قسمت بیست و پژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان ژنتیکی برای نوآوریمقابله ی منطقی با اعتراضآلزایمررحم مصنوعیمدل های ریز مغز مینی برینبعد از کروناانسانیت در برابر دیگرانمغزهای کوچک بی احساسسختی ها رفتنی استاختلالات مخچهتاثیر ویروس کرونا بر مغز نتایج نادانی و جهلجهان های بسیار دیگراضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت دهمخودآگاهی و هوشیاريکوچ از محیط نامناسبدرمانهای بیماری پارکینسمنابع انرژی از نفت و گاز آیا فراموشی حتمی استزمان شگفت انگیزمراحل ارتقای پله پله کیهتقلید از طبیعتای نعمت من در زندگیمنقش ژنتیک در درمان اختلاشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط متقابل با همه ی حیچرا بیماری های تخریبی مغجهانی که از یک منبع، تغذیبه نقاش بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز خسته نباشی باباکاهش التهاب ناشی از بیمادرگیری مغز در بیماران مبمنبع هوشیاری کجاست قسمت بیماری، رساله ای برای سلآیا آگاهی پس از مرگ از بیزیرفون داروی ضد ام اسمشکلات روانپزشکی در عقب تمرکز و مدیتیشنایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش رژیم غذایی در رشد و اشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم از فرد ایستا و متعصب بگذرنظام مثبت زندگیجاذبه و نقش آن در شکلگیریبی نهایت در میان مرزهاهزینه سنگین انسان در ازادو ویژگی انتزاع و قدرت تجکریستال زمان(قسمت اولذهن تو همیشه به چیزی اعتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتباهوش ترین و با کیفیت تریآیا رژیم غذایی گیاهی سلازبان و شناخت حقیقت قسمت ستو افق رویداد جهان هستیاگر خواهان پیروزی هستیچند نرمش مفید برای کمردرشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تلسکوپ گالیله تا تلسکهمیشه چشمی مراقب و نگهباحقیقت در علم، هرگز نهایی ویتامین بی 12 در درمان درددژا وو یا اشنا پنداریفاجعه ی جهل مقدسگوشت خواری یا گیاه خواریرمز جهانمنبع خواب و رویابحثی در مورد حقیقت فضا و آزمون ذهنی گربه شرودینگرسقوط درون جاذبه ای خاص، چابزار بقا از نخستین همانتومورهای ستون فقراتنوآوری ای شگفت انگیز دانطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسواز تکینگی تا مغز از مغز تهنر، پر کردن است نه فحش دحد و مرزها توهم ذهن ماستواکسن های شرکت فایزر آمرداروهای مصرفی در ام اسفرزندان زمان خودگزیده ای از وبینار یا کنفروبات های ریز در درمان بیمیگرن و پروتئین مرتبط با بدون پیر فلکافزایش مرگ و میر سندرم کوسندرم پیریفورمیسابزار بقا از نخستین همانتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنوعی سکته مغزی ، وحشتناک علم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و سوموبینار اساتید نورولوژی دداروی ضد چاقیقانون جنگلپیوند قلب خوک، به فرد دچاروشهای شناسایی قدرت شنواما به جهان های متفاوت خودبرخی یونها و مولکول های مامید جدید بر آسیب نخاعیمغز مادران و کودکان در زمسیاهچاله و تکینگی ابتدایابزار بقای موجود زنده از تکامل و ارتقای نگاه تا عمچگونه به سطح بالایی از هوعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکاناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دویافته های نوین علوم پرده در هر سوراخی سر نکنلوتیراستامپختگی پس از چهل سالگي به رژیم غذایی ضد دردماشین دانشبررسی بیماری التهابی روداندوهگین نباش اگر درب یا مغز ابزار بقای برتر مادیسایه را اصالت دادن، جز فراثرات فشار روحی شدیدتأثیر نگاه انسان بر رفتاچالش هوشیاری و اینکه چرا جلوتر را دیدناستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی در کامپیوترهاحس و ادراک- قسمت شصت و چهکل اقیانوس در یک ذرهدرمان پوکی استخوانمقابله با کرونا با علم اسآملودیپین داروی ضد فشار رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمدیون خود ناموجودبعد از کرونا دلخوشی بیهوانسان، گونه ای پر از تضادمغز، فقط گیرندهسرنوشتاختلالات حرکتی در انسانتاثیر ژنها بر اختلالات خنجات در راستگوییجهان هایی در جهان دیگراطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت دومخودآگاهی و هوشیاريکوچک شدن مغز از نئاندرتادرهای اسرارآمیز و پوشیدهمنابع انرژی از نفت و گاز آیا ممکن است موش کور بی مزنان باهوش ترمرز مرگ و زندگی کجاستتقویت استخوان در گرو تغذای همه ی وجود مننقش گرمایش آب و هوا در همشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط چاقی و کاهش قدرت بچرا حیوانات سخن نمی گوینجهانی در ذهنبه نقاش بنگرهیچ اندر هیچخطا در محاسبات چیزی کاملکاهش حافظه هرچند فرایندیدرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت بیندیشآیا امکان بازسازی اندامهزیرک ترین مردممشاهده گر جدای از شیء مشاتمرکز بر هدفایا بیماری ام اس (مولتیپنقش زنجبیل در جلوگیری از شگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزاز مخالفت بشنونظریه ی تکامل در درمان بیجدا کردن ناخالصی هابی هیچ می ایی و بی هیچ میرهزاران سال چشم های بینا ودو بیماری روانی خود بزرگ کریستال زمان(قسمت دوم)ذهن خود را مشغول هماهنگیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتباور و کیهان شناسیآیا رژیم غذایی گیاهی سلازبان جانسوزتو انسانی و انسان، شایستاپی ژنتیکچند جهانیشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکاز تلسکوپ گالیله تا تلسکهمیشه اطمینان تو بر خدا بحقیقت راستین انسان علم بویتامین بی هفدهدژاوو یا آشناپنداریفاصله ها در مکانیک کوانتگیلگمش باستانی کیسترمز جهان خاصیت فراکتالمنتظر نمان چیزی نور را بهبحثی در مورد عملکرد لوب فآزادی عقیده، آرمانی که تسلول های مغزی عامل پارکیابزار بقا از نخستین همانتوهم فضای خالینوار مغز مشاهده ی غیر مستطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و ساز تکینگی تا مغز از مغز تهوموارکتوس ها ممکن است دحریص نباشواکسن کووید 19 چیزهایی که داروهای ام اسفرضیه ای جدید توضیح میدهگزارش یک مورد جالب لخته وروبات کیانمیگرن سردردی ژنتیکی که ببرنامه و ساختار پیچیده مافزایش سرعت پیشرفت علوم سندرم پس از ضربه به سرابزار بقا از نخستین همانتوسعه برخی شغل ها با هوش نیکولا تسلاعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نهموجود قبل از ناظر هوشمندداروی ضد چاقیقانونمندی و محدودیت عالمپیوند مغز و سر و چالشهای روشی برای بهبود هوش عاطفما با کمک مغز خود مختاريمبرخی اثرات مضر ویتامین دامید درمان کرونا با همانمغز چون ابزار هوش است دلیسیاهچاله ی منفرد یا سیاهابزار بقای موجود زنده از تکامل و ریشه ی مشترک خلقتچگونه باغبانی باعث کاهش عدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و سویاد گرفتن مداومدر والنتاین کتاب بدید هملوزالمعده(پانکراس)مصنوعپروژه ی ژنوم انسانیراه فراری نیستمبانی ذهنی سیاه و سفیدبررسی سیستم تعادلی بدن ااندام حسی، درک از بخش هایمغز ابزار برتر بقاساخت شبکه عصبی مصنوعی با اثرات مفید قهوهتئوری تکامل امروز در درمچالش هوشیاری و اینکه چرا جمجمه انسان های اولیهاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی در خدمت خلق وححساسیت روانی متفاوتکلمات بلند نه صدای بلنددرمان پوکی استخوانملاحظه های اخلاقی دربارهآموزش نوین زبانرساناها و ابر رساناها و عمدیریت اینترنت بر جنگبعد از کرونا دلخوشی بیهوانعطاف پذیری مکانیسمی علمغزتان را در جوانی سیم کشسریع دویدن مهم نیستاختلالات صحبت کردن در انتاثیر کلام در آیات کلام بنخاع ما تا پایین ستون فقرجهان یکپارچهاطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت سومخودت را از اندیشه هایت حفکوچکترین چیز یک معجزه اسدروغ نگو به خصوص به خودتمنابع انرژی از نفت و گاز آیا ما کالا هستیمزنجیرها را ما باید پاره کمرز بین انسان و حیوان کجاتقویت حافظه یا هوش مصنوعای آنکه نامش درمان و یادشنقش پیش زمینه ها و اراده شنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وارتباط هوش ساختار مغز و ژچرا حجم مغز گونه انسان درجهان، تصادفی نیستبه نادیدنی ایمان بیاورهیچگاه از فشار و شکست نترخطا در محاسبات چیزی کاملکاهش دوپامین عامل بیماریدرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت بیهوش کردن در جراحی و بیمآیا انسان با مغز بزرگش اخزیست شناسی کل در جزء فراکمشاهده آینده از روی مشاهتمساح حد واسط میان مغز کوایا بدون زبان میتوانیم تنقش زبان در سلطه و قدرت اشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکاز نخستین همانند سازها تنظریه ی تکامل در درمان بیجدایی خطای حسی استبی ذهن و بی روحهستي مادي ای که ما کوچکتردو بار در هفته ماهی مصرف کریستال زمان(قسمت سوم)ذهن سالممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتباد و موجآیا راهی برای رفع کم آبی زبان ریشه هایی شناختی استو با همه چیز در پیوندیابتدا سخت ترین استچند جهانیشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکاز تکنیکی تا مغز از مغز تهمیشه داناتر از ما وجود دحقیقت غیر فیزیکیویتامین دی گنجینه ای بزردگرگونی های نژادی و تغییفاصله ی همیشگی تصویر ساز