دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

آیا امکان بازسازی اندامهای خودمان را در آینده خواهیم داشت

امکان بازسازی اندامهای خودمان را در آینده خواهیم داشت؟! بررسی بیشتر این مطلب که در سایت نوروسافاري امده است در ادامه مطلب

نوروسافاری | کرم بلوط (acorn worm) که از دسته بی­ مهرگان محسوب می­شود، به­ صورت غیر قابل باوری توانایی بازسازی دارد. انسان­ها و کرم بلوط ژن­های مشترک فراوانی دارند و دانشمندان با امید به این که روزی قادر به بازسازی در انسان­ها باشند، کرم بلوط را مورد بررسی قرار می­دهند.

صنعت رشد مجدد انسان؟
توانایی بازسازی اندام­های بدن همیشه رویکردی جذاب بوده­ است که الهام ­بخش شخصیت­هایی مانند ولورین بوده، کسی که قادر بود مستقیماً خود را التیام بخشد و اندام­هایی را که از دست داده ­بود، بازسازی کند.
به گزارش نوروسافاری به نقل از بخش خبری دانشگاه واشنگتن، در حال حاضر، رویکرد بازسازی اندام­ها الهام­ بخش تحقیقات علمی شده ­است. بسیاری از گونه ­ها در قلمرو حیوانات قادر به بازسازی هستند: بندپایان (مانند عقرب­ها) قادر به بازسازی زوائد بدن خود هستند، برخی حلقویان (مانند کرم­ها) قادرند تنها از بخش کوچکی از بدن خود بازسازی کامل خود را انجام دهند، خارپوستان (مانند ستاره دریایی) قادرند هم بخشی از بدن خود را جدا کرده و هم بازسازی کنند، دوزیستان (مانند نوعی مارمولک و سمندرهای آبی) قادر به بازسازی یک اندام ظرف مدت یک ماه بوده و برخی از خزندگان می­توانند دم خود را بازسازی کنند.
کرم بلوط آبزی، یکی از ساکنان کوچک صخره­ های مرجانی که در زیر شن و ماسه پنهان می­ شود، نزدیکترین بی­ مهره به انسان­ها بوده و قادر به بازسازی هر بخشی از بدن خود که قطع شده و حتی سیستم عصبی و سر خود می­باشد. دو نیمه کردن یک کرم بلوط به­ سادگی در طول پانزده روز منجر به تولید دو کرم بلوط جدید و کاملاً مشابه می­شود. آن­ها به ­لحاظ ساختار بدنی نیز مشابه انسان هستند.
محققان با این پرسش رو به ­رو هستند: از آنجایی که انسان­ها بیشترین تعداد ژن­های مشابه را دارا هستند، آیا نباید قادر به انجام کارهای مشابهی نیز باشند؟
برای مطالعه متن کامل مقاله به لینک زیر رجوع کنید:
goo.gl/J2DDWX
به کانال تلگرام دانش مغز و علوم اعصاب نوروسافاری ملحق شوید:
https://telegram.me/joinchat/CihxzDwTa19DOIUZRYLVjw

بحث درباره مقاله بالا👆👆👆

موجوداتی که درجه بسیار ابتدایی در تکامل دارند، مانند کرمها یا دیگر خزندگان، انرژی دریافتی را برای ابتدایی ترین ابزارهای حیاتی مانند قلب بسیار ساده و یا دستگاه گوارش ابتدایی یا مغز بسیار کوچک- که فقط برای حیات حیوانی و کنترل سوراخهای بدن آنها سودمند است- مصرف می کنند.

مثلا کرم آنقدر در مرتبه ارتقا پایین است که زندگی در زیر خروارها خاک را به نور خورشید ترجيح میدهد و از زیباییهای دنیا و کل عوالم، به سه سوراخ خوردن و دفع و رابطه جنسی اکتفا ميکند. انرژی دریافتی چنین موجود ابتدایی و ساده ای لازم نیست، زیاد باشد و همین- که ساده ترین نیازهای خود را بر آورده کند- کافی است .

نه برای فرار از دشمن نیاز به دویدن آن چناني دارد، نه ذهن فعالی دارد که با آن بخواهد به صورت پیشرفته ای ببیند و نه بخواهد محاسبات ریاضی کند و یا تجربیات زیاد را به حافظه بسپارد. و بالاتر از اینها روح بلندی هم ندارد که با آن بخواهد فراتر و بالاتر از همه فعالیتها و اقدامات حیوانی، با انرژی ای هنگفت- که در هیچ حیوانی سابقه ندارد و فقط در انسان دیده میشود- ایثار یا از خود گذشتگي نشان دهد!

مصرف انرژی او برای رفع نیازهای سه سوراخ بدن او کافی است(سوراخی برای خوردن، سوراخی برای دفع کردن و سوراخی برای رابطه جنسي)و دستگاههای منتهی به این سه سوراخ هم در کرم، آنقدر ابتدایی هستند که انرژی چندانی صرف نمی کنند.

قدری بالاتر به روی زمين که بیاییم دیگر با این ظلمت دوستهای ساده مواجه نیستیم. اولا با توسعه ابزارهای حسی به خصوص بینایی، بخش بزرگ از انرژی مصرفی باید صرف سلولهای فراوان چشم و به خصوص سلولهای درک رنگ در شبکیه شود. پس هماهنگ کننده بین احساسات فرد يعنی مغز باید به ناچار بزرگتر شود و هر توسعه مغز، با افزایش تصاعدی سلولهای پرخور و حريص مغزی همراه است که بخش بزرگی از انرژی دریافتی فرد را صرف نیازهای خود می کنند (برای بررسی بیشتر این مطلب به مباحث گذشته در مورد مصرف انرژی فراوان سلولهای مغزی در اين کانال از جمله مقاله بهای فکر کردن مراجعه شود).

حیوانی ماننده سگ و گربه با مغزی که چندین برابر مغز خزندگان و نرم تنان است اگر غذایی بخورد، اکثر انرژی دریافتی را صرف این سلولهای پرخور مغزي میکند

و به علاوه تولید مثل جنسی و ماه ها نگه داشتن جنين در شکم مادر هم بار اضافه ای را بر دوش اين حیوانات میگذارد. این حیوان با مغز بزرگ برای آنکه بتواند اندامهایش رادهمانند سازی کند مثلا وقتی دست او قطع میشود دست جدیدی از نو ساخته شود- همانطور که در برخی نرم تنان دیده میشود- نیازمند انرژی هنگفتی است که سیر تکامل موجودات، چنینی اجازه ای را به او نداده است. اگر این کار ممکن بود، همانطور که در مورد نرم تنان، سیر تکامل، این امکان را فراهم کرده است در طی میلیاردها سال پس از نرم تنان هم این کار ممکن میشد. در حالی که چنین فرایندی و چنین ابزار بقایی در طبیعت حفظ نشده است.

انرژی دریافتی و توزيع اين انرژی در یک نرم تن بی مغز مانند ستاره دریایی، هرگز مانند توزیع انرژی دریافتی در حیوان پر مغز نیست.

این در مورد حیوان کم مغزی مانند گربه است، ولی در مورد انسان با مغز بزرگ و پیشرفته اش چه میتوان گفت؟

سیر خلقت انسان نشان میدهد که پیش از ما موجوداتي با مغزی بزرگتر وجود داشتند. نئوندرتال ها مغزشان از هموساپينسهاي امروز بزرگتر بود، آنها مانند دیگر حیوانات، تولید مثل جنسی داشتند و همانند سازی اندام هم مانند کرمها نمی کردند. با این حال، حتی بدون همانند سازي، انرژی و امکانات آنها و خواسته ها و تمایلات مغز بزرگ آنها، اجازه ادامه بقا را به آنها نداد. میزان مصرف انرژی در همانند سازي اندام در یک موجود، بسیار زیاد است(فرض کنید میخواهید همه اعصاب و عروق و عضلات و استخوانها و پوست و رگهای خونی چه سیاه رگ چه سرخرگ با همه عصبهای موجود در این عروق و پوست و رگها و همه عصبهاي موجود در پوست را که مثلا در لبها و یا چشم به میلیونها سلول میرسد بازسازی کنيد. این فقط، ساختن خود این اندامهاست.

انرژی فراوانی که باید صرف مرتب کردن این اجزا در اندامها شود- به خصوص اندامهای بدن انسان- که نظم قرار گیری اجزای آن سالهاست سازندگان رباتهاي مصنوعی را به حیرت افکنده است- خود این ترتیب و نظم عظیم، نیازمند انرژی ای بسیار بسیار هنگفت است.)

آن انرژی فراوان باید برای تولید اندام قطع شده، مثلا دست یا پا یا چشم قطع شده، فراهم گردد. وقتی قرار است 25% انرژی دریافتی را صرفا صرف مغز کنید، انرژی فراهم شده حتی برای قلب و دستگاه گوارش و دیگر اندامهای بدن فقط و فقط چیزی حدود 75% انرژی دریافتی است. در حالی که نسبت حجم مغز در برابر کل بدن انسان بسیار کمتر است.

@salmanfatemi

مثلا در هوموساپينس (انسان اولیه )وزن مغز حدود دو تا سه درصد وزن بدن است, ولی حین استراحت( توجه کنید فقط در زمان استراحت و نه در زمان فعالیت و دويدن!!) حدود 25% نیروی بدن را مصرف میکند .

این در حالی است که مغز شامپانزه فقط، 8% انرژی بدن را در هنگام استراحت مصرف ميکند .

در این صورت انرژی زیادی برای تولید اندام مجدد، باقی نیست. و به همين دلیل، وقتی ذکاوت موجود در عالم هستی، از میان اندامهای بقا، مغز را برگزید و آن را توسعه داد، نباید انتظار داشت، وقتی دست کسی قطع شد، بدن موجود زنده اکثر انرژی دریافتی را صرف تولید دست کند.

بله امروز مغز در انسان، توانسته است، با استفاده از سلولهای بنیادی و انرژی ای خارج از بدن موجود زنده، دست به فرصیه های ارزشمندی برای همانند سازی اندامها و حتی فرضیه هایی براي همانند سازی خود انسان مرده از طریق مهندسي ژنتیک و با استفاده از سلولهای بنیادی کند و رسیدن به چنین پيشرفتي، هرگز در آینده نزديک، دور از انتظار نیست.

این همانند سازی با استفاده از مهندسی ژنتیک، انسانها را از انرژی مصرفی مغز، محروم نمی کند، با این حال، امکان همانند سازی اندامها و حتي خود فرد مرده را فراهم ميکند.

خدایا دست بندگان تو از هر کم و زیاد خالی است!

خدایا نگاه محرومان از نور به غیبت وادار شده تو، سالهای سال است که خالی است.

کوری و نابینایی ما را بر آن نور ازلی و ابدی بگشاي یا ارحم الراحمين!


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سلمان فاطمی [ 1398-09-01 ]
خدایا دست بندگان تو از هر کم و زیاد خالی است خدایا نگاه محرومان از نور به غیبت وادار شده تو، سالهای سال است که خالی است کوری و نابینایی ما را بر آن نور ازلی و ابدی بگشاي یا ارحم الراحمين

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
در مانهای کمر دردنگاه از دور و نگاه از نزداسرار بازسازی اندام هالایو دوم دکتر سید سلمان فهوش مصنوعی از عروسک تا کمریاضیات یک حس جدید استبرخی نرمش های گردنمخچه فراتر از حفظ تعادلکل اقیانوس در یک ذرهسانسور از روی قصد بسیاری تکامل و ریشه ی مشترک خلقتآموزش نوین زبانتعداد کلی ذهن ها در جهان سوالات پزشکیاولویت بندی ها کجاستمغز بیش از آنچه تصور میشوحس و ادراک قسمت سی و ششمادب برخورد با دیگراندر سال حدود 7 میلیون نفر نادانی در قرن بیست و یکم،بقای حقیقی در دور ماندن امنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت دهمرادیوی مغز و تنظیم فرکانبررسی ژنها در تشخیص بیمامرکز خنده در کجای مغز استکوچک شدن مغز از نئاندرتاسخن پاک و ثابتتئوری تکامل امروز در درمآیا ما تنها موجودات زنده جنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت نخاعی میتواند دنقش قهوه در سلامتیخم شدن فضا-زمانارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان جدید ای ال اس، توفرچرا مغز انسان سه هزار سالبه خودت مغرور نشومنابع بی نهایت انرژی در دهیچ کس حقیقت را درون مغز زمان و مکان، ابعاد کیهان بعد از کرونامسئولیت جدیدکاهش حافظه هرچند فرایندیسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا احتمال دارد رویا از آجهان کاملی در اطراف ما پرایرادهای موجود در خلقت بنقش تیروئید در تکامل مغزخارق العاده و استثنایی باز نظر علم اعصاب یا نرووسدرک تصویر و زبان های مخلتنسبیت عام از زبان دکتر بربیماری کروتز فیلد جاکوبمنبع هوشیاری کجاست قسمت هزینه سنگین انسان در ازازونیسومایدتقلید از طبیعتمعجزه های هر روزهکریستال زمان(قسمت دوم)شگفت انگیز بودن کیهانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیاما مقهور قوانین فیزیکجهش تمدنی عجیب و شگفت انسابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريادلایلی که نشان میدهد ما باز تکینگی تا مغز از مغز تدست کردن در گوشهمه چیز موج استبیهوش کردن در جراحی و بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویتامین بی 12 در درمان دردزبان و بیان نتیجه ساختماتمرکز و مدیتیشنگوشت خواری یا گیاه خواریشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکآزار دیگری، آزار خود استجستجوی متن و تصویر به صورديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیاز تکینگی تا مغز از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض رفتار مانند بردهباهوش ترین و با کیفیت تریهندسه در پایه ی همه ی واکموفقیت هوش مصنوعی در امتواکسن های شرکت فایزر آمرسفر تجهیزات ناسا به مریخ تو انسانی و انسان، شایستتاثیر درجه حرارت بر عملکگشایش دروازه جدیدی از طرطوفان زیباییافسردگی و اضطراب در بیماحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان ژنی از مغز انسنوبت کودکاناز تکینگی تا مغز، از مغز قفس ذهنرویا و خبر از آیندهبحثی در مورد نقش کلسیم و هوش مصنوعی از عروسک های بمیدازولام در درمان تشنج وبینار اساتید نورولوژی دسلسله مباحث هوش مصنوعیتومورهای ستون فقراتپیوند قلب خوک، به فرد دچاتبدیل تراکت صوتی مصنوعی علم در حال توسعهامیدواری و مغزحس و ادراک قسمت 67ابزارهای بقای از نخستین داروی جدید s3 در درمان ام چگونه میتوان با قانون جناز علم جز اندکی به شما داقبرستان ها با بوی شجاعتهوش مصنوعی از عروسک بازی روزهای سختبخشش، عقلانی یا غیر عاقلماجرای عجیب گالیلهیافته های نوین علوم پرده سینوریپا داروی ترکیبی ضدتوسعه برخی شغل ها با هوش پختگی پس از چهل سالگي به ترس و آرمان هاعادت دادن مغز بر تفکرانرژی تاریکمغز و اخلاقحس و ادراک قسمت هشتماحیای بینایی نسبی یک بیمدر محل کار ارزش خودت را بنگاه از درون مجموعه با نگاصل بازخوردلبخند بزن شاید صبح فردا زهوش مصنوعی به کمک هوش طبیریسدیپلام تنها داروی تایبرخی یونها و مولکول های ممخچه ، فراتر از حفظ تعادلکلمات بلند نه صدای بلندسانسور بر بسیاری از حقایتکامل ابزار هوش ، راه پر آمارهای ارائه شده در سطح تعذیه ی ذهنپیامهای کاربراناولین مورد PML به دنبال تکمغز برای فراموشی بیشتر کحس و ادراک قسمت سیزدهمادراک ما درک ارتعاشی است درمان های اسرار آمیز در آنازوکلسینبلندی در ذهن ما درک بلندیمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت دومراز تغییربررسی بیماری التهابی رودمرگ چیستکوچکترین چیز یک معجزه اسسختی ها رفتنی استتئوری تکامل در پیشگیری و آیا مغز تا بزرگسالی توسعجهل مقدسایمان به رویانقش مهاجرت در توسعه نسل اخونریزی مغز در سندرم کووارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان جدید سرطانچرا مغزهای ما ارتقا یافت به دنبال رستگاری باشمنابع جدید انرژیهیچ اندر هیچزمان و صبربعد از کرونا دلخوشی بیهومسئولیت در برابر محیط زیکاهش دوپامین عامل بیماریشلیک فراموشیتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا احتمال دارد رویا از آجهان پیوستهاکسی توسین و تکامل پیش انقش حفاظتی مولکول جدید دخبر مهم تلسکوپ هابلاز نظر علم اعصاب اراده آزدرک حقیقت نردبان و مسیری نسبت ها در کیهانبیماری گیلن باره و بیمارمنبع هوشیاری کجاست قسمت53هزاران سال چشم های بینا وزونا به وسیله ویروس ابله تقویت استخوان در گرو تغذمعجزه ی چشمکریستال زمان(قسمت سوم)شگفت زده و حیران باشتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت چهارمجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريادنیای شگفت انگیز کوانتوماز تکینگی تا مغز از مغز تفلج نخاعی با الکترودهای دست آسمانهمه چیز در زمان مناسببیهوشی در بیماران دچار امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویتامین بی هفدهزبان و بیان، در سایه پیشرتمرکز بر هدفگیلگمش باستانی کیستشباهت زیاد بین سلول هاي عآسيب میکروواسکولاریا آسجستجوی هوشیاری در مغز مادی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایاز تکینگی تا مغز از مغز تفراموش کارها باهوش تر هسرفتار وابسته به شکلباور و کیهان شناسیهندسه زبانِ زمان استمولتیپل اسکلروز در زنان واکسن کووید 19 چیزهایی که سفر دشوار اکتشافتو با همه چیز در پیوندیتاثیر رو ح و روان بر جسمپل جویی اصفهانطولانی ترین شباقلیت خلاقحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان پاسخ کوانتومی نور دروناز تکینگی تا مغز، از مغز قفس را بشکنرویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی در مورد حقیقت فضا و هوش مصنوعی از عروسک بازی مکانیک کوانتومی بی معنی وجود قبل از ناظر هوشمندسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتوهم فضای خالیپیوند مغز و سر و چالشهای تبدیل سلولهای محافط به سعلم راهی برای اندیشیدن اامیدی به این سوی قبر نیستحس و ادراک قسمت 74ابزارهای دفاعی و بقای موداروی جدید میاستنی گراویچگونه مغز پیش انسان یا همازدواج های بین گونه ای، رقدم زدن و حرکت دید را تغیهوش مصنوعی از عروسک بازی روش مقابله مغز با محدودیبدون پیر فلکماده ی تاریکیاد گرفتن مداومسیگار عامل افزایش مرگ ومتوصیه های سازمان بهداشت پروژه ی ژنوم انسانیتسلیم شدن از نورون شروع معارضه جدید ویروس کرونا سانرژی تاریک که ما نمی تومغز و اخلاقحس و ادراک قسمت پنجماحیای بینایی نسبی یک بیمحس و ادراک قسمت پنجاهاحساس گذر سریعتر زماندر چه مرحله ای از خواب ، رنگاه حقیقی نگاه به درون ااصل علت و تاثیرلحظات خوش با کودکانهوش مصنوعی به شناسایی کاریشه های مشترک حیاتبرخی اثرات مضر ویتامین دمخچه ابزاري که وظیفه آن فکلوزاپین داروی ضد جنونساهچاله ها تبخیر نمیشودتکامل تکنولوژیآن چیزی که ما جریان زمان تغییر الگوی رشد مغزی با زسایتهای دیگراولین مورد پیوند سر در انمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟حس و ادراک قسمت ششمادغام میان گونه های مختلدرمان های بیماری آلزایمرنباید صبر کرد آتش را بعد بلوغ چیستمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت سومراست دستی و چپ دستیبررسی سیستم تعادلی بدن امرگ و میر پنهانکووید نوزده و خطر بیماری سرنوشتتئوری جدید، ویران کردن گآیا همه جنایت ها نتیجه بیجهان فراکتالاین پیوند نه با مغز بلکه نقش میدان مغناطیسی زمین خواندن ، یکی از شستشو دهنارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان دارویی سرطان رحم بچرا ویروس کرونای دلتا وابه زودی شبکه مغزی به جای مناطق خاصی از مغز در جستجهیچگاه از فشار و شکست نترزمان واقعیت است یا توهمبعد از کرونا دلخوشی بیهومستند جهان متصلکاهش سن بیولوژیکی، تنها شلیک فراموشیتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا برای تولید مثل همیشه جهان پیوستهاگر فقط مردم میفهمیدند کنقش حیاتی تلومر دی ان آ دخدا موجود استاز نظر علم اعصاب اراده آزدرک دیگراننسبت طلایی، نشانه ای به سبیماری آلزایمر، استیل کومنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمهستي مادي ای که ما کوچکترزیباترین چیز در پیر شدنتقویت حافظه یا هوش مصنوعکشف مکانیسم عصبی خوانش پشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر گیاهخواری بر رشد و آب زندگی است قسمت هفتمجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها در کاهش دردهای دنیا، هیچ استاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج بل، فلجی ترسناک که آندستورالعمل مرکز کنترل بیهمه چیز در زمان کنونی استبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویتامین دی گنجینه ای بزرزبان و تکلم برخی بیماریهتمساح حد واسط میان مغز کوگیاه بی عقل به سوی نور میشباهت زیاد بین سلول هاي عآسیب ها ناشی از آلودگی هوحفره در مغزدین اجباریابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قاز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیسترفتار اجتماعی انسان، حاصباد و موجهنر فراموشیمواد کوانتومی جدید، ممکنواکسن کرونا و گشودن پنجرسفرنامه سفر به بم و جنوب تو با باورهایت کنترل میشتاثیر روده بر مغزپل خواجو اصفهانطی یکصد هزار سال اخیر هرچالکترومغناطیس شنوایی و هحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان اولین سلول مصننورون هاي مصنوعی می تواناز تکینگی تا مغز، از مغز قلب و عقلرویا تخیل یا واقعیتبحثی در مورد عملکرد لوب فهوش مصنوعی از عروسک بازی مکانیزمهای دفاعی در برابوراپامیل در بارداریسم زنبور ، کلیدی برای وارتوهم فضای خالی یا توهم فضپیوند اندام از حیوانات بتبر را بردارعلم ساختن برج های چرخانامیدی تازه در درمان سرطاحس و ادراک قسمت 75ابعاد و نیازهای تکاملیداروی جدید برای میاستنی چگونه هموساپينس بر زمین اسکار، لگوی هوشمندقدرت مردمهوش مصنوعی از عروسک بازی روش های صرفه جویی در ایجابرنامه و ساختار پیچیده مماده ی خالییاد بگیر فراموش کنیسیاهچاله های فضایی منابعتوصیه های غیر دارویی در سپروژه ی ژنوم انسانیتشنچ پانایوتوپولوس تشنج عدم توقف تکامل در یک انداانرژی خلا ممکن استمغز و سیر تکامل ان دلیلی مغز کوانتومیحس و ادراک قسمت پنجاه و یاحساسات کاذبدر ناامیدی بسی امید استنگاه دوبارهاصل عدم قطعیت از کوانتوم لرزش ناشی از اسیب به عصبهوش مصنوعی در کامپیوترهارژیم های غذایی و نقش مهم برخی اختلالات عصبی مثانهمخچه تاثیر گذار بر حافظهکلام و زبان، گنجینه ای بسسایه را اصالت دادن، جز فرتکامل جریان همیشگی خلقتآنچه ناشناخته است باید شتغییر زودتر اتصالات مغزیاولین هیبرید بین انسان و مغز بزرگ چالش است یا منفعحس و ادراک قسمت شصت و هشتادغام دو حیطه علوم مغز و درمان های جدید میگرننبرو و انرژی مداومبلعیدن ستاره توسط سیاهچامنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت ششمرجزخوانی هایی که امروز ببررسی علل کمر درد در میانمرگ و میر بسیار بالای ناشکودک هشت ساله لازم است آدسریع دویدن مهم نیستتا 20 سال آینده مغز شما به آیا هوش مصنوعی می تواند نجهان قابل مشاهده بخش کوچاین اندوه چیستنقش محیط زندگی و مهاجرت دخواب سالم عامل سلامتیارتباط غیرکلامی بین انسادرمان سرگیجه بدون نیاز بچرا پس از بیدار شدن از خوبه زیر پای خود نگاه نکن بمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیپرپاراتیروئیدیسمزمان پلانکتفکر قبل از کارمشکل از کجاستکایروپاکتیک چیستشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا بزرگ شدن مغز فقط در دجهان پر از چیزهای اسرار آاگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش خرچنگ های نعل اسبی درخدای رنگین کماناز واقعیت امروز تا حقیقتدرک درست از خود و هوشیارینشانه های گذشته در کیهان بیماری الزایمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهستی ما پس از شروعی چگال زیباترین چیز در افزایش ستقویت سیستم ایمنیکشف مکانیسمی پیچیده در بشگفتی های زنبور عسلتاثیر انتخاب از طرف محیط آب زندگی است قسمت اولجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماننقشه مغزی هر فرد منحصر بهدندان ها را مسواک بزنید تاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خوابدغدغه نتیجه ی نادانی استهمه چیز، ثبت می شودبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویروس مصنوعیزبان و شناخت حقیقت قسمت چتنفس هوازی و میتوکندریتاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه خواری و گوشت خوار کدشجاعت و ترسآشنا پنداریحق انتخابدین، اجباری نیستابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عاز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی و مسیر روحانیرقیبی قدرتمند در برابر مباد غرور و سر پر از نخوت وهنر حفظ گرهموجود بی مغزی که می تواندواکسن کرونا از حقیقت تاتسفرنامه سفر به بم و جنوب تو باید نیکان را به دست بتاثیر رژیم گیاه خواری بر پلاسمای غالبطبیعت موجی جهانالکتروتاکسی(گرایش و حرکحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از دانشمندان تغییر میدان مغنورون های ردیاب حافظهاز تکینگی تا مغز، از مغز قلب دروازه ی ارتباطرویا حقی از طرف خدابحثی درباره هوش و تفاوتههوش مصنوعی از عروسک بازی ما انسانها چه اندازه نزدورزش هوازی مرتب خیلی به قسماگلوتید داروی کاهش دهنتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیوند سر آیا ممکن استتحریک عمقی مغز در آلزایمعلایم کمبود ویتامین E را امگا سه عامل مهم سلامتحس و ادراک قسمت 78ابعاد اضافه ی کیهانداروی جدید برای ای ال اسچگونه هوشیاری خود را توساساس انسان اندیشه و باور قدرت کنترل خودهوش مصنوعی از عروسک بازی روش هایی برای جلوگیری از برنامه ی مسلط ژنها در اختماده ای ضد التهابییادگیری مهارت های جدید دسیاهچاله ها، دارای پرتو توصیه هایی در مصرف ماهیپروانه ی آسمانیتشنج چیستعدم درکانسان قدیم در شبه جزیره عانسان میوه ی تکاملمغز آیندگان چگونه است ؟حس و ادراک قسمت پنجاه و داخلاق و علوم اعصابدر هم تنیدگی مرزها و بی منگاهی بر قدرت بینایی درااصول انجام برخی نرمش ها دلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهوش مصنوعی در خدمت خلق وحرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اصول سلامت کمرمدل همه جانبه نگر ژنرالیکلرال هیدرات برای خوابانساخت شبکه عصبی مصنوعی با تکامل داروینی هنوز در حاآنچه واقعیت تصور میکنیم تغییر عمودی سر انسان از پاولین تصویر در تاریخ از سمغز بزرگ چالشهای پیش روحس و ادراک قسمت شصت و دوارتقا و تکامل سنت آفرینش درمان های جدید در بیماری چت جی پی تیبنی عباس، ننگی بر تاریخمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی بیشتر در زنانرحم مصنوعیبزرگ فکر کنمرگ انتقال است یا نابود شکودک ایرانی که هوش او از سریعترین کامپیوتر موجودتا بحر یفعل ما یشاآیا هوش مصنوعی زندگی بشرجهان موازی و حجاب هااین ایده که ذرات سیاهچالنقش نگاه از پایین یا نگاهخواب سالم عامل سلامتی و یارتروز یا خوردگی و التهادرمان سرگیجه بدون نیاز بچرا ارتعاش بسیار مهم استبه سخن توجه کن نه گویندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت هاوکينگ پیش از مرگش رسالزمان به چه دلیل ایجاد میشتفکر خلا ق در برابر توهم مشکلات نخاعیکار با یگانگی و یکپارچگیشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر کتامین در درمان پاآیا تکامل و تغییرات ژنتیجهان پر از چیزهای جادویی اگر نیروی مغناطیس نباشد نقش داروهاي مختلف معروف خدایی که ساخته ی ذهن بشر از کجا آمده ام و به کجا میدرک عمیق در حیواناتنشانه های پروردگار در جهبیماری ای شبیه آلزایمر و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتو هر کس تقوای خدا پیشه کنزیر فشار کووید چه باید کرتلقین اطلاعات و حافظهکشف ارتباط جدیدی از ارتبشانس یا تلاشتاثیر احتمالی عصاره تغلیآب زندگی است قسمت دومجواب دانشمند سوال کننده ابزار بقا از نخستین هماننقشه های مغزی جدید با جزیاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواب چیستذهن ما از در هم شکستن منبهمه ی سردردها بی خطر نیستبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویرایش DNA جنین انسان، برزبان و شناخت حقیقت قسمت اتنفس هوازی و میتوکندریتاثیر درجه حرارت بر عملکگیرنده باید سازگار با پیشرکت نورالینک ویدیویی ازآشنا پنداریحقیقت قربانی نزاع بین بی دید تو همیشه محدود به مقدابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانیرموزی از نخستین تمدن بشربار بزرگ ایستادن بر دو پاهنر رها شدن از وابستگیموجودات مقهور ژنها هستندواکسن کرونا ساخته شده توسفرنامه سفر به بم و جنوب تو تغییر و تحولیتاثیر رژیم گیاه خواری بر پمبرولیزوماب در بیماری چطبیعت بر اساس هماهنگیالکترودهای کاشتنیحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان روش هاي جدیدی نوروپلاستیسیتی چیستاز تکینگی تا مغز، از مغز قلب روباتیکرویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره هوش و تفاوتههوش مصنوعی از عروسک بازی ما انسانها چه اندازه نزدورزش هوازی ، بهترین تمریسندرم کووید طولانیتوهم چیستپیوند سر، یکی از راه حلهاتداوم مهم است نه سرعتعلایم کمبود ویتامین E را امروز دانش ژنتیک هیچ ابهمعجزه ی علمحس و ادراک قسمت 82ابعاد بالاترداروی جدید برای دیابتچگونه واکسن کرونا را توزاستفاده از مغز، وزن را کمقدرت انسان در نگاه به ابعهوش مصنوعی از عروسک بازی روش هایی ساده برای کاهش ابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ماده، چیزی نیستیادآوری خواب و رویاسیاهچاله و تکینگی ابتدایتوضیحی ساده در مورد هوش مپرواز از نیویورک تا لوس آتشنج و حرکات شبه تشنجی قاعسل طبیعی موثر در کنترل بعشق درونی به یگانگی خلقتانسان ها می توانند میدان مغز انسان ایا طبیعتا تماحس و ادراک قسمت پنجاه و ساخلاق پایه تکامل و فرهنگدر هم تنیدگی کوانتومینگاهی بر توانایی اجزاي باصول توسعه ی یک ذهن کامللزوم سازگاری قانون مجازاهوش مصنوعی در خدمت خلق وحرژیم ضد التهابیبرخی بیماری ها که در آن بمدل هولوگرافیک ژنرالیزهکمردردساخت شبکه عصبی با الفبای تکامل داروینی هنوز در حاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تغییرات منطقه بویایی مغزاولین دارو برای آتاکسی فمغز بزرگ و فعال یا مغز کوحس و ادراک قسمت شصت و ششارتقا یا بازگشت به قبل ازدرمان های رایج ام اسچت جی پی تیبه قفس های سیاهت ننازمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی در زنان بیشتر ارحم مصنوعیبزرگ شدن مغز محدود به دورمرگ تصادفیکودکان میتوانند ناقل بی سرگیجه از شایعترین اختلاتابوهای ذهنیآیا هوش ارثی دریافتی از پجهان ما میتواند به اندازاینکه به خاطرخودت زندگی نقش نظام غذایی در تکامل مخواب عامل دسته بندی و حفطارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان سرگیجه بدون داروچرا بیماری های تخریبی مغبوزون هیگز چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت هاوکينگ پیش از مرگش رسالزمان شگفت انگیزتفاوت مغز انسان و میمون همشکلات بین دو همسر و برخیکاربرد روباتهای ريزنانوشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جنین انسان، هوشمندی جهان دارای برنامهاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش درختان در تکاملخسته نباشی بابااز کسی که یک کتاب خوانده درگیری قلب در بیماری ویرنظام مثبت زندگیبیماری ای شبیه ام اس مولتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوفور و فراوانیزیرفون داروی ضد ام استلاش ها برای کشف منابع جدکشف جمجمه ای درکوه ایرهوشاهکار قرنتاثیر ترکیبات استاتین (سآب زندگی است قسمت سومجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین هماننقص در تشخیص هیجانات عاماز تکینگی تا مغز از مغز تفلج دوطرفه عصب 6 چشمذهن چند جانبه نیازمند نگهمیشه چشمی مراقب و نگهبابیان حقیقتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمواقعیت فیزیکی، تابعی از زبان و شناخت حقیقت قسمت دتنفس بدون اکسیژنتاثیر درجه حرارت بر عملکگالکانزوماب، دارویی جدیشربت ضد خلطآغاز فصل سرما و دوباره تکحقیقت آنطور نیست که به نظدیدن خدا در همه چیزابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلااز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند تکامل و دشواری هارمز و رازهای ارتباط غیر کبار سنین ابزار هوشمندی اهنر، پر کردن است نه فحش دموسیقی نوواکسن ایرانی کرونا تولیدسفرنامه سفر به بم و جنوب تو جهانی هستی که خودش را تاثیر رژیم گیاه خواری بر پنج اکتشاف شگفت آور در موطعمه ی شبکه های ارتباط اجالگو و عادت را بشکن و در احافظه میتواند بزرگترین دابزار بقای موجود زنده از دانشمندان روشی برای تبدینوروز یا روز پایانیاز تکامل تا مغز از مغز تا قلب را نشکنرویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره هوش و تفاوتهما اکنون میدانیم فضا خالورزش و میگرنسندرم گیلن باره به دنبال توهم وجودپیوندی که فراتر از امکانتداخل مرزها و صفات با بینعلت خواب آلودگی بعد از خوانفجار و توقف تکاملی نشامعجزه ی علم در کنترل کرونحس و ادراک قسمت چهلاتفاق و تصادفداروی جدید ضد میگرنچگونه آن شکری که می خوریماستفاده از هوش مصنوعی در قدرت ذهنهوش مصنوعی از عروسک بازی روش جدید تولید برقبرین نت به جای اینترنتماده، چیزی بیش از یک خلا یاری خدا نزدیک استسیاهچاله ی تولید کنندهتیوتیکسن داروی ضد جنونپروتئین های ساده ی ابتداتشنج عدم توازن بین نورون تشویق خواندن به کودکانعصب حقوق نورولووانسان یک کتابخانه استمغز انسان برای ایجاد تمدحس و ادراک قسمت پنجاه و شاختلال خواب فرد را مستعد در هم تنیدگی کوانتومی و پنگاهت را بلند کناصول سلامت کمرلزوم سازگاری قانون مجازاهوش مصنوعی درمانگر کامپیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرخی بیماری های خاص که بدمدل هولوگرافیک تعمیم یافکمردرد ناشی از تنگی کاناساختن آیندهتکامل داروینی هنوز در حاآنها نمیخواهند دیگران راتغییرات آب و هوایی که به اولین دروغمغز بزرگترین مصرف کننده حس و ادراک سی و هفتمارتوکين تراپی روشی جديد درمان های علامتی در ام اسنتایج نادانی و جهلبه مغز خزندگان خودت اجازمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی در زنان بیشتر ارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربزرگ شدن تقریبا ناگهانی مرگی وجود نداردکودکان خود را مشابه خود تسرگردانیتاثیر فکر بر سلامتآیا هوش سریعی که بدون احسجهان مادی، تجلی فضا در ذهاینکه خانواده ات سالم بانقش نظریه تکامل در شناساخودآگاهی و هوشیاريارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان سرطان با امواج صوتچرا حیوانات سخن نمی گوینبوزون هیگز جهان را از متلمنبع هوشیاری کجاست قسمت هدف یکسان و مسیرهای مختلزنان باهوش ترتفاوت ها و تمایزها کلید بمشکلات روانپزشکی پس از سکاربرد روباتهای ريز، در شناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهان ذهن و افکار ما مجهان در حال نوسان و چرخشاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش ذهن و شناخت در حوادث خطا در محاسبات چیزی کاملاز آغاز خلقت تا نگاه انسادرگیری مغز در بیماری کوینظریه ی تکامل در درمان بیبیماری اسپینال ماسکولار منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقت نهيب هاي غير علمي گذشزیرک ترین مردمتلاش هایی در بیماران قطع کشف جدید تلسکوپ جیمز وبشاهکار شش گوشتاثیر تغذیه بر سلامت رواآب، زندگی است(قسمت پنجم)جامعه ی آسمانیدهن، بزرگترین سرمایهابزار بقا از نخستین هماننقطه بی بازگشتاز تکینگی تا مغز از مغز تفناوری هوش مصنوعی نحوه خذهن هوشیار در پس ماده ی مهمیشه اطمینان تو بر خدا ببیست تمرین ساده برای جلومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمواقعیت چند سویهزبان و شناخت حقیقت قسمت ستنها مانع در زندگی موارد تاثیر درجه حرارت بر عملکگام کوچک ولی تاثیرگذارشش مرحله تکامل چشمآغاز مبهم آفرینشحقیقت افراددیدگاه نارسای دوگانه ی مابزار بقا از نخستین همانچهار میلیارد سال تکامل باز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند حذف برخی اجزای مغرمز پیشرفت تواضع است نه طبارداری بدون رحمهوموارکتوس ها ممکن است دموسیقی هنر مایع استواکسن اسپایکوژنسفری به آغاز کیهانتو دی ان ای خاص ميتوکندريتاثیر رژیم گیاهخواری بر پول و شادیظهور امواج مغزی در مغز مصالگوی بنیادین و هوشیاریحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از دانش، قفل ذهن را باز میکننوشیدن چای برای مغز مفید از تکامل تا مغز، از مغز تقیچی ژنتیکیرویای شفافبحثی درباره هوش و تفاوتهما از اینجا نخواهیم رفتورزش بهترین درمان بیش فعسندرم پیریفورمیستوهم وجودپیوستگی همه ی اجزای جهانتروس جریان انرژیعماد الدین نسیمی قربانی انقراض را انتخاب نکنیدمعجزه در هر لحظه زندگیحس و ادراک قسمت چهل و هفتاتوبان اطلاعات و پلِ بینداروی جدید ضد الزایمرچگونه انتظارات بر ادراک استفاده از انرژی خلاقدرت عشقهوش مصنوعی از عروسک بازی روش صحبت کردن در حال تکامبرای یک زندگی معمولیماست مالیژن همه چیز نیستسیاره ی ابلهانتیک و اختلال حرکتیپروتز چشمتشخیص ژنتیکی آتروفی های عضلانی که طی سخن گفتن چقدانسان باشمغز انسان برای شادمانی طحس و ادراک قسمت بیست و چهاختلال در شناسایی حروف و در هم تنیدگی کوانتومی و دچالش هوشیاری و اینکه چرا اضطراب و ترسلزوم عدم وابستگی به گوگل هوش مصنوعی درخدمت خلق وحرژیم غذایی ضد التهابیبرخی توجهات در ببمار پارمدل های ریز مغز مینی برینکمردرد و علل آنساختار فراکتال وجود و ذهتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز ختغییرات تکاملی سر انسان اولین سلول مصنوعیمغز حریص برای خون، کلید تحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط میکروب روده و پاردرمان ژنتیکی برای نوآورینجات در راستگوییبه نقاش بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز هوشمندی کیهانرساناها و ابر رساناها و عبزرگترین خطایی که مردم ممراحل ارتقای پله پله کیهکودکان را برای راه آماده سربازان ما محققا غلبه می تاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا هشیاری کوانتومی وجودجهان مرئی و نامرئیاینترنت بدون فیلتر ماهوانقش هورمون های تیروئید دخودآگاهی و هوشیاريارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمانهای بیماری پارکینسچرا حجم مغز گونه انسان دربی نهایت در میان مرزهامنبع هوشیاری کجاست قسمت هدف یکسان، در مسیرهای متزنجیرها را ما باید پاره کتفاوت ها را به رسمیت بشنامشکلات روانپزشکی در عقب کتاب گران و پرهزینه شد ولشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش های ژنتیکی، ویروجهان در حال ایجاد و ارتقااگر با مطالعه فیزیک کواننقش روی و منیزیم در سلامتخطا در محاسبات چیزی کاملاز انفجار بزرگ تا انفجار درگیری مغز در بیماران مبنظریه ی تکامل در درمان بیبیماری اضطراب عمومیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی فهمیدی خطا کردی برگتلاشی برای درمان قطع نخاکشتن عقیده ممکن نیستشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر حرکات چشم بر امواج آتش منبع انرژیجاودانگی مصنوعیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار بقا از نخستین هماننمیتوان با بیرون انداختناز تکینگی تا مغز از مغز تفیلمی بسیار جالب از تغییذهن تو همیشه به چیزی اعتقهمیشه داناتر از ما وجود دبیش از نیمی از موارد انتقمنبع هوشیاری در کجاست؟ قواقعیت چیستزبان جانسوزتنها در برابر جهانتاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای ششمین کنگره بین المللی سإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَحقیقت اشیادژا وو یا اشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانچهار ساعت پس از کشتار خوکاز تکینگی تا مغز از مغز تفراتر از دیوارهای باوررمز بقای جهش ژنتیکیبازگشت از آثار به سوی خداهورمون شیرساز یا پرولاکتمیهمانهای ناخوانده عامل واکسن اسپایکوژن ضد کروناسقوط درون جاذبه ای خاص، چتو در میانه ی جهان نیستی تاثیر عصاره تغلیظ شده گیپول و عقیدهظرف باید پر شود چه با چرک الگوبرداری از طبیعتحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از دائما بخواننوعی سکته مغزی ، وحشتناک از تکامل تا مغز، از مغز تقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهوش مصنوعی از عروسک بازی روان سالمبحثی درباره هوش و تفاوتهما اشیا را آنطور که هستندورزش در کمر دردسندرم پس از ضربه به سرتوهم بی خداییپیام های ناشناخته بر مغز تری فلوپرازینعوامل موثر در پیدایش زباانواع سکته های مغزیمعرفت و شناختحس و ادراک قسمت چهل و هشتاتوسوکسیمایدداروی سل سپتچگونه به سطح بالایی از هواستفاده از سلول های بنیاقطار پیشرفتهوش مصنوعی از عروسک بازی روشهای نو در درمان دیسک ببرای پیش بینی آینده مغز دماست مالی با هوش انسانیژن همه چیز نیستسیاره ابلهانتیروفیبان موثر در سکته ی پروتز عصبی برای تکلمتکنولوژی جدید که سلول هاپرورش مغز مینیاتوری انساتشخیص آلزایمر سالها قبل غم بی پایانانسان جدید از چه زمانی پامغز انسان برای شادمانی طحس و ادراک قسمت بیست و یکاختلال در شناسایی حروف و در هر سوراخی سر نکنچالش هوشیاری و اینکه چرا اطلاع رسانی اینترنتیمقاومت به عوارض فشار خون هوش مصنوعی ساخته هوش طبیرژیم غذایی ضد دردبرخی توصیه ها برای واکسیمدیون خود ناموجودکمردرد با پوشیدن کفش مناساختار شبکه های مغزی ثابتکامل زبانآنزیم تولید انرژی در سلوتغذیه بر ژنها تاثیر دارداوکرلیزوماب داروی جدید شمغز در تنهایی آسیب میبینحس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط ماده و انرژیدرمان پوکی استخواننخاع ما تا پایین ستون فقربه نقاش بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز هوشیاری و وجودرشته نوروایمونولوژی و نقبزرگترین درد از درون است مرز مرگ و زندگی کجاستکوری گذرای ناشی از موبایسردرد میگرنتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا واکنش های یاد گرفته وجهان مشارکتیایندرالنقش هورمون زنانه استروژنخودت را از اندیشه هایت حفارزش خود را چگونه میشناسدرهای اسرارآمیز و پوشیدهچرا خشونت و تعصببی ذهن و بی روحمنبع هوشیاری کجاست قسمت هدف از تکامل مغززندگی هوشمند در خارج از زتفاوت های بین زن و مرد فقمشاهده گر جدای از شیء مشاکتاب زیست شناسی باورشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اججهان ریز و درشتاگر تلاش انسان امروز برانقش روزه داری در سالم و جخطای ادراک کارمااز بحث های کنونی در ویروسدرگیری مغزی در سندرم کوونظریه ی تکامل در درمان بیبیماری بیش فعالیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی پر از گل شدی خودت را زیست شناسی کل در جزء فراکتلاشی تازه برای گشودن معگل خاردار، زیباستشاید درست نباشدتاثیر دوپامین و سروتونینآثار باستانی تمدن های قدجایی خالی نیستدو بیماری روانی خود بزرگ ابزار بقا از نخستین هماننمیتوان بر سیاه سیاه نوشاز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک مولکولها و ذرات در ذهن خود را مشغول هماهنگیهمیشه راهی هستبیشتر کمردردها نیازی به منبع هوشیاری در کجاست؟(قواقعیت چیستزبان ریشه هایی شناختی استنبیه چقدر موثر استتاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای صبر بسیار بایدافت فشار خون ناگهانی در وحقیقت تنها چیزی است که شادژاوو یا آشناپنداریابزار بقا از نخستین هماننوآوری ای شگفت انگیز داناز تکینگی تا مغز از مغز تفرد موفقرمز جهانبازگشت به ریشه های تکاملهوش فوق العاده، هر فرد اسمیوتونیک دیستروفیواکسن دیگر کرونا ساخته شسلول های مغزی عامل پارکیتوقف؛ شکستتاریک ترین بخش شبعقل مجادله گرالتهاب شریان تمپورالحافظه و اطلاعات در کجاستابزار بقای موجود زنده از داروهای مصرفی در ام اسنیکولا تسلااز تکامل تا مغز، از مغز تقانون مندی نقشه ژنتیکی مهوش مصنوعی از عروسک بازی روبات های ریز در درمان بیبحثی درباره احساسات متفاما به جهان های متفاوت خودوزن حقیقی معرفت و شناختسندرم سردرد به دلیل افت فتوهم تنهاییپیدایش زبانتری فلوپرازینعوامل ایجاد لغت انسانی و انگشت ماشه ایمغز فکر میکند مرگ برای دیحس و ادراک قسمت چهل و دوماتصال مغز و کامپیوترداروی ضد چاقیچگونه باغبانی باعث کاهش استفاده از سلول های بنیالمس کوانتومیهوش مصنوعی از عروسک بازی روشهای شناسایی قدرت شنوابرای اولین بار دانشمندانماشین دانشژن هوش و ساختارهای حیاتی سیاره ابلهانسیر آفرینش از روح تا مغز تکنولوژی جدید که سلول هاپرتوهای صادر شده از سیاهتصویر زیبا از سلولغم بی پایانانسان خطرناکترین موجودمغز انسان رو به کوچک تر شحس و ادراک قسمت بیست و دواختلالات مخچهدر والنتاین کتاب بدید همچالش هوشیاری و اینکه چرا اطلاعات حسی ما از جهان، چمقابله ی منطقی با اعتراضهوش احساسیراه فراری نیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atمدیریت اینترنت بر جنگکنفرانس تشنج هتل کوثر اصسادیسم یا لذت از آزار دادتکامل زبانآینه در اینهثبت و دستکار ی حافظهايندگان چگونه خواهند دیدمغز را از روی امواج بشناسحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتباط متقابل با همه ی حیدرمان پوکی استخواننخستین تمدن بشریبه نادیدنی ایمان بیاورمنابع انرژی از نفت و گاز هوشیاری و افسردگیرشد مغز فرایندی پیچیده ابسیاری از مجرمان، خودشانمرز بین انسان و حیوان کجاکی غایب شدی تا نیازمند دلسردرد میگرن در کودکانتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا یک، وجود داردجهان هوشمندایا کوچک شدن مغزانسان النقش ویتامین K در ترمیم اسخودروهای هیدروژنیاز فرد ایستا و متعصب بگذردروغ نگو به خصوص به خودتچرا در مغز انسان، فرورفتبی شرمیمنبع هوشیاری کجاست قسمت هدف از خلقت رسیدن به ابزازندگی بی دودتفاوت های تکاملی در مغز ومشاهده آینده از روی مشاهکتاب طبیعت در قالب هندسهشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا خداباوری محصول تکاملجهان شگفت انگیزاگر خواهان پیروزی هستینقش رژیم غذایی بر رشد و اخطای حساز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرگیری مغزی در سندرم کوونظریه ی ریسمانبیماری تی تی پیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی تو از یاد گرفتن باز زیست شناسی باور حقیقت یا تلاشی جدید در درمان ام اسگل زندگیشب سیاه سحر شودتاثیر دپاکین بر بیماری مآرامش و دانشجاذبهدو بار در هفته ماهی مصرف ابزار بقا از نخستین هماننمایش تک نفرهاز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک و هوشیاریذهن سالمهمیشه عسل با موم بخوریمبا هوش مصنوعی خودکار روبمنبع خواب و رویاواقعیت های متفاوتزبان شناسی مدرن در سطح سلتهدیدهای هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی لازم است برای فهم و صرع و درمان های آنافت هوشیاری به دنبال کاهحقیقت خواب و رویادگرگونی های نژادی و تغییابزار بقا از نخستین هماننوار مغز مشاهده ی غیر مستاز تکینگی تا مغز از مغز تفرد حساس از نظر عاطفی و برمز جهان خاصیت فراکتالبازخورد یا فیدبکهوش مصنوعی می تواند بر احمیگرن و پروتئین مرتبط با واکسن دیگری ضد کرونا از دسلول های بنیادیتولید مثل اولین ربات های تاریکی من و تو و گرد و غباعقلانیت بدون تغییرامواجی که به وسیله ی ماشیحباب های کیهانی تو در توابزار بقای موجود زنده از داروهای ام اسنیاز به آموزش مجازی دیجیاز تکامل تا مغز، از مغز تقانون گذاری و تکاملهوش مصنوعی از عروسک بازی روبات کیانبحثی درباره احساساتی غیرما با کمک مغز خود مختاريموزوز گوشسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهم جدایی و توهم علمپیر شدن حتمی نیستترک امروزعواملی که برای ظهور لغت اانگشت نگاری مغز نشان میدمغز قلبحس و ادراک قسمت چهل و سوماثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی ضد چاقیچگونه تکامل مغزهای کنونیاستفاده از سلول های بنیالوب فرونتال یا پیشانی مغهوش مصنوعی از عروسک بازی روشی برای بهبود هوش عاطفبرای تمدن سازی، باید در بمبانی ذهنی سیاه و سفیدژن یا نقشه توسعه مغز و نقمباحث مهم حس و ادراکژن ضد آلزایمرسیستم تعادلی بدنتکینگیپرسش و چستجو همیشه باقی اتصویر زیبای اصفهانغیرقابل دیدن کردن مادهانسان عامل توقف رشد مغزمغز انسان رو به کوچکتر شدحس و ادراک قسمت بیست و سواختلالات حرکتی در انساندر یک فراکتال هر نقطه مرکچالش هوشیاری و اینکه چرا اطلاعاتی عمومی در مورد ممقابله با کرونا با علم اسهوش احساسیراه های جدید برای قضاوت ربرخی روش های تربیتی کودکمداخله ی زیانبار انسانکنگره بین المللی سردرد دسازگاری با محیط بین اجزاتکامل زبان انسان از پیشیآیندهثبت امواج الکتریکی در عصايا اراده آزاد توهم است یمغز زنان جوانتر از مغز مرحساسیت روانی متفاوتارتباط چاقی و کاهش قدرت بدرمان ام اس(مولتیپل اسکلنخستین تصویر از سیاهچالهبه هلال بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز هوشیاری کوانتومیرشد مغز علت تمایل انسان ببسیاری از بیماری های جدیمرز جدید جستجو و اکتشاف، کیهان خود را طراحی میکندسردرد و علتهای آنتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا کیهان می تواند یک شبیجهان هوشیارایا این جمله درست است کسینقش ژنتیک در درمان اختلاخورشید مصنوعیاز مخالفت بشنودریای خداچرا ذرات بنیادی معمولاً بی عدالتی در توزیع واکسن منبع هوشیاری کجاست قسمت هر چیز با هر چیز دیگر در تزندگی در جمع مواردی را برتفاوت های زبانی سرمنشا تمطالبه ی حق خودکتاب، سفری به تاریخشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها می تواند از جهانی که نه با یک رخداد و اپی ژنتیکنقش رژیم غذایی در رشد و اخطر آلودگی هوااز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرگیری اعصاب به علت میتونظریه تکامل در درمان بیمبیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتنام نوعی کرونا ویروس زیست، مرز افق رویداد هستتمایل زیاد به خوردن بستنگلوله ی ساچمه ایشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر داروهای ضد التهاب آرامش و سکونجاذبه و نقش آن در شکلگیریدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردراز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیکدانان ماشینی برای تذهت را روی چیزهای مفید متهمجوشی هسته ای، انرژِی ببا تعمق در اسرار ابدیت و منتظر نمان چیزی نور را بهواقعیت و مجاززبان شناسی نوین نیازمند تو یک معجزه ایتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی مغز بزرگ چالش استضرورت زدودن افکارافتخار انسانحقیقت در علم، هرگز نهایی دانش قدرت استابزار بقا از نخستین هماننوار مغز ترجمه رخدادهای از تکینگی تا مغز از مغز تفردا را نمیدانیمرنگ کردن، حقیقت نیستبازسازي مغز و نخاع چالشی هوش مصنوعی و کشف زبان هایمیگرن سردردی ژنتیکی که بواکسن سرطانسلول های بنیادی منابع و اتولید یا دریافت علمپوست ساعتی مستقل از مغز دتاریکی و نورعقیده ی بی عملامیوتروفیک لترال اسکلروحد و مرزها توهم ذهن ماستابزار بقای موجود زنده از داروهای تغییر دهنده ی سیچیز جدید را بپذیراز تکامل تا مغز، از مغز تقانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک بازی روح در جهانی دیگر استبخش فراموش شده ی حافظهما بخشی از این جهان مرتبطیک پیام منفرد نورون مغزی سوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهم جسمپیشینیان انسان از هفت میترکیب آمار و ژنتیکعوارض ازدواج و بچه دار شدانتقال ماده و انرژیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهحس و ادراک قسمت نهماثرات فشار روحی شدیدداروی ضد تشنج با قابليت تچگونه جمعیت های بزرگ شکل استفاده از سلول های بنیالوتیراستامهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشی جدید در درمان قطع نخبرای خودآگاه بودن تو بایمجموعه های پر سلولی بدن مژنها نقشه ایجاد ابزار هوسیستم دفاعی بدن علیه مغز تکامل فردی یا اجتماعیآلودگی هوا چالش قرن جدیدتصویربرداری فضاپیمای آمغرور و علمانسانیت در هم تنیده و متصمغز ایندگان چگونه استحس و ادراک قسمت بیستماختلالات صحبت کردن در اندر کمتر از چند ماه سوش جدچالش دیدگاه های سنتی در باطلاعاتی عمومی در مورد مملاحظه های اخلاقی دربارههوش در طبیعتراه های جدید برای قضاوت ربرخی سلولهای عصبی در تلامدارک ژنتیکی چگونه انسانکنگره بین المللی سردرد دستم با شعار قانون بدترین تکامل ساختار رگهای مغزی آینده ی انسان در فراتر ازجلو رفتن یا عقبگردايا اراده آزاد توهم است یمغزهای کوچک بی احساسخفاش با شیوع همه گیری جدیارتباط هوش ساختار مغز و ژدرمان تومورهای مغزی با انخستین روبات های زنده ی جبه کدامین گناه کشته شدندمنابع انرژی از نفت و گاز هوش، ژنتیکی است یا محیطیرشد در سختی استبسیاری از بیماری های جدیمزایای شکلات تلخ برای سلکیهانِ هوشیارِ در حال یاسردرد تنشنتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا گذشته، امروز وآینده جهان های بسیار دیگرایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش گرمایش آب و هوا در همخوش قلبی و مهربانیاز نخستین همانند سازها تدرک فرد دیگر و رفتارهای اچراروياها را به یاد نمی آبیمار 101 ساله، مبتلا به سمنبع هوشیاری کجاست قسمت هر جا که جات میشه، جات نیزندگی در سیاهچالهتفاوت ایستایی و تکاپومطالبی در مورد تشنجکتابخانهشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها میتوانند باجهانی که از یک منبع، تغذیابتدا سخت ترین استنقش زنجبیل در جلوگیری از خطرات هوش مصنوعیاز تکنیکی تا مغز از مغز تدرختان اشعار زمیننظریه تکامل در درمان بیمبیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین E برای فعالیت صحزاوسکا درمان گوشرتمدن قدیمی ای در جنوب ایرگلوئونشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آرامش(سکوت) stillness و تکاپوجدا کردن ناخالصی هادو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانچند جهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تفاجعه ی جهل مقدسذخیره ی شگفت انگیز اطلاعهمراه سختی، اسانی هستبا خدا باشمنحنی که ارتباط بین معرفواقعیت و انعکاسزبان، نشان دهنده ی سخنگو تو یک جهان در مغز خودت هستاثیر درجه حرارت بر عملکگذر زمان کاملا وابسته به ضررهای مصرف شکر و قند بر افراد آغاز حرکت خودشان رحقیقت راستین انسان علم بدانش محدود به ابعاد چهارنوار مغز در فراموشی هااز تکینگی تا مغز از مغز تفرزندان زمان خودرنگین کمانبحتی علمی درباره تمایل بهوش مصنوعی یا حماقت طبیعمیگرن شدید قابل درمان اسواکسن سرطانسلول های بدن تو پیر نیستنتولید پاک و فراوان انرژیپوشاندن خود از نورتاریکی خواهد ترسیدعلم و ادراک فقط مشاهده ی امید نیکو داشته باش تا آنحریص نباشابزار بقای موجود زنده از داروهای ضد بیماری ام اس وچیزی منتظر شناخته شدناز تکامل تا مغز، از مغز تقانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک بازی روح رهاییبخش های تنظیمی ژنومما تحت کنترل ژنها هستیم ییک پیشنهاد خوب برای آسان سوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهمات و شناخت حقیقتپیشرفت های جدید علوم اعصترکیب حیوان و انسانعید نوروز مبارکاندوه در دنیا استمغز مانند تلفن استحس و ادراک قسمت چهارماثرات مفید قهوهداروی ضد تشنج با قابليت تچگونه جمعیت های بزرگ شکل استیفن هاوکینگ در مورد هلوزالمعده(پانکراس)مصنوعهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشی جدید در درمان نابینبرای زندگی سالم، یافتن تبرخی ملاحظات در تشنج های محل درک احساسات روحانیژنها ، مغز و ارادهسکوت و نیستیتکامل مادی تا ابزار هوشمآلودگی هوا و ویروس کروناتصور از زمان و مکانغربال در زندگیانسانیت در برابر دیگرانمغز ابزار بقای برتر مادیحس و ادراک قسمت دهماختلالات عضلانی ژنتیکدر آرزوهایت مداومت داشتهچاالش ها در تعیین منبع هواعتقاد اشتباه، نتیجه ی نملاحظات بیهوشی قبل از جرهوش عاطفی قسمت نهمراه پیروزی در زندگی چیستبرخی سيناپسها طی تکامل و مروری بر تشنج و درمان هایکنترل همجوشی هسته ای با هستم، بی پاسخ نیستتکامل شناخت انسان با کشفآینده ی علم و فیزیک در60 ثجلوتر را دیدنای نعمت من در زندگیممغز، فقط گیرندهخلا، حقیقی نیستارتباط پیوسته ی جهاندرمان تشنجنرمش های مفید برای درد زابه امید روزهای بهترمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ چیز همیشگی نیستز گهواره تا گوربشکه ای که ته نداره پر نممسمومیت دانش آموزان بی گکیست هیداتید مغزسردرد سکه ایتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا پیدایش مغز از روی تصاجهان هایی در جهان دیگرایا بیماری ام اس (مولتیپنقش پیش زمینه ها و اراده خوشبختی دور از رنج های ماز نخستین همانند سازها تدرک نیازمند شناخت خویش اچراروياها را به یاد نمی آبیماری لبر و نابینایی آنمنبع هوشیاری کجاست قسمت هر حرکت خمیده می شود و هر زندگی زمینی امروز بیش از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیمطالعه ای بیان میکند اهدکجای مغز مسئول پردازش تجشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دست مصنوعی به زودی قاجهانی در ذهنابتدایی که در ذهن دانشمننقش زبان در سلطه و قدرت ادفاع از پیامبراز تکینگی تا مغز و از مغز درد باسن و پا به دلیل کاهنظریه تکامل در درمان بیمبیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین E در چه مواد غذایزبان مشترک ژنتیکی موجوداتمدن پیشرفته ی پیشینیانگمان میکنی جرمی کوچکی در شبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر مغزآزمون تجربی، راهی برای رجدایی خطای حسی استدو سوی واقعیتابزار بقا از نخستین همانچند جهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تفاصله ها در مکانیک کوانتذره ی معین یا ابری از الکهمراهی نوعی سردرد میگرنیبا طبیعت بازی نکنمنشأ اطلاعات و آموخته ها واقعیت خلا و وجود و درک مزبان، وسیله شناسایی محیطتو کز محنت دیگران بی غمیتاثیر درجه حرارت بر عملکگذشته را دفن کنضررهای شکر بر سلامت مغزافراد بی دلیل دوستدار تو حقیقت غیر فیزیکیدانش بی نهایتنوار مغز در تشخیص بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تفرضیه ای جدید توضیح میدهرهبر حقیقیبحث درباره پیدایش و منشا هوش مصنوعی گوگل به کمک تشمیدان مغناطيسي زمین بشر واکسن ضد اعتیادسلول عصبی شاهکار انطباق تولید سلولهای جنسی از سلپیموزایدتاریخ همه چیز را ثبت کردهعلم و روحامید نجاتحرکت چرخشی و دائمی کیهانابزارهای پیشرفته ارتباط داروی فامپیریدین یا نورلچیزی خارج از مغزهای ما نیاز تکامل تا مغز، از مغز تقانونمندی و محدودیت عالمهوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری متناوب، مغز را بخش بزرگی حس و ادراک ما امانند آب باشیک آلل ژنتیکی که از نئاندسوخت هیدروژنی پاکتوپیراماتپیشرفت در عقل است یا ظواهترازودونعامل کلیدی در کنترل کارآاندوه دردی را دوا نمیکندمغز مادران و کودکان در زمحس و ادراک قسمت نوزدهماثرات مفید روزه داریداروی ضد تشنج توپیراماتچگونه حافظه را قویتر کنیاستیفن هاوکینگ در تفسیر لیروپریم داروی ترکیبی ضدهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشی جدید در درمان سکته مريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی مرزهای اخلاق و علوم محل درک احساسات روحانی دژنهای مشترک بین انسان و وسکوت، پر از صداتکامل مداومآلودگی هوا و پارکینسونتصادف یا قوانین ناشناختهمقالاتانسان، گونه ای پر از تضادمغز ابزار برتر بقاحس و ادراک قسمت دوازدهماختراع جدید اینترنت کواندر آسمان هدیه های نادیدنناتوانی از درمان برخی ویاعتماد به خودممانتین یا آلزیکسا یا ابهوش عاطفی قسمت هفتمراه انسان شدن، راه رفتن وبرداشت مغز ما از گذر زمانمرکز هوشیاری، روح یا بدن کنترل جاذبهستون فقرات انسان دو پا جلتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا فراموشی حتمی استجمجمه انسان های اولیهای همه ی وجود منمغزتان را در جوانی سیم کشخلا، خالی نیستارتباط انسانی، محدود به درمان جدید ALSنرمش های مفید در سرگیجهبه بالا بر ستارگان نگاه کمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ وقت خودت را محدود به زمین در برابر عظمت کیهانبشریت از یک پدر و مادر نیمسمومیت دانش آموزان، قماکیست کلوئید بطن سومسردرد عروقی میگرنتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا آگاهی پس از مرگ از بیجهان یکپارچهایا بدون زبان میتوانیم تنقش آتش در رسیدن انسان بهخانه ی تاریکاز نخستین همانند سازها تدرک و احساسنزاع بین جهل و علم رو به پبیماری های میتوکندریمنبع هوشیاری کجاست قسمت هرچیز با یک تاب تبدیل به زندگی زودگذرتفاوتهای جنسیتی راهی برامعماری، هندسه ی قابل مشاکرونا چه بر سر مغز می آورشکل پنجم مادهتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان، تصادفی نیستابتذال با شعار دیننقش زبان در سلطه و قدرت ادفاع در برابر تغییر ساختاز تکینگی تا مغز از مغز تدردهای سال گذشته فراموش هفت چیز که عملکرد مغز تو بیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین کازبان چهار حرفی حیات زمینتمدن بشری و مغز اخلاقیگنجینه ای به نام ویتامین شبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه ی شرودینجریان انرژی در سیستم های دولت یا گروهکابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تفاصله ی همیشگی تصویر سازذرات کوانتومی زیر اتمی قهندسه ی پایه ایبالاترین هدف از دولتمنشاء کوانتومی هوشیاری اوالزارتان داروی ضد فشار سفر فقط مادی نیستتو پیچیده ترین تکنولوژی تاثیر درجه حرارت بر عملکگربه شرودینگر و تاثیر مشطلوع و حقیقتافزایش قدرت ادراکات و حسحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردنوار مغزی روشی مهم در تشخاز تکینگی تا مغز- از مغز فساد اقتصادی سیتماتیک درروی و منیزیم در تقویت استبحثي درباره هوش و تفاوتههوش مصنوعی گوگل به کمک تشمیدان های مغناطیسی قابل واکسن علیه سرطانسلولهای ایمنی القا کنندهتولترودینپیموزایدتازه های اسکیزوفرنی(جنوعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهامید جدید بر آسیب نخاعیحس چشایی و بویاییابزارهای بقا از نخستین هداروی لیراگلوتیدچیزی شبیه نور تو نیستاز تکامل تا مغز، از مغز تقارچ بی مغز در خدمت موجودهوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری و بیمار ی ام اس بخش بزرگتر کیهان ناشناختماه رجبیک جهش ممکن است ذهن انسانسودمندی موجودات ابزی بر توانایی مغز و دیگر اجزای پیشرفت ذهن در خلاقیت استتراشه ی بیولوژِیکعادت همیشه خوب نیستاندوهگین نباش اگر درب یا مغز چون ابزار هوش است دلیحس و ادراک قسمت هفتماثرات مضر ماری جوانادارویی خلط آورنگاه محدود و تک جانبه، مشاستخوان های کشف شده، ممکلیس دگرامفتامین یا ویاسهوش مصنوعی از عروسک تا کماستروژن مانند سپر زنان دلا اکراه فی الدینهوش مصنوعی از عروسک تا کمریه زغالیبرخی نکات از گاید لاین پرمحدودیت چقدر موثر استژنهای هوش ، کدامندسکته مغزیتکامل چشمآلزایمرتظاهر خوابیده ی مادهتاثیر ویتامین دی بر بیماانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز از بسیاری حقایق می گرحس و ادراک قسمت سومادامه بحث تکامل چشمدر آستانه ی موج پنجم کوویناتوانی در شناسایی چهره اعتماد به خودمن کسی در ناکسی دریافتم هوش عاطفی قسمت پنجمراه بی شکستبررسي علل احتمالي تغيير مرکز حافظه کجاستکندر در بیماریهای التهابستارگانی قبل از آغاز کیهتکثیر سلول در برابر توقف آیا ممکن است موش کور بی مجنبه های موجی واقعیتای آنکه نامش درمان و یادشمغزتان را در جوانی سیمکشخلاصه ای از مطالب همایش مارتباط از بالا به پایین مدرمان جدید میگرن با انتی نرمشهای مهم برای تقویت عبه بالاتر از ماده بیندیشمنابع انرژی از نفت و گاز هیچ کاری نکردن به معنی چیزمین زیر خلیج فارس تمدنی بعد پنجممسیر دشوار تکامل و ارتقاکاهش مرگ و میر ناشی از ابسرطان کمیت گراییتاثیر ژنها بر اختلالات خآیا امکان بازسازی اندامهجهان یکپارچهایا تکامل هدفمند استنقش انتخاب از طرف محیط، نخانواده پایداراز نخستین همانند سازها تدرک کنیم ما همه یکی هستیمنزاع بین علم و نادانی رو بیماری های مغز و اعصاب و منبع هوشیاری کجاست قسمت هز ذره، یک دنیاستزندگی سلول در بدن، جدای اتقلید مرحله ای نسبتا پیشمعنی روزهکریستال هاشکست حتمیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهش های ژنتیکی مفید در ساابداع دی ان ای بزرگترین دنقش سجده بر عملکرد مغزدقیق ترین تصاویر از مغز ااز تکینگی تا مغز از مغز تدردی که سالهاست درمان نشهفت سین یادگاری از میراث بیماری، رساله ای برای سلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین کا و استخوانزبان نیاز تکاملی استتمدن زیر آبگویید نوزده و ایمنی ساکتشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه شرودینگرجریان انرژی در سیستم های دوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که مانناز تکینگی تا مغز از مغز تفتون های زیستیذرات کوانتومی زیر اتمی قهندسه ی رایج کیهانمهندسی ژنتیک در حال تلاش واکنش های ناخودآگاه و تقسفر نامه سفر به بم و جنوب تو آرامش و صلحیتاثیر درجه حرارت بر عملکگزیده ای از وبینار یا کنفطلای سیاهافزایش مرگ و میر سندرم کوحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سنوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز- از مغز فشار و قدرترویا و واقعیتبحثی جالب درباره محدودیتهوش مصنوعی الفاگومیدان های کوانتومی خلاواکسنی با تاثیر دوگانه اسلولهای بنیادی مصنوعی درتومورها و التهاب مغزی عاپیچیدگی های مغزمگستازه های بیماری پارکینسوعلم به ما کمک میکند تا موامید درمان کرونا با همانحس و ادراک (قسمت اول )ابزارهای بقا ازنخستین همداروی تشنجی درباردارینکاتی در مورد تشنجاز روده تا مغزقبل از آغازهوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری سلول های بنیادبخش دیگری در وجود انسان هماپروتیلینیک رژیم غذایی جدید، می توسی و سه پل اصفهانتوازن مهمتر از فعالیت زیپیشرفتی مستقل از ابزار هتربیت کودکان وظیفه ای مهعادت کن خوب حرف بزنیاندام حسی، درک از بخش هایمغز چگونه صداها را فیلتر حس و ادراک قسمت هفدهماجزای پر سلولی بدن انسان داستانها و مفاهیمی اشتبانگاه انسان محدود به ادرااسرار آفرینش در موجلاموژین داروی ضد اوتیسم؟هوش مصنوعی از عروسک تا کمریواستیگمینبرخی نرمش ها برای زانومحدودیت های حافظه و حافظژنهای حاکم بر انسان و انسسال سیزده ماههتکامل و ارتقای نگاه تا عمآملودیپین داروی ضد فشار تظاهری از ماده است که بیدصفحه اصلیاهرام مصر از شگفتی های جهمغز به تنهایی برای فرهنگ حس و ادراک قسمت سی و هشتماداراوون تنها داروی تاییدر درمان بیماری مولتیپل نادیدنی ها واقعی هستنداعداد بینهایت در دنیای ممنابع انرژي پاک سرچشمه حهوش عاطفی قسمت اولرابطه تشنج و اوتیسمبررسی و اپروچ جدید بر بیممرکز حافظه کجاستکوچ از محیط نامناسبسخن و سکوتتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا ما کالا هستیمجنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت مغزی کمک میکند مغط یک گیرنده استخلاصه ای از درمان های جدیارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان جدید کنترل مولتیپلچرا ماشین باید نتایج را پبه جای محکوم کردن دیگران منابع انرژی از نفت و گاز هیچ کس مانند تو نگاه نمیکزمان چیستبعد از کرونامسئول صیانت از عقیده کیسکاهش التهاب ناشی از بیماسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر کلام در آیات کلام بآیا انسان با مغز بزرگش اخجهان کنونی و مغز بزرگتریایجاد احساساتنقش اتصالات بین سلولهای خار و گلاز نشانه ها و آثار درک شددرک احساسات و تفکرات دیگنزاع بین علم و جهل رو به پبیماری وسواسمنبع هوشیاری کجاست قسمت هزینه ای که برای اندیشیدزندگی، مدیریت انرژیتقلید از روی طبیعتمعادله ها فقط بخش خسته کنکریستال زمان(قسمت اولشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا راهی برای رفع کم آبی جهش های ژنتیکی غیر تصادفابزار هوش در حال ارتقا ازنقش غذاها و موجودات دريادل به دریا بزناز تکینگی تا مغز از مغز تدرس گرفتن از شکست هاهم نوع خواری در میان پیشیبیندیشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین کا در سبزیجاتزبان و کلمه حتی برای کسانتمدنی قدیمی در شمال خلیج گوشه بیماری اتوزومال رسسشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکآزادی عقیده، آرمانی که تجریان انرژی در سیستم های دورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین هماننه به اعداماز تکینگی تا مغز از مغز تفروتنی و غرورذرات کوانتومی زیر اتمی قهندسه بنیادینمهربانی، شرط موفقیتواکنش به حس جدیدسفر به مریخ در 39 روزتو افق رویداد جهان هستیتاثیر درجه حرارت بر عملکگزارش یک مورد جالب لخته وطوفان فقر و گرسنگی و بی سافزایش سرعت پیشرفت علوم حل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکنوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز- از مغزتفضای قلب منبع نبوغ استرویا و کابوسبحثی در مورد نقش ویتامين هوش مصنوعی از عروسک های بمیدان بنیادین اطلاعاتواسطه ها د رمسیر ایجاد مغسلام تا روشناییتومورهای نخاعیپیچیدگی های مغزی در درک زتبدیل پلاستیک به کربن و سعلم بدون توقفامیدوار باش حتی اگر همه چحس و ادراک (قسمت دوم )ابزارهای بقای موجود زندهداروی جدید ALSچگونه مولکول های دی ان ایاز سایه بگذرقبل از انفجار بزرگهوش مصنوعی از عروسک بازی روزهای بد باقی نمیماندبخشیدن دیگران یعنی آرامشماجرای جهل مقدسیکی از علل محدودیت مغز امسیلی محکم محیط زیست بر انتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپاسخ گیاهان در زمان خوردترجمه ای ابتدایی از اسراعادت کردن به نعمتانرژی بی پایان در درون هرمغز ناتوان از توجیه پیداحس و ادراک قسمت هجدهماجزایی ناشناخته در شکل گدخالت در ساختار ژنهانگاه از بیرون مجموعه