دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزارهای بقای از نخستین همانند سازها تا مغز از مغز تا کرونا قسمت چهاردهم

ابزارهای بقای موجود زنده از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای بقای ویروس کرونا (قسمت چهاردهم)

کرونا؛ هوش مصنوعی به جبهه نبرد، می‌پیوندد!
آمارهای مبتلایان به بیماری کرونا این روزها نگران کننده است. اعلام مرگ و میری در حدود هشت تا نه درصد در کشورهایی- که آمار مرگ و میر های پنهان، بسیار زیاد بوده است و بسیار کم اعلام می شود- واقعا مایه نگرانی است.

مرگ و میر و میزان ابتلا، بسیار بالا است به طوری که تا کنون در حدود یک ماه در کشور آمریکا حدود 40 هزار نفر به خاطر این بیماری مرده اند و کشورهای هم مرز کشور ما بالاترین آمار مبتلایان را در آسیا از آن خود کرده اند.

پیدا کردن یک دارو برای درمان این بیماری مهلک، به درازا کشیده است ولی استفاده از چنددارو در برخی مطالعات سودمند بوده است. استفاده از داروی قدیمی کلروکین و ترکیب آن با برخی داروهایی ضد ویروس و یا آنتی بادی هایی- که میتواند عیله بخشی از ویروس یا سیستم ایمنی فرد واکنش داشته باشد- تا حدی توانسته است در برخی بیماران سودمند باشد و این سودمندی هرچند امیدبخش است ولی اینها ابتدای پژوهش های علمی است؛ به خصوص در زمانی که بسیاری از بیماران بدون دریافت دارو هم بهبود پیدا می کنند، شاید نتوان علت صد در صد بهبود را این دارها دانست.

عوارض این داروها چگونه است؟ از عوارض کوتاه مدت که بگذریم عوارض درازمدت، قطعا به سال ها تحقیق نیازمند است.

برای بررسی های عمیق تر و آمارهای پیشرفته میتوان از هوش مصنوعی بهره برد. عصر پرس و جو در میان کتاب خانه های سنتی به سر آمده است و امروز با کمک سیستم های هوش مصنوعی گوگل میتوان جدیدترین و پر حجم ترین مطالعات و پژوهش ها را دید و نیز با کمک روش های پیشرفته تحلیل در هوش مصنوعی میتوان دقیق ترین نتیجه گیری های آماری را انجام داد.

بروز یک اپیدمی وسیع کشنده، در زمان حاضر نیاز ما به این پژوهش های عمیق را آشکارتر می کند.
در زمان ما که دستان بشری در کشف بسیاری از حقایق علمی بسته نیست، کوتاهی کردن در استفاده از پیشرفته ترین منابع به دست آوردن اطلاعات و بسنده کردن به روش های غیر علمی، نه تنها عواقب ناگوار فراوانی را به بار می آورد بلکه مسئولیت سنگین کسانی- که با دلخوش کردن به این روش های غیر علمی باعث فریب مردم میشوند- قابل کتمان نیست.

امروز هوش مصنوعی میتواند میلیون ها مقاله را در زمانی کوتاه مرور کند و در شرایط کنونی با توجه به کم بودن زمان، در مواجهه با ویروس جهش یافته و تکامل یافته- که در هر رویارویی با سیستم ایمنی میتواند خودش را دگرگون کند- بسیار ضروری است.

آیا هوش مصنوعی می‌تواند به یافتن درمان کرونا کمک کند؟
به نظر می‌رسد برای مهار همه‌گیری جهانی کرونا که جان بسیاری را می‌گیرد، به تلاشی فوق بشری نیاز است. هوش مصنوعی کارایی خود را در پزشکی به اثبات رسانده اما آیا می‌توان برای درمان این بیماری، از یادگیری ماشین کمک گرفت.

شرکت‌های زیادی در پی راه حل این معضل هستند. شرکت اکساینشیا در آکسفورد، اولین شرکتی است که دارویی را برای آزمایش روی انسان پیشنهاد کرد که هوش مصنوعی یافته بود. در حال حاضر این شرکت در میان ۱۵ هزار داروی موجود در موسسه تحقیقاتی اسکریپز در کالیفرنیا جستجو می‌کند.

شرکت هیلکس در کمبریج- که دکتر دیوید براون آن را بنیان گذاشته- یکی از مبدعان ویاگراست. این شرکت در سیستم هوش مصنوعی خود که برای یافتن درمان بیماری‌های نادر طراحی شده بود تغییر کاربری داده است.

هر داروی احتمالی بدقت در آزمایشگاه بررسی می‌شود

این هوش مصنوعی سه کار می‌کند:
--همه متون علمی موجود در این زمینه را بررسی می‌کند
--دی‌ان‌ای و ساختار ویروس را مطالعه می‌کند
--فایده داروهای موجود را بررسی می‌کند

(در نزاع تکاملی میان ژنهای ویروس و دیگر موجودات زنده، آشنایی با ساختار ژنومی ویروس دارای اهمیت بسیار زیادی است. ویروس های کرونا طی زمان، دارای ساختار ژنتیکی خاص در ويروس SARS-COV2 شده اند که به صورت آر ان ای بزرگ مثبت است و قابلیت بیماری زایی بسیار بالایی دارد و می تواند از میانبرهای بسیار، بر میزبان خود حمله ببرد و زندگی انگلی خود را توسعه دهد.

مقابله با این ویروس- که بر اساس برخی مقالات فعلا به حدود 8 گونه ویروسی دیگر تکامل پیدا کرده است- نیازمند آشنایی کامل و تحلیل دقیق ساختار ژنومی و دگرگونی های آن، طی تاریخ تکامل ویروس ها در گذشته و امروز است و امروز در سایه پیشرفت تکنولوژیک و هوش مصنوعی میتوان میلیون ها داده را از گذشته تا امروز و از آزمایشگاه های مختلف سرتاسر جهان به طور بسیار دقیق، تحلیل و پیش بینی کرد.)
کشف دارو معمولا زمان‌بر است. دکتر براون به بی‌بی‌سی گفت: ۴۵ سال است که در این زمینه فعالیت می‌کنم و فقط سه دارو، وارد بازار کرده‌ام.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [20.04.20 09:28]
اما به نظر می‌رسد هوش مصنوعی بسیار سریع‌تر است. دکتر بروان می‌گوید: فقط چند هفته طول کشید تا هوش مصنوعی اطلاعات مورد نیاز ما را جمع آوری کند و در چند روز گذشته حتی اطلاعات جدیدی هم به ما داده است. در حال حاضر ما در مرحله‌ای هستیم که می‌توانیم کارمان را شروع کنیم. الگوریتم‌های ما در عید پاک بارها اجرا شدند و هفته آینده نتیجه سه شیوه مختلف را خواهیم داشت.

شرکت هیلکس امیدوار است تا ماه دیگر یک لیست از داروهای بالقوه داشته باشد و برای استفاده از این پیش‌بینی‌ها در کارآزمایی‌های بالینی مذاکراتی را شروع کرده است.

در کشف داروی کرونا با کمک هوش مصنوعی دو گزینه وجود دارد:

--ساخت یک داروی کاملا جدید که دو سالی طول می‌کشد تا تایید شود
--تغییر کاربری داروهای موجود
دکتر براون می‌گوید بعید به نظر می‌رسد فقط یک دارو بتواند این کار را انجام دهد.

به نظر می‌رسد برای درمان کرونا احتیاج به ترکیب چند دارو نیاز باشد.
این برای هلیکس یعنی تجزیه و تحلیل دقیق ۸ میلیون درمان دودارویی و ۱۰.۵ میلیارد درمان سه‌دارویی از بین ۴ هزار داروی تایید شده موجود.(تحلیل تاثیر داروها روی اجزای مختلف؛ چه ویروس یا سیستم ایمنی میزبان بسیار مهم است. وقتی به بیش از یک دارو نیاز باشد، واکنش های این دو دارو با هم، باید به طور دقیق تحلیل شود همچنین کم کردن یا افزایش تاثیر داروها در کنار هم به خصوص داروهای جدیدی- که علیه ویروس استفاده میشود- کار را دشوارتر میشود زیرا بسیاری از این تاثیرات اصلا شناخته شده نیست. جمع کردن همه این داده ها و اطلاعات، از داروهای گذشته تا امروز، کار بسیار پیچیده ای است به خصوص وقتی بدانیم از قدیمی ترین داروهای موجود(هیدروکسی کلروکین) تا جدیدترین داروهای ساخته شده(رمدیسیویر و یا جدیدترین آنتی بادی های منوکلونال مانند باری‌سیتی‌نیب) میتواند روی ویروس کرونا موثر باشد.)

پرفسور آرا درزی، رئیس موسسه نوآوری‌های سلامت جهانی در امپریال کالج لندن به بی‌بی‌سی گفت: هوش مصنوعی یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای یافتن یک راه حل ملموس است. در اصل ما به داده‌هایی عظیم، باکیفیت و پالوده نیاز داریم. بسیاری از این اطلاعات پیش از این در شرکت‌های دارویی بزرگ، خاک می‌خورد یا تکلیف مالکیت معنوی آنها روشن نبود یا در آزمایشگاه‌های قدیمی دانشگاه‌ها به فراموشی سپرده شده بود. اکنون بیش از هر زمانی به تجمیع اطلاعات پراکنده احتیاج داریم تا محققان هوش مصنوعی با استفاده از تکنیک‌های جدید یادگیری ماشین، بسرعت درمانی برای کرونا پیدا کنند.

یافته‌های شگفت‌انگیز
در آمریکا، آزمایشگاه باراباسی دانشگاه نورث ایسترن، دانشکده پزشکی هاروارد، موسسه علوم شبکه استنفورد و شرکت بیوتکنولوژی تازه تاسیس شیفر مدیسنز با همکاری هم، در پی تغییر سریع کاربری داروهای موجود برای درمان کرونا هستند.

الیف صالح، مدیر اجرایی شرکت شیفر می‌گوید معمولا فقط همین هماهنگی به یک سال کاغذبازی احتیاج دارد ولی کنفرانس تلفنی با اپلیکیشن زوم و عزم جزم عده‌ای- که اکنون وقت زیادی دارند- سرعت کار را زیاد کرده است: کار سه هفته اخیر ما معمولا شش ماه طول می‌کشد. همه، دیگر کارهایشان را کاملا تعطیل کرده‌اند.

در حال حاضر نتیجه این تحقیقات شگفت‌انگیز بوده است:

این احتمال مطرح شده که ویروس ممکن است به بافت مغز حمله کند و این شاید دلیل از دست رفتن حس چشایی و بویایی در بعضی باشد
این پیش بینی مطرح شده که ویروس کرونا ممکن است به دستگاه تولید مثل مردان و زنان حمله ‌کند
شرکت شیفر مدیسنز هوش مصنوعی را با روشی تلفیق کرده که به آن داروی شبکه می‌گوید. این شیوه بیماری را به چشم واکنش‌های پیچیده اجزای مولکولی نگاه می‌کند.

آقای صالح می گوید: فنوتیپ (رخنمود) بیماری بندرت به دلیل ناکارآمدی فقط یک ژن یا یک پروتئین است. طبیعت، ساده نیست و نتیجه شبکه واکنش‌های زنجیره‌ای چندین پروتئین است.

استفاده از داروی شبکه، هوش مصنوعی و تلفیق این دو به شناسایی ۸۱ داروی احتمالی منجر شده است.

پرفسور آلبرت لاسلو باراباسی می‌گوید: عملکرد هوش مصنوعی می‌تواند کمی بهتر باشد یعنی فقط دنبال همبستگی‌های درجه بالا نباشد و ریزداده‌های مستقلی را پیدا کند که ممکن است داروی شبکه سنتی نادیده گرفته باشد.

بعضی از شرکت‌های هوش مصنوعی ادعا می‌کنند که دارویی را پیدا کرده‌اند که می‌تواند کارآمد باشد.

شرکت هوش مصنوعی بنولنت داروی باری‌سیتی‌نیب را که برای درمان آرتریت روماتوئید تایید شده به عنوان یک درمان احتمالی برای جلوگیری از آلودگی سلول‌های ریوی به ویروس کرونا مطرح کرده است. این دارو در حال حاضر در موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در مرحله کارآزمایی کنترل شده است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [20.04.20 09:31]
شرکت چینی علی بابا می‌گوید یک تست هوش مصنوعی ساخته که می‌تواند ویروس کرونا را بادقت شناسایی کند.
در کره جنوبی و آمریکا برای بررسی احتمال کارآمدی داروهای ضدویروس موجود از یادگیری عمیق استفاده و داروی آتازاناویر را که در درمان ایدز به کار می‌رود به عنوان یک گزینه احتمالی پیشنهاد کرده‌اند.

شرکت‌های دیگر از هوش مصنوعی برای هدف متفاوتی استفاده می‌کنند؛ تجزیه و تحلیل تصویربرداری‌های پزشکی برای کمک به رادیولوژیست‌ها در پیش‌بینی اینکه کدام بیماران به احتمال زیاد به دستگاه تنفس مصنوعی احتیاج خواهند داشت. به عنوان مثال، شرکت بزرگ علی بابا اعلام کرده الگوریتمی یافته که در ۲۰ ثانیه با دقت ۹۶ درصد، این بیماری را تشخیص می‌دهد.

اما بعضی از کارشناسان هشدار می‌دهند که احتمال زیادی دارد سیستم‌های هوش مصنوعی در زمینه عفونت‌های پیشرفته، تعلیم دیده باشند و برای تشخیص علائم اولیه عفونت مناسب نباشند.

پرفسور درزی می‌گوید باید سیاست‌گذاری جهانی در جهت متقاعد کردن شرکت‌های دارویی بزرگ به همکاری با منابع کوچکتر اطلاعات دارویی باشد مثل دانشگاه‌ها و موسسه‌های خیریه تحقیقاتی: هیچگاه زمان اینقدر مهم نبوده که در مقابله با کرونا اسرار اطلاعات دارویی هر چه زودتر در اختیار هوش مصنوعی قرار گیرد.
https://www.thelancet.com/pdfs/journals/landig/PIIS2589-7500(20)30054-6.pdf

https://www.bbc.com/persian/science-52323107
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکیادآوری خواب و رویادرمان های رایج ام اسانسان عامل توقف رشد مغزشناخت و معرفت، و نقش آن دارتوکين تراپی روشی جديد منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای اولین بار دانشمنداننورون هاي مصنوعی می توانتاثیر رژیم گیاه خواری بر کووید نوزده و خطر بیماریدرگیری مغز در بیماری کویایا کوچک شدن مغزانسان الصرع و درمان های آناز نخستین همانند سازها تموجود بی مغزی که می تواندبررسی سیستم تعادلی بدن اچگونه حافظه را قویتر کنیتصویربرداری فضاپیمای آمکریستال زمان(قسمت اولرویاهای پر رمز و حیرتی درابزار بقا از نخستین همانعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز از مغز تمحل درک احساسات روحانیتفاوت های زبانی سرمنشا تچرا حجم مغز گونه انسان درجواب دانشمند سوال کننده گامی در درمان بیماریهای ريتوکسيمب در درمان ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تمزایای شکلات تلخ برای سلتولید سلولهای جنسی از سلهوش مصنوعی از عروسک بازی هم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک قسمت سومپیام های ناشناخته بر مغز زیر فشار کووید چه باید کرازدواج های بین گونه ای، رمغز آیندگان چگونه است ؟تکامل چشمهوش عاطفی در زنان بیشتر اهوش مصنوعی از عروسک بازی خطرات هوش مصنوعیآیا هوش ارثی دریافتی از پزبان، وسیله شناسایی محیطبه زودی شبکه مغزی به جای مغز بزرگ و فعال یا مغز کوتاثیر ویروس کرونا بر مغز وقتی فهمیدی خطا کردی برگدانشمندان نورون مصنوعی سآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسندرم کووید طولانیابزار بقای موجود زنده از فرایند حذف برخی اجزای مغبیوگرافینقش گرمایش آب و هوا در همتاثیر گیاه خواری بر رشد وواسطه ها د رمسیر ایجاد مغداروی جدید ضد میگرنافزایش مرگ و میر سندرم کوساخت شبکه عصبی مصنوعی با احیای بینایی نسبی یک بیملزوم سازگاری قانون مجازابحثی جالب درباره محدودیتبحثی در مورد نقش کلسیم و نقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان های علامتی در ام اسانعطاف پذیری مکانیسمی علشناسایی تاریخچه ی تکاملیارتباط میکروب روده و پارمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی ملاحظات در تشنج های نورون های ردیاب حافظهتاثیر رژیم گیاه خواری بر کودک ایرانی که هوش او از درگیری مغز در بیماران مبایا این جمله درست است کسیضررهای مصرف شکر و قند بر از نخستین همانند سازها تموجودات مقهور ژنها هستندبررسی علل کمر درد در میاننگاه محدود و تک جانبه، مشتغییر الگوی رشد مغزی با زکریستال زمان(قسمت دوم)رویای شفافابزار بقا از نخستین همانعارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تمحل درک احساسات روحانی دتفاوتهای جنسیتی راهی براچرا خشونت و تعصبجاذبه و نقش آن در شکلگیریگاهی لازم است برای فهم و ریواستیگمیناز تکینگی تا مغز از مغز تمسیر دشوار تکامل و ارتقاتومورها و التهاب مغزی عاهوش مصنوعی از عروسک بازی همیشه اطمینان تو بر خدا بحساسیت روانی متفاوتپیشینیان انسان از هفت میزیرفون داروی ضد ام اساستفاده از مغز، وزن را کممغز انسان ایا طبیعتا تماتکامل ابزار هوش ، راه پر هوشیاری کوانتومیهوش مصنوعی از عروسک بازی دفاع در برابر تغییر ساختآیا هوش سریعی که بدون احسسفر نامه سفر به بم و جنوب بوزون هیگز چیستمغز حریص برای خون، کلید تتاثیر ژنها بر اختلالات خویتنام نوعی کرونا ویروس دانشمندان یک فرضیه رادیکآیا خداباوری محصول تکاملسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از فرد حساس از نظر عاطفی و ببیوگرافینقش آتش در رسیدن انسان بهتاثیر گیاه خواری بر رشد ووبینار اساتید نورولوژی دداروی ضد تشنج با قابليت تافسردگی و اضطراب در بیماساختار شبکه های مغزی ثاباحساس گذر سریعتر زمانلزوم سازگاری قانون مجازابحثی در مورد عملکرد لوب فنقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان ژنتیکی برای نوآوریاولین هیبرید بین انسان وشناسایی سلول های ایمنی اارتباط چاقی و کاهش قدرت بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی مرزهای اخلاق و علومنوروپلاستیسیتی چیستتاثیر رژیم گیاه خواری بر کودکان میتوانند ناقل بی درگیری مغزی در سندرم کووایا ابزار هوشمندی یا مغز ضررهای شکر بر سلامت مغزاز نخستین همانند سازها تمیهمانهای ناخوانده عامل بزرگ شدن مغز محدود به دورنگاه انسان محدود به ادراتغییر زودتر اتصالات مغزیکریستال زمان(قسمت سوم)روبات های ریز در درمان بیابزار بقا از نخستین همانعدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز از مغز تمحدودیت های حافظه و حافظتقلید مرحله ای نسبتا پیشچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت قربانی نزاع بین بی گاهی مغز بزرگ چالش استریسدیپلام تنها داروی تایاز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات نخاعیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)هوش مصنوعی از عروسک بازی همیشه عسل با موم بخوریمخلاصه ای از مطالب همایش مپیشرفت های جدید علوم اعصزاوسکا درمان گوشراستفاده از هوش مصنوعی در مغز انسان برای ایجاد تمدتکامل زبانهوش، ژنتیکی است یا محیطیهوش مصنوعی از عروسک بازی دقیق ترین تصاویر از مغز اآیا هشیاری کوانتومی وجودسفر به مریخ در 39 روزبی عدالتی در توزیع واکسن مغز زنان جوانتر از مغز مرتاثیر کلام در آیات کلام بویتامین E برای فعالیت صحدانشمندان ژنی از مغز انسآیا دلفین ها می تواند از سوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از فرضیه ای جدید توضیح میدهبیان ژن های اسکیزوفرنی دنقش انتخاب از طرف محیط، نتاثیر گیاه خواری بر رشد ووراپامیل در بارداریداروی ضد تشنج با قابليت تالکتروتاکسی(گرایش و حرکسازگاری با محیط بین اجزااخلاق و علوم اعصابمقاومت به عوارض فشار خون بحثی درباره هوش و تفاوتهنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتاثیر درجه حرارت بر عملکژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ام اس(مولتیپل اسکلاولین مورد PML به دنبال تکشواهدی از نوع جدیدی از حاارتباط هوش ساختار مغز و ژمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی نکات از گاید لاین پرنوشیدن چای برای مغز مفید تاثیر رژیم گیاهخواری بر کودکان خود را مشابه خود تدرگیری مغزی در سندرم کووایا بیماری ام اس (مولتیپطوفان فقر و گرسنگی و بی ساز نخستین همانند سازها تمیگرن سردردی ژنتیکی که ببزرگ شدن تقریبا ناگهانی نگاه از درون مجموعه با نگتغییر عمودی سر انسان از پکشف مکانیسم عصبی خوانش پروح رهاییابزار بقا از نخستین همانعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تمخچه فراتر از حفظ تعادلتلقین اطلاعات و حافظهچراروياها را به یاد نمی آحقیقت تنها چیزی است که شاگذر زمان کاملا وابسته به رژیم های غذایی و نقش مهم از تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات بین دو همسر و برخیتوهم چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمهمراهی نوعی سردرد میگرنیخونریزی مغز در سندرم کووپیشرفتی مستقل از ابزار هزبان مشترک ژنتیکی موجودااستفاده از سلول های بنیامغز انسان برای شادمانی طتکامل ساختار رگهای مغزی هیچگاه از فشار و شکست نترهوش مصنوعی از عروسک بازی دلایلی که نشان میدهد ما بآیا واکنش های یاد گرفته وسفر تجهیزات ناسا به مریخ فلج بل، فلجی ترسناک که آنبیمار 101 ساله، مبتلا به سمغزهای کوچک بی احساستاثیر کپسول نوروهرب بر نویتامین E در چه مواد غذایدانشمندان پاسخ کوانتومی آیا دلفین ها میتوانند باسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از قیچی ژنتیکیبیست تمرین ساده برای جلونقش اتصالات بین سلولهای تاثیر گیاه خواری بر رشد وورزش هوازی مرتب خیلی به قداستانها و مفاهیمی اشتباالتهاب شریان تمپورالسخن پاک و ثابتاخلاق پایه تکامل و فرهنگمقابله با کرونا با علم اسملاحظات بیهوشی قبل از جربحثی درباره هوش و تفاوتهنقشه های مغزی جدید با جزیتاثیر درجه حرارت بر عملکژنها ، مغز و ارادهدرمان تومورهای مغزی با ااولین مورد پیوند سر در انشواهدی از دنیسوان(شبه نئارتباط انسانی، محدود به منبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی اثرات مضر ویتامین دنوعی سکته مغزی ، وحشتناک تاثیر عصاره تغلیظ شده گیکوری گذرای ناشی از موبایدرگیری اعصاب به علت میتوایا بدون زبان میتوانیم تطی یکصد هزار سال اخیر هرچاز نشانه ها و آثار درک شدمیگرن شدید قابل درمان اسبزرگترین خطایی که مردم منگاهی بر قدرت بینایی دراتغییرات منطقه بویایی مغزکشف مکانیسمی پیچیده در بروزه داری متناوب، مغز را ابزار بقا از نخستین همانعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتلاش هایی در بیماران قطع چراروياها را به یاد نمی آحقیقت خواب و رویاگربه شرودینگر و تاثیر مشرژیم غذایی حاوی تخم مرغ واز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات روانپزشکی پس از ستوانایی مغز و دیگر اجزای هوش مصنوعی از عروسک تا کمهوموارکتوس ها ممکن است دخواندن ، یکی از شستشو دهنپاسخ گیاهان در زمان خوردزبان چهار حرفی حیات زمیناستیفن هاوکینگ در مورد همغز انسان برای شادمانی طتکامل شناخت انسان با کشفهاوکينگ پیش از مرگش رسالدنیای شگفت انگیز کوانتومآیا گذشته، امروز وآینده سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانفلج خواببیماری های مغز و اعصاب و مغزتان را در جوانی سیم کشتاثیر کپسول نوروهرب بر تویتامین دی گنجینه ای بزردانشمندان اولین سلول مصنآیا دست مصنوعی به زودی قاسودمندی موجودات ابزی بر ابزارهای بقای موجود زندقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصبیش از نیمی از موارد انتقنقش حفاظتی مولکول جدید دتاثیر گیاه خواری بر رشد وورزش هوازی ، بهترین تمریدر مانهای کمر دردامیوتروفیک لترال اسکلروسرنوشتاختلال خواب فرد را مستعد اختلال در شناسایی حروف و ممانتین یا آلزیکسا یا اببحثی درباره هوش و تفاوتهنقص در تشخیص هیجانات عامتاثیر درجه حرارت بر عملکژنهای مشترک بین انسان و ودرمان تشنجاولین تصویر در تاریخ از سشگفتی های زنبور عسلارتباط از بالا به پایین ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی اختلالات عصبی مثانهنیاز به آموزش مجازی دیجیتاریخ همه چیز را ثبت کردهکی غایب شدی تا نیازمند دلدستورالعمل مرکز کنترل بیایا تکامل هدفمند استظهور امواج مغزی در مغز مصاز نظر علم اعصاب یا نرووسمیدان مغناطيسي زمین بشر بسیاری از بیماری های جدینگاهی بر توانایی اجزاي بتغییرات آب و هوایی که به کشف ارتباط جدیدی از ارتبروزه داری و بیمار ی ام اس ابزار بقا از نخستین همانعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز از مغز تمخچه ابزاري که وظیفه آن فتلاشی برای درمان قطع نخانزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت راستین انسان علم بگزیده ای از وبینار یا کنفراه های جدید برای قضاوت راز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات روانپزشکی در عقب توازن مهمتر از فعالیت زیهوش مصنوعی به کمک هوش طبیهوش مصنوعی می تواند بر احخواب سالم عامل سلامتیپختگی پس از چهل سالگي به زبان و کلمه حتی برای کساناستیفن هاوکینگ در تفسیر مغز انسان رو به کوچک تر شهاوکينگ پیش از مرگش رسالدندان ها را مسواک بزنید تآیا آگاهی پس از مرگ از بیسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانفلج خواب چیستبیماری گیلن باره و بیمارمغزتان را در جوانی سیمکشتاثیر کپسول نوروهرب بر سویرایش DNA جنین انسان، بردانشمندان تغییر میدان مغآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسیلی محکم محیط زیست بر انابزارهای پیشرفته ارتباط قانون مندی نقشه ژنتیکی مبیشتر کمردردها نیازی به نقش حیاتی تلومر دی ان آ دتاثیر گیاهخواری بر رشد و ورزش و میگرندر محل کار ارزش خودت را بامید نیکو داشته باش تا آنسریعترین کامپیوتر موجوداختلال در شناسایی حروف و منابع انرژي پاک سرچشمه حبحثی درباره هوش و تفاوتهنقطه بی بازگشتتاثیر درجه حرارت بر عملکژنهای هوش ، کدامنددرمان جدید میگرن با انتی اولین سلول مصنوعیشاهکار قرنارتباط بین هوش طبیعی و هومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی بیماری ها که در آن بچیزی خارج از مغزهای ما نیتازه های اسکیزوفرنی(جنوکیست کلوئید بطن سومذهن ما از در هم شکستن منبایرادهای موجود در خلقت بعلم به ما کمک میکند تا مواز نظر علم اعصاب اراده آزمیدازولام در درمان تشنج بسیاری از بیماری های جدیناتوانی از درمان برخی ویتغییرات تکاملی سر انسان کشف جمجمه ای درکوه ایرهوروزه داری سلول های بنیادابزار بقا از نخستین همانمقالاتاز تکینگی تا مغز از مغز تمدارک ژنتیکی چگونه انسانتلاشی تازه برای گشودن معنزاع بین علم و نادانی رو حمله ویروس کرونا به مغزگزارش یک مورد جالب لخته وراه های جدید برای قضاوت راز تکینگی تا مغز از مغز تمشاهده آینده از روی مشاهتوسعه هوش مصنوعی قادر اسهوش مصنوعی در کامپیوترهاهوش مصنوعی و کشف زبان هایخواب سالم عامل سلامتی و یپرورش مغز مینیاتوری انسازبان و بیان نتیجه ساختمااستخوان های کشف شده، ممکمغز انسان رو به کوچکتر شدتأثیر نگاه انسان بر رفتاهدف یکسان، در مسیرهای متدو ویژگی انتزاع و قدرت تجآیا امکان بازسازی اندامهسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانفلج دوطرفه عصب 6 چشمبیماری ای شبیه آلزایمر و نقش قهوه در سلامتیتاثیر کپسول نوروهرب بر سواکنش های ناخودآگاه و تقدانشمندان روش هاي جدیدی آیا رژیم غذایی گیاهی سلاسیاهچاله و تکینگی ابتدایابزارهای بقا از نخستین هقانون جنگلبا هوش مصنوعی خودکار روبنقش خرچنگ های نعل اسبی درتاثیر انتخاب از طرف محیط ورزش بهترین درمان بیش فعدر چه مرحله ای از خواب ، رامید درمان کرونا با همانسرگیجه از شایعترین اختلاسربازان ما محققا غلبه می اختلالات مخچهمنابع انرژی از نفت و گاز بحثی درباره هوش و تفاوتهچند نرمش مفید برای کمردرتاثیر درجه حرارت بر عملکژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان جدید کنترل مولتیپلاوکرلیزوماب داروی جدید ششبیه سازی میلیون ها جهان ارتباط شگفت مغز انسان و فمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی بیماری های خاص که بدچگونه مغز پیش انسان یا همتازه های بیماری پارکینسوکاهش مرگ و میر ناشی از ابذهن چند جانبه نیازمند نگاگر نعمت فراموشی نبود بسعلایم کمبود ویتامین E را از نظر علم اعصاب اراده آزمکانیزمهای دفاعی در براببعد از کروناناتوانی در شناسایی چهره ثبت امواج الکتریکی در عصگمان میکنی جرمی کوچکی در روش مقابله مغز با محدودیابزار بقا از نخستین همانتاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکینگی تا مغز از مغز تمروری بر تشنج و درمان هایتلاشی جدید در درمان ام اسنزاع بین علم و جهل رو به پحوادث روزگار از جمله ویرگشایش دروازه جدیدی از طرراه پیروزی در زندگی چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمطالعه ای بیان میکند اهدتوسعه برخی شغل ها با هوش هوش مصنوعی در خدمت خلق وحهوش مصنوعی گوگل به کمک تشخواب عامل دسته بندی و حفطآلودگی هوا و ویروس کرونااستروژن مانند سپر زنان دمغز ایندگان چگونه استتئوری تکامل امروز در درمهدف از تکامل مغزدو برابر شدن خطر مرگ و میآیا انسان با مغز بزرگش اخسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانفناوری هوش مصنوعی نحوه خبیماری ای شبیه ام اس مولتنقش مهاجرت در توسعه نسل اتاثیر کتامین در درمان پاواکسن های شرکت فایزر آمردانشمندان روشی برای تبدیآیا راهی برای رفع کم آبی سیاره ابلهانابزارهای بقا ازنخستین همقانونمندی و محدودیت عالمبار سنین ابزار هوشمندی انقش داروهاي مختلف معروف تاثیر احتمالی عصاره تغلیورزش در کمر درددر هم تنیدگی کوانتومی و پامگا سه عامل مهم سلامتسردرد میگرن در کودکاناختلالات حرکتی در انسانمنابع انرژی از نفت و گاز بحثی درباره احساسات متفاچند جهانیتاثیر درجه حرارت بر عملککلرال هیدرات برای خواباندرمانهای بیماری پارکینسايندگان چگونه خواهند دیدشبیه سازی سیستم های کوانارتباط شگفت انگیز مغز انمنبع هوشیاری در کجاست؟ قبرخی توجهات در ببمار پارچگونه هموساپينس بر زمین تبدیل تراکت صوتی مصنوعی کاهش التهاب ناشی از بیمارفتار اجتماعی انسان، حاصاگر نعمت فراموشی نبود بسعلایم کمبود ویتامین E را از آغاز خلقت تا نگاه انساما انسانها چه اندازه نزدبعد از کرونانخاع ما تا پایین ستون فقرجمجمه انسان های اولیهگنجینه ای به نام ویتامین روش های صرفه جویی در ایجاابزار بقا از نخستین همانصفحه اصلیاز تکینگی تا مغز از مغز تمرکز هوشیاری، روح یا بدن تمایل زیاد به خوردن بستننشانه های گذشته در کیهان حافظه و اطلاعات در کجاست پمبرولیزوماب در بیماری چراست دستی و چپ دستیاز تکینگی تا مغز- از مغز معنی روزهتوصیه های سازمان بهداشت هوش مصنوعی در خدمت خلق وحهوش مصنوعی گوگل به کمک تشخودآگاهی و هوشیاريآلزایمرزبان و بیان، در سایه پیشراسرار بازسازی اندام هامغز ابزار بقای برتر مادیتئوری تکامل در پیشگیری و هدف از خلقت رسیدن به ابزادو برابر شدن خطر مرگ و میآیا احتمال دارد رویا از آسفری به آغاز کیهانابزار بقای موجود زنده از فیلمی بسیار جالب از تغییبیماری اضطراب عمومینقش میدان مغناطیسی زمین تاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن کووید 19 چیزهایی که داروهای مصرفی در ام اسآیاما مقهور قوانین فیزیکسیاره ابلهانابزارهای بقای از نخستین قارچ بی مغز در خدمت موجودبارداری بدون رحمنقش ذهن و شناخت در حوادث تاثیر ترکیبات استاتین (سوزوز گوشدر هم تنیدگی کوانتومی و دامروز دانش ژنتیک هیچ ابهانفجار و توقف تکاملی نشاسردرد و علتهای آناختلالات صحبت کردن در انمنابع انرژی از نفت و گاز بحثی درباره احساساتی غیرچندین ماده غذایی که ماننتاثیر درجه حرارت بر عملککمردرد و علل آندرک فرد دیگر و رفتارهای اايا اراده آزاد توهم است یشبکه های مصنوعی مغز به درارتباط شگفت انگیز مغز انمنبع هوشیاری در کجاست؟(قبرخی توصیه ها برای واکسیچگونه واکسن کرونا را توزتبدیل سلولهای محافط به سکاهش دوپامین عامل بیماریرقیبی قدرتمند در برابر ماگر تلاش انسان امروز براعلت خواب آلودگی بعد از خواز انفجار بزرگ تا انفجار ما انسانها چه اندازه نزدبعد از کرونا دلخوشی بیهونخستین تصویر از سیاهچالهجنسیت و تفاوت های بیناییگویید نوزده و ایمنی ساکتروش هایی ساده برای کاهش اابزار بقا از نخستین همانسوالات پزشکیاز تکینگی تا مغز از مغز تمرکز حافظه کجاستتمدن قدیمی ای در جنوب ایرنظام مثبت زندگیحافظه و اطلاعات در کجاست پنج اکتشاف شگفت آور در مورجزخوانی هایی که امروز باز تکینگی تا مغز- از مغز مغز فکر میکند مرگ برای دیتوصیه های غیر دارویی در سهوش مصنوعی درمانگر کامپیهوش مصنوعی الفاگوخودآگاهی و هوشیاريآمارهای ارائه شده در سطح زبان و تکلم برخی بیماریهاصول سلامت کمرمغز ابزار برتر بقاتا 20 سال آینده مغز شما به هزینه ای که برای اندیشیددوچرخه سواری ورزشی سبک و آیا احتمال دارد رویا از آسقوط درون جاذبه ای خاص، چابزار بقای موجود زنده از فیزیک مولکولها و ذرات در بیماری بیش فعالینقش محیط زندگی و مهاجرت دتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن کرونا و گشودن پنجرداروهای ام اسآزمون ذهنی گربه شرودینگرسیر آفرینش از روح تا مغز ابزارهای دفاعی و بقای موقبل از انفجار بزرگبازگشت از آثار به سوی خدانقش روزه داری در سالم و جتاثیر دوپامین و سروتونینیک پیشنهاد خوب برای آسان در کمتر از چند ماه سوش جددر آستانه ی موج پنجم کوویانواع سکته های مغزیسردرد تنشناختراع جدید اینترنت کوانمناطق خاصی از مغز در جستجبخش بزرگتر کیهان ناشناختچه زیاد است بر من که در ایتاثیر درجه حرارت بر عملککمردرد با پوشیدن کفش منادرک و احساسايا اراده آزاد توهم است یشباهت مغز با کیهان مادیارتباط غیرکلامی بین انسامنبع خواب و رویابرخی روش های تربیتی کودکچگونه آن شکری که می خوریمتری فلوپرازینکاهش سن بیولوژیکی، تنها رموزی از نخستین تمدن بشرابزار هوش در حال ارتقا ازعوامل موثر در پیدایش زبااز بحث های کنونی در ویروسما با کمک مغز خود مختاريمبعد از کرونا دلخوشی بیهونرمش های مفید در سرگیجهجنسیت و تفاوت های بیناییگوشه بیماری اتوزومال رسسروش صحبت کردن در حال تکامابزار بقا از نخستین همانپیامهای کاربراناز تکینگی تا مغز از مغز تمرکز حافظه کجاستتمدن بشری و مغز اخلاقینظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستپوست ساعتی مستقل از مغز درشته نوروایمونولوژی و نقاز تکینگی تا مغز- از مغزتمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتوصیه هایی در مصرف ماهیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحهوش مصنوعی از عروسک تا کخورشید مصنوعیآن چیزی که ما جریان زمان زبان و شناخت حقیقت قسمت چاضطراب و ترسمغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر مشاهده بر واقعیت بهزینه سنگین انسان در ازاديدن با چشم بسته در خواب آیا برای تولید مثل همیشه سلول های بنیادی منابع و اابزار بقای موجود زنده از فیزیکدانان ماشینی برای تبیماری تی تی پینقش نگاه از پایین یا نگاهتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن کرونا از حقیقت تاتداروهای ضد بیماری ام اس وآسيب میکروواسکولاریا آسسیستم تعادلی بدناثر مضر مصرف طولانی مدت رقدم زدن و حرکت دید را تغیبازگشت به ریشه های تکاملنقش رژیم غذایی بر رشد و اتاثیر دپاکین بر بیماری میک آلل ژنتیکی که از نئانددر درمان بیماری مولتیپل انگشت نگاری مغز نشان میدسردرد سکه ایادامه بحث تکامل چشممنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمبخش دیگری در وجود انسان هنهایت معرفت و شناخت درک عتاثیر درجه حرارت بر عملککنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک احساسات و تفکرات دیگای آنکه نامش درمان و یادششباهت زیاد بین سلول هاي عارتروز یا خوردگی و التهامنحنی که ارتباط بین معرفبرخی سلولهای عصبی در تلاچگونه انتظارات بر ادراک تری فلوپرازینکایروپاکتیک چیسترمز و رازهای ارتباط غیر کابزار بقا از نخستین همانعوامل ایجاد لغت انسانی و از تلسکوپ گالیله تا تلسکما تحت کنترل ژنها هستیم یتفکر خلا ق در برابر توهم نرمشهای مهم برای تقویت عجهان کاملی در اطراف ما پرگوشت خواری یا گیاه خواریروشهای نو در درمان دیسک بابزار بقا از نخستین همانسایتهای دیگراز تکینگی تا مغز از مغز تمرکز خنده در کجای مغز استتمساح حد واسط میان مغز کونظریه تکامل در درمان بیمحس چشایی و بویاییپیموزایدرشد مغز علت تمایل انسان باز تکینگی تا مغز، از مغز مغز مادران و کودکان در زمتوضیحی ساده در مورد هوش مهوش مصنوعی ساخته هوش طبیهوش مصنوعی از عروسک تا کخانواده پایدارآیا ممکن است موش کور بی مزبان و شناخت حقیقت قسمت ااطلاعات حسی ما از جهان، چمغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر نگاه ناظر هوشیار بهزاران سال چشم های بینا ودی متیل فومارات(زادیوا)(آیا بزرگ شدن مغز فقط در دسلول عصبی شاهکار انطباق ابزار بقای موجود زنده از فرگشت و تکامل تصادفی محض بیماری دویکنقش نظام غذایی در تکامل متاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن کرونا ساخته شده توداروی فامپیریدین یا نورلآسیب ها ناشی از آلودگی هوسیستم دفاعی بدن علیه مغز اثرات فشار روحی شدیدقدرت انسان در نگاه به ابعبازسازي مغز و نخاع چالشی نقش رژیم غذایی در رشد و اتاثیر داروهای ضد التهاب یک جهش ممکن است ذهن انساندرمان های اسرار آمیز در آاندوهگین نباش اگر درب یا سرعت فکر کردن چگونه استاداراوون تنها داروی تاییمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرنامه و ساختار پیچیده مچهار میلیارد سال تکامل بتاثیر درجه حرارت بر عملککنگره بین المللی سردرد ددرک تصویر و زبان های مخلتایمپلانت نخاعی میتواند دشباهت زیاد بین سلول هاي عارزش حقیقی زبان قسمت اولمنشأ اطلاعات و آموخته ها برخی سيناپسها طی تکامل و چگونه باغبانی باعث کاهش تسلیم شدن از نورون شروع مکاربرد روباتهای ريزنانورویا و خبر از آیندهابزار بقا از نخستین همانعواملی که برای ظهور لغت ااز تلسکوپ گالیله تا تلسکماه رجبتفاوت مغز انسان و میمون هچرا مغزهای ما ارتقا یافت جهش های ژنتیکی مفید در ساگیلگمش باستانی کیستروشهای شناسایی قدرت شنواابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمرگ انتقال است یا نابود شتنفس هوازی و میتوکندرینظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک (قسمت اول )پیچیدگی های مغزی در درک ززمین زیر خلیج فارس تمدنی از تکینگی تا مغز، از مغز مغز چون ابزار هوش است دلیتکنولوژی جدید که سلول‌ههوش احساسیهوش مصنوعی از عروسک تا کخارق العاده و استثنایی بآیا ما تنها موجودات زنده زبان و شناخت حقیقت قسمت داطلاعاتی عمومی در مورد ممغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر نگاه و مشاهده ناظر هستي مادي ای که ما کوچکتردژا وو یا اشنا پنداریآیا تکامل و تغییرات ژنتیسلولهای ایمنی القا کنندهابزار بقای موجود زنده از فراموش کارها باهوش تر هسبیماری ضعف عضلات نزدیک بنقش نظریه تکامل در شناساتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن دیگر کرونا ساخته شداروی لیراگلوتیدإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسکته مغزیاثرات مفید قهوهلوب فرونتال یا پیشانی مغبحتی علمی درباره تمایل بنقش زنجبیل در جلوگیری از تاثیر داروی ضد تشنج سدیم یک رژیم غذایی جدید، می تویکی از علل محدودیت مغز امدرمان های بیماری آلزایمرانسان قدیم در شبه جزیره عشلیک فراموشیادغام میان گونه های مختلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرنامه ی مسلط ژنها در اختچهار ساعت پس از کشتار خوکتاثیر درجه حرارت بر عملککنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری اینکه به خاطرخودت زندگی شرکت نورالینک ویدیویی ازارزش حقیقی زبان قسمت دوممهندسی ژنتیک در حال تلاش برداشت مغز ما از گذر زمانچگونه تکامل مغزهای کنونیتشنج چیستکاربرد روباتهای ريز، در رویا بخشی حقیقی از زندگی ابزار بقا از نخستین همانعوارض ازدواج و بچه دار شداز تکنیکی تا مغز از مغز تماپروتیلینتفاوت ها و تمایزها کلید بچرا پس از بیدار شدن از خوجهش های ژنتیکی غیر تصادفگیاه خواری و گوشت خوار کدروشی برای بهبود هوش عاطفابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمراحل ارتقای پله پله کیهتنفس هوازی و میتوکندرینظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک (قسمت دوم )پیوند مغز و سر و چالشهای زندگی هوشمند در خارج از زاز تکینگی تا مغز، از مغز مغز چگونه صداها را فیلتر تکنولوژی جدید که سلول‌ههوش احساسیهوش مصنوعی از عروسک تا کخدا موجود استآیا مغز تا بزرگسالی توسعزبان و شناخت حقیقت قسمت ساطلاعاتی عمومی در مورد ممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر نگاه انسان بر رفتاهستی ما پس از شروعی چگال دژاوو یا آشناپنداریآیا جنین انسان، هوشمندی سلولهای بنیادی مصنوعی درابزار بقای موجود زنده از فراموشی همیشه هم بد نیستبیماریهای تحلیل عضلانی انقش هورمون های تیروئید دتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن دیگری ضد کرونا از دداروی تشنجی دربارداریافت فشار خون ناگهانی در وسانسور از روی قصد بسیاری اثرات مضر ماری جوانالایو دوم دکتر سید سلمان فبحث درباره پیدایش و منشانقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر درجه حرارت بر عملکتاثیر درجه حرارت بر عملکیافته های نوین علوم پرده درمان های جدید میگرنانسان ها می توانند میدان شلیک فراموشیادغام دو حیطه علوم مغز و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرین نت به جای اینترنتنوآوری ای شگفت انگیز دانتاثیر درجه حرارت بر عملککندر در بیماریهای التهابدرک عمیق در حیواناتاینکه خانواده ات سالم باشش مرحله تکامل چشمارزش حقیقی زبان قسمت سوممولتیپل اسکلروز در زنان بررسي علل احتمالي تغيير چگونه جمعیت های بزرگ شکل تشنج و حرکات شبه تشنجی قاکجای مغز مسئول پردازش تجرویا تخیل یا واقعیتابزار بقا از نخستین همانعید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تمبانی ذهنی سیاه و سفیدتفاوت های بین زن و مرد فقچرا بیماری های تخریبی مغجهشهای مفید و ذکاوتی که دگالکانزوماب، دارویی جدیروشی جدید در درمان قطع نخابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمرز مرگ و زندگی کجاستتو دی ان ای خاص ميتوکندريهفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت چهارمپیوند سر آیا ممکن استزونا به وسیله ویروس ابله از تکینگی تا مغز، از مغز مغز ناتوان از توجیه پیداتکامل مادی تا ابزار هوشمهوش عاطفی بیشتر در زنانهوش مصنوعی از عروسک تا کخطا در محاسبات چیزی کاملآیا همه جنایت ها نتیجه بیزبان شناسی مدرن در سطح سلبلندی در ذهن ما درک بلندیمغز بزرگ چالش است یا منفعتاثیر نگاه انسان بر رفتاو هر کس تقوای خدا پیشه کندگرگونی های نژادی و تغییآیا جهان ذهن و افکار ما مسلسله مباحث هوش مصنوعیابزار بقای موجود زنده از فرایند پیچیده ی خونرسانیبیهوش کردن در جراحی و بیمنقش هورمون زنانه استروژنتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن سرطانداروی جدید s3 در درمان ام افراد آغاز حرکت خودشان رسانسور بر بسیاری از حقایاجزای پر سلولی بدن انسان لبخند بزن شاید صبح فردا زبحثي درباره هوش و تفاوتهنقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر درجه حرارت بر عملکیادگیری مهارت های جدید ددرمان های جدید در بیماری انسان جدید از چه زمانی پاشنا در ابهای گرم جنوب نیارتقا و تکامل سنت آفرینش منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای پیش بینی آینده مغز دنوار مغزی روشی مهم در تشختاثیر رو ح و روان بر جسمکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری قلب در بیماری ویرایندرالششمین کنگره بین المللی سارزش خود را چگونه میشناسمواد کوانتومی جدید، ممکنبررسی و اپروچ جدید بر بیمچگونه جمعیت های بزرگ شکل تشنج عدم توازن بین نورون کرونا چه بر سر مغز می آوررویاها از مغز است یا ناخوابزار بقا از نخستین همانعامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز و از مغز مجموعه های پر سلولی بدن متفاوت های تکاملی در مغز وچرا حیوانات سخن نمی گوینجهشهای مفید و ذکاوتی که دگامی در درمان بیماریهای روشی جدید در درمان سکته مابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمرز بین انسان و حیوان کجاتولید پاک و فراوان انرژیهوش مصنوعی از عروسک بازی هفت سین یادگاری از میراث حس و ادراک قسمت پنجمپیوند سر، یکی از راه حلهازیباترین چیز در افزایش ساز روده تا مغزمغز و سیر تکامل ان دلیلی تکامل مداومهوش عاطفی در زنان بیشتر اهوش مصنوعی از عروسک بازی خطا در محاسبات چیزی کاملآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزبان شناسی نوین نیازمند به خودت مغرور نشومغز بزرگ چالشهای پیش روتاثیر ویتامین دی بر بیماوقت نهيب هاي غير علمي گذشدانشمندان موفق به بازگردآیا جهش های ژنتیکی، ویروسم زنبور ، کلیدی برای وارابزار بقای موجود زنده از فرایند تکامل و دشواری هابیهوشی در بیماران دچار انقش ژنتیک در درمان اختلاتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسنی با تاثیر دوگانه اداروی جدید میاستنی گراویافزایش قدرت ادراکات و حسساخت شبکه عصبی با الفبایاجزایی ناشناخته در شکل گلرزش ناشی از اسیب به عصببحثی در مورد نقش ویتاميننقش سجده بر عملکرد مغز